Түркістан облысы Сарыағаш ауданының Дербісек, Жібек жолы, Жарты төбе, Құркелес, Тегісшіл, Ақжар, Қызылжар ауылдық округтерінің кейбір елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 3-30-VIII бірлескен шешімі және Түркістан облысы Сарыағаш ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 2 маусымда № 153 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 2 маусымда № 6304-13 тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Сарыағаш ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан облысы Сарыағаш ауданының Дербісек, Жібек жолы, Жарты төбе, Құркелес, Тегісшіл, Ақжар, Қызылжар ауылдық округтерінің келесі елді мекендерінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Дербісек ауылдық округінің Дербісек елді мекенінің шекараcына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 407,6 гектар жерлерді қосу арқылы, Дербісек ауылдық округінің Дербісек елді мекенінің шекараcы өзгертіліп, жалпы көлемі 1515,75 гектар шекарасында белгіленсін;
2) Жібек жолы ауылдық округінің Сарқырама елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 22,07 гектар жерлерді қосу арқылы, Жібек жолы ауылдық округінің Сарқырама елді мекенінің шекараcы өзгертіліп, жалпы көлемі 243,41 гектар шекарасында белгіленсін;
3) Жібек жолы ауылдық округінің Зортөбе елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 48,72 гектар жерлерді қосу арқылы, Жібек жолы ауылдық округінің Зортөбе елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 199,68 гектар шекарасында белгіленсін;
4) Жарты төбе ауылдық округінің Бостандық елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 10,36 гектар жерлерді қосу арқылы, Жарты төбе ауылдық округінің Бостандық елді мекенінің шекараcы өзгертіліп, жалпы көлемі 206,34 гектар шекарасында белгіленсін;
5) Жарты төбе ауылдық округінің Достық елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 135,3 гектар жерлерді қосу арқылы, Жарты төбе ауылдық округінің Достық елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 261,38 гектар шекарасында белгіленсін;
6) Жарты төбе ауылдық округінің Құрама елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 39,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Жарты төбе ауылдық округінің Құрама елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 171,87 гектар шекарасында белгіленсін;

Об изменении и установлении границ некоторых населенных пунктов сельских округов Дербисек, Жибек жолы, Жарты тобе, Куркелес, Тегисшил, Акжар, Кызылжар Сарыагашского района Туркестанской области
Совместные решение маслихата Сарыагашского района Туркестанской области от 30 мая 2023 года № 3-30-VIII и постановление акимата Сарыагашского района Туркестанской области № 153 от 2 июня 2023 года. Зарегистрированы Департаментом юстиции Туркестанской области 2 июня 2023 года за № 6304-13
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Сарыагашского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов сельских округов Дербисек, Жибек жолы, Жарты тобе, Куркелес, Тегисшил, Акжар, Кызылжар Сарыагашского района Туркестанской области:
1) изменить границы населенного пункта Дербисек сельского округа Дербисек путем включения 407,6 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Дербисек сельского округа Дербисек, установив границы общей площадью 1515,75 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Саркырама сельского округа Жибек жолы путем включения 22,07 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Саркырама сельского округа Жибек жолы, установив границы общей площадью 243,41 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Зортобе сельского округа Жибек жолы путем включения 48,72 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Зортобе сельского округа Жибек жолы, установив границы общей площадью 199,68 гектаров;
4) изменить границы населенного пункта Бостандык сельского округа Жарты тобе путем включения 10,36 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Бостандык сельского округа Жарты тобе, установив границы общей площадью 206,34 гектаров;
5) изменить границы населенного пункта Достык сельского округа Жарты тобе путем включения 135,3 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Достык сельского округа Жарты тобе, установив границы общей площадью 261,38 гектаров;
6) изменить границы населенного пункта Курама сельского округа Жарты тобе путем включения 39,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Курама сельского округа Жарты тобе, установив границы общей площадью 171,87 гектаров;

7) Жарты төбе ауылдық округінің Төңкеріс елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 39,9 гектар жерлерді қосу арқылы, Жарты төбе ауылдық округінің Төңкеріс елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 164,38 гектар шекарасында белгіленсін;
8) Жарты төбе ауылдық округінің Ынтымақ елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 505,99 гектар жерлерді қосу арқылы, Жарты төбе ауылдық округінің Ынтымақ елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 833,18 гектар шекарасында белгіленсін;
9) Құркелес ауылдық округінің Құлтума елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 13,09 гектар жерлерді қосу арқылы, Құркелес ауылдық округінің Құлтума елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 44,54 гектар шекарасында белгіленсін;
10) Құркелес ауылдық округінің Нұрлыжол елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 44,14 гектар жерлерді қосу арқылы, Құркелес ауылдық округінің Нұрлыжол елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 130,64 гектар шекарасында белгіленсін;
11) Құркелес ауылдық округінің Келес елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 3,86 гектар жерлерді қосу арқылы, Құркелес ауылдық округінің Келес елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 32,78 гектар шекарасында белгіленсін;
12) Құркелес ауылдық округінің Жаңаталап елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 31,09 гектар жерлерді қосу арқылы, Құркелес ауылдық округінің Жаңаталап елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 173,12 гектар шекарасында белгіленсін;
13) Құркелес ауылдық округінің Алғабас елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 27,30 гектар жерлерді қосу арқылы, Құркелес ауылдық округінің Алғабас елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 332,94 гектар шекарасында белгіленсін;
14) Тегісшіл ауылдық округінің Тегісшіл елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 23,5 гектар жерлерді қосу арқылы, Тегісшіл ауылдық округінің Тегісшіл елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 320,02 гектар шекарасында белгіленсін;
15) Ақжар ауылдық округінің Ақжар елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 30,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Ақжар ауылдық округінің Ақжар елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 438,53 гектар шекарасында белгіленсін;
16) Қызылжар ауылдық округінің Қызылжар елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 113,93 гектар жерлерді қосу арқылы, Қызылжар ауылдық округінің Қызылжар елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 484,78 гектар шекарасында белгіленсін.

7) изменить границы населенного пункта Тонкерис сельского округа Жарты тобе путем включения 39,9 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Тонкерис сельского округа Жарты тобе, установив границы общей площадью 164,38 гектаров;
8) изменить границы населенного пункта Ынтымак сельского округа Жарты тобе путем включения 505,99 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Ынтымак сельского округа Жарты тобе, установив границы общей площадью 833,18 гектаров;
9) изменить границы населенного пункта Култума сельского округа Куркелес путем включения 13,09 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Култума сельского округа Куркелес, установив границы общей площадью 44,54 гектаров;
10) изменить границы населенного пункта Нурлыжол сельского округа Куркелес путем включения 44,14 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Нурлыжол сельского округа Куркелес, установив границы общей площадью 130,64 гектаров;
11) изменить границы населенного пункта Келес сельского округа Куркелес путем включения 3,86 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Келес сельского округа Куркелес, установив границы общей площадью 32,78 гектаров;
12) изменить границы населенного пункта Жанаталап сельского округа Куркелес путем включения 31,09 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Жанаталап сельского округа Куркелес, установив границы общей площадью 173,12 гектаров;
13) изменить границы населенного пункта Алгабас сельского округа Куркелес путем включения 27,30 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Алгабас сельского округа Куркелес, установив границы общей площадью 332,94 гектаров;
14) изменить границы населенного пункта Тегисшил сельского округа Тегисшил путем включения 23,5 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Тегисшил сельского округа Тегисшил, установив границы общей площадью 320,02 гектаров;
15) изменить границы населенного пункта Акжар сельского округа Акжар путем включения 30,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Акжар сельского округа Акжар, установив границы общей площадью 438,53 гектаров;
16) изменить границы населенного пункта Кызылжар сельского округа Кызылжар путем включения 113,93 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Кызылжар сельского округа Кызылжар, установив границы общей площадью 484,78 гектаров.

2. Осы бірлескен Сарыағаш ауданы әкімдігінің қаулысы мен Сарыағаш аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Сарыағаш ауданы әкімдігінің қаулысы мен Сарыағаш аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысы,Сарыағаш
ауданының әкімі А. Абдуллаев
Мәслихат төрағасы С. Таскулов

2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Сарыагашского района и решения Сарыагашского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Сарыагашского района и решение Сарыагашского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Сарыагашского района,
Туркестанской оласти А. Абдуллаев
Председатель маслихата С. Таскулов