4. Жарнамалық қызмет
6. Жарияланатын және таратылатын жарнамалар мен ақпараттарда алушының пайдасына инвестициядан түсетін табыс ставкасына және сақтандырылуға кепілдік немесе уәде берілмеуі (бекітілмеуі немесе меңзелмеуі) тиіс.
Ескерту: 6-тармақ толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2000 жылғы 6 қазандағы N 117-ө бұйрығымен .
7. Қордың жарнамасында қызметінің басқа жинақтаушы зейнетақы қорлары қызметінің көрсеткіштерімен салыстырылған көрсеткіштерін пайдалануға жол берілмейді.
8. Қорларға олардың оны жариялаған күнгі шындыққа сәйкес келмейтін қызметін жарнамалауға тыйым салынады.
5. Жарнамалық қызметке бақылау жасау
Ескерту: 5-тарау өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2000 жылғы 6 қазандағы N 117-ө бұйрығымен .
9. Қордың жарнама қызметіне бақылауды Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi Комитеті (бұдан әрі - Комитет) жүзеге асырады.
10. Қор, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарияламай тұрып, жарнамалық материалдардың толық мәтiнiн келiсу үшiн, Комитетке ұсынуы тиiс."
Комитет жарнамалық материалдарды алған күннен бастап, 15 күнтiзбелiк күн iшiнде қарап, жарнамалық өнiмдердiң Нұсқаулық талаптарына сәйкес екендiгi туралы, немесе жiберiлген кемшiлiктердi жою жөнiнде қорытынды бередi.
Қор жарнамалық материалды таратуды тек қана Комитеттiң оң қорытындысын алғаннан кейiн жүргiзуге тиiс.
Ескерту: 10-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2000 жылғы 6 қазандағы N 117-ө бұйрығымен , өзгертілді - 2001 жылғы 20 шілдедегі N 73-Ө бұйрығымен .
11. Комитет шындыққа сәйкес келмейтін жарнамаға және жарияланымға өзгеріс енгізуді, оны болдырмау үшін тоқтатуды немесе жалған екендігіне түсінік беруді талап етуге құқылы.
Ескерту: 11-тармақ толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2000 жылғы 6 қазандағы N 117-ө бұйрығымен .
6. Қорытынды ережелер
12. Осы Ережелермен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешілуге жатады.

4. Рекламная деятельность
6. В публикуемых и распространяемых рекламах и информации не должны содержаться (утверждаться или подразумеваться) гарантии или обещания страхования и ставки дохода от инвестиций, производимых в пользу получателя.
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 6 октября 2000 года N 117-п .
7. Не допускается использование в рекламе Фонда сравнительных показателей деятельности с показателями деятельности других накопительных пенсионных фондов.
8. Фондам запрещается реклама их деятельности, не соответствующая действительности на день ее опубликования.
5. Контроль над рекламной деятельностью
9. Контроль над рекламной деятельностью Фонда осуществляет Комитет по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Комитет).
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 6 октября 2000 года N 117-п .
10. Фонд должен представлять Комитету для согласования полный текст рекламных материалов до их распространения через средства массовой информации.
Комитет в течение 15 календарных дней со дня получения рекламных материалов рассматривает и дает заключение по рекламной продукции о соответствии их требованиям Инструкции или об устранении допущенных нарушений.
Распространение рекламного материала Фондом должно проводиться только после получения положительного заключения Комитета.
Сноска. Пункт 10 - в новой редакции согласно приказу Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 6 октября 2000 года N 117-п ; с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 73-П .
11. Комитет вправе потребовать от Фонда внесения изменений в рекламу и публикации, не соответствующие действительности, их отмены, прекращения или опровержения.
Сноска. Пункт 11 - с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 6 октября 2000 года N 117-п .
6. Заключительные положения
12. Вопросы, не урегулированные настоящим Положением, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.