2. Ресми (қызмет бабында) және жеке пайдалану заттары
Қазақстан Республикасының аумағындағы шет мемлекеттердiң өкiлдiктерi, Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы тауарларды өткiзудiң белгiленген ережесiн сақтаған жағдайда, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жанындағы дипломатиялық өкiлдiктермен жұмыс iстеу жөнiндегi департамент арқылы кеден органдарына үндеумен, Қазақстан Республикасының заңдылығымен бекiтiлген бөлiнген орыннан тыс немесе Қазақстан Республикасының кеден органдарының жұмыс уақытынан тыс кезде тауарларды сақтау, кедендiк ресiмдеу төлемдерiнен басқа, өкiлдiктердiң ресми (қызмет бабы) пайдалануына арналған кеден төлемдерiнен босатылған заттарын әкеле алады. Көрсетiлген тауарлар кедендiк тексеруден босатылмайды.
Шет мемлекеттер өкiлдiктерiнiң ресми (қызмет бабында) пайдалануына арналған және белгiленген тәртiппен тiркелген адамдардың жеке пайдаланатын тауарлары, Қазақстан Республикасының кеден органдарына кедендiк жүк декларациясын, Т-6 түрдегi (жеке тұлғалар үшiн) кеден декларациясын және мiндеттi түрде есепке алынатын заттарды Қазақстан Республикасынан қайта әкету туралы мiндеттеменi (N 1-қосымша) көрсету жолымен кедендiк ресiмдеуге жатады. Үйге қажеттi арзан заттарға, киiмге, шағын мөлшердегi баспананы жөндеуге пайдаланылатын тауарларға, сондай-ақ өкiлеттiк мақсатта әкелiнетiн 500 АҚШ долларына дейiнгi шектегi сыйлық түрiндегi тауарларға қайта әкету туралы мiндеттеме талап етiлмейдi.
Шет мемлекеттердiң өкiлдiктерi кеден жеңiлдiгiн берумен және экономикалық реттеу шараларын қолданбаумен тоқсан сайын: - 5000 дана темекi бұйымдарын (сигар, темекi және т.б.); - 100 литр шарап және ликерарақ өнiмдерiн әкелуiне болады.
Кеден жеңiлдiгi берiлуiмен еркiн айналым үшiн режимге жiберiлген тауар, шартты түрде жiберiлдi деп есептеледi. Жеке меншiк құқық тауармен бiрге бiр адамның екiншiсiне беруi, Қазақстан Республикасының аумағында кеден жеңiлдiгiн пайдаланатын тұлғаға беру жағдайынан басқа кезде, Қазақстан Республикасының заңдылықтарымен қарастырылған барлық кеден төлемдерi және салықтарын төлеумен шешiледi.
Шет мемлекеттiк дипломатиялық өкiлдiгiнiң басшысы, шет мемлекет өкiлдiгiнiң дипломатиялық құрам мүшелерi, консулдық лауазымды адамдар, сондай-ақ олармен бiрге тұратын отбасы мүшелерiнiң иелiгiндегi жүктер, егер онда Қазақстан Республикасына әкелуге ҚР заңдылығымен тыйым салынған немесе арнайы ережелермен реттелетiн яки жеке немесе ресми пайдалануға арналмаған заттар болмаса, кеден тексеруiнен босатылады. Мұндай жүктердi тексеру көрсетiлген адамдардың немесе олардың өкiлеттi өкiлдерiнiң қатысуымен ғана жүргiзiлуi мүмкiн.
Өздерiнiң қызметiне тұруға яки сол қызметiне қайтып келе жатқан немесе Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өз елiне кетiп бара жатқан шет мемлекеттер өкiлдiктерi лауазымды адамдарының жеке жүгiне де осындай тәртiп қолданылады.
Қазақстан Республикасына әкелiнген шетел валютасы, шетел валютасындағы қор құндылықтары, қымбат металдар, тастар мен олардан жасалған бұйымдар, тарихи және мәдени құндылықтарды иесi немесе оның өкiлеттi өкiлi кеден органына көрсетедi. Кеден органдары бұл бағалы заттарды Қазақстан Республикасынан кедергiсiз қайта алып кетуге құқық беретiн тиiстi құжаттар бередi.
Қазақстан Республикасының аумағында алынған шетел валютасы, шетел валютасындағы қор құндылықтары, қымбат металдар, тастар және олардан жасалған бұйымдар шетелге Қазақстан Республикасының заңдылықтарына сәйкес әкетiледi.
Мәдени құндылықтар мiндеттi түрде Бiлiм және мәдениет министрлiгiнде тiркеуден өтуi тиiс және оларды куәландыратын құжаттар, сондай-ақ құндылықтардың өздерi одан әрi кедендiк ресiмдеу мен бақылау үшiн Қазақстан Республикасының кеден мекемелерiне көрсетiледi. Қазақстан Республикасының аумағында алынған мәдени құндылықтар шетелге Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгiнiң рұқсатымен, Қазақстан Республикасының заңдылықтарымен қарастырылған кеден төлемдерiн төлеген соң әкетiлуi мүмкiн.
Апат яки дүлей күш салдарынан тауарлардың жойылу немесе қайтарусыз жоғалу, табиғи тозу күшiне кемдiк немесе көлiкпен тасу және сақтаудың қалыпты жағдайында зиян келуi яки Қазақстан Республикасының заңдылықтары бойынша шет мемлекеттiң органы немесе лауазымды адамдарының заңсыз әрекеттерi салдарынан иелiктен алыну фактiлерi құжатпен куәландырылады.

2. Предметы официального (служебного) и личного пользования
Представительства иностранных государств на территории Республики Казахстан, при соблюдении установленного порядка перемещения через таможенную границу Республики Казахстан, предназначенные для официального (служебного) пользования представительств, могут ввозить товары с освобождением от таможенных платежей, за исключением платежей за хранение, таможенное оформление товаров вне определенных для этого мест или вне времени работы таможенных органов Республики Казахстан, установленных таможенным законодательством Республики Казахстан по письменному обращению в таможенные органы через Департамент по работе с дипломатическими представительствами при Министерстве иностранных дел Республики Казахстан. Указанные товары не освобождаются от таможенного досмотра.
Товары, предназначенные для официального (служебного) пользования представительств иностранных государств и личного пользования лиц, аккредитованных в установленном порядке, подлежат таможенному оформлению путем представления таможенным органам Республики Казахстан грузовой таможенной декларации, таможенной декларации формы Т-6 (для физических лиц) и обязательства об обратном вывозе из Республики Казахстан предметов, подлежащих обязательному учету (Приложение N 1). Обязательство об обратном вывозе не требуется на малоценные предметы домашнего обихода, одежду, товары, используемые для ремонта жилища в разумных количествах, а также на товары сувенирного характера в пределах до 500 долларов США, ввезенные для представительских целей.
Представительства иностранных государств могут ввозить поквартально с предоставлением таможенных льгот и без применения мер экономического регулирования: - 5000 штук табачных изделий (сигар, сигарет и т.п.); - 100 литров вина и ликероводочной продукции.
Товар, выпущенный в режим для свободного обращения с предоставлением таможенных льгот, считается условно выпущенным. Передача права собственности товаром с одного лица другому разрешается с уплатой всех таможенных платежей и налогов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев передачи лицу, пользующемуся на территории Республики Казахстан таможенными льготами.
Багаж, принадлежащий главе дипломатического представительства иностранного государства, членам дипломатического персонала представительства иностранного государства, консульским должностным лицам, а также проживающим вместе с ними членам их семей, освобождается от таможенного досмотра, если нет оснований предполагать, что он содержит товары, предназначенные не для личного или официального пользования или ввоз которых в Республику Казахстан запрещен нормативными актами Правительства Республики Казахстан либо регулируются специальными правилами. При этом, досмотр такого багажа может производиться только в присутствии указанных лиц или их уполномоченных представителей.
Аналогичный порядок действует и в отношении личного багажа должностных лиц представительств иностранных государств, следующих для занятия своего поста, возвращающихся на этот пост или в свою страну через территорию Республики Казахстан.
Ввозимые в Республику Казахстан иностранная валюта, фондовые ценности в иностранной валюте, драгоценные металлы, камни и изделия из них, исторические и культурные ценности предъявляются таможенному органу владельцем или его уполномоченным представителем. Таможенные органы выдают соответствующие документы, дающие право беспрепятственного обратного вывоза из Республики Казахстан этих ценностей.
Иностранная валюта, фондовые ценности в иностранной валюте, драгоценные металлы, камни и изделия из них, приобретенные на территории Республики Казахстан, вывозятся за границу в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Культурные ценности подлежат обязательной регистрации в Министерстве образования и культуры Республики Казахстан с последующим предъявлением подтверждающих документов, а также самой ценности в таможенный орган Республики Казахстан для дальнейшего таможенного оформления и контроля. Культурные ценности, приобретенные на территории Республики Казахстан, могут быть вывезены за границу по разрешению Министерства образования и культуры Республики Казахстан с уплатой таможенных платежей, предусмотренных таможенным законодательством Республики Казахстан.
Факт уничтожения или безвозвратной утраты товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы, недостачи в силу естественного износа или убыли при нормальных условиях транспортировки и хранения либо выбытия из владения вследствие неправомерных по законодательству Республики Казахстан действий органов или должностных лиц иностранного государства подтверждается документально.

3. Ресми және жеке пайдалануға арналған автокөлiк
Шет мемлекеттiктердiң өкiлдiктерiнiң ресми (қызмет бабында) пайдалануына арналған автокөлiк, Қазақстан Республикасының Орталық кеден органы белгiлеген тәртiпке сәйкес, кеден органдарына кедендiк жүк декларацияларын беру жолымен декларациялауға жатқызылады. Қазақстан Республикасының кеден аумағында тiркелген жеке тұлғалардың жеке пайдалануы үшiн арналған автокөлiк, кеден органдарына Т6/АС түрiндегi кеден декларациясын (N 2 қосымша) және Қазақстан Республикасынан қайта шығу туралы мiндеттеменi (N 3 қосымша) көрсету арқылы кедендiк ресiмдеуге жатады. Сонымен бiрге, кеден жеңiлдiгi берiлумен еркiн айналым үшiн режимге жiберiлген автомобильдер, шартты түрде жiберiледi деп есептеледi. Автомобильге меншiк құқын бiр тұлғаның екiншiсiне беруi, Қазақстан Республикасының аумағында кеден жеңiлдiгiн пайдаланатын тұлғаға беру жағдайынан басқа кезде, Қазақстан Республикасы заңдылықтарында қарастырылған барлық кеден төлемдерi және салықтарын төлеумен шешiледi.
Көлiк құралын әкелген елдегi тiркеуден шығару туралы белгiсi бар болса, әкелiнген немесе сатып алынған автокөлiк құралдарына кедендiк рәсiмдеудi жүргiзген Қазақстан Республикасының кеден органдары, Қазақстан Республикасының шекаралық кеден органы берген iшкi кеден транзиттiң құжаты немесе көлiк құралын Қазақстан Республикасына жүк түрiнде әкелгенiн растайтын құжат негiзiнде IIМ МАИ органдарына тiркеуге рұқсат қағазын (N 4 қосымша) бередi.
Дипломатиялық және оларға теңестiрiлген өкiлдiктердiң ресми пайдалануы үшiн әкелiнетiн автомобильдердiң санын Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi анықтайды. Шет мемлекеттер өкiлдiктерiнiң лауазымды адамдары әр отбасына екi автомашина, әкiмшiлiк-техникалық және қызмет көрсетушi құрамның адамдары отбасына бiр автомобильдi кеден төлемi мен салығын төлемей әкелуiне рұқсат етiледi.
Автомобильдi шетелге түбегейлi алып кету кезiнде оны шетелге шығаруға рұқсат алу үшiн кеден органының бақылауы мен Қазақстан Республикасы IIМ МАИ бөлiмшелерiндегi есептен шығару қажет.
4. Дипломатиялық почта, дипломатиялық курьерлердiң жеке жүгi
Дипломатиялық почта арқылы кедергiсiз байланыс орнату құқын Қазақстан Республикасы дипломатиялық және консулдық қарым-қатынас жасайтын мемлекеттердiң сыртқы iстер министрлiктерi (ведомстволары), Қазақстан Республикасында тiркелген, өз мемлекеттерiнiң үшiншi елде өкiлдiктерi бар осы мемлекеттердiң дипломатиялық және консулдық өкiлдiктерi пайдаланады.
Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы өтiп бара жатқан дипломатиялық почтаны ашуға да, тоқтатуға да болмайды. Дипломатиялық почтаны құрайтын барлық түйiншектерде өздерiнiң жай-жапсарын бiлдiретiн көрнектi сыртқы белгiлерi болуы керек және оның iшiнде тек қана ресми пайдалануға арналған дипломатиялық құжаттар мен заттар болуы тиiс.
Дипломатиялық курьерге оның статусы мен дипломатиялық почтаны құрайтын орындар көрсетiлген ресми құжат (курьер парағы) берiледi. Құжатқа осыған өкiлеттi қызметкер қол қояды және дипломатиялық почтаны жөнелтушi мекеменiң мөрiмен куәландырылады.
Дипломатиялық почта сонымен бiрге тек осы дипломатиялық почтаны алып бару үшiн тағайындалған уақытша дипломатиялық курьерге сенiп тапсырылуы мүмкiн (дипломатиялық курьер ad hos) және оған ресми құжат (курьер парағы) берiледi. Уақытша дипломатиялық курьерге Ереженiң осы бөлiмiнде қарастырылған кедендiк жеңiлдiктер берiледi. Мұндай жеңiлдiктер дипломатиялық почтаны тиiстi жерiне тапсырған сәттен бастап тоқатылады.
Дипломатиялық почта келуiне рұқсат берiлген әуежайды бетке алған азаматтық әуе кемесiнiң командирiне сенiп тапсырылуы мүмкiн. Бұл ретте әуе кемесiнiң командирiне дипломатиялық почтаны құрайтын орын санын көрсету арқылы ресми құжат (курьер парағы) берiледi, алайда ол дипломатиялық курьер болып саналмайды. Өкiлдiктер дипломатиялық почтаны әуе кемесiнiң командирiнен тiкелей және кедергiсiз алу үшiн өз қызметкерлерiн жiбере алады.
Егер дипломатиялық почта iшкi кеден мекемесiнiң пунктiнде орналасқан өкiлдiкке немесе ұйымға шетелдiң көлiк құралдары арқылы тiкелей жеткiзiлсе, онда шекаралық кеден органының кедендiк қамтамасыз етуiндегi мұндай почта iшке енгiзу үшiн қызмет аймағында осы өкiлдiк бар кеден органына жiберiледi. Осы кеден органы Қазақстан Республикасынан жөнелтiлетiн дипломатиялық почтаны ресiмдеуде де осылай жүргiзедi.
тиiстi түрде ресiмделген және дипломатиялық курьердiң алып жүруiнсiз әдеттегi байланыс жолымен бара жатқан дипломатиялық почтаны ашуға да, тоқтатуға да болмайды.
Ереженiң осы бөлiмiндегi жағдайлар консулдық курьерлер мен консулдық вализдерге де қолданылады.
Қазақстан Республикасының кеден органдары мемлекеттiк кеден бақылауын жүзеге асыру кезiнде дипломатиялық почтаның тек сыртын қарайды және 1961 жылғы дипломатиялық жақындық туралы Вена конвенциясы ұсынған дипломатиялық почтаға талаптың орындалуын тексередi. Осындай талаптарды орындамаған жағдайда заттар дипломатиялық почта болып танылмайды.
Қазақстан Республикасының аумағында
кеден жеңiлдiгiн пайдаланатын ұйымдар
мен жеке тұлғалардың иелiгiндегi
заттарға кеден бақылауының Ережесiне
N 1 қосымша
мiндеттi түрде есепке алынатын тауарлардың
ТIЗБЕСI

3. Автотранспорт для официального и личного пользования
Автотранспорт, предназначенный для официального (служебного) пользования представительствами иностранных государств подлежит декларированию путем представления таможенным органам грузовой таможенной декларации в установленном Центральным таможенным органом Республики Казахстан порядке. Автотранспорт, предназначенный для личного пользования физических лиц, аккредитованных (зарегистрированных) на таможенной территории Республики Казахстан, подлежат таможенному оформлению путем представления таможенным органам таможенной декларации формы Т6/АС (Приложение N 2) и обязательства об обратном вывозе из Республики Казахстан (Приложение N 3). При этом, автомобили, выпущенные в режим для свободного обращения с предоставлением таможенных льгот считаются условно выпущенными. Передача права собственности на автомобиль от одного лица другому разрешается с уплатой всех таможенных платежей и налогов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев передачи лицам, пользующимся на территории Республики Казахстан таможенными льготами.
При наличии отметки о снятии с регистрации транспортного средства в стране вывоза, таможенные органы Республики Казахстан, производившие таможенное оформление ввезенных или приобретенных транспортных средств, выдают разрешение (Приложение N 4) на регистрацию в органах ГАИ МВД Республики Казахстан на основании документа внутреннего таможенного транзита, выданного пограничным таможенным органом Республики Казахстан или документа, подтверждающего ввоз в Республику Казахстан транспортного средства в виде груза. В 15-дневный срок со дня выдачи разрешения автотранспортное средство должно быть предъявлено в органы ГАИ МВД Республики Казахстан для регистрации.
Количество автомашин, которые могут быть ввезены дипломатическими и приравненными к ним представительствами для официального пользования определяет Министерство иностранных дел Республики Казахстан. Должностным лицам представительств иностранных государств для личного пользования разрешается ввоз 2-х автомашин на семью, лицам административно-технического и обслуживающего персонала - 1 (один) автомобиль на семью беспошлинно.
При окончательном выезде за границу автомобиль следует снять с контроля в таможенном органе и с учета в подразделениях ГАИ МВД Республики Казахстан для получения разрешения таможни на вывоз ее за границу.
4. Дипломатическая почта, личный багаж дипломатических
курьеров
Правом беспрепятственных сношений посредством дипломатической почты пользуются: Министерства (ведомства) иностранных дел государств, с которыми Республики Казахстан поддерживает дипломатические или консульские отношения, дипломатические представительства и консульские учреждения этих государств, аккредитованные в Республике Казахстан, с представительствами своих государств в третьих странах.
Следующая через границу Республики Казахстан дипломатическая почта не подлежит ни вскрытию, ни задержанию. Все места, составляющие дипломатическую почту, должны иметь видимые внешние знаки, указывающие на их характер, и они могут содержать только дипломатические документы и предметы, предназначенные для официального пользования.
Дипломатический курьер снабжается официальным документом (курьерским листом), в котором указывается его статус и число мест, составляющих дипломатическую почту. Документ подписывается уполномоченным на это сотрудником и скрепляется печатью учреждения, отправляющего дипломатическую почту.
Дипломатическая почта может быть вверена также временному дипломатическому курьеру, назначенному для перевозки только данной дипломатической почты (дипломатический курьер ad hoc) и снабженному официальным документальным (курьерским листом). Временному дипломатическому курьеру предоставляются таможенные льготы, предусмотренные настоящим разделом Правил. Такие льготы прекращаются с момента доставки дипломатической почты по назначению.
Дипломатическая почта может быть вверена командиру экипажа гражданского воздушного судна, направляющегося в аэропорт, прибытие в который разрешено. В этом случае, командир воздушного судна должен быть снабжен официальным документом (курьерским листом) с указанием числа мест, составляющих дипломатическую почту, но он не считается дипломатическим курьером. Представительство может направить своих сотрудников принять дипломатическую почту непосредственно и беспрепятственно от командира воздушного судна.
Если дипломатическая почта доставляется транспортным средством иностранного государства непосредственно в представительство или организацию, находящиеся в пункте, в котором расположено внутреннее таможенное учреждение, то такая почта под таможенным обеспечением пограничного таможенного органа направляется для выпуска в таможенный орган, в зоне деятельности которой находится данное представительство. Этот же таможенный орган производит таможенное оформление отправляемой из Республики Казахстан таким образом дипломатической почты.
Дипломатическая почта, оформленная должным образом и следующая по обычным каналам связи без сопровождения дипломатическим курьером не подлежит ни вскрытию, ни задержанию.
Положения настоящего раздела Правил применяются также к консульским курьерам и консульским вализам.
При осуществлении государственного таможенного контроля таможенные органы Республики Казахстан производят лишь внешний осмотр дипломатической почты и проверяют соблюдение требований, предъявляемых Венской конвенцией о дипломатических сношениях 1961 года к дипломатической почте. При несоблюдении таких требований предметы не признаются дипломатической почтой.
Приложение N 1
к Правилам гостамконтроля за предметами,
принадлежащими организациям и лицам,
пользующимся на территории Республики
Казахстан таможенными льготами
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, подлежащих обязательному учету

1. Моторлы көлiк құралдарының барлық түрi;
2. Дербес компьютерлер мен оларға қажеттi құралдар;
3. Керектi жарақтармен бiрге теле-радио-видео аппараттар;
4. Шығарылған таспалары және фильмдерiнен бiрге кинокамералар және кинопроекторлар;
5. 300 АҚШ долларынан жоғары электротұрмыс құралдары;
6. Жиhаз;
7. Саз аспаптары;
8. Қымбат металдары және қымбат тастары бар жеке зергерлiк әшекей заттары;
9. Қымбат бағалы спорт жарақтары.
Қазақстан Республикасының аумағында
кеден жеңiлдiгiн пайдаланатын ұйымдар
мен жеке тұлғалардың иелiгiндегi
заттарға кеден бақылауының Ережесiне
N 2 қосымша
Т-6/АС түрiнде
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
КЕДЕН ДЕКЛАРАЦИЯСЫ
Мен ___________________________________________________________
(Аты-жөнi, тұрғылықты мекен-жайы, жеке басын куәландыратын
____________________________________________________________________
құжат туралы мәлiмет)
_________________________________________________ маркалы автомобиль
қозғалтқышының көлемi мен N ________________________________________
шассиiнiң N ______________________ қорабының N______________________
тiркеу нөмiрi ______________________________________________________
мынандай мақсатта: _________________________________________________
(жеке пайдалануға, коммерциялық мақсатта,
____________________________________________________________________
уақытша әкелу/әкету, жөндеу және т.б.)
әкелдiм (әкеттiм).
________________________          _____________________________
күнi, айы, жылы                    (Аты-жөнi, қолы)
Кедендiк бағасы ____________________________________________________
Көрсетiлген құжаттар: ______________________________________________
____________________________________________________________________
Кеден органының белгiлерi: _________________________________________
____________________________________________________________________
Инспектор ________________________________________
(жеке нөмiрлi мөрiмен расталған қолы)
Қазақстан Республикасының аумағында
кеден жеңiлдiгiн пайдаланатын ұйымдар
мен жеке тұлғалардың иелiгiндегi
заттарға кеден бақылауының Ережесiне
N 3 қосымша
Қазақстан Республикасынан/на автокөлiк құралдарын
қайта әкету/әкелу туралы
МIНДЕТТЕМЕ
Түрi мен зауыт маркасы _______________________________________
Қозғалтқышының N _____________________________________________
Шассиiнiң N __________________________________________________
Қорабының N __________________________________________________
Тiркеу нөмiрi ________________________________________________
Иесi _________________________________________________________
(Аты-жөнi, жұмыс орны, лауазымы)
Қайта әкелу/әкету мерзiмi ____________________________________
Автокөлiк иесiнiң қолы _____________
"____"____________________ 199__ жыл
Кеденнiң қызмет белгiлерi ____________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
ҚР аумағында кеден жеңiлдiгiн
пайдаланатын ұйымдар мен жеке
адамдардың иелiгiндегi заттарға
мемлекеттiк кеден бақылауының
Ережесiне N 4 қосымша
_______________ кеден бастығына
N ______ РҰҚСАТ ҚАҒАЗЫ
Шет елден:
түрi мен маркасы _________________; қозғалтқыш N _____________
шассиiнiң N ______________________; қорабының N ______________
автокөлiк құралын әкелген
оның иесiне __________________________________________________
(Аты-жөнi, жұмыс орны, лауазымы)
____________ қаласының Мемлекеттiк автоинспекциясында тiркеуге
рұқсат етiлдi
Жаңа иесiне __________________________________________________
(Аты-жөнi, жұмыс орны, лауазымы)
қайта тiркелсiн.
Инспектор:__________________________________________
(жеке нөмiрлi мөрiмен бекiтiлген қолы)
____________________________________________________________________
Кесу сызығы
N____________ РҰҚСАТ ТҮБIРШЕГI
______________________________ нөмiр белгiсi берiлдi
"___"___________ 199___ жыл  МАИ инспекторы _____________
Түбiршек ___________________ кеденге тапсырылуы керек.

1. Транспортные моторные средства всех видов;
2. Персональные компьютеры и принадлежности к ним;
3. Теле-радио-видео аппаратура с сателлитовыми принадлежностями;
4. Кинокамеры и кинопроекторы с проявленными слайдами и фильмами;
5. Электробытовые приборы свыше 300 долларов США;
6. Мебель;
7. Музыкальные инструменты;
8. Личные ювелирные украшения из драгметаллов и драгкамней;
9. Дорогостоящие спортивные принадлежности.
Приложение N 2
к Правилам гостамконтроля за предметами,
принадлежащими организациям и лицам,
пользующимся на территории Республики
Казахстан таможенными льготами
форма Т-6/АС
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
ТАМОЖЕННАЯ ДЕКЛАРАЦИЯ
Мною _______________________________________________________________
(Ф.И.О., место жительства, сведения о документе,
____________________________________________________________________
удостоверяющем личность)
ввозится(вывозится) автомобиль марки _______________________________
____________________________________________________________________
объем и N двигателя ________________________________________________
шасси N ____________________ кузов N _______________________________
регистрационный номер ______________________________________________
для целей:__________________________________________________________
(в личное пользование, коммерческие цели,
____________________________________________________________________
временный ввоз/вывоз, ремонт и т.д.)
______________________                   ___________________________
Дата, месяц, год                           (Ф.И.О. подпись)
Таможенная стоимость _______________________________________________
Прилагаемые документы: _____________________________________________
____________________________________________________________________
Отметки таможенного органа: ________________________________________
____________________________________________________________________
Инспектор: _________________________________________________________
(подпись, заверенная личной номерной печатью)
Приложение 3
к Правилам государственного
таможенного контроля за
предметами, принадлежащими
организациям и лицам,
пользующимся на территории РК
таможенными льготами
Начальнику __________________
таможни
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
об обратном вывозе/ввозе из/в Республики Казахстан
автотранспортных средств
Вид и заводская марка ______________________________________________
Двигатель N ________________________________________________________
Шасси N ____________________________________________________________
Кузов N ____________________________________________________________
Регистрационный номер ______________________________________________
Владелец ___________________________________________________________
(Ф.И.О., место работы, должность)
Срок обратного ввоза/вывоза ________________________________________
Подпись владельца _______________
"___"____________ 199 г.
Служебные отметки таможни:__________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам государственного
таможенного контроля за
предметами, принадлежащими
организациям и лицам,
пользующимся на территории РК
таможенными льготами
Начальнику ___________________
таможни
Р А З Р Е Ш Е Н И Е N __________
Владельцу __________________________________________________________
(Ф.И.О., место работы, должность)
ввезенного из-за границы автотранспортного средства:
вид и марка __________________________; двигатель N ________________
шасси N ____________________________; кузов N ______________________
Разрешается зарегистрировать в Госавтоинспекции г. _________________
Перерегистрировать на новое лицо: __________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., место работы, должность)
Инспектор: _________________________________________________________
(подпись, заверенная личной номерной печатью)
Печать таможни:
____________________________________________________________________
Линия отрыва
КОРЕШОК РАЗРЕШЕНИЯ N
Выдан номерной знак ________________________________________________
"____"_________________199 г.     Инспектор ГАИ ____________________
Корешок подлежит возврату в таможню: _______________________________