Көлiк құралдарын әкелу куәлiгi және тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгiн растау куәлiгi туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кеден комитетi 1997 жылғы 23 көкек N 106-П Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 2 маусымда тіркелді. Тіркеу N 310. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті төрағасының 2001 жылғы 15 ақпандағы N 51 бұйрығымен. ~V011441
Қазақстан Республикасының аумағында шетелдiк бос жүк автокөлiктерiнiң жүруiн бақылауды ретке келтiру және автомобиль көлiгiмен тасымалданатын тауарлардың жеткiзiлуiн бақылауды күшейту мақсатында бұйырамын:
1. 1997 жылдың 15-шi маусымынан бастап шетелдiк бос көлiк құралдарын әкелу Куәлiгi (N 1 қосымша) және тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгiн растау туралы Куәлiк (N 2 қосымша) енгiзiлсiн.
2. Шетелдiк бос көлiк құралдарын әкелу Куәлiгi және тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгiн растау туралы Куәлiк қорғалған қағазда дайындалады және қатаң есептегi бланкалар болып табылатындығы белгiленсiн.
3. Шетелдiк бос көлiк құралдарын әкелу Куәлiгiн толтырудың Уақытша ережесi (N 3 қосымша) бекiтiлсiн.
4. Тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгiн растау туралы Куәлiгiн толтырудың Уақытша ережесi (N 4 қосымша) бекiтiлсiн.
5. Кеден бақылауын ұйымдастыру Басқармасының (Качкаев Е.Н.) өтiнiмiне орай, күрделi құрылыс және материалдық-техникалық қамтамасыз ету Басқармасы (Куленов Б.К.) 1997 жылдың 1-шi маусымына дейiн шетелдiк бос көлiк құралдарын әкелу Куәлiгi мен тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгiн растау туралы Куәлiк бланкiлерiн жеткiлiктi мөлшерде дайындасын және республика кеден органдарына берсiн.
6. Қаржы басқармасы осы Бұйрықтың (Сейтенова Н.С.) осы бұйрықтың 5-шi пунктiнде қарастырылғанындай, шараны қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
7. Баспасөз қызметi осы Бұйрықтың (Мұратбаева Ә.О.) осы бұйрықтың 1-4-шi пункттерiн бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн.
8. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кеден комитетi Төрағасының орынбасары В.Д. Кирдановқа жүктеледi.
Төраға
Тауарларды кеден бақылаумен
жеткiзгендiгi туралы Куәлiктi толтырудың Уақытша ережесiне N 1 қосымша
Тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгiн
растайтын Куәлiктердi тiркеу
ЖУРНАЛЫ
____________________________________________________________________
Күнi|Куәлiктiң|ЖБҚ немесе|Жiберген|Кеден көлемi   |Жүк тасу.|КЖД**
|реттiк   |МДТ кiтап.|кеден   |мен салығын    |шының    |номерi
|нөмiрi   |шасының   |органы  |төлеудi қам.   |атауы мен|
|         |нөмiрi    |        |тамасыз еткенiн|мекен-   |
|         |          |        |растайтын құжат|жайы     |
|         |          |        |номерi*        |         |
____|_________|__________|________|_______________|_________|_______
Ескерту:
<*>
МДП кiтапшасын пайдаланып кеден бақылауымен жүк
тасымалдағанда толтырылмайды.
<**>
Анықталған кеден режимiне сәйкес жеткiзiлген
тауарларды шығарған соң толтырылады.
Қазақстан Республикасы
МКК-нiң 1997 жылғы
23-сәуiрдегi N 106-П
бұйрығына
N 1 қосымша
сериясы                       номерi
көлiк құралдарын әкелу
КУӘЛIГI
____________________________________________________________________
(кеден органының атауы)
Қазақстан Республикасының кеден аумағына
__________ маркалы, модельдi _______________ санатты КҚ (С, тiркеме)
________________________________________________________ жылы шыққан
қозғалтқышының N ___________________________________________________
шассиiнiң N ________________________________________________________
қорабының N ________________________________________________________
тiркеу белгiсi _____________________________________________________
пайдаланылған уақыты _________ (жыл) және жүргенi _____________ (км)
қозғалтқыш көлемi _______________________________ куб. см
көлiк құралы әкелiнгенiн куәландырады.
Көлiк иесi туралы мәлiмет __________________________________________
(Көлiк құралы иесiнiң немесе
____________________________________________________________________
оның өкiлiнiң аты-жөнi,
____________________________________________________________________
тұрғылықты мекен-жайы көрсетiледi)
Кеден органының белгiсi ____________________________________________
(уақытша әкелу мерзiмi, сондай-ақ
____________________________________________________________________
кеден органының рұқсатынсыз жатсыну, басқа адамның пайдалануына және
иелiгiне беру құқын шектеу мерзiмi көрсетiледi)
Қазақстан Республикасының аумағынан шығу орны ______________________
____________________________________________________________________
Көлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағында белгiленген
болу мерзiмiн бұзған жағдайда Қазақстан Республикасының кеден заңына
сәйкес жауапкершiлiкке тартылады.
"____"_______________ 199__ жыл    ____________________________
(кеден органы лауазымды
адамының қолы мен жеке
номерлi мөрi)
Куәлiктi алдым                     ____________________________
(көлiк құралы иесiнiң немесе
оның өкiлiнiң қолы)
Қазақстан Республикасы
МКК-нiң 1997 жылғы
23-сәуiрдегi N 106-П
бұйрығына N 2 қосымша
тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгiн
растау туралы
КУӘЛIК
"____"_______________ 199__ жыл    ____________________________
____________________________________________________________________
мiндеттi кеден органы
____________________________________________________________________
кеден төлемi мен салығын төлеудi қамтамасыз еткендiгiн растайтын
____________________________________________ N _____________________
құжат көрсетiледi
көрсетiлген соң, ___________________________________________________
ұсынылған құжатты тiркеген кеден
_________________    тiркелген
органы көрсетiледi
N ______________________ ЖБҚ бойынша (МДТ кiтапшасында) тауарларды
кеден бақылауымен жеткiзудi аяқтағанын куәландырады.
"____"______________ 199__ жыл
Мөрдiң орны
_____________________________________________
куәлiктi берген лауазымды адамның аты-жөнi,
қолы, жеке номерлi мөрi
Қазақстан Республикасы
МКК-нiң 1997 жылғы
23 сәуiрдегi N 106-П
бұйрығына N 3 қосымша
Көлiк құралдарын әкелу куәлiгiн толтырудың
УАҚЫТША ЕРЕЖЕСI

Об удостоверении ввоза транспортных средств и о свидетельстве о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем
Приказ Государственного таможенного комитета Республики Казахстан от 23 апреля 1997 г. N 106-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 1997 г. N 310. Утратил силу - приказом Таможенного Комитета МГД РК от 15 февраля 2001 г. N 51 ~V011441
В целях упорядочения контроля за перемещением иностранных порожних грузовых автотранспортных средств по территории Республики Казахстан и усиления контроля за доставкой товаров, перевозимых автомобильным транспортом приказываю:
1. Ввести с 15 июня 1997 года Удостоверение ввоза иностранного порожнего транспортного средства (Приложение N 1) и Свидетельство о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем (Приложение N 2).
2. Установить, что Удостоверение ввоза иностранного порожнего транспортного средства и Свидетельство о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем являются бланками строгой отчетности и изготавливаются на защищенной бумаге.
3. Утвердить Временные правила оформления Удостоверения ввоза иностранного порожнего транспортного средства (Приложение N 3).
4. Утвердить Временные правила оформления Свидетельств о доставке товаров под таможенным контролем (Приложение N 4).
5. Управлению капитального строительства и материально-технического обеспечения (Куленов Б.К.) до 1 июня 1997 года изготовить и передать в таможенные органы республики необходимое количество бланков удостоверений ввоза иностранного порожнего транспортного средства и свидетельств о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем по заявке Управления организации таможенного контроля (Качкаев Е.Н.).
6. Управлению финансирования (Сейтенова Н.С.) обеспечить
финансирование мероприятий, предусмотренных п.5 настоящего Приказа.
7. Пресс-службе (Муратбаева А.О.) обеспечить опубликование
п.п.1-4 настоящего Приказа в средствах массовой информации.
8. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на
заместителя Председателя Государственного таможенного комитета
Республики Казахстан Кирданова В.Д.
Председатель
Приложение N 1
к Приказу ГТК
Республики Казахстан
от 23 апреля 1997 года
N 106-П
У Д О С Т О В Е Р Е Н И Е
ввоза транспортного средства
____________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
удостоверяет, что транспортное средство
марка, модель _____________категория ТС (С, прицеп) ________________
год выпуска ________________________________________________________
двигатель N ________________________________________________________
шасси N ____________________________________________________________
кузов N ____________________________________________________________
регистрационный знак _______________________________________________
срок эксплуатации ____________(лет) и пробег ___________ (км)
объем двигателя ________________________куб.см
ввезено на таможенную территорию Республики Казахстан.
Сведения о владельце _______________________________________________
(указать Ф.И.О.
____________________________________________________________________
владельца транспортного средства либо его
____________________________________________________________________
представителя, адрес места жительства)
Отметки таможенного органа _________________________________________
(указывается срок временного
____________________________________________________________________
ввоза, а также ограничение на право отчуждения, передачи в
пользование и владение другим лицам без разрешения таможенного
органа)
Место выезда с территории Республики Казахстан _____________________
____________________________________________________________________
Нарушение установленных сроков пребывания транспортных средств на
территории Республики Казахстан влечет ответственность в
соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.
"____"_____________199____г.
___________________________________
(подпись и оттиск ЛНП должностного
лица таможенного органа)
Удостоверение получил       ___________________________________
(подпись владельца транспортного
средства либо его представителя)
Приложение N 2
к Приказу ГТК
Республики Казахстан
от 23 апреля 1997 года
N 106-П
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем
от "_____"____________199____г. N_______
____________________________________________________________________
таможенный орган назначения
удостоверяет, что перевозка товаров под таможенным контролем по ДКД
(книжке МДП) N ___________________________________, с представлением
____________________________________________________________________
указать документ, подтверждающий обеспечение уплаты
______________________________ от ________ N ______________________,
таможенных платежей и налогов
зарегистрированного ________________________________________________
указать таможенный орган, зарегистрировавший
________________________ завершена.
упомянутый документ
"_____"___________199___г.
Место печати
_______________________________________________
Ф.И.О., подпись и ЛНП должностного лица,
выдавшего Свидетельство
Приложение N 3
к Приказу ГТК
Республики Казахстан
от 23 апреля 1997 года
N 106-П
ВРЕМЕННЫЕ ПРАВИЛА
оформления удостоверений ввоза
транспортных средств

1. Әкелу куәлiгi Қазақстан Республикасына әкелiнген орыннан жүк тиейтiн орынға бара жатқан шет ел азаматтарының иелiгiндегi тiркелген бос жүк автокөлiк құралдарына (ары қарай- көлiк құралдары), сондай-ақ Қазақстан Республикасы арқылы транзитпен өтетiн көлiк құралдарына толтырылады.
2. Әкелу куәлiгi көлiк құралының Қазақстан Республикасына әкелiнген жерде орналасқан кеден органында екi данада (бiрiншiсi - көлiк иесiне, немесе оның өкiлiне берiледi, екiншiсi - кеден органында қалады) толтырылады және кеден органының елтаңбалы мөрiмен, сондай-ақ осы кеден органы лауазымды адамның қолы және жеке мөрiмен расталуы тиiс.
3. Кеден органы көлiк құралының Қазақстан Республикасы аумағына болу уақытын, бет алған бағытына көлiк құралының мүмкiндiгiн ескере отырып, бiрақ шектеудi мерзiмнен аспайтын, бiр айға екi мың километр деген анықталған есеп бойынша белгiлейдi.
4. Шетелдiк бос көлiк құралын әкелу Куәлiгiн тiркеу, көлiк құралдарын тiркейтiн журналдың "Тауар атауы" деген бағанасына жүргiзiледi.
5. Қазақстан Республикасының аумағының шығу кезiнде, шығар орнында орналасқан кеден органына тауардың түсiмi туралы кеден органының белгiсi бар үшiншi беттi ЖБҚ (МДП кiтапшасымен) жеткiзiлу туралы куәлiк, немесе көлiк құралының әкелiнген жерiнде орналасқан кеден органы толтырған әкелу Куәлiгi көрсетiледi.
Жүк тасушылар тарапынан мұндай құжаттар көрсетiлмеген жағдайда көлiк
құралдары анықтама жүргiзу үшiн тоқтатылады.
6. Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткен көлiк
құралдарына тауар ретiнде әкелу Куәлiгi толтырылмайды. Мұндай жағдайда
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кеден комитетiнiң нормативтiк
құжаттарына сәйкес тауарларды жеткiзудi бақылау тәртiбi қолданылады.
Қазақстан Республикасы
МКК-нiң 1997 жылғы
23 сәуiрдегi N 106-П
бұйрығына N 4 қосымша
Тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгi
туралы Куәлiктi толтырудың
УАҚЫТША ЕРЕЖЕСI
1. Автомобиль көлiгiмен тауар жеткiзiлген соң, кеден органының өкiлеттi лауазымды адамы жүк тасушыға немесе оның өкiлiне ЖБҚ үшiншi бетiмен, яки тауарлардың түсiмi туралы белгiсi бар МДП кiтапшасымен бiрге мiндеттi кеден органының елтаңбалы мөрiмен, сондай-ақ көрсетiлген кеден органының өкiлеттi лауазымды адамының қолы және жеке номерлi мөрiмен расталған тауарларды кеден бақылауымен жеткiзгендiгi туралы Куәлiк (ары қарай - Куәлiк) берiледi.

1. Удостоверение ввоза оформляется на порожние грузовые автотранспортные средства, зарегистрированные за иностранными владельцами (далее - транспортные средства), следующие из мест ввоза в Республику Казахстан к местам загрузки, а также на транспортные средства, следующие транзитом через Республику Казахстан.
2. Удостоверение ввоза оформляется таможенным органом, расположенным в месте ввоза транспортного средства в Республику Казахстан в двух экземплярах (первый выдается владельцу транспортного средства, либо его представителю, второй - остается в таможенном органе) и должно быть заверено гербовой печатью таможенного органа, а также подписью и личной номерной печатью должностного лица этого таможенного органа.
3. Таможенный орган устанавливает срок пребывания транспортного средства на территории Республики Казахстан, исходя из возможностей транспортного средства, намеченного маршрута, но не свыше предельного срока, определяемого из расчета две тысячи километров за один месяц.
4. Регистрация Удостоверений ввоза иностранного порожнего транспортного средства производится в журнале регистрации транспортных средств в графе "Наименование товара".
5. При выезде транспортного средства с территории Республики Казахстан, в таможенный орган, расположенный в месте выезда должны быть представлены Свидетельство о доставке с третьим листом ДКД (книжкой МДП) с отметками таможенного органа о поступлении товара, либо Удостоверение ввоза, оформленное таможенным органом, расположенным в месте ввоза транспортного средства.
В случае непредставления перевозчиком таких документов транспортное средство задерживается для проведения разбирательства.
6. Удостоверение ввоза не оформляется на транспортные средства, перемещаемые через таможенную границу Республики Казахстан в качество товара. В таких случаях применяется порядок контроля за доставкой товаров в соответствии с нормативными документами Государственного таможенного комитета Республики Казахстан.
Приложение N 4
к Приказу ГТК Республики Казахстан от 23 апреля 1997 года N 106-П
ВРЕМЕННЫЕ ПРАВИЛА
оформления Свидетельств о подтверждении
доставки товаров под таможенным контролем
1. После прибытия товаров, перевозимых автомобильным транспортом в место доставки, уполномоченным должностным лицом таможенного органа назначения выдается перевозчику или его представителю вместе с третьим листом ДКД (документ контроля доставки) либо книжкой МДП (Конвенция МДП, 1975 г.) с отметками о поступлении товаров Свидетельство о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем (далее - Свидетельство), заверенное гербовой печатью таможенного органа назначения, а также подписью и личной номерной печатью уполномоченного должностного лица таможенного органа назначения.