"Министрлiктiң 1995 жылғы 20.07. N 146 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнің 1996 жылғы 24 сәуiрдегі N 94 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 25 маусымда тіркелді. Тіркеу N 18. Күші жойылды - ҚР Көлiк және коммуникациялар министрiнің 2005 жылғы 20 мамырдағы N 186-І бұйрығымен.
"Министрлiктiң 1995 ж. 20.07. N 146 "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiк инспекциясы органдарының әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi өндiрiстiк iстерi бойынша Нұсқаулықты бекiту туралы" бұйрығына және "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiк инспекциясы органдарымен әкiмшiлiк құқық бұзушылықтары жөнiнде iстер жүргiзу бойынша Нұсқаулыққа" қатысты жiберiлген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 1996 жылғы 9 сәуiрдегi (N 23-6-534-96) және 1996 ж.12.04. N 7-6-360-96 наразылық бiлдiруi негiздi деп танылсын.
Көлiк инспекциясының органдарында әкiмшiлiк құқық бұзушылық бойынша "Мәлiмдеулердi", "Хаттамаларды" құрастыру жөнiндегi iстердi тәртiпке келтiру мақсатында бұйырамын:
1. ҚазКСР Кодексiнiң 169, 169-1 баптарындағы Көлiк инспекциясы органдарымен әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi iстерiн қарауға қатысты министрлiктiң 1995 ж. 20.07. N 146 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiк инспекциясы органдарының әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi өндiрiстiк iстерi бойынша Нұсқаулығының iс-әрекетi тоқтатылсын.
2. Министрлiктiң 1995 ж. 20.07. N 146 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiк инспекциясы органдарының әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi өндiрiстiк iстерi бойынша Нұсқаулығына қоса берiлген өзгертулер және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне тiркеуге ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк инспекциясы (Ысқақов Б.С.) Қаз КСР КоАП 169, 169-1 баптарында қарастырылған әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi белгiленген тәртiппен қарауға әзiрленген барлық iстерi осы санатты iстердi қарауға уәкiлденген тиiстi органдарға тапсырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау министрдiң бiрiншi орынбасары Әлиғожанов С.Қ. жүктелсiн.
Министр
Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң

О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан N 146 от 20.07.95 г.
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24.04.96 г. N 94. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 25.06.1996 г. N 18. Утратил силу - приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 20.05.2005г. N 186-I
Извлечение из приказа Министра транспорта
и коммуникаций РК от 20.05.2005г. N 186-I
"В целях приведения ведомственных нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан, во исполнение распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24.04.96 г. N 94 "О внесении изменений в приказ Министра N 146 от 20.07.95 г."...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания...
Министр".
--------------------------------------------------------------------
Протесты Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 9 апреля 1996 года (N 23-6-534-96) и от 12.04.96г. N 7-6-360-96 на приказ Министерства N 146 от 20.07.95г. "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами Транспортной инспекции Республики Казахстан Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" и на V950089_ Инструкцию по производству дел об административных правонарушениях органами Транспортной инспекции Республики Казахстан Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" признать обоснованными.
В целях упорядочения дел по составлению в органах Транспортной инспекции "Рапортов", "Протоколов" по административным правонарушениям приказываю:
1. Приостановить действие Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами Транспортной инспекции Республики Казахстан Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденной приказом Министерства N 146 от 20.07.95г. в части рассмотрения дел предусмотренными статьями 169, 169-1 Кодекса КазССР об административных правонарушениях органами Транспортной инспекции.
2. Утвердить прилагаемые изменения к Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами Транспортной инспекции Республики Казахстан Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденной приказом Министерства N 146 от 20.07.95г. и представить на регистрацию в установленном порядке в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Транспортной инспекции Республики Казахстан (Исхакову Б.С.) все дела по административным правонарушениям предусмотренными статьями 169, 169-1 КоАП КазССР, подготовленных к рассмотрению в установленном порядке передавать в соответствующие органы, уполномоченные рассматривать дела данной категории.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра Алигужинова С.К.
Министр
Утверждено приказом
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан

1996 ж. 24.04. N 94
бұйрығымен бекiтiлген
Министрлiктiң 1995 ж. 20.07. N 146 бұйрығымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi Көлiк инспекциясы органдарының әкiмшiлiк
құқық бұзушылық жөнiндегi өндiрiстiк iстерi бойынша
Нұсқаулыққа ӨЗГЕРТУЛЕР  1. 1-бөлiм
1.4. тармағы мына редакцияда баяндалсын:
"Көлiк инспекциясының органдары Қазақ КСР әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi Кодексiнiң (бұдан әрi - КоАП) жолаушылар мен жүктердi көлiкпен тасу қызметiндегi кәсiпкерлiк қызметтi лицензиялауға қатысты 169, 169-1 баптарда қарастырылған әкiмшiлiк құқық бұзушылықты айқындайды";
2. 2-бөлiм
2.11 тармақта "үшiн" деген сөзден кейiн "қарау" деген сөздi алып тастай отырып, "әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi iстердi қарауға уәкiлденген органға (лауазымдық тұлғаға) белгiленген тәртiппен бұдан әрi тапсыруға" деген сөздермен толықтырылсын.
2.15-тен 2.24-ке дейiн тармақтар шығарып тасталсын.
3.3-бөлiм
3.1 тармақ "Көлiк инспекциясының органын" деген сөздер шығарып тасталсын;
3.7 тармақ "қалады" деген сөз "тапсырылады" және "органдарда" деген сөздер "органдары" сөздермен алмастырылсын;
мазмұны мынадай 3.8 тармақпен толықтырылсын:
"Айыппұл салу, лицензияны қайтып алу және басқа әкiмшiлiк айыптар заңмен белгiленген тәртiппен шағымдалатын болады".
4. 4-бөлiм шығарып тасталсын.
5. 5-бөлiм 4-бөлiм ретiнде есептелсiн.
5.1, 5.3, 5.4 тармақтарда "және қаулылары" деген сөз шығарып тасталсын.
5.1 тармақта "1.2 Қосымша" деген сөзден кейiн "3" саны шығарып тасталсын.
5.1, 5.2, 5.3, 5.4 тармақтары 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 тармақтар болып есептелсiн.
6. 6-бөлiм 5-бөлiм болып есептелсiн.
6.1 тармақтағы "әкiмшiлiк құқық бұзушылық жөнiндегi iстердi негiздi шешу" деген сөздер шығарып тасталсын;
6.2 тармақтағы "қаулылар" деген сөздер шығарып тасталсын;
3.4 және 5 азат жолдар шығарып тасталсын;
6.1, 6.2, 6.3 тармақтар 5.1, 5.2, 5.3 тармақтар болып есептелсiн.
7. N 1 Қосымшаның 9 тармағындағы "Куәлардың Т.А.ӘА. және олардың тұрақты жерi" деген сөздерден кейiн "куәлардың қолы _____" деген сөздермен толықтырылсын.
8. Нұсқаулықтың 3 Қосымшасы алып тасталсын.

N 94 от 24.04.1996г.
ИЗМЕНЕНИЯ
к Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами Транспортной инспекции Республики Казахстан Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденной приказом Министерства N 146 от 20.07.95 г.
1. Раздел 1.
пункт 1.4. изложить в следующей редакции:
"Органами Транспортной инспекции выявляются административные правонарушения, предусмотренные ст. 169, 169-1 Кодекса Казахской ССР об административных правонарушениях (в дальнейшем КоАП), в части лицензируемой предпринимательской деятельности по перевозке пассажиров и грузов на транспорте";
в пункте 1.6 слова "своевременное, полное и объективное рассмотрение дел вышеуказанной категории, обеспечение исполнения, а также" исключить.
2. Раздел 2.
в пункте 2.11 после слова "для" дополнить словами "дальнейшей передачи его в установленном порядке органу (должностному лицу), уполномоченному рассматривать дела об административных правонарушениях", исключив слово "рассмотрения", далее по тексту.
пункты с 2.15 по 2.24 исключить.
3. Раздел 3.
пункт 3.1. слова "органа Транспортной инспекции" исключить;
пункт 3.7 слово "остается" заменить на слово "передается" и
слово "органах" на слово "органы";
дополнить пунктом 3.8. следующего содержания:
"Постановления о наложении штрафа, лишении лицензии и других
административных взысканий могут быть обжалованы в установленном
законодательством порядке".
4. Раздел 4 исключить.
5. Раздел 5 считать разделом 4.
в пунктах 5.1; 5.3; 5.4 слово "и постановлений" исключить;
в пункте 5.1 после слово "Приложение 1,2" цифру "3"
исключить; пункты 5.1; 5.2; 5.3; 5.4 считать соответственно пунктами
4.1; 4.2; 4.3; 4.4.
6. Раздел 6 считать разделом 5.
в пункте 6.1 слова "обоснованным разрешением дел об
административных правонарушениях", исключить;
в пункте 6.2 слово "постановлений" исключить;
абзацы 3,4 и 5 исключить;
пункты 6.1; 6.2; 6.3 считать соответственно пунктами 5.1; 5.2;
5.3.
7. В Приложении 1 в пункте 9 после слов "Ф.И.О. свидетелей и их
место жительство" дополнить словами "подписи свидетелей___________".
8. Приложение 3 к Инструкции исключить.