"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 18-03/271а бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 6 наурыздағы № 60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 7 наурызда № 34130 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 18-03/271а бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11005 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- қосымша алынып тасталсын;
бұйрықтың 2 - қосымшасы осы бұйрықтың 1 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
бұйрықтың 3 - қосымшасы осы бұйрықтың 2 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2024 жылғы 6 наурыздағы
№ 60 бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 18-03/271а "Об утверждении нормативов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 марта 2024 года № 60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 марта 2024 года № 34130
ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 18-03/271а "Об утверждении нормативов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11005), следующие изменения:
приложение 1 исключить;
приложение 2 к приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛAСОВAН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 6 марта 2024 года № 60
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

20,0
31
Отүйрек (Таdorna ferruginea), сарыалақаз (Таdorna tаdorna), барылдауық үйрек (Аnаs plathyrinchos), ысылдақ шүрегей (Аnаs сrесса), боз үйрек (Аnаз strepera), сарыайдар үйрек (Аnаs реnеlоре), қылқұйрық (Аnаs асuta), даурықпа шүрегей (Аnаs quetquedula), жалпақ тұмсық (Аnаs clypeata), қызылбас сүңгуір (Netta rufina), көк сүңгуір (Ауthya ferina), айдарлы сүңгуір (Ауthya fuligula), айдарсыз сүңгуір (Ауthya marila), ұшқыр үйрек (Clangula hyemalis), сусылдақ (Вucephala сlаngula), қара тұрпан (Меlаnitta nigra), кіші бейнарық (Меrgus albellus), секпілтес бейнарық (Меrgus serrator), үлкен бейнарық (Меrgus merganser), қырылдақ шүрегей (Аnаs formosa), айдарлы үйрек (Sоmateria spectabilis)
15 (жалпы лимиттің 5 %-ынан аспайтын мөлшердегі аталық үйректі көктемгі аулауды қоса алғанда)
32
Барылдауық үйрек (Anas plathyrinchos), ысылдақ шүрегей (Anas crecca), қылқұйрық (Anas acuta), даурықпа шүрегей (Anas querquedula), жалпақ тұмсық (Anas clypeata), қызылбас сүңгуір (Netta rufina), көк сүңгуір (Aythya ferina), айдарлы сүңгуір (Aythya fuligula)
Аталық үйректерді көктемгі аулауға жергілікті аталық үйректердің (ұя салуға қалатын) жалпы санының 50 %-ынан аспайды
33
Маймақ қаз - қызыл жемсаулы (Gravia stellata), қара жемсаулы (Gravia аrctrica)
3,5
34
Қасқалдақ (Fulica аtrа)
11,5
35
Қызғыш (Vanellus vanellus), күжіркей (Рhуlomachus pugnax), шаушалшық (Lуmnocryptes minimus), тауқұдірет (Gallinago gallinago), орман маңқысы (Gallinago megala), азиялық тауқұдіреті (Gallinago stenura), тау маңқысы (Gallinago solitaria), маңқы (Gallinago media), жылқышы (Sсоlорах rustricola), үлкен шалшықшы (Numenius arquata), орташа шалшықшы (Numenius phaeopus), үлкен шырғалақ (Lіmоsа lіmоsа), кіші шырғалақ (Lіmоsа lарроnіса)
3,5
36
Ақ шіл - (Lаgорus lagopus), тундралық (Lаgорus mutus), сұр (Реrdix реrdіх), сақалды (Реrdix dauurica), дала (Аmmoperdix griseogularis)
20,0
37
Құр (Lyrurus tetrix)
15,0
38
Саңырау құр (Теtrах urogallus)
5,0
39
Сұр құр (Теtrаstеs bonasia)
12,0
40
Гималай ұлары (Теtraogallus himalayensis)
15,0
41
Кекілік (Аlесtoris сhukar)
25,0
42
Бөдене (Соturnix cоturnix)
15,0
43
Қырғауыл (Рhаsіаnus соlсhicus)
24,0

20,0
31
Утка огарь (Tadorna ferruginea), пеганка (Tadorna tadorna), кряква (Anas plathyrinchos), чирок-свистунок (Anas crecca), серая утка (Anas strepera), свиязь (Anas penelope), шилохвость (Anas acuta), чирок-трескунок (Anas querquedula), широконоска (Anas clypeata), красноносый нырок (Netta rufina), красноголовая чернеть (Aythya ferina), хохлатая чернеть (Aythya fuligula), морская чернеть (Aythya marila), морянка (Clangula hyemalis), обыкновенный гоголь (Bucephalaclangula), синьга (Melanittanigra), луток (Mergusalbellus), длинноносый крохаль (Mergus serrator), большой крохаль (Mergus merganser), клоктун (Anas formosa), гага гребенушка (Somateria spectabilis)
15 (включая весеннюю охоту на селезней не более 5 % от общего лимита)
32
Утка кряква (Anas plathyrinchos), чирок-свистунок (Anas crecca), шилохвость (Anas acuta), чирок-трескунок (Anas querquedula), широконоска (Anas clypeata), красноносый нырок (Netta rufina), красноголовая чернеть (Aythya ferina), хохлатая чернеть (Aythya fuligula)
на весеннюю охоту на селезней не более 50 % от общего количества местных селезней (остающихся на гнездование
33
Гагара краснозобая (Gavia stellata), чернозобая (Gavia arctica)
3,5
34
Лысуха (Fulica atra)
11,5
35
Чибис (Vanellus vanellus), турухтан (Phylomachus pugnax), гаршнеп (Lymnocryptes minimus), бекас (Gallinago gallinago), лесной дупель (Gallinago megala), азиатский бекас (Gallinago stenura), горный дупель (Gallinago solitaria), дупель (Gallinago media), вальдшнеп (Scolopax rusticola), большой кроншнеп Numenius arquata), средний кроншнеп (Numenius phaeopus), большой веретенник (Limosa limosa), малый веретенник (Limosa lapponica)
3,5
36
Куропатка белая (Lagopus lagopus), тундряная (Lagopus mutus), серая (Perdix perdix), бородатая (Perdix dauurica), пустынная (Ammoperdix griseogularis)
20,0
37
Тетерев (Lyrurus tetrix)
15,0
38
Глухарь (Tetrax urogallus)
5,0
39
Рябчик (Tetrastes bonasia)
12,0
40
Гималайский улар (Tetraogallus himalayensis)
15,0
41
Кеклик (Alectoris chukar)
25,0
42
Перепел (Coturnix coturnix)
15,0
43
Фазан (Phasianus colchicus)
24,0