Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдердi (тауарларды) Қазақстан Республикасының аумағына әкелудiң ТӘРТIБI
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кеден комитетi 1997 жылғы 4 шiлдедегi N 175-П Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 14 тамызда тіркелді. Тіркеу N 350. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті төрағасының 2001 жылғы 15 ақпандағы бұйрығымен. ~V011442
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 20 мамырдағы N 411 P930411_ "Қазақстан Республикасында өнiмдерiн (жұмыстарды, қызмет көрсетудi) мiндеттi түрде сертификаттауды кезеңмен енгiзу туралы" қаулысын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1996 жылғы 4 желтоқсандағы N 550-р R960550_ өкiмiн орындау, адамдардың өмiрiнiң, денсаулығының қауiпсiздiгiн, азаматтардың мүлкiн және қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ету, кедендiк бақылаудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында бұйырамын:
1. 1997 жылғы 2 маусымда бекiтiлген "Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдердi (тауарларды) Қазақстан Республикасының аумағына әкелудiң тәртiбi" күшiне енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас кеден басқармасының 1994 жылғы 18 қаңтардағы N 1 бұйрығымен бекiтiлген "Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдердi кедендiк бақылаудың тәртiбiнiң" күшi жойылған болып есептелсiн.
3. Кеден басқармаларының, кедендер мен кеден бекеттерiнiң бастықтары осы бұйрықтың орындалуын және оның орындалуы бойынша Мемстандарттардың аумақтық органдармен өзара әрекеттесудi қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау ҚР МКК Төрағасының орынбасары В.Д. Кирдановқа жүктелсiн.
5. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркеуден өткен соң күшiне енедi.
Төраға
Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдердi
(тауарларды) Қазақстан Республикасының аумағына әкелудiң
ТӘРТIБI
Осы тәртiп Қазақстан Республикасының А-қосымшасында көрсетiлген заңдарына және нормативтi актiлерiне сәйкес Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 4 желтоқсандағы N 550-р өкiмiнiң R960550_ 4-тармағын орындау мақсатында жасалып отыр. Осы тәртiп Қазақстан Республикасының кеден аумағына өнiмдердi әкелу кезiнде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүдделерiн сақтау, сондай-ақ адамдардың өмiрiн денсаулығын, мүлкiн және қоршаған ортаны қорғау мақсатында белгiленiп отыр.
Осы тәртiп Қазақстан Республикасы аумағында қызметiнiң меншiктiлiк нысандары мен түрлерiне қарамастан жұмыс iстеп жүрген заңды тұлғаларға, сондай-ақ iскерлiк қызметпен айналысатын барлық жеке тұлғаларға да қолданылады.
Осы тәртiп транзитпен өткiзiлетiн өнiмдерге (тауарларға) қолданылмайды. Осы тәртiп оған қол қойылған сәттен бастап күшiне енедi. 1994 жылы 5-12 қаңтарда қабылданған "Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдердi кедендiк бақылаудың тәртiбiнiң" күшi жойылған болып есептелсiн.

О введении в действие "Порядка ввоза на территорию Республики Казахстан продукции (товаров), подлежащей обязательной сертификации"
Приказ Государственного таможенного комитета Республики Казахстан от 4 июля 1997 г. N 175-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции 14 августа 1997 г. N 350. Утратил силу - приказом председателя Таможенного комитета МГД РК от 15 февраля 2001 г. N 54 ~V011442
Во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Казахстан N 411 от 20 мая 1993 г. P930411_ "О поэтапном введении обязательной сертификации продукции (работ, услуг) в Республике Казахстан", а также п. 4 распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 декабря 1996 г. N 550-р, для обеспечения безопасности жизни, здоровья людей, имущества граждан и охраны окружающей среды, в целях повышения эффективности таможенного контроля ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Ввести в действие "Порядок ввоза на территорию Республики Казахстан продукции (товаров), подлежащей обязательной сертификации, утвержденный 02 июня 1997 г.
2. Считать утратившим силу "Порядок таможенного контроля продукции, подлежащей обязательной сертификации", утвержденный приказом Главного таможенного управления Министерства финансов Республики Казахстан N 1 от 18 января 1994 г.
3. Начальникам таможенных управлений, таможен и таможенных
постов обеспечить выполнение настоящего Приказа и взаимодействие по
его исполнению с территориальными органами Госстандарта.
4. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на
заместителя Председателя ГТК РК Кирданова В.Д.
5. Настоящий Приказ вступает в силу с момента государственной
регистрации.
ПРЕДСЕДАТЕЛЬ
ПОРЯДОК
ввоза на территорию Республики Казахстан продукции
(товаров), подлежащей обязательной сертификации
Настоящий Порядок разработан во исполнение п. 4 распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 декабря 1996 года N 550-р, в соответствии с законами и нормативными актами Республики Казахстан, указанными в Приложении А.
Настоящий Порядок устанавливается с целью соблюдения государственных интересов Республики Казахстан при ввозе продукции на таможенную территорию Республики Казахстан, а также для защиты жизни, здоровья людей, их имущества и окружающей среды.
Действие этого порядка распространяется на юридические лица независимо от форм собственности и видов деятельности, которые действуют на территории Республики Казахстан, а также всех физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью.
Порядок не распространяется на продукцию (товары), следующую транзитом. Настоящий Порядок вступает в силу с момента его подписания. Считать утратившим силу "Порядок таможенного контроля продукции, подлежащей обязательной сертификации", принятый 5-12 января 1994 года.

1. Жалпы ережелер
1.1. Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн, сатудың, сатып алудың немесе айырбастаудың (бартердiң) саяғы болып табылатын, мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдер (тауарлар) кедендiк бақылауға жатады.
1.2. Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдердiң (тауарлардың) тiзбесiн Қазақстан Республикасының Экономика мен сауда министрлiгi Стандарттау, метрология мен сертификаттау жөнiндегi агенттiгi (бұдан әрi Қазақстан Республикасының Мемстандарты) министрлiктер мен ведомстволардың ұсыныстарын ескере отырып, әзiрлейдi және оны Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
1.3. Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген нормативтi құжаттардың мiндеттi талаптарына сәйкес республиканың кеден аумағына әкелiнетiн өнiмдердiң (тауарлардың) қауiпсiздiгiн растау Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк жүйесiнде (бұдан әрi- ҚР МСЖ) Мемстандарттың тiркеген сертификаттау органдарының өнiмдердi сертификаттауын жүргiзуi жолымен немесе шетелдiк сертификаттарды тану жолымен жүзеге асырылады.
Тiркелген органдар мен сынақ зертханаларының мемлекеттiк тiзбесiн Қазақстан Республикасының Мемстандартты жүргiзедi.
Аса тез бүлiнетiн және бүлiнетiн өнiмдердiң (тауарлардың), сондай-ақ тағамдық биологиялық белсендi қоспалардың қауiпсiздiгiн растау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi жүйесiнде оларды санитарлық-эпидемиологиялық сараптан өткiзу жолымен жүзеге асырылады.
Мұндай өнiмдердiң (тауарлардың) тiзбесi Б-қосымшасында келтiрiлген.
1.4. Өнiмдердi (тауарларды) сертификаттаудың ережелерi мен шетелдiк сертификаттарды тану Қазақстан Республикасы Мемстандартының Қаулысымен бекiтiлетiн және күшiне ендiрiлетiн, ҚР МСЖ-iнiң негiзге алынған нормативтi құжаттарымен белгiленедi.
Өнiмдердi санитарлық-эпидемиологиялық сараптан өткiзудiң ережелерi мен шетелдiк гигиеналық сертификаттарды (қорытындыларды) тану Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi белгiленген тәртiппен бекiтетiн және күшiне ендiретiн нормативтi құжаттарымен белгiленедi.
1.5. Төмендегiлер:
- Ресей Федерациясының, Украинаның, Әзiрбайжанның, Арменияның, Молдованың, Беларустiң, Қырғызстанның, Тәжiкстанның, Түркменстанның, Өзбекстанның сертификаттау жөнiндегi органдарының сертификаты немесе сәйкестiк белгiсi;
- Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк жүйесiнде тiркелген шетелдiк ұйымдардың сертификатты немесе сәйкестiк белгiсi;
- Түрiктiң стандарттар институтының (14.02.98 ж.-ға дейiнгi мерзiмге КК/646.4.33 тiркеу аттестаты);
- Швейцарияның SGS фирмасының (03.06.97 ж.-ға дейiнгi мерзiмге КК/646.4.27 тiркеу аттестаты);

1. Общие положения
1.1 Таможенному контролю подлежит продукция (товары), ввозимая на территорию Республики Казахстан, являющаяся объектом внешнеторговой купли-продажи или мены (бартера), подлежащая обязательной сертификации.
1.2 Перечень продукции (товаров), подлежащей обязательной сертификации, готовится Агентством по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства экономики и торговли Республики Казахстан (далее - Госстандарт Республики Казахстан) с учетом предложений министерств и ведомств и утверждается Правительством Республики Казахстан.
1.3 Подтверждение безопасности продукции (товаров), ввозимой на таможенную территорию республики, обязательным требованиям нормативных документов, действующих в Республике Казахстан, осуществляется путем проведения сертификации продукции органами сертификации, аккредитованными Госстандартом в Государственной системе сертификации Республики Казахстан (далее ГСС РК), или путем признания иностранных сертификатов.
Государственный реестр аккредитованных органов и испытательных лабораторий ведет Госстандарт Республики Казахстан.
Подтверждение безопасности особо скоропортящейся и скоропортящейся продукции (товаров), а также пищевых биологически активных добавок осуществляется путем проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы ее в системе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Перечень такой продукции (товаров) приведен в Приложении Б.
1.4 Правила сертификации продукции (товаров) и признания иностранных сертификатов устанавливаются основополагающими нормативными документами ГСС РК, которые утверждаются и вводятся в действие постановлением Госстандарта Республики Казахстан.
Правила санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции и признания иностранных гигиенических сертификатов (заключений) устанавливаются нормативными документами, которые утверждаются и вводятся в действие Минздравом Республики Казахстан в установленном порядке.
1.5 Документами, подтверждающими безопасность продукции являются:
- сертификат или знак соответствия органов по сертификации Республики Казахстан, Российской Федерации, Украины, Азербайджана, Армении, Грузии, Молдовы, Беларуси, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана;
- сертификат или знак соответствия зарубежных организаций, аккредитованных в Государственной системе сертификации Республики Казахстан: Турецкого института стандартов (аттестат аккредитации КК/646.4.33 со сроком действия до 14.02.98 г.);
SGS Швейцария (аттестат аккредитации КК /646.4.27 со сроком действия до 03.06.97 г.);

- Францияның "Газ Де Франс" фирмасының (07.02.98 ж.-ға дейiнгi мерзiмге КК/646.4.34 тiркеу аттестаты) мен белгiленген тәртiппен ҚР МСЖ-iнде бұдан әрi тiркелген немесе танылатын басқалары өнiмдердiң (тауарлардың) қауiпсiздiгiн растайтын құжаттар болып табылады.
2. Кеден режимiнiң шарттарына сәйкес өнiмдердi (тауарларды)
шығарудың ерекшелiктерi
2.1. 1.5-тармақта көрсетiлген құжаттардың бiрi немесе осы Тәртiптiң 3-бөлiмiнде баяндалған талаптарды орындау мiндеттi түрде сертификаттауға жататын және төмендегiдей:
- еркiн айналымға шығару;
- керi импорт;
- кедендiк бақылаумен ұқсату (ұқсату өнiмдерiн еркiн айналымға шығару жағдайында);
- кеден аумағынан тысқары ұқсату (ұқсату өнiмдерiн әкелуге қатысты бөлiгiнде) режимдерiмен орналастырылған өнiмдердi (тауарларды) кедендiк бақылаудың негiзi болып табылады.
2.2. Кеден режимдерiне қарамастан сертификаттар ұсынылмастан Қазақстан Республикасы кеден аумағына төмендегiдей:
- шет ел мемлекеттерi мен Халықаралық ұйымдардың өкiлдiктерiнiң, сондай-ақ олардың қызметкерлерiнiң ресми пайдалануына арналған;
- жаңа және ұсталған автомобильдердi әкелу жағдайларын қоспағанда жеке тұлғалардың әкелетiн және өндiрiстiк немесе коммерциялық қызметке арналмаған өнiмдер (тауарлар) шығарылады.
2.3. Тасымалдануы мен сақталуы ерекше климаттық шарттарды (температура, ылғал, қысым мен т.б.) қажет ететiн, аса тез бүлiнетiн өнiмдер (тауарлар) кеден органы анықтайтын кезектен тыс тәртiппен кедендiк бақылауға жатады. Мұндай өнiмдердiң (тауарлардың) тiзбесi Б-қосымшасында келтiрiлген.
2.4. Сақтау мерзiмi 2-айдан кейiн өтетiн өнiмдердi (тауарларды) сақтау мерзiмi әлi өтпеген аса тез бүлiнетiн өнiмдерден (тауарлардан басқалары) әкелуге жол берiлмейдi.
2.5. Қазақстан Республикасына осы Тәртiп бұзыла отырып, әкелiнетiн өнiмдер (тауарлар) кеден шекарасы арқылы өткiзуге жатпайды. Мұндай өнiмдер кеден заңдарымен белгiлеген ережелерге сәйкес сақталады.
3. Әкелiнетiн өнiмдердi (тауарларды) кедендiк бақылау
3.1. Әкелiнетiн өнiмдер (тауарлар) өнiмдердi (тауарларды) алушы немесе кеден органының құрылымдық бөлiмшесi орналасқан оның қызметтi аймағында белгiленген жерлерде кедендiк бақылауға жатады.
3.2. Кедендiк бақылау кезеңiнде әкелiнетiн өнiмдер (тауарлар) кедендiк бақылаумен уақытша сақтауда болады.
Уақытша сақтаудың шектi мерзiмiнiң екi айдан асуы мүмкiн емес. Көрсетiлген мерзiмнiң iшiнде тауарлар мәлiмделген Мемлекеттiк кеден режимiне сәйкес шығарылуы не Қазақстан Республикасы кеден аумағынан әкетiлуi тиiс.
3.3. Әкелiнетiн өнiмдер (тауарлар) Қазақстан Республикасы кеден заңдарымен белгiленген тәртiппен кедендiк ресiмдеудi жүргiзген органда кедендiк декларациялауға жатады.

фирма "Газ Де Франс" Франция (аттестат аккредитации КК/ 646.4.34 со сроком действия до 07.02.98 г.) и другие, которые будут, в дальнейшем, аккредитованы или признаны в ГСС РК в установленном порядке.
Гигиеническое заключение служб Госсанэпиднадзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (для особо скоропортящейся и скоропортящейся продукции, а также пищевых биологически активных добавок).
2. Особенности выпуска продукции (товаров) в соответствии
с условиями таможенного режима
2.1 Основанием для таможенного оформления продукции (товаров), подлежащей обязательной сертификации и помещенной под следующие таможенные режимы:
- выпуск для свободного обращения;
- реимпорт;
- переработка под таможенным контролем (в случае выпуска продуктов переработки в свободное обращение);
- переработка вне таможенной территории (в части, касающейся ввоза продуктов переработки);
является один из документов, указанных в п. 1.5, или выполнение требований, изложенных в разделе 3 настоящего Порядка.
2.2 Выпускается на территорию Республики Казахстан без обязательной сертификации следующая продукция (товары):
- предназначенная для официального пользования представительств иностранных государств и международных организаций, а также для их персонала;
- ввозимая физическими лицами и не предназначенная для производственной или коммерческой деятельности, за исключением случаев ввоза новых и подержанных автомобилей.
2.3 Особо скоропортящаяся продукция (товары), транспортировка и хранение которой требует особых климатических условий (температура, влажность, давление и т.д.) подлежит таможенному оформлению во внеочередном порядке, определяемом таможенным органом. Перечень продукции (товаров) приведен в Приложении Б.
2.4 Не допускается ввозить продукцию (товары), срок хранения которой истекает через 2 месяца (кроме скоропортящейся продукции (товаров), срок хранения которой еще не истек).
2.5 Продукция (товары), ввозимая в Республику Казахстан с нарушением настоящего Порядка, пропуску через таможенную границу не подлежит. Такая продукция хранится в соответствии с правилами, установленными таможенным законодательством.
3. Таможенное оформление ввозимой продукции (товаров)
3.1 Ввозимая продукция (товары) подлежит таможенному оформлению в установленных местах в регионе деятельности таможенного органа, в котором находится получатель этой продукции (товаров) либо его структурное подразделение.
3.2 На период их таможенного оформления ввозимая продукция (товары) находится на временном хранении под таможенным контролем.
Предельный срок временного хранения не может превышать двух месяцев.
В течение указанного срока продукция (товары) должна быть выпущена в соответствии с заявленным таможенным режимом, либо вывезена за пределы таможенной территории Республики Казахстан.
3.3 Ввозимая продукция (товары) подлежит таможенному декларированию в органе, производящем ее таможенное оформление, в порядке, установленном таможенным законодательством Республики Казахстан.

Кедендiк декларациямен және кедендiк ресiмдеу мен бақылауды жүргiзуге қажеттi өзге де құжаттармен бiр мезгiлде декларант осы Тәртiптiң 1.5-қосымшасында көрсетiлген құжаттардың бiрiн не В-қосымшасында келтiрiлген нысанындағы сертификаттау жөнiндегi органдар немесе Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау қызметiнде тiркелген өтiнiш-декларацияны ұсынады.
Әкелiнетiн өнiмдерге (тауарларға) кедендiк жүк декларациясын толтыру кезiнде декларант 44-бағанда 6 цифрының астына сәйкестiк сертификаттың нөмiрi мен берiлген күнiн және оны берген органның атауын немесе өтiнiш-декларация тiркелген органның қысқаша атауын, тiркеу нөмiрi мен тiркелген күнiн көрсетедi.
3.4. Өнiмдердi (тауарларды) әкелетiн декларанттардың оларға осы Тәртiптiң 1.5-қосымшасында көрсетiлген сертификаттау органдары берген сертификаттары болмаса, кедендiк ресiмдеудi жүргiзген кеден органының iс-қағаздарына олардың нысандары мен мазмұнын жаңғыртатын әдiспен орындалуға тиiстi көшiрмелерi тiгiледi.
3.5. Өнiмдердi (тауарларды) шығаруды кеден органының өкiлеттi лауазымды адамы кеден органының кедендiк декларацияны қабылдаған, сондай-ақ кеден мақсаттарына қажеттi басқа да құжаттар мен мәлiметтердi ұсынған сәтiнен бастап бес күн кешiктiрмей жүргiзедi.
Өздерiне қатысты Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кеден комитетi кедендiк ресiмдеудiң оңайлатылған тәртiбiн белгiлеген өнiмдердi (тауарларды) шығару үш күннен кешiктiрiлмей жүргiзiледi.
3.6. Кедендiк ресiмдеу кезеңiнде жарамсыз өнiмдер (тауарлар)
анықталатын жағдайда қауiптi өнiмдердi және Қазақстан Республикасы кеден
заңдарының талаптарына және "Өткеру мен тұтынуға жарамсыз деп танылған
жағдайда өнiмдер мен тауарларды жоюдың немесе одан әрi ұқсатудың
тәртiбiне" (Үкiметтiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1891
P951891_
қаулысы)
сәйкес жүргiзiледi.
4. Осы тәртiптi бұзғаны үшiн жауапкершiлiк
4.1. Осы тәртiптi бұзғаны үшiн кiнәлi адамдар Қазақстан
Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауап бередi.
А-қосымшасы
Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын
өнiмдердi кедендiк бақылаудың осы тәртiбi
жасалған Қазақстан Республикасының заңдық
және нормативтi актiлерiнiң
ТIЗБЕСI
1. Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 5 маусымдағы "Тұтынушылардың
құқықтарын қорғау туралы" заңы
2. Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 18 қаңтардағы "Стандарттау
мен сертификаттау туралы" заңы
3. Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 8 шiлдедегi "Халықтың
санитарлық-эпидемиологиялық игiлігi туралы" заңы

Одновременно с таможенной декларацией и иными документами, необходимыми для производства таможенного оформления и проведения таможенного контроля, декларант представляет один из документов, указанных в п. 1.5 настоящего Порядка или заявление-декларацию, по форме, приведенной в Приложении В, зарегистрированное в органе по сертификации, или службой санитарно-эпидемиологического надзора.
При заполнении грузовой таможенной декларации на ввозимую продукцию (товары) декларант в графе 44 под цифрой 6 указывает номер и дату выдачи сертификата соответствия и наименование органа его выдавшего или краткое наименование органа, в котором зарегистрировано заявление-декларация, ее регистрационный номер и дату регистрации.
3.4 Если декларанты, ввозящие продукцию (товары), имеют на нее сертификаты соответствия, выданные органами по сертификации, указанными в п. 1.5 настоящего Порядка, в дело органа, производящего таможенное оформление, подшиваются их копии, которые должны быть выполнены способом, воспроизводящим их форму и содержание.
3.5 Выпуск продукции (товаров) производится уполномоченным должностным лицом таможенного органа не позднее десяти дней с момента принятия таможенным органом таможенной декларации, а также представления других, необходимых для таможенных целей, документов и сведений.
Выпуск продукции (товаров), в отношении которой Государственным таможенным комитетом Республики Казахстан определен упрощенный порядок таможенного оформления, производится не позднее трех дней.
3.6 В случае выявления непригодной продукции (товаров) на этапе таможенного оформления, уничтожение опасной продукции проводится согласно требованиям таможенного законодательства Республики Казахстан и "Порядка по уничтожению или дальнейшей переработке
продукции и товаров в случае признания их непригодными к реализации
и употреблению" (постановление Правительства N 1891 от 29 декабря
1995 г.
P951891_
).
4. Ответственность за нарушение настоящего Порядка
4.1 Лица, виновные в нарушении настоящего Порядка, несут
ответственность в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан.
Приложение А
ПЕРЕЧЕНЬ
законодательных и нормативных актов Республики
Казахстан, в соответствии с которыми разработан
настоящий Порядок таможенного контроля продукции,
подлежащей обязательной сертификации.
1. Закон Республики Казахстан "О защите прав потребителей" от 5
июня 1991 г.
2. Закон Республики Казахстан "О стандартизации и сертификации"
от 18 января 1993 г.
3. Закон Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом
благополучии населения" от 8 июля 1994 г.

4. Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi "Қазақстан
Республикасындағы кеден iсi туралы" заңы
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1992 жылғы 22 қыркүйектегi N 274-Р өкiмi, Қазақстан Республикасынан тысқары лицензиялар бойынша астық пен оның өнiмдерiн тиеп жiберу туралы бөлiгiнде.
6. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 20 мамырдағы N 411 P930411_ "Қазақстан Республикасында өнiмдердi (жұмыстарды, қызмет көрсетудi) мiндеттi түрде сертификаттауды кезеңмен енгiзу туралы" қаулысы.
7. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 4 сәуiрдегi N 320 P940320_ "Қазақстан Республикасында өнiмдердi сертификаттауды қамтамасыз ету шаралары туралы" қаулысы.
8. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 4 қазандағы N 1301 P951301_ "Қазақстан Республикасына импортталатын тауарларды тиеу алдындағы тәуелсiз инспекциялаудың жүйесiн енгiзу туралы" қаулысы.
9. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1891 P951891_ "Өнiмдер мен тауарлар өткеру мен тұтынуға жарамсыз деп танылған жағдайда оларды жою немесе одан әрi ұқсату тәртiбiн бекiту туралы" қаулысы.
10. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 29 сәуiрдегi N 592 P960592_ "Қазақстан Республикасы Министрлер кабинетiнiң 1993 жылғы 20 мамырдағы N 411 P930411_ қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" қаулысы.
11. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 28 мамырдағы N 654 P960654_ "Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарларды тиеу алдындағы тәуелсiз инспекциялау туралы" қаулысы.
12. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сертификаттау жүйесiнiң (ҚР ММЖ) негiзге алынған нормативтi-техникалық құжаттары:
ҚР СТ 3.4-94 "ҚР ММЖ. Өнiмдердi сертификаттауды жүргiзудiң тәртiбi. Жалпы талаптар";
РД 50 ҚР 3.4-94 "ҚР ММЖ. Шетелдiк сертификаттарды танудың тәртiбi".
Б-қосымшасы
Аса тез бүлiнетiн өнiмдердiң
ТIЗБЕСI
1. Көкөнiстер мен жас саңырауқұлақтар:
кәдi, жас бұрыш, қарбыз, қауын, қияр, қызаң, мыңжапырақ, картоп, пияз, асханалық қызылша, брюква, шомырт, жас саңырауқұлақтар, повидло мен көкөнiс пюресi.
2. Жемiс-жидектер: жас жемiс-жидектер, повидло, жемiс-жидектердiң пюресi мен қамыры.
3. Ет пен ет өнiмдерi (оның iшiнде сойылған құс пен аң етi) және мал майы, мал етiнiң барлық түрлерi, тоңмайы мен майлары, сойылған құс етi, эндокриндiк шикiзат, қосымшада өнiмдер.
4. Сүт пен сүт өнiмдерi: жас сүт, кiлегей, қаймақ, iрiмшiк, творог, брынза, сарымай мен шыжғырылған май.
5. Жұмыртқа мен оның сарысы.
6. Балық, балық өнiмдерi мен шаяндар: судағы тiрi балықтың уылдырығы мен шабақтары, балықтың кез келген түрi, салқындатылған, тоңазытылған, ысталған, тұздалған және маринадталған, кез келген уылдырық пен шаяндар.

4. Закон Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике
Казахстан" от 20 июля 1995 г.
5. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 сентября 1992 г. N 274-р, в части отгрузки зерна и продукции его переработки за пределы Республики Казахстан по лицензиям.
6. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 мая 1993 г. N 411 "О поэтапном введении обязательной сертификации продукции (работ, услуг) в Республике Казахстан".
7. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 апреля 1994 г. N 320 "О мерах по обеспечению сертификации продукции в Республике Казахстан".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 1995 г. N 1301 P951301_ "О введении системы независимой предотгрузочной инспекции товаров, импортируемых в Республику Казахстан".
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1891 "Об утверждении Порядка по уничтожению или дальнейшей переработке продукции и товаров в случае признания их непригодными к реализации и употреблению".
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1996 г. N 592 P960592_ "О внесении дополнения и изменения в Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 мая 1993 г. N 411".
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая
1996 г. N 654
P960654_
"О независимой предотгрузочной инспекции товаров,
экспортируемых из Республики Казахстан".
12. Основополагающие нормативно-технические документы
Государственной системы сертификации Республики Казахстан (ГСС РК):
СТ РК 3.4-94 "ГСС РК. Порядок проведения сертификации
продукции. Общие требования";
РД 50 РК 3.3-94 "ГСС РК. Порядок признания иностранных
сертификатов".
Приложение Б
ПЕРЕЧЕНЬ
особо скоропортящейся продукции
1. Овощи и грибы свежие:
баклажаны, перец свежий, арбузы, дыни, огурцы, помидоры, капуста, картофель, лук репчатый, свекла столовая, брюква, ресис, грибы свежие, повидло и пюре из овощей.
2. Фрукты и ягоды: фрукты и ягоды свежие, повидло, пюре и тесто фруктовое и ягодное.
3. Мясо и мясопродукты (в том числе птица битая и дичь) и
животные жиры, мясо животные во всяком виде, сало и жиры, птица
битая, эндокринное сырье, субпродукты.
4. Молоко и молочные продукты: молоко свежее, сливки, сметана,
творог, сыр, брынза, масло сливочное и топленое.
5. Яйцо и яичный меланж.
6. Рыба, рыбопродукты и раки: икра живая рыбоводная и
мальки, рыба всякая: живая, охлажденная, мороженная, копченая,
соленая и маринованная, икра всякая и раки.