Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгiндегi табиғатты қорғау жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлар қаруланатын қару-жарақ пен оқ-дәрiнi алу, тасымалдау, сақтау, есеп жүргiзу және қолдану туралы Нұсқауы
Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар Министрлiгi. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігініде 1994 жылғы 2 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
I. Жалпы үлгi-ережел ер
1.1. Осы Нұсқаумен Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар министрлiгiнiң жүйесi қару-жарақ пен оқ-дәрiнi алу, тасымалдау, сақтау, есеп жүргiзу және қолдану тәртiбiне бағындырылған.
1.2. Әскери иiр ойық ұңғылы қару-жараққа: жауынгерлiк үлгiдегi, немесе арнаулы тапсырыспен жасалған (пистолет, револьвер, винтовка, карабин, автомат) қарулары жатады.
1.3. Аңшылық қару-жараққа: аңшы карабинi, тегiс ойықты мылтық, "әдеттен тыс" бұрандалы (ұңғысының басында және түбiнде 100 - 140 мм ойықтары бар) тегiс және ойықты ұңғылы құрастырмалы мылтық, шағын калиберлi винтовка кiредi.
1.4. Калиберлi әртүрлi болып келетiн иiр ойықты қару-жарақ патрондары, сондай-ақ тегiс ұңғылы аңшы мылтығының патрондары және оталғыш ұнтақ (порох) дәрiге жатады.
II. Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар
министрлiгiнiң қару-жарақ пен оқ-дәрiнi алу тәртiбi
2.1. Экология және биоресурстар министрлiгi, сондай-ақ оған бағынышты ведомстволық органдары Қазақстан Республикасының аумағындағы қоршаған табиғи ортаны қорғау және Бақылау жасауды жүзеге асыруда мемлекеттiк инспекторларды қаруландыру үшiн N 1-шi қосымшада көрсетiлген тiзiмге сәйкес қару-жарақ пен оқ-дәрiнi алады.
2.2. Барлық қару-жарақ пен оқ-дәрiнi Iшкi iстер органдарының рұқсатымен алынып, Экология және биоресурстар министрлiгiнiң орталық аппаратында сақталады.
2.3. Әскери үлгiдегi қару-жарақ пен оқ-дәрiнi Қорғаныс министрлiгi арқылы орталықтандырылып алынады. Облыстық, сондай-ақ қалалық экология және биоресурстар басқармаларының бастықтары қажеттi қару пен оқ-дәрiнi саны көрсетiлген өтiнiштi үстiмiздегi жылғы маусымның 1-нен кешiктiрмей Экология және биоресурстар министрлiгiне жолдайды.
2.4. Бұл өтiнiштi экология және биоресурстар басқармасының атауы, оның мекен-жайы, индексi, алу мақсаты, сондай-ақ қару-жарақ пен оқ-дәрiнi қажет ететiн команданың жалпы саны атап көрсетiледi.
Экология және биоресурстар министрлiгiне жолданатын өтiнiштi облыстың (қаланың) бас мемлекеттiк инспекторлары бекiтедi және мөр басу арқылы куәландырылады. Оған N 2-шi қосымшадағы үлгi бойынша мәлiметтер тiркеледi.

Инструкция о порядке приобретения, перевозки, хранения, учета и использования огнестрельного оружия, боевых припасов к нему, состоящих на вооружении государственных инспекторов по охране природы Министерства экологии и биоресурсов Республики Казахстан
Утверждена приказом Министра экологии и биоресурсов Республики Казахстан от 19 мая 1994 г. Зарегистрирована в Министерстве юстиции РК 2.08.1994 г. N 2. Отменена - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
I. Общие положения
1.1. Настоящей Инструкцией регламентирован порядок приобретения, перевозки, хранения, учета и использования огнестрельного оружия и боевых припасов к нему системы Министерства экологии и биоресурсов Республики Казахстан (Минэкобиоресурсов).
1.2. К боевому нарезному огнестрельному оружию относится оружие военных образцов или изготовленные по специальному заказу (пистолеты, револьверы, винтовки, карабины, автоматы).
1.3. К охотничьему огнестрельному оружию относятся охотничьи карабины, гладкоствольные ружья, гладкоствольные ружья со сверловкой "парадокс" (с нарезами 100-140 мм в начале или конце ствола), комбинированные ружья, имеющие наряду с гладкими и нарезные стволы, охотничьи малокалиберные винтовки.
1.4. К боевым припасам относятся патроны к нарезному огнестрельному оружию различных калибров, а также снаряженные патроны для гладкоствольных охотничьих ружей и охотничий порох.
II. Порядок приобретения оружия
и боевых припасов Министерством экологии
и биоресурсов Республики Казахстан
2.1. Огнестрельное оружие и боевые патроны Министерством экологии и биоресурсов, а также подведомственными ему органами приобретаются для вооружения государственных инспекторов Минэкобиоресурсов, осуществляющих контроль за использованием и охраной окружающей природной среды на территории Республики Казахстан, согласно табелю положенности (прил. 1).
2.2. Все виды огнестрельного оружия, боевых припасов к нему приобретаются, хранятся в центральном аппарате Министерства экологии и биоресурсов по разрешению органов внутренних дел.
2.3. Огнестрельное оружие и боевые припасы военных образцов приобретаются централизованно через Министерство обороны. Для приобретения оружия и боевых припасов начальники областных и городских управлений экологии и биоресурсов направляют в Министерство экологии и биоресурсов заявки на необходимое количество оружия и боеприпасов к нему не позднее 1 июня текущего года.
2.4. В заявках указывается наименование управления экологии и биоресурсов, его почтовый адрес и индекс, цель приобретения, а также общее количество команд, имеющегося и необходимого оружия и боеприпасов.
Заявки от управлений экологии и биоресурсов, направляемые в Министерство экологии и биоресурсов, должны быть утверждены главным государственным инспектором области (города) и скреплены печатью. К ним прилагаются сведения по форме (прил. 2).

2.5. Өтiнiштердi Экология және биоресурстар министрлiгiне жолдаудан бұрын экология және биоресурстар басқармалары тұрған жерiндегi: Алматы қалалық iшкi iстер бас басқармасының, облыстардағы iшкi iстер басқармаларының, Ленинск қалалық iшкi iстер басқармасының басшыларымен алдын ала келiсiм жасауы тиiс және "рұқсат" деген арнайы мөрмен куәландырылуы қажет.
2.6. Экология және биоресурстар министрлiгi облыстық экология және биоресурстар басқармаларының мәлiметтерiнiң (N 2-шi қосымша) бiр данасын қоса тiркеп, шiлденiң 1-не дейiн жиынтық (сводная) өтiнiштi Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне жолдайды.
2.7. Қорғаныс министрлiгi келiп түскен жиынтық өтiнiшке сәйкес қоршаған ортаны қорғау және пайдалануға бақылау жасау жөнiндегi бас басқармаға әскери округтердiң қоймаларынан қару-жарақ пен оқ-дәрi алуға рұқсат берiлген жылына бiр рет наряд жөнелтедi.
Iшкi iстер органдары көрсетiлген нарядтар негiзiнде қару-жарақ пен оқ-дәрiнi алуға рұқсат қағазын бередi.
2.8. Аңшылық ойықты қару-жарақтар Iшкi iстер органдарының рұқсатымен соларды шығаратын заводтардан алынады.
2.9. Қоршаған ортаны қорғау және пайдалануды бақылау жөнiндегi бас басқарманың қызметкерлерiн қаруландыруға арналған қару-жарақтың түрi мен саны қарулану тiзiмiне (N 1-шi қосымша) сәйкес Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен келiсiм бойынша белгiленедi.
III. Штаттағы қызмет бабындағы қару-жарақ пен
оқ-дәрiнi тасымалдау тәртiбi
3.1. Штаттағы қызмет бабындағы қару мен оқ-дәрiнi әуе, темiржол, су жолы және автомобиль транспортымен тасымалдау iшкi iстер органдарының рұқсатымен жүзеге асырылады.
Аудан, қала маңынан тасымалданған жағдайда қашықтығының қаншалықты екенiне қарамастан iшкi iстер органдарының рұқсаты талап етiлмейдi.
3.2. Бұрын қару-жарақ пен оқ-дәрiнi тасымалдаушы ұйымның жерiндегi iшкi iстер органы 3 ай мерзiм iшiнде рұқсат бередi.
3.3. Қару-жарақ пен оқ-дәрiнi тасымалдауға рұқсат ететiн ұйым басшысының жазбаша түрдегi өтiнiшi негiзiнде мыналар көрсетiледi:
- тасымалданатын жүктiң атауы мен саны;
- транспорт түрi мен бағыты; тасымалдаудың бастапқы және соңғы тiрегi (пунктi);
- жүктi тасымалдау мен жол бойы күзетуге жауапты адамның фамилиясы, аты-жөнi, төлқұжаттың нөмiрi мен сериясы.
Бұл жазбаша өтiнiшке қоса, әр қарудың завод таңбаланған нөмiрi мен маркасы көрсетiлген тiзiм де жiберiледi.
3.4. Ұйым басшысы қару-жарақ, оқ-дәрiнi аңшы мылтығына арналған оталғыш ұнтақтармен (порох) оқталған патрондарды автомобиль транспортымен тасымалдау кезiнде оған жауапты адамды тағайындайды және соған сәйкес жол бойы қорғап жүретiн қарулы күзетпен қамтамасыз етедi.

2.5. Перед представлением заявок в Минэкобиоресурсов, они должны быть согласованы с руководством ГУВД г. Алматы, УВД областей, УВД г. Ленинска по месту нахождения управления экологии и биоресурсов и скреплены печатью "Разрешительная система".
2.6. Минэкобиоресурсов до 1 июля текущего года представляет в МВД Республики Казахстан сводную заявку с приложением экземпляра сведений областных управлений экологии и биоресурсов (прил. 2).
2.7. Министерство обороны один раз в год, согласно поступившим сводным заявкам, высылает в Главное управление по контролю за использованием и охраной окружающей природной среды наряд на получение огнестрельного оружия и боевых припасов со складов военных округов.
На основании указанных нарядов органы внутренних дел выдают разрешение на их приобретение.
2.8. Охотничье нарезное огнестрельное оружие, боевые припасы к нему приобретаются на заводах-изготовителях по разрешениям органов внутренних дел.
2.9. Количество и вид огнестрельного оружия, предназначенного для вооружения работников Главного управления по контролю за использованием и охраной окружающей среды, устанавливаются по согласованию с МВД Республики Казахстан в соответствии с табелем вооружения. (прил.1)
III. Порядок перевозки служебно-штатного
оружия и боевых припасов
3.1. Перевозка служебно-штатного оружия и боевых припасов воздушным, железнодорожным, водным, автомобильным транспортом осуществляется по разрешениям органов внутренних дел.
В тех случаях, когда такая перевозка производится в пределах города, района, независимо от расстояния, разрешения органов внутренних дел не требуется.
3.2. Разрешения на перевозку выдаются органами внутренних дел, на территории обслуживания которых находятся организации, перевозящие оружие и боевые припасы, на срок до трех месяцев.
3.3. Разрешения на перевозку оружия и боеприпасов выдаются на основании письменного ходатайства руководителя организации, в котором указываются:
- наименование, количество перевозимого груза,
- вид транспорта, маршрут,
- начальный и конечный пункт перевозки,
- фамилии, инициалы, серии и номера паспортов, домашние адреса лиц, ответственных за перевозку и охрану груза в пути следования.
К ходатайству прилагается список, в котором указывается марка и заводской номер каждой единицы оружия.
3.4. Руководителями организаций при перевозке оружия, боеприпасов, охотничьего пороха, снаряженных патронов, автомобильным транспортом назначается ответственный за перевозку и обеспечивается соответствующая вооруженная охрана в пути следования.

3.5. Қару-жарақ пен оқ-дәрiнi, сондай-ақ аңшы мылтығына арналып, оталғыш ұнтақтармен (порох) оқталған патрондарды автомобиль транспортымен тасымалдау кезiнде, егер, жол жүру 12 сағаттан асатын болса, ұйым басшысы жүкпен iлесiп жүруге кем дегенде қару жарағы бар екi адамды тағайындайды. Тасымалдауға жабық машина бөлiнуi керек. Ал оталғыш ұнтақтар (порох) болса, автомобильдiң еденiне киiз, болмаса басқа да жарамды материал төселедi.
Қару-жарақ пен оқ-дәрiнi сүргiш соғылатын, не-қорғасын мөр тағылатын жәшiктерге салынуы тиiс.
3.6. Темiржол мен су қатынасы жолы арқылы тасымалданатын оқ-дәрi мен оталғыш ұнтақтың (порох) қол жүгiнiң саны мынадай салмақтан аспауы тиiс:
3.6.1. Қару-жарақ пен газды қарудың барлық калибрлi патрондары - 10 кг.
3.6.2. Түтiнсiз оталғыш ұнтақ - 5 кг.
3.6.3. Түтiндi оталғыш ұнтақтан жасалған заттар - 5 кг.
3.6.4. Түтiндi оталғыш ұнтақ - 5 кг.
Ескерту: Қол жүгiн тасымалдауға рұқсат қағазында жүктiң ыдыссыз таза салмағы (металл гильзалар, жәшiк және басқа да жүк бұған кiрмейдi) ғана көрсетiледi.
3.7. Қару, оқ-дәрi, оталғыш ұнтақтарды (порох) почта арқылы жөнелтуге тиым салынады.
Ескерту: "Динамо" қоғамының, әскери аңшылар қоғамының, аңшылар және балықшылар қоғамының аудандық, қалалық, облыстық және республикалық басқармаларына мылтық жөндейтiн шеберханалар, не оны жасап шығарған завод мекен-жайына аңшы мылтығының кейбiр бөлшектерiн посылкамен салуға, болмаса олардан алуға рұқсат етiледi. Осы мәселе бойынша мылтық иелерi балықшылар мен аңшылардың тиiстi қоғамына хабарласқаны жөн.
3.8. Штаттағы қызмет бабындағы қару, оқ-дәрi, оталғыш ұнтақты (порох) қалалық транспортпен тасымалдау осы транаспорт түрiне белгiленген ережелерге сәйкес жүргiзiледi. Жөнелту, болмаса тасымалдау кезiнде қарудың оғы алынып, өзi арнайы қапқа, ал оқ-дәрiлер мықты жәшiктерге салынуы қажет.
IV. Қару-жарақ пен оқ-дәрiнi сақтау, есеп жүргiзу
және қолдану тәртiбi
4.1. Қару-жарақ осы Нұсқаудың 2.1. тармағындағы көрсетiлген мақсатпен алынған жағдайда ведомстволық түрге жатқызылады.
Осы Нұсқаудың 4.10. тармағында көрсетiлген жағдайдан басқа орынсыз қолдануға, басқа бөгде адамға беруге, бiреуге сатуға, қызметкердiң үйiнде сақтауына тиым салынады.
4.2. Алуға, қажет болған жағдайда тасымалдауға рұқсатты қару мен оқ-дәрiнi босататын ұйымның тұрған жерiндегi iшкi iстер органы бередi. Ведомстволық қару-жарақ пен оқ-дәрiнi бiр ұйымнан екiншiсiне беру iсi қандай ведомстволық құрамда екенiне қарамастан тек iшкi iстер органдарының рұқсат етуiмен ғана жүргiзiледi. Қару, немесе оқ-дәрiнi берушi ұйым есепте тұрған қарудың санын, маркасын, әрбiр қарудың нөмiрiн, оқ-дәрiнiң саны мен калиберiн көрсетiп, iшкi iстер органына 15 күн iшiнде жазбаша түрде хабарлауға мiндеттi.
Қаруды сақтауға қажеттi құжаттарды қайта дайындау үшiн рұқсат сұраған қағаз хабарламамен бiрге тiркеледi.

3.5. При перевозке оружия и боеприпасов, а также охотничьего пороха, снаряженных патронов автомобильным транспортом, если время нахождения в пути превышает 12 часов, руководителем организации для сопровождения этого груза должны быть назначены не менее двух человек, вооруженных огнестрельным оружием. Для перевозки должны быть выделены крытые автомашины, а при перевозке пороха пол автомобиля устилается войлоком, кошмой или другим соответствующим материалом. Оружие и боеприпасы должны быть упакованы в приспособленную тару, которая опечатывается или пломбируется.
3.6. Количество перевозимых ручной кладью боеприпасов, пороха по железным дорогам и водным путям сообщения не должно превышать следующего веса:
3.6.1. Патронов к огнестрельному и газовому оружию всех калибров - 10 кг.
3.6.2. Бездымного пороха - 10 кг.
3.6.3. Изделий из дымного пороха - 5 кг.
3.6.4. Дымного пороха - 5 кг.
Примечание: в разрешении на перевозку ручной клади указывается только нетто груза (металлические гильзы, ящики и т.п. в вес груза не входят).
3.7. Пересылка оружия, боеприпасов, пороха по почте запрещена.
Примечание: Разрешается пересылка отдельных частей охотничьих ружей в посылках, отправляемых правлениями районных, городских, областных, республиканского обществ охотников и рыболовов, военного общества охотников и общества "Динамо" в адреса заводов-изготовителей или мастерских по ремонту ружей, а также обратно. Владельцы ружей по этим вопросам должны обращаться в соответствующие общества охотников и рыболовов.
3.8. Перевозка служебно-штатного оружия, боевых припасов, пороха городским транспортом производится в соответствии с правилами, установленными для этого вида транспорта. Оружие при пересылке или перевозке должно быть разряжено, зачехлено, а боевые припасы упакованы в прочную тару.
IV. Порядок хранения, учета и использования
огнестрельного оружия и боевых припасов
4.1. Огнестрельное оружие, приобретенное для целей, указанных в п. 2.1 настоящей Инструкции, относится к числу ведомственного. Запрещается использование его не по назначению, передача посторонним лицам, продажа отдельным гражданам, хранение по месту жительства работников, за исключением случаев, предусмотренных в п. 4.10 настоящей Инструкции.
4.2. Разрешения на приобретение, а при необходимости и на перевозку, выдаются органами внутренних дел по месту нахождения организаций, получающей оружие или боевые припасы. Передача ведомственного огнестрельного оружия и боевых припасов из одной организации в другую, независимо от ведомственной принадлежности, производится только по разрешению органов внутренних дел. Организация, передавшая оружие или боевые припасы, обязана в пятидневный срок письменно сообщить об этом в органы внутренних дел, в котором оружие состоит на учете, указав количество, марку, номер каждой единицы переданного оружия, количество и калибр боевых припасов.
К сообщению прилагается разрешение на хранение оружия для его переоформления.

4.3. Қару-жарақ сақтауға iшкi iстер органының қай күннен бастап күшiне енетiн уақыты көрсетiлген рұқсаты берiледi және ұйым жетекшiсiне, болмаса ол сенiп қолхат тапсырған өкiмiне төлқұжаты бойынша қару-жарақ босатылады. Қару-жарақты сақтауға рұқсат алған ұйым жетекшiсi ауысатын болса, рұқсат қағаздың пайдалану мерзiмi өтiп кеткен жағдайда, сондай-ақ ұйымның мекен-жайы, атауы, қарудың саны, немесе сақтайтын орны өзгерсе 10 күн мерзiм iшiнде iшкi iстер органында құжаттар қайта дайындалуы (толтырылуы) тиiс.
4.4. Ұйым жетекшiсi қару алған уақыттан бастап 10 күн мерзiм iшiнде оны сақтау үшiн iшкi iстер органынан рұқсат сұрауға мiндеттi. Қаруды сақтауға құқылы рұқсаттың негiзiне ұйым жетекшiсiнiң мына төмендегiдей мәлiметтерi атап көрсетiлуi қажет:
- алынған қару-жарақтың саны туралы (әр қарудың жүйесi, калиберi, нөмiрi, жасалған жылы);
- қаруды сенiмдi сақтау үшiн нақты жағдай туралы (орын-жайды баяндау, сақтаудың техникалық құрал-жабдығы, нақтылы күзет);
- қаруды сақтауға және қолдануға жауапты жетекшiсi қаруға рұқсаты бар адамдар, оған қоса күзет қызметшiлерi туралы (ф.а.ж, туған уақыты мен жерi, алдындағы еңбек қызметi жайында мәлiмет көрсетiлген жұмыста аталған адамның денсаулығы жарамды екенiн куәландыратын дәрiгерлiк қорытынды) наркологиялық, нерв жүйесi, диспансерлiк .
Қару-жарақ пен оқ-дәрiнi сақтау үшiн жауапты адамды тағайындау туралы ұйым жетекшiсi бұйрығының көшiрмесi өтiнiшке қоса тiркеледi.
4.5. Қару-жарақты сақтауға арналған орын-жайды (помещение) ашу кезiнде объектiнi ашушы ұйым, санитарлық-эпидемиологиялық бақылау мекемесi мен ұйымның, мемлекеттiк өрт сөндiрудi бақылау органы мен милиция өкiлi құрамына кiретiн комиссия мүшелерi әзiрлеген орын-жайдың жарамдылығы туралы актiсi өтiнiшке қоса жiберiледi.
4.6. Ведомстволық қару-жарақты сақтау үшін рұқсат ішкі істер органында мекеме басқармасының бастығының атына үш жыл мерзімге беріледі.
4.7. Ведомстволық қару-жарақ және оның оқ-дәрiлерi арнаулы жабдықталған орындарда сақталады. Сондай-ақ төмендегiдей талаптарға сай болуы тиiс:
- еденi мен төбесi мықты, қабырғасы берiк, қызмет бабындағы және қосымша бөлмелерден мүлдем оңаша болуы тиiс, iшкi қабырғалары қалыңдығы 80 мм бетон панельмен қаланып, оның әр қайсысының арасы болат шарбақ, немесе қалыңдығы кем дегенде 120 мм кiрпiш қабырғамен, арматуралы металл тормен бөлiнуi керек. Бұрынғы салынған орындарды темiр шарбақпен қоса ағаш тақтаймен бөлуге рұқсат ететiн;
- мықты да берiк iлгектi екi есiгi болу керек. Оның сыртқысы қалыңдығы 40 мм-ден кем емес бiркелкi тақтайдан жасалып, екi жағы да төбеге жабатын цинктi қаңылтырмен қапталып, қаңылтырдың шетi есiктiң iшкi жағына қайырылады. Ал екiншi есiк орнына болат шарбақ орнатылады. Сыртқы есiк жақтаудан жабылатын екi құлыппен құлыпталып, қорғасын мөр тағылады. Ал iшкi шарбақты есiк жақтаудан жабылатын, немесе iлiп қоятын құлыппен бекiтiледi. Қару сақталатын орын-жайдың есiгiнiң жақтауы (кесегi) болат материалдан жасалады.

4.3. Разрешение на хранение огнестрельного оружия органом внутренних дел выдается с указанием срока его действия и вручается руководителям организации или по доверенности уполномоченным ими лицам под расписку по предъявлению паспорта. При смене руководителя организации, на имя которого выдано разрешение на хранение оружия, истечении срока разрешения, изменении адреса, наименования организации, места хранения оружия или его количества оно должно быть в десятидневный срок переоформлено в органе внутренних дел.
4.4. Руководители организаций в течении 10 дней со дня приобретения огнестрельного оружия обязаны получить в органах внутренних дел разрешение на право его хранения. Основанием для выдачи разрешения на право хранения оружия является ходатайство руководителя организации, в котором указываются следующие сведения:
- о количестве приобретенного огнестрельного оружия (система, калибр, номер, год выпуска каждой единицы);
- о наличии условий для надежного хранения оружия (описание помещения, технические средства защиты, наличие охраны);
- о лице, ответственном за хранение и использование оружия, лицах, имеющих доступ к оружию, в том числе о работниках охраны (ф.и.о., дата и место рождения, данные прошлой трудовой деятельности, медицинское заключение (наркологического и психо-неврологического диспансеров, свидетельствующие о пригодности данного лица к указанному виду работ)).
К ходатайству приобщается копия приказа руководителя организации о назначении лица (лиц), ответственного за сохранность огнестрельного оружия и боевых припасов.
4.5. При открытии помещения для хранения огнестрельного оружия к ходатайству приобщается акт о пригодности помещения, составленный комиссией, в которую входят представители милиции, государственного пожарного надзора, органов и учреждений санитарно-эпидемиологического надзора и организации, открывающей объект.
4.6. Разрешение на хранение ведомственного оружия выдается органами внутренних дел сроком на три года на имя руководителя организации.
4.7. Ведомственное огнестрельное оружие и боевые припасы к нему хранятся в специально оборудованном хранилище, которое должно отвечать следующим требованиям:
- быть изолированным от других служебных, подсобных помещений, иметь капитальные стены, прочные потолочные перекрытия и пол. Внутренние стены (перегородки) должны быть эквивалентны по прочности спаренным гипсобетонным панелям толщиной 80 мм каждая с проложенной между ними стальной решеткой или кирпичной стенке толщиной не менее 120 мм, армированной металлической сеткой. В ранее построенных зданиях допускаются перегородки их досок, усиленных стальными решетками;
- иметь две двери с прочными и надежными запорами, при этом наружную - дощатую однопольную толщиной не менее 40 мм, обшитую с двух сторон оцинкованной кровельной сталью с загибом краев листа на торец двери, внутреннюю - решетчатую стальную. Наружная дверь должна запираться на два внутренних замка и опломбироваться. Внутренняя решетчатая дверь запирается на внутренний или навесной замок, обрамление дверного проема оружейного помещения (дверная коробка) выполняется из стального профиля.

Бұрынғы салынған ғимараттарда қалыңдығы 5 мм, ұзындығы 30-40 мм бұрыштық материалмен бекiткен ағаш жақтау (кесек) қоюға рұқсат берiлетiн. Ол жақтау (кесек) ұзындығы 120-150 мм, диаметрi 10-12 мм болат арматурадан соғылатын 10 шегемен қабырғаға ойық арасына орнатылатын;
- терезенiң iшкi жағында, немесе әйнектi рамалар арасына шарбақтар қойылады. Егер, орын-жай 1-шi қабатта орналасса, терезе ойықтарының iшкi жағына темiр, не ағаш жақтау қойылып, екi жағы да цинктелген қаңылтырмен қапталған қақпақ орнатылады. Терезе ойығындағы шарбақтардың шабық ұштары қабырғаға кемiнде 80 мм тереңдiкке қағылып, ол бетон лаймен мықтап қатырылады. Ойықтағы терезе қақпақтары iлiп қоятын құлыппен бекiтiледi.
Есiк-терезе ойықтарына қоятын және қабырғаны сенiмдiрек ететiн орын-жайды бөлетiн шарбақтар диаметрi кемiнде 15 мм бiлеу болат шыбықтан жасалады. Шыбықтың әр қиылысқан тұсы дәнекерленiп 150х150 мм шаршы құрастырылады;
- қару мен оқ-дәрi сақталған шкаф пен темiр сейфтiң қақпағы ашылғанда, немесе оны бұзғанда, сондай-ақ орын-жайдың iшiне адам кiрген сәтте төбе мен еденнен, қабырға мен люктен, есiк пен терезеден электр көзiнiң қорабына жымын бiлдiрмей желi тартылған арнайы датчик қойылған өрттен сақтау дабылқақышы кем дегенде екi жерге орнатылады. Бұл орын-жайлар орталықтан бақылайтын пультке белгiленген тәртiпке сай қосылып, iшкi iстер органының күзет бөлiмiне тапсырылуы тиiс. Мұндай объектiлердi iшкi iстер органына орталықтан бақылау пультiндегi дабылқаққышқа қосуға мүмкiндiк болмаса, қатты үн шығаратын (сирена) қондырғыны орын-жайдың сыртқы қабырғасына бөлек орнатып, ұйымның жақын жердегi күзет орнына желi арқылы тартылады;
желдеткiш терезе, люк болған жағдайда осы жүйе арқылы бөгде бiреу кiре алмас үшiн көлемi 100х100 мм болат шарбақ қойылуы тиiс. Қабырғадағы инженерлiк тармақтар өткiзуге арналған тесiктердiң диаметрi 200 мм аспауы керек;
- қару-жарақ пен оқ-дәрi сақтау үшiн бөлмеде өртке қарсы қолданылатын құрал-сайман, нөмiрi мен қандай мөр басылғандығы көрсетiлген темiр жәшiк, сейф, шкафтар тiзiмi бар мүлiк хатталған журнал болуы керек;
- қару бөлмесi мен қару-жарақ, оқ-дәрi салынған темiр шкафтың (сейфтiң) екiден кiлтi болуға тиiс. Оның бiреуi қару-жарақ пен оқ-дәрi сақтауға жауапты адамда тұрақты жүрсе, екiншiсi - құтыға (пенал) салынады да аузына мөр басылып, сақтауға рұқсат берiлген ұйым жетекшiсiнде болады. Қару бөлмесiнiң, қару-жарақ оқ-дәрi салынған темiр шкафтардың кiлттерiн стол үстiнде, басқа орындарда тастап кетуге тиым салынады.

В ранее построенных зданиях допускаются деревянные коробки, усиленные стальным уголком размером 30х40 мм, толщиной не менее 5 мм, заделанным в стену не менее чем 10 штырями из арматурной стали диаметром 10-12 мм, длиной не менее 120-150 мм;
- иметь на оконных проемах с внутренней стороны помещения или между рамами стальные решетки. В помещениях, расположенных на первом этаже, оконные проемы оборудуются внутренними металлическими или деревянными, обитыми с двух сторон оцинкованной сталью ставнями. Концы прутьев решеток в оконных проемах заделываются в стену на глубину не менее 80 мм и заливаются бетоном. Ставни оконных проемов должны запираться на навесные замки.
Решетки, устанавливаемые в дверные, оконные проемы и для усиления стен (перегородок), выполняются из стального прутка диаметром не менее 15 мм. Прутки свариваются в каждом перекрестии, образуя ячейки не более 150х150 мм;
- быть оборудованным в два и более рубежа охранно-пожарной сигнализацией, выполненной скрытой проводкой до щитка электропитания, с установкой датчиков на окнах, дверях, люках, стенах, потолках, полах, срабатывающей на открывание или взлом сейфов, шкафов, где хранятся оружие и боевые припасы, а также на появление человека внутри помещения. Эти помещения должны быть переданы под охрану подразделениям охраны органов внутренних дел в установленном порядке с подключением сигнализации на пульт централизованного наблюдения. При невозможности передачи таких объектов под охрану органов внутренних дел с подключением сигнализации на пульт централизованного наблюдения, они оборудуются автономной сигнализацией с установкой звонка громкого боя (сиреной) на наружной стороне здания и выводом к ближайшему посту охраны (сторожу) организации;
- при наличии вентиляционных окон, люков, на них должны устанавливаться стальные решетки с ячейками размером не более 100х100 мм, исключающие возможность проникновения через эти системы. Отверстия в стенах, предназначенные для прохождения инженерных сетей, должны иметь диаметр не более 200 мм;
- в комнате для хранения огнестрельного оружия и боевых припасов необходимо иметь противопожарные средства, опись имущества в которую заносится количество шкафов, сейфов, металлических ящиков с указанием их номеров и какой печатью они опечатываются;
- от оружейной комнаты и металлических шкафов (сейфов) с огнестрельным оружием и боевыми припасами должно быть два комплекта ключей. Один комплект ключей постоянно находится у лица, ответственного за сохранность оружия и боевых припасов, второй - в опечатанном пенале должен храниться у руководителя организации, на имя которого выдано разрешение на хранение; запрещается ключи от оружейной комнаты, металлических шкафов с оружием и боевыми припасами оставлять в столах, других местах.

4.8. Қару-жарақтар мен оқ-дәрiлер берiк құлып орнатылған қабырғасының қалыңдығы кем дегенде 3 мм темiр шкафтарда (сейфтерде) сақталуы қажет. Шкаф қақпақтары берiк болуы үшiн болат жапсырма, немесе бұрыштық темiрмен бекiтiледi.
Шкаф қақпағының iшкi жағында қарудың нөмiрi жазылған тiзiм хаттама болуы тиiс.
Қару-жарақты бiр ғана құлпы бар ауыр сейфтерде сақтауға жол берiлмейдi.
4.9. Қару-жарақ пен оқ-дәрiнi бiрге сақтауға тиым салынады. Қару-жарақ қажеттi оқ-дәрiлер бөлек жердегi темiр жәшiкте, шкафта сақталады.
Қаруды майлауға және тазартуға арналған бұйымдар: сүртетiн шүберек, басқа да материалдар, жағатын май, сiлтi арнайы бөлiнген орында бөлек сақталады.
4.10. Экология және биоресурстар министрлiгiнiң Қоршаған табиғи ортаны қорғау және пайдалануды бақылау жасау бас басқармасының қызметкерлерiне iшкi iстер органдарымен келiсiм бойынша ведомстволық иiр ойықты және тегiс ұңғылы қару-жарақтарын, карабин, винтовка, мылтықтарын, пистолеттерiн (тапанша) және оларға қажеттi оқ-дәрiлердi тұрған жерiнде (үйiнде) сақтауға рұқсат етiледi.
Ол үшiн иiр ойықты мылтықтар берiк құлыптары (кемiнде екi) бар, қабырғасының қалыңдығы 3 мм-ден кем емес, еден, болмаса қабырғаға қозғалмастай мықтап орнатылған темiр жәшiктерде (шкафтарда) сақталуы тиiс.
4.11. Ведомстволық қаруды асынып жүру үшiн iшкi iстер басқармасының "Қызмет бабындағы мiндеттердi шынайы орындап жүр" деген штампы соғылған рұқсат қағазы 3 жыл мерзiмге берiледi.
4.12. Милиция органының ведомстволық қаруды сақтау және асынып жүруге құқықты рұқсат етiлген адамға ғана 2.1. тармағына сәйкес қару босатылады. Осы Нұсқау және материалдық тараумен толық танысқан соң ғана қолхатпен қару берiледi.
4.13. Қару-жарақ пен оқ-дәрiнi берген қызмет бабындағы мiндеттердi атқару кезiнде босатылған және қабылданғаны жазылатын журнал нөмiрленiп, жiппен тiгiледi (прошуровываются), сондай-ақ оған жергiлiктi iшкi iстер органының куәландырған мөрi басылады (N 5-шi қосымша). Қару-жарақ пен оқ-дәрiнiң есебi жүргiзiлетiн кiтапша нөмiрленiп, жергiлiктi iшкi iстер органының мөрiмен куәландырылады (N 6-шы қосымша).
4.14. Ұйым одан әрi қолдануға жарамсыз ведомстволық қару-жарақты (оның iшiнде аңшылық тегiс ұңғылы мылтықтар) алдында рұқсат еткен iшкi iстер органына жаңасын алу, болмаса сақтау үшiн өткiзедi.
4.15. Ұйымдар одан әрi қолдануға жарамсыз штаттағы қызмет бабындағы қару-жарақ және оқ-дәрiлердi Алматы қалалық iшкi iстер басқармасындағы шаруашылық бөлiмiнiң, облыстық iшкi iстер басқармаларының, транспорттық және Ленинск қалалық iшкi iстер басқармасының қоймаларына тапсырады. Иесiнiң келiсiмi бойынша қолдан жасалуы (имитационное) мүмкiн, немесе жойылады.
Ұйымның қарамағындағы штат пен қызмет бабында одан әрi қолдануға жарамды, бiрақ артық қару мен оқ-дәрi осыған дейiн алған орынға қайта тапсырылады, немесе iшкi iстер органының рұқсатымен басқа ұйымға берiледi (сатылады).

4.8. Огнестрельное оружие и боевые припасы должны храниться в металлических шкафах (сейфах), толщина стенок которых должны быть не менее 3 мм с надежными (не менее двух) внутренними замками. Дверцы шкафов для прочности укрепляют стальными накладками или треугольниками.
На дверцах шкафов с внутренней стороны должна быть опись оружия по номерам.
Допускается хранение огнестрельного оружия в тяжелых сейфах, имеющих один внутренний замок.
4.9. Запрещается совместное хранение с огнестрельным оружием боеприпасов. Боеприпасы к огнестрельному оружию должны храниться в отдельном от оружия металлическом ящике, шкафу.
Обтирочный материал, масло и щелочь, принадлежности для чистки и смазки оружия, хранятся в специально отведенных для этого местах отдельно.
4.10. По согласованию с органами внутренних дел допускается хранение ведомственного нарезного и гладкоствольного огнестрельного оружия, карабинов, винтовок, пистолетов, ружей и боевых припасов к нему по месту жительства работников Главного управления по контролю за использованием и охраной окружающей природной среды Минэкобиоресурсов. При этом нарезное огнестрельное оружие должно храниться в прочно прикрепленных к полу (стене) металлических ящиках (шкафах), толщина стенок которых должна быть не менее 3 мм с надежными (не менее двух) внутренними замками.
4.11. Индивидуальные разрешения на право ношения ведомственного оружия выдаются в УВД сроком на 3 года с обязательным проставлением в них штампа: "Действительно при исполнении служебных обязанностей".
4.12. Выдача оружия согласно п. 2.1. производится только тем лицам, которым органами милиции выданы разрешения на право хранения и ношения ведомственного оружия. Оружие выдается под расписку после ознакомления с материальной частью и настоящей инструкцией.
4.13. Журналы выдачи и приема огнестрельного оружия и боевых припасов, выдаваемых во время исполнения служебных обязанностей, пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются печатью местного органа внутренних дел (прил.5). Книги учета огнестрельного оружия и боеприпасов пронумеровываются и скрепляются печатью местного органа внутренних дел (прил.6).
4.14. Ведомственное огнестрельное оружие (в т.ч. охотничьи гладкоствольные ружья), боеприпасы, непригодные для дальнейшего использования, сдаются организациями в органы внутренних дел, выдавшим разрешения на их приобретение или хранение.
4.15. Непригодное к дальнейшему использованию служебно-штатное оружие и боеприпасы к нему сдаются организациями на склады ХОЗО ГУВД г.Алматы, УВД областей, на транспорте и г. Ленинска. Оно по согласованию с владельцем может быть реализовано как имитационное или уничтожено.
Излишнее, но годное для дальнейшего использования служебно-штатное оружие и боеприпасы к нему, принадлежащие организациям, сдаются по месту их приобретения или передаются (продаются) в другие организации с разрешения органа внутренних дел.

4.16. Спорт жарыстарындағы оқу-жаттығу (iс жүзiнде мылтық ату) мақсатында, болмаса қызмет бабымен асынып жүрген уақытта қаруды қолдану нәтижесiнде жұмсалған, сондай-ақ жоғалған оқ-дәрiлер үлестiру және қабылдау тiзiмi қосымшасымен (N 8-шi қосымша) қажет болған жағдайда қару мен оқ-дәрiнi қолдану немесе жоғалту себептерi туралы қызмет бабындағы тексерудiң материалдары негiзiнде актiленiп (N 7 қосымша), есептен шығарылады.
Актi келесi күннен қалдырылмай жасалып, оны ұйым жетекшiсi бекiтедi және қару мен оқ-дәрiнi сақтауға жауапты адамға тапсырылу тиiс.
Есеп жүргiзу кiтапшасында оқ-дәрiнiң жұмсалғандығы туралы белгi соғылады.
Оқу-жаттығу бойынша мылтық ату жылына бiр рет мiндеттi түрде сынақ (зачет) тапсыру арқылы өткiзiледi.
4.17. Қызмет бабындағы мiндеттердi орындау кезiнде жұмсалған оқ-дәрiлер нақтылы шығынмен есептелiп шығарылады. Қоршаған ортаны қорғау және пайдалануға бақылау жасау жөнiндегi Бас басқарма жүйесiнiң қызметкерлерi үшiн оқ-дәрiлер N 9-шы қосымшада келтiрiлген.
4.18. Қару-жарақпен оқ-дәрiнiң дұрыс қолдануына және сақталуына, есеп жүргiзу жағдайына ұйым жетекшiсi, сондай-ақ қару мен оқ-дәрi жоғалып, болмаса ұрланатын болса бұл жайында жергiлiктi iшкi iстер органына дереу хабарлауға және оларды iздестiруге шара қабылдауға мiндеттi жекелей рұқсаты бар адам жауап бередi. Ұрланған, болмаса жоғалған қару мен оқ-дәрiнi есептен алып тастау негiзi - тексерiп, жауап алған лауазымды адамның қаулысы болып табылады.
N 1-шi қосымша
Қазақстан Республикасының Экология және
биоресурстар министрлiгiндегi табиғатты
қорғау жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлары
қаруланатын ведомстволық қарулардың
Тiзiмi
___________________________________________________________________
Рет |        Лауазымы                       |Қапты  |Карабин|Тегiс
саны|                                       |қару   |винтовка ұңғылы
NN |                                       |(кобура)       |
___________________________________________________________________
I. Қазақстан Республикасы Экология және
биоресурстар министрлiгiнiң орталық аппараты
1.  Қазақстан Республикасының табиғат қорғау    1
жөнiндегi мемлекеттiк бас инспекторы -
министрдiң 1-шi орынбасары
2.  Қазақстан Республикасының табиғат қорғау    1
жөнiндегi мемлекеттiк бас инспекторының
орынбасары - мемлекеттiк бақылау жөнiндегi
бас басқарманың бастығы
3.  Қазақстан Республикасының табиғат қорғау     1
жөнiндегi мемлекеттiк аға инспекторы -
мемлекеттiк бақылау жөнiндегi бас басқарма
бастығының орынбасары
4.  Қазақстан Республикасының табиғат қорғау     1
жөнiндегi мемлекеттiк аға инспекторы -
мемлекеттiк бас басқарманың бөлiм бастығы
II. Облыстық (қалалық) басқарма
1.  Облыстың (қаланың) табиғат қорғау жөнiндегi  1
мемлекеттiк бас инспекторы - басқарма
бастығының орынбасары
2.  Облыстың (қаланың) табиғат қорғау жөнiндегi  1
мемлекеттiк аға инспекторы - бөлiм бастығы

4.16. Боевые припасы, израсходованные на учебные цели (практические стрельбы) в спортивных соревнованиях или в результате применения оружия во время несения службы, а также утраченного списываются по акту (прил. 7) с приложением раздаточно-сдаточной ведомости (прил. 8), а в необходимых случаях - материалов служебного расследования о причинах применения или утраты оружия и боеприпасов. Акт составляется не позднее следующего дня, утверждается руководителем организации и должен храниться у лица, ответственного за сохранность оружия и боеприпасов. О списании боеприпасов делаются соответствующие отместки в книге учета.
Учебные стрельбы проводятся один раз в год с обязательной сдачей зачетов.
4.17. Боеприпасы для исполнения служебных обязанностей списываются по фактическому расходу. Нормы боеприпасов, предназначенные для работников системы Главного управления по контролю за использованием и охраной окружающей среды, приведены в приложении 9.
4.18. Ответственность за состояние учета, хранения и правильное использование огнестрельного оружия и боеприпасов несут руководители организаций, а также лица, имеющие индивидуальные разрешения, которые в случаях хищения или утраты оружия, боеприпасов, обязаны немедленно сообщить об этом в местные органы внутренних дел и принять меры к их розыску. Основанием для снятия с учета похищенного или утраченного оружия и боевых припасов является постановление должностного лица, осуществляющего следствие или дознание.
Приложение 1
Т А Б Е Л Ь
вооружения ведомственным оружием государственных
инспекторов по охране природы Министерства экологии
и биоресурсов Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
NN !             Должность            !Кобурное!Карабин !Гладкоств.
п/п !                                  !оружие  !винтовка!
--------------------------------------------------------------------
I. Центральный аппарат Министерства
экологии и биоресурсов Республики Казахстан
1.   Главный государственный инспектор
Республики Казахстан по охране
природы - первый заместитель
министра                               1
2.   Заместитель главного государственного
инспектора Республики Казахстан по
охране природы - начальник
Главгосконтроля                        1
3.   Старший государственный инспектор
Республики Казахстан по охране
природы - заместитель начальника
отдела Главгосконтроля                 1
4.   Старший государственный инспектор
Республики Казахстан по охране
природы - начальник отдела
Главгосконтроля                        1
II. Областное (городское) управление
1.   Главный государственный инспектор
области (города) по охране
природы - заместитель начальника
управления                             1
2.   Старший государственный инспектор
инспектор области (города) по
охране природы - начальник
отдела                                 1

3.  Облыстың (қаланың) табиғат қорғау жөнiндегi  1
мемлекеттiк инспекторы - облыстың мемлекеттiк
бақылау бөлiмiнiң бас және жетекшi мамандары
III. Аудандық басқарма
1.  Аудандық табиғат қорғау жөнiндегi мемлекеттiк 1
бас инспекторы - аудандық басқарманың бастығы
IV. Мемлекеттiк қорықтар
1.  Облыстық табиғат қорғау жөнiндегi мемлекеттiк 1          1
аға инспекторы - мемлекеттiк қорық директоры
2.  Табиғат қорғау жөнiндегi мемлекеттiк          1          1
инспектор - директордың орынбасары
3.  Ауданның табиғат қорғау жөнiндегi мемлекеттiк 1          1
аға инспекторы - күзет бастығы
- күзет инженерi                              1          1
- өрт сөндiру бөлiмiнiң бастығы               1          1
- аға аңшы                                    1          1
4.  Ауданның табиғат қорғау жөнiндегi мемлекеттiк       болмаса
инспекторы - аңшы                             1          1
Орман шаруашылығы комитетi
___________________________________________________________________
Рет |    Лауазымы               | Қапты  | Карабин |Автомат|Тегiс
саны|                           | қару   |винтовка |       |ұңғылы
N   |                           |(кобура)|         |       |аңшы
|                           |        |         |       |мылтығы
___________________________________________________________________
1               2                  3        4        5       6
___________________________________________________________________
I. Орталық аппарат
1.  Төраға                            1
2.  I-шi орынбасары                   1
3.  Төрағаның орынбасары              1
4.  Ерекше қорғалатын аумақ және
орманды сақтауды қорғау
басқармасының бастығы, бас
басқарма бастығының орынбасары    1
5.  Аңшылық шаруашылық басқармасының  1
бастығы
6.  Аңшылық шаруашылық басқармасы             болмаса
бастығының орынбасары             1,        1
7.  Аңшылық шаруашылықтың бас аға             болмаса
маманы                            1,        1
2. Орман шаруашылығы өндiрiстiк бiрлестiгi
8.  Бас директор                       1
9.  Бас орманшы                        1
10. Мемлекеттiк бақылау басқармасын.           болмаса
дағы аңшылық шаруашылық бөлiмiнiң
бастығы                            1          1
11. Аң шаруашылығын жүргiзушi                  болмаса
(охотовед); (I-шi және II-шi
категориялы)                       1           1
3. Орман шаруашылығы бiрлестiгi, кәсiпорын,
заказник, ормандағы аңшылық шаруашылығы,
орманшылық (учаске), мемлекеттiк шаруашылық
ұлттық бақтар, орман қорғау станциясы
12. Станция бастығы, директоры          1

3.   Государственный инспектор
области (города) по вопросам
природы - главные и ведущие
специалисты облгосконтроля             1
III. Районное управление
1.   Главный государственный инспектор
района по охране природы
- начальник райуправления              1
2.   Государственный инспектор района
по охране природы - начальник
отдела                                 1
IV. Государственные заповедники
1.   Старший государственный инспектор
области по охране природы
- директор госзаповедника              1                 1
2.   Государственный инспектор по
охране природы - заместитель
директора                              1                 1
3.   Старший государственный инспектор
района по охране природы - начальник
службы охраны                          1                 1
- инженер охраны                       1                 1
- начальник пожарной охраны            1
- старший егерь                        1                 1
4.   Государственный инспектор района
по охране природы - егерь              1  или  1
II. Комитет лесного хозяйства
--------------------------------------------------------------------
N !            Должность           !Кобурное!Карабин !автомат!глад.
п/п!                                !оружие  !винтовка!       !охот.
!                                !        !        !       !оруж.
--------------------------------------------------------------------
1. Центральный аппарат
1.   Председатель                       1
2.   Первый заместитель                 1
3.   Заместитель председателя           1
4.   Начальник управления охраны
защиты леса и особо охраняемых
территорий, заместитель
начальника управления              1
5.   Начальник управления
охотничьего хозяйства              1
6.   Заместитель начальника
управления охотничьего хозяйства   1  или   1
7.   Главный, старший специалист
охотничьего хозяйства              1  или   1
2. Лесохозяйственное производственное
объединение
8.   Генеральный директор               1
9.   Главный лесничий                   1
10.  Начальник отдела охотничьего
хозяйства, госконтроля             1  или   1
11.  Охотовед (I и II категории)        1  или   1
3. Лесохозяйственные производственные предприятия,
заказники, лесоохотничьи хозяйства, лесничества
(участки), госохотхозяйства, национальные парки,
станции защиты леса
12.  Директор, начальник станции        1

13. Бас орманшы                         1
14. Ағаштардың өзгерiсiн бақылайтын
(лесопатолог) аға инженер           1
15. Орман қорғау инженерi               1
16. Аң шаруашылығын жүргiзушi (бас),
аға)                                1          1
17. Орманшы, оның көмекшiсi             1
18. Орман шеберi                        1
19. Аң аулау учаскесiнiң бастығы        1          1
20. Орманшы                             1                       1
21. Аға аңшы, аңшы                      1          1
4. Орманды авиациямен қорғау
22. Авиациямен орман қорғау орталық     1
базасының бастығы
23. Авиациялық бөлiмше бастығы          1
24. Аға байқаушы (бақылаушы)-ұшқыш      1
5. Орманды орналастыру және iздестiру
партиялары (отрядтары)
25. Партия (отряд) бастығы              1
26. I-шi категориялы инженер                        1
27. II-шi категориялы инженер           1
28. Инженер                             1
III. Жан-жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi
бас басқарма
___________________________________________________________________
Рет |            Лауазымы                | Қапты |Автомат| Карабин
саны|                                    | қару  |       |винтовка
N  |                                    |(кобура)       |
___________________________________________________________________
1. Орталық аппарат
1.  Жан-жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi   1      1, болмаса  1
бас басқарманың бастығы
2.  Қазақстан Республикасының жан-жануарлар
дүниесiн қорғау жөнiндегi мемлекеттiк
инспекторы - бас басқарма бастығының
орынбасары                                1      1, болмаса  1
3.  Қазақстан Республикасының жан-жануарлар
дүниесiн қорғау жөнiндегi мемлекеттiк
аға инспекторы                            1      1, болмаса  1
4.  Қазақстан Республикасының жан-жануарлар
дүниесiн қорғау жөнiндегi мемлекеттiк
инспекторы - бөлiм бастығының орынбасары,
бас маман, I-шi категориялы маман, II-шi
категориялы маман                         1      1, болмаса  1
5.  Жан-жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi
арнаулы отрядтың жүргiзушi инспекторы     1      1, болмаса  1
2. Жан-жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi облыстық
мемлекеттiк инспекция
1.  Жан-жануарларды қорғау жөнiндегi облыстық
мемлекеттiк инспекция бастығы             1      1, болмаса  1
2.  Облыстық жан-жануарлар дүниесiн қорғау
жөнiндегi мемлекеттiк аға инспекторы -
облыстық мемлекеттiк инспекцияның
бөлiм бастығы                             1,     1, болмаса  1
3.  Облыстық жан-жануарлар дүниесiн қорғау
жөнiндегi мемлекеттiк инспекторы -
бас маман, жетекшi маман, сектор
меңгерушiсi, I-шi категориялы маман,
II-шi категориялы маман                   1      1, болмаса  1

13.  Главный лесничий                   1
14.  Ведущий инженер-лесопатолог        1
15.  Инженер охраны леса                1
16.  Охотовед (главный, старший)        1        1
17.  Лесничий, помощник лесничего       1
18.  Мастер леса                        1
19.  Начальник охотучастка              1        1
20.  Лесник                             1                       1
21.  Старший егерь, егерь               1        1
4. Авиационная охрана лесов
22.  Начальник центральной базы
авиалесоохраны                     1
23.  Начальник авиаотделения            1
24.  Старший летчик-наблюдатель         1
5. Лесоустроительные и изыскательские
партии (отряды)
25.  Начальник партии (отряда)          1
26.  Инженер I категории                -        1
27.  Инженер II категории               1
28.  Инженер                            1
III. Главное управление по охране животного мира
--------------------------------------------------------------------
N !               Должность             !Кобурное!Автомат!Карабин,
п/п!                                     !оружие  !       !винтовка
--------------------------------------------------------------------
I. Центральный аппарат
1.  Начальник Главного управления по
охране животного мира                    1        1  или   1
2.  Заместитель начальника главка - старший
государственный инспектор по охране
животного мира Республики Казахстан      1        1  или   1
3.  Начальник отдела главка - старший
государственный инспектор по охране
животного мира Республики Казахстан      1        1  или   1
4.  Заместитель начальника отдела,
главный специалист, специалист I
категории, специалист II категории,
специалист главка - государственный
инспектор по охране животного мира
Республики Казахстан                     1        1  или   1
5.  Водитель-инспектор спецотряда
по охране животного мира                 1        1  или   1
2. Областные государственные инспекции
по охране животного мира
1.  Начальник областной государственной
инспекции по охране животного мира       1        1  или   1
2.  Начальник отдела облгосинспекции
- старший государственный инспектор
по охране животного мира области         1        1  или   1
3.  Главный специалист, ведущий
специалист, зав. сектором,
специалист I категории,
специалист II категории,
специалист - государственный инспектор
по охране животного мира области         1        1  или    1

4.  Жедел топтың жүргiзушiсi - инспекторы     1      1, болмаса  1
IV. Өзен, көлдердегi балық шаруашылығын табиғи
пайдалануға бақылау және балық қоры жөнiндегi
бас басқарма
___________________________________________________________________
Рет |           Лауазымы                    | Қапты   | Карабин
саны|                                       | қару    |
N  |                                       |(кобура) |
___________________________________________________________________
I. Орталық аппарат
1.  Қазақстанның балық қорғау жөнiндегi          1
бас басқарма бастығы
2.  Бас басқарма бастығының I-шi орынбасары      1
3.  Өзен-көлдердегi балық шаруашылығы
биоресурстарын қорғау бөлiмi бастығының
орынбасары                                   1
4.  Өзен-көлдердегi балық шаруашылығы
биоресурстарын қорғау бөлiмiнiң бастығы      1
5.  Балық қорғау жөнiндегi Орталық жедел
инспекциясының бастығы                       1
6.  I-шi категориялы маман                       1
7.  II-шi категориялы маман                      1
8.  Жетекшi маман                                1
9.  Маман                                        1
II. Балық қорғау жөнiндегi облыстық және облысаралық
мемлекеттiк инспекцияның бассейндiк (Орал-Каспий
балық қорғау, Балқаш балық қорғау) басқармасы
1.  Басқарма бастығы                             1
2.  Бастықтың I-шi орынбасары                    1
3.  Бастықтың орынбасары                         1
4.  Облыстық балық қорғау инспекциясының
бастығы                                      1
5.  Балық қорғау бөлiмiнiң бастығы               1
6.  Бөлiм бастығының орынбасары                  1
7.  Мемлекеттiк аға инспектор - бас маман        1
8.  Мемлекеттiк инспектор - жетекшi маман        1
9.  Мемлекеттiк инспектор -I-шi категориялы
маман                                        1
10. Мемлекеттiк инспектор - II-шi категориялы
маман                                        1
Оқ-дәрiлердiң есептi мөлшерi
___________________________________________________________________
Рет |        Қарудың атауы       |     Патрон саны
саны|                            |_________________________________
N  |                            |Әр қарудың |Бiр жылда жұмсалатын
|                            |төмендетуге|_____________________
|                            |болмайтын  |iс жүзiнде|әр қарудың
|                            | қоры      |атыс      |атылуын
|                            |           |          |тексеру
___________________________________________________________________
1.   Пистолет (тапанша)             24           8         4

4.  Водитель-инспектор оперативной
группы                                   1        1  или    1
IV. Главное управление по охране рыбных запасов
и контролю за природопользованием на
рыбохозяйственных водоемах
--------------------------------------------------------------------
Должность             ! Кобурное  !  Карабины,
! оружие    !  винтовки
--------------------------------------------------------------------
I. Центральный аппарат
1. Начальник Главного управления
"Казглаврыбоохраны"                      1
2. Заместитель начальника Главка
- старший государственный инспектор
по охране рыбных запасов Республики
Казахстан
1
3. Начальник отдела, заместитель
начальника отдела Главка - старший
государственный инспектор по охране
рыбных запасов Республики Казахстан      1
4. Главный специалист,
Ведущий специалист,
Специалист I категории,
Специалист II категории,
Специалист Главка - государственный
инспектор по охране рыбных запасов
Республики Казахстан                     1
II. Бассейновые управления, областные,
межобластные государственные инспекции
по охране рыбных запасов
1. Начальник управления                     1
2. Заместитель начальника управления        1
3. Начальник облгосрыбинспекции             1
4. Заместитель начальника
облгосрыбинспекции                       1
5. Начальник, заместитель начальника
отдела управления - старший
государственный инспектор рыбоохраны
области                                  1
6. Начальник Центральной Оперативной
инспекции рыбоохраны                     1
7. Заместитель начальника Центральной
Оперативной инспекции рыбоохраны         1
8. Главный специалист,
Ведущий специалист,
специалист I категории,
специалист II категории,
специалист - государственный
инспектор рыбоохраны области             1
9. Водитель-государственный инспектор
рыбоохраны                               1         1
Нормы боеприпасов устанавливаются из расчета:
--------------------------------------------------------------------
N !  Наименование  !      Количество патронов (штук)
п/п !    оружия      !----------------------------------------------
!                !неснижаемый!       Расход в год для
!                !запас на   !----------------------------------
!                !единицу    !практических   !проверки боя
!                !оружия     !стрельб        !на единицу оружия
--------------------------------------------------------------------
1.  Пистолет              24            8                4

2.   Автомат                       150          60        18
3.   Карабин                        30          10         5
4.   Тегiс ұңғылы қару              10           8        18
Ескерту: 1. Кестелiк штат бойынша бекітiлген қызметкерлердiң
жалпы санынан қару саны артық болмауы қажет. Ол үшiн он қаруға
қосымша тағы бiреуi сақталады.
2. II-шi тараудың 20-шы тармағы бойынша қорғауға
(орманшыға) ведомстволық тегiс ұңғылы қару бекiтiлген жағдайда,
қапты (кобуралы) қару берiлмейдi.
3. III-шi тарау бойынша балық қорларын қорғау
жөнiндегi бассейiндiк және облыстық мемлекеттiк инспекцияларда үш
автомат пен бiр мылтықты артық ұстауға рұқсат берiледi.
4. Аң аулау маусымына мемлекеттiк аңшылық
шаруашылығына иiр ойықты (автомат, карабин) қарудың 10 данасын
және тегiс ұңғылы (құрастырмалы) аңшы мылтығының 10 данасын
ұстауға рұқсат етiледi.
N 2-шi қосымша
КЕЛIСЕМIН
___________________________
(Iшкi iстер министрлiгi,
iшкi iстер басқармасы)
"___"________________1994 ж.
М.О.
_________________
(Қолы)
Қару мен оқ-дәрiнiң қолда бар және қажеттi
саны туралы
Мәлiметтер
1. ________________________________________________________________
(кәсiпорынның, ұйымның атауы, толық мекен-жайы, почталық
___________________________________________________________________
индексi)
2. Күзет түрi _____________________________________________________
3. Iшкi және сыртқы күзет орындарындағы (әр қайсысы бөлек)
команда саны:______________________________________________________
4. Қару ұстауға тиiстi (тiзiмге сәйкес адам саны:__________________
___________________________________________________________________
5. Қару мен оқ-дәрiнiң қолда бар саны:
5.1. Винтовка_______________________5.2. Карабин___________________
5.3. Пистолет(тапанша) _____________5.4. Револьвер_________________
Патрондар:____________________________________________________
(әр қару бойынша бөлек)
6. Жарамсыз болғандықтан қайта тапсырылатын қару мен оқ-дәрi
саны: _____________________________________________________________
6.1. Винтовка_______________________6.2. Карабин __________________
6.3. Пистолет (тапанша)_____________6.4. Револьвер_________________
Патрондар:____________________________________________________
(әр қару бойынша бөлек)
7. Қажеттi саны:
7.1. Қару-жарақтардiкi:
7.1.1. Винтовка____________________7.1.2. Карабин__________________
7.1.3. Пистолет(тапанша)___________7.1.4. Револьвер________________
7.2. Оқ-дәрiлер:

2.  Автомат              150           60               18
3.  Карабин               30           10                5
4.  Гладкоствольное       10            8               18
Примечание:
1. Общее количество оружия не должно превышать общей численности работников по утвержденному штатному расписанию, при этом на 10 единиц оружия разрешается иметь один ствол резервный.
2. По пункту 20, раздела II - при наличии у лесной охраны (лесников) закрепленного ведомственного гладкоствольного оружия, кобурное оружие не выдается.
3. По разделу III - в бассейновых и областных государственных инспекциях по охране рыбных запасов разрешается иметь на три единицы автоматов, один ствол резервный.
4. Госохотхозяйствам, лесоохотничьим хозяйствам для обеспечения охотников-промысловиков  на сезон охоты разрешается иметь до 10 единиц нарезного (автомат, карабин) оружия и до 10 единиц гладкоствольного (комбинированного) охотничьего оружия.
Приложение 2
СОГЛАСОВАНО
_____________________
(МВД, УВД)
"____"__________199   г.
М.П.  _______________
(подпись)
С В Е Д Е Н И Я
об имеющемся и потребном количестве оружия
и боеприпасов
1.__________________________________________________________________
(наименование предприятия, организации, почтовый индекс и
____________________________________________________________________
полный адрес)
2. Вид охраны_______________________________________________________
3. Количество команд, внутренних и наружных постов (раздельно)______
____________________________________________________________________
4. Количество лиц, которым положено иметь оружие (раздельно по
должностям, согласно табелю)________________________________________
____________________________________________________________________
5. Количество имеющегося оружия и боевых припасов:
5.1. Винтовок________________      5.2.Карабинов____________________
5.3. Пистолетов______________      5.4.Револьверов__________________
Патронов____________________________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
6. Количество оружия и боеприпасов, предназначенных к сдаче как
непригодные:
6.1. Винтовок_________________     6.2. Карабинов___________________
6.3. Пистолетов_______________     6.4. Револьверов_________________
Патронов____________________________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
7. Потребное количество:
7.1. Огнестрельного оружия:
7.1.1. Винтовок_________________   7.1.2. Карабинов_________________
7.1.3. Пистолетов_______________   7.1.4. Револьверов_______________
7.2. Боевых припасов:

7.2.1. Төмендетiлмейтiн қор
____________________________________________________________
(әр қару бойынша бөлек)
N 3-шi қосымша
Ұйым штампы________________________________________________________
___________________________________Бастығына
___________________________________________________________________
қызмет ететiн______________________________________________________
(ұйымның атауы)
___________________________________________________________________
Қолда бар қару-жарақ туралы мәлiметтердi жолдап отырмыз.
Осы қаруды тiркеп, оны сақтауға және қолдануға рұқсат етуiңiздi
сұраймыз.
___________________________________________________________________
(Аты-жөнi, фамилиясы)
қаруды дұрыс сақтау және қолдану жауапкершiлiгi жүктеледi. Және
ол жөнiнде төмендегiдей мәлiметтердi хабарлаймын:
Туған жылы:________________________________________________________
Туған жерi_________________________________________________________
Қызмет лауазымы____________________________________________________
Төлқұжаттың сериясы________________________________________________
N_________________________берген органы____________________________
___________________________________________________________________
Қызметiнiң мекен-жайы, телефоны:___________________________________
Үйiнiң мекен-жайы, телефоны________________________________________
Ұйым жетекшiсiнiң қолы________________________
N 4-шi қосымша
Қазақстан Республикасының Экология және биоресрустар
министрлiгiнде табиғатты қорғау iсi бойынша қызмет
бабындағы мiндеттерiн орындау кезiнде қаруларды
асынып жүруге рұқсат етiлген мемлекеттiк инспекторлардың
Тiзiмi
___________________________________________________________________
Рет |       Ф.А.Ж.      |Лауазымы|Туған |Төлқұжаты,| Тұратын|Тиiстi
саны|                   |әскери  | жылы |кiм,қашан | жерiнiң|қарудың
N |                   | атағы  |      | берген   | мекен- |түрi
|                   |        |      |          |  жайы  |
___________________________________________________________________
1             2               3       4        5         6      7
___________________________________________________________________
Ескерту: бұл тiзiмге лауазымға тағайындалғаны туралы
бұйрықтың куәландырылған  көшiрмесi қоса
тiркеледi.
Ұйым жетекшiсi____________________
N 5 қосымша
______________________________қару мен
(ұйымның атауы және мекен-жайы)
оқ-дәрi үлестiру және қабылдау туралы
Журналы
___________________________________________________________________
Үлестiрудiң    | Қару мен оқ-дәрi |   Қарудың  |  Қарудың
айы-күнi мен    | алған адамның    |   атауы    |   нөмiрi
уақыты        | аты-жөнi және    |            |
|  фамилиясы       |            |
___________________________________________________________________
1                2                3              4
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Оқ-дәрiнiң |  Қару мен оқ-дәрiнi|  Алушының қару   |Қару мен
берiлген   |  қандай мақсатпен  |ұстау мен қолдану |оқ-дәрiнi
саны       |  берiлдi           |жөнiндегi ережемен|алғандығы
|                    |танысқан туралы   |туралы
|                    |қойылған қолы     |қойылған қолы
___________________________________________________________________
5                 6                 7                  8
___________________________________________________________________
_________________________________________________
қару мен оқ-дәрiнi өткiзгендiгi туралы белгi
___________________________________________________________________
Қару нөмiрi | Оқ-дәрiнiң | Өткiзудiң айы-күнi |Қарумен оқ-дәрiнi
|   саны     |  мен уақыты        |қабылдағаны жөнiнде
|            |                    |қойылған қолы
___________________________________________________________________
9          10               11                  12
___________________________________________________________________
N 6-шi қосымша
___________________________________
(ұйым, кәсiпорын, оқу орнының атауы)
Кәсiпорын мен ұйымдардағы,мекемедегi
және оқу орындарындағы қару-жарақ пен
оқ-дәрiнi есепке алу
Кiтапшасы
___________________________________________________________________
Рет |  Айы-күнi, кiрiс| Кемiдi(жөндеуге|        Есепке алынғаны
саны| құжатының атауы,|тапсырылды,қайда|___________________________
N |   нөмiрi        |және қандай ұйым|      Пистолеттер
|                 |ға берiлдi      |---------------------------
|                 |                | Барлығы  |Маркасы
|                 |                |          | калиберi, нөмiрi
____________________________________________________________________
1          2                 3              4              5
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Есепке алынғаны
_________________________________________________________________
Пистолетке |  Револьверлер   | Револьверге |   Винтовкалар
қажеттi   |_________________|   қажеттi   |____________________
патрондар  |Барлығы|Маркасы  | патрондар   |Барлығы |Маркасы
|       |калиберi,|             |        |калиберi
|       |нөмiрi   |             |        |нөмiрi
__________________________________________________________________
6         7        8           9         10         11
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Винтовка мен  | Оқу-жаттығу қаруы | Аңшы мылтығы  |Аңшы мылтығына
карабинге      |___________________|  аңшылық      |калиберi бойынша
қажеттi        |Барлығы |Маркасы,  | қару-жарақтың |қажеттi оқ-дәрi
патрондары     |        |калиберi, |маркасы,калиберi
|        |нөмiрi    |нөмiрi         |
___________________________________________________________________
12          13        14           15             16
___________________________________________________________________
N 7-шi қосымша                                 Бекітемiн:
__________________________________
(ұйым, оқу орны басшысының
__________________________________
аты-жөнi, фамилиясы, лауазымы)
________________________
(қолы)
"___" ____________________199  ж.
Оқ-дәрiнi есептен шығару
Актiсi
1. Төмендегi құрамдағы комиссия:
Төрағасы__________________________________________________________
(фамилиясы, аты-жөнi)
мүшелерi:_________________________________________________________
(фамилиясы, аты-жөнi)
2. __________________________________ осы актiнi жасау себебiмiз
(фамилиясы, аты-жөнi)
___________________________________________________________________
(бұйрық, сiлтеме, жарлықтың айы-күнi және нөмiрi)
___________________________________________________________________
негiзiнде "__" ________________________199  ж.
___________________________________________________________________
(қарудың түрi, маркасы, калиберi)
атқыштар жарысында оқ-жаттығу атысы өткiзiлдi.
Атыс кезiнде ______________ беттiк үлестiру тапсырылуы
көрсетiлген тiзiмге сәйкес:
________________________________    _______________________________
(қарудың түрi, калиберi)                (цифрлы, жазбаша саны)
оқ-дәрi жұмсалды.
Комиссия оқ-дәрiлердiң үлестiрiлуi мен жұмсалуының негiздiгiн
тексере келiп,
___________________________________________________________________
(оқ-дәрiлердi жұмсаған ұйым, кәсiпорын, мекеме, оқу орнының
___________________________________________________________________
атауы)
__________________________________   ______________________________
(қарудың түрi, калиберi)               (цифрлы, жазбаша саны)
__________________________________   ______________________________
(қарудың түрi, калиберi)               (цифрлы, жазбаша саны)
есептен шығаруды ұсынады.
Комиссия төрағасы___________________________
Комиссия мүшелерi:__________________________
N 8-шi қосымша
_________________________________
(оқ-дәрiлер атауы)
_________________________________
(ұйымның атауы)
қоймасынан оқ-дәрiлердi үлестiру
және тапсыру жөнiндегi  N_______
Тiзiмi
___________________________________________________________________
Рет | Үлестiрiлген |   Кiмге   | Үлестiрiлген|Патрондарды алғандығы
саны|    уақыты    |үлестiрiлдi| патрондар   |туралы қолы және
N  |              |  Ф.А.Ж.   |   саны      |қолы айы, күнi
___________________________________________________________________
1         2             3            4                5
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қайта тапсырылды       |  Тапсырылған  |Қайта тапсырылғандығы
____________________________|   патрондар   |туралы қолы және
Жұмсалған|Жарамсыз |Атылған |      саны     |айы, күнi
патрондар|патрондар|гильзалар               |
___________________________________________________________________
6         7         8           9               10
___________________________________________________________________
тiзiмде көрсетiлген оқ-дәрiнi
___________________________      ______________________________
(қойма бастығының аты-жөнi,      (оқ-дәрiнi сақтауға және үлестiруге
фамилиясы, қолы)           бердi. ______________________________
жауапты адамның аты-жөнi, қолы)
қабылдап алды.

7.2.1. Неснижаемый запас____________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
Приложение 3
Штамп организации                Начальнику_________________________
___________________________________
При этом направляются сведения о наличии огнестрельного оружия
____________________________________________________________________
(наименование организации)
которое служит для__________________________________________________
Просим зарегистрировать это оружие и выдать разрешение на право
его хранения и использования.
Ответственность за правильность хранения и использования
оружия возлагается на_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
о котором сообщаю следующие сведения:
год рождения________________________________________________________
место рождения______________________________________________________
занимаемая должность________________________________________________
паспорт серии______________N________________выдан___________________
____________________________________________________________________
служебный адрес, телефон____________________________________________
____________________________________________________________________
домашний адрес и телефон____________________________________________
Подпись руководителя организации
Приложение 4
С П И С О К
Государственных инспекторов по охране природы
Министерства экологии и биоресурсов Республики
Казахстан на получение разрешений на право
ношения оружия при исполнении служебных
обязанностей
--------------------------------------------------------------------
N !        Ф.И.О.     !Должность!Год  !Паспорт,!Адрес !Вид
п/п!                   !звание   !рожд.!кем и   !место !положенного
!                   !         !     !когда   !жител.!оружия
!                   !         !     !выдан   !      !
--------------------------------------------------------------------
Примечание: к списку прилагаются заверенные выписки из приказов
о назначении на должность
Руководитель организации
Приложение 5
Ж У Р Н А Л
выдачи и приема оружия и боеприпасов_______________
___________________________________________________
(наименование организации и адрес)
1 - Дата и время выдачи
2 - Фамилия, имя, отчество лица, которому выдано оружие и
боеприпасы
3 - Наименование оружия
4 - Номер оружия
5 - Выдано боеприпасов, кол-во
6 - Для каких целей выдано оружие и боеприпасы
7 - Роспись получателя об ознакомлении обращения с оружием
и инструкции по его применению
8 - Роспись в получении оружия и боеприпасов
9 - Отметка о сдаче оружия и боеприпасов: номер оружия
10 - Отметка о сдаче оружия и боеприпасов: кол-во
боеприпасов
11 - Отметка о сдаче оружия и боеприпасов: дата и время
сдачи
12 - Отметка о сдаче оружия и боеприпасов: роспись в приеме
оружия и боеприпасов
--------------------------------------------------------------------
1  !  2  !  3  ! 4 ! 5 !  6  !  7  !  8  !  9  !  10  ! 11 !  12
--------------------------------------------------------------------
Приложение 6
К Н И Г А
учета огнестрельного оружия и боеприпасов на
предприятиях, в организациях, учреждениях и
учебных заведениях
___________________________________________________________
(наименование предприятия, организации, учебного заведения)
1 - NN п/п
2 - Дата, наименование приходного документа, номер
3 - Дата, убыло (в ремонт, передано, куда и какой организации)
4 - На учете состоит: пистолетов: всего
5 - На учете состоит: пистолетов: марка, калибр, номер
6 - На учете состоит: патронов к пистолетам
7 - На учете состоит: револьверов: всего
8 - На учете состоит: револьверов: марка, калибр, номер
9 - На учете состоит: Патронов к револьверам
10 - На учете состоит: винтовок (карабинов): всего
11 - На учете состоит: винтовок (карабинов): марка, калибр, номер
12 - На учете состоит: Патронов к винтовкам, карабинам
13 - На учете состоит: Учебного оружия: всего
14 - На учете состоит: Учебного оружия: марка, калибр, номер
15 - На учете состоит: Охотничьего оружия, марка, калибр, номер
каждой единицы охотничьего огнестрельного оружия
16 - На учете состоит: Боевых припасов к охотничьему оружию по
калибрам
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7 ! 8 ! 9 ! 10 ! 11 ! 12 ! 13 ! 14 ! 15!16
--------------------------------------------------------------------
Приложение 7
У Т В Е Р Ж Д А Ю
__________________________________
(должность, фамилия, инициалы)
__________________________________
руководителя организации,
__________________________________
учебного заведения)
____________________
(подпись)
"______"_______________199____г.
А К Т
списания боевых припасов
Комиссия в составе: председатель______________________________,
(должность, фамилия, инициалы)
__________________, члены комиссии:1)_____________________________
(фамилия, инициалы)
2)________________, составили настоящий акт в том, что "______"_____
_____199____г. на основании_________________________________________
(номер, дата приказа, указания,
____________________________________________________________________
распоряжения)
были проведены тренировочные стрельбы, стрелковые соревнования
(ненужное зачеркнуть) из____________________________________________
(вид, марка, калибр, оружия)
____________________________________________________________________
Согласно прилагаемым раздаточно-сдаточным ведомостям на _____листах,
на стрельбах израсходовано боевых припасов:
__________________________      _________________________________шт.
(вид, калибр оружия)               (кол-во цифрами и прописью)
__________________________      _________________________________шт.
(вид, калибр оружия)               (кол-во цифрами и прописью)
Комиссия, проверив обоснованность выдачи и расходования боевых
припасов, предлагает списать с учета________________________________
(наименование организации,
____________________________________________________________________
учреждения, предприятия, учебного заведения)
израсходованные боевые припасы:
_____________________        _________________________________шт.
(вид, калибр оружия)           (кол-во цифрами и прописью)
______________________        _________________________________
(вид, калибр оружия)           (кол-во цифрами и прописью)
Председатель комиссии                  _____________________________
Члены комиссии:                        _____________________________
_____________________________
Приложение 8
РАЗДАТОЧНО-СДАТОЧНАЯ ВЕДОМОСТЬ N______
боеприпасов на складе_________________________________
(наименование организации)
на____________________________________________________
(наименование боеприпасов)
--------------------------------------------------------------------
N !Дата   !Кому  !Кол-во!Расписка!  Сдано обратно  !Кол-во !Расписка
пп!выдачи !выдано!выдан.!в получ.!---------------- !сданных!в сдаче
!       !Ф.И.О.!патрон!патрон. !неизр.!пат.!стрел!патрон !и дата
!       !      !      !и дата  !патр. !с   !гильз!       !
!       !      !      !        !      !осеч!     !       !
--------------------------------------------------------------------
Указанные в ведомости боеприпасы
выдал_____________________________   принял_________________________
(фамилия, инициалы и подпись       (фамилия, инициалы и
начальника склада)                подпись лица,ответственного
за хранение и выдачу
боеприпасов)

"__"____________ 199 ж.         "___"_____________________199 ж.
Үлестiрудiң (тапсырылудың) дұрыстығын тексерген бастық___________
N 9-шы қосымша
Қазақстан Республикасы Экология және биоресурстар
министрлiгiнiң табиғат қорғау жөнiндегi
мемлекеттiк инспекторлары үшiн тағайындалған
оқ-дәрiлердiң
Мөлшерi
___________________________________________________________________
Қару атауы      |  Бiр ұңғылы  |    Бiр жылда жұмсалатын
|үшiн төменде. |_______________________________
|тiлемейтiн    | Бiр адамның   |  Бiр ұңғылы
| қоры         |тәжiрибесi үшiн|мылтықтан ату
|              |               |  үшiн
___________________________________________________________________
1                2               3              4
___________________________________________________________________
Пистолет                   32              24             8
Револьвер                  28              24             8
Карабин                    60              20             8

"____"_________________199____г.    "_____"_______________199____г.
Правильность выдачи (сдачи) проверил    Начальник_____________
Приложение 9
Н О Р М Ы
боеприпасов, предназначенных для государственных
инспекторов по охране природы Министерства
экологии и биоресурсов Республики Казахстан
(шт.)
--------------------------------------------------------------------
Наименование оружия     !Неснижаемый!    Расход в год
!запас на   !----------------------------
!один ствол !для практики!для пристрелки
!           !на одного   !на один ствол
!           !человека    !
--------------------------------------------------------------------
Пистолет                       32            24           8
Револьвер                      28            24           8
Карабин                        60            20           8