"Өкімдердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 16 ақпандағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 21 ақпанда № 34024 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өкімдердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 145 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімде № 16533 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 118-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 125-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 256-бабы 3-тармағына, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына және "Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есебіне жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 Қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.";
көрсетілген бұйрыққа 1 және 2 қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 145 "Об утверждении форм распоряжений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2024 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2024 года № 34024
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 145 "Об утверждении форм распоряжений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16533) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 118 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 3 статьи 125 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 256 Социального кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 525 "Об утверждении Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.";
приложения 1 и 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Қазақстан Репсубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 16 ақпандағы
№ 84 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 145 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі
20__жылғы "___"____________                               № _________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН),
орналасқан орны)
_________________________________________________________ ұсынылды.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 118-бабына, "Қазақстан
Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(бұдан әрі – Кодекс) 125-бабына және 20__ жылғы "___" _________
№ ___ хабарламаға сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Салық кодексінің 118-бабының 2-тармағында, Кодекстің 125-бабының 2-тармағында
көзделген операцияларды және ақшаны алып қою жағдайларын қоспағанда,
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, оның құрылымдық бөлімшесінің толық атауы немесе дара
кәсіпкердің, жеке практикамен айналысатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН),
орналасқан орны)
__________________________________________________________________________
банк шоттары (корреспонденттік шоттарды қоспағанда)
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды) бойынша шығыс операциялары
(х-ті тиісті торкөзде көрсету керек):
☐
_______________________________________________ тенге* сомасы шегінде
(сомалары санмен және жазумен)
☐
барлық шығыс операциялары
__________________________________________________________________,
(тоқтатыла тұрудың себебі) тоқтатыла тұрсын.
Мөр орны
____________________________________________________________________
(мемлекеттік орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Осы өкім 20___жылғы "__" ________ табыс етілді.
*Ескерту: мемлекеттік кірістер органы салық берешегі немесе кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі өтелмеген жағдайда көрсетеді.
Қазақстан Репсубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 16 ақпандағы
№ 84 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 145 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік кірістер органының әлеуметтік төлемдерді төлейтін агенттің (әлеуметтік төлемдерді төлеушінің) банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі
20 __ жылғы "___" ____________                                     № ________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН), орналасқан орны)
_______________________________________________________________________
ұсынылды.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің, "Міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына және "Міндетті
зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу
(есебіне жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар
бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Национальный банк
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2024 года № 84
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
8 февраля 2018 года № 145
Форма
Распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по банковским счетам налогоплательщика (налогового агента), плательщика таможенных платежей и налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
"___" _________ 20 __ года № __________
Предъявлено в _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций, бизнес-идентификационный номер (БИН), место нахождения)
В соответствии со статьей 118 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 125 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и
уведомлением от "__" _______ 20___ года № ___
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, бизнес-идентификационный номер (БИН)
приостановить расходные операции (указать Х в соответствующей ячейке):
☐ в пределах суммы ________________________________________________________ тенге*
(сумма цифрами и прописью)
☐ все расходные операции ________________________________________________________,
(причина приостановления)
за исключением операций и случаев изъятия денег, предусмотренных пунктом 2 статьи 118
Налогового кодекса, пунктом 2 статьи 125 Кодекса,
________________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, его структурного подразделения или фамилия,
имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося
частной практикой, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), место нахождения)
по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов)
_______________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код)
Место печати __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя органа
государственных доходов)
Настоящее распоряжение вручено "___" ____________ 20 __ года
Примечание: *указывается органом государственных доходов при непогашении
налоговой задолженности или задолженности по таможенным платежам и налогам,
специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2024 года № 84
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
8 февраля 2018 года № 145
Форма
Распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по банковским счетам агента по уплате социальных платежей (плательщика социальных платежей)
"___" _________ 20__ года № ________
Предъявлено в _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные
виды банковских операций, бизнес-идентификационный номер (БИН), место нахождения)
В соответствии со статьей 256 Социального кодекса Республики Казахстан, статьей 31
Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" и

Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 Қаулысына сәйкес,
міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша
берешек сомасы туралы 20__ жылғы "___" _________ № ______ хабарламаның,
аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешек сомасы туралы 20__ жылғы
"___" _________ № ______ хабарламаның, әлеуметтік аударымдар бойынша берешек
сомасы туралы 20__ жылғы "___" _________ № ______ хабарламаның орындалмауына
байланысты
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы Қазақстан
Республикасы кодексінің (Салық кодексі) 118-бабының 2-тармағында көзделген
операцияларды және ақшаны алып қою жағдайларын қоспағанда,
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, оның құрылымдық бөлімшесінің толық атауы немесе дара
кәсіпкердің, жеке практикамен айналысатын адамдардың тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН немесе БСН), орналасқан орны)
____________________________________________________________________
банк шоттары (корреспонденттік шоттарды қоспағанда) бойынша
___________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды) барлық шығыс операциялары тоқтатыла тұрсын.
Мөр орны
____________________________________________________________________
(мемлекеттік орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Осы өкім 20___жылғы "__" ________ табыс етілді.

постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 525 "Об
утверждении Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в
единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним", в связи с неисполнением
уведомления о сумме задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным
пенсионным взносам работодателя, обязательным профессиональным пенсионным взносам
от "__" ______ 20__ года № ____, уведомления о сумме задолженности по отчислениям и
(или) взносам от "__" ______ 20__ года № ____, уведомления о сумме задолженности по
социальным отчислениям от "__" ______ 20__ года № ____
_______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, бизнес-идентификационный номер (БИН)
приостановить все расходные операции за исключением операций и случаев изъятия денег,
предусмотренных пунктом 2 статьи 118 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
_______________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, его структурного подразделения или фамилия,
имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) индивидуального
предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой, индивидуальный
идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (ИИН или БИН), место
нахождения) ____________________________________________________________________
по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов
________________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код)
Место печати ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя органа
государственных доходов)
Настоящее распоряжение вручено "___" ____________ 20 __ года