Қазақстан Республикасы нотариустарының депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу тәртiбi туралы НҰСҚАУЛЫҚ
Бекiтiлген Қазақстан Республикасының Әдiлет министрi 1998 жылғы 9 қаңтар N 4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 25 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 476. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 (V043191) бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасы  Азаматтық  кодексiнiң (жалпы бөлiм) 291 және 301-баптарына және "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  85-бабына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк актiлерiне сәйкес нотариустар депозит шарттарында ақшаларды, ал бағалы қағаздарды - сақтау шарттарында нотариустың атына қабылдайды.
Ақшалар мен бағалы қағаздарды депозит немесе сақтау шарттарында нотариус атына енгiзу мiндеттеменi орындау болып есептеледi.
Ақшаларды немесе бағалы қағаздарды депозит немесе сақтау шарттарында нотариустың атына қабылдау Қазақстан Республикасының заңдарымен және осы Нұсқаумен реттеледi.
2. Ақшаларды депозит шарттарында немесе бағалы қағаздарды сақтау шарттарында нотариус атына енгiзген адамға, осы Нұсқауға қоса берiлетiн N 1 нысан бойынша түбiртек берiледi.
Түбiртек көшiрме қағаз арқылы екi данада жасалады, бiреуi ақша немесе бағалы қағаздар енгiзген адамға берiледi, екiншiсi нотариуста қалады.
Түбiртекте:
- нотариустың тегi, аты, әкесiнiң аты және оның мекен-жайы;
- нотариус атына депозит шарттарында ақшалар немесе сақтауға бағалы қағаздар алынған жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты немесе заңды тұлғаның атауы мен орналасқан жерi;
- ақшалар мен бағалы қағаздар соларға берiлу үшiн енгiзiлген адамның тегi, аты, әкесiнiң аты және соңғы белгiлi мекен-жайы және заңды тұлғаның орналасқан жерi;
- ақшалар немесе бағалы қағаздар қандай мiндеттеме бойынша немесе қандай төлемдер есебiне енгiзiлгенi;
- депозитке немесе сақтауға келiп түскен ақшалар сомалары немесе бағалы қағаздар құны;
- өндiрiп алынған мемлекеттiк баждың немесе тараптардың келiсiмi бойынша белгiленген төлемнiң сомасы көрсетiледi.
Бағалы қағаздарды сақтау шарттарында нотариустың атына қабылдау кезiнде түбiртек пен түбiртек қабының екiншi жақтарында бағалы қағаздардың түрi, олардың атаулары, нөмiрлерi, сериялары, тұрақты құны және басқа да белгiлейтiн белгiлерi көрсетiледi.
Нотариустың атына депозит шарттарында немесе сақтауға ақшалар немесе бағалы қағаздар енгiзген адам түбiртек қабына қол қояды.
3. Мұралық мүлiктi қорғауға шаралар қабылдаған нотариус қайтыс болған кiсiнiң қалған ақшалары мен бағалы қағаздарын депозит немесе сақтау шарттарында банкке өткiзедi, N 2 нысан бойынша екi данада түбiртек жазады, оның бiреуi банктiң iстерiнде сақталады, екiншiсi мұралық iске тiгiледi, ал түбiртектiң қабы нотариуста iстерде сақталады.
Бұл жағдайларда түбiртекте:
- мұралық мүлiктi қорғауға шаралар қолданған нотариустың тегi мен аты-жөнi және оның мекен-жайы;
- мұра қалдырушының тегi, аты, әкесiнiң аты және тұратын жерi;
- мұра қалдырушының қайтыс болуынан кейiн қалған мұралық сома көрсетiледi.
Түбiртек қабының екiншi жағында түбiртек тiгiлген мұралық iстiң нөмiрi көрсетiледi.

ИНСТРУКЦИЯ "О порядке учета депозитных операций нотариусами Республики Казахстан"
Утверждена Министром юстиции Республики Казахстан от 9 января 1998 г. N 4. Зарегистрированa в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25.02.1998 г. № 476. Утратила силу - приказом Министра юстиции РК от 4 ноября 2004 года N 325 (V043191)
В соответствии со статьями 291 и 301 K941000_  Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть) и статьей 85 Закона Республики Казахстан Z970155_  "О Нотариате" и нормативными актами Национального Банка Республики Казахстан нотариусы, принимают на условиях депозита деньги, а ценные бумаги - на условиях хранения на имя нотариуса.
Внесение денег или ценных бумаг на условиях депозита или хранения на имя нотариуса считается исполнением обязательства.
Прием денег или ценных бумаг на условиях депозита или хранения на имя нотариуса регулируется законодательством Республики Казахстан и настоящей Инструкцией.
2. Лицу, внесшему на условиях депозита деньги или ценные бумаги на хранение на имя нотариуса, выдается квитанция по форме N 1, прилагаемой к настоящей Инструкции.
Квитанция выписывается под копирку в двух экземплярах, один из которых выдается на руки лицу, внесшему деньги или ценные бумаги, а другой остается у нотариуса.
В квитанции указываются:
- фамилия, имя, отчество нотариуса и его адрес;
- фамилия, имя, отчество и адрес физического лица или наименование и местонахождение юридического лица, от которого приняты на условиях депозита деньги или ценные бумаги на хранение на имя нотариуса;
- фамилия, имя, отчество и последний известный адрес лица или наименование и местонахождение юридического лица, для передачи которому внесены деньги или ценные бумаги;
- по какому обязательству или в счет каких платежей внесены деньги или ценные бумаги;
- сумма денег или стоимость ценность бумаг, поступивших в депозит или на хранение;
- сумма взысканной государственной пошлины или оплаты, установленной по соглашению сторон.
При приеме ценных бумаг на условиях хранения на имя нотариуса на оборотах квитанции и корешка квитанции указывается вид ценных бумаг, их наименование, номера, серии, номинальная стоимость и другие определяющие признаки.
Лицо, внесшее деньги или ценные бумаги на условиях депозита или хранения на имя нотариуса, расписывается на корешке квитанции.
3. Нотариус, принявший меры к охране наследственного имущества деньги и ценные бумаги, оставшиеся после умершего, сдает в банк на условиях депозита или хранения, выписывает квитанцию по форме N 2 в двух экземплярах, один из которых остается в делах банка, второй подшивается в наследственное дело, а корешок квитанции сохраняется в делах нотариуса.
В этих случаях в квитанции указываются:
- фамилия и инициалы нотариуса, принимавшего меры к охране наследственного имущества и его адрес;
- фамилия, имя, отчество и место жительство наследодателя;
- наследственная сумма, оставшаяся после смерти наследодателя.
На обороте корешка квитанции указывается номер наследственного дела, в которое подшита квитанция.

4. Депозиттiк операцияларға (депозит немесе сақтау шарттарында нотариус атына келiп түскен ақшаларды немесе бағалы қағаздарды қабылдау, сақтау, беру) есеп жүргiзу осы Нұсқауға қоса берiлетiн N 3 нысан бойынша депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабында және N 4 нысан бойынша депоненттер дербес шоттарының кiтабында жүзеге асырылады.
5. Ақшалардың келiп түсуi N 3 нысан бойынша депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабының кiрiс бөлiгiнде ескерiледi, мұнда графада мыналар көрсетiледi:
N 1 - депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабының кiрiс бөлiгiндегi жазудың тәртiп нөмiрi;
N 2 - ақшалардың келiп түсу күнi;
N 3 - ақшалар содан қабылданған жеке тұлғаның тегi мен аты-жөнi немесе заңды тұлғаның атауы;
N 4 - олардың қандай мiндеттеме бойынша немесе қандай төлемдердiң есебiне енгiзiлгенi;
N 5 - берiлген түбiртектердiң нөмiрлерi;
N 6 - депозит шарттарында қолма-қол енгiзiлген ақша сомалары;
N 7 - депозит шарттарында банкке ақша аударумен енгiзiлген ақша сомалары;
N 8 - ақша келiп түскен банктiң атауы;
N 9 - депоненттiң дербес шотының нөмiрi.
6. Ақшаларды беру осы Нұсқауға қоса берiлетiн N 3 нысан бойынша ақша операцияларына есеп жүргiзу кiтабының кiрiс бөлiгiнде ескерiледi, мұнда графада мыналар көрсетiледi:
N 1 - депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабының кiрiс бөлiгiндегi жазудың тәртiп нөмiрi;
N 2 - ақшаларды беру немесе аудару күнi;
N 3 - ақша берiлген жеке тұлғаның тегi мен аты-жөнi немесе заңды тұлғаның атауы;
N 4 - чектердiң немесе төлем тапсырмаларының нөмiрлерi;
N 5 - берiлген қолма-қол ақшалардың сомалары;
N 6 - чек бойынша немесе банк арқылы ақша аударумен берiлген сомалар;
N 7 - банктiң атауы;
N 8 - депоненттiң берiлген сомалар жазылған дербес шоттарының нөмiрлерi.
Депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабында нотариустың банкте депозиттiк шотқа қолма-қол ақша өткiзгенi туралы жазу жасалады.
Депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабында 6 шығын графасына осы Нұсқауға қоса берiлетiн N 5 нысан бойынша, депозиттiк ақшаларды бюджет табысына өткiзуге ведомостiң негiзiнде бюджет табысына өткiзiлген сома жазылады.
7. Әр айдың аяғында депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабында 6 және 7 кiрiс және 5 және 6 шығын графалары бойынша бiр айдың қорытындылары, сондай-ақ келесi айдың бiрiншi сандарына қаражаттардың қалдықтары жазылады.
Депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабы бойынша депозиттiк сомалардың қалдықтары (6 шығын графасының "ақша аударумен банктегi депозиттiк шоттан" қорытындысы сомасын алып тастағанда 7 кiрiс графасы "ақша аударумен банктегi депозиттiк шотқа" қорытындысының сомасы) әр айдың бiрiншi санына банктегi депозиттiк шоттан көшiрмелердегi сомалармен салыстырылуға тиiс.

4. Учет депозитных операций (прием, хранение, выдача денег или ценных бумаг, поступивших на условиях депозита или хранения на имя нотариуса) осуществляется в книге учета депозитных операций по форме N 3 и книге лицевых счетов депонентов по форме N 4, прилагаемых к настоящей Инструкции.
5. Поступление денег учитывается в приходной части книги учета депозитных операций по форме N 3 с указанием в графе:
N 1 - порядкового номера записи в приходной части книги учета депозитных операций;
N 2 - даты поступления денег;
N 3 - фамилий и инициалов физического лица или наименование юридического лица, от которых приняты деньги;
N 4 - по какому обязательству или в счет каких платежей они внесены;
N 5 - номер выданных квитанций;
N 6 - суммы денег, внесенных на условиях депозита наличными;
N 7 - суммы денег, внесенные на условиях депозита в банк перечислением;
N 8 - наименование банка, куда поступили деньги;
N 9 - номер лицевого счета депонента.
6. Выдача денег учитывается в расходной части книги учета денежных операций по форме N 3, прилагаемой к настоящей Инструкции с указанием в графе:
N 1 - порядкового номера записи в расходной части книги учета депозитных операций;
N 2 - даты выдачи или перечисления денег;
N 3 - фамилии и инициалов физического лица или наименования юридического лица, которому выданы деньги;
N 4 - номера чеков или платежных поручений;
N 5 - суммы выданных наличных денег;
N 6 - суммы, выданных по чеку или перечислением через банк;
N 7 - наименование банка;
N 8 - номера лицевых счетов депонента, на которых записаны выданные суммы.
В книге учета депозитных операций делается запись о сдаче нотариусом наличных денег на депозитный счет в банке.
В книге учета депозитных операций в графе N 6 расхода, одновременно вписывается сумма, сданная в доход бюджета на основании ведомости на сдачу депозитных денег в доход бюджета по форме N 5, прилагаемой к настоящей Инструкции.
7. В книге учета депозитных операций в конце каждого месяца по графам 6 и 7 прихода и 5 и 6 расхода выводятся итоги за месяц, а также остатки средств на первое число следующего месяца.
Остатки депозитных сумм по книге учета депозитных операций (сумма итога графы N 7 "на депозитный счет в банке перечислением" прихода за минусом суммы итога графы 6 "с депозитного счета в банке перечислением" расхода) должны сверяться на первое число каждого месяца с суммами в выписках из депозитного счета в банке.

Қолма-қол ақшалардың қалдықтары депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабы бойынша шығынға (5 шығын графасын "қолма-қол ақшамен" алып тастағанда 6 кiрiс "қолма-қол ақшамен" графасы) сәйкес келуге тиiс.
8. Бағалы қағаздардың келiп түсуi мен берiлуi N 3 графада бағалы қағаздардың түрлерiн көрсетумен осы Нұсқаудың 5 және 6 тармақтарында көзделген тәртiпте депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабында (N 3 нысан бойынша) ескерiледi.
9. Депозит немесе сақтау шарттарында нотариустың атына келiп түскен ақшалар мен бағалы қағаздар осы Нұсқауға қоса берiлетiн N 4 нысан бойынша депоненттердiң дербес шоттарында да ескерiледi.
Депоненттiң дербес шоты ақша солардан келiп түскен жеке немесе заңды тұлғалардың реквизиттерiн, қандай мiндеттеме бойынша немесе қандай төлемдер шотына келiп түскенiн, ақшалардың немесе бағалы қағаздардың депоненттiң атына келiп түсуi туралы оған хабар жiберу күнiн көрсете отырып, ақшалар соның пайдасына енгiзiлген жеке немесе заңды тұлғаның атына ашылады.
10. Депозит немесе сақтау шарттарында нотариустың атына келiп түскен ақшалар мен бағалы қағаздарды нотариус ақшалардың немесе бағалы қағаздардың келiп түсуi сәтiнен бастап 2 жұмыс күнiнен кешiктiрмей өткiзедi.
Бағалы қағаздар банкке бағалы қағаздардың тұрақты құны көрсетiлетiн сүргiленген пакеттерде өткiзедi.
Бағалы қағаздарды өткiзуге арыз-тiзiмдемеде:
- бағалы қағаздарды өткiзген нотариустың тегi мен аты-жөнi;
- бағалы қағаздар өткiзiлетiн банктiң атауы;
- осы Нұсқауға қоса берiлетiн N 5 нысан бойынша олардың түрлерi мен реквизиттерi (нөмiрлерi, сериялары, тұрақты құны мен т.с.с.) көрсетiледi.
11. Депозиттен ақшалар мен бағалы қағаздарды беру депонент беретiн арыз бойынша жасалады.
Нотариус арызда депоненттiң жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерiн көрсете отырып депоненттiң жеке басын анықтау туралы белгi жасайды, сондай-ақ оның депозиттiк ақшаларды алуға құқығын растайтын құжаттың (мұраға құқық туралы куәлiк, сенiмхат және басқалар) атауын көрсетедi.
Заңды тұлғаларға ақшалар олардың шоттарына төлем тапсырмаларымен аударылады.
Нотариустар бағалы қағаздарды банктен банк түбiртегiн көрсету арқылы алады.
12. Депозит немесе сақтау шарттарында нотариустың атына ақшалар мен бағалы қағаздарды енгiзген адамға оларды қайтарып беруге ақшалар немесе бағалы қағаздар соның пайдасына келiп түскен адамның келiсiмiмен ғана, немесе соттың ұйғарымы бойынша рұқсат етiледi.
Жеке немесе заңды тұлғаның ақшаларды немесе бағалы қағаздарды қайтару туралы талабы және оларды қайтаруға келiсiмдi олар жазбаша түрде көрсетуге тиiс.

Остатки наличных денег должны соответствовать остатку по книге учета депозитных операций (графа 6 "наличными деньгами" прихода за минусом графы 5 "наличными деньгами" расхода).
8. Поступление и выдача данных бумаг учитывается в книге учета депозитных операций (по форме N 3) в порядке, предусмотренном пунктами 5 и 6 настоящей Инструкции с указанием в графе N 3 вида ценных бумаг.
9. Деньги и ценные бумаги, поступившие на условиях депозита или хранения на имя нотариуса, учитываются также в книге лицевых счетов депонентов по форме N 4, прилагаемой к настоящей Инструкции.
Лицевой счет депонента открывается на имя гражданина или юридического лица, в пользу которых внесены деньги с указанием реквизитов физического или юридического лица, от которых поступили деньги, по какому обязательству или в счет каких платежей, даты посылки депоненту извещения о поступлении на его имя денег или ценных бумаг.
10. Деньги и ценные бумаги, поступившие на условиях депозита или хранения на имя нотариуса, сдаются нотариусом в банк не позднее 2-х рабочих дней, с момента поступления денег или ценных бумаг.
Ценные бумаги сдаются в банк в опечатанных пакетах, на которых обозначается номинальная стоимость ценных бумаг.
В заявлении - описи на сдачу ценных бумаг указываются:
- фамилия и инициалы нотариуса, сдавшего ценные бумаги;
- наименование банка, в который сдаются ценные бумаги;
- их вид и реквизиты (номера, серии, номинальная стоимость и т.д.) по форме N 5 к настоящей Инструкции.
11. Выдача из депозита денег или ценных бумаг производится по заявлению, подаваемому депонентом.
Нотариусом на заявлении производится отметка об установлении личности депонента с указанием реквизитов документа, удостоверяющего его личность, а также указывается наименование документа, подтверждающего его право на получение депозитных денег (свидетельство о праве на наследство, доверенность и др.)
Юридическим лицам деньги перечисляются на их счета платежными поручениями.
Ценные бумаги из банка получают нотариусы при предъявлении квитанции банка.
12. Возврат денег и ценных бумаг лицу, внесшему их на условиях депозита или хранения на имя нотариуса допускается лишь с согласия лица, в пользу которого поступили деньги или ценные бумаги, или по постановлению суда.
Требование физического или юридического лица о возврате денег или ценных бумаг и согласие на их возврат должны быть выражены ими в письменной форме.

13. Жеке немесе заңды тұлғаларға беруге жататын, депозиттен талап етiлмеген ақшалар немесе бағалы қағаздар несие берушiге ақшаларды немесе бағалы қағаздарды депозитке енгiзу туралы хабар беру күнiнен бастап, ал шешiлмеген сот iстерi бойынша депозитке енгiзiлген сомалар сот шешiм шығарған күннен бастап 5 жыл iшiнде сақталады.
Бюджеттегi заңды тұлғаларға беруге жататын ақшалар немесе бағалы қағаздар ақшалар немесе бағалы қағаздар енгiзiлген жылдың 31 желтоқсанына дейiн сақталады, ал шешiлмеген сот iстерi бойынша сот шешiмi шығарылған жылдың 31 желтоқсанына дейiн сақталады.
Егер олардың атына ақшалар немесе бағалы қағаздар енгiзiлген адамдар шетелде болса және осы ақшалар мен бағалы қағаздарға билiк ету үшiн банктiң рұқсатын алу қажет болса, онда осы мерзiмдердiң ағымы мұндай рұқсат алу күнiнен басталады.
Депозит немесе сақтау шарттарында нотариустың атына енгiзiлген, бiрақ белгiленген сақтау мерзiмi өткеннен кейiн талап етiлмеген ақшалар немесе бағалы қағаздар нотариустың ұйғарымы бойынша республикалық бюджетке аударылады.
14. Депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтаптары мен түбiртек кiтапшалары ондағы беттердiң сандарын көрсетумен нөмiрленуге, шнурлануға және мөрмен және тиiстi қаржы органы лауазымды адамының қолымен бекiтiлуге тиiс.
15. Түбiртек кiтапшалары қатаң есеп берушiлiк құжаттарына есеп жүргiзу ережелерi бойынша сақталуға тиiс.
Түбiртектерге есеп жүргiзу, соңында осы Нұсқауға қоса берiлетiн N 7 нысан бойынша "Түбiртектерге есеп жүргiзу жаршысына" орын берiлген депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу кiтабында жүзеге асырылады. Бұл жаршыда әрбiр түбiртек кiтапшасы кiтапша мен түбiртектер нөмiрлерiн алу күнiн көрсетумен жеке жолмен жазылады (бiрiншi түбiртектiң нөмiрi және соңғы түбiртектiң нөмiрi).
"Кiтапшаларды жұмсау" графасына белгiлер әрбiр кiтапшаның толық пайдаланылу кезiнде жасалады.
N 1 нысан
N ___ ТҮБIРТЕК
" __ " ______________ 199 __ ж.
Нотариус __________________________________________________________
(нотариустың тегi, аты, әкесiнiң аты)
мекен-жайы ________________________________________________________
(нотариустың)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
_________________________________________________________ беру үшiн
немесе заңды тұлғаның атауы)
мекен-жайы _______________________________________________________
(депоненттiң)
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
___________________________________________________ қабылданды.
немесе заңды тұлғаның атауы)
мекен-жайы _______________________________________________________
Жарна қандай мiндеттеме бойынша немесе қандай төлемдердiң шотына
келiп түстi _____________________________________________________
Депозитке енгiзiлетiн жарнаның сомасы ___________________________
_________________________________________________________________
_____________ теңге ______________ тиын мемлекеттiк баж алынды.
Барлығы  _______________ теңге _________________ тиын.
Жалпы сома ____________________________________________
(жазумен)
___________________________________________________ алды.
(нотариустың қолы)
N 2 нысан
N ___ ТҮБIРТЕК ҚАБЫ
" __ " _____________ 199 __ ж.
______________________________________________________ қабылдады
(нотариустың тегi, аты, әкесiнiң аты)
мекен-жайы ______________________________________________________
(нотариустың)
_________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
_____________________________________________________ беру үшiн
немесе заңды тұлғаның атауы
мекен-жайы _______________________________________________________
(депоненттiң)
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
____________________________________________________ қабылданды.
немесе заңды тұлғаның атауы)
мекен-жайы ___________________________________________________
(борышқордың)
Жарна қандай мiндеттеме бойынша немесе қандай төлемдердiң шотына
келiп түстi ______________________________________________________
Депозитке енгiзiлетiн жарнаның сомасы ________________________
__________________________________________________________________
___________ теңге _________________ тиын мемлекеттiк баж алынды
Барлығы __________________ теңге ___________________ тиын.
Жалпы сома ___________________________________________________
(жазумен)
___________________________________________________ алды.
(нотариустың қолы)
________________________________
(клиенттiң қолы)
N 4 нысан
ДЕПОНЕНТТЕР ДЕРБЕС ШОТТАРЫНЫҢ
КIТАБЫ
Депоненттiң N ___ дербес шоты
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
_____________________________________________________________
немесе заңды тұлға - депоненттiң атауы)
Депоненттiң мекен-жайы ______________________________________
(орналасқан жерi)
_____________________________________________________________________
Nп\депо.|Күнi|Сомалар солардан |Сома|Соманың|Депозиттен|Бюджет|Депо. |
зиттiк  |    |келiп түскен жеке|    |келiп  |   беру   |табы. |зиттiң|
опера.  |    |тұлғаның тегi мен|    |түсуi  |---|------|сына  |қал.  |
циялар. |    |аты-жөнi немесе  |    |туралы |Кү.|Nп\п  |өткi. |дықта.|
ға есеп |    |заңды тұлғаның   |    |хабар  |нi |N8 н. |зiлдi |ры    |
жүргiзу |    |атауы, олар қан. |    |жiберу |   |кiтап.|      |      |
кiтабы  |    |дай мiндеттемелер|    |күнi   |   |тағы  |      |      |
бойынша |    |бойынша немесе   |    |       |   |шығын |      |      |
|    |қандай төлемдер. |    |       |   |бойын.|      |      |
|    |дiң шотына енгi. |    |       |   |ша    |      |      |
|    |зiлген           |    |       |   |      |      |      |
|    |                 |    |       |   |      |      |      |
--------|----|-----------------|----|-------|---|------|------|------|
1    |  2 |         3       |  4 |   5   | 6 |   7  |   8  |   9  |
--------|----|-----------------|----|-------|---|------|------|------|
|    |                 |    |       |   |      |      |      |
N 5 нысан
Бағалы қағаздарды өткiзуге
N ___  АРЫЗ - ТIЗIМДЕМЕ
" ___ " ________________                           199 __ ж.
_____________________________________________________ - дан қабылданды
(нотариустың тегi және аты-жөнi)
Өткiздi ______________________________________________________________
(банктiң атауы)
Қағаздың бағасы ______________________________________________________
(олардың түрi мен реквизиттерi)
Жалпы сомасы _________________________________________________________
(тұрақты құны)
Қабылдады ____________________________________________________________
(банк жұмыскерiнiң қолы)
N 6 нысан
Депозиттiк сомаларды республикалық бюджет
табысына өткiзуге
ЖАРШЫ
нотариус ________________________________
(нотариустың тегi және аты-жөнi)
мекен-жайы ______________________________
(нотариустың)
---------------------------------------------------------------------
NN|Ақшалар немесе бағалы|Мекен-жайы|Дербес|    Сома        | Ескерту |
пп|қағаздар соның атына |          |шоттың|----------------|         |
|өткiзiлген жеке тұл. |          |  N   | теңге  | тиын  |         |
|ғаның тегi мен аты - |          |      |        |       |         |
|жөнi немесе заңды    |          |      |        |       |         |
|тұлғаның атауы       |          |      |        |       |         |
|                     |          |      |        |       |         |
--|---------------------|----------|------|--------|-------|---------|

13. Невостребованные из депозита деньги или ценные бумаги, подлежащие передаче физическим или юридическим лицам, хранятся в течении 5-ти лет, со дня направления кредитору извещения о внесении в депозит денег или ценных бумаг, а суммы, внесенные в депозит по нерешенным судебным делам, со дня вынесения решения судом.
Деньги или ценные бумаги, подлежащие передаче юридическим лицам, состоящим на бюджете, хранятся до 31 декабря того года, когда эти деньги или ценные бумаги внесены, а по нерешенным судебным делам, хранятся до 31 декабря того года, в котором было вынесено судебное решение.
Если лица, на имя которых внесены в депозит деньги или ценные бумаги, находятся за границей и для распоряжения этими деньгами и ценными бумагами необходимо получить разрешение, то течение этих сроков начинается со дня получения такого разрешения.
Деньги или ценные бумаги, внесенные на условиях депозита или хранения на имя нотариуса, однако невостребованные по истечении установленного срока хранения, по разрешению нотариуса перечисляются в республиканский бюджет.
14. Книги учета депозитных операций и квитанционные книжки должны быть пронумерованы, прошнурованы и скреплены печатью и подписью должностного лица соответствующего финансового органа с указанием количества содержащихся в нем листов.
15. Квитанционные книжки учитываются по правилам учета документов строгой отчетности.
Учет квитанционных книжек осуществляется в книге учета депозитных операций, в конце которой отведено место для "Ведомости учета квитанционных книжек" по форме N 7, прилагаемой к настоящей Инструкции. В этой ведомости каждая квитанционная книжка записывается отдельной строкой с указанием даты получения книжки и номеров квитанций (номер первой квитанции и номер последней квитанции).
Отметки в графе "расходование книжек" делаются по мере полного использования каждой книжки.
форма N 1
К В И Т А Н Ц И Я  N _______
"____"_____________ 199 ____ г.
Нотариус ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество нотариуса)
адрес _________________________________________________________
(нотариуса)
Принято от ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или
_______________________________________________________________
наименование юридического лица)
адрес _________________________________________________________
для передачи __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или
_______________________________________________________________
наименование юридического лица)
адрес _________________________________________________________
(депонента)
По какому обязательству или в счет каких платежей поступил
взнос _________________________________________________________
Сумма взноса в депозит ________________________________________
_______________________________________________________________
Взыскано госпошлины __________ тенге __________________ тиын
Всего ________________________ тенге __________________ тиын
Общая сумма
___________________________________________________
(прописью)
Получил _______________________________________________________
(подпись нотариуса)
форма N 2
КОРЕШОК КВИТАНЦИИ N _______
"____"_______________199 ____ г.
Принято _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество нотариуса)
адрес _________________________________________________________
(нотариуса)
Принято от ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или
_______________________________________________________________
наименование юридического лица)
адрес _________________________________________________________
(должника)
Для передачи __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или
_______________________________________________________________
наименование юридического лица)
адрес _________________________________________________________
(депонента)
По какому обязательству или в счет каких платежей поступил
взнос _________________________________________________________
Сумма взноса в депозит ________________________________________
_______________________________________________________________
Взыскано госпошлины ______________ тенге ______________ тиын
Всего ____________________________ тенге ______________ тиын
Общая сумма ___________________________________________________
(прописью)
Получил _______________________________________________________
(подпись нотариуса)
__________________________
(подпись клиента)
форма N 3
КНИГА
учета депозитных операций
_________________________
--------------------------------------------------------------------
ПРИХОД
--------------------------------------------------------------------
N !Дата!Фамилия и!По какому !Номер  !  Принято    !Наимено-!Номер
пп!    !инициалы !обязатель-!квитан-!-------------!вание   !лицевого
!    !физичес- !ству или в!ции    !Налич-!На    !банка,  !счета,
!    !кого лица!счет каких!       !ными  !депо- !куда по-!на кото-
!    !или наиме!платежей  !       !день- !зитный!ступили !рый
!    !нование  !они внесе-!       !гами  !счет  !деньги  !записана
!    !юридичес-!ны        !       !      !в     !        !поступив
!    !кого лица!          !       !      !банке !        !шая
!    !от которо!          !       !      !пере- !        !сумма
!    !го приня-!          !       !      !числе-!        !
!    !ты деньги!          !       !      !нием  !        !
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2  !    3    !     4    !   5   !  6   !  7   !   8    !   9
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------------------------------
РАСХОД
--------------------------------------------------------------------
N !Дата!Фамилия и  !Номер  !    Выдано       !Наименование !Номер
пп!    !инициалы   !чека   !-----------------!банка, выдав-!лицевого
!    !физического!платеж-!Наличными!С депо-!шего деньги  !счета,на
!    !лица или   !ного   !деньгами !зитного!             !который
!    !наименова- !поруче-!         !счета в!             !записана
!    !ние юриди- !ния    !         !банке  !             !выданная
!    !ческого    !       !         !по чеку!             !сумма
!    !лица,которо!       !         !или пе-!             !
!    !му выданы  !       !         !числе- !             !
!    !деньги     !       !         !нием   !             !
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2  !     3     !   4   !    5    !   6   !      7      !   8
--------------------------------------------------------------------
форма N 4
КНИГА
ЛИЦЕВЫХ СЧЕТОВ ДЕПОНЕНТОВ
Лицевой счет депонента N ______
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или
____________________________________________________________________
наименование юридического лица - депонента)
Адрес депонента ____________________________________________________
(местонахождение)
--------------------------------------------------------------------
N по !Дата!Фамилия и инициалы!Сумма!Дата   !Выдача из !Сдано!Остат-
книге!    !физического лица  !     !посылки!депозита  !в    !ки
учета!    !или наименование  !     !извеще-!----------!доход!депози-
депо-!    !юридического лица !     !ния о  !Дата!N п/п!бюдже!та
зит- !    !от которых поступи!     !посту- !    !по   !та   !
ных  !    !ли суммы, по како-!     !плении !    !расхо!     !
опера!    !му обязательству  !     !суммы  !    !ду в !     !
ций  !    !или в счет каких  !     !       !    !книге!     !
!    !платежей они      !     !       !    !ф.N 8!     !
!    !внесены           !     !       !    !     !     !
--------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !        3         !  4  !   5   !  6 !  7  !  8  !  9
--------------------------------------------------------------------
форма N 5
ЗАЯВЛЕНИЕ-ОПИСЬ N ______
на сдачу ценных бумаг
"____"___________                           199 ____ г.
Принято от ____________________________________________________
(фамилия и инициалы нотариуса, его адрес
Сдано _________________________________________________________
(наименование банка)
Цена бумаги ___________________________________________________
(их вид и реквизиты)
Общая сумма ___________________________________________________
(номинальная стоимость)
Получил _______________________________________________________
(подпись работника банка)
форма N 6
ВЕДОМОСТЬ
на сдачу депозитных сумм в доход
республиканского бюджета
нотариус ______________________________________________________
(фамилия и инициалы нотариуса)
адрес _________________________________________________________
(нотариуса)
--------------------------------------------------------------------
NN!Фамилия и инициалы!Адрес!N лицевого!     Сумма     !Примечание
пп!физического лица  !     !счета     !---------------!
!или наименование  !     !          !тенге  !тиын   !
!юридического лица !     !          !       !       !
!на чье имя деньги !     !          !       !       !
!или ценные бумаги !     !          !       !       !
--------------------------------------------------------------------

1|          2          |     3    |   4  |    5   |   6   |    7    |
|                     |          |      |        |       |         |
|                     |          |      |        |       |         |
|                     |          |      |        |       |         |
|                     |          |      |        |       |         |
|                     |          |      |        |       |         |
|                     |          |      |        |       |         |
--|---------------------|----------|------|--------|-------|---------|
|                     |          |      |        |       |         |
|                     |          |      |        |       |         |                                                        Жиыны:
Нотариус _______________
/қолы/
Бухгалтер ______________
/қолы/
N 7 нысан
Түбiртек кiтапшаларына есеп жүргiзудiң
N ___  ЖАРШЫСЫ
----------------------------------------------------------------------
Кiтапшалардың келiп түсуi    | Кiтапшалардың жұмсалуы |  Ескерту  |
Келiп | Түбiртектер нөмiрлерi  | Басталды | Аяқталды    |           |
түсу  | N__-ден | N__-ге дейiн |   (күнi, | (күнi, айы, |           |
күнi  |         |              |    айы,  |    жылы)    |           |
|         |              |   жылы)  |             |           |
|         |              |          |             |           |
-------|---------|--------------|----------|-------------|-----------|
|         |              |          |             |           |
N 8 нысан
Нотариус депозитiне ақшаларды немесе
бағалы қағаздарды енгiзу туралы
N ___  ХАБАР ҚАҒАЗЫ
" __ " ________________                        199 __ ж.
_________________________________________________________________
(депоненттiң тегi, аты, әкесiнiң аты және оның мекен-жайы)
Осымен нотариус _________________________________________________
_________________________________________________________________
(төлемдердiң не үшiн немесе қандай құжаттар бойынша енгiзiлгенi
_____________ төлеу есебiне Сiзге беру үшiн нотариус ____________
көрсетiледi)
________________________________ депозитiне азамат ______________
(жеке тұлғаның
|______________________________________ " __ " ________ 199 __ ж.
тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________ теңге ________________ тиын енгiзгенi туралы хабарлайды.
Аталған ақшаларды алу үшiн жеке басыңызды куәландыратын құжатыңызды
алып нотариус ____________________________________________________
(нотариустың мекен-жайы)
келуiңiз керек.
Нотариус : ___________________
(қолы)
N 9 нысан
Заңды тұлғаның нотариус депозитiне ақшаларды
немесе бағалы қағаздарды енгiзу туралы
N ___  ХАБАР ҚАҒАЗЫ
" __ " ______________                       199 __ ж.
__________________________________________________________________
(депоненттiң тегi, аты, әкесiнiң аты, оның мекен-жайы)
Осымен нотариус __________________________________________________
(нотариустың тегi, аты, әкесiнiң аты, оның мекен-жайы)
__________________________________________________________________
(төлемдердiң не үшiн немесе қандай құжаттар бойынша енгiзiлгенi
_____________ төлеу есебiне Сiзге беру үшiн нотариус _____________
көрсетiледi)
________________________________ депозитiне азамат ________________
(борышқордың
___________________________________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________ теңге ________________ тиын енгiзгенi туралы хабарлайды.
Аталған ақшаларды алу үшiн жеке басыңызды куәландыратын құжатыңызды
алып нотариус _____________________________________________
(нотариустың мекен-жайы)
келуiңiз керек.
Депозитке енгiзiлген сома сонда аударуға жататын Банктiң атауын
және есеп айырысу шотының нөмiрiн хабарлауыңызды сұраймыз.
Нотариус : ___________________
(қолы)

1 !        2         !  3  !    4     !   5   !   6   !      7
--------------------------------------------------------------------
Итого:
Нотариус __________________
(подпись)
Бухгалтер _________________
(подпись)
форма N 7
ВЕДОМОСТЬ N ______
учета квитанционных книжек
--------------------------------------------------------------------
Поступление книжек     !    Расходование книжек    ! Примечание
---------------------------!---------------------------!
Дата       !Номер квитанций!Начата (число,!Окончена    !
поступления!---------------!месяц и год)  !(число,     !
!от N __!до N__ !              !месяц и год)!
--------------------------------------------------------------------
форма N 8
ИЗВЕЩЕНИЕ N _____
о внесении в депозит нотариуса
денег или ценных бумаг
"_____"__________                               199____ г.
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество депонента и его адрес)
Настоящим нотариус ____________________________________________
извещает что, "_____"_____________ 199 _____ г.
гр. ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица)
внесено в депозит нотариуса ___________________________________
(фамилия, имя, отчество нотариуса)
тенге __________ тиын ________ для выдачи Вам в счет уплаты
_______________________________________________________________
(указывается, за что или по каким документам внесены платежи)
За получением означенных денег Вам следует явиться к нотариусу
_______________________________________________________________
(адрес нотариуса)
имея при себе документ, удостоверяющий личность.
Нотариус:_______________
(подпись)
форма N 9
ИЗВЕЩЕНИЕ N _______
юридического лица о внесении в депозит
нотариуса денег или ценных бумаг
"_____"___________                               199 _____ г.
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество депонента и его адрес)
настоящим нотариус ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество нотариуса, его адрес)
извещает, что гр. _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество должника)
внесено в депозит нотариуса ___________________________________
тенге __________ тиын __________ для выдачи Вам в счет уплаты
_______________________________________________________________
(указывается, за что или по каким документам внесены платежи)
Просьба сообщить наименование Банка и номер, и расчетного счета, на который подлежит перечислению внесенная в депозит сумма.
Нотариус: _______________