"Азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерінің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 124 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 11 наурыздағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 наурызда № 34138 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерінің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 124 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16009 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1) тармақшасын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" № 563 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы жөніндегі есеп" № 2 нысаны осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7 нысаны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7-К нысаны осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау жөніндегі есеп" № 8-К нысаны осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы сот қараған азаматтық іске (арыз) 1- ЭАЕҚ" нысаны осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулықта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. ЭАЕҚ бірыңғай нысандарын әзірлеуді және енгізуді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігімен (бұдан әрі – Сот әкімшілігі) келісе отырып іске асырады.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 124 "Об утверждении форм судебных отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 марта 2024 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2024 года № 34138
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 124 "Об утверждении форм судебных отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16009) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Руководствуясь подпунктом 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму № 7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму № 7-К "Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму № 8-К "Отчет по пересмотру судебных актов в кассационном порядке", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму "ЭИУД 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное судом первой инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в Инструкции о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании судебных отчетов в гражданско-правовой сфере, утвержденной указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Разработка и введение единых форм ЭИУД осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) по согласованию с Судебной администрацией Республики Казахстан (далее – Судебная администрация).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. ҚР СО АЖ-ға ЭАЕҚ-ны енгізуді және есебін Сот әкімшілігі және облыстардағы, республикалық мәні бар қалалардағы оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – сот кеңселері) жүргізеді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы соттардың қызметі туралы есептерді ҚР СО АЖ ЭАЕҚ деректері негізінде Комитет және оның аумақтық және оларға теңестірілген органдары (бұдан әрі – аумақтық органдар) қалыптастырады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. ҚР СО АЖ-ға енгізілген ЭАЕҚ деректемелерін түзету Сот әкімшілігінің аумақтық немесе құрылымдық бөлімшелері өз бастамалары немесе Комитет пен оның аумақтық органдарының бастамасы бойынша жүргізеді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Істі соттың іс жүргізуіне қабылдау туралы судьяның ұйғарымы шыққанға дейін арызды қабылдаған сот кеңсесінің қызметкері істің санатын алдын ала анықтайды.
Істі соттың іс жүргізуіне қабылдау туралы сот ұйғарымы шыққаннан кейін кеңсе қызметкері судья ұйғарымының жоғарғы оң жақ бұрышында және ҚР СО АЖ-да көрсетілген іс санатына салыстырып тексеру жүргізеді, айырмашылық болған жағдайда, сотпен келісе отырып, оны өзгертуді жүзеге асырады.
Егер іс материалдарында (арызда) шет ел азаматтарының, орта және шағын кәсіпкерлік субьектілерінің қатысуы туралы мәліметтер, мүгедектігі бар адамдардан, әйелдерден, кәмелетке толмағандардың мүддесіне келіп түскен талап қою арыздары туралы мәліметтер болса, онда 11-деректемеде тиісті кодтық белгілер көрсетіледі.
"Активтерді қайтару бойынша алдын ала қамтамасыз ету шаралары" жолында "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Активтерді қайтару туралы заң) 16-бабына сәйкес уәкілетті органның арыздары көрсетіледі.
"Әйел жынысты адамдардың талап қоюлары бойынша" жолында әйел – жеке тұлғалардан, әйел – жеке кәсіпкерлерден келіп түскен арыздары көрсетіледі.
Сот актілерінде халықаралық шарттарға сілтемелер болған жағдайда, халықаралық шарттың түрін таңдай отырып, "Іс жүргізу серпіні туралы мәлімет (Сот шешімі)" 12-бөлімінің "Адам құқықтары жөніндегі әмбебап конвенциялардың қолданылуымен қаралды" деректемесі толтырылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Істердің барлық санаттары есептің жолдық көрсеткіштерінде есепке алынады.
Мынадай жағдайларда: егер талап қою арызы талап қою іс жүргізуіне жататын істің санаты бойынша келіп түссе, бірақ ол бойынша негізгі мән болмаса, онда мұндай істердің санаттарын басқа талап қою істеріне жатқызып, ол туралы Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына осы санатты Комитетпен келісу бойынша есепке қосу туралы хабарлау қажет. Осындай істерді қарау нәтижелері нақты бір істердің санаттары бойынша ғана көрсетіледі.
"Ерекше іс жүргізудің өзге де істері" жолында өткен жылдардың азаматтық істері ғана көрсетуге жатады.

"3. Ввод и учет ЭИУД в ИС СО РК ведется Судебной администрацией и его территориальными подразделениями в областях, городах республиканского значения и столице (далее – канцелярии судов).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Отчеты о деятельности судов первой, апелляционной и кассационной инстанций на основании данных ЭИУД ИС СО РК формируются Комитетом, и его территориальными и приравненными к ним органами (далее – территориальные органы).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ИС СО РК, производится территориальными или структурными подразделениями Судебной администрации по своей инициативе, по письму Комитета и его территориальных органов.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. До вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, категория дела предварительно определяется сотрудником канцелярии суда, принявшим заявление.
После вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, сотрудником канцелярии производится сверка категории дела, указанной в верхнем правом углу определения судьи и в ИС СО РК, в случае расхождения, по согласованию с судьей, производится изменение.
Если в материалах дела (заявления) отражены сведения об участии иностранных лиц, субъектов предпринимательства, сведения о поступивших исковых заявлениях от лиц с инвалидностью, женщин, в интересах несовершеннолетних, то в реквизите 11 "Дополнение к категории дела (для статотчетов)" отражаются соответствующие кодовые значения.
В строке "Предварительные обеспечительные меры по возврату активов" отражаются заявление от уполномоченного органа в соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов" (далее – Закон о возврате активов).
В строке "По искам лиц женского пола" отражаются исковые заявления от физического лица – женщин, индивидуальных предпринимателей – женщин.
При наличии ссылок в судебных актах на международные договоры, заполняется реквизит "Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека" раздела 12 "Сведения о динамике производства (Решение суда)" с выбором вида международного договора.";
пункт 23 изложить в следующей редакцией:
"23. Все категории дел учитываются в строчных показателях отчета.
В случаях: если исковое заявление поступило по категории дела, которое относится к исковому производству, но по нему отсутствует ключевое значение, то категорию таких дел отнести к прочим исковым делам и уведомить об этом Верховный Суд Республики Казахстан о включении данной категории в отчет по согласованию с Комитетом. Результаты рассмотрения таких дел указываются только по конкретной категории дел.
В строке "Прочие дела особого производства" подлежат отражению только гражданские дела прошлых лет.

Экономикалық, технологиялық, ақпараттық қауіпсіздікке байланысты (73-жол) заңды тұлғалардың, кәсіпкерлік қызметті іске асыратын азаматтардың арасындағы даулар бойынша(69-жол) қажеттілігіне қарай көрсетілген санаттағы істердің анықтамалығынан негізгі мәндер шарттармен бір уақытта толтырылуы мүмкін (69,73-жолдардың көрсеткіштері).
Сот талапкердің арызы бойынша талап қою арызын қайтару туралы ұйғарым шығарған жағдайда (Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР АПК) 165-бабының 14) тармақшасы), 1 "Сот актісінің түрі, ұйғарым", 2 "Қарау нәтижесі, талап қою (арыз, шағым) кері қайтарылды", 7 "Сот актісінің шығарылған күні" деген 12-бөлімнің деректемелері толтырылады.";
мынадай редакциядағы 32-1-тармақпен толықтырылсын:
"32-1. 13-1-бөлімде активтерді қайтару туралы Заңының 27-бабының талаптарына сәйкес активтерді қайтару туралы мәліметтер көрсетіледі.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Комитеттің аумақтық органдары № 2, № 7, № 7-К, № 8-К нысанды есептер бойынша статистикалық деректерді (бұдан әрі – статистикалық кесім) есептік кезеңнен кейінгі айдың 6-сы күні Астана қаласы уақытымен 15.00 сағатта растап отырады.
Комитет республика бойынша жиынтық есепті есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-і күні Комитет төрағасына қол қоюға ұсынады.
Жиынтық есептер қол қойылғаннан кейін, бірақ есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмей Сот әкімшілігіне жолданады.
Облыстар бойынша жиынтық есептерге (Комитет статистикалық кесімді бекіткеннен кейін) олардың жергілікті жерлерде сақталуын қамтамасыз ететін (Комитетке жолдамастан) Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары қол қояды.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Статистикалық кесім бекітілгеннен кейін № 2, № 7, № 7-К, № 8-К - нысанды есептерге түзетуді Комитет жүргізеді.
Есеп түзетілген күннен бастап Комитет түзетілген есепті қоса отырып Сот әкімшілігіне екі күндік мерзімде тиісті хабарлама жолдайды.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін күнге түссе, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі келесі жұмыс күні болып саналады.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. № 2 нысан бойынша есептің Д кестесінде соттардың активтерді қайтару туралы талаптарды қарау бойынша жұмысы туралы мәліметтер көрсетілген. Активтердің сомасы есепті кезеңде заңды күшіне енген тек соттың қанағаттандырылған шешімдері бойынша ұлттық валютада (мың теңгеде) есепке алынуға тиіс.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

По спорам, между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность (строка 69), связанным с экономической, технологической, информационной безопасностью (строка 73), одновременно с договорами могут заполняться ключевые значения из справочника указанных категорий дел (показатели строк 69, 73).
В случае вынесения судом определения о возвращении искового заявления по заявлению истца (подпункт 14) статьи 165 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – ГПК РК)) заполняются реквизиты 1 "Вид судебного акта, определение", 2 "Результат рассмотрения, иск (заявление, жалоба) возращен", 7 раздела 12 "Дата вынесения судебного актах.";
дополнить пунктом 32-1 в следующей редакции:
"32-1. В разделе 13-1 отражаются сведения о возврате активов согласно требованиям статьи 27 Закона о возврате активов.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. Ежеквартальные статистические данные по отчетам (далее – статистический срез) форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К территориальными органами Комитета подтверждаются в 15.00 часов 6 числа месяца, следующего за отчетным периодом по времени города Астаны.
Сводные отчеты по республике Комитет представляет для подписания Председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Судебную администрацию.
Сводные отчеты по областям подписываются начальниками территориальных органов Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет).";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Корректировка отчетов форм № 2, № 7, № 7-К, № 8-К после утверждения статистического среза проводится Комитетом.
Со дня корректировки отчета Комитетом направляется соответствующее уведомление с приложением откорректированного отчета в Судебную администрацию в двухдневный срок.
Если окончание срока приходится на нерабочий день, то последним днем срока считается следующий за ним, рабочий день.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. В таблице Д отчета формы № 2 отражаются сведения о работе судов по рассмотрению исков о возврате активов. Сумма активов учитывается в национальной валюте (в тысячах тенге) только по удовлетворенным решениям суда, вступившим в законную силу в отчетном периоде.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сот әкімшілігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 11 наурыздағы
№ 35 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 2 қарашадағы
№ 124 бұйрығына
1-қосымша
нысан
№ 2 нысан Бірінші сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп А кестесі "Азаматтық істерді қараудың қозғалысы мен нәтижелері"
Даулардың санаттары
Жол коды
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде істер келіп түсті
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күшін жоюға байланысты іс бойынша іс жүргізу қайта жаңғыртылды
Есепті кезеңнің басына талап қоюлардың/арыздардың қалдығы
Есепті кезеңде келіп түскен талап қоюлар/арыздар
А
Б
1
2
3
4
5
бұйрықтық іс жүргізу істері
Әке (ана) болудың анықталуына немесе үшінші тұлғаларды тарту қажеттігіне байланысты емес кәмелетке толмаған балаларды бағып-күтуге арналған алименттерді өндіріп алу туралы
1
Уәкілетті органдар мәлімдеген жауапкерді және(немесе) баланы іздестіру жөніндегі шығыстарды өтеу туралы
2
Келісімшарт әскери қызметшінің бастамасы бойынша мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, әскери қызметті өткеру туралы келісімшартта көзделген біржолғы ақшалай сыйақыны өндіріп алу туралы
3
Оқуды не қызметті өткеруді өз қалауы бойынша тоқтатқан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздер бойынша шартта көзделген мерзім өткенге дейін жұмыстан босатылған немесе оқудан шығарылған оқу орындарының курсанттарын оқытуға жұмсалған сомаларды өндіріп алу туралы
4
Оқуын тоқтатқан не шет мемлекетте оқу орнын аяқтағаннан кейін Қазақстан Республикасына қайтып оралмаған немесе грантты қайтару жөніндегі шартта көзделген міндеттемені бұзған адамдардан мемлекеттік гранттарды өндіріп алу туралы
5
Ауылдық жерге жіберілген жас мамандар шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда олардан мемлекеттік гранттарды, көтерме жәрдемақыларды, жәрдемақыларды өндіріп алу туралы
6
Бала асырап алудың күші жойылған жағдайда, жетім баланы және (немесе) ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты төленген біржолғы ақшалай төлемді бюджетке қайтару туралы
7
Жеке тұлғалардан кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары бойынша берешекті, өсімпұлдарды, пайыздарды өндіріп алу туралы
8
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған дауларды (жанжалдарды) медиация тәртібімен реттеу туралы келісімдерді орындау туралы
9
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған кәсіпкерлік, инвестициялық қызметке байланысты даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
10
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған сақтандыру даулары және банктік қарыз шарттарынан туындайтын даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
11
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
12
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
13
Жалдау төлемдерінің жалдау шартында белгіленген, мемлекеттік орган мәлімдеген мерзімдерде төленбеуіне байланысты оларды өндіріп алу туралы
14
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған неке-отбасылық қатынастар саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
15
Бұқаралық ақпарат құралында азаматтың ар-намысына, қадір-қасиетіне немесе iскерлiк беделiне және заңды тұлғаның іскерлік беделіне кір келтіретін мәліметтерді теріске шығаруды не жауапты жариялау туралы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
16
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда дауларды сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған өзге де келісімдерді орындау туралы талаптар бойынша шығарылады
17
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы аударымдарын аудару туралы
18
Бұйрық арқылы іс жүргізу істерінің қорытындысы
19
Еңбек даулары
20
оның ішінде
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы
21
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы, олардың ішінде жалақыны төлей отырып
22
жалақыны және өзге де төлемдерді төлеу туралы
23
сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарын жасағаны үшін тәртіптік жазаға тарту туралы бұйрықтарды даулау туралы
24
Неке-отбасылық қатынастардан туындайтын даулар
25
оның ішінде
кәмелетке толмаған балаларды бағып-күтуге арналған алименттерді өндіріп алу туралы
26
олардың ішінде
әке (ана) болуды анықтау арқылы
27
әке болуды анықтау туралы (алименттерді өндіру туралы талап етусіз)
28
оқу уақытына алименттерді өндіру туралы
29
жұбайын (зайыбын) асырауға арналған алименттерді өндіру туралы
30
ата-ананы асырауға арналған алименттерді өндіру туралы
31
өндірілетін алименттер көлемінің төмендеуі (ұлғаюы), алименттерді өндіруді тоқтату туралы
32
ата-ана құқығынан айыру туралы
33
ата-ана құқығын қалпына келтіру туралы
34
ата-ана құқығын шектеу (шектеуді алып тастау) туралы
35
балалардың тұрғылықты жерін анықтау туралы
36
балалармен қарым-қатынастағы тәртіпті анықтау туралы
37
бала асырап алудың күшін жою туралы
38
некені бұзу туралы
39
олардың ішінде
кәмелетке толмаған балалары бар тұлғалар
40
ерлі-зайыптылар арасында мүлікті бөлу туралы
41
неке шартымен байланысты даулар
42
Мұрагерлік құқық мәселелері бойынша даулар
43
Мүлікке меншік құқығы туралы даулар
44
оның ішінде
мүлікті тыйым салудан босату туралы
45
мүліктен үлес бөлу туралы
46
Заңсыз иеленіп отырған тұрғын емес үй-жайды босатуға міндеттеу туралы
47
Бөтеннің заңсыз иеленуінен талап ету туралы
48
Меншік құқығын тоқтату туралы
49
Мүлікті бағалау нәтижелерін даулау туралы
50
Жеке және заңды тұлғалардың мүліктерін заңсыз тартып алу туралы
51
Тұрғын үйге меншік құқығы туралы даулар
52
Тұрғын үй қарым қатынастарынан туындайтын даулар
53
олардың ішінде
азаматтарды басқа тұрғын үй берусіз тұрғын үйден шығару туралы
54
азаматтарды басқа тұрғын үй бере отырып, тұрғын үйден шығару туралы
55
орналастыру туралы
56
мүліктегі үлесті бөлу туралы
57
тұрғын үйге мұқтаждардың кезегіне қайта тұрғызу, жылжыту туралы
58
тұтыну кооперативінің пәтер иелері кооперативінің әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану туралы
59
тұрғын үйге және коммуналдық көрсетілетін қызметтерге, оның ішінде белгіленген тарифке сәйкес көрсетілетін қызметтерге арналған өзге де шарттар бойынша төлемдерді өндіріп алу туралы
60
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиумның ортақ мүлкін күтіп-ұстауға шығындарды өндіріп алу туралы
61
тұрғын үйді (құрылысты) бұзу туралы
62
Жерге қатысты құқықтық қатынастардан туындайтын даулар
63
оның ішінде
мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер телімдерін алып қою
64
сервитут белгілеу (тоқтату) туралы
65
жер учаскесіне және жер пайдалануға меншік құқығын даулау туралы
66
Шартты (мәміле) бекітумен, өзгертумен, бұзумен және шарттық міндеттемелерді орындаумен байланысты даулар
67
оның ішінде
мүлікті өндіру өтінішімен байланысты
68
кәсіпкерлік қызметін іске асыратын заңды тұлғалардың, азаматтардың арасындағы даулар
69
олардың ішінде
квазимемлекеттік сектордың қатысуымен
70
мемлекеттік мекемелердің қатысуымен
71
үлестік құрылыспен
72
экономикалық, технологиялық, ақпараттық қауіпсіздікпен
73
банк шарты бойынша, оның ішінде тұтыну кредиттері, факторинг шарттары, микроқаржылық ұйымдар
74
олардың ішінде
жылжымайтын мүліктің ипотекасымен
75
мүлікті өндіру өтінішімен
76
заем шарты бойынша, оның ішінде білім беру қызметтері (гранттар), ломбардтар
77
олардың ішінде
жеке тұлғалар арасында заем шарты бойынша берешекті өндіру туралы даулар
78
жер қойнауын пайдаланумен
79
олардың ішінде
шетелдік тұлғалардың қатысуымен
80
сатып алу-сату шарты бойынша
81
жеткізіп беру шарты бойынша
82
тәртіп шарты бойынша
83
мүліктік жалдауға беру (жалға беру) шарты бойынша
84
лизинг шарты бойынша
85
сақтау шарты бойынша
86
тапсырма шарты бойынша
87
комиссия шарты бойынша
88
сыйға тарту шарты бойынша
89
айырбастау шарты бойынша
90
сақтандыру шарты бойынша
91
оның ішінде
сақтандыру төлемдерін өндіру
92
тасымалдау шарты бойынша
93
Мәмілені жарамсыз деп тану туралы
94
Мемлекеттік сатып алулар саласындағы заңдарды бұзумен байланысты даулар
95
оның ішінде
шарт жасасқанға дейінгі даулар
96
шарт жасасуға қатысты даулар бойынша
97
шартты орындау туралы даулар туралы (мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану және тұрақсыздықты өндіру туралы)
98
Конкурстық міндеттемелер және тендерлер, аукциондар және сауданың өзге де нысандары негізінде туындайтын міндеттемелер (оның ішінде оларды жарамды, жарамсыз деп тану)
99
Лицензиялық қызметпен байланысты даулар

2) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Судебная администрация
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 11 марта 2024 года № 35
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года № 124
форма
Форма № 2 Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции
Таблица А "Движение и результаты рассмотрения гражданских дел"
Категории споров
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Остаток исков/заявлений на начало отчетного периода
Поступило исков/заявлений в отчетный период
А
Б
1
2
3
4
5
дела приказного производства
О взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей, не связанных с установлением отцовства (материнства) или необходимостью привлечения третьих лиц
1
О возмещении расходов по розыску ответчика и (или) ребенка, заявленных уполномоченными органами
2
О взыскании единовременного денежного вознаграждения, предусмотренного контрактом о прохождении воинской службы, в случае досрочного расторжения контракта по инициативе военнослужащего
3
О взыскании сумм, затраченных на обучение курсантов учебных заведений, прекративших по собственному желанию обучение либо прохождение службы, а также уволенных или отчисленных по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, до истечения предусмотренного договором срока
4
О взыскании государственных грантов с лиц, прекративших обучение либо не возвратившихся в Республику Казахстан после окончания учебного заведения в иностранном государстве или нарушивших предусмотренное договором обязательство по возврату гранта
5
О взыскании государственных грантов, подъемных, пособий с молодых специалистов, направленных в сельскую местность, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения ими обязательств по договорам
6
О возврате в бюджет выплаченной единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей, в случае отмены усыновления
7
О взыскании с физических лиц задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
8
Об исполнении соглашений об урегулировании споров (конфликтов) в порядке медиации, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
9
Об исполнении соглашений по спорам, связанным с предпринимательской, инвестиционной деятельностью, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
10
Об исполнении соглашений по страховым спорам и спорам, вытекающим из договоров банковского займа, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
11
Об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав потребителей, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
12
Об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав на интеллектуальную собственность, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
13
О взыскании арендных платежей ввиду их неуплаты в сроки, установленные договором аренды, заявленным государственным органом
14
Об исполнении соглашений по спорам в сфере брачно-семейных отношений, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
15
Об исполнении соглашений по спорам о публикации опровержения сведений, порочащих честь, достоинство или деловую репутацию гражданина и деловую репутацию юридического лица, либо ответа в средстве массовой информации
16
Об исполнении иных соглашений, заключенных в порядке досудебного урегулирования споров в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
17
О перечислении обязательных пенсионных отчислений в Единый Накопительный Пенсионный Фонд
18
Итого дел приказного производства
19
Дела искового производства
Трудовые споры
20
в том числе
о восстановлении на работе уволенных
21
о восстановлении на работе уволенных, в том числе с выплатой заработной платы
22
о выплате заработной платы и иных платежей
23
об оспаривании приказов о наложении дисциплинарных взысканий за совершение коррупционных правонарушений
24
Споры, возникающие из брачно-семейных отношений
25
в том числе
о взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей
26
из них
с установлением отцовства (материнства)
27
об установлении отцовства (без требования о взыскании алиментов)
28
о взыскании алиментов на время обучения
29
о взыскании алиментов на содержание супруги (супруга)
30
о взыскании алиментов на содержание родителей
31
о снижении (увеличении) размера взыскиваемых алиментов, приостановлении взыскания алиментов
32
о лишении родительских прав
33
о восстановлении родительских прав
34
об ограничении родительских прав
35
об определении местожительства детей
36
об определении порядка общения с детьми
37
об отмене усыновления (удочерения)
38
о расторжении брака
39
из них
лиц, имеющих несовершеннолетних детей
40
о разделе имущества между супругами
41
споры, связанные с брачным договором
42
Споры по вопросам наследственного права
43
Споры о праве собственности на имущество
44
в том числе
об освобождении имущества от ареста
45
о выделении доли из имущества
46
Об обязании освободить незаконно занимаемое нежилое помещение
47
Об истребовании из чужого незаконного владения
48
О прекращении права собственности
49
Об оспаривании результатов оценки имущества
50
О незаконном захвате имущества юридических и физических лиц
51
Споры о праве собственности на жилище
52
Споры, возникающие из жилищных правоотношений
53
из них
о выселении граждан из жилища без предоставления другого жилого помещения
54
о выселении граждан из жилища с предоставлением другого жилого помещения
55
о вселении
56
о выделении доли из жилища
57
о восстановлении, передвижке в очереди нуждающихся в жилье
58
об обжаловании действий (бездействия) кооператива собственников квартир потребительского кооператива
59
о взыскании платы за жилье и коммунальные услуги, в том числе по иным договорам за услуги согласно установленным тарифам (в том числе услуги связи, телевидения)
60
о взыскании расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества кондоминиума
61
о сносе жилья (построек)
62
Споры, вытекающие из земельных правоотношений
63
в том числе
изъятие земельных участков для государственных надобностей
64
об установлении (прекращении) сервитута
65
об оспаривании права собственности на земельный участок и землепользования
66
Споры, связанные с заключением, изменением, расторжением договора (сделки) и исполнением договорных обязательств
67
в том числе
связанные с обращением взыскания на имущество
68
споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность
69
из них
с участием квазигосударственного сектора
70
с участием государственных учреждений
71
с долевым строительством
72
с экономической, технологической, информационной безопасностью
73
по банковскому договору, в том числе потребительские кредиты, договор факторинга, микрофинансовые организации
74
из них
с ипотекой недвижимого имущества
75
с обращением взыскания на имущество
76
по договору займа, в том числе образовательные услуги (гранты), ломбарды
77
из них
споры о взыскании долга по договорам займа между физическими лицами
78
с недропользованием
79
из них
с участием иностранных лиц
80
по договору купли-продажи
81
по договору поставки
82
по договору подряда
83
по договору имущественного найма (аренды)
84
по договору лизинга
85
по договору хранения
86
по договору поручения
87
по договору комиссии
88
по договору дарения
89
по договору мены
90
по договору страхования
91
в том числе
взыскание страховых выплат
92
по договору перевозки
93
О признании сделки недействительной
94
Споры, связанные с нарушением законодательства в сфере государственных закупок
95
в том числе
по спорам до заключения договора
96
по спорам, относящимся к заключению договора
97
по спорам об исполнении договора (о признании недобросовестным участником государственных закупок и взыскании неустойки)
98
Конкурсные обязательства и обязательства, возникающие на основе тендера, аукциона и иных форм торгов (в том числе о признании их действительными, недействительными)
99
Споры, связанные с лицензионной деятельностью

187
Кәмелетке толмағандарды девиантты мiнез-құлықты балаларға арналған арнаулы білім беру ұйымдарына немесе ерекше режимде ұстайтын ұйымдарға жіберу туралы
188
Азаматты заңда көзделген негіздер бойынша психиатриялық стационарға мәжбүрлеп жатқызу туралы
189
Алкоголизммен, нашақорлықпен немесе уытқұмарлықпен ауыратын азаматты наркологиялық ұйымға мәжбүрлеп емдеуге жіберу туралы
190
Туберкулезбен ауыратын азаматты мәжбүрлеп емдеу туралы
191
Қаржы ұйымдарын және банк конгломератына бас ұйым ретінде кiретiн және қаржы ұйымдары болып табылмайтын ұйымдарды қайта құрылымдау туралы
192
Оңалту туралы, оның ішінде Жеделдетілген оңалту туралы, несие берушілер талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
193
Банкроттық туралы
194
оның ішінде
заңды тұлға
195
жеке кәсіпкер
196
оның ішінде кредит берушілер талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
197
азаматтардың төлем қабілеттілігін қалпына келтіру туралы
198
азаматтардың банкроттығы туралы
199
Жылжымалы затты иесіз деп тану және жылжымайтын мүлікке коммуналдық меншік құқығын тану туралы
200
Азаматтық хал актілері жазбаларының дұрыс еместігін анықтау туралы
201
Нотариаттық әрекеттерге немесе оларды жасаудан бас тартуға берілген шағымдар бойынша
202
оның ішінде
атқарушылық жазбаның күшін жою туралы
203
Бағалы қағаздарды көрсетуші тұлғаның жоғалған бағалы қағаздар және ордерлік бағалы қағаздар (шақырту ісін жүргізу) бойынша құқықтарын қалпына келтіру туралы
204
Қазақстан Республикасының және (немесе) басқа мемлекеттің аумағында экстремизмді немесе террористік әрекетті жүзеге асыратын ұйымды экстремистік немесе террористік деп тану туралы, оның ішінде оның өз атауын өзгерткенін анықтау туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін, онда басып шығарылатын, әзірленетін және (немесе) таратылатын ақпараттық материалдарды экстремистік немесе террористік деп тану туралы
205
Интернет-казиноны, Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын, Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келетін ақпаратты қамтитын шетелдік бұқаралық ақпарат құралының өнімін заңсыз деп тану туралы
206
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының шегінен тыс шығарып жіберу туралы арыздар бойынша
207
Азаматты саяси қуғын-сүргіннің құрбаны деп тану туралы
208
Мұраны иесіз қалған деп тану туралы
209
жойылған соттық немесе атқарушылық іс жүргізуді қалпына келтіру туралы
210
Басқа да ерекше жүргізілетін істер
211
Ерекше жүргізілетін істердің қорытындысы
212
оның ішінде
шетелдік тұлғалардың қатысуымен
213
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарт негізінде баланы қайтару туралы немесе балаға қатысты қол жеткізу құқықтарын жүзеге асыру туралы арызды қарау бойынша іс жүргізу

187
О направлении несовершеннолетних в специальные организации образования для детей с девиантным поведением или организации с особым режимом с содержания
188
О принудительной госпитализации гражданина в психиатрический стационар
189
О направлении гражданина, больного алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией, на принудительное лечение в наркологическую организацию
190
О принудительном лечении гражданина, больного туберкулезом
191
О реструктуризации финансовых организаций и организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовыми организациями
192
О реабилитации, в том числе об ускоренной реабилитации, о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
193
О банкротстве
194
в том числе
юридического лица
195
индивидуального предпринимателя
196
в том числе о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
197
о восстановлении платежеспособности граждан
198
о банкротстве граждан
199
О признании движимой вещи бесхозяйной и признании права коммунальной собственности на недвижимое имущество
200
Об установлении неправильностей записей актов гражданского состояния
201
По жалобам на нотариальные действия или на отказ в их совершении
202
в том числе
об отмене исполнительской надписи
203
О восстановлении прав по утраченным ценным бумагам на предъявителя и ордерным ценным бумагам (вызывное производство)
204
По заявлениям о признании организации, осуществляющий экстремизм или террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, экстремистской или террористической, в том числе об установлении изменения ею своего наименования, а также о признании информационных материалов, ввозимых, издаваемых, изготавливаемых и (или) распространяемых на территории Республики Казахстан, экстремистскими или террористическими
205
По заявлениям о признании интернет-казино, продукции иностранного средства массовой информации, распространяемой на территории Республики Казахстан, содержащей информацию, противоречащую законам Республики Казахстан, незаконными
206
По заявлениям о выдворении иностранца или лица без гражданства за пределы Республики Казахстан за нарушение законодательства Республики Казахстан
207
О признании гражданина жертвой политических репрессий
208
О признании наследства выморочным
209
о восстановлении утраченного судебного или исполнительного производства
210
Прочие дела особого производства
211
Итого дел особого производства
212
в том числе
с участием иностранных лиц
213
Производство по рассмотрению заявлений о возвращении ребенка или об осуществлении в отношении ребенка прав доступа на основании международного договора Республики Казахстан

Есептік кезеңде аяқталған істердің барлығы (5, 8, 9, 10, 27-бағандардың сомасы)
олардың ішінде
жеке ұйғарымдар шығарылды
олардың ішінде
Есептік кезеңнің соңына қалған аяқталмаған істердің қалдығы
талап қоюлар бойынша істердің барлығы
ҚР АПК-да белгіленген мерзімдерді бұзу арқылы
мүгедектігі бар адамдарда
кәмелетке толмағандардың мүддесінде
әйел жынысты адамдар
келіп түскен жауаптар
34
35
36
37
38
39
40
41
№7 нысан "Апелляциялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп"
"Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау туралы мәліметтер" қосымшасы
Есептік кезеңнің басындағы арыздардың қалдығы
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша есептік кезеңде келіп түскен арыздар
Қайтарылғаны
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргузуге қабылданған арыздар
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Жоғары тұрған сотпен жойылған ұйғарымдар
Есептік кезеңнің аяғындағы арыздардың қалдығы
күші жойылғаны
істі қайта қараудан бас тарту туралы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
1
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 11 наурыздағы
№ 35 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 3 қарашадағы
№ 124 бұйрығына
3-қосымша
нысан
№7 К нысан "Кассациялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп" А кестесі "Өтінішхаттардың қозғалысы"
Даулардың санаттары
Жол коды
Есепті кезеңнің басындағы өтінішхаттардың қалдығы
Есепті кезеңде келіп түскен өтінішхаттар
оның ішінде
түсіндірулермен қайтарылғаны

Всего окончено дел за отчетный период (сумма граф 5, 8, 9, 10, 27)
из них
Вынесено частных определений
из них
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
Всего дел по искам
с нарушением сроков, установленных ГПК РК
лиц с инвалидностью
в интересах несовершеннолетних
лиц женского пола
поступило ответов
34
35
36
37
38
39
40
41
Форма №7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции"
Приложение "Сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам"
Остаток заявлений на начало отчетного периода
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Возвращено
Принято к производству заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам
Решение по результатам рассмотрения
Отменено определений вышестоящим судом
Остаток заявлений на конец отчетного периода
отменено
об отказе в пересмотре дела
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
1
Приложение 3 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 11 марта 2024 года № 35
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года № 124
форма
Форма № 7К " Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции"
Таблица А "Движение ходатайств"
Категории споров
Код строки
Остаток ходатайств на начало отчетного периода
Поступило ходатайств в отчетном периоде
в том числе
возвращено с разъяснениями

1-бөлім. Арыздың түсуі туралы мәлімет
1. Сот (соттың аталуы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № [мәтін]
3. Электрондық тәртіпте түсті [сөздік деректемесі]
4. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректемесі]
5. Томдардың саны.... [мәтін]
6. Арыздың сипаты ...[сөздік деректемесі]
7. Түсу тәртібі [сөздік деректемесі]
8. Арызды берді ... [сөздік деректемесі]
9. Мәлімделген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
10. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректемесі]
11. Істің санатына қосымша (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректемесі]
12. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректемесі]
13. Істің қиындығы [сөздік деректемесі]
14. Құпия іс [сөздік деректемесі]
15. Есептік кезеңнің басына дейін іс жүргізуге қабылданған қалдық [сөздік деректемесі]
16. Өткен жылдың қалдығы [сөздік деректемесі]
17. Өткен жылдың сот актісі ағымдағы жылы заңды күшіне енді [сөздік деректемесі]
18. Резонанс, істің өзектілігі [сөздік деректемесі]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптағы сомалар туралы мәлімет
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. ҚР АПК 104-бабына сәйкес талап қоюдың сомасы [мәтін]
3. Айыппұлдық санкциялар [мәтін]
4. Моральдық зиян [мәтін]
5. Берешек [мәтін]
6. Өсімпұл [мәтін]
7. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
8. Өкілдің көмегіне төлем [мәтін]
9. Залалдар [мәтін]
10. Жіберілген пайда [мәтін]
3-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәлімет (негізгі іс жүргізуге арналған біріктірілген істер бойынша сомасы)
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [мәтін]
2. Мемлекеттік бажды төлеуден босатуға негіздер [сөздік деректемесі]
3. Төленген мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
4. Сот анықтаған мемлекеттік бажды қосымша төлеу [мәтін]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [мәтін]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж [мәтін]
7. Бюджеттен қайтарылуға жататын мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
8. Мемлекеттік бажды қайтару туралы ұйғарымның күні [мәтін]
9. Төлеусіз қабылданған мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
10. Прокурордың талап қоюы бойынша төлеусіз қабылданғаны [мәтін]
11. Мемлекеттің мүддесінде прокурордың талап қоюы бойынша төлеусіз қабылданғаны [мәтін]
12. Сот ұйғарған сот шығындарының сомасы [мәтін]
13. Төленген сот шығындары [мәтін]
4-бөлім. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы мәлімет
1. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы арыз берілген күн [күні]
2. Арыз қаралған күн [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар [мәтін]

Раздел 1. Сведения о поступлении заявления
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела [текст]
3. Поступило в электронном порядке [словарный реквизит]
4. Вид производства [словарный реквизит]
5. Количество томов .... [текст]
6. Характер заявления …. [словарный реквизит]
7. Порядок поступления [словарный реквизит]
8. Заявление подал ... [словарный реквизит]
9. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
10. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
11. Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
12. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
13. Сложность дела [словарный реквизит]
14. Секретное дело [словарный реквизит]
15. Остаток принят к производству до начала отчетного периода [словарный реквизит]
16. Остаток прошлого года [словарный реквизит]
17. Судебный акт прошлого года вступил в законную силу в текущем году [словарный реквизит]
18. Резонанс, актуальность дела [словарный реквизит]
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Цена иска согласно статье 104 ГПК РК [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Моральный вред [текст]
5. Недоимка [текст]
6. Пеня [текст]
7. Неустойка [текст]
8. Оплата помощи представителя [текст]
9. Убытки [текст]
10. Упущенная выгода [текст]
Раздел 3. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины (суммарная по объединенным делам для основного производства)
1. Подлежащая к уплате государственной пошлины [текст]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [текст]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [текст]
7. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [текст]
8. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
9. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [текст]
10. Принято без уплаты по искам прокурора [текст]
11. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [текст]
12. Определенная судом сумма судебных издержек [текст]
13. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 4. Сведения об обеспечении иска
1. Дата подачи заявления об обеспечении иска [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Принятые меры по обеспечению иска [текст]

7. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар туралы қосымша ақпарат [мәтін]
8. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың орындалу күні [күні]
5-бөлім. Алып берiлген ақша сомаларын индекстеу туралы мәлімет
1. Арыз берілген күн [күні]
2. Арыз қаралған күн [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымның көшірмесі жіберілген күн [күні]
5. Атқару парағы жіберілген күні [күні]
6. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
7. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
8. Орындалу күні [күні]
6-бөлім. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сома туралы мәлімет
1. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын талаптардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Бюджетке өндіріп алынған талаптардың жалпы сомасы (мемлекеттік мүддесінде) [мәтін]
3. Қинаумен байланысты талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
4. Қылмыстық іс бойынша (ҚР ҚПК 4-т.) ақтау кезінде залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
5. Азаматтық құқықтарды бұзумен байланысты залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
6. Сотта ақталғандардың пайдасына өндірілген сома [мәтін]
7. Жұмысқа қайта алынғандардың пайдасына мәжбүрлеп жұмыстан қалғаны үшін ұйғарылған сома [мәтін]
8. Заңсыз жұмыстан босаумен байланысты залалды өтеу үшін лауазымды тұлғалардан ұйғарылған сома [мәтін]
9. Мемлекеттік органдар лауазымды тұлғаларының заңсыз әрекеттерімен байланысты мемлекетке ұйғарылған сома (теңге) [мәтін]
7-бөлім. Тараптар
1. Түрі [сөздік деректемесі]
2. ЖСН/БСН [мәтін]
3. Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) /Атауы [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (танысу)
1. Сұхбат күні [күні]
2. Сұхбат уақыты [күні]
3. Судьяға берілген күні [күні]
4. Осы сәтте істі қарастыратын судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) [мәтін]
5. Іс жүргізуге қабылданған күні [күні]
6. Оңайлатылған іс жүргізу тәртібінде қабылданды [сөздік деректемесі]
7. Қабылдаудан бас тартылған күні [күні]
8. Қайтарылған күні [күні]
9. Қабылдаудан бас тартудың және қайтарудың негізі [сөздік деректемесі]
10. Соттылығы бойынша берілген күні [күні]
11. Қайда берілді [мәтін]
12. Шешімнің күшін жою және іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның күні [күні]
13. Істі сот талқылауына дайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
14. Істі сот талқылауына дайындаудың аяқталған күні [күні]
15. Сот талқылауын тағайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
16. Ұйғарымның орындалған күні [күні]
17. Құжаттарға орындауға беру күні [сөздік деректемесі]
18. Ұйғарым мерзімі бұзылып шығарылды [сөздік деректемесі]
19. Жоғары тұрған сатыда күші жойылды [сөздік деректемесі]

7. Дополнительная информация о принятии мер по обеспечению иска [текст]
8. Дата исполнения мер по обеспечению иска [дата]
Раздел 5. Сведения об индексации присужденных денежных сумм
1. Дата подачи заявления [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата направления копии определения [дата]
5. Дата направления исполнительного листа [дата]
6. Дата обжалования определения [дата]
7. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
8. Дата исполнения [дата]
Раздел 6. Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда
1. Общая сумма требований, подлежащая к взысканию по решению суда [текст]
2. Общая сумма требований, взысканная в бюджет (в интересах государства) [текст]
3. Сумма, взысканная по искам, связанным с пытками [текст]
4. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба при реабилитации по уголовному делу (глава 4 УПК РК) [текст]
5. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба, связанного с нарушением гражданских прав [текст]
6. Сумма, взысканная в пользу оправданных в суде [текст]
7. Сумма, присужденная за вынужденный прогул в пользу восстановленных на работе [текст]
8. Сумма, присужденная с должностных лиц в возмещение ущерба в связи с незаконным увольнением [текст]
9. Сумма, присужденная государству в связи с незаконными действиями должностных лиц государственных органов (тенге) [текст]
Раздел 7. Стороны
1. Тип [словарный реквизит]
2. ИИН/БИН [текст]
3. Ф.И.О. (при его наличии)/Наименование [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата беседы [дата]
2. Время беседы [дата]
3. Дата передачи судье [дата]
4. Ф.И.О. (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
5. Дата принятия к производству [дата]
6. Принято в порядке упрощенного производства [словарный реквизит]
7. Дата отказа в принятии [дата]
8. Дата возврата [дата]
9. Основание отказа в принятии или возврате [словарный реквизит]
10. Дата передачи по подсудности [дата]
11. Куда передано [текст]
12. Дата определения об отмене решения и возобновлении производства [дата]
13. Дата определения о подготовке дела к судебному разбирательству [дата]
14. Дата завершения подготовки дела к судебному разбирательству [дата]
15. Дата определения о назначении судебного разбирательства [дата]
16. Дата исполнения определения [дата]
17. Дата передачи документов на исполнение [дата]
18. Определение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
19. Отменено в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]

20. Медиация туралы ұйғарымның шығарылған күні [күні]
21. Судья – медиатор
22. Түсіндірме [мәтін]
23. № .... іспен біріктірілді [істің №]
9-бөлім. Тоқтата тұру
1. Қаулы шығарылған күн [күні]
2. Қайта жаңартылған күн [күні]
3. Тоқтата тұру үшін негіз [сөздік деректемесі]
4. Тоқтата тұру туралы ұйғарым шағымдалды (наразылық білдірілді) [сөздік деректемесі]
5. Түсіндірме [мәтін]
10-бөлім. Сот отырысы
1. Отырыс күні [күні]
2. Отырыс уақыты [уақыты]
3. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері [мәтін]
4. Төрағалық етуші судья [мәтін]
5. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
6. Адвокат [мәтін]
7. Прокурор [мәтін]
8. Сот отырысы залының нөмірі [мәтін]
9. Аудио-, бейнежазба [сөздік деректемесі]
10. Аудиожазба [сөздік деректемесі]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректемесі]
12. Көлік прокуроры [сөздік деректемесі]
13. Түсіндірме [мәтін]
8. Бейне-аудио жазылуын пайдалану арқылы сот отырысы [сөздік деректемесі]
8.1 Аудио жазылуын пайдалану арқылы сот отырысы [сөздік деректемесі]
9. Сотта сараптама жүргізілді [сөздік деректемесі]
10. Түсіндірме [мәтін]
11-бөлім. Қарсылық білдіру
1. Судьяларға қарсылық білдіру туралы арыздың күні [күні]
2. Төрағалық етуші судья [мәтін]
3. Қанағаттандырылды [мәтін]
4. Қарсылық білдіру туралы өтінішхатты қараған судья [сөздік деректемесі]
5. Қарсылық білдіруді алған соттардың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) [мәтін]
6. Түсіндірме [мәтін]
12-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет (Сот шешімі)
1. Сот актісінің түрі [сөздік деректемесі]
2. Қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
3. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды [сөздік деректемесі]
4. Үздіксіз сот процесінде қаралды
5. Шешімді (ұйғарымды) құрастыру күні [күні]
6. Хаттаманы құрастыру күні [күні]
7. Шешім шығару күні [күні]
8. Заңды күшіне енген күні [күні]
9. Сотта сараптама жүргізілді
10. Арызды қараусыз қалдырудың негіздері [сөздік деректемесі]
11. Қарар бөлігі [мәтін]
12. Жауапкерге қатысты шешімнің санаты [сөздік деректемесі]
13. Адамның әрекетке қабілеті бойынша нәтиже[сөздік деректемесі]
14. Бастапқы шешімді қалпына келтіру [сөздік деректемесі]
15. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
16. Шешімнің (ұйғарымның) көшірмесі кімге жолданды [сөздік деректемесі]
17. Шешімнің көшірмесін жіберу күні [күні]
18. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың күшін жою туралы ұйғарым шығарылды [сөздік деректемесі]
19. Адам құқықтары бойынша әмбебап конвенцияларды қолдану арқылы қаралғаны [сөздік деректемесі]
20. Жұмысқа қайта алынған адамдардың саны [мәтін]
21. Салыстыру жүргізген кеңсе (мұрағат) маманы [мәтін]
22. Істің кеңсеге (мұрағатқа) берілген күні [күні]

20. Дата вынесения определения о медиации [дата]
21. Судья – медиатор
22. Комментарии [текст]
23. Объединено с делом №... [№ дела]
Раздел 9. Приостановление
1. Дата вынесения постановления [дата]
2. Дата возобновления [дата]
3. Основания для приостановления [словарный реквизит]
4. Определение о приостановлении обжаловано (опротестовано) [словарный реквизит]
5. Комментарии [текст]
Раздел 10. Судебное заседание
1. Дата заседания [дата]
2. Время заседания [время]
3. Причины отложения судебных заседаний [текст]
4. Председательствующий судья [текст]
5. Секретарь судебного заседания [текст]
6. Адвокат [текст]
7. Прокурор. [текст]
8. Номер зала судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Транспортный прокурор словарный реквизит]
13. Комментарии [текст]
8. Судебное заседание с видео-аудио фиксацией [словарный реквизит]
8.1. Судебное заседание с аудио фиксацией [словарный реквизит]
9. Проведена экспертиза в суде [словарный реквизит]
10. Комментарии [текст]
Раздел 11. Отвод
1. Дата заявления об отводе судьям [дата]
2. Председательствующий судья [текст]
3. Удовлетворено [словарный реквизит]
4. Судья, рассматривающий ходатайство об отводе [текст]
5. Ф.И.О. (при его наличии) судей, получивших отвод [текст]
6. Комментарии [текст]
Раздел 12. Сведения о динамике производства (Решение суда)
1. Вид судебного акта [словарный реквизит]
2. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
3. Решение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
4. Рассмотрено в непрерывном судебном процессе
5. Дата составления решения (определения) [дата]
6. Дата составления протокола [дата]
7. Дата вынесения решения [дата]
8. Дата вступления в законную силу [дата]
9. Проведена экспертиза в суде
10. Основания оставления заявления без рассмотрения [словарный реквизит]
11. Резолютивная часть [текст]
12. Категория решения в отношении ответчика [словарный реквизит]
13. Результат по дееспособности лица [словарный реквизит]
14. Восстановление первоначального решения [словарный реквизит]
15. Дата передачи по подсудности [дата]
16. Кому направлена копия решения (определения) [словарный реквизит]
17. Дата отправки копии решения [дата]
18. Вынесено определение об отмене мер по обеспечению иска [словарный реквизит]
19. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека [словарный реквизит]
20. Количество лиц, восстановленных на работе [текст]
21. Специалист канцелярии (архива), сделавший сверку [текст]
22. Дата передачи дела в канцелярию (архив) [дата]

23. Шешім шығарылғанға дейін судья дайындаған сот құжаттарының жалпы саны [мәтін]
24. Ақтайтын процедураларды тағайындаумен банкроттық туралы іс [сөздік деректемесі]
25. Іс сырттай қаралды [сөздік деректемесі]
26. Жабық сот процесі [сөздік деректемесі]
13-бөлім. Жеке ұйғарымдар
1. Шығарылған күні [күні]
2. Прокурордың атына түскен жеке ұйғарым [сөздік деректемесі]
3. Мәні [мәтін]
4. Жіберілген күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жіберілді [мәтін]
6. Жіберілген күндері
7. Жауаптар
13-1 бөлім. Активтерді қайтару туралы талаптарды қарау туралы мәліметтер
1. Активтің атауы [мәтін]
2. Активтің орналасқан жері [сөздік құралдары]
3. Активтің санаты [сөздік құралдары]
4. Өлшем бірлігі [сөздік құралдары]
5. Прокурор мәлімдеген бірліктердегі активтердің саны [мәтін]
6. Бірінші сатыдағы сот қанағаттандырды бірліктердегі активтердің саны[мәтін]
7. Апеляцияны қайта қарағаннан кейін бірліктердегі активтердің саны[мәтін]
8. Кассация қайта қарағаннан кейін бірліктердегі активтердің саны [мәтін]
14-бөлім. Шешімді орындауға жіберу және орындалу нәтижелері туралы мәлімет
1. Сот актісі [сөздік деректемесі]
2. Сот орындаушысы [сөздік деректемесі]
3. Атқару парағын шығару күні [күні]
4. Шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні [күні]
5. Сот актісінің шығарылған күні [күні]
6. Өндіріп алу сомасы [мәтін]
7. ..... пікірлес [сөздік деректемесі]
8. Мемлекет кірісіне [сөздік деректемесі]
9. Атқару парағын шығару түрі [сөздік деректемесі]
10. Атқару құжаты бойынша талап қоюшылардың (өндірушілердің) тізімі [сөздік деректемесі]
11. Атқару құжаты бойынша жауапкерлердің (борышкерлердің) тізімі [сөздік деректемесі]
12. Талаптардың мәні [мәтін] 13. Судья [мәтін]
15-бөлім. Бұйрық арқылы іс жүргізудің динамикасы туралы мәлімет
1. Сот бұйрығының шығарылған күні [күні]
2. Бұйрықтың қысқаша мазмұны [мәтін]
3. Бұйрық көшірмесінің борышкерге жіберілген күні [күні]
4. Бұйрықтың заң күшіне енген күні [күні]
5. Күшін жою туралы арыздың келіп түскен күні [күні]
6. Күшін жою туралы арыз кіммен берілді [мәтін]
7. Бұйрықтың күшін жою туралы ұйғарылған күн [күні]
8. Өндіріп алушыға бұйрықтың берілген күні (орындау үшін жіберілген) [күні]
9. Мемлекеттік баж салығын өндіріп алу үшін бұйрықтың борышкерге жіберілген күні [күні]
10. Мерзімін бұзу арқылы қаралғаны [сөздік деректемесі]
11. Кемшіліктерді жою туралы ұйғарымның шығару күні [күні]
12. Түсіндірме [мәтін]
16-бөлім. Сот шешімін дереу орындау туралы мәлімет
1. Дереу орындау туралы арыз берілген күн [күні]
2. Арыздың қаралған күні [күні]

23. Общее количество судебных документов, подготовленных судьей до вынесения решения [текст]
24. Дело о банкротстве с назначением реабилитационных процедур [словарный реквизит]
25. Дело рассмотрено заочно [словарный реквизит]
26. Закрытый судебный процесс [словарный реквизит]
Раздел 13. Частные определения
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. Кому направлено частное определение [текст]
6. Даты направления
7. Ответы
Раздел 13-1. Сведения по рассмотрению исков о возврате активов
1. Наименование актива [текст]
2. Местонахождение актива [словарный реквизит]
3. Категория актива [словарный реквизит]
4. Единица измерения [словарный реквизит]
5. Количество актива в единицах измерения заявленное прокурором [текст]
6. Количество актива в единицах измерения удовлетворенное судом 1-ой инстанции [текст]
7. Количество актива в единицах измерения после пересмотра в апелляции [текст]
8. Количество актива в единицах измерения после пересмотра в кассации [текст]
Раздел 14. Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения
1. Судебный акт [словарный реквизит]
2. Судебный исполнитель [словарный реквизит] по
3. Дата выписки исполнительного листа [дата]
4. Дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу [дата]
5. Дата вынесения судебного акта [дата]
6. Сумма к взысканию [текст]
7. Солидарен к [словарный реквизит]
8. В доход государства [словарный реквизит]
9. Вид выписки исполнительного листа [словарный реквизит]
10. Список истцов (взыскателей) по исполнительному документу [словарный реквизит]
11. Список ответчиков (должников) по исполнительному документу [словарный реквизит]
12. Сущность требований [текст]
13. Судья [текст]
Раздел 15. Сведения о динамике приказного производства
1. Дата вынесения судебного приказа [дата]
2. Краткое содержание приказа [текст]
3. Дата направления копии приказа должнику [дата]
4. Дата вступления приказа в законную силу [дата]
5. Дата поступления заявления об отмене [дата]
6. Кем подано заявление об отмене [текст]
7. Дата определения об отмене приказа [дата]
8. Дата выдачи приказа взыскателю (направления для исполнения) [дата]
9. Дата направления приказа должнику для взыскания государственной пошлины [дата]
10. Рассмотрено с нарушением срока [словарный реквизит]
11. Дата вынесения определения об устранении недостатков [дата]
12. Комментарии [текст]
Раздел 16. Сведения о немедленном исполнении решения суда
1. Дата подачи заявления о немедленном исполнении. [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]

3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Сот ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Шешім дереу орындауға жатады [сөздік деректемесі]
17-бөлім. Шешімнің орындалуын бұру туралы мәлімет
1. Орындауды бұру туралы арыздың берілген күні [күні]
2. Арыздың қаралған күні [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Шешімнің орындалуын бұру жасалды [сөздік деректемесі]
18-бөлім. Орындау тәсілін кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту және өзгерту туралы мәлімет
1. Кейінге қалдыру туралы арыз берілген күн [күні]
2. Арыздың қаралған күні [күні]
3. Арыз қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Арыз бойынша жасалған әрекеттер [сөздік деректемесі]
19-бөлім. Банкроттық туралы істердің орындалуы туралы мәлімет
1. Істі қозғау туралы хабарландырудың жарияланған күні [күні]
2. Жарияланған газеттің атауы [мәтін]
3. Ақтау рәсімдерін енгізу туралы өтінішхаттың келіп түскен күні [күні]
4. Конкурстық басқарушы тағайындалды [мәтін]
5. Шешімнің жарияланған күні [күні]
6. Жарияланған газеттің атауы [мәтін]
7. Конкурстық басқарушы есебінің келіп түскен күні [күні]
8. Есеп үзіндісінің уәкілетті органға жіберілген күні [күні]
9. Борышкердің мөрлерді өткізуі туралы мәліметтердің келіп түскен күні [күні]
10. Мәліметтер кімнен келіп түсті [мәтін]
20-бөлім. Істің апелляциялық сатыда қайта қаралуы туралы мәлімет
1. Апелляциялық шағымның (өтінішхаттың) келіп түскен күні [күні]
2. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректемесі]
3. Шағымды (өтінішхатты) берді [сөздік деректемесі]
4. Шағымның (өтінішхаттың) кері шақыртылған күні [күні]
5. Шағымның (өтінішхаттың) қозғалыссыз қалдырылған күні [күні]
6. Істің жоғары тұрған сотқа жіберілген күні [күні]
7. Апелляциялық шағым бойынша шешім [сөздік деректемесі]
8. Өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректемесі]
9. Жеке шағымдар бойынша шешім [сөздік деректемесі]
10. Прокурордың өтінішхаттары бойынша шешім [сөздік деректемесі]
11. Арыз бойынша шешім [сөздік деректемесі]
12. Қараусыз қайтарылған күні [күні]
13. Соттың атауы [мәтін]
14. Апелляциялық сатылы соттан істің қайтарылған күні [күні]
15. Шешімді қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
16. Ұйғарымдарды қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
17. Тұлғаның әрекетке қабілеттілігі [сөздік деректемесі]
18. ... бастап бірінші сатылы сот шешімінің (ұйғарымының) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]

3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Решение подлежит немедленному исполнению [словарный реквизит]
Раздел 17. Сведения о повороте исполнения решения
1. Дата подачи заявления о повороте исполнения [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведен поворот исполнения решения [словарный реквизит]
Раздел 18. Сведения об отсрочке, рассрочке и изменении способа исполнения
1. Дата подачи заявления об отсрочке [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведенные действия по заявлению [словарный реквизит]
Раздел 19. Сведения об исполнении дел о банкротстве
1. Дата публикации объявления о возбуждении дела [дата]
2. Наименование газеты, в которой опубликовано [текст]
3. Дата поступления ходатайства о введении реабилитационных процедур [дата]
4. Назначен конкурсный управляющий [текст]
5. Дата опубликования решения [дата]
6. Наименование газеты, в которой опубликовано [текст]
7. Дата поступления отчета конкурсного управляющего [дата]
8. Дата направления выписки отчета в уполномоченный орган [дата]
9. Дата поступления сведений о сдаче должником печатей [дата]
10. От кого поступили сведения [текст]
Раздел 20. Сведения о пересмотре дела в апелляционной инстанции
1. Дата поступления апелляционной жалобы (ходатайства) [дата]
2. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
3. Жалобу (ходатайство) подал [словарный реквизит]
4. Дата отзыва жалобы (ходатайства) [дата]
5. Дата оставления жалобы (ходатайства) без движения [дата]
6. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
7. Решение по апелляционной жалобе [словарный реквизит]
8. Результат по ходатайству [словарный реквизит]
9. Решение по частным жалобам [словарный реквизит]
10. Решение по ходатайствам прокурора [словарный реквизит]
11. Решение по заявлению [словарный реквизит]
12. Дата возврата без рассмотрения [дата]
13. Наименование суда [текст]
14. Дата возвращения дела из суда апелляционной инстанции [дата]
15. Результат рассмотрения решения [словарный реквизит]
16. Результат рассмотрения определений [словарный реквизит]
17. Дееспособность лица [словарный реквизит]
18. Решение (определение) суда первой инстанции отменено (изменено) с… [словарный реквизит]

19. ... бастап бірінші сатылы сот шешімінің күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]
21-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәлімет
1. Істің жіберілген күні [күні]
2. Шағым немесе өтінішхат бойынша жіберілді [сөздік деректемесі]
3. Соттың атауы [сөздік деректемесі]
4. Бірінші сатылы сот шешімінің қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
5. Апелляциялық саты шешімінің қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
6. Апелляциялық саты қаулысының қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
7. Шағым бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
8. Өтінішхат бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
9. Қаралғаннан кейін кеңсеге өткізілген күні [күні]
10. Тұлғаның әрекетке қабілеттілігі бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
11. Түсіндірме [мәтін]де

19. Решение суда первой инстанции отменено (изменено) с ... [словарный реквизит]
Раздел 8. СРаздел 21. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Дата направления дела [дата]
2. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
3. Наименование суда [словарный реквизит]
4. Результат пересмотра решения первой инстанции [словарный реквизит]
5. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный реквизит]
6. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
7. Результат рассмотрения по жалобе [словарный реквизит]
8. Результат рассмотрения по ходатайству [словарный реквизит]
9. Дата сдачи в канцелярию после рассмотрения [дата]
10. Результат по дееспособности лица [словарный реквизит]
11. Комментарии [текст]