Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы Нұсқаулық
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 28 мамырда тіркелді. Тіркеу N 517. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 (V043293) бұйрығымен.
1. Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту: Бұйрықтың атауындағы және 1-тармағындағы "Бюджеттiк ұйымдардың" деген сөздер "Мемлекеттiк мекемелердiң" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрiнiң 2002 жылғы 19 ақпанда N 71   бұйрығымен
2. "Бюджетте тұрған мекемелер мен ұйымдардың бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы нұсқаулықты бекіту" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1994 жылғы 30 желтоқсандағы N 329  бұйрығының  күші жойылған деп танылсын.
Бірінші
вице-министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
БҰЙРЫҚ
15.05. 98 г. N 217
Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлік есебінің
жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
Нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулықтың атауындағы, бұдан әрі мәтін бойынша және қосымшалардағы барлық септеулерде көпше түрде де, сол сияқты жеке түрде де пайдаланылатын "бюджеттік ұйымдар", "ұйымдар" деген сөздер тиісінше ауыстырылатын сөздердің септелуімен көпше және жекеше түрде "мемлекеттік мекемелер" деген сөздермен, мәтіндегі барлық септеулерде көпше түрде де, сол сияқты жекеше түрде де пайдаланылатын "министрлік, мемлекеттік комитет және өзге атқарушы орган", "арнайы қаражаттар", "бюджеттен тыс қаражаттар" деген сөздер тиісінше ауыстырылатын сөздердің септелуімен көпше және жекеше түрде "бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі", "Ақылы қызмет көрсетуді сатудан алынатын қаражаттар", "Ақылы қызмет көрсетуді сатудан алынатын мемлекеттік мекемелердің алатын қаражаттары, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін қаражаттар, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары" деген сөздермен ауыстырылсын - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239  бұйрығымен .
Ескерту: Нұсқаулықтың бүкiл мәтiнi бойынша (3.4, 3.10, 4.6, 4.22, 4.28-1-тармақтарды қоспағанда) N 1 және N 2 қосымшаларда және нысандарда (N 4 және N 7 нысандарды қоспағанда) "шығыстар сметасы", "шығыстар сметасына", "шығыстар сметасын", "смета", "сметаға" деген
сөздер ауыстырылатын сөздердің септеулерi мен жекеше және көпше түрлерiне тиiсiнше "қаржыландыру жоспары" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрiнiң 2002 жылғы 19 ақпанда N 71  бұйрығымен .
Ескерту: Барлық мәтін бойынша:
"қаржылық рұқсат" деген сөздер "рұқсат" деген сөзбен ауыстырылды;
"қайта қаржыландыру" деген сөздер алынып тасталды;
"жерлеуге арналған жәрдемақыларды" деген сөздер "және басқа да әлеуметтік төлемдерді" деген сөздермен толықтырылды;

Об утверждении Инструкции "Об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 г. N 217. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.05.1998 г. за N 517. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 1 декабря 2004 г. N 424 (V043293) (вводится в действие с 1 января 2005 года)
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений. <*>
Сноска. Название приказа и пункт 1 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 19 февраля 2002 года N 71 V021792_  .
2. Считать утратившим силу приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1994 года N 329 V940056_  "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной и месячной бухгалтерской отчетности учреждений и организаций, состоящих на бюджете".
Первый Вице-Министр
Инструкция
об объеме и формах годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности государственных учреждений <*>
Сноска. В названии Инструкции, далее по тексту и в приложениях слова "бюджетные организации", "организации", используемые во всех падежах как во множественном, так и в единственном числе, заменить словами "государственные учреждения" соответственно падежу и числу заменяемых слов;
в тексте слова "министерства, государственного комитета и иного исполнительного органа", "специальные средства", "внебюджетные средства", используемые во всех падежах как во множественном, так и в единственном числе, заменить соответственно словами "администратор бюджетных программ", "средства, получаемые от реализации платных услуг", "средства от реализации платных услуг, получаемые государственными учреждениями, средства от спонсорской и благотворительной помощи, депозитные суммы государственных учреждений" соответственно падежу и числу заменяемых слов - см. Приказ МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ;
по всему тексту Инструкции (исключая пункты 3.4, 3.10, 4.6, 4.22, 4.28-1) приложений N 1 и N 2 и форм (исключая формы N 4 и N 7) слова "сметы расходов", "сметам расходов", "смет расходов", "смет", "сметы", "смете", "сметой", "сметам" заменены словами "плана финансирования" - приказом Министра финансов РК от 19 февраля 2002 года N 71 V021792_  ;
после пункта 4.28 в названии формы N 7 слово "расходы" заменены словом "затраты" - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ;
по всему тексту:

"сметасының", "сметасы" деген сөздер тиісінше "кірістерді жоспарлаудың және шығыстарды қаржыландырудың", "кірістерді жоспарлау және шығыстарды қаржыландыру" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100  бұйрығымен .
1.1. Осы Нұсқаулықпен бухгалтерлік есептің жылдық, тоқсандық нысандарының көлемі белгіленеді және оларды қолданушыға көрсету мақсатымен, мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландыратын ұйымдардың есебін жасаудың негізгі талаптары айқындалады.
1.2. Мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер осы нұсқаулықта белгіленген көлемде және нысандар бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық, тоқсандық есеп жасайды.
1.3. Бухгалтерлік есепті жасау кезінде мынадай талаптар сақталуы тиіс:
- есепті кезеңдегі барлық операциялар көрсеткіштерінің толықтығы және негіздігі;
- есепті кезеңнің бірінші күніндегі синтетикалық есеп шоты бойынша айналымдар мен қалдықтардың аналитикалық есебі мәліметтерінің, сондай-ақ синтетикалық және аналитикалық есеп мәліметтерінің бухгалтерлік есеп пен баланс мәліметтерімен тепе-теңдігі;
- көрсеткіштердің толтырылу ұқыптылығы және өшіріп жазу мен түзетулерді жібермеу. Қателерді түзеткен жағдайда, түзету күнін көрсете отырып, бухгалтерлік есепке қол қойған тұлғаның растауымен тиісті жазбалар жасалады.
1.4. Бухгалтерлік есеп нысандары онда көзделген көрсеткіштерге толықтай сәйкестендіріліп толтырылады. Бекітілген нысандарға қосымша көрсеткіштер немесе көрсеткіштер мен кодтарға өзгерту енгізу жіберілмейді.
Ағымдағы есепті кезеңге, сонымен бірге өткен кезеңге жататын (оларды бекіткеннен кейін) бухгалтерлік есеп мәліметтерінің өзгеруі мәліметтердің алшақтығы байқалған кезеңде жасалған есепте жүргізіледі.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің (төмен тұрған лимиттерді бөлушінің немесе нақты мемлекеттік мекеменің) қаржыландыру жоспарының орындалуы жөніндегі бухгалтерлік есепке өзгерістер енгізген жағдайда, республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есептілігіне өзгерістер енгізілген ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге басшы мен бас бухгалтердің қолдарымен өзгерістер енгізу себептерін көрсете отырып, енгізілген өзгерістер туралы жазбаша хабарлама жіберуге міндетті.
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің енгізген өзгерістеріне сәйкес төмен тұрған лимиттерді бөлуші өз бухгалтерлік есебінің данасына және аумақтық Қазынашылық органында сақталатын есептің данасына, сондай-ақ ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекеме есебінің данасына тиісті өзгерістерді енгізуге және есептілігіне өзгерістер енгізілген мемлекеттік мекемеге ол туралы жазбаша хабарламаны өзгерістер енгізілген сәттен бастап 10 күн ішінде жіберуге міндетті.
Мемлекеттік мекеме төмен тұрған лимиттерді бөлушілердің тікелей енгізген өзгерістеріне сәйкес өз бухгалтерлік есебінің данасына және аумақтық Қазынашылық органында сақталатын есептің данасына төмен тұрған лимит бөлуші өзгерістер енгізген сәттен бастап 10 күн ішінде өзгерістерді енгізуге міндетті.
Есептілікке түзетулер нормативтік құқықтық актілерде белгіленген түзетулер енгізу тәртібін міндетті түрде сақтай отырып, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы бухгалтерлік есепті қарау нәтижелері жөніндегі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі (немесе төмен тұрған лимиттерді бөлушінің) жазбаша хабарламасының негізінде ғана енгізіледі. Осыған байланысты Қазынашылықтың аумақтық органдары республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің немесе төмен тұрған лимиттерді бөлушінің жазбаша хабарламасынсыз бухгалтерлік есептілікке өзгерістерді қабылдамауы тиіс.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық бухгалтерлік есептілігіне өзгерістер енгізген жағдайда, бухгалтерлік есептілікке соңғы түзетулер ұқсас тәртіппен енгізілуі керек.
Қаржыландыру жоспарының бухгалтерлік есебіне түзетулер енгізген республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі немесе мемлекеттік мекемелер өздері бұрын Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне берген бухгалтерлік есептің данасына тиісті өзгерістерді енгізуі қажет. <*>
Ескерту. 1.4-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен

слова "финансовое разрешение" заменены словом "разрешение"; слова "и софинансированию" исключены; слова "пособий на погребение" дополнены словами "и других социальных выплат"; слова "сметы", "сметам" заменены соответственно словами "планы доходов и финансирования расходов", "планам доходов и финансирования расходов" - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
1. Общие положения
1.1. Настоящей Инструкцией устанавливается объем форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности и определяются основные требования к составлению отчетности организациями, содержащимися за счет государственного бюджета, для целей их предоставления пользователям.
1.2. Бюджетные организации, содержащиеся за счет государственного бюджета, составляют годовые, квартальные отчеты об исполнении плана финансирования в объеме и по формам, установленным Настоящей инструкцией.
1.3. При составлении бухгалтерской отчетности должны быть соблюдены следующие требования:
- полнота и обоснованность отражений за отчетный период всех операций;
- тождество данных аналитического учета оборотам и остаткам по счетам синтетического учета на первое число отчетного периода, а также данных бухгалтерских отчетов и балансов данным синтетического и аналитического учета;
- аккуратность заполнения показателей и недопустимость подчисток и помарок. В случае исправления ошибок делаются соответствующие записи, заверенные лицами, подписавшими бухгалтерскую отчетность, с указанием даты исправления.
1.4. Формы бухгалтерских отчетов заполняются в точном соответствии с предусмотренными в них показателями. Внесение в утвержденные формы дополнительных показателей или изменение показателей и кодов не допускается.
Изменения данных бухгалтерской отчетности, относящиеся как к текущему отчетному периоду, так и к предыдущему периоду (после их утверждения), производятся в отчетности, составленной за период, в котором были обнаружены искажения данных.
В случае внесения администратором республиканских бюджетных программ изменений в бухгалтерский отчет по исполнению плана финансирования подведомственных государственных учреждений (нижестоящего распорядителя лимитов или конкретного государственного учреждения), администратор республиканских бюджетных программ обязан направить подведомственным государственным учреждениям, в отчетность которых были внесены изменения, письменное уведомление о внесенных изменениях, с указанием причины внесения изменений, за подписью руководителя и главного бухгалтера.
В соответствии с изменениями, внесенными администратором республиканских бюджетных программ, нижестоящий распорядитель лимитов обязан внести соответствующие изменения в свой экземпляр бухгалтерского отчета и в экземпляр отчета, который хранится в территориальном органе Казначейства, а также в экземпляр отчета подведомственного государственного учреждения и направить письменное уведомление об этом тому государственному учреждению, в отчетность которого внесены изменения, в течение 10 дней с момента внесения изменений.
Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными нижестоящим распорядителем лимитов, обязано внести изменения в свой экземпляр бухгалтерского отчета и в экземпляр отчета, который хранится в территориальном органе Казначейства, в течение 10 дней с момента внесения изменений нижестоящим распорядителем лимитов.
Исправления в отчетность вносятся только на основании письменного уведомления администратора республиканских бюджетных программ (или нижестоящего распорядителя лимитов) по результатам рассмотрения бухгалтерского отчета об исполнении плана финансирования подведомственного государственного учреждения, с обязательным соблюдением порядка внесения исправлений, установленного нормативными правовыми актами. В связи с этим территориальные органы Казначейства не должны принимать изменения в бухгалтерскую отчетность без письменного уведомления администратора республиканских бюджетных программ или нижестоящего распорядителя лимитов.
В случае внесения Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан изменений в сводный бухгалтерский отчет администратора республиканских бюджетных программ, последним исправления в бухгалтерскую отчетность следует вносить в аналогичном порядке.
Администраторам республиканских бюджетных программ и государственным учреждениям, внесшим исправления в бухгалтерский отчет об исполнении плана финансирования, необходимо внести соответствующие изменения в экземпляр бухгалтерского отчета, ранее представленный ими в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета. <*>
Сноска. Пункт 1.4. - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .

1.5. Нысандардың мекен-жай бөлігі мынадай тәртіпте толтырылады:
"Функциялық топ" реквизиті - "Қазақстан Республикасының бюджеті шығыстарының функциялық сыныптамасынан" функциялық тобының атауы мен коды;
"Мекеме" реквизиті - "Министрліктер мен ведомостволардың тізбесінен" ұйымның атауы мен коды;
"Бағдарлама" реквизиті - бағдарламаның атауы мен коды;
"Ішкі бағдарлама" реквизиті - бағдарламаның атауы мен коды;
"Бюджеттік ұйымның атауы" - реквизиті - бюджеттік ұйымның атауы және оның коды;
"Кезеңі" - есеп кезеңі көрсетіледі;
"Өлшем бiрлiгi" реквизитi" - мемлекеттiк мекемелер жиынтық бухгалтерлiк есептерiн мыңдаған теңгеде жасайды. Мемлекеттiк мекеменiң шығыстарына болсын, сол сияқты алынған лимиттердi ведомстволық бағыныстағы құрылымдық бөлiмшелердiң арасында бөлу үшiн болсын бас лимиттерге билiк етушіден алынған лимиттердi алатын мемлекеттiк мекемелер жиынтық бухгалтерлiк есебiн мыңдаған теңгеде жасайды. Бюджеттiк қаражаттарды тек осы мекеменiң шараларына тiкелей жұмсау үшiн жоғары тұрған лимиттерге билiк етушiлерден лимиттердi алатын мемлекеттiк мекемелер бухгалтерлiк есептерiн теңгемен жасайды. <*>
Ескерту. 1.5-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен
1.6. Жылдық есептер 1 қаңтардағы, тоқсандық, 1 шілде мен 1 қазандағы жағдай бойынша жасалады.
Жылдық қаржылық есептiлiк үшiн есептi кезең болып 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда күнтiзбелiк жыл болып табылады.<*>
Есептi кезең - өткен қаржы жылында инвестициялық жобаларға арналып бекiтiлген бюджеттiк шығыстар бойынша, сондай-ақ бюджеттерге ресми трансферттердің есепке алынуы бойынша қаржыландырумен қамтамасыз етiлмеген қорытынды операциялар жүргiзiлетiн жаңа қаржы жылына енбейтiн кезең бар. Алдағы жылдың бюджетi үшiн есептi кезең ағымдағы жылдың 15 наурызында аяқталады.
Ескерту. 1.6-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2002.02.19 N 71   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен
1.7. Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы бухгалтерлік есептілікті мемлекеттік мекемелерге бухгалтерлік есептілікті беру күніне дейін жеткізілетін бекітілген кестеге сәйкес белгіленген мерзімдерде кітапша түрінде нөмірленген беттерімен, алғы сөзімен ұсынылады.
Жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер есептілікті бағыныштылығына қарай жоғары тұрған мемлекеттік мекемеге ұсынады. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті тиісті жергілікті қаржы органына ұсынады.
Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер есептілікті бағыныштылығына қарай қазынашылықтың тиісті аумақтық органына және жоғары тұрған мемлекеттік мекемеге ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есептілікті Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне ұсынады. Есепті беру күні оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кеңсесінде тіркеу күні болып есептеледі. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің әрбір республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебін тексеру және қабылдау рәсімі есеп берілген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Бір қаладағы бюджеттік ұйым үшін бухгалтерлік есепті ұсыну күні оны іс жүзінде тиесілігіне қарай табыс еткен күн, ал басқа қаладағылар үшін - почта кәсіпорнының , бiрақ бухгалтерлiк есептiлiктi ұсыну күнiне дейiн 5 күннен кешiктiрмей штемпелінде көрсетілген оны жіберген күн деп есептелінеді.
Есепті ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс емес күн) күнге сай келген жағдайда, есеп одан кейінгі бірінші жұмыс күнінде ұсынылады.
Ескерту. 1.7-тармақ толықтырылды, өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен ,  2004 жылғы 3 наурыздағы N 100  бұйрығымен

1.5. Адресная часть форм заполняется в следующем порядке:
реквизит "Функциональная группа" - наименование и код функциональной группы из "Функциональной классификации расходов бюджета Республики Казахстан";
реквизит "Учреждения" - наименование и код организации из "Перечня министерств и ведомств";
реквизит "Программа" - наименование и код программы;
реквизит "Подпрограмма" - наименование и код подпрограммы;
реквизит "Наименование бюджетной организации" - наименование бюджетной организации и ее код;
реквизит "Периодичность" - указывается период отчетности;
реквизит "Единицы измерения" - государственные учреждения, сводные бухгалтерские отчеты составляют в тысячах тенге. Государственные учреждения, получающие лимиты от главных распорядителей лимитов, как на расходы государственного учреждения, так и для распределения полученных лимитов между подведомственными структурными подразделениями, сводные бухгалтерские отчеты составляют в тысячах тенге. Государственные учреждения, получающие лимиты от вышестоящих распорядителей лимитов только для непосредственного расходования бюджетных средств на мероприятия данного учреждения, бухгалтерские отчеты составляют в тенге. <*>
Сноска. В пункт 1.5 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  .
1.6. Годовые отчеты составляются по состоянию на 1 января, квартальные - на 1 июля и 1 октября.
Отчетным периодом для годовой финансовой отчетности является календарный год, начиная с 1 января по 31 декабря.
Существует счетный период - период, не входящий в новый финансовый год, в течение которого проводятся заключительные операции по не обеспеченным финансированием в истекшем финансовом году утвержденным бюджетным расходам на инвестиционные проекты, а также по зачислению в бюджеты официальных трансфертов. Счетный период для бюджета предыдущего года завершается 15 марта текущего года. <*>
Сноска. В пункт 1.6 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 19 февраля 2002 года N 71 V021792_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
1.7. Бухгалтерская отчетность об исполнении планов финансирования представляется с пронумерованными страницами в сброшюрованном виде, с оглавлением, в сроки, установленные в соответствии с утвержденным графиком, который доводится до государственных учреждений до даты представления бухгалтерской отчетности.
Государственные учреждения, содержащиеся за счет местных бюджетов, представляют отчетность вышестоящему государственному учреждению по подчиненности. Администратор местных бюджетных программ представляет отчет соответствующему местному финансовому органу.
Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, представляют отчетность соответствующему территориальному органу казначейства и вышестоящему государственному учреждению по подчиненности.
Администраторы республиканских бюджетных программ представляют отчетность Министерству финансов Республики Казахстан. Датой представления отчета считается дата его регистрации в канцелярии Министерства финансов Республики Казахстан. Процедура проверки и принятия Министерством финансов Республики Казахстан отчета каждого администратора республиканских бюджетных программ осуществляется в течение 5 рабочих дней с даты представления отчета.
Датой представления бухгалтерской отчетности для одногородней бюджетной организации считается день фактической передачи ее по принадлежности, а для иногородней - дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия, но не позднее 5 дней до даты представления бухгалтерской отчетности.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетов с выходным (нерабочим) днем, отчет представляется на следующий за ним первый рабочий день. <*>
Сноска. В пункт 1.7 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .

1.7-1. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және бағынысты мемлекеттiк мекемелер Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігiне және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiне белгiленген мерзiмде республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептi дайындау үшiн қажеттi ақпаратты беруге мiндеттi.
Ескерту. 1.7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267  бұйрығымен
1.8. Бухгалтерлік есепті жасаған кезде "Бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын , "Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен қаржыландырылатын ұйымдардағы бухгалтерлік есеп бойынша" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30  нұсқаулығын  және осы Нұсқаулықта баяндалған есеп нысанын толтыру тәртібі туралы оған енгізілген өзгерістерді және толықтыруларды, нұсқауларды және басқа да нұсқаулық құжаттарын басшылыққа алу қажет.
Ескерту. 1.8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100  бұйрығымен
2. Жылдық, тоқсандық бухгалтерлік есеп нысандарының көлемі
2.1. Мемлекеттік мекемелер ұсынатын жылдық, тоқсандық бухгалтерлік есеп нысандарының көлеміне мынадай нысандар енеді:
- бюджеттен қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтамамен бірге N 1-нысанның (коды 0503001) қаржыландыру жоспарының орындалу балансы;
- ұйымның қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп - N 2-нысан (коды 0603008);
- "Қайтарып алу" белгісімен ұйымның қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп - N 2-0-нысан (коды 0603008);
- мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алатын қаражаттарды пайдалануы туралы есеп - 4-нысан (коды 0503041); <*>
- мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алатын қаражаттарды пайдалануы туралы есеп - 4-нысан - жиынтық; <*>
- депозиттiк қаражаттар бойынша есеп - 4-қ-нысан.; <*>
- демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттар бойынша есеп - 4-дк-нысан; <*>
- валюталық қаражаттары бар мемлекеттік мекемелер валюталық қаражат қозғалысы туралы есепті N 4-в нысан бойынша (коды 0503047) ұсынады;
- активтердің қозғалысы туралы есеп - N 5-нысан (коды 0503051);
- материалдық құндылықтардың және төмен бағалы және тез тозатын заттардың қозғалысы туралы есеп - N 6-нысан (коды 0503053);
- үкiметтiк шығындарға бөлiнген қаражатты пайдалану туралы есеп - N 7 нысан; <*>
- зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды және жерлеуге арналған жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді төлеу туралы есеп - N 8-жт нысан; <*>

1.7-1. Администраторы республиканских бюджетных программ и их подведомственные государственные учреждения обязаны предоставлять Министерству финансов Республики Казахстан и Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета в установленные сроки информацию, необходимую для подготовки отчета об исполнении республиканского бюджета. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 1.7-1 - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .
1.8. При составлении бухгалтерской отчетности необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" от 26.12.95г. N 2732 Z952732_  , Инструкцией "По бухгалтерскому учету в организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов", утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства Финансов Республики Казахстан от 27.01.98г. N 30 и внесенными в нее изменениями и дополнениями, указаниями о порядке заполнения форм отчетности, изложенными в настоящей Инструкции, и другими инструктивными документами. <*>
Сноска. Пункт 1.8 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
2. Объем форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности
2.1. В объем форм годовой, квартальной отчетности, представляемой бюджетной организацией, включаются следующие формы:
- баланс исполнения плана финансирования формы N 1 (код 0503001) со справкой о движении сумм финансирования из бюджета;
- отчет об исполнении плана финансирования организации - форма N 2 (код 0603008);
- отчет об исполнении плана финансирования организации - форма N 2-0 (код 0603008) с отметкой "Отзыв";
- отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений - форма 4 (код 0503041);
- отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений - форма 4 - сводная:
- отчет по депозитным средствам - форма 4-д;
- отчет по средствам от спонсорской и благотворительной помощи - форма 4-сп";
- организации, имеющие валютные средства, представляют отчет о движении валютных средств по форме N 4-в (код 0503047);
- отчет о движении активов - форма N 5 (код 0503051);
- отчет о движении материальных ценностей и малоценных и быстроизнашивающихся предметов - форма N 6 (код 0503053);
- отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты - форма N 7;
- отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий и пособий на погребение, и других социальных выплат - форма N 8-вп;

- мемлекеттік мекемелерде ақшалай активтердің және материалдық құндылықтардың жетіспеушілігі мен ұрлану туралы есеп - N 15-нысан (коды 0503078); <*>
- лимиттерді таратушыларға таратылған сомалардың республикалық бюджеттен алынған сомалары туралы ведомость - N 1-нысан (коды 0503061);
- республикалық бюджеттен алынған қаражаттар туралы жиынтық ведомость - N 2-нысан (коды 0503063);
- республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы - 032А-нысаны немесе Шығыстар бойынша жиынтық есеп - 4-20-нысан; <*>
- жергілiктi бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы - 032-А-нысаны немесе Шығыстар бойынша жиынтық есеп - 4-20-нысан; <*>
- сыртқы заемдар бойынша есеп - N 16-нысан; <*>
- гранттар бойынша есеп - N 17 нысан;
- бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп - N 4-"бюджтыс"-нысан; <*>
- республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердiң толығымен бөлiнуiн бақылау ведомосы - N 047-нысан; <*>
- республикалық бюджет бойынша лимит бөлуге жататын мемлекеттiк мекемелердiң рұқсаттары - N 046-нысан; <*>
- жергiлiкті бюджет бойынша бөлуге жататын рұқсат - N 146- нысан;
- Қазақстан Республикасы Үкiметiнің және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражатты пайдалану туралы анықтама;
- республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшілерiнің қаражатты жұмсауы туралы ақпарат - N 3 нысан;
- республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер;
- жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер;
- республикалық бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешек туралы талдамалы деректер;
- жергiлiктi бюджеттердің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешек туралы талдамалы деректер.
Ескерту. 2.1-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100  бұйрығымен
2.2. Жылдық және тоқсандық бухгалтерлік есепке бюджеттен бөлінген және мақсатсыз пайдаланылған сомалардың даусыз тәртіпте бюджетке өндіріп алынған сомалары көрсетіле отырып, есепті кезеңде бюджет және арнаулы қаражаттар бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуына әсерін тигізген негізгі факторлар баяндалатын түсіндірме жазба міндетті түрде қоса беріледі, сондай-ақ кассалық шығыстардың іс жүзіндегіден ауытқу себептері және бағдарламалар (кіші бағдарламалар) мен шығыстардың экономикалық сыныптама ерекшеліктері бөлінісінде бюджет қаражатының жете игерілмеу себептері айтылады. Түсіндірме жазбада жүргізілген түгендеу, дебиторлық және кредиторлық берешектер олардың пайда болу салдары көрсетіле отырып, жағдайының нәтижесі туралы мәліметтер көрсетілуі керек. Есепке түсiндiрме жазбада ақшалай қаражаттың, активтер мен материалдық құндылықтардың жетiспеуiн мемлекеттiк мекеменің есебiнен шығаруын, сондай-ақ мемлекеттiк мекеменің бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн кредиторлық берешектің пайда болу себептерiн көрсету қажет. Бұдан басқа кiрiстердің бюджеттiк жiктемесiнің кодтары бойынша тиiстi бюджетке кейiннен аудара отырып, жаңа қаржы жылы бюджеттiк шотқа мiндеттi түрде қайтарылуы тиiс, ағымдағы қаржы жылы бюджеттiк шотқа есепке алу үшiн тапсырылмаған мемлекеттiк мекеменің кассасындағы қолма-қол ақша қалдықтарының пайда болу себептерiн көрсету керек. <*>
Бұдан басқа Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен қаражат алған мемлекеттiк мекемелер мен өзге де ұйымдар түсiндiрме жазбада алынған соманы көрсетедi.
Жылдық және тоқсандық бухгалтерлік есептерге түсіндірме жазбадағы ақпарат қысқа жазылуы және мынадай бөлімдер бойынша түсінік беруді қамтуы тиіс: Жалпы ережелер; Қаржыландыру жоспары атқарылу балансының деректерін түсіндіру; Қаржыландыру жоспарын атқару мен оның кассалық және іс жүзіндегі атқарылуына әсер ететін себептері; Есеп құрамына қосылған бухгалтерлік есептіліктің басқа нысандары бойынша түсіндіру; Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бөлінісінде есепті кезең ішінде қабылданған міндеттемелер туралы ақпарат.
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi ведомостволық бағыныстағы мекемелер бойынша айдың аяғында бөлiнген, бiрақ келесi айда есепке алынған ашық лимиттердiң сомаларын жиынтық балансының қаржыландыру жоспары орындалуының 091 "Жолдағы ашылған лимиттер" қосалқы шотында есепке алады.
Ведомстволық бағыныстағы мекемелерi жоқ бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi айдың аяғында, бiрақ келесi айда есепке алынған ашық лимиттердiң сомасын 091 қосалқы шот бойынша қаржыландыру жоспары орындалуының балансында көрсетедi.<*>

- отчет о недостачах и хищениях денежных средств, активов и материальных ценностей в бюджетных организациях - форма N 15 (код 0503078);
- ведомость о полученных из республиканского бюджета средствах с распределением сумм по распределителям лимитов - форма N 1 (код 0503061);
- сводная ведомость о полученных из республиканского бюджета средствах - форма N 2 (код 0503063);
- ведомость движения лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету - форма 032-А или Сводный отчет по расходам - форма 4-20;
- ведомость движения лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету - форма 132-А или Сводный отчет по расходам - форма 4-20;
- отчет по внешним займам - форма N 16;
- отчет по грантам - форма N 17;
- отчет по внебюджетным фондам - форма N 4 "внебюдж";
- ведомость контроля полноты распределения лимитов, выделенных из республиканского бюджета - форма N 047;
- разрешения государственных учреждений, подлежащие распределению лимита по республиканскому бюджету - форма N 046;
- разрешение, подлежащее распределению по местному бюджету - форма N 146;
- справка об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
- информация о расходовании средств администраторами республиканских бюджетных программ - форма N 3;
- аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета;
- аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета;
- аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов;
- аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов. <*>
Сноска. В пункт 2.1 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
2.2. К годовому и квартальному бухгалтерским отчетам обязательно прилагается пояснительная записка с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на исполнение плана финансирования по бюджету и специальным средствам, с указанием взысканных (отозванных) в бесспорном порядке в бюджет сумм, выделенных из бюджета и использованных не по целевому назначению, а также изложить причины отклонения кассовых расходов от фактических и причин недоосвоения бюджетных средств в разрезе программ (подпрограмм) и специфик экономической классификации расходов. В пояснительной записке необходимо отразить данные о результатах проведенной инвентаризации, состояние дебиторской и кредиторской задолженностей с указанием причин их образования. В пояснительной записке к отчету необходимо отразить списание недостачи денежных средств, активов и материальных ценностей за счет государственного учреждения, а также причины образования кредиторской задолженности за приобретенные товары (работы, услуги) сверх утвержденного плана финансирования государственного учреждения. Кроме того, следует указать причины образования остатков наличных денег в кассе государственного учреждения, не сданных в текущем финансовом году для зачисления на бюджетный счет, которые в обязательном порядке должны быть возвращены в новом финансовом году на бюджетный счет с последующим перечислением в соответствующий бюджет по кодам бюджетной классификации доходов.
Кроме того, государственные учреждения и иные организации, получившие средства из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, в пояснительной записке показывают полученные суммы.
Информация в пояснительной записке к годовому и квартальному бухгалтерским отчетам должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: Общие положения; Пояснения данных баланса исполнения плана финансирования; Исполнение плана финансирования и причины, повлиявшие на кассовое и фактическое исполнение; Пояснение по другим формам бухгалтерской отчетности, включенным в состав отчета; Информация о принятых обязательствах за отчетный период в разрезе программ (подпрограмм).
Администраторы бюджетных программ, суммы открытых лимитов, распределенных по подведомственным учреждениям в конце месяца, но зачисленных в следующем месяце, учитывают на субсчете 091 "Открытые лимиты в пути" сводного баланса исполнения плана финансирования.
Администраторы бюджетных программ, не имеющие подведомственных учреждений, сумму открытых в конце месяца лимитов, но зачисленных в следующем месяце, показывают в балансе исполнения плана финансирования по субсчету 091.

Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшілерi "Қазынашылықтың банктік автоматтандырылған жүйесінде жұмыс істейтін (бұдан әрі - БАСК-М жүйесінде) Қазынашылықтың аумақтық органдарынан N 047 "Лимиттердiң толығымен бөлiнуiн бақылау ведомосы" нысанын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын лимиттердiң төмен тұрған билiк етушiлерi - N 046 "Республикалық бюджет бойынша бөлiнуге жататын мемлекеттiк мекемелердiң рұқсаттары" нысанын алады, жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын лимиттердiң бас билiк етушiлерi Қазынашылық органдарынан N 146 "Жергiлiктi бюджет бойынша бөлiнуге жататын рұқсат" алады және бухгалтерлiк есепке қосып тiркейдi. <*>
Түсіндірме жазбасымен бірге жылдық және тоқсандық есептерге ұйым басшысы, бас бухгалтер немесе мемлекеттік мекемелер бухгалтерлік есепті жүргізуді қамтамасыз ететін бөлімшені басқаратын тұлға қол қояды.
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыру жоспарының атқарылуы туралы жиынтық бухгалтерлік есепке бірінші қол қою құқығы осы органның басшысында немесе белгіленген тәртіппен оны алмастыратын тұлғада, екінші қол қою құқығы - бас бухгалтерде болады.
Бухгалтерлiк есеппен қоса берiлген барлық нысандарда басшы мен бас бухгалтердiң қолының қасында мiндеттi түрде қойылған қолдың мағынасының ашылуы болуы керек (аты-жөнi және тегi). <*>
Ескерту. 2.2-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100  бұйрығымен
2.3. Республикалық бюджеттен қаржыландыру алатын мемлекеттік мекемелер (банктер, жергiлiктi атқарушы органдар) "Мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп" N 2 нысаны (0603008 коды), N 2-о нысан бойынша республикалық бюджеттен алынған қаражат туралы бухгалтерлiк есептi және оларға түсiндiрме жазбаны жасайды және "қаржыландыру жоспарының орындалу балансы" N 1 нысанын ұсынбай-ақ Қазынашылықтың аумақтық органына бередi. <*>
Ескерту. 2.3-тармақ өзгертілді, жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен
2.3-1. Республикалық бюджеттен ұсталатын, бiрақ тиiстi мақсаттарға жергiлiктi бюджеттен лимиттер алатын мемлекеттiк мекемелер (0603008 коды) N 2 нысан бойынша қаржыландыру жоспарының атқарылуы туралы есептi тиiстi жергiлiктi қаржы органдарына, ал бухгалтерлiк есептi нысандарының толық көлемiнде Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органдарына және жоғары тұрған органға ұсынады. <*>
Ескерту. 2.3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен

Администраторы республиканских бюджетных программ, получают от территориальных органов Казначейства, работающих в Банковской автоматизированной системе Казначейства (далее - в системе БАСК-М), форму N 047 "Ведомость контроля полноты распределения лимитов", нижестоящие распорядители лимитов, финансируемые из республиканского бюджета, - форму N 046 - "Разрешения государственных учреждений, подлежащие распределению по республиканскому бюджету", главные распорядители лимитов, финансируемые из местных бюджетов, получают от органов Казначейства, работающих в Банковской автоматизированной системе Казначейства (далее - в системе БАСК-М), форму N 146 "Разрешение, подлежащее распределению по местному бюджету" и прилагают к бухгалтерской отчетности.
Годовые и квартальные отчеты с пояснительными записками к ним подписываются руководителем организации, главным бухгалтером или лицом, возглавляющим подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета в бюджетной организации.
Правом первой подписи на сводной бухгалтерской отчетности об исполнении плана финансирования администратора республиканских бюджетных программ обладает руководитель данного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - главный бухгалтер.
Во всех формах представляемой бухгалтерской отчетности рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера обязательно должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы). <*>
Сноска. В пункт 2.2 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
2.3. Организации (банки, местные исполнительные органы), получающие финансирование из республиканского бюджета, составляют и представляют бухгалтерскую отчетность о полученных из республиканского бюджета средствах по форме N 2 "Отчет об исполнении плана финансирования государственного учреждения" (код 0603008), форме N 2-о (код 0603008) и пояснительную записку к ним в территориальные органы Казначейства без представления формы N 1 "Баланс исполнения плана финансирования". <*>
Сноска. В пункт 2.3 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 23 9 V990816_ ; в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .
2.3-1. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, но получающие лимиты из местных бюджетов на соответствующие цели, представляют отчет об исполнении плана финансирования по форме N 2 (код 0603008) в соответствующие местные финансовые органы, а бухгалтерскую отчетность в полном объеме форм в соответствующие территориальные органы Казначейства и вышестоящий орган. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 2.3-1 приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .

2.3-2. <*>
Ескерту. 2.3-2-тармақпен толықтырылды, алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100  бұйрығымен .
2.4. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерді тарату, қайта ұйымдастыру кезінде мүліктік құқықтар мен міндеттемелер тапсырып беру актісіне сәйкес, ал бөлінген және бөлген кезде бөлу балансына сәйкес құқық мирасқорына беріледі. Бөлу балансы әр бөлінетін ұйым үшін бір данадан жасалады. Тарату балансы "Қаржыландыру жоспарының орындалу балансы" N 1-нысан бойынша жасалады. Жылдық есеп нысанының көлеміне беру күнінде.
2.5. Бір бағыныстан екінші бағынысқа берілетін мемлекеттік мекемелер жылдық есеп көлемінде беру күніне қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы бухгалтерлік есеп жасайды және оны жоғары тұрған органға бұрынғы бойынша және жаңа бағыныс бойынша ұсынады.
2.6. Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер олар арқылы кассалық шығыстар өткен Қазынашылықтың тиісті аумақтық органдарына нысандары толық көлемдегі есептіліктің үш данасын ұсынады. Бухгалтерлік есептілікті тексерген кезде аумақтық Қазынашылық органының жауапты атқарушысы ұсынылған есеп нысандарының толықтығына және түсіндірме жазбасының болуына назар аударады. Ескертулер болмаған кезде есептілік N 1 нысан (код 0503001) шығыстар кірістерді жоспарлаудың және шығыстарды қаржыландырудың орындалу балансының, N 2 нысан (код 0603008), N 2 нысан (шақыру) (код 0603008) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есептің бірінші бетінде оң жақ жоғарғы бұрышында бақылау бұрыштамасымен және Қазынашылық аумақтық органының мөр табанымен белгіленеді. Қазынашылықтың тиісті аумақтық органының бұрыштамасы және мөр табаны бар есептіліктің екі данасы мемлекеттік мекемеге қайтарылады, олардың біреуі жоғары тұрған органға жіберіледі. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағыныстағы құрылымдық бөлімшелерден бухгалтерлік есепті қабылдап алған-тексерген кезде белгіленген тәртіпті қатаң сақтауы тиіс.
Ескерту. 2.6-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен

2.3-2. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 2.3-2 приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; пункт исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
2.4. При ликвидации, реорганизации (при слиянии и присоединении) министерства, государственного комитета и иного исполнительного органа, имущественные права и обязанности переходят к правопреемнику в соответствии с передаточным актом, а при разделении и выделении - в соответствии с разделительным балансом. Разделительный баланс делается по одному экземпляру для каждой выделяющейся организации. Ликвидационный баланс составляется по форме N 1 "Баланс исполнения плана финансирования". В объем форм годовой отчетности включаются разделительный или ликвидационный баланс на дату передачи и представляются в Департамент Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан отдельными отчетами по каждому министерству, государственному комитету и иному исполнительному органу.
2.5. Организации, которые передаются из одного подчинения в другое, составляют бухгалтерский отчет об исполнении плана финансирования на дату передачи в объеме форм годового отчета и представляют его вышестоящему органу как по прежней, так и по новой подчиненности.
2.6. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, представляют отчетность в полном объеме форм в трех экземплярах в соответствующие территориальные органы Казначейства, через которые проводились их кассовые расходы. При проверке бухгалтерской отчетности ответственный исполнитель территориального органа Казначейства обращает внимание на полноту представленных форм отчетов и на наличие пояснительной записки. При отсутствии замечаний отчетность отмечается контрольной визой и штампом территориального органа Казначейства в правом верхнем углу на первой странице баланса исполнения сметы расходов формы N 1 (код 0503001), отчета об исполнении плана финансирования государственных учреждений формы N 2 (код 0603008), формы N 2 (отзыв) (код 0603008). Два экземпляра отчетности с визами и штампом соответствующего территориального органа Казначейства возвращаются государственному учреждению, один из которых направляется вышестоящей организации. Администраторы республиканских бюджетных программ при приеме-проверке бухгалтерского отчета от подведомственных структурных подразделений должны строго соблюдать установленный порядок. <*>
Сноска. Пункт 2.6 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .

2.7. Жылдық және тоқсандық бухгалтерлік есептің мамандандырылған нысан үлгілерін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық Комитетінiң келісімі бойынша, Қазақстан Республикасының тиісті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері дайындайды. <*>
Ескерту. 2.7-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен
3. Ағымдағы бухгалтерлік есепке алу шоттарын қорытындылау тәртібі
3.1. Ұйымдардың жылдық және тоқсандық бухгалтерлік есептері тиісті құжаттармен расталған тексерілген бухгалтерлік жазбалардың негізінде жасалады. Баланс жасаудан бұрын синтетикалық есепке алу шоты бойынша айналымдармен және қалдықтармен бірге аналитикалық шот бойынша айналымдар мен қалдықтарды тексеру жүргізіледі.
3.2. Баланстың берілген мәліметтері есепті жылдың аяғында жүргізілген түгендеудің нәтижелерімен расталуы керек және бұл ретте байқалған алшақтық жылдық есеп ұсынылғанға дейін реттелуі керек.
Түгендеуді:
- жылдық бухгалтерлік есепті жасаудан бұрын;
- материалдық-жауапты тұлғаларды алмастырған кезде (қабылдау-беру күнінде);
- ұрлану немесе зиян келтіру, сондай-ақ құндылықтардың бүліну фактілері айқындалған кезде;
- өрт немесе табиғат апаттары жағдайында;
- ұйымды заңды тұлға ретінде таратқан, қайта ұйымдастырған (қосылған және біріктірген) кезде жүргізу міндетті.
Түгендеу кезінде анықталған активтердің, материалдық құндылықтардың және бухгалтерлік есеп мәліметтері бар ақшалардың іс жүзіндегі болу алшақтығы, төмендегідей тәртіпте реттеледі:
- артық деп танылған активтер, материалдық құндылықтар мен ақшалар кейін артық болу себебін белгілеп, кіріске алуға жатады;
- активтердің, материалдық құндылықтардың және ақшалардың жетіспеушілігі мен ұрлануы белгіленген сомалар, сондай-ақ материалдық құндылықтарды бүлдіруден жоғалған сомалар кінәлі тұлғалардың шотына жатқызады.
3.3. Мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландырылатын ұйымдардың пайдаланылмаған ашық лимиттердің қалдығы 31 желтоқсанда жабылады.
3.4. Мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер, бюджеттік қаражаттардан басқа өзінің иелігінде ақылы қызмет көрсетуден түсетiн қаражаттар, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттар иелене алады. Есептердi ашу тәртiбi толықтырулар мен өзгерiстердi есептей отырып, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 241 бұйрығымен бекiтiлген мемлекеттiк мекемелердің шоттарын ашу және жабу тәртiбi туралы ережесiнде айтылған.
Демеушілiк және қайырымдылық көмектен, бөгде ұйымдардан қаражат алған және оны ағымдағы қаржылық жылы пайдаланбаған мемлекеттiк мекеме келесi қаржылық жылы мақсатқа сай пайдаланады.
Мемлекеттік мекеменің ақылы қызметті іске асырудан алынатын қаражаттары бойынша кірістер және шығыстарын қаржыландыру жоспарларының қолданысы ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанында тоқтатылады.
Ақылы қызметтердің түрі сақталған жағдайда, ақылы қызметтерден алынатын қаражаттың қалдықтарын мемлекеттік мекемелер жаңа қаржы жылы пайдаланады, ақылы қызметтердің тиісті түрі болмаған жағдайда - тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.
Ескерту. 3.4.-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .

2.7. Образцы специализированных форм годовой и квартальной бухгалтерской отчетности могут разрабатываться соответствующими министерствами, государственными комитетами и иными исполнительными органами Республики Казахстан по согласованию с Комитетом Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 2.7 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 26 7 V011547_  .
3. Порядок заключения счетов текущего бухгалтерского учета
3.1. Годовые, квартальные бухгалтерские отчеты организации составляют на основе проверенных бухгалтерских записей, подтвержденных соответствующими документами. До составления баланса производится сверка оборотов и остатков по аналитическим счетам с оборотами и остатками по счетам синтетического учета.
3.2. Данные статей баланса на конец отчетного года должны быть подтверждены результатами проведенной инвентаризации и расхождения, обнаруженные при этом, должны быть отрегулированы до представления годового отчета.
Проведение инвентаризации обязательно:
- перед составлением годовой бухгалтерской отчетности;
- при смене материально-ответственных лиц (на день приема-передачи);
- при установлении факта хищений или злоупотреблений, а также порчи ценностей;
- в случае пожара или стихийных бедствий;
- при ликвидации, реорганизации (при слиянии и присоединении) организации как юридического лица.
Выявленные при инвентаризации расхождения фактического наличия активов, материальных ценностей и денег с данными бухгалтерского учета регулируются в следующем порядке:
- активы, материальные ценности и деньги, оказавшиеся в излишке, подлежат оприходованию с последующим установлением причин возникновения излишка;
- суммы установленных недостач и хищений активов, материальных ценностей и денег, а также суммы потерь от порчи материальных ценностей относят за счет виновных лиц.
3.3. Остатки неиспользованных открытых лимитов организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, закрываются 31 декабря.
3.4. Организации, содержащиеся за счет государственного бюджета, помимо бюджетных средств могут иметь в своем распоряжении средства от платных услуг, средства от спонсорской и благотворительной помощи. Порядок открытия счетов изложен в Инструкции о порядке открытия и закрытия счетов государственных учреждений, утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года N 241, с учетом дополнений и изменений.
Государственное учреждение, получившее средства от спонсорской и благотворительной помощи, от сторонних организаций и не использовавшее их в текущем финансовом году, использует по назначению в следующем финансовом году.
Действия планов доходов и финансирования расходов государственного учреждения по средствам, получаемым от реализации платных услуг, прекращаются 31 декабря текущего финансового года.
Остатки средств от платных услуг в случае сохранения вида платных услуг, используются государственными учреждениями в новом финансовом году, в случае отсутствия соответствующего вида платных услуг - перечисляются в доход соответствующего бюджета. <*>
Сноска. В пункт 3.4 внесены изменения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .

3.5. Дебиторлық берешек сомалары өндіріліп алынуы, ал кредиторлық берешек - өтелуі керек. Дебиторлармен және кредиторлармен аяқталмаған есеп айырысулар Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнің 1999 жылғы 23 шiлдедегi N 335 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының республикалық және жергілiктi бюджеттерiнің есебiнен ұсталатын ұйымдарда активтердi, материалдық қорларды, ақшаларды, есеп айырысулар мен баланстың басқа баптарын түгендеудi жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулығына сәйкес салыстырылуы, расталуы және есептелген берешектер туралы есепке түсіндірме жазбада түсініктеме берілуі керек.
Есепте тұрған тұлғалардан аванстық есептер, сондай-ақ пайдаланылмаған сомалардың қалдықтары уақытылы талап етілуі керек.
Ескерту. 3.5-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен
3.6. Бюджет бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуы жөніндегі ағымдағы есептің шоттарын қорытындылау мынадай тәртіпте жүргізіледі:
230 "Ұйымның және басқа да шаралар шығыстарын бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шотына (140 "Ұйымның және басқа да шаралар шығыстарын бюджеттен қаржыландыру бойынша есеп айырысу") дебетіне 200 "Ұйымды және басқа да шараларды қаржыландыруға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шоты бойынша қалдық көшіріледі.
Егер бюджет бойынша іс жүзіндегі шығыстардың сомасы 230 қосалқы шот немесе 140 қосалқы шот бойынша қаржыландыру қалдығынан асып кетсе, шығыстарды есептен шығару осы қосалқы шоттар бойынша қалдыққа тең сомада жүргізіледі.
231 "Күрделі жұмсалымдарды бюджеттен қаржыландыру" және 143 "Күрделі жұмсалымдарды бюджеттен қаржыландыру бойынша есеп айырысу" қосалқы шоттарының дебетіне көшіріледі:
093 "Күрделі жұмсалымдарға арналып ашылған лимиттер", 103 "Күрделі жұмсалымдарға арналған лимиттер" қосалқы шоттары бойынша 31 желтоқсанда жабылған қаражаттар қалдығының сомасы;
Жыл аяқталғаннан кейiн 2-б нысаны бойынша лимиттер алатын республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi жүргiзiлген шығыстарды қорытынды айналымдармен есептен шығарады және республикалық басқа бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне бөлiнген лимиттердің есебiнен республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнің шығыстарына бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шотының дебетi және 201 "Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың басқа әкiмшiсiне бөлiнген лимиттердің есебiнен мемлекеттiк мекеменi ұстауға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шотының кредитi бойынша бухгалтерлiк жазбамен көрсетедi. <*>
200 қосалқы шот бойынша іс жүзіндегі шығыстарды 236 "Балалар мекемелерін ұстау үшін ата-аналарының қаражаттары" және 238 "Ұйымды ұстауға арналған өзге де қаражаттар" қосалқы шоттарына есептен шығару жыл аяғындағы осы қосалқы шоттардағы қаражаттардың қалдығына тең сомада жүргізіледі, қалған сома 230 (140) қосалқы шотқа жатқызылады.
Ескерту. 3.6-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен

3.5. Суммы дебиторской задолженности должны быть взысканы, а кредиторская задолженность - погашена. Незаконченные расчеты с дебиторами и кредиторами должны быть сверены, подтверждены в соответствии с Инструкцией о порядке проведения инвентаризации активов, материальных запасов, денег, расчетов и других статей баланса в организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов Республики Казахстан, утвержденной приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 23 июля 1998 года N 335 и о числящейся задолженности даны пояснения в пояснительной записке к отчету.
От подотчетных лиц необходимо своевременно затребовать авансовые отчеты, а также остатки неиспользованных сумм. <*>
Сноска. Пункт 3.5 - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .
3.6. Заключение счетов текущего учета по исполнению плана финансирования по бюджету производится в следующем порядке:
В дебет субсчета 230 "Финансирование из бюджета на расходы организации и другие мероприятия" (140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы организации и другие мероприятия") списывается остаток по субсчету 200 "Расходы по бюджету на содержание организации и другие мероприятия".
Если сумма фактических расходов по бюджету превышает остаток финансирования по субсчету 230 или субсчету 140, списание расходов производится в сумме, равной остатку по этим субсчетам.
В дебет субсчетов 231 "Финансирование из бюджета капитальных вложений" и 143 "Расчеты по финансированию из бюджета капитальных вложений" списываются:
сумма закрытых 31 декабря остатков средств по субсчетам 093 "Открытые лимиты на капитальные вложения", 103 "Лимиты на капитальные вложения".
По окончании года администраторы республиканских бюджетных программ, получившие лимиты по форме 2-б, произведенные расходы списывают заключительными оборотами и отражают бухгалтерской записью по дебету субсчета 233 "Финансирование из бюджета на расходы администратора республиканских бюджетных программ за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ" и кредиту субсчета 201 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ.
Списание фактических расходов по субсчету 200 на субсчета 236 "Средства родителей на содержание детского учреждения" и 238 "Прочие средства на содержание организации" производится в суммах, равных остатку средств на этих субсчетах на конец года, остальная сумма относится на субсчет 230 (140). <*>
Сноска. Пункт 3.6 - с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .

3.7. Басқа да қорлармен айналысатын мемлекеттік мекемелер жыл аяғында 215 "Өзге де қорлар есебінен шығыстар" қосалқы шоты бойынша іс жүзіндегі шығыстар 272 "Өзге де қорлар" қосалқы шотының дебетіне есептен шығару жолымен жабылады. Аяқталған және пайдалануға берілген объектілер бойынша шығындар жыл ішінде 216 "Күрделі жұмсалымға арналған өзге де қорлар есебінен шығыстар" қосалқы шотына есептелінеді, ал жыл аяқталған соң 272 "Өзге де қорлар" қосалқы шотының дебетіне есептен шығарылады. <*>
Ескерту. 3.7.-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен
3.8. Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар бойынша ағымдағы есептiң шоттарын қорытындылау 400 "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан түсетiн кiрiстер" қосалқы шотының дебетiнде есептен шығару арқылы жүргiзiледi:<*>
211 "Ақылы қызмет көрсетуді сатудан алынатын қаражаттардың есебінен шығыстар" қосалқы шоты бойынша қалдықты 400 қосалқы шот бойынша жыл аяғындағы қалдық шегінде. Шығарылатын өнімі аз көлемдегі, 400 және 211 қосалқы шоттарда кірістер мен шығыстар есебін жүргізетін қосалқы ауыл шаруашылық және өндіріс (оқу) шеберханалары бойынша жыл аяғында аяқталмаған өндіріске жататын шығындар сомасы қалуына болады. <*>
Ескерту. 3.8.-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен
3.9. Жыл соңында аяқталған және пайдалануға берілген объектілер бойынша, сондай-ақ шығарылатын өнімнің өзіндік құнына жатпайтын басқа да шығындар 212 қосалқы шоттың кредитінен 400, 246 қосалқы шоттың дебетіне көшіріледі. Аяқталмаған және аяқталған, бірақ пайдалануға берілмеген құрылыс және қайта құру объектілері бойынша шығындар 212 қосалқы шоты бойынша баланста қалады.
3.10. Арнаулы қаражаттардың сметалары бойынша жоспарланатын өндірістік (оқу) шеберханалар мен қосалқы ауыл шаруашылығы бойынша шоттардың қорытындылары, шығындардың есебі және 080 "Өндірістік (оқу) шеберханалардың шығындары" және 280 "Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдарын сату" қосалқы шоттарында жүргізілетін өнімдер мен бұйымдарды сату шығарылған өнімдерді, бұйымдар мен көрсетілген қызметтерді сату нәтижелерін шаруашылықты табысты жүргізген жағдайда 280 қосалқы шоты дебетінен 410 "Пайдалар мен зияндар" қосалқы шотының кредитіне, ал зияндар пайда болған жағдайда - 410 "Пайдалар мен зияндар" қосалқы шот дебетіне 280 қосалқы шот кредитінен есептен шығару жолымен жүргізіледі.
3.11. Қаржылық жыл аяқталғаннан кейін сыртқы заемдар есебінен жүргізілетін шығыстардың қорытынды айналымымен есептен шығару 249 "Сыртқы заемдар" қосалқы шотының дебеті, 204 "Сыртқы заемдар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар" қосалқы шотының кредиті бойынша бухгалтерлік жазбамен жүргізіледі.
Ескерту. 3.11-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен .

3.7. Бюджетные организации, располагающие прочими фондами, по окончании года фактические расходы по субсчету 215 "Расходы за счет прочих фондов" закрываются путем списания их в дебет субсчета 272 "Прочие фонды". Затраты по законченным и сданным в эксплуатацию объектам в течение года числятся на субсчете 216 "Расходы за счет прочих фондов на капитальные вложения", а по окончании года списываются в дебет субсчета 272 "Прочие фонды". <*>
Сноска. В пункт 3.7 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  .
3.8. Заключение счетов текущего учета по средствам, получаемым от платных услуг, производится путем списания в дебет субсчета 400 "Доходы от реализации платных услуг":
остатка по субсчету 211 "Расходы за счет средств, получаемых от реализации платных услуг" в пределах остатка на конец года по субсчету 400. По подсобным сельским хозяйствам и производственным (учебным) мастерским с небольшим объемом вырабатываемой продукции, ведущим учет доходов и расходов на субсчетах 400 и 211, на конец года могут оставаться суммы затрат, относящихся к незавершенному производству. <*>
Сноска. В пункт 3.8 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  .
3.9. В конце года по законченным и сданным в эксплуатацию объектам, а также другие затраты, не подлежащие отнесению на себестоимость выпускаемой продукции, списываются с кредита субсчета 212 в дебет субсчетов 400, 246. Затраты по незаконченным и законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции остаются на балансе по субсчету 212.
3.10. Заключение счетов по производственным (учебным) мастерским и подсобным сельским хозяйствам, планируемым по планам доходов и финансирования расходов специальных средств организаций, учет затрат и реализация продукции и изделий которых ведется на субсчетах 080 "Затраты производственных (учебных) мастерских" и 280 "Реализация изделий производственных (учебных) мастерских", производится путем списания результатов реализации выпущенной продукции, изделий и оказанных услуг с дебета субсчета 280 в кредит субсчета 410 "Прибыли и убытки" при прибыльном ведении хозяйства, а в случае образования убытков - в дебет субсчета 410 "Прибыли и убытки" с кредита субсчета 280.
3.11. По окончании финансового года списание заключительными оборотами расходов, произведенных за счет внешних займов, производится бухгалтерской записью по дебету субсчета 249 "Внешние займы", кредиту субсчета 204 "Расходы по проектам, финансируемым за счет внешних займов". <*>
Сноска. Пункт 3.11 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_   .

3.12. Мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарының орындалубалансына барлық бюджеттік, бюджеттен тыс, валюталық шоттар, сыртқы заемдар бойынша арнаулы шоттар және оларды қамсыздандыру және тағайындау орнына тәуелсіз бойынша операциялары қосылуы керек.
3.13. Жазбалар аяқталғаннан кейін келесі жылдың 1 қаңтарына қорытынды баланс жасалады.
4. Жылдық, тоқсандық бухгалтерлік есеп
нысандарын толтыру тәртібі
1-нысан (0503001) - қаржыландыру
жоспарының орындалу балансы
I. АКТИВТЕР
Актив - бюджеттің атқарылуы жөніндегі баланстың бірінші бөлігі, 9 бөлімнен тұрады.
Актив ұйымның бюджет қаражаттарының құрамын, орналасуын және атқарылуын көрсетеді. Онда бюджеттік ұйымның бюджеттік, ағымдағы валюталық шоттардағы, сыртқы заемдар мен бойынша арнаулы шоттардағы, кассадағы қаражаттары, бюджетпен және басқа да есеп айырысумен есеп айырысулары көрсетіледі.
"Активтер" бөлімі
4.2. Бұл бөлімде бюджеттік ұйымға тиесілі бюджеттік және ағымдағы қаражаттардың есебінен сатып алынған барлық активтер, оның ішінде алғашқы құны бойынша жалға берілген, яғни оларды сатып алынған іс жүзіндегі шығын бойынша ғимараттар, дайындаулар көрсетіледі. Активтердің алғашқы құнының өзгеруі қосымша күрделі жұмсалымдар немесе жекелеп тарату, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес келтірілген активтердің құны жүзеге асырылған жағдайда ғана жүргізіледі. <*>
010 "Активтер" жолы бойынша 010-нан 019-ға дейінгі қосалқы шоттарда, баланста жеке жолда көрсетілетін 014 "Материалдық емес активтер" қосалқы шотын қоспағанда, ескерілетін ұйымдардың барлық активтері көрсетіледі.
Жалға берілген активтер бұл жолға енгізілмейді және 01 "Жалға берілген активтер" баланстан тысқары шотына ескеріледі.
011 "Материалдық емес активтер" (014) жолы бойынша жерді, суды, пайдалы қазбаларды және табиғи ресурстарды, үйлерді, ғимараттарды, жабдықтарды пайдалану құқығының; тауар белгілеріне және тауарлы маркаларды беру құқығына лицензиялардың, сондай-ақ өзге де мүлікті құқықтар, делдалдық орындар, гудвилл, бағдарламалық қамтамасыз ету, ұйымдастыру шығыстары, маркетинг және басқа да активтердің құны көрсетіледі. Материалдық емес активтер есепте оларды сатып алуға және дайындық жағдайына келтіруге арналған іс жүзіндегі шығындар сомасында көрсетіледі.
Ескерту. 4.2-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен
"Материалдық босалқы қор" бөлімі
4.3. Бұл бөлімде бюджеттік ұйымға тиесілі құрылыс материалдары, қондырғы жабдықтар, материалдар, тамақ өнімдері, отын және жанар май, мал азығы, жемшөп, ыдыс, машиналарға және жабдықтарға босалқы бөлшектер, қосалқы шаруашылықтардың өнімдері мен бұйымдары, мал төлдері мен бордақылаудағы малдар, оқу, ғылыми және басқа мақсаттар үшін материалдар, сондай-ақ ұзақ қолданылатын және лабораториялық бақылауға арналған материалдар көрсетіледі.

3.12. В баланс исполнения плана финансирования бюджетными организациями должны включаться операции по всем бюджетным, внебюджетным, валютных счетам, специальным счетам по внешним займам независимо от места их обслуживания и назначения.
3.13. После окончательных записей составляется заключительный баланс на 1 января следующего года.
4. Порядок заполнения форм годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности
Форма 1 (0503001) - Баланс исполнения плана финансирования
I. Активы
Актив - первая часть баланса по исполнению бюджета, состоит из 9 разделов.
Актив характеризует состав, размещение и использование средств бюджета организации. В нем отражаются средства бюджетной организации на бюджетных, текущих, валютных счетах, специальных счетах по внешним займам, в кассе, расчеты с бюджетом и другие расчеты.
Раздел "Активы"
4.2. В этом разделе отражаются все принадлежащие бюджетной организации активы, приобретенные за счет бюджетных и текущих средств, в том числе и сданные в аренду по первоначальной стоимости, т.е. по фактическим затратам их приобретения, сооружения, изготовления. Изменение первоначальной стоимости активов допускается лишь в случаях осуществления дополнительных капитальных вложений или частичной ликвидации, а также оценки активов, проводимой в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан.
По строке 010 "Активы" показывается стоимость всех активов организации, учитываемых на субсчетах с 010 по 019, за исключением субсчета 014 "Нематериальные активы", который отражается в балансе отдельной строкой.
Арендованные активы в эту строку не включаются и учитываются на забалансовом счете 01 "Арендованные активы".
По строке 011 "Нематериальные активы" (014) показывается стоимость права пользования землей, водой, полезными ископаемыми и другими природными ресурсами, зданиями, сооружениями, оборудованием; лицензии, права на товарные знаки и торговые марки, а также иные имущественные права, брокерские места, гудвилл, программное обеспечение, организационные расходы, маркетинг и другие активы. Нематериальные активы отражаются в учете в сумме фактических затрат на их приобретение и приведение в состояние готовности. <*>
Сноска. В пункт 4.2 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  .
Раздел "Материальные запасы"
4.3. В этом разделе отражаются принадлежащие бюджетной организации строительные материалы, оборудование к установке, материалы, продукты питания, топливо и горючее, корма, фураж, тара, запасные части к машинам и оборудованию, продукция и изделия подсобных хозяйств, молодняк животных и животные на откорме, материалы для учебных, научных и других целей, а также материалы длительного использования и на лабораторном испытании.

020-070 жолдар бойынша 03 "Бұйымдар мен өнімдер", 04 "Жабдықтар, құрылыс материалдары мен ғылыми зерттеулер үшін материалдар", 05 "Мал төлдері мен бордақылаудағы малдар", 06 "Материалдар мен тамақ өнімдері" шоттарда есепке алынатын материалдық құндылықтардың, қосалқы шаруашылық өнімдері мен бұйымдары, мал төлдері мен бордақылаудағы малдардың құны көрсетіледі.
Ескерту. 4.3-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен .
"Арзан құнды және тез тозатын заттар" бөлімі
4.4. Бұл бөлімде бюджеттік ұйымға тиесілі оларды сатып алу құны бойынша қоймада жатқандарды қоса алғанда, арзан құнды және тез тозатын барлық заттар көрсетіледі.
080 "Арзан құнды және тез тозатын заттар" жолы бойынша арзан құнды және тез тозатын заттардың (бұдан әрі - ТТЗ), оның ішінде 070-073 қосалқы шоттарда ескерілетін арнайы киімдер мен арнайы аяқ-киімдердің құны көрсетіледі.
Ескерту. 4.4-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен .
"Өндіріске және басқа да мақсаттарға
арналған шығындар" бөлімі
4.5. Бұл бөлімде өндірістік (оқу) шеберханалардың, қосалқы ауыл шаруашылығы мен оқу-тәжірибелік шаруашылықтардың бұйымдары мен өнімдерін дайындауға арналған, баспа өнімдерін шығару және қызмет көрсетулер жөніндегі шығындар, сондай-ақ материалдарды дайындау және ұқсату жөніндегі шығындар көрсетіледі. <*>
Бұл бөлімнің 090-130 жолдары бойынша 08 "Өндіріске және басқа да мақсаттарға арналған шығындар" шотында ескерілетін шығындар көрсетіледі.
Ескерту. 4.5-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен
"Ақшалай қаражаттар" бөлімі
4.6. Бұл бөлімде ұйымның бюджеттік, валюталық шоттардағы, сыртқы заемдар және қайта қаржыландыру бойынша, демеушілік және қайырымдылық көмек бойынша, ақылы қызметтер бойынша, депозиттік қаражат бойынша арнайы шоттардағы, кассадағы қаражаттары, сондай-ақ өзге де ақшалай құжаттар көрсетіледі.
140 "Ұйымдардың ведомостволық бағыныстағы ұйымдарға аудару үшін және басқа да шаралардың шығыстарына арналған ашық лимиттер" (90) жолы бойынша ведомостволық бағыныстағы ұйымдарға аудару үшін және басқа да шараларға арналған ұйымның аппаратын ұстауға арналған пайдаланылмаған лимиттер сомасының қалдығы көрсетіледі.
141 "Жолдағы ашық лимиттер" жолы бойынша есепті кезеңде лимиттерді бас таратушылар бөлген, бірақ келесі айда лимиттерді төменде тұрған таратушы алған лимиттердің сомасы көрсетіледі.
150 "Күрделі жұмсалымдарға арналған ашық лимиттер" (093) жолы бойынша күрделі жұмсалымдарды қаржыландыруға арналған пайдаланылмаған лимиттердің қалдығы көрсетіледі.

По строкам 020-070 показывается стоимость материальных ценностей, продукция и изделия подсобных хозяйств, молодняк животных и животные на откорме, учитываемых на счетах 03 "Изделия и продукция", 04 "Оборудование, строительные материалы и материалы для научных исследований", 05 "Молодняк животных и животные на откорме", 06 "Материалы и продукты питания". <*>
Сноска. В пункт 4.3 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  .
Раздел "Малоценные и быстроизнашивающиеся предметы"
4.4. В этом разделе отражаются все принадлежащие бюджетной организации малоценные и быстроизнашивающиеся предметы, включая находящиеся на складе, по стоимости их приобретения.
По строке 080 "Малоценные и быстроизнашивающиеся предметы" показывается стоимость малоценных и быстроизнашивающихся предметов (далее - МБП), в том числе специальной одежды и специальной обуви, учитываемых на субсчетах 070-073. <*>
Сноска. Пункт 4.4 с дополнениями - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
Раздел "Затраты на производство и другие цели"
4.5. В этом разделе отражаются затраты на изготовление изделий и продукции производственных (учебных) мастерских, подсобных сельских и учебно-опытных хозяйств, по изданию печатной продукции и оказанию услуг, а также затраты по заготовке и переработке материалов.
По строкам 090-130 данного раздела показываются затраты, учитываемые на счете 08 "Затраты на производство и другие цели". <*>
Сноска. В пункт 4.5 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  .
Раздел "Денежные средства"
4.6. В этом разделе отражаются средства организации на бюджетных, валютных счетах, специальных счетах по внешним займам на счетах по спонсорской и благотворительной помощи, по платным услугам, по депозитным средствам, в кассе, а также прочие денежные документы.
По строке 140 "Открытые лимиты на расходование организации, для перевода подведомственным организациям и на другие мероприятия" (090) показывается остаток сумм неиспользованных лимитов на содержание аппарата, для перевода подведомственным организациям и на другие мероприятия организации.
По строке 141 "Открытые лимиты в пути" (091) показывается сумма лимитов, выделенных главными распорядителями лимитов в отчетном периоде, но полученных нижестоящими распорядителями лимитов в следующем месяце.
По строке 150 "Открытые лимиты на капитальные вложения" (093) показывается остаток неиспользованных лимитов на финансирование капитальных вложений.

152 "Мақсатсыз пайдаланылған қайтарып алынған (өндіріп алынған) қаражаттардың лимиттері" (095) жолы бойынша арнаулы мақсатсыз пайдаланылған қаражаттар жүргізілген бюджетке қайтарып алудың (өндіріп алудың) нәтижелері көрсетіледі.
160 "Басқа да бюджеттердің есебінен ашық лимиттер" (096) жолы бойынша басқа да бюджет есебінен қаржыландырылатын ұйымдардың шығыстарына арналған ашық лимиттер сомасының қалдығы, оның iшiнде ресми трансферттер (субвенциялар) көрсетіледі.
161 "Республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлігiне және олардың жұмсалуына байланысты операциялар жөнiндегi лимиттер" (098) жолы бойынша - мемлекеттiк мекеменiң шығыстарына және республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлігiнің есебiнен басқа да iс-шараларға арналған ашық лимиттердің сомасы көрсетiледi.
162 "Сыртқы заемдардың есебiнен жобалар бойынша шығындарға арналған ашық лимиттер (099)" жолы бойынша есептi жылдың басынан сыртқы заемдардың есебiнен жобалар бойынша қаржыландыруға арналған ашық лимиттердiң сомасы көрсетiледi.
170 "Ведомостволық бағыныстағы ұйымдарға аудару үшін және басқа да шаралар үшін ұйымдардың шығыстарына арналған лимиттер" (100) жолы бойынша ұйымдарды ұстау үшін және ведомостволық бағыныстағы ұйымдарға аудару үшін, орталықтандырылған шаралар бойынша шығыстарға арналған қаржылық органдардан түскен лимиттер сомасының қалдығы көрсетіледі.
171 "Күрделі жұмсалымдарға лимиттер" (103) жолы бойынша жергілікті бюджеттерден бөлінген күрделі жұмсалымдарды қаржыландыруға арналған лимиттер сомасының қалдығы көрсетіледі.
172 "Жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiне және олардың жұмсалуына байланысты" (108) жолы бойынша мемлекеттiк мекеменің және жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiнің есебiнен басқа да iс-шараларға арналған ашық лимиттер.
190 "Демеушілік және қайырымдылық көмек бойынша шот"(110) жолы бойынша қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекемелер демеушілік және қайырымдылық көмек түрінде заңды және жеке тұлғалардан алған қаражаттың қалдығы, сондай-ақ сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
200 "Ақылы қызметтер бойынша шот" (111) жолы бойынша ақылы қызметтерді сатудан алған қаражат бойынша кірістер және шығыстарды қаржыландыру жоспарының атқарылуымен байланысты операциялар бойынша қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
210 "Депозиттік қаражат бойынша шот (112)" жолы бойынша мемлекеттiк мекемелердiң уақытша билiк етуiне түсетiн, белгiлi бiр жағдайлар пайда болған жағдайда мемлекеттiк бюджетке есептеуге немесе енгiзушiге қайтаруға жататын қаражаттардың қалдығы, мемлекеттiк бiлiмдiк несие және мемлекеттiк студенттiк несие бойынша қаражаттың қалдығы, сондай-ақ Алматы қаласының экономикалық, әлеуметтiк және саяси дамуы үшiн бюджеттен тыс қаражаттар көрсетiледi.

По строке 152 "Лимиты отозванных (взысканных) средств нецелевого использования" (095) показывается результат произведенного отзыва (взыскания) в бюджет средств, использованных не по целевому назначению.
По строке 160 "Открытые лимиты за счет других бюджетов" (096) показывается остаток сумм лимитов, открытых организациям на расходы, финансируемые за счет других бюджетов, в том числе официальных трансфертов (субвенций).
По строке 161 "Лимиты по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в республиканский бюджет и расходованием их" (098) - показывается сумма открытых лимитов на расходы государственного учреждения и на другие мероприятия за счет товарной или натуральной части поступлений в республиканский бюджет.
По строке 162 "Открытые лимиты на расходы по проектам за счет внешних займов (099)" показывается сумма открытых лимитов на финансирование по проектам за счет внешних займов с начала отчетного года.
По строке 170 "Лимиты на расходы организации, для перевода подведомственным организациям и на другие мероприятия" (100) показывается остаток сумм лимитов, поступивших от финансовых органов, на содержание организации и для перевода средств подведомственным организациям, на расходы по централизованным мероприятиям.
По строке 171 "Лимиты на капитальные вложения" (103) показывается остаток сумм лимитов на финансирование капитальных вложений, выделяемых из местных бюджетов.
По строке 172 "Лимиты по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в местный бюджет и расходованием их" (108) - показывается сумма открытых лимитов на расходы государственного учреждения и на другие мероприятия за счет товарной или натуральной части поступлений в местный бюджет.
По строке 190 "Счет по спонсорской и благотворительной помощи" (110) показывается остаток средств, полученных государственными учреждениями, в соответствии с действующим законодательством от юридических и физических лиц в виде спонсорской и благотворительной помощи, а также в виде страховой выплаты.
По строке 200 "Счет по платным услугам" (111) показывается остаток средств по операциям, связанным с исполнением плана доходов и финансирования расходов по средствам, получаемым от реализации платных услуг.
По строке 210 "Счет по депозитным средствам" (112) показываются остаток средств, поступающих во временное распоряжение государственных учреждений и подлежащее, при наступлении определенных условий, зачислению в государственный бюджет или возврат вносителю, остаток средств по государственному образовательному кредиту и государственному студенческому кредиту, а также внебюджетные средства для экономического, социального и культурного развития города Алматы.

211 "Сыртқы заемдар мен гранттар бойынша арнаулы шот" (113) жолы бойынша екінші деңгейдегі банкте ашылған сыртқы заемдар мен гранттар бойынша арнаулы шоттағы қаражаттардың қалдығы көрсетіледі.
214 "Гранттар бойынша арнайы шот" (116) жолы бойынша екінші деңгейдегі банкте арнайы шотта гранттар бойынша қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
215 "Валюталық шот" (118) жолы бойынша есепті жылдың соңғы күнінде қолданылған Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен анықталған рыноктық валюта айырбастау бағамы бойынша шетел валютасын қайта есептеу жолымен алынған валюталық қаражат қалдығы Қазақстан Республикасының валютасымен көрсетіледі.
216 "Жолдағы ақша" (119) жолы бойынша Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі шетелдік мекемелердің шығыстарын қаржыландыруға аударған, бірақ шетелдік мекемелердің есеп айырысу шотына түспеген сома көрсетіледі.
220 "Касса" (120) жолы бойынша бюджеттік ұйымның кассасындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
230 "Аккредитивтер" (130) жолы бойынша тауарларды жеткiзуге ақы төлеу бойынша берушiлер алдында туындаған мемлекеттiк мекемелердің мiндеттемелерiне сәйкес ашылған аккредитивтердің қалдығы көрсетiледi.
231 "Ақшалай құжаттар" (132) жолы бойынша әртүрлі ақшалай құжаттардың: бензин мен майға, тамақтануға төленген талондар, демалыс үйлеріне, санаторияларға, турбазаларға төленген жолдамалар, почта аударымдарына алынған хабарламалар, почта маркалары мен мемлекеттік баж маркалары, заем облигациялары (сақтауға және т.б. тапсырылған), еңбек кітапшасының бланкілері мен оларға ішпектер және т.б. қалдығы көрсетіледі.
232 "Қаржылық жұмсалымдар" (134) жолы бойынша банк депозитіне мемлекеттік мекемелердің жұмсалымдарының (инвестицияларының) сомалары, ұйымның бағалы қағаздары, мемлекеттік және жергілікті заемдардың проценттік облигациялары көрсетіледі. <*>
Ескерту. 4.6.-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
"Есеп айырысу" бөлімі
4.7. Баланста есеп айырысуды көрсететін бухгалтерлік есеп шоттары бойынша қалдықтар ашық күйде көрсетіледі: баланс активінде дебеттік сальдосы бар (дебиторлық берешек), пассивте - кредиторлық сальдосы бар (кредиторлық берешек) шоттар бойынша қалдықтар.
239 (551 пассивте) "Сыртқы заемдар есебінен міндеттемелер бойынша есеп айырысу" (515) жолы бойынша сыртқы заемдар есебінен сатылатын жобалар бойынша орындалған жұмыстар (қызмет көрсетулер)) үшін тапсырысшыларға (өнім берушілерге (мердігерге)) берешек сома көрсетіледі.

По строке 211 "Специальный счет по внешним займам" (113) показывается остаток средств на спецсчете по внешним займам, открытого в банке второго уровня.
По строке 214 "Специальный счет по грантам" (116) показывается остаток средств по грантам на специальном счете в банке второго уровня.
По строке 215 "Валютный счет" (118) показывается остаток валютных средств в валюте Республики Казахстан, полученной путем перерасчета иностранной валюты по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, действующему на последнее число отчетного периода.
По строке 216 "Деньги в пути" (119) показываются суммы, переведенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан на финансирование расходов загранучреждений, но не поступившие на расчетный счет загранучреждений.
По строке 220 "Касса" (120) показывается остаток денег в кассе бюджетной организации.
По строке 230 "Аккредитивы" (130) показывается остаток аккредитивов, открытых в соответствии с обязательствами государственных учреждений, возникающими перед поставщиками по оплате за поставку товаров.
По строке 231 "Денежные документы" (132) показывается остаток разных денежных документов: оплаченные талоны на бензин и масла, на питание, оплаченные путевки в дома отдыха, санатории, турбазы, полученные извещения на почтовые переводы, почтовые марки и марки госпошлины, облигации займа (сданные на хранение и т.п.), бланки трудовых книжек и вкладыши к ним и др.
По строке 232 "Финансовые вложения" (134) показывается сумма вложений (инвестиций) бюджетной организацией в депозиты банков, ценные бумаги организаций, процентные облигации государственных и местных займов. <*>
Сноска. В пункт 4.6 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 31 1 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Раздел "Расчеты"
4.7. Остатки по счетам бухгалтерского учета, отражающим расчеты в балансе, приводят в развернутом виде: остатки по счетам, по которым имеется дебетовое сальдо - в активе баланса (дебиторская задолженность), по которым имеется кредитовое сальдо - в пассиве (кредиторская задолженность).
По строке 239 (551 в пассиве) "Расчеты по обязательствам за счет внешних займов" (151) показывается сумма задолженности заказчикам (поставщикам (подрядчикам)) за выполненные работы (услуги) по проектам, реализуемым за счет внешних займов.

240 (552 пассивте) "Бюджеттік тақырып бойынша тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар үшін тапсырмаларды бөліп төлеу жөніндегі есеп айырысу" (152) жолы бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстары үшін тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған оларға берілген тапсырмаларды орындау бойынша тапсырысшылардың (тапсырысшыларға) берешек сомасы көрсетіледі.
241 (553 пассивте) "Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер үшін тапсырысшылармен есеп айырысу" (153) жолы бойынша кәсіптік-техникалық мектептерде тапсырысшылардың (тапсырысшыларға) олар үшін орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер мен сатылған дайын бұйымдар үшін берешек, сондай-ақ оқушылардың өндірістік оқу процесінде орындаған жұмыстары үшін ұйымдардың берешек сомасы көрсетіледі.
250 (пассивте 560) "Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша есеп айырысулар" (155) жолы бойынша берушілер мен мердігерлерге жоба бойынша орындалған жұмыстар (қызметтер) үшін берешек сомасы көрсетіледі.
261 "Тапсырыс берушілердiң жұмыстар мен қызметтер үшiн аванстары бойынша есеп айырысулар (157)" жолы бойынша келісім-шарт бойынша жұмыстар мен қызмет көрсетулерді орындау үшін аванс ретінде ұйымдардан (тапсырысшыдан) түскен сома, 571 жолы бойынша пассивте осы шот бойынша баланста - келісім-шарт бойынша орындалған жұмыстар үшін берешек сома көрсетіледі. <*>
262 "Әлеуметтiк салықтың жарналары бойынша есеп айырысулар" (159) жолы бойынша мемлекеттiк мекемелердiң әлеуметтiк салыққа басы артық аударылған аударымдары бойынша берешек сомасы, 580 жол бойынша пассивте - мемлекеттiк мекемелердiң әлеуметтiк салыққа аударымдары бойынша берешек сомасы көрсетiледi. <*>
270 "Есепте тұрған тұлғалармен есеп айырысу" (160) жолы бойынша іссапарлық шығыстарға, сондай-ақ қолма қол ақшасыз есеп айырысу жолымен жүргізілуі мүмкін шығыстарға төлеуге арналған оларға берілген аванстар бойынша есепте тұрған тұлғаларға берешек сома көрсетіледі. 160 қосалқы шот бойынша кредиттік қалдықтар 581 жол бойынша баланс пассивінде көрсетіледі.
280 "Жетіспеушіліктер бойынша есеп айырысу" (170) жолы бойынша ақшалар мен материалдық құндылықтардың жетіспеушілігі мен ұрлануы бойынша берешек сома, кінәлі тұлғаларға жатқызылған материалдық құндылықтардың бүлінуінен жоғалған сома және белгіленген тәртіпте ұсталынатын басқа да сомалар көрсетіледі.
290 "Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша есеп айырысулар" (171) жолы бойынша - мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша қызметкерлерге есептелген жәрдемақылар бойынша мемлекеттiк мекемелердiң берешек сомасы көрсетiледi, 582-жол бойынша пассивте әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша берешектiң қалдығы көрсетiледi.

По строке 240 (552 в пассиве) "Расчеты по частичной оплате заказов на опытно-конструкторские разработки по бюджетной тематике" (152) показывается сумма задолженности заказчиков (заказчикам) по выполнению им заказов на опытно-конструкторские разработки для научно-исследовательских организаций.
По строке 241 (553 в пассиве) "Расчеты с заказчиками за выполненные работы и оказанные услуги" (153) в профтехшколах показывается сумма задолженности заказчиков (заказчикам) за выполненные для них работы, оказанные услуги и реализованные готовые изделия, а также задолженность организаций за работы, выполненные учащимися в процессе производственного обучения.
По строке 250 (560 в пассиве) "Расчеты по обязательствам за счет грантов" (155) показывается сумма задолженности поставщикам и подрядчикам за выполненные работы (услуги) по проекту.
По строке 261 "Расчеты по авансам заказчиков за работы и услуги" (157) показывается сумма, поступившая от организации (заказчика) в качестве аванса для выполнения работ и услуг по договору, по строке 571 в пассиве баланса по этому счету - сумма задолженности за выполненные работы и услуги по договору.
По строке 262 "Расчеты по взносам социального налога" (159) показывается сумма задолженности по излишне перечисленным государственным учреждением отчислениям на социальный налог, по строке 580 в пассиве - сумма задолженности государственных учреждений по отчислениям на социальный налог.
По строке 270 "Расчеты с подотчетными лицами" (160) показывается сумма задолженности за подотчетными лицами по выданным им авансам на командировочные расходы, а также на оплату расходов, которые не могут быть произведены путем безналичных расчетов. Кредитовые остатки по субсчету 160 показываются в пассиве баланса по строке 581.
По строке 280 "Расчеты по недостачам" (170) показывается сумма задолженности по недостачам и хищениям денег и материальных ценностей, суммы потерь от порчи материальных ценностей, отнесенные за счет виновных лиц, и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке.
По строке 290 "Расчеты по обязательному социальному обеспечению" (171) - показывается сумма задолженности государственных учреждений по начисленным работникам пособиям по обязательному социальному обеспечению, по строке 582 в пассиве показывается остаток задолженности по социальному обеспечению.

300 (590 пассивте) "Төлемдердің арнайы түрлері бойынша есеп айырысу" (172) жолы бойынша мектепке дейінгі балалар мекемелеріндегі балаларды ұстауға, жеті жылдық музыка мектептеріндегі балаларды оқытуға; мектеп- интернатта тәрбиеленушілерді ұстауға; жұмысшылар мен қызметшілердің жұмыс орындары бойынша алған тамағына; жұмысшылар мен қызметшілердің нысанды киімдеріне; мектеп жанындағы интернаттардағы балаларды тамақтандыруға арналған берешек сома көрсетіледі.
301 "Бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысу" (173) жолы бойынша артық аударылған төлемдердің нәтижесінде жиналған бюджетке қайтаруға жататын берешек сома, 600 пассивте жолы бойынша - бюджет төлеуге жататын, бірақ есепті жылдың аяғында қандай да бір себеп бойынша аударылмаған салықтар бойынша берешек сома, сондай-ақ бюджетке аударылуға жататын басқа да сомалар көрсетіледі.
302 "Шағын және орта бизнес субъектiлерiн несиелендiруге алынған қаражаттар бойынша есеп айырысулар" (175) жолы бойынша жергiлiктi бюджеттерден шағын және орта бизнестi несиелендiруге бөлiнген несиелер көрсетiледi.
310 (640 пассивте) "Бекiтiлген сметаның шегiнде дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысу" (178) жолы бойынша осы бөлімде көрсетілмеген бекiтiлген сметаның шегiнде шоттар бойынша бюджеттік ұйымның берешек сомасы, сондай-ақ жатақхананы пайдаланғаны үшін оқу орындарының студенттері мен оқушыларының берешек сомасы көрсетіледі.
320 "Аванстық төлемдер тәртібінде есеп айырысу" (179) жолы бойынша әрбір мәміле бойынша (тауарлар мен қызмет көрсетулерді тиеу, жөнелту) жеке- жеке есеп айырысу емес, ал тараптармен алдын ала келісілген мерзімде және мөлшерде қаражаттарды дүркін-дүркін аудару жолымен жүзеге асырылатын өнім берушілерге берешек сома көрсетіледі.
321 "Қолма-қол тиындардың ақшалай айналымнан алынуына байланысты есеп айырысулар" (188) жолы бойынша соманы бiр теңгеге дейiн дөңгелектеудiң арифметикалық әдiсiн қолдану нәтижесiнде артық төленген тиындардың қалдық сомасы көрсетiледi, 671-жол бойынша пассивте жалақының, стипендияның төленбеген қалдығы, атқару парақтары бойынша ұсталған төленбеген сомалардың, соманы бiр теңгеге дейiн дөңгелектеудiң арифметикалық әдiсiн қолдану нәтижесiнде тиындармен есеп беретiн тұлға алдындағы берешек сомалардың қалдықтары көрсетiледi.
322 "Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу бойынша есеп айырысулар" (191) жолы бойынша зейнетақылар жәрдемақыларды төлеу жөнiндегі берешек сома, активте - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Зейнетақыларды төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа төленбеген зейнетақылар мен әлеуметтiк жәрдемақылар бойынша берешек сома, пассивте (681 жол) Зейнетақыларды төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа төленген зейнетақылар мен әлеуметтiк жәрдемақылар бойынша нақты шығыстар көрсетiледi.

По строке 300 (590 в пассиве) "Расчеты по специальным видам платежей" (172) показывается сумма задолженности: за содержание детей в детских дошкольных учреждениях, за обучение детей в музыкальных школах-семилетках; за содержание воспитанников в школах-интернатах; за рабочими и служащими за питание, получаемое ими по месту работы; за рабочими и служащими за форменную одежду; за питание детей в интернатах при школах.
По строке 301 "Расчеты по платежам в бюджет" (173) показывается сумма задолженности за бюджетом, образовавшаяся в результате излишне перечисленных платежей, подлежащих возврату, по строке 600 в пассиве - сумма задолженности по налогам, подлежащим взносу в бюджет, но не перечисленным по каким-либо причинам на конец отчетного периода, а также другие суммы, подлежащие перечислению в бюджет.
По строке 302 "Расчеты по средствам, полученным на кредитование субъектов малого и среднего бизнеса" (175) показываются кредиты, выделенные из местных бюджетов на кредитование малого и среднего бизнеса.
По строке 310 (640 в пассиве) "Расчеты с прочими дебиторами и кредиторами в пределах утвержденного плана финансирования" (178) показывается сумма задолженности бюджетной организации по счетам, не указанным в данном разделе в пределах утвержденного плана финансирования, а также сумма задолженности студентов и учащихся учебных заведений за пользование общежитием.
По строке 320 "Расчеты в порядке авансовых платежей" (179) показывается сумма задолженности поставщикам, расчеты с которыми осуществляются не по каждой отдельной сделке (отгрузке, отпуску товара и оказанию услуг), а путем периодического перечисления средств в сроки и размерах, заранее согласованных сторонами.
По строке 321 "Расчеты, связанные с изъятием наличных тиынов из денежного обращения" (188) - показывается остаток суммы излишне выплаченных тиынов в результате применения арифметического метода округления суммы до одного тенге, по строке 671 в пассиве показывается остаток суммы невыплаченного остатка заработной платы, стипендии, остатков невыплаченных сумм, удержанных по исполнительным листам, сумм задолженности перед подотчетным лицом в тиынах, в результате применения арифметического метода округления суммы до одного тенге.
По строке 322 "Расчеты по выплате пенсий и пособий" (191) показывается сумма задолженности по выплате пенсий и пособий, в активе - сумма задолженности по невыплаченным пенсиям и социальным пособиям Государственным Центром по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в пассиве (строка 681) фактические расходы по выплаченным пенсиям и социальным пособиям Государственного Центра по выплате пенсий.

323 "Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған трансферттер бойынша есеп айырысулар" (192) жолы бойынша - мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша жұмыс берушiлердiң шоттарына аударылған сомалар көрсетiледi.
324 "Міндетті зейнетақы жарналары бойынша есеп айырысу" (198) жолы бойынша міндетті зейнетақы жарналары бойынша, активте - артық аударылған төлемдер нәтижесінде жинақталған, пассивте (683 жол) - қандай да бір себеп бойынша аударылмаған берешек сома көрсетіледі.
325 "Iшкi несиелендiру бойынша есеп айырысулар" (199) жолы бойынша - қайтарымды негiзде iшкi несиелендiрудiң мiндеттемелерi бойынша, сондай-ақ мемлекеттiк бiлiмдiк несие және мемлекеттiк студенттiк несие бойынша берешектердiң қалдығы көрсетіледi.
Ескерту. 4.7-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
"Шығыстар" бөлімі
4.8. Бұл бөлімде қаржыландыру жоспары бойынша көзделген шараларға арналған қаражат бойынша мемлекеттік мекемелер жүргізетін іс жүзіндегі шығыстар, сондай-ақ басқа да бюджеттерден алынған шығыстар есепке алынады. Тоқсандық есепте іс жүзінде жүргізілген шығыстардың сомасы, жылдықта - жабылмаған іс жүзіндегі шығыстар сомасының қалдығы көрсетіледі.
330 "Бекiтілген қаржыландыру жоспарының шегiнде ұйымды ұстауға және басқа да шараларға арналған бюджет бойынша шығыстар" (200) жолы "Бекiтілген қаржыландыру жоспарының шегiнде" бойынша бюджеттік қаржыландыру есебінен жүргізілген іс жүзіндегі шығыстар сомасы көрсетіледі.
340 "Басқа да бюджеттер есебінен шығыстар" (202) жолы бойынша осы ұйымның қаржыландыру жоспарында көзделмеген шараларды орындау үшін басқа да бюджеттерден алынған лимиттердің есебінен жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.
341 "Сыртқы заемдар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша заемдар" (204) жолы бойынша сыртқы заем есебінен жобаларды жүзеге асыру барысында іс жүзінде жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.
342 "Бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс мемлекеттiк мекеменi ұстауға және басқа да iс-шараларға арналған шығыстар" (208) жолы бойынша - қарызға алынған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушiге қайтару мүмкiндiгi болмаған жағдайда, мемлекеттiк мекеменiң бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс iс жүзiндегi шығыстарының сомасы көрсетiледi.
343 "Гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар" (209) жолы бойынша гранттар есебінен жобаларды іске асыру барысында іс жүзінде жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.

По строке 323 "Расчеты по трансфертам на обязательное социальное обеспечение" (192) - показываются суммы, перечисленные на счета работодателей по обязательному социальному обеспечению.
По строке 324 "Расчеты по обязательным взносам в накопительный пенсионный фонд" (198) показывается сумма задолженности по обязательным пенсионным взносам, в активе - образовавшаяся в результате излишне перечисленных платежей, в пассиве (строка 683) - не перечисленных по каким- либо причинам.
По строке 325 "Расчеты по внутреннему кредитованию" (199) - показывается остаток задолженности по обязательствам внутреннего кредитования на возвратной основе, а также по государственному образовательному кредиту и государственному студенческому кредиту. <*>
Сноска. В пункт 4.7 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Раздел "Расходы"
4.8. В этом разделе учитываются фактические расходы по средствам, производимым организациями на мероприятия, предусмотренные по плану финансирования, а также расходы, полученные от других бюджетов. В квартальном отчете показываются суммы фактически произведенных расходов, в годовом - остаток сумм непокрытых фактических расходов.
По строке 330 "Расходы по бюджету на содержание организации и другие мероприятия в пределах утвержденного плана финансирования" (200) показывается сумма фактических расходов, произведенных за счет бюджетного финансирования в пределах утвержденного плана финансирования.
По строке 340 "Расходы за счет других бюджетов" (202) показывается сумма расходов, произведенных за счет лимитов, полученных из других бюджетов на выполнение мероприятий, не предусмотренных планом финансирования данной организации.
По строке 341 "Расходы по проектам, финансируемым за счет внешних займов" (204) показывается сумма фактически произведенных расходов в ходе реализации проектов за счет внешних займов.
По строке 342 "Расходы на содержание государственного учреждения и другие мероприятия сверх утвержденного плана финансирования" (208) - показывается сумма фактических расходов государственного учреждения сверх утвержденного плана финансирования, в случае невозможности возврата поставщику товаров (работ, услуг), приобретенных в долг.
По строке 343 "Расходы по проектам, финансируемым за счет грантов" (209) показывается сумма фактически произведенных расходов в ходе реализации проектов за счет грантов.

350 "Таратуға арналған шығыстар" (210) жолы бойынша есепті жылдың аяғында жұмыстардың белгілі бір түріне немесе белгілі бір бұйым, өнім түрінің өзіндік құнына тікелей қатыса алмайтын шығындардың сомасы көрсетіледі.
360 "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттар есебiнен шығыстар (211)" жолы бойынша ақылы қызмет көрсетудiң сатудан түсетiн қаражаттардың есебінен іс жүзіндегі шығыстардың сомасы көрсетіледі.
370 Демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттың есебiнен, сақтандыру төлемi мен өзге қаражаттың есебiнен шығыстар" (213) жолы бойынша - Демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттың есебiнен, сақтандыру төлемi мен өзге қаражаттың есебiнен шығыстардың сомасы көрсетiледi.
372 "Өзге де қорлар есебінен шығыстар" (215) жолы бойынша белгіленген тәртіпте құрылған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілердің өзге де қорлары есебінен жүргізілген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
373 "Күрделі жұмсалымдарға арналған өзге де қорлар есебінен шығыстар" (216) жолы бойынша күрделі жұмсалымдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілердің өзге де қорлары есебінен іс жүзінде жүргізілген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
375 "Валюталық қаражаттар есебінен шығыстар" (220) жолы бойынша валюталық қаражаттар есебінен іс жүзіндегі шығыстар сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 4.8-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
"Зияндар" бөлімі
4.9. 380 "Зияндар" (410) жолы бойынша шығарылған өнімді, бұйымды және көрсетілген қызметті сатудан алынған нәтиже (зиян) көрсетіледі.
"Күрделі құрылысқа арналған шығындар" бөлімі
4.10. Бұл бөлімде бюджет және ақылы қызмет көрсетуден, демеушілiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттар есебiнен бойынша күрделі жұмсалымдарға бөлінген қаражаттардың есебінен салынып жатқан (қайта құрылып жатқан) объектілерде орнатуға арналған жабдықтарды, құрылысқа қажетті материалдық құндылықтарды сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі.
390 "Орнатуға арналған жабдықтар" (040) жолы бойынша орнатуға дайын құрылыс конструкциялары мен детальдардың, сондай-ақ орнату үшін арналған монтаждауды қажет ететін отандық және шетелдік жабдықтардың сомасы көрсетіледі.
400 "Күрделі құрылысқа арналған құрылыс материалдары" (041) жолы бойынша күрделі құрылысқа арналған құрылыс материалдарының және құрылыс және монтаждау жұмыстары процесінде пайдаланылатын сома көрсетіледі.

По строке 350 "Расходы к распределению" (210) показывается сумма затрат, которые к концу отчетного периода не могли быть отнесены непосредственно на определенный вид работ (объект) или на себестоимость определенного вида изделий, продукции.
По строке 360 "Расходы за счет средств, полученных от реализации платных услуг (211)" показывается сумма фактических расходов за счет средств от реализации платных услуг.
По строке 370 "Расходы за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи, за счет страховой выплаты и прочих средств" (213) - показывается сумма расходов за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи, за счет страховой выплаты и прочих средств.
По строке 372 "Расходы за счет прочих фондов" (215) показывается сумма расходов, произведенных за счет прочих фондов министерств, государственных комитетов и иных исполнительных органов, образованных в установленном порядке.
По строке 373 "Расходы за счет прочих фондов на капитальные вложения" (216) показывается сумма расходов, фактически произведенных за счет прочих фондов министерств, государственных комитетов и иных представительных и исполнительных органов на капитальные вложения.
По строке 375 "Расходы за счет валютных средств" (220) показывается сумма фактических расходов за счет валютных средств. <*>
Сноска. В пункт 4.8 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Раздел "Убытки"
4.9. По строке 380 "Убытки" (410) показывается результат (убыток), полученный от реализации выпущенной продукции, изделий и оказанных услуг.
Раздел "Затраты на капитальное строительство"
4.10. В этом разделе показываются затраты на приобретение оборудования к установке в строящихся (реконструируемых) объектах, материальных ценностей, необходимых для строительства, за счет средств, выделенных на капитальные вложения по бюджету и за счет средств от платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи.
По строке 390 "Оборудование к установке" (040) показывается сумма готовых к установке строительных конструкций и деталей, а также отечественного и импортного оборудования, требующего монтажа, предназначенного для установки.
По строке 400 "Строительные материалы для капитального строительства" (041) показывается сумма строительных материалов на капитальное строительство и используемых в процессе строительства и монтажных работ.

410 "Өнім берушілермен және мердігерлермен есеп айырысу" (150) жолы бойынша күрделі жұмсалымдарға бөлінген қаражаттар есебінен сатып алынған құрылыс материалдары, конструкциялар және детальдар орнату үшін жабдықтар және т.б. үшін өнім берушілермен және мердігермен есеп айырысу бойынша пайда болған берешек сома көрсетіледі.
420 "Күрделі жұмсалымдарға арналған бюджет бойынша шығыстар" (203) жолы бойынша тоқсандық есепте бюджет есебінен аяқталмаған жаңа құрылыс және үйлер мен ғимараттарды қайта құру объектілері бойынша шығындардың сомасы, сондай-ақ аяқталған, бірақ қайта бағалау есебінен пайдалануға берілмеген құрылыс және қайта құру объектілері бойынша шығындар сомасы, ал жылдықта - жабылмаған шығыстар сомасы көрсетіледі.
430 "Басқа да қаражаттың есебінен күрделі жұмсалымдарға арналған шығыстар" жолы бойынша демеушілік және қайырымдылық көмектен және гранттардан бюджет есебінен аяқталмаған және аяқталған, бірақ пайдалануға берілмеген құрылыс және қайта құру объектілері бойынша, сондай-ақ жабдықтарды сатып алуға арналған шығыстар сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 4.10.-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығымен
4.11. 440 "Баланс" жолы бойынша 3 және 4-бағандар бойынша тиісінше 010-жолдан 430-жол аралығындағы жолдардың сомасы көрсетіледі.
II. ПАССИВ
Пассив - баланстың екінші бөлігі, 5 бөлімнен тұрады. Бюджеттің атқарылуы бойынша пассив балансы ұйым бюджеті қаражаттарының пайда болу көздерін көрсетеді. Онда ұйымның және күрделі құрылыстың, есеп айырысудың, қорлардың, бюджеттік ұйымның табыстарының шығыстарына арналған қаржыландыру көрінеді.
"Қаржыландыру" бөлімі
4.12. Бұл бөлімде лимиттерді таратушылар мен ведомостволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер арасындағы қаржыландыру жоспарын орындау процесінде туындайтын бюджеттен қаржыландыру бойынша есеп айырысу көрінеді. Тоқсандық есепте бюджеттен және басқа да көздерден қаржыландыру сомасы, жылдықта - қаржыландыру сомасының қалдығы көрсетіледі.
450 "Ұйымдардың және басқа да шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру жөніндегі шығыстар" (230, 140) жолы бойынша лимиттерді таратушылардан алған бюджеттен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
460 "Басқа да бюджеттердің есебінен қаржыландыру" (232, 142) жолы бойынша басқа да бюджеттердің есебінен жекелеген шараларды жүргізуге алынған қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
470 "Балалар мекемелерін ұстауға арналған ата-аналардың қаражаттары" (236) жолы бойынша мектепке дейінгі балалар мекемелерінде балаларды ұстауға арналған ата-аналардан түскен қаражаттар есебінен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.

По строке 410 "Расчеты с поставщиками и подрядчиками" (150) показывается сумма задолженности, образовавшаяся по расчетам с поставщиками и подрядчиками за строительные материалы, конструкции и детали, оборудование для установки и т.д., приобретаемые за счет средств, выделенных на капитальные вложения.
По строке 420 "Расходы по бюджету на капитальные вложения" (203) в квартальном отчете показывается сумма затрат за счет бюджета по незаконченным объектам нового строительства и реконструкции зданий и сооружений, а также сумма затрат по законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции за счет переоценки, а в годовом - сумма непокрытых расходов.
По строке 430 "Расходы на капитальные вложения за счет прочих средств" показывается сумма затрат за счет средств от реализации платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и грантов по незаконченным и законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции, а также на приобретение оборудования. <*>
Сноска. В пункт 4.10 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
4.11. По строке 440 "Баланс" показывается общая сумма строк с 010 по 430 по графам 3 и 4 соответственно.
II. Пассив
Пассив - вторая часть баланса, состоит из 5 разделов. Пассив баланса по исполнению бюджета показывает источники образования средств бюджета организации. В нем отражаются финансирование на расходы организации и капитальное строительство, расчеты, фонды, доходы бюджетной организации.
Раздел "Финансирование"
4.12. В этом разделе отражаются расчеты по финансированию из бюджета, возникающие в процессе исполнения плана финансирования между распорядителями лимитов и подведомственными организациями. В квартальном отчете показывается сумма финансирования из бюджета и других источников, в годовом - остаток сумм финансирования.
По строке 450 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы организации и другие мероприятия" (230, 140) показывается сумма финансирования из бюджета, полученного от распорядителей лимитов.
По строке 460 "Финансирование за счет других бюджетов" (232, 142) показывается сумма финансирования, полученного на проведение отдельных мероприятий за счет других бюджетов.
По строке 470 "Средства родителей на содержание детского учреждения" (236) показывается сумма финансирования за счет средств, поступивших от родителей на содержание детей в детских дошкольных учреждениях.

480 "Ұйымды ұстауға арналған өзге де қаражаттар" (238) жолы бойынша қолданылып жүрген тәртіпке сәйкес өзге де көздерден алынған қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
481 "Сыртқы заемдар қаражатынан жобаларды қаржыландыру" (239) жолы бойынша сыртқы заемдар есебінен жобаларды қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
482 "Ішкi несиелендiру" (247) жолы бойынша - қайтарымды негiзде республикалық немесе жергiлiктi бюджеттердің негiзiнде берiлген несиелердің сомасы бойынша (iшкi несиелендiру бойынша), сондай-ақ мемлекеттiк бiлiмдiк несие және мемлекеттiк студенттiк несие қаражаты бойынша берiлген несиелердің сомалары жөнiндегi берешектің қалдығы көрсетiледi. <*>
490 "Несиелер" (248) жергiлiктi бюджеттерден шағын және орта бизнес субъектiлерiн несиелендiру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға берiлетiн сомалар, Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес банк мекемелерiнде алынған несиелердiң өтелмеген сомалары көрсетiледi. <*>
491 "Сыртқы заемдар мен гранттар (249)" жолы бойынша Заемдар туралы келiсiмдерге сәйкес жобаларды қаржыландыру үшiн алынған заемдар мен гранттар сомасы көрсетiледi.
Жиынтық балансты лимиттерді бас және төменде тұрған таратушы жасағанға дейін қаржыландыру бойынша ведомоство ішілік есеп айырысу оларға ведомостволық бағынысты мемлекеттік мекемелермен расталуы керек.
Жоғары тұрған орган балансының активінде ведомостволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру жөніндегі есеп айырысу шоттары бойынша қалдықтар ведомостволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер балансының пассивінде қаржыландыру жөніндегі есеп айырысу шоттары бойынша қалдықтарына сәйкес келуі керек.
Ескерту. 4.12-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
"Арнаулы мақсаттағы қорлар мен қаражаттар" бөлімі
4.13. Бұл бөлімде бюджеттік ұйымда бар қорлар, активтер мен материалдық активтердің тозуы көрінеді.
510, 520 "Материалдық көтермелеу қоры" (240), "Өндірістік және әлеуметтік даму қоры" (246) жолдары бойынша есепті кезеңнің аяғында пайдаланылмаған тиісті қор қаражатының қалдығы көрсетіледі.
515 "Гранттар" (245) жолы бойынша гранттар бойынша қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
530 "Активтердегі қор" (250) жолы бойынша ұйымның тікелей қарамағында орналасқан активтер қорына (тозу есебінен) жұмсалым сомасы көрсетіледі.
533 "Өзге де қорлар" (272) жолы бойынша белгіленген тәртіпте құрылған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілер қоры қаражатының қалдығы көрсетіледі.

По строке 480 "Прочие средства на содержание организации" (238) показывается сумма финансирования, полученного в соответствии с действующим порядком из прочих источников.
По строке 481 "Финансирование проектов из средств внешних займов" (239) показывается сумма финансирования проектов за счет внешних займов.
По строке 482 "Внутреннее кредитование" (247) - показывается остаток задолженности по суммам кредитов, выданных за счет средств республиканского или местных бюджетов на возвратной основе (по внутреннему кредитованию), а также по средствам государственного образовательного кредита и государственного студенческого кредита.
По строке 490 "Кредиты" (248) показываются суммы, предоставляемые из местных бюджетов местным исполнительным органом для кредитования субъектов малого и среднего бизнеса, суммы не погашенных кредитов, полученных в учреждениях банка в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
По строке 491 "Внешние займы и гранты (249)" показываются суммы займов, полученных для финансирования проектов в соответствии с Соглашениями о займах.
До составления сводного баланса главными и нижестоящими распорядителями лимитов должны быть выверены с подведомственными им организациями внутриведомственные расчеты по финансированию.
Остатки по счетам расчетов по финансированию подведомственных организаций в активе баланса вышестоящего органа должны соответствовать остаткам по счетам расчетов по финансированию в пассиве баланса подведомственных организаций. Остатки по этим счетам в активе и пассиве сводного баланса взаимно исключаются. <*>
Сноска. В пункт 4.12 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Раздел "Фонды и средства целевого назначения"
4.13. В этом разделе отражаются фонды, имеющиеся в бюджетной организации, износ активов и нематериальных активов.
По строкам 510, 520 "Фонд материального поощрения" (240), "Фонд производственного и социального развития" (246) показываются остатки средств соответствующего фонда, не использованных на конец отчетного периода.
По строке 515 "Гранты" (245) показывается остаток средств по грантам.
По строке 530 "Фонд в активах" (250) показывается сумма вложений в фонд активов (с учетом износа), находящихся в непосредственном распоряжении организации.
По строке 533 "Прочие фонды" (272) показывается остаток средств фондов министертв, государственных комитетов и иных представительных и исполнительных органов, образованных в установленном порядке.

534 "Валюталық қаражат қоры" (273) жолы бойынша валюталық қаражат қорының қаражаттар қалдығы көрсетіледі.
535 "Бағалы қағаздардағы қор" (274) жолы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік пен жекешелендіру департаменті тұлғасында мемлекетке жататын акциялардың мемлекеттік пакетінің құны көрсетіледі.
540 "Активтердің тозуы" (020) жолы бойынша бюджеттік ұйымның балансында есепте тұрған активтер тозуының жалпы сомасы көрсетіледі.
541 "Материалдық емес активтердің тозуы" (021) жолы бойынша ұйымға жататын материалдық емес активтер тозуының жалпы сомасы көрсетіледі.
550 "Арзан құнды және тез тозатын заттардағы қор" (260) жолы бойынша ұйымның тікелей қарамағында жатқан арзан құнды және тез тозатын заттардың құнына тең сома көрсетіледі.
Ескерту. 4.13-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
"Есеп айырысу" бөлімі
4.14. Кредиттік сальдосы бар есеп айырысуды көрсететін бухгалтерлік есеп шоттар бойынша қалдықтар баланс пассивінде көрінеді (кредиттік берешек).
554 "Бекiтiлген қаржыландыру жоспардан тыс несие берушiлермен есеп айырысу" (154) жолы бойынша - мемлекеттiк мекеме бекiтiлген қаржыландыру жоспардан тыс сатып алған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн берешек сомасы көрсетiледi.
572 "бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiне және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша есеп айырысулар" (158) жолы бойынша - активтер, арзан құнды және тез тозатын заттар және басқа материалдық құндылықтар үшiн, кадрларды оқыту, жабдықтарды жөндеу және бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiне және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша мемлекеттiк мекемеге көрсетiлетiн жұмыстар мен қызметтердiң түрi үшiн алынған берешек сомасы көрсетiледi.
610 "Депозиттік сома бойынша есеп айырысу" (174) жолы бойынша мемлекеттiк бiлiмдiк несие мен мемлекеттiк студенттiк несие бойынша соманы қоса алғанда бюджеттік ұйымның уақытша қарамағына түскен және белгілі бір шарттар болған кезде енгізушілерге қайтаруға немесе тағайындау бойынша беруге жататын сома көрсетіледі.
620 "Шығыстарға демеушiлiк және қайырымдылық көмек есебiнен алынған қаражаттар бойынша есеп айырысулар (176)" жолы бойынша демеушiлiк және қайырымдылық көмек, сақтандыру төлемi түрiнде түсетiн және қатаң нысаналы мақсатқа пайдаланылатын қаражаттар бойынша есеп айырысулар көрсетiледi.
630 "Депоненттермен есеп айырысу" (177) жолы бойынша жалақы және стипендия, өтемақы, материалдық көмек және белгіленген мерзімде алынбаған басқа да ақшалай төлемдер сомасы көрсетіледі.

По строке 534 "Фонд валютных средств" (273) показывается остаток средств фонда валютных средств.
По строке 535 "Фонд в ценных бумагах" (274) показывается стоимость государственного пакета акций, принадлежащего государству в лице Департамента государственного имущества и приватизаций Министерства финансов Республики Казахстан.
По строке 540 "Износ активов" (020) показывается общая сумма износа активов, числящихся на балансе бюджетной организации.
По строке 541 "Износ нематериальных активов" (021) показывается общая сумма износа нематериальных активов, принадлежащих организации.
По строке 550 "Фонд в малоценных и быстроизнашивающихся предметах" (260) показывается сумма, равная стоимости малоценных и быстроизнашивающихся предметов, находящихся в непосредственном распоряжении организации. <*>
Сноска. Пункт 4.13 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Раздел "Расчеты"
4.14. Остатки по счетам бухгалтерского учета, отражающим расчеты, по которым имеется кредитовое сальдо, приводят в пассиве баланса (кредиторская задолженность).
По строке 554 "Расчеты с кредиторами сверх утвержденного плана финансирования" (154) - показывается сумма задолженности за приобретенные товары (работы, услуги) сверх утвержденного плана финансирования государственного учреждения.
По строке 572 "Расчеты по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в бюджет и расходованием их" (158) - сумма задолженности за полученные активы, малоценные и быстроизнашивающиеся предметы и другие материальные ценности, за обучение кадров, ремонт оборудования и другие виды работ и услуг, оказанных государственному учреждению по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в бюджет и расходованием их.
По строке 610 "Расчеты по депозитным суммам" (174) показывается сумма, поступившая во временное распоряжение бюджетной организации и подлежащая при наступлении определенных условий возврату вносителям или передаче по назначению, включая суммы по государственным образовательным кредитам и государственным студенческим кредитам.
По строке 620 "Расчеты по средствам, полученным на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи, страховой выплаты (176)" показываются расчеты по средствам, поступившим в виде спонсорской и благотворительной помощи страховой выплаты и используемым строго по целевому назначению.
По строке 630 "Расчеты с депонентами" (177) показывается сумма заработной платы и стипендий, компенсаций, материальной помощи и других денежных выплат, не полученных в установленный срок.

650 "Жұмысшылармен және қызметшілермен есеп айырысу" (180) жолы бойынша жалақы және басқа да ақшалай төлемдер, уақытша жұмысқа жарамсыздығы жөніндегі жәрдемақылар бойынша берешек сома көрсетіледі.
660 "Стипендиаттармен есеп айырысу" (181) жолы бойынша жоғары оқу орындарының, студенттері мен аспиранттарына және мектептердің, колледждердің және т.б. оқушыларына арналған стипендиялар бойынша берешек сома көрсетіледі.
670 "Қолма-қол ақшасыз аудару бойынша жұмысшылармен және қызметшілермен есеп айырысу" (182-187) жолы бойынша несиеге сатылған тауар үшін; салымдар бойынша банк шотына аударылған жалақы бойынша; қолма-қол ақшасыз аудару жолымен сақтандыру төлемдерін аудару бойынша; мүшелік кәсіподақ жарналарын ұстау бойынша; банк мекемелерінде жұмысшылар мен қызметшілер алған қарыз ақша үшін; жалақыдан, стипендиядан ұстау бойынша; атқарушы парақтар мен басқа да құжаттар бойынша берешек сома көрсетіледі.
680 "Орындалған жұмыстар үшін басқа да есеп айырысулар" (189) жолы бойынша жұмысына және келісім-шарт бойынша атқарған қызметіне төленетін сыйақы үшін берешек сома көрсетіледі.
681 Зейнетақыларды және жәрдемақыларды төлеу бойынша есеп айырысулар" (191) жолы бойынша - зейнетақыларды және жәрдемақыларды төлеу жөнiндегi берешек сомасы көрсетiледi.
682 "Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер бойынша есеп айырысулар" (193) жолы бойынша - әлеуметтiк төлемдер және әлеуметтiк көмек бойынша, заңнамаға сәйкес қызметкерлер мен қызметшiлерге олардың еңбек мiндеттерiн орындауға байланысты мертiгуден не денсаулығының зақымдалуынан келген залалдың орнын толтыру бойынша, репатрианттарға (оралмандарға) өтемақылар бойынша, қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердің ата-аналарына, балаларын асырап алушыларға, қамқорлыққа алушыларға бiр жолғы төлемдер бойынша, әскери қызметшiлерге тұрғын үйдi сақтау мен коммуналдық қызметтердi ұстау жөнiндегi шығыстарды төлеуге ақшалай өтемақы бойынша, жеке тұлғаларға берiлетін басқа да трансферттер бойынша берешектің сомасы көрсетiледi.
683 "Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша есеп айырысулар" (198) жолы бойынша - қызметкерлердің табысынан ұсталған және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылмаған мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi.
Ескерту. 4.14-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311  бұйрығымен
"Өнім мен кірісті сату" бөлімі
4.15. Бұл бөлімде шеберханалардың, қосалқы ауыл шаруашылық және оқу- тәжірибелік шаруашылықтардың өндірістік қызметінің, жұмыстарды орындаудың және қызмет көрсетудің ақырғы нәтижесі көрінеді.

По строке 650 "Расчеты с рабочими и служащими" (180) показывается сумма задолженности по заработной плате и другим денежным выплатам, пособиям по временной нетрудоспособности.
По строке 660 "Расчеты с стипендиатами" (181) показывается сумма задолженности по стипендиям студентам и аспирантам вузов, учащимся школ, колледжей и др.
По строке 670 "Расчеты с рабочими и служащими по безналичным перечислениям" (182-187) показывается сумма задолженности: за товары, проданные в кредит; по заработной плате, перечисленной в банки на счета по вкладам; по перечислениям страховых платежей путем безналичных расчетов; по удержанию членских профсоюзных взносов; за ссуды, полученные рабочими и служащими в учреждениях банка; по удержаниям из заработной платы, стипендии, по исполнительным листам и другим документам.
По строке 680 "Другие расчеты за выполненные работы" (189) показывается сумма задолженности за гонорары, выплачиваемые за работы и выступления по договорам.
По строке 681 "Расчеты по выплате пенсий и пособий" (191) - показывается сумма задолженности по выплате пенсий и пособий.
По строке 682 "Расчеты по трансфертам физическим лицам" (193) - показывается сумма задолженности по социальным выплатам и социальной помощи, по возмещению ущерба, причиненного рабочим и служащим увечьем, либо иным повреждением здоровья, связанным с исполнением ими трудовых обязанностей, в соответствии с законодательством, по компенсациям репатриантам (оралманам), по единовременным выплатам родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих, по денежной компенсации военнослужащим на оплату расходов по содержанию жилища и коммунальных услуг, по другим трансфертам физическим лицам.
По строке 683 "Расчеты по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды" (198) - показывается сумма обязательных пенсионных взносов, удержанная с дохода работников и не перечисленная в накопительные пенсионные фонды. <*>
Сноска. В пункт 4.14 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
Раздел "Реализация продукции и доходы"
4.15. В этом разделе отражается конечный результат производственной деятельности мастерских, подсобных сельских и учебно-опытных хозяйств, выполнения работ и оказания услуг.

690 "Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдарын сату" (280) жолы бойынша өндірістік (оқу) шеберханалары шығарған сатылған дайын бұйымдардың сомасы, сондай-ақ сатылған дайын баспа өнімдерінің және көрсетілген қызметтердің сомасы көрсетіледі.
700 "Қосалқы оқу ауыл шаруашылығы өнімдерін сату" (281) жолы бойынша қосалқы ауыл және оқу-тәжірибелік шаруашылықтар шығарған сатылған өнімдердің сомасы көрсетіледі.
720 "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан түсетiн кiрiстер" (400) жолы бойынша Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңына сәйкес ұйымның қарамағында қалдырылатын өнімді сатудан, жұмыстарды орындаудан, ақылы қызмет көрсетуден немесе өзге де қызметті жүзеге асырудан түскен кіріс сомасы көрсетіледі және бюджет бойынша бөлінген қаржыландырудан басқа белгілі бір мақсаттарға жұмсалады.
730 "Пайда" (410) жолы бойынша шығарылған өнімді, бұйымды және көрсетілген қызметті сатудан алынған нәтиже (пайда) сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 4.15.-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен
"Күрделі құрылысты қаржыландыру" бөлімі
4.16. Бұл бөлімде күрделі жұмсалымдарды мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру көрінеді.
740 "Өнім берушілермен және мердігерлермен есеп айырысу" (150) жолы бойынша күрделі жұмсалымға бөлінген қаражаттар есебінен сатып алынатын құрылыс материалдары, конструкциялар, орнатуға арналған детальдар мен жабдықтар және т.б. үшін өнім берушілермен және мердігермен есеп айырысу бойынша берешек сома көрсетіледі.
750 "Күрделі жұмсалымдарды бюджеттен қаржыландыру" (231, 143) жолы бойынша министрліктердің, мемлекеттік комитеттердің және бюджет есебінен қаржыландырылатын өзге де атқарушы органдардың, мемлекеттік мекемелердің күрделі жұмсалымдарын қаржыландыру сомасының қалдығы көрсетіледі.
760 "Баланс" жолы бойынша 3 және 4-бағандардың 450-ден 750 аралығындағы жолдарының сомалары көрсетіледі және бұл сома 3 және 4-бағамдардағы 440-жолдарға ұқсас болуы керек.
Баланстан тыс шоттар
4.17. Бұл бөлімнің шоттарында ұйымға жатпайтын, бірақ уақытша ол пайдаланылатын немесе оның қарамағында орналасқан құндылықтар, сондай-ақ қатаң есептегі бланкілер, демалыс үйлеріне жолдамалар мен басқалар көрінеді.
Жолдардың нөмірлеріне тиісті 770-780-жолдар бойынша материалдық құндылықтар, жалға берілген активтер мен басқалар, сондай-ақ мемлекеттік мекемелер қабылдаған міндеттемелер сомасы есепке алынатын баланстан тыс шоттар аударылған.
Ескерту. 4.17-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
230; 231; 239 (140; 143) қосалқы шоттары
бойынша бюджеттен қаржыландыру сомаларының
қозғалысы туралы анықтама

По строке 690 "Реализация изделий производственных (учебных) мастерских" (280) показывается сумма реализованных готовых изделий, выпущенных производственными (учебными) мастерскими, а также сумма реализованной готовой печатной продукции и оказанных услуг.
По строке 700 "Реализация продукции подсобных учебных сельских хозяйств" (281) показывается сумма реализованной продукции, выпускаемой подсобными сельскими и учебно-опытными хозяйствами.
По строке 720 "Доходы от реализации платных услуг" (400) показывается сумма дохода, полученная от реализации продукции, от выполнения работ, оказания платных услуг или осуществления иной деятельности, которая в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан остается в распоряжении организации и расходуется на определенные цели, помимо выделенных ассигнований по бюджету.
По строке 730 "Прибыль" (410) показывается сумма результата (прибыль), полученная от реализации выпущенной продукции, изделий и оказанных услуг. <*>
Сноска. В пункт 4.15 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  .
Раздел "Финансирование капитального строительства"
4.16. В этом разделе отражается финансирование капитальных вложений из государственного бюджета.
По строке 740 "Расчеты с поставщиками и подрядчиками" (150) показывается сумма задолженности по расчетам с поставщиками и подрядчиками за строительные материалы, конструкции, детали и оборудование для установки и т.п., приобретаемые за счет средств, выделенных на капитальные вложения.
По строке 750 "Финансирование из бюджета капитальных вложений" (231, 143) показывается остаток сумм финансирования капитальных вложений министерств, государственных комитетов и иных исполнительных органов, организаций, содержащихся за счет бюджета.
По строке 760 "Баланс" показывается общая сумма строк с 450 по 750 графы 3 и 4 и эта сумма должна быть тождественна строке 440 графам 3 и 4.
Забалансовые счета
4.17. На счетах этого раздела отражаются ценности, не принадлежащие организации, но временно находящиеся в его пользовании или распоряжении, а также бланки строгой отчетности, путевки в дома отдыха и другие.
По строкам 770-780 соответственно номерам строк перечислены забалансовые счета, на которых учитываются материальные ценности, арендованные активы и другие, а также сумма принятых государственным учреждением обязательств. <*>
Сноска. Пункт 4.17 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Справка о движении сумм финансирования из бюджета
по субсчетам 230;231;239(140;143)

4.18. Бұл анықтама лимиттерді таратушылардың мәліметтерімен бірге баланста көрсетілген бюджеттен қаржыландыру сомасын салыстыру үшін арналған және қаржыландыру жоспарының орындалу балансымен бірге ұсынылады.
3 және 4-бағандарда (дебет) анықтама көрсетіледі:
800 "173 шотқа жатқызылған -"Бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысу" жолы бойынша активтерді және материалдық құндылықтарды сатудан түскен және бюджет кірісіне аударылатын басқа да түсімдердің сомасы көрсетіледі.
810 "Өндiріп алу үшiн нақты емес берешек есептен шығарылды" және 820 "Ұйымның есебіне қабылданған есептен шығарылған материалдар" жолы бойынша - тиісінше дебиторлық берешектi талап ету үшiн нақты емес және ұйымның есебінен шығарылған материалдардың жетіспеушілік сомалары; <*>
830 "31 желтоқсанда жабылған пайдаланылмаған лимиттердің қалдығы" жолы бойынша - 31 желтоқсанда жабылған пайдаланылмаған бюджет қаражаттарының қалдығы;
831 "31 желтоқсанда жабылған сыртқы заемдар бойынша пайдаланылмаған лимиттердiң қалдығы" жолы бойынша - 31 желтоқсанда жабылған сыртқы заемдар бойынша пайдаланылмаған қаражаттардың қалдықтардың сомасы. <*>
840 "Аяқталған және пайдалануға берілген құрылыс объектілері бойынша есептен шығарылған шығындар" (тоқсандық есепте толтырылмайды) жолы бойынша 4-баған бойынша жыл аяғында есептен шығарылған аяқталған және пайдалануға берілген жаңа және қайта құрылған құрылыс объектілері бойынша шығындар сомасы көрсетіледі;
850 "Есепті жылда есептен шығарылған шығыстар" (тоқсандық есепте толтырылмайды) жолы бойынша - 200 қосалқы шот бойынша көрсетілген жыл басындағы шығыстар қалдығын есептей отырып, жыл аяғында есептен шығарылған қаржыландыру жоспардың орындалу бойынша іс жүзіндегі шығыстар сомасы;
860 "Сыртқы заемдардың есебiнен есептi жылы бөлiнген лимиттер есептен шығарылды" (тоқсандық есепте толтырылмайды) жолы бойынша 3 бағанда жыл аяғында есептен шығарылған сыртқы заемдардың есебiнен қаржыландырылатын жобалар бойынша сомалар көрсетiледi; <*>
870 "Өтеусiз тегiн берiлген материалдық құндылықтар және ақшалай құжаттар" жолы бойынша 3 бағанда басқа да мемлекеттiк мекемелерде өтеусiз тегiн берiлген материалдық құндылықтардың және ақшалай құжаттардың сомасы көрсетiледi; <*>
871 "Құрылысы аяқталмаған объектiлердi қаржыландыруды беру" жолы бойынша 4 бағанда бiр мемлекеттiк мекеменiң екiншiсiне аяқталмаған құрылыс объектiлерiн қаржыландыруға берiлген сомасы көрсетiледi; <*>
880 "Барлығы" жолы бойынша - 800-ден 850-жолдардың сомасы.
7 және 8-бағандарда (кредит) анықтама көрсетіледі:
890 "Жыл басындағы қалдық" жолы бойынша - жыл басындағы 230 және 231 (140 және 143) қосалқы шоттары бойынша қаражаттар қалдығы;
900 "Жыл (тоқсан) ішінде ашылған лимиттер" жолы бойынша - есептеулер мен өндіріп алу (қайтарып алу) жүргізуге бөлінген сомалардан басқа, рұқсат етулер бойынша бөлінген лимиттердің сомасы;
901 "оның iшiнде жолдағы ашық лимиттер" жолы бойынша айдың аяғында ашылған, бiрақ өткен айда алынбаған Рұқсаттардың ашық лимиттерiнiң сомасы көрсетiледi; <*>
910 "Кіріске алынған артық және қайтарымсыз алынған материалдар" жолы бойынша - түгендеу кезінде анықталған артық материалдар мен тамақ өнімдерінің сомасы, қайтарымсыз алынған материалдардың құны;
920 "Осы бюджеттік ұйымның қаржыландыру жоспары есебінен орталықтандырылған тәртіпте жоғары тұрған лимиттерді таратушы жүргізген төлемдер" жолы бойынша - жоғары тұрған ұйымнан алынған материалдардың құны, сондай-ақ төменде тұрған бюджеттік ұйымның есебінен орталықтандырылған тәртіпте жоғары тұрған бюджеттік ұйым жүргізген басқа да төлемдердің сомасы;
930 "Активтерді және АТЗ-ны жоюдан материалдардың шотына аударылғаны және түскені" жолы бойынша" - активтердің және АТЗ-ның шотынан аударылған және активтерді және АТЗ-ны жоюдан материалдардың шотына түсетін заттардың құны;
940 "Бағамдық ерекшелік" жолы бойынша - валюталық шотқа есептелген бағамдық ерекшелік сомасы;

4.18. Эта справка предназначена для сверки сумм бюджетного финансирования, показанных в балансе, с данными распорядителями лимитов и представляется вместе с балансом исполнения плана финансирования.
В графах 3 и 4 (дебет) справки показываются:
по строке 800 "Отнесено на счет 173 - "Расчеты по платежам в бюджет" показывается сумма, поступившая от реализации активов и материальных ценностей и других поступлений, подлежащие перечислению в доход бюджета;
по строкам 810 "Списано нереальной для взыскания задолженности" и 820 "Списано недостач материалов, принятых на счет организации" - соответственно суммы нереальной для взыскания дебиторской задолженности и недостач материалов, списанных за счет организации;
по строке 830 "Остаток неиспользованных лимитов, закрытых 31 декабря" - сумма закрытых 31 декабря остатков неиспользованных средств из бюджета;
по строке 831 "Остаток неиспользованных лимитов по внешним займам, закрытых 31 декабря" - сумма закрытых 31 декабря остатков неиспользованных средств по внешним займам;
по строке 840 "Списано затрат по законченным и сданным в эксплуатацию объектам строительства" (в квартальном отчете не заполняют) по графе 4 показывается сумма затрат по законченным и сданным в эксплуатацию объектам нового строительства и реконструкции, списанных в конце года;
по строке 850 - "Списано расходов в отчетном году" (в квартальном отчете не заполняют) - сумма фактических расходов по исполнению плана финансирования, списанных в конце года, с учетом остатка расходов на начало года, отраженных по субсчету 200;
по строке 860 "Списано лимитов, выделенных в отчетном году за счет внешних займов" (в квартальном отчете не заполняют) в графе 3 показывается сумма по проектам, финансируемым за счет внешних займов, списанных в конце года;
по строке 870 "Безвозмездно переданные материальные ценности и денежные документы" в графе 3 показывается сумма материальных ценностей и денежных документов, переданных безвозмездно другим государственным учреждениям;
по строке 871 "Передача финансирования не законченных объектов строительства" в графе 4 показывается сумма, переданного финансирования не законченных объектов строительства одним государственным учреждением другому;
по строке 880 "Всего" - сумма строк с 800 по 850.
В графах 7 и 8 (кредит) справки показываются:
по строке 890 "Остаток на начало года" - остаток средств по субсчетам 230 и 231 (140 и 143) на начало года;
по строке 900 "Открыто лимитов в течение года (квартала)" - сумма выделенных лимитов по разрешениям, кроме сумм, выделенных на проведение зачетов и взыскания (отзыва);
по строке 901 "в том числе открытые лимиты в пути" показывается сумма открытых лимитов Разрешениями, выделенных в конце месяца, но полученных в следующем месяце;
по строке 910 "Оприходовано излишков и безвозмездно полученных материалов" - сумма излишков материалов и продуктов питания, выявленных при инвентаризации, стоимость безвозмездно полученных материалов;
по строке 920 "Выплаты, произведенные в централизованном порядке вышестоящим распорядителем лимитов за счет плана финансирования данной бюджетной организации" - стоимость полученных от вышестоящей организации материалов, а также сумма других выплат, произведенных в централизованном порядке вышестоящей бюджетной организацией за счет плана финансирования нижестоящей бюджетной организации;
по строке 930 "Переведено и поступило от ликвидации активов и МБП на счет материалов" - стоимость предметов, переведенных со счетов активов и МБП и поступивших от ликвидации активов и МБП на счет материалов;
по строке 940 "Курсовая разница" - суммы курсовой разницы, зачисленной на валютный счет;

941 "Сыртқы заемдар бойынша лимиттер ашылды" жолы бойынша - 7 баған бойынша сыртқы заемдардың қаражаттары есебiнен жобаларды қаржыландыру сомасы көрсетiледi; <*>
942 "оның iшiнде жолдағы сыртқы заемдар бойынша ашық лимиттер" жолы бойынша - 7 баған бойынша сыртқы заемдар бойынша айдың аяғында бөлiнген лимиттердiң, бiрақ келесi айда алынбаған сомасы көрсетiледi; <*>
943 "Кредиторлық берешектi талап ету үшiн нақты емес есептен шығару" - кредиторлық берешектi талап ету үшiн нақты емес сома; <*>
951 "Қайтарып алу" жолы бойынша мақсатсыз пайдаланылған даусыз тәртіпте бюджетке өндіріп алынған (қайтарып алынған) лимиттердің сомасы;
952 "оның iшiнде жолдан қайтарып алу" жолы бойынша - 7 баған бойынша есептi айдың келесi айдағы қайтарып алынған қайтарып алу сомасы көрсетiледi; <*>
961 "Өзгелер" жолы бойынша - жатақханаларда тұрғаны үшін және басқа да төлемдер;
962 "Құрылысы аяқталмаған объектiлер қаржыландыруға алынды" жолы бойынша 8 бағанда мемлекеттiк мекемеден алынған аяқталмаған құрылыс объектiлерiн қаржыландыру сомасы көрсетiледi; <*>
970 "Барлығы" жолы бойынша - 890-нан 961-ге дейінгі жолдардың сомасы.
980 "Жыл (тоқсан) аяғындағы қосалқы шот бойынша қалдық" жолы
бойынша - ағымдағы есептің шоттары аяқталған соң есепті күнге арналған қаржыландыру сомасының қалдығы.
Ескерту. 4.18-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
2-нысан (0603008) - Ұйымның шығыстар
қаржыландыру жоспарының орындалу туралы есеп
4.19. Бұл нысан ұйымның шығыстарын экономикалық сыныптама шығыстарының ерекшеліктері бойынша ашық күйде көруге мүмкіндік береді және тоқсандық және жылдық есеп-қисап болып табылады. Есеп-қисап бюджеттік сыныптама шығыстарының әр функциялық тобы, мекемесі, бағдарламасы, ішкі бағдарламасы бойынша жасалады. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын және қазынашылықтың аумақтық органдарында есептi кезеңде қызмет көрсетiлетiн, "Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелер" бағдарламалар мен кiшi бағдарламалардың кодтарынан кейiн бөлшек арқылы Бюджеттiк сыныптаманың анықтамалығында қолданылатын осы бағдарламалар мен кiшi бағдарламалардың шифрларын қояды.
3-бағанда бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бөлігінде белгіленген тәртіппен оған есепті күнге енгізілген өзгерістерді ескере отырып, жылдық бюджеттік тағайындаулар көрсетіледі;
4-бағанда оған белгіленген заңнамалық тәртіппен енгізілген өзгерістерді ескере отырып, жыл басынан бастап өспелі жиынмен есепті күнге арналған міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарының сомасы көрсетіледі;
5-бағанда оған заңнамалық тәртіппен енгізілген өзгерістер ескеріле отырып, жыл басынан бастап өспелі жиынмен есепті күнге төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының сомасы көрсетіледі;
6-бағанда шығыстардың ерекшеліктері бөлінісінде қазынашылық органдары, жергілікті уәкілетті органдары рұқсаттарының сомасы көрсетіледі;
7-бағанда кассалық шығыстарды өтеуге енгізілген соманы шегергендегі чектер, төлем тапсырмалары және басқа да құжаттар бойынша мемлекеттік мекеменің бюджеттік шоттарынан алынған шығыстардың ерекшеліктері бойынша жыл басынан бастап өспелі жиынмен есепті кезеңге кассалық негізде жүргізілген бюджеттік қаражатты жұмсау сомасы көрсетіледі;
8-бағанда есепті кезеңнің шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша қаржылық жоспардың орындалуы жөніндегі іс жүзіндегі шығыстар көрсетіледі.
Мектепке дейінгі балалар мекемелері, санаторлық-орман және жеті жылдық балалар музыка мектептері 2-нысанда (0603008) "Оқу орындарының оқушыларынан түскен ақы" және "Мекемені ұстауға арналған өзге де қаражаттардың түсуі" жолдарынан кейін ата-аналардан түскен ақылардың сомасы және олардың "Балаларды ұстауға арналған ата-аналардың ақылары" және "Ата-аналардың берешегі" жолдарында қарастырылған берешек анықтамалары көрінеді.
Ескерту. 4.19-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002.02.19 N 71   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311    бұйрығымен
2-нысан (есепке алу) (коды 0603008) - "Есепке алу"
белгісімен ұйымның қаржыландыру жоспарын
орындау туралы есеп

по строке 941 "Открыто лимитов по внешним займам" - по графе 7 показывается сумма финансирования проектов за счет средств внешних займов;
по строке 942 "в том числе открытые лимиты по внешним займам в пути" - по графе 7 показывается сумма выделенных лимитов по внешним займам в конце месяца, но полученных в следующем месяце;
по строке 943 "Списано нереальной для взыскания задолженности" - сумма нереальной для взыскания кредиторской задолженности;
по строке 951 "Отзыв" указывается сумма взысканных (отозванных) лимитов в бесспорном порядке в бюджет, использованных не по целевому назначению;
по строке 952 "в том числе отзыв в пути" - по графе 7 показывается сумма отзыва отчетного месяца, отозванная в следующем месяце";
по строке 961 "Прочие" - плата за проживание в общежитиях и другие;
по строке 962 "Получено финансирование не законченных объектов строительства" в графе 8 показывается сумма финансирования, полученного от государственного учреждения, не законченных объектов строительства";
по строке 970 "Всего" - сумма строк с 890 по 961;
по строке 980 "Остаток по субсчету на конец года (квартала)" - остаток сумм финансирования на отчетную дату после заключения счетов текущего учета. <*>
Сноска. В пункт 4.18 внесены изменения и дополнения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма 2 (код 0603008) - Отчет об исполнении плана
финансирования организации
4.19. Данная форма позволяет увидеть расходы организации в развернутом виде по спецификам расходов экономической классификации, является квартальной и годовой отчетностью. Отчетность составляется по каждой функциональной группе, учреждению, программе, подпрограмме бюджетной классификации расходов. Государственные учреждения, финансируемые из республиканского бюджета и обслуживавшиеся в отчетный период в территориальных органах казначейства, работавших в системе "Баск-М", после кодов программ и подпрограмм проставляют через дробь шифр данных программ и подпрограмм, применяющийся в Справочнике бюджетной классификации.
В графе 3 показываются годовые бюджетные назначения в соответствии с утвержденным планом финансирования с учетом изменений на отчетную дату, внесенных в него в установленном порядке в разрезе специфик экономической классификации расходов;
в графе 4 показываются суммы плана финансирования по обязательствам на отчетную дату нарастающим итогом с начала года, с учетом изменений, внесенных в него в установленном законодательством порядке;
в графе 5 показываются суммы плана финансирования по платежам на отчетную дату нарастающим итогом с начала года, с учетом изменений, внесенных в него в установленном законодательством порядке;
в графе 6 показываются суммы разрешений органов казначейства, местных уполномоченных органов в разрезе специфик расходов;
в графе 7 показываются суммы расходования бюджетных средств, произведенных на кассовой основе, на отчетный период нарастающим итогом с начала года по спецификам расходов с бюджетных счетов государственного учреждения по чекам, платежным поручениям и другим документам за вычетом сумм, внесенных на восстановление кассового расхода;
в графе 8 показываются фактические расходы по исполнению плана финансирования по спецификам экономической классификации расходов отчетного периода.
Детские дошкольные учреждения, санаторно-лесные и детские семилетние музыкальные школы в форме 2 (код 0603008) после строк "Плата, поступившая от учащихся учебных заведений" и "Поступления прочих средств на содержание учреждений" справочно отражают суммы поступившей платы родителей и их задолженность в предусмотренных строках "Родительская плата за содержание детей" и "Задолженность родителей". <*>
Сноска. Пункт 4.19 с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов РК от 19 февраля 2002 года N 71   V021792_   ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_   .
Форма 2 (зачет) (код 0603008) - Отчет об исполнении
плана финансирования организации с отметкой "Зачет"

4.20. <*>
Ескерту. 4.20-тармақ алынып тасталынды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен
2-нысан (қайтарып алу) (коды 0603008) - "Қайтарып алу"
белгісімен ұйымның қаржыландыру жоспарын
орындау туралы есеп
4.21. Бюджеттен бөлінген қаражаттардың мақсатты пайдалануын тексеру нәтижелері бойынша бұл қаражаттарды қайтарымға (өндіріп алуға) ұшыраған бұрмалаушылық ашылған мемлекеттік мекемелер рұқсатын алады және қосымша "қайтарып алу" белгісімен 2-нысанды ұсынады. Қайтарып алу (өндіру) сомасы 6 "жыл басында рұқсат етілгені" және 8 "Іс жүзіндегі шығыстар" бағандарында бюджеттік қаражатты мақсатсыз пайдалануда қайтарып алу (өндіріп алу) жүргізген сол ерекшеліктер бойынша көрсетіледі. 3, 4, 5, 7-бағандар толтырылмайды. <*>
Ескерту. 4.21-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
N 4 нысан (0503041) Мемлекеттiк мекемелердiң
ақылы қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың
пайдаланылуы туралы есеп
4.22. Өнiмдi сатудан, жұмыстарды орындаудан, ақылы қызметтер көрсетуден немесе өзге де қызметтердi жүзеге асырудан алынған кiрiстерi бар мемлекеттiк мекемелер 4-нысан (коды 0503041) бойынша "Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" жасайды және ұсынады.
4-нысанда ақылы қызметтердің бiр түрi болған жағдайда, ақылы қызметтер бойынша кiрiстер мен iс жүзiндегi шығыстар көрсетіледi.
4-нысан тоқсандық және жылдық есеп-қисап болып табылады.
"Кассалық шығыстар" бағаны бойынша 010 және 170-жолдар бойынша 011 және 171-жолдар "оның iшiнде ақшалай қаражаттардың қалдығы" бойынша тиiсiнше бөлiнген есептi кезеңнің басында және аяғында ақылы қызметтердi сатудан алынатын қаражат қалдықтарының сомасы көрсетiледi. Өткен жылға арналған N 4 нысанның есептi кезеңiне 010 және 011 жолдары есептің 170, 171-жолдарына сәйкес келуi тиiс.
"Бiр жылға жоспар бойынша бекiтiлгенi" бағаны бойынша ақылы қызметтерді сатудан алынатын қаражат бойынша мемлекеттік мекеменің бекітілген кірістер және шығыстарын қаржыландыру жоспарының деректері, "Жыл басынан берi жоспар бойынша бекiтілгенi" бағаны - бойынша есептi күнге жыл басынан бергi жоспар бойынша бекiтiлген деректер көрсетiледi, 6-бағанда - iс жүзiндегi шығыстар, 7-бағанда - өспелi жиынымен жыл басынан бергi түсiмдер мен кассалық шығыстардың сомасын көрсету керек.
"Бір жылға жоспар бойынша бекітілген" бағаны жоспар бойынша бекiтiлген ақылы қызметтерді сатудан алынатын қаражат бойынша мемлекеттік мекеменің бекітілген кірістер және шығыстарын қаржыландыру жоспарының мәліметтері, "Жылдың басындағы жоспар бойынша бекiтiлген" бағаны бойынша жыл басынан бергi жоспар бойынша бекiтiлген деректер көрсетiледi, "Орындалғаны" бағаны бойынша - жыл басынан бергі түсімдер мен шығыстардың өспелі жиынымен іс жүзіндегі сомалар көрсетіледі.
020 - жолы бойынша қайтарылған кірістердің сомаларын шегере отырып есепті кезең үшін арнаулы қаражаттар бойынша кірістер түсімінің сомасы көрсетіледі.
030 - жолы бойынша белгілі бір тапсырыстарды орындау үшін ұйым алған банк несиелерінің сомасы көрсетіледі.

4.20. <*>
Сноска. Пункт исключен - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_  .
Форма 2 - (отзыв) (код 0603008) - Отчет об исполнении плана
финансирования организации с отметкой "Отзыв"
4.21. Бюджетные организации, в которых по результатам проверок целевого использования средств, выделенных из бюджета, выявлены нарушения, повлекшие отзыв (взыскание) этих средств, получают разрешение и представляют дополнительно форму 2 с отметкой "отзыв". Суммы отзыва (взыскания) отражаются по тем спецификам, по которым произвели отзыв (взыскание) нецелевого использования бюджетных средств в графах 6 "Разрешено с начала года" и 8 "Фактические расходы". Графы 3, 4, 5, 7 не заполняются. <*>
Сноска. Пункт 4.21 с изменениями - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 4 (0503041) Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственных учреждений
4.22. Государственные учреждения, имеющие доходы от реализации продукции, от выполнения работ, оказания платных услуг или осуществления иной деятельности, составляют и представляют "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений" по форме 4 (код 0503041).
В форме 4 показываются доходы, фактические и кассовые расходы по платным услугам при наличии одного вида платных услуг.
Форма 4 является квартальной и годовой отчетностью.
По строкам 010 и 170 по графе 7 "Кассовые расходы" показываются суммы остатков средств, получаемых от реализации платных услуг на начало и на конец отчетного периода, с выделением соответственно по строкам 011 и 171 - "в том числе остаток денежных средств". Строки 010 и 011 отчетного периода должны соответствовать строкам 170, 171 отчета формы N 4 за предыдущий год.
По графе 4 "Утверждено по плану на год" - показываются данные утвержденного плана доходов и финансирования расходов государственного учреждения по средствам, получаемым от реализации платных услуг, по графе 5 "Утверждено по плану с начала года" - показываются данные, утвержденные по плану с начала года на отчетную дату, в графе 6 - показываются фактические расходы, а в графе 7 - следует отражать суммы поступлений и кассовые расходы нарастающим итогом с начала года.
По графе "Утверждено по плану на год" показываются данные утвержденного плана доходов и финансирования расходов государственного учреждения по средствам, получаемым от реализации платных услуг по графе "Утверждено по плану с начала года" показываются данные, утвержденные по плану с начала года, по графе "Исполнено" - фактические суммы поступлений и расходов с нарастающим итогом с начала года.
По строке 020 показывается сумма поступлений доходов средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений за отчетный период за вычетом сумм возвращенных доходов.
По строке 030 показываются суммы кредитов банка, полученных организацией для выполнения определенных поручений.

040 - жол бойынша 010, 020, 030 - жолдарының сомалары көрсетіледі.
050 - жолы бойынша 051-115 - жолдар бойынша шығыстардың ерекшеліктері бойынша келесі толық көрсетіле отырып, арнаулы қаражаттар бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.<*>
130 - жолы бойынша Үкіметтің шешімі бойынша қорларға аударым сомасы көрсетіледі.
140 - жолы бойынша тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген кірістердің шығыстардан өсу сомасы көрсетіледі.
150 - жолы бойынша банк несиелерінің өтелген сомасы көрсетіледі.
160 - жолы бойынша ұйымның есебіне қабылданған өндiріп алу үшiн нақты емес дебиторлық берешектiң және материалдардың жетіспеушілік сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 4.22-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
N 4 жиынтық нысан Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы
қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың
пайдаланылуы туралы есеп
4.22-1. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi "Мемлекеттiк
мекемелердiң ақылы қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" 4-нысаны бойынша есепте көрсетiлген деректердің негiзiнде "Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" 4-жиынтық нысаны бойынша жиынтық түрде есеп жасайды.
N 4-жиынтық нысан тоқсандық және жылдық есеп-қисап болып табылады.
Ескерту. 4.22-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен .
"Демеушiлiк және қайырымдылық көмек
қаражаттарының және сақтандыру төлемiнің сомасының
қозғалысы туралы есеп" 4-дк нысаны
4.23. Бұл нысанда мақсатқа сай пайдалану үшiн түскен демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының және сақтандыру төлемiнің сомасының қозғалысы көрсетiледi.
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының және сақтандыру төлемiнің сомасының қозғалысы туралы есептi 1 шiлдеде, 1 қазанда және 1 қаңтардағы жағдай бойынша есептi жылға тапсырады.
3-бағанда демеушілік және қайырымдылық көмек қаражатының түсімдері мен жұмсалуы көрсетіледі, 4-бағанда сақтандыру төлемдері сомасының түсімдері мен жұмсалуы көрсетіледі, 5-баған - қорытынды.
010 және 170 жолдары бойынша 011 және 171 "Оның iшiнде ақшалай қаражаттардың қалдықтары" жолдары бойынша бөлiп көрсете отырып есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы қалдықтар көрсетiледi. Есептi жылдың 010 және 011 жолдары өткен жылғы есептiң осы нысанының 170 және 171 жолдарына сәйкес келуi тиiс.
020 жолы бойынша - демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының түсуi.
040 жолы бойынша - 011, 020 жолдарының сомасы.
050 жолы бойынша - ағымдағы жыл үшiн жұмсалған кассалық шығындардың жалпы сомасы.
140-жол бойынша - бюджеттің кiрiсiне аударылған сома көрсетiледi.
Ескерту. 4.23-тармақ жаңа редакцияда, өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен .
"Депозиттiк қаражаттар бойынша есептеме"
N 4-д нысаны
4.24. N 4-д-нысанында депозиттiк қаражаттардың қозғалысы көрсетiледi;
4-д нысаны тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады;
3-бағанның 010-жолы бойынша жыл басындағы қаражаттардың қалдықтары, ал 011-жол бойынша, оның iшiнде, өткен жыл үшiн есептеменiң 170, 171-жолдарына сәйкес келуi тиiстi ақша қаражаттарының қалдығы көрсетiледi.
020-жол бойынша ағымдағы жыл үшiн депозиттiк қаражаттардың түскенi көрсетiледi.
040-жол бойынша 011 және 020-жолдардың сомалары көрсетiледi.
050-жол бойынша қаражаттардың шығындары көрсетiледi.
140-жол бойынша - бюджеттің кiрiсiне аударылған сома көрсетiледi.
3-бағанның 170-жолы бойынша есептi кезеңнiң аяғындағы барлық
қаражаттардың қалдығы, ал 171-жол бойынша "оның ішінде ақша қаражаттарының қалдықтары" көрсетiледi.
Ескерту. 4.24-тармақ жаңа редакцияда, өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311    бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен

По строке 040 показывается сумма строк 010,020,030.
По строке 050 показывается общая сумма расходов средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений с последующей расшифровкой расходов по спецификам по строкам 051-115.
По строке 130 показывается сумма отчислений в фонды по решениям Правительства.
По строке 140 показывается сумма превышения доходов над расходами, внесенная в доход соответствующего бюджета.
По строке 150 показывается сумма погашенных кредитов банков.
По строке 160 показывается сумма нереальной для взыскания дебиторской задолженности и недостач материалов, принятых за счет организации. <*>
Сноска. В пункт 4.22 внесены изменения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239   V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 4-сводная Отчет об использовании средств,
получаемых от реализации платных услуг государственных
учреждений
4.22-1. Администраторы бюджетных программ на основании данных, показанных в отчете по форме 4 "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений", составляют отчет в сводном виде по форме 4-сводная "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений".
Форма N 4-сводная является квартальной и годовой отчетностью. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.22-1 - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .
"Отчет о движении средств спонсорской и
благотворительной помощи и сумм страховой выплаты" форма 4-сп
4.23. В данной форме показывается движение средств спонсорской и благотворительной помощи и сумм страховой выплаты, поступивших для использования по назначению.
Отчет о движении средств спонсорской и благотворительной помощи и сумм страховой выплаты представляют на 1 июля, на 1 октября и за отчетный год по состоянию на 1 января.
В графе 3 показывается поступление и расходование средств спонсорской и благотворительной помощи, в графе 4 показывается поступление и расходование сумм страховой выплаты, графа 5 - итоговая.
По строкам 010 и 170 показываются остатки на начало и на конец отчетного периода с выделением по строкам 011 и 171 "В том числе остатков денежных средств". Строки 010 и 011 отчетного периода должны соответствовать строкам 170 и 171 данной формы отчета за предыдущий год.
По строке 020 - поступление средств спонсорской и благотворительной помощи.
По строке 040 - сумма строк 011, 020.
По строке 050 - общая сумма произведенных кассовых расходов за текущий год.
По строке 140 - показывается сумма, перечисленная в доход бюджета. <*>
Сноска. Пункт 4.23 - в редакции Приказа МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
"Отчет по депозитным средствам" форма 4-д
4.24 В форме 4-д показываются движение депозитных средств.
Форма 4-д является квартальной и годовой отчетностью.
По строке 010 в графе 3 показываются остатки средств на начало года, а по строке 011 - в том числе остаток денежных средств, которые должны соответствовать строкам 170, 171 отчета 4-д за предыдущий год.
По строке 020 показывается поступление депозитных средств за текущий год.
По строке 040 показывается сумма строк 011 и 020.
По строке 050 показываются расходы средств.
По строке 140 показывается сумма, перечисленная в доход бюджета.
По строке 170 в графе 3 показываются остатки средств на конец отчетного периода всего, а по строке 171 - "в том числе остаток денежных средств. <*>
Сноска. Пункт 4.24 - в редакции Приказа МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; с дополнениями и изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 31 1 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .

4в-нысан (коды 0503047) - Валюталық қаражаттар
қорының қозғалысы туралы есеп
4.25. Валюталық қаражаттары бар мемлекеттік мекемелер "Валюталық қаражаттары бар мемлекеттік мекемелер "Валюталық қаражаттар қозғалысы туралы есеп" ұсынады.
020 - жолы бойынша валюталық қаражат түсу сомасы.
021-жол бойынша - бағамдық айырма. <*>
030-жол бойынша - айырбастау үшiн түскен бюджеттiк қаражаттардың сомасы. <*>
040-жол бойынша - 011, 020, 021, 030-жолдардың сомасы.
050 - жолы бойынша 061-104 - жолдар бойынша шығыстар ерекшелігі бойынша шығыстарды келесі толық жазумен валюталық қаражаттар шығындалған сомалар.
140 - жол бойынша - Бюджет кiрiсiне енгiзiлдi. <*>
141-жол бойынша - басқа да аударымдар. <*>
Есептілік нысаны - жылдық, тоқсандық. <*>
4-д нысаны тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 4.25.-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311     бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
4.26. <*>
Ескерту. 4.26.-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен .
N 5-нысан (коды 0503051) - Активтердің
қозғалысы туралы есеп
4.27. Есеп-қисап нысаны - жылдық, тоқсандық.
Бірінші бөлімде "Активтердің болуы" (010-019) қосалқы шоттары бойынша активтердің болуы көрсетіледі.
3 - баған "Жыл басындағы" осы нысанның өткен жылғы есебінің 6 - бағанының "Жыл аяғындағы" тиісті жолдары бойынша мәліметтеріне сәйкес келуі керек.
4 - бағанда "Түскені" есепті кезеңде активтердің түсуі көрсетіледі.
5 - бағанда "Шыққаны" - есепті кезеңде активтердің қанша шықты.
6 - бағанда есепті кезеңнің аяғында активтердің қалдығы көрсетіледі.
N 5 - нысанның екінші бөлімінде активтердің қозғалысы көрсетіледі.
130 - жолы бойынша активтердің көбею көздері 140, 150, 151, 160, 161, 162, 163 - жолдар бойынша бөліне отырып, барлық активтердің түсуі көрсетіледі.
163-жол бойынша АТЗ-дан активтерге аудару және 140-162 жолдарда санамаланбаған басқа да активтердің түсімі көрсетіледі.
180 - жолы бойынша - активтердің шығуына байланысты 190-232 - жолдары бойынша бөліне отырып, активтердің шығуы.
3 - бағанда 230 - жолы бойынша - арзан құнды және тез тозатын
заттарға ауысу есебінен есепті кезеңде активтердің шығуы.
3 - бағанда 231 - жолы бойынша материалдарға ауыстырылған активтердің сомасы көрсетіледі. <*>
Ескерту. 4.27-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .

Форма 4в (код 0503047) - Отчет о движении
валютных средств
4.25 Бюджетные организации, имеющие валютные средства, представляют "Отчет о движении валютных средств".
По строкам 010,170 показываются остатки валютных средств (остатки на субсчете 273 "Фонды валютных средств") на начало года и конец отчетного периода, с выделением по строкам 011,171 "в том числе на валютном счете". Остатки на начало отчетного года (строки 010,011) тождественны остаткам на конец года отчета за предыдущий год (строки 170,171).
По строке 020 - сумма поступлений валютных средств.
По строке 021 - курсовая разница.
По строке 030 - сумма поступивших бюджетных средств для конвертации.
По строке 040 - сумма строк 011, 020, 021, 030.
По строке 050 - израсходованные суммы валютных средств с последующей расшифровкой расходов по спецификам расходов по строкам 061-104.
По строке 140 - Внесено в доход бюджета.
По строке 141 - прочие перечисления.
Форма 4-в является квартальной и годовой отчетностью. <*>
Сноска. В пункт 4.25 внесены изменения и дополнения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239   V990816_ ; приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_   ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_   ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
4.26. (Пункт 4.26 исключен - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239   V990816_ )
Форма N 5 (код 0503051) - Отчет о движении активов
4.27. Форма отчетности - годовая, квартальная.
В первом разделе "Наличие активов" показывается наличие активов по субсчетам (010-019).
Графа 3 "На начало года" должна соответствовать данным по соответствующим строкам графы 6 "На конец года" данной формы отчета за предыдущий год.
В графе 4 "Поступило" показываются поступления активов в отчетном периоде.
В графе 5 "Выбыло" - сколько выбыло активов в отчетном периоде.
В графе 6 показывается остаток активов на конец отчетного периода.
Во втором разделе формы N 5 показывается движение активов.
По строке 130 показывается поступление - всего активов с выделением по строкам 140, 150, 151, 160, 161, 162, 163 источников увеличения активов.
По строке 163 показывается перевод в активы из МБП и прочее поступление активов не перечисленное в строках 140-162.
По строке 180 - выбытие активов с выделением по строкам 190-232, в связи с чем выбыли активы.
По строке 230 в графе 3 - выбытие активов в отчетном периоде за счет перевода в малоценные и быстроизнашивающиеся предметы.
По строке 231 графы 3 показываются суммы переведенных активов в материалы. <*>
Сноска. Пункт 4.27 с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .

6-нысан (0503053) - Материалдық құндылықтардың
қозғалысы туралы есеп
4.28. Бұл нысанда ұйымға жататын материалдық құндылықтардың және АТЗ-ның болуы мен қозғалысы көрсетіледі.
Есеп-қисап - жылдық.
Бірінші бөлімде "Материалдық құндылықтардың және АТЗ-ның болуы" жыл басындағы және жыл аяғындағы материалдар мен тамақ өнімдерінің және АТЗ-ның қалдық құны, сондай-ақ есепті жылда ұйымның мұқтажына шығындалған материалдар мен тамақ өнімдерінің құны көрсетіледі.
3 - бағанда осы нысанның өткен жылғы есебінің жыл аяғындағы қалдығына сәйкес келуі керек есепті жылдың басындағы қалдықтары көрсетіледі.
4 - бағанда - жыл аяғындағы материалдық құндылықтардың және АТЗ-ның қалдықтары.
5 - бағанда - есепті жылдағы материалдық құндылықтардың шығыстары.
160 - жолы бойынша түсу көздерінің 161-190 - жолдар бойынша көрсете отырып, есепті жылда түскен материалдық құндылықтардың түсуінің жалпы сомасы көрсетіледі.
Есепті жылда шығарылған материалдық құндылықтардың жалпы сомасы шығарылған материалдық құндылықтардың шығуы ненің есебінен екендігі 201-260 - жолдар бойынша бөле отырып, 200 - жол бойынша көрсетіледі. <*>
Ескерту. 4.28-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен .
N 7 нысан - Өкiлдi шығындарға бөлiнген қаражаттың
пайдаланылуы туралы есеп
Ескерту. N 7 нысанның атауы өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен
4.28-1. Өкілдік шығындарға қаражат алған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есепті 7-нысан бойынша ұсынады:
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі жасаған Іс-шаралар жоспарына сәйкес өкілдік шығындарға қаражат алған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері "Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есепті" жиынтық түрінде Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне ұсынуы тиіс, соңғысы бухгалтерлік есептілік құрамында жиынтық түрдегі есепті ұсынады;
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есепті белгіленген тәртіппен жергілікті уәкілетті органдарға ұсынады.
"Смета бойынша бекiтiлгенi" 3-бағанында смета бойынша бекiтiлген өкiлдi шығыстарының сомасы көрсетiледi, "Кассалық шығыстар" 4-бағанында жүргiзiлген кассалық шығыстардың сомасы көрсетiледi, "Пайдаланылмаған лимиттiң қалдығы" 5-бағанында пайдаланылмаған лимиттiң қалдығы көрсетiледi. Бұдан басқа, бөлiнген лимиттiң сомасы анықтама түрiнде көрсетiледi.
Есеп-қисап нысаны - тоқсандық және жылдық. <*>
Ескерту. 4.28-1-тармақпен толықтырылды, өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267  бұйрығымен , 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен
N 8 зт нысаны Зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк
жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды және
жерлеуге арналған жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік
төлемдерді төлеу туралы есеп

Форма 6 (0503053) - Отчет о движении
материальных ценностей и МБП
4.28. В этой форме показывается наличие и движение материальных ценностей и МБП, принадлежащих организации.
Форма отчетности - годовая.
В первом разделе "Наличие материальных ценностей и МБП" показывается стоимость остатков материалов и продуктов питания, и МБП на начало и конец года, а также стоимость материалов и продуктов питания, и МБП, израсходованных на нужды организации в отчетном году.
В графе 3 показываются остатки на начало отчетного года, которые должны соответствовать остаткам на конец года данной формы отчета за предыдущий год.
В графе 4 - остатки материальных ценностей и МБП на конец года.
В графе 5 - расход материальных ценностей и МБП за отчетный год.
Во втором разделе "Движение материальных ценностей и МБП" показывается движение материальных ценностей и МБП.
По строке 160 показывается общая сумма поступления материальных ценностей и МБП за отчетный год с указанием по строкам 161-190 источников их поступления.
Общая сумма выбывших материальных ценностей и МБП в отчетном году показывается по строке 200 с выделением по строкам 201-260 за счет чего произошло выбытие материальных ценностей и МБП. <*>
Сноска. Пункт 4.28 с изменениями и дополнениями - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
Форма N 7 - Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские затраты
4.28-1. Администраторы бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты представляют "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты" по форме N 7:
администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты в соответствии с Планом мероприятий, составленным Министерством иностранных дел Республики Казахстан должны представить в сводном виде "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты" в Министерство иностранных дел Республики Казахстан, последний представляет отчет в сводном виде в составе бухгалтерской отчетности в Комитет казначейства;
администраторы местных бюджетных программ Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты, представляют в установленном порядке в соответствующие местные уполномоченные органы.
В графе 3 "Утверждено по смете" показывается сумма представительских расходов, утвержденная по смете, в графе 4 "Кассовые затраты" показываются суммы произведенных кассовых расходов, в графе 5 "Остаток неиспользованного лимита" показывается остаток неиспользованного лимита. Кроме того, справочно показывается сумма выделенного лимита.
Форма отчетности - квартальная и годовая. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.28-1 - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 26 7 V011547_ ; с изменениями - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
Форма N 8-вп Отчет о выплате пенсии, государственных
социальных пособий, специальных государственных пособий
и пособий на погребение, и других социальных выплат

4.28-2. Зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды және жерлеуге арналған жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді төлеу туралы есептi бухгалтерлiк есептiң құрамында N 8-вп нысаны бойынша: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне; облыстық, Астана, Алматы қалаларының Еңбек, жұмыспен қамтамасыз ету және әлеуметтiк қорғау департаменттерi (басқармалары), аудандық (қалалық) бөлiмдерi - тиiстi жергiлiктi қаржы органдарына тапсырады. 3-бағандағы есептiң нысанында есептi кезеңнiң басынан берi республикалық бюджеттен немесе жергілікті бюджеттерден рұқсаттар бойынша бөлiнген лимиттердiң сомасы көрсетiледi, 4-бағанда - "Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының (ЗТМО) есеп шотына бюджеттiк қаражаттың түсуi, 5-бағанда - ЗТМО-ның төлем тапсырмасымен екiншi деңгейдегi банкке немесе банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар мемлекеттік мекемелерге (бұдан әрi - банк) соманың аударылуы, 6-бағанда - алушылардың дербес шоттарына банк аударған сома көрсетiледi.
Есеп-қисап нысаны - тоқсандық және жылдық. <*>
Ескерту. 4.28-2-тармақпен толықтырылды, өзгертілді - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
N 15-нысан (коды 0503078) - Мемлекеттік мекемелерде
ақшалай қаражаттардың, активтердің және материалдық
құндылықтардың жетіспеушілігі мен ұрлануы туралы есеп
4.29. Бұл нысан жыл ішінде тексеру, тексеріс, түгендеу барысында ашылған жетіспеушіліктер мен ұрланулардың сомасын көрсетеді.
15 - нысанның есебі есепті жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарында ұсынылады.
N 15 - нысанда 010 - жолы бойынша осы нысанның өткен жылғы 060 - жолына сәйкес келуі керек жыл басындағы жетіспеушіліктер мен ұрланулар бойынша берешек қалдығы көрінеді.
020 - жолы бойынша есепті жылда тексеріс, тексеру және түгендеу кезінде ашылған және 030 - жолы бойынша сомаларды бөлумен кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған, сот шешімімен кінәлі тұлғаларға жатқызылған белгіленген ақшалай, активтер және материалдық құндылықтар жетіспеушілігінің және ұрлануының жалпы сомасы, сондай-ақ активтердің және материалдық құндылықтардың бүлінуінен шығындалған сомалар көрсетіледі.
040 - жолы бойынша келтірілген зиянға қайтару үшін кінәлі тұлғалардан өндіріп алынған сомалар көрсетіледі.
050 - жолы бойынша кінәлі тұлғалардың төлем қабілеті болмауынан және белгіленген тәртіптегі басқа да себептермен ұйым есебінен есептен шығарылған жетіспеушілік сомасы көрсетіледі.
051-жол бойынша ақша қаражатының жетiспейтiн, есептi жылы мемлекеттiк мекеменің есебiнен есептен шығарылған сомасы көрсетiледi.

4.28-2. Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий и пособий на погребение, и других социальных выплат по форме N 8-вп представляют в составе бухгалтерского отчета: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан; областные, городов Астаны, Алматы департаменты (управления), районные (городские) отделы труда, занятости и социальной защиты населения - в соответствующие местные финансовые органы. В форме отчета в графе 3 показывается сумма выделенных лимитов с начала отчетного периода по разрешениям из республиканского бюджета или из местных бюджетов, в графе 4 - поступление бюджетных средств на расчетный счет Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" или его филиалов (далее - ГЦВП), в графе 5 - перечисление суммы платежным поручением ГЦВП в банк второго уровня или организацию, имеющих лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций (далее - банк), в графе 6 - показываются суммы, зачисленные банком на лицевые счета получателей.
Форма отчетности - квартальная и годовая. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.28-2 - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 15 (код 0503078) - Отчет о недостачах и
хищениях денежных средств, активов и материальных ценностей
в бюджетных организациях
4.29. Данная форма отражает суммы недостач и хищений, выявленных в течение года в ходе проверок, ревизий, инвентаризации.
Отчет ф.15 представляется на 1 января года, следующего за отчетным.
В форме N 15 по строке 010 отражается остаток задолженности по недостачам и хищениям на начало года, который должен соответствовать строке 060 этой формы за предыдущий год.
По строке 020 показывается общая сумма установленных недостач и хищений денег, активов и материальных ценностей, а также суммы потерь от порчи активов и материальных ценностей, выявленных при ревизиях, проверках и инвентаризациях в отчетном году и отнесенные за счет виновных лиц с выделением по строке 030 сумм, отнесенных на виновных лиц, согласно решениям суда.
По строке 040 показываются суммы, взысканные с виновных лиц, в возмещение причиненного ущерба.
По строке 050 проставляется сумма недостач, списанная за счет организации из-за неплатежеспособности виновных лиц и другим причинам в установленном порядке.
По строке 051 показывается сумма недостачи денежных средств, списанная за счет государственного учреждения в отчетном году.

060 - жолы бойынша жыл аяғындағы берешек соманың қалдығы көрсетіледі. 010 және 060 - жолдары бойынша берешектердің қалдық сомасы 1 - нысанның балансына 3 және 4 - бағандарда 280 - жолы бойынша тиісінше 170 "Жетіспеушіліктер бойынша есеп айырысу" қосалқы шоты бойынша көрсетілген сомаларға ұқсас болуы керек. <*>
Ескерту. 4.29-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен
032-А нысан - республикалық бюджет бойынша алынған
мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және
кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы
4.30. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекеме бюджеттiк жiктелiм бойынша Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосын (032-А) БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін қазынашылық органдарынан ай сайын алады және өзiнiң есептiк деректерiмен салыстырады. 032-А нысанында: бюджеттiк сыныптама коды (Бюджеттiк сыныптама анықтамалығының шифрi); жылға арналып жоспарланған рұқсат; қабылданған мiндеттемелер; бөлiнген лимиттер; мiндеттемелер бойынша және мiндеттемелерсiз қалпын келтiру; пайдаланылмаған лимиттердiң қалдығы; лимитпен қамтамасыз етiлмеген мiндеттемелер көрсетiледi.
ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін қазынашылық органдары қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелер 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысанын алады.
Ескерту. 4.30-тармақ жаңа редакцияда жазылды, толықтырылды, өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2002.02.19 N 71   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
N 1-нысан (коды 0503061) - Лимиттерді таратушылар бойынша
сомаларды тарата отырып республикалық бюджеттен
алынған қаражаттар туралы ведомость
4.31. Қаржыларды ведомостволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге тарататын республикалық бюджет бойынша лимиттерді таратушы оларға ұсынылған ведомостардың (044 - нысан) негізінде осы ведомосқа өздерінің бюджеттік шотынан олар тікелей алған сомаларды қоса алғанда, бюджеттік сыныптама кодының (Бюджеттiк сыныптама анықтамалығы шифрларының) бөлігінде (мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама, шығыстар ерекшелігі) төмен тұрған лимиттерді таратушыдан есепті қаржылық жыл үшін кассалық шығыстарының сомалары толтырылатын Бюджеттен алынған лимиттер туралы ведомость (коды 0503061) жасайды.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша ведомость лимиттерді төмен тұрған таратушының және тиісті қазынашылық органының қолымен және мөрімен расталады және 044-А - нысанының барлығының қосымшасымен бірге, лимиттерді бас таратушыға ұсынылады.

По строке 060 указывается сумма остатка задолженности не конец года. Суммы остатков задолженности по строкам 010 и 060 должны быть тождественны суммам, показанным по субсчету 170 "Расчеты по недостачам" баланса формы 1 в графах 3 и 4 по строке 280 соответственно.  <*>
Сноска. Пункт 4.29 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .
Форма 032-А - Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету
4.30 Государственные учреждения, финансируемые из республиканского бюджета, ежемесячно получают от органов казначейства, работающих в системе БАСК-М, Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету по спецификам бюджетной классификации (форма 032-А) и сверяют со своими отчетными данными. В форме 032-А отражаются: код бюджетной классификации (шифр Справочника бюджетной классификации); планируемое разрешение на год; взятые обязательства; выделено лимитов; кассовый расход по обязательствам и без обязательств; восстановление по обязательствам и без обязательств; остаток неиспользованных лимитов; обязательства, необеспеченные лимитами.
Государственные учреждения, обслуживаемые органами казначейства, работающими в системе ИИСК получают форму 4-20 "Сводный отчет по расходам". <*>
Сноска. Пункт 4.30 - в редакции Приказа МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; с дополнениями - приказом Министра финансов РК от 19 февраля 2002 года N 71 V021792_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 1 (код 0503061) - Ведомость о полученных из
республиканского бюджета средствах с распределением
сумм по распорядителям лимитов
4.31. Распорядители лимитов по республиканскому бюджету, распределяющие ассигнования по подведомственным организациям, на основании представленных им ведомостей (форма 044-А) составляют Ведомость о полученных из бюджета лимитов (код 0503061), в который заполняются суммы кассовых расходов за отчетный финансовый год нижестоящих распорядителей лимитов в разрезе кодов бюджетной классификации (по учреждению, программе, подпрограмме, спецификам расходов) (шифров Справочника бюджетной классификации), включая в эту ведомость суммы, полученные ими непосредственно со своих бюджетных счетов.
Ведомость по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, заверяется подписью и печатью нижестоящих распорядителей лимитов и соответствующего органа казначейства и представляется главному распорядителю лимитов с приложением всех форм 044-А.

Әр түрлі облыстарда ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері бар лимит иеленушілері бюджеттен алынған лимиттер туралы екі тізімдеме ресімдейді. Бір тізімдеме лимит иеленушісімен бір облыстағы ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер бойынша жасалады, Қазынашылықтың тиісті аумақтық органы растайды және жоғары тұрған лимит иеленушісіне береді. Екінші тізімдеме ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерден алынған 032-А, 4-20-нысандардың негізінде басқа облыстардағы ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекеме бойынша жасалады. Тізімдеме барлық 032-А, 4-20-нысандарының қосымшаларымен жоғары тұрған лимит иеленушілеріне жіберіледі.
Ескерту. 4.31-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002.02.19 N 71   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
N 2-нысан (коды 0503063) - Республикалық бюджеттен
алынған қаражаттар туралы жиынтық ведомость
4.32. Лимиттерді бас таратушы - министрліктер, мемлекеттік комитеттер (мемлекеттік органдар) - төмен тұрған лимиттерді таратушыдан алған ведомостардың негізінде республикалық бюджеттен алынған қаражаттар туралы жиынтық ведомость (коды 0503063) жасайды және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментіне ұсынады.
Ведомостволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері жоқ және бюджеттік қаражаттары жоқ республикалық бюджет бойынша лимиттерді бас таратушы бюджеттен алынған лимиттер туралы ведомость (1 - нысан) және бюджеттен алынған қаражаттар туралы жиынтық ведомость (2-нысан) жасайды, ал жылдық бухгалтерлік есепке 044-А - нысанын ұсынады.
132-А нысан - жергілiктi бюджет
бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып
бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының
тiзiмдемесi
4.33. Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ай сайын жергiлiктi бюджеттерден алынған бюджеттiк қаражаттар мен кассалық шығыстар туралы деректердi БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін қазынашылық органдары ұсынған 132-А-нысан ведомосының деректерiмен салыстырылады.
132-А-нысанында: бюджеттiк сыныптама коды; жылға арналып жоспарланған рұқсат; қабылданған мiндеттемелер; бөлiнген лимиттер; мiндеттемелер бойынша және мiндеттемелерсiз қалпына келтiру; пайдаланылмаған лимиттердiң қалдығы; лимитпен қамтамасыз етiлмеген мiндеттемелер көрсетiледi.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшісi мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы ұсынылған жылдық есептiң негiзiнде жиынтық есеп жасайды және 132-А нысанының ведомосы бойынша қазынашылық органдарының деректерiмен салыстырады. Есептi жылдан кейiнгi 1 қаңтардағы жағдай бойынша ведомость тиiстi қазынашылық органның жергiлiктi бюджетi бойынша бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолымен және мөрiмен расталады және тиiстi қаржы органына ұсынылады.

Распорядители лимитов, имеющие подведомственные государственные учреждения в разных областях, оформляют две ведомости о полученных из бюджета лимитах. Одна ведомость составляется по подведомственным государственным учреждениям, находящимся в одной области с распорядителем лимитов, заверяется соответствующим территориальным органом Казначейства и передается вышестоящему распорядителю лимитов. Вторая ведомость составляется по подведомственным государственным учреждениям, находящимся в других областях, на основании форм 032-А, 4-20, полученных от подведомственных государственных учреждений. Ведомость высылается вышестоящему распорядителю лимитов с приложением всех форм 032-А, 4-20.
<*>
Сноска. Пункт 4.31 с дополнениями - приказом Министра финансов РК от 19 февраля 2002 года N 71 V021792_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 2 (код 0503063) - Сводная ведомость о полученных
из республиканского бюджета средствах
4.32. Главные распорядители лимитов - министерства, государственные комитеты (государственные органы) - на основании ведомостей, полученных от нижестоящих распорядителей лимитов, составляют сводную ведомость о полученных из республиканского бюджета средствах (код 0503063) и представляют в Департамент Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Главные распорядители лимитов по республиканскому бюджету, не имеющие подведомственные организации и не распределяющие бюджетные ассигнования, не составляют ведомости о полученных из бюджета лимитов (форма 1) и сводную ведомость о полученных из бюджета средств (форма 2), а представляют к годовому бухгалтерскому отчету форму 044-А.
Форма 132-А - Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету
4.33 Государственные учреждения, финансируемые из местных бюджетов, сверяют ежемесячно данные о полученных из местных бюджетов средствах и кассовых расходах с данными ведомости формы 132-А, представленной органами казначейства, работающих в системе БАСК-М.
В форме 132-А отражаются: код бюджетной классификации; планируемое разрешение на год; взятые обязательства; выделено лимитов; кассовый расход по обязательствам и без обязательств; восстановление по обязательствам и без обязательств; остаток неиспользованных лимитов; обязательства, необеспеченные лимитами.
Администратор местных бюджетных программ на основании представленных годовых отчетов об исполнении плана финансирования государственных учреждений составляет сводный отчет и сверяет с данными органов казначейства по ведомости формы 132-А. Ведомость по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, заверяется подписью и печатью администратора программ по местному бюджету, соответствующего органа казначейства и представляется соответствующему финансовому органу.

ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін қазынашылық органдары қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелер 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп»нысанын алады.
Ескерту. 4.33-тармақ жаңа редакцияда жазылды, толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
N 16-нысан - Сыртқы заемдар бойынша есеп
4.34. Жобаны iске асырушы ұйым (Жобаны iске асыру тобы), Сыртқы заемдар бойынша есеп толтырады және оны белгiленген мерзiмде бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшісiне тапсырады. Нысанға: жылдың басындағы және есептi кезеңнiң аяғындағы ақша қаражаттарының қалдығы 010, 170-жол бойынша; 040-жол бойынша жыл басынан берi түскен қаражаттардың сомасы - (оның iшiнде табыстардың кодтары бойынша донорлардан алынғаны); 050-жол бойынша - жыл басынан берi жұмсалған ақша қаражаттары - барлығы (оның iшiнде ерекшелiктер бойынша) жазылады.
N 16-н. есептің деректерi негiзiнде N 2-н. коды (0603008) мемлекеттiк мекемелердiң сметалық шығыстарының орындалуы туралы есептiң 6-бағаны толтырылады. <*>
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi 16 "Сыртқы борыш және кредит беру бойынша есеп" нысанын тексеру және бұрыштама қою үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттiк қарыз алу департаментiне тапсыруы қажет. <*>
Ескерту. 4.34-тармақпен толықтырылды, өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
N 17 нысан Гранттар бойынша есеп
4.34.1. Гранттар бойынша есепті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері N 17 нысан бойынша жасайды.
010, 170-жолдар бойынша 011 және 171 "оның ішінде ақшалай қаражат қалдығы" жолдары бойынша бөлінген есепті кезеңнің басына және аяғына қалдықтар көрсетіледі.
020-жол бойынша - гранттар бойынша соманың түсуі;
040-жол бойынша - 011, 020-жолдардың сомасы;
050-жол бойынша - есепті кезең үшін жүргізілген кассалық шығыстардың жалпы сомасы.
Ескерту. 4.34.1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
N 047-нысан - Республикалық бюджеттен бөлiнген
лимиттердiң толығымен бөлiнуiне бақылау жасау ведомосы
4.35. "Республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердің толығымен бөлiнуiне бақылау жасау ведомосы" N 047-нысанын БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін Қазынашылықтың аумақтық органынан мемлекеттiк мекеме алады және өздерiнiң есеп деректерiмен салыстырады.
Егер Қазынашылық комитетi N 1 Қазынашылық рұқсатты айдың аяғында берген және бұл рұқсатпен бөлiнген лимиттердi  Қазынашылықтың аумақтық органы келесi айда есептеген жағдайда "жолдағы сома" деп аталатын ашық лимиттер бойынша сомалардың алшақтығы "бөлiнген лимиттер", "ауытқу" бағанында көрсетiледi.

Государственные учреждения, обслуживаемые органами казначейства, работающими в системе ИИСК получают форму 4-20 "Сводный отчет по расходам".
<*>
Сноска. Пункт 4.33 - в редакции Приказа МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 16 - Отчет по внешним займам, грантам
4.34 Организация, реализующая проект (Группа реализации проекта), заполняет Отчет по внешним займам и представляет его в установленные сроки администратору бюджетных программ. В форме проставляются: по строке 010, 170 остаток денежных средств на начало года и на конец отчетного периода; по строке 040 - сумма поступивших средств с начала года - всего (в т.ч. от доноров по кодам доходов); по строке 050 - израсходовано денежных средств с начала года - всего (в том числе по спецификам).
На основании данных отчета ф. N 16 заполняется графа 6 отчета об исполнении плана финансирования государственных учреждений ф. N 2 код (0603008).
Администраторам республиканских бюджетных программ форму 16 "Отчет по внешним займам" необходимо представить для проверки и визирования в Департамент государственного долга и кредитования Министерства финансов Республики Казахстан. <*>
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4.34 - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; пункт - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 17 - Отчет по грантам
4.34.1 Отчет по грантам составляется администраторами бюджетных программ по форме N 17
По строкам 010, 170 показываются остатки на начало и конец отчетного периода с выделением по строкам 011 и 171 "В том числе остаток денежных средств".
по строке 020 - поступление сумм по грантам;
по строке 040 - сумма строк 011, 020;
по строке 050 - общая сумма произведенных кассовых расходов за отчетный период. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 047 - Ведомость контроля полноты распределения
лимитов, выделенных из республиканского бюджета
4.35 Государственные учреждения получают от территориальных органов Казначейства, работающих в системе БАСК-М, форму N 047 "Ведомость контроля распределения лимитов, выделенных из республиканского бюджета" и сверяют со своими отчетными данными.
В случае, когда Комитетом казначейства Казначейское разрешение N 1 выдано в конце месяца, и выделенные этим разрешением лимиты зачислены территориальными органами Казначейства в следующем месяце, суммы расхождения по открытым лимитам, так называемые "суммы в пути", учитываются в графе "выделенные лимиты", "отклонение".

Қазынашылықтың аумақтық органы N 047-нысанның "бөлiнген лимиттер", "ауытқу" бағанын және "Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" N 032А-нысанының "бөлiнген лимиттер" бағанын жинақтау жолымен "Мемлекеттiк мекемелер ның орындалуы туралы есеп" N 2 нысанның "жыл басынан рұқсат етiлгенi" 5-бағанның деректерi тексерiледi.
Ескерту. 4.35-тармақпен толықтырылды, толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
N 046-нысан - Республикалық бюджет бойынша лимиттердi
бөлу туралы мемлекеттiк мекемелердiң рұқсаты
4.36. Республикалық бюджет бойынша лимиттердi бөлу туралы бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсінің рұқсаты" N 046 нысаны республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бағынысты мемлекеттiк мекемелер бойынша бөлiнген қаржыландыруды айдың аяғында жүргiзген және осы рұқсатпен бөлiнген лимиттердi келесi айда Қазынашылықтың аумақтық органдары есепке алған жағдайда, мемлекеттiк мекемелерге тапсырылады.
Республикалық бюджет бағдарламаларының әкiмшілерi есептi кезең үшiн бөлiнген лимиттердi БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін Қазынашылықтың аумақтық органы N 046-нысан бойынша ұсынған деректермен салыстырады.
Бұл орайда, "Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" N 032-А нысанының "бөлiнген лимиттер" бағаны бойынша сома мен N 046-нысанның "бөлiнбеген қалдық" 6-баған бойынша сома N 046-нысанның "Жыл басынан рұқсат етiлгенi" бағанының қорытынды сомасына сәйкес келуi тиiс.
Ескерту. 4.36-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
N 146-нысан - Жергiлiктi бюджет бойынша бөлуге
жататын рұқсаттар
4.37. Жергiлiктi бюджет бағдарламаларының әкiмшiсi есептi кезең үшiн бөлiнген лимиттердi БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін Қазынашылықтың аумақтық органы ұсынған N 146-нысанның деректерiмен салыстырады.
Жергiлiктi бюджет бағдарламаларының әкiмшілерi айдың аяғында бағынысты мемлекеттік мекемелер бойынша бөлiнген, бiрақ келесi айға есептелген қаржыландыруды бөлiнбеген қалдық - 6-бағанында көрсетедi.
Бұл орайда, "Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" N 032-А-нысанының "бөлiнген лимиттер" бағаны бойынша сома мен N 146-нысанның "бөлiнбеген қалдық" - 6-бағаны бойынша сома "Жыл басынан рұқсат етiлгенi" бағанның қорытынды сомасына сәйкес келуi тиiс.
Ескерту. 4.37-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергілiктi
атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген
қаражаттарды пайдалану туралы анықтама

Территориальными органами Казначейства путем суммирования графы "выделенные лимиты", "отклонение" формы N 047 и графы "выделено лимитов" формы N 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету", проверяются данные графы 5 "разрешено с начала года" формы N 2 "Отчет об исполнении плана финансирования государственного учреждения". <*>
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4.35 - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 046 - Разрешение государственного
учреждения о распределении лимитов по республиканскому бюджету
4.36. Форма N 046 "Разрешение администратора бюджетных программ, о распределении лимитов по республиканскому бюджету" формируется в том случае, когда администратором республиканских бюджетных программ финансирование, распределенное по подведомственным государственным учреждениям, произведено в конце месяца, и выделенные этим разрешением лимиты зачислены территориальными органами Казначейства в следующем месяце, представляется государственным учреждениям.
Администратор республиканских бюджетных программ выделенные лимиты за отчетный период сверяют с представленными территориальным органом Казначейства, работающим в системе БАСК-М, данными по форме N 046.
При этом, сумма по графе "выделено лимитов" формы 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету" и сумма по графе 6 "нераспределенный остаток" формы N 046 должна соответствовать итоговой сумме графы "Разрешено с начала года" формы N 046. <*>
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4.36 - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 146 - Разрешение, подлежащее
распределению по местному бюджету
4.37. Администратор местных бюджетных программ выделенные лимиты за отчетный период сверяет с представленными территориальным органом Казначейства, работающим в системе БАСК-М, данными формы N 146.
Администратор местных бюджетных программ финансирование, распределенное по подведомственным организациям в конце месяца, но зачисленное в следующем месяце, показывают в графе 6 - нераспределенный остаток.
При этом, сумма по графе "выделено лимитов" формы 132-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету" и сумма по графе 6 - "нераспределенный остаток" формы N 146, должна соответствовать итоговой сумме графы "Разрешено с начала года" формы N 146. <*>
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4.37 - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Справка об использовании средств, выделенных
из резервов Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов

4.38. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражаттарды алған бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi атқару органдарының қорларынан бөлген қаражаттарының орындалуы туралы анықтаманы толтырады. Анықтамада: 2-бағанда - бюджеттiк сыныптама шығыстарының коды; 3-бағанда - резервтен қаражат бөлуге арналған Қазақстан Республикасы Үкiметi қаулысының не жергiлiктi атқарушы органдар өкiмiнiң нөмiрi; 4-бағанда - бөлiнген лимиттер; 5-бағанда - кассалық орындалуы; 6-бағанда - қалдық көрсетiледi. <*>
Ескерту. 4.38-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен .
N 4-"бюджтыс" нысан Бюджеттен тыс
қорлар бойынша есеп
4.39. N 4-"бюджтыс" нысанда "Алматы қаласының ерекше мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  6-бабына сәйкес Алматы қаласы әкімінің бюджеттен тыс қоры бойынша кiрiстерi мен iс жүзiндегi шығыстар көрсетiледi. Бұдан басқа, осы нысан бойынша Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі ғылыми қор бойынша есеп жасайды.
4-"бюджтыс" нысаны тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
010, 170-жолдары бойынша 011, 171-жолдары бойынша бөлiнген - оның iшiнде ақша қаражаттарының қалдығы, жыл басындағы және жыл аяғындағы қалдықтар көрсетiледi. Есептi жылдың басындағы қалдық (010, 011-жолдар) өткен жыл үшiн есептiң жыл аяғындағы қалдығымен (170, 171-жолдар) ұқсас;
020-жол бойынша - ағымдағы жылы түскен сома;
040-жол бойынша - қорытынды сома;
050-жол бойынша - ағымдағы жыл үшiн жасалған шығыстардың жалпы сомасы.
140-жол бойынша - бюджеттің кiрiсiне енгiзiлдi.
Ескерту. 4.39-тармақпен толықтырылды, толықтыру мен өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
N 3 нысан Республикалық бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнің қаражатты жұмсауы туралы ақпарат
4.40. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және бюджеттен қаржыландыру алған өзге де мемлекеттік мекемелер басшының және бас бухгалтердің қолдарымен куәландырып, жылдық бухгалтерлік есепті тапсыру үшiн белгiленген мерзiмдерде N 3 нысан бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнен алынған республикалық бюджеттiк бағдарлама бойынша қаражаттың жұмсалуы туралы ақпаратты тапсырады.
Ескерту. 4.40-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік
мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының
есептік баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы
туралы талдамалы деректер

4.38. Администраторы бюджетных программ, получившие средства из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, составляют Справку об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов. В справке показываются: в графе 2 - код расходов бюджетной классификации; в графе 3 - номер постановления Правительства Республики Казахстан, либо распоряжения местных исполнительных органов на выделение средств из резервов; в графе 4 - выделено лимитов; в графе 5 - кассовое исполнение; в графе 6 - остаток". <*>
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4.38 - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; пункт - с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .
Форма N 4-"внебюдж" Отчет по внебюджетным фондам
4.39. В форме 4-"внебюдж" показываются доходы и фактические затраты по внебюджетному фонду акима г. Алматы в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "Об особом статусе города Алматы". Кроме того, по данной форме Министерством образования и науки Республики Казахстан составляется отчет по фонду науки.
Форма 4-"внебюдж" является квартальной и годовой отчетностью.
По строкам 010, 170 показываются остатки внебюджетного фонда на начало и конец года с выделением по строкам 011, 171 - в том числе остаток денежных средств. Остатки на начало отчетного года (строки 010, 011) тождественны остаткам на конец года отчета за предыдущий год (строки 170, 171);
По строке 020 - сумма поступлений в текущем году;
По строке 040 - итоговая сумма;
По строке 050 - общая сумма произведенных расходов за текущий год.
По строке 140 - внесено в доход бюджета. <*>
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4.39 - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239 V990816_ ; пункт - с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 3 Информация о расходовании средств администраторами
Республиканских бюджетных программ
4.40. Администраторы республиканских бюджетных программ и иные организации, получающие финансирование из бюджета, представляют информацию о расходовании средств по республиканскому бюджету по форме N 3, полученную от Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, заверив подписями руководителя и главного бухгалтера, в сроки, установленные для сдачи годового бухгалтерского отчета. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.40 - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Аналитические данные о состоянии дебиторской
задолженности по расчетным статьям баланса исполнения
плана финансирования государственных учреждений,
содержащихся за счет республиканского бюджета

4.40-1. Дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысуларды түгендеу нәтижелерінің негізінде республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер бухгалтерлік есеп құрамында, теңгемен есепті кезеңге арналған қаржыландыру жоспарының орындалу балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерді ұсынуы қажет. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қаржыландыру жоспарының орындалуының бухгалтерлік есебі құрамында жиынтық деректерді мың теңгемен ұқсас ұсынады.
Толтырған кезде дебиторлық және кредиторлық берешек шығыстар сметасын орындау балансында ашылып көрсетілетінін есте сақтау керек, яғни дебиторлармен есеп айырысу - баланстың активінде, кредиторлармен есеп айырысу - баланстың пассивінде.
Қазынашылықтың аумақтық органдары мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебін тексерген кезде дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерде көрсетілген соманы барлық қосалқы шоттар бойынша IV "Есеп айырысу", XI "Күрделі құрылысқа арналған шығындар" бөлімдерінде көрсетілген қаржыландыру жоспарын орындау балансы активінің сомасымен салыстыруы қажет. <*>
Ескерту. 4.40-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен
Жергілікті бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік
мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының
есептік баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы
туралы талдамалы деректер
4.40-2. Жоғарыда аталған нысанды толтыру тәртібі "Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есептік баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер" нысанын толтыру тәртібіне ұқсас. <*>
Ескерту. 4.40-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен
Республикалық бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк
мекемелердiң қаржыландыру жоспарын орындау балансының
есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешектiң
жай-күйi туралы талдамалы деректер
4.41. Дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысуды түгендеу қорытындыларының негiзiнде республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер бухгалтерлiк есептің құрамында есептi кезеңде теңгемен қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешектің жай-күйi туралы талдамалы деректердi беруi қажет. Сол сияқты республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi қаржыландыру жоспарын орындаудың бухгалтерлiк есебiнің құрамында мың теңгемен жиынтық деректер бередi.
Толтыру кезiнде дебиторлық және кредиторлық берешек қаржыландыру жоспарын орындау балансында толығынан, яғни дебиторлармен есеп айырысу - баланс активiнде, кредиторлармен есеп айырысу - баланстың пассивiнде көрсетiледi.
Мемлекеттiк мекемелердің бухгалтерлiк есебiн тексеру кезiнде Қазынашылықтың аумақтық органдары барлық қосалқы шоттар бойынша кредиторлық берешектің жай-күйi туралы талдамалы деректерде көрсетiлген соманы қаржыландыру жоспарын орындау балансы пассивiнің III "Есеп айырысу", V "Күрделi құрылысты қаржыландыру" бөлiмдерiнде көрсетiлген сомамен салыстыруы қажет.
Бұл ретте мемлекеттік мекеменің кредиторлық берешегіне белгіленген мерзімде төленбеген қабалданған міндеттемелер сомасы жатады. Ұқсас деректер жекелеген қосалқы шоттар бойынша балансқа сәйкес келмеген жағдайда, түсіндірме жазбада сәйкес келмеу себептері көрсетілуі тиіс.
Ескерту. 4.41-тармақпен толықтырылды, толықтыру енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Жергiлiктi бюджеттердің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк
мекемелердiң қаржыландыру жоспарын орындау балансының
есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешектiң
жай-күйi туралы талдамалы деректер

4.40-1. На основании результатов инвентаризации расчетов с дебиторами и кредиторами государственным учреждениям, содержащимся за счет республиканского бюджета, необходимо в составе бухгалтерского отчета представить аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования на отчетную дату в тенге. Аналогично администраторами республиканских бюджетных программ в составе бухгалтерского отчета исполнения плана финансирования представляются сводные данные в тысячах тенге.
При заполнении следует иметь в виду, что дебиторская и кредиторская задолженность показывается в балансе исполнения сметы расходов развернуто, т.е. расчеты с дебиторами - в активе баланса, расчеты с кредиторами - в пассиве баланса.
Территориальным органам Казначейства при проверке бухгалтерского отчета государственных учреждений необходимо сверить по всем субсчетам суммы, отраженные в аналитических данных о состоянии дебиторской задолженности, с суммами, отраженными в разделах VI "Расчеты", IX "Затраты на капитальное строительство" актива баланса исполнения плана финансирования. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.40-1 - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
Аналитические данные о состоянии дебиторской
задолженности по расчетным статьям баланса исполнения
плана финансирования государственных учреждений,
содержащихся за счет местных бюджетов
4.40-2. Порядок заполнения вышеназванной формы аналогичен порядку заполнения формы "Аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования, государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.40-2 - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  .
Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по
расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования,
государственных учреждений, содержащихся за счет
республиканского бюджета
4.41. На основании результатов инвентаризации расчетов с дебиторами и кредиторами государственным учреждениям, содержащимся за счет республиканского бюджета, необходимо в составе бухгалтерского отчета представить аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования на отчетную дату в тенге. Аналогично администраторами республиканских бюджетных программ в составе бухгалтерского отчета исполнения плана финансирования представляются сводные данные в тысячах тенге.
При заполнении следует иметь в виду, что дебиторская и кредиторская задолженность показывается в балансе исполнения плана финансирования развернуто, т.е. расчеты с дебиторами - в активе баланса, расчеты с кредиторами - в пассиве баланса.
Территориальным органам Казначейства при проверке бухгалтерского отчета государственных учреждений необходимо сверить по всем субсчетам суммы, отраженные в аналитических данных о состоянии кредиторской задолженности, с суммами, отраженными в разделах III "Расчеты", V "Финансирование капитального строительства" пассива баланса исполнения плана финансирования.
При этом к кредиторской задолженности государственного учреждения относится сумма принятых обязательств, неоплаченных в установленный срок. В случае несоответствия аналитических данных балансу по отдельным субсчетам, в пояснительной записке необходимо отразить причины несоответствия.
<*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.41 - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности
по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования,
государственных учреждений, содержащихся за счет
местных бюджетов

4.42. Жоғарыда аталған нысанды толтыру тәртiбi "Республикалық бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешек туралы талдамалық деректерi" нысанын толтыру тәртiбiне ұқсас. <*>
Ескерту. 4.42-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің
2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен
Қазақстан Республикасы  Қаржы министрінің
1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық
көлемі мен нысандары туралы нұсқаулыққа
N 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен .
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің
жылдық, тоқсандық нысандарының тізбесі
__________________________________________________________________
Нысандардың нөмірі |
___________________|
Жылдық   | Жылдық  |             Нысандардың атауы
және     |         |
тоқсандық|         |
________ |_________|_______________________________________________
1        2                            3
___________________________________________________________________
1                 Бюджеттен қаржыландыру сомасының қозғалысы
туралы анықтамамен бiрге қаржыландыру жоспа.
рының орындалу балансы
2                 Мемлекеттiк мекеменiң қаржыландыру жоспарының
орындалуы туралы есеп
2-(қайта.         Мемлекеттiк мекеменiң "қайтарып алу" белгісі
рып алу)          бар қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы
есеп
4                 Мемлекеттiк мекеменiң ақылы қызметтерiн
сатудан алынатын қаражатты пайдалану туралы
есеп
4-жиынтық         Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтерiн
көрсетудi сатудан алатын қаражатты пайдалану
туралы есеп
4-в               Валюталық қаражат қорының қозғалысы туралы есеп
4-бюд.тыс         Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп
4-д               Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп
4-дк              Демеушілiк және қайырымдылық көмек
қаражаттарының сақтандыру төлемi сомасының
қозғалысы туралы есеп
5                 Активтердiң қозғалысы туралы есеп
6        Материалдық құндылықтар мен арзан құнды және
тез тозатын заттардың қозғалысы туралы есеп
7                 Өкiлдiк шығындарға бөлiнген қаражаттарды
пайдалану туралы есеп
8-зт              Зейнетақылар, мемлекеттiк әлеуметтік
жәрдемақылар, арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
және жерлеуге арналған жәрдемақылар төлеу
туралы есеп
15       Мемлекеттік мекемелерде ақшалай қаражаттар,
активтер мен материалдық құндылықтардың
жетiспеушiлiгi мен ұрлану туралы есеп
16                Сыртқы қарыздар бойынша есеп
17                Гранттар бойынша есеп
1        Лимиттердi бөлушiлер бойынша сомаларды бөле
отырып, республикалық бюджеттен алынған
қаражат туралы тiзiмдеме
2        Республикалық бюджеттен алынған қаражат
туралы жиынтық тiзiмдеме
032-А    Республикалық бюджет бойынша алынған
мiндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген
лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының
тiзiмдемесi
132-А    Жергілiктi бюджет бойынша алынған
мiндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген
лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының
тiзiмдемесi

4.42. Порядок заполнения вышеназванной формы аналогичен порядку заполнения формы "Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования, государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета". <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 4.42 - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_  .
Приложение 1
к Инструкции об объеме и формах годовой,
вартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217 <*>
Сноска. В приложение N 1 внесены изменения - приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239   V990816_ ; в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_   ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_  ; в новой редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Перечень
форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений
__________________________________________________________________________
Номера форм     |
_____________________|               Наименование форм
Годовая и  | Годовая|
квартальная |        |
____________|________|____________________________________________________
1     |    2   |                        3
____________|________|____________________________________________________
1               Баланс исполнения плана финансирования со справкой
о движении сумм финансирования из бюджета
2               Отчет об исполнении плана финансирования государст-
венного учреждения
2-(отзыв)           Отчет об исполнении плана финансирования государст-
венного учреждения с отметкой "отзыв"
4               Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственного
учреждения
4-сводная           Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственного
учреждения
4-в             Отчет о движении валютных средств
4-внебюдж.          Отчет по внебюджетным фондам
4-д              Отчет по депозитным средствам
4-сп             Отчет о движении средств спонсорской и благотвори-
тельной помощи и страховой выплаты
5               Отчет о движении активов
6     Отчет о движении материальных ценностей и
малоценных и быстроизнашивающихся предметов
7               Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские затраты
8-вп             Отчет о выплате пенсии, государственных социальных
пособий, специальных государственных пособий и
пособий на погребение и других социальных выплат
15     Отчет о недостачах и хищениях денежных средств,
активов и материальных ценностей в государственных
учреждениях
16               Отчет по внешним займам
17               Отчет по грантам
1     Ведомость о полученных из республиканского бюджета
средствах с распределением сумм по распорядителям
лимитов
2     Сводная ведомость о полученных из республиканского
бюджета средствах
032-А   Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по
республиканскому бюджету
132-А   Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по местному
бюджету

1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Ескерту. N 1-нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Қаржыландыру жоспарының орындалу
балансы
Коды
N 1-нысан ЕҚБС бойынша               О503001
_____
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ________     ҚҰБС бойынша  _____
Мемлекеттік мекеме ____________________________  ҚҰБС бойынша  _____
"__"_________ _________ жылғы        Күні     _____
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ________________ ЕҚБС бойынша  _____
Өлшем бiрлiгi __________________________________ ӨББЖ бойынша  _____
Бақылау сомасы
___________________________________________________________________
|Жол |есепті|есепті
Актив                                |коды|жылдың|күнгі
|    |басын.|
|    |дағы  |
________________________________________________|____|______|______
1                                     2     3     4
___________________________________________________________________
І. Активтер
Активтер (010 - 013, 015 - 019)...........        О10
Материалдық емес активтер (014).................  О11
II. Материалдық қорлар
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының бұйымдары
(030).....                                        О20
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнiмдерi (031)....  О30
Ғылыми-зерттеу және лабораториялық сынақ үшiн
ұзақ уақыт пайдаланылатын материалдар (043)...... О40
Жануарлардың жас төлдерi мен бордақылаудағы
малдар (050)...................                   О60
Материалдар мен азық-түлiк өнiмдерi
(060 - 069).......                                О70
III. Арзан құнды және тез тозатын заттар
Арзан құнды және тез тозатын заттар
(070 - 073).......                                О80
IV. Өндiрiске және басқа да мақсаттарға арналған
шығындар
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының шығындары
(080) ....                                        О90
Қосалқы (оқу) ауыл шаруашылығы шығындары
(081)........                                     100
Эксперименттік қондырғыларды дайындауға арналған
шығындар (083) ........                           120
Материалдарды дайындау және ұқсату жөнiндегi
шығындар (084).......                             130
V. Ақшалай қаражаты
Мем.мекеменiң шығыстарына, ведомстволық
бағыныстағы мекемелерге және басқа да шараларға
аудару үшін ашылған лимиттер (090)..............  140
Жолдағы ашылған лимиттер (091).................   141

от 15 мая 1998 года N 217
Сноска. Форма 1 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_ ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100
Баланс
исполнения плана финансирования
Форма N 1 по ОКУД       Код
О503001
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Государственного учреждения __________________________ по ОКПО
на "___" ___________ _____г.     Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
__________________________________________________________________________
| Код  |  на начало   |на отчетную
Актив                 |строки|отчетного года|   дату
________________________________________|______|______________|___________
1                   |   2  |       3      |     4
________________________________________|______|______________|___________
I. Активы
Активы (010 - 013, 015 - 019)..........    О10
Нематериальные активы (014)............    О11
II. Материальные запасы
Изделия производственных (учебных)
мастерских (030).............              О20
Продукты подсобных (учебных) сельских
хозяйств (031).............                О30
Материалы длительного использования для
научных исследований и на лабораторном
испытании (043)........................    О40
Молодняк животных и животные на откорме
(050)..........................            О60
Материалы и продукты питания
(060 - 069)......................          О70
III. Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы
Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы (070 - 073)........               О80
IV. Затраты на производство и другие
цели
Затраты производственных (учебных)
мастерских (080)...............            О90
Затраты подсобных (учебных) сельских
хозяйств (081)................             100
Затраты на изготовление
экспериментальных устройств (083).....     120
Затраты по изготовлению и переработке
материалов (084)............. .......      130
V. Денежные средства
Открытые лимиты на расходы
гос.учреждения, для перевода подведомст-
венным учреждениям и на другие
мероприятия (090)......................    140
Открытые лимиты в пути (091)...........    141
Открытые лимиты на капитальные

Күрделі қаржыға арналған ашық лимиттер (093)...   150
Мақсатсыз пайдаланудың қайтарып алынған (өндіріп
алынған) қаражат лимиттері (095)                  152
Басқа бюджеттердің есебінен ашылған лимиттер
(096)........                                     160
Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің
тауарлық немесе заттай бөлігіне және олардың
жұмсалуына байланысты операциялар бойынша
лимиттер (098)                                    161
Сыртқы заемдар есебінен жобалар бойынша
шығыстарға арналған ашық лимиттер (099)           162
Меммекеменiң шығыстарына, ведомстволық
бағыныстағы мекемелерге және басқа да
шараларға аудару үшiн лимиттер (100)......        170
Күрделi қаржыға арналған ашық лимиттер
(103).....                                        171
Жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердiң тауарлық
немесе заттай бөлiгiне және оларды жұмсауға
байланысты операциялар бойынша лимиттер (108)     172
Демеушілік және қайырымдылық көмек бойынша
шот (110)...............                          190
есептеу үшін ағымдағы шот (110).......            190
Ақылы қызметтер бойынша шот (111)..............   200
Депозиттiк қаражаттар бойынша шот (112).......    210
Сыртқы қарыздар бойынша арнайы шот (113).....     211
Есеп айырысу шот (115).......................     213
Гранттар бойынша арнайы шот (116)........         214
Валюталық шот (118)..........................     215
Жолдағы ақша (119)                                216
Касса (120)..................................     220
Аккредитивтер (130)..........................     230
Ақшалай құжаттар (132).......................     231
Қаржылық салымдар (134)......................     232
VI. Есеп айырысу
Сыртқы қарыздар есебiнен мiндеттемелер бойынша
есеп айырысулар (151).........................    239
Бюджет тақырыбы бойынша тәжiрибелi-конструкторлық
әзiрлемелерге арналған тапсырыстарға ішінара төлеу
бойынша есеп айырысулар (152)................     240
Орындалған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтер
үшiн тапсырысшылармен есеп айырысу (153) ........ 241
Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша
есеп айырысулар ...........(155)                  250
Жұмыстар мен қызметтер үшiн тапсырысшылардың
аванстары бойынша есеп айырысу (157)............  261
Әлеуметтiк салық жарнасы бойынша есеп
айырысу (159)...                                  262
Есеп беруші тұлғалармен есеп айырысу (160)......  270
Кемшiлiктер бойынша есеп айырысу (170)..........  280
Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша
есеп айырысулар (171)...........................  290
Төлемдердiң арнайы түрлерi бойынша есеп

вложения (093).........................    150
Лимиты отозванных (взысканных) средств
нецелевого использования (095).........    152
Открытые лимиты за счет других бюджетов
(096).........................             160
Лимиты по операциям, связанным с
товарной или натуральной частью
поступлений в респуб. бюджет и
расходованием их (098).................    161
Открытые лимиты на расходы по проектам
за счет внешних займов (099)...........    162
Лимиты на расходы гос.учреждения, для
перевода подведомственным учреждениям
и на другие мероприятия (100)..........    170
Лимиты на капитальные вложения (103)...    171
Лимиты по операциям, связанным с
товарной или натуральной частью
поступлений в местный бюджет и
расходованием их (108).................    172
Счет по спонсорской и благотворительной
помощи (110)...........................    190
Счет по платным услугам (111)..........    200
Счет по депозитным средствам (112).....    210
Специальный счет по внешним займам
(113)............. ....................    211
Расчетный счет (115)...................    213
Специальный счет по грантам (116)......    214
Валютный счет (118)....................    215
Деньги в пути (119)....................    216
Касса (120)............................    220
Аккредитивы (130)......................    230
Денежные документы (132)...............    231
Финансовые вложения (134)..............    232
VI. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет
внешних займов(151)....................    239
Расчеты по частичной оплате заказов на
опытно-конструкторские разработки по
бюджетной тематике (152)...............    240
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги(153).........    241
Расчеты по обязательствам за счет
грантов (155)..........................    250
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157).........................    261
Расчеты по взносам социального
налога (159)..................... .....    262
Расчеты с подотчетными лицами (160)....    270
Расчеты по недостачам (170)............    280
Расчеты по обязательному социальному
обеспечению (171)......................    290
Расчеты по специальным видам платежей

айырысулар (172)................................  300
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша есеп
айырысулар (173)................................  301
Шағын және орта бизнес субъектiлерiне кредит
беруге алынған қаражат бойынша есеп айырысулар
(175).........                                    302
Бекiтiлген қарж. жоспарының шегiнде басқа
кредит берушілермен есеп айырысу (178)            310
Аванстық төлемдер тәртiбiндегi есеп айырысулар
(179)................................             320
Ақша айналымынан қолма-қол тиындардың алынуына
байланысты есеп айырысулар (188)...............   321
Зейнетақы мен жәрдемақылар төлеу жөнiндегi
есеп айырысулар (191)..........................   322
Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыруға трансферттер
бойынша есеп айырысу (192)....................... 323
Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы
жарналары бойынша есеп айырысу (198)............  324
Iшкi кредит беру бойынша есеп айырысу (199).....  325
VІІ. Шығыстар
Бекiтiлген қаржыландыру жоспарының шегiнде
мемлекеттiк  мекемелердi ұстауға және
басқа шараларға арналған бюджет бойынша шығыстан
(200).......                                      330
Басқа бюджеттердiң есебiнен шығыстар (202 ).....  340
Сыртқы заемдардың есебінен қаржыландырылатын
жобалар бойынша шығыстар (204)..................  341
Бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс
мемлекеттiк мекемелердi ұстауға және басқа
шараларға арналған шығыстар (208)..............   342
Гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар
бойынша шығыстар (209)........................... 343
Бөлуге арналған шығыстар ( 210 )................  350
Ақылы қызметтерді сатудан алынатын қаражат
есебiнен шығыстар (211).........................  360
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаты
есебiнен, сақтандыру төлемдері және өзге қаражат
есебінен шығыстар (213)....................       370
Басқа да қорлар есебiнен шығыстар (215).........  372
Күрделi қаржыларға арналған өзге де қорлар есебінен
шығыстар (216)..................................  373
Валюталық қаражаттар есебiнен шығыстар (220)....  375
VІІI. Залалдар
Зияндар (410)...................................  380
IХ. Күрделi құрылысқа арналған шығындар
Қондырғыға арналған жабдықтар (040).............  390
Күрделi құрылыстар үшін құрылыс материалдары
(041)....                                         400
Берушiлермен және мердiгерлермен есеп
айырысу (150)...................................  410
Бюджет бойынша күрделi қаржыға арналған шығыстар
(203)......                                       420
Басқа қаражат есебінен күрделі қаржыға арналған

(172)....................... ..........    300
Расчеты по платежам в бюджет (173).....    301
Расчеты по средствам, полученным на
кредитование субъектов малого и
среднего бизнеса (175).................    302
Расчеты с прочими дебиторами в
пределах утвержденного плана
финансирования (178)...................    310
Расчеты в порядке авансовых платежей
(179).............                         320
Расчеты связанные с изъятием наличных
тиынов из денежного обращения (188)....    321
Расчеты по выплате пенсий и пособий
(191)                                      322
Расчеты по трансфертам на
обязат.соц.обеспечение (192)...........    323
Расчеты по обязат.пенс.взносам в
накопит.пенс.фонды (198)...............    324
Расчеты по внутреннему кредитованию
(199)..................................    325
VII. Расходы
Расходы по бюджету на содержание
гос.учреждения и другие мероприятия в
пределах утвержденного плана
финансирования(200)....................    330
Расходы за счет других бюджетов (202)..    340
Расходы по проектам, финансируемым
за счет внешних займов (204)...........    341
Расходы на содержание гос.учреждения и
другие мероприятия сверх утвержденного
плана финансирования (208).............    342
Расходы по проектам, финансируемым за
счет грантов (209).....................    343
Расходы к распределению (210)..........    350
Расходы за счет средств, получаемых от
реализации платных услуг (211).........    360
Расходы за счет средств от спонсор. и
благотв.помощи, за счет страховой
выплаты и прочих средств (213).........    370
Расходы за счет прочих фондов (215)....    372
Расходы за счет прочих фондов на
капитальные вложения (216)                 373
Расходы за счет валютных средств (220).    375
VIII. Убытки
Убытки (410)...........................    380
IX. Затраты на капитальное
строительство
Оборудование к установке (040).........    390
Строительные материалы для капитального
строительства (041)....................    400
Расчеты с поставщиками и подрядчиками
(150)................ .................    410
Расходы по бюджету на капитальные
вложения (203)........................     420
Расходы на капитальные вложения за

шығыстар (212)..............                      430
Баланс.........................................   440
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
|Жол |есепті|есепті
Пассив                       |коды|жылдың|күнгі
|    |басын.|аяғын.
|    |дағы  |дағы
________________________________________________|____|______|______
1                               2      3     4
___________________________________________________________________
І. Қаржыландыру
Мемлекеттiк мекемелердiң шығындарына және
басқа да iс-шараларды бюджеттен қаржыландыру
(230, 140)........                               450
Басқа да бюджеттер есебiнен қаржыландыру
(232, 142)......                                 460
Балалар мекемелерiн ұстауға арналған үшiн
ата-аналардың қаражаттары (236) ........         470
Меммекемелердi ұстауға арналған өзге де
қаражаттар (238)....                             480
Жобаларды сыртқы қарыздар қаражатынан
қаржыландыру (239).............                  481
Iшкi кредит беру (247)...............            482
Кредиттер (248)........................          490
Сыртқы қарыздар (249)..........................  491
II. Қорлар мен нысаналы мақсаттағы қаражаттар
Материалдық ынталандыру қоры (240).............  510
Гранттар (245)                                   515
Өндiрiстiк және әлеуметтiк даму қоры (246).....  520
Активтердегi қор (250).........................  530
Басқа да қорлар (272)..........................  533
Валюталық қаражат қоры (273)...................  534
Бағалы қағаздардағы қор (274)..................  535
Активтердiң тозуы (020) .......................  540
Материалдық емес активтердiң тозуы (021).......  541
Арзан құнды және тез тозатын заттардағы қор
(260).....                                       550
III. Есеп айырысулар
Сыртқы қарыздар есебiнен мiндеттемелер бойынша
есеп айырысу (151).....                          551
Бюджет тақырыбы бойынша тәжiрибелi-конструк.
торлық әзiрлемелерге арналған тапсырыстарды
ішінара төлеу бойынша есеп айырысулар (152)....  552
Орындалған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтер
үшiн тапсырыс берушілермен есеп айырысу (153)..  553
Бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс кредит
берушiлермен есеп айырысу (154)                  554
Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша есеп
айырысулар (155)                                 560
Жұмыстар мен қызметтер үшін тапсырыс беруші.
лердің аванстары бойынша е.а. (157)......        571
Бюджетке түсетiн түсiмдердiң тауарлық немесе
заттай бөлiгiне және оларды жұмсалуға
байланысты операциялар бойынша есеп айырысу

счет прочих средств (212).............     430
Баланс................................     440
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
| Код  |  на начало   |на отчетную
Пассив                 |строки|отчетного года|   дату
________________________________________|______|______________|___________
1                   |   2  |       3      |     4
________________________________________|______|______________|___________
I. Финансирование
Финансирование из бюджета на расходы
гос.учреждений и другие мероприятия
(230, 140)...........................      450
Финансирование за счет других бюджетов
(232, 142)..................... .....      460
Средства родителей на содержание
детского учреждения (236)............      470
Прочие средства на содержание
гос.учреждений (238).................      480
Финансирование проектов из средств
внешних займов (239).................      481
Внутреннее кредитование (247)........      482
Кредиты (248)........................      490
Внешние займы (249)..................      491
II. Фонды и средства целевого
назначения
Фонд материального поощрения (240)....     510
Гранты (245)..........................     515
Фонд производственного и социального
развития (246).............. ..........    520
Фонд в активах (250)...................    530
Прочие фонды (272).....................    533
Фонд валютных средств (273)............    534
Фонд в ценных бумагах (274)............    535
Износ активов (020)....................    540
Износ нематериальных активов (021).....    541
Фонд в малоценных и быстроизнашивающихся
предметах(260)                             550
III. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет
внешних займов (151)...................    551
Расчеты по частичной оплате заказов на
опытно-конструкторские разработки по
бюджетной тематике (152)..............     552
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги (153).......     553
Расчеты с кредиторами сверх
утвержденного плана финансирования
(154).................................     554
Расчеты по обязательствам за счет
грантов (155).........................     560
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157)........................     571
Расчеты по операциям, связанным с
товарной или натуральной частью
поступлений в бюджет и расходованием

(158)......................                      572
Әлеуметтiк салық жарнасы бойынша есеп
айырысулар (159) ...............                 580
Есеп беруші тұлғалармен есеп айырысулар (160)... 581
Мiндеттi әлеуметтiк қамтамасыз ету бойынша есеп
айырысу (171).......                             582
Төлемдердiң арнайы түрлерi бойынша есеп
айырысулар (172)................                 590
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша есеп
айырысулар (173)................                 600
Депозиттiк сома бойынша есеп айырысулар
(174)......                                      610
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаты
сақтандыру төлемдері есебiнен жұмсалатын
шығындарға қаражат есебінен есеп айырысулар
(176)...                                         620
Депоненттермен есеп айырысу (177).............   630
Бекiтiлген қарж. жоспарының шегінде басқа кредит
берушiлермен есеп айырысу (178)...............   640
Жұмысшылармен және қызметшiлермен есеп айырысу
(180)........................                    650
Стипендиаттармен есеп айырысулар (181)........   660
Жұмысшылармен және қызметшiлермен қолма-қол
ақшасыз аудару бойынша есеп айырысулар
(182-187)..............                          670
Ақша айналымынан қолма-қол тиындарды алынуына
байланысты есеп айырысулар (188).....            671
Орындалған жұмыстар үшiн басқа да есеп
айырысулар (189).........                        680
Зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеу жөнiндегі
есеп айырысулар (191)...............             681
Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер бойынша
есеп айырысу (193)..............                 682
Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi
зейнетақы жарналар бойынша есеп айырысулар
(198)...............                             683
IV. Өнiмдi сату және кiрiстер
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының бұйымдарын
сату (280)....                                   690
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнiмдерiн сату
(281)....                                        700
Ақылы қызметтерді іске асырудан түсетiн
табыстар (400)..................                 720
Пайда (410).....................                 730
V. Күрделi құрылысты қаржыландыру
Өнім берушiлермен және мердiгерлермен
есеп айырысу (150)...                            740
Күрделi салымдарды бюджеттен қаржыландыру
(231, 143).......                                750
...........................................
...........................................
...........................................
Баланс.....................................      760
Баланстан тыс шоттар
Жалға берілген активтер (01)...............      770
Жауапты сақтауға қабылданған тауарлық-материалдық

их (158)...............................    572
Расчеты по взносам социального
налога (159)...........................    580
Расчеты с подотчетными лицами (160)....    581
Расчеты по обязательному социальному
обеспечению (171).............. .......    582
Расчеты по специальным видам платежей
(172)................. ...............     590
Расчеты по платежам в бюджет (173)....     600
Расчеты по депозитным суммам (174)....     610
Расчеты по средствам, полученным на
расходы за счет спонсорской и благотво-
рительной помощи, страховой выплаты
(176).................................     620
Расчеты с депонентами (177)...........     630
Расчеты с прочими кредиторами в
пределах утвержденного плана
финансирования (178)...................    640
Расчеты с рабочими и служащими (180)...    650
Расчеты со стипендиатами (181).........    660
Расчеты с рабочими и служащими по
безналичным перечислениям (182-187)....    670
Расчеты, связанные с изъятием наличных
тиынов из денежного обращения (188)....    671
Другие расчеты за выполненные
работы (189)...........................    680
Расчеты по выплате пенсий и пособий
(191)................. ................    681
Расчеты по трансфертам физическим лицам
(193)........... ......................    682
Расчеты по обязательным пенсионным
взносам в накопительные пенсионные фонды
(198)..................................    683
IV. Реализация продукции и доходы
Реализация изделий производственных
(учебных) мастерских (280).............    690
Реализация продукции подсобных (учебных)
сельских хозяйств (281)................    700
Доходы от реализации платных услуг
(400)..................................    720
Прибыль (410)..........................    730
V. Финансирование капитального строительства
Расчеты с поставщиками и подрядчиками
(150)................. ........... ....    740
Финансирование из бюджета капитальных
вложений (231, 143)........... .......     750
......................................
......................................
......................................
Баланс................................     760
Забалансовые счета
Арендованные активы (01)..............     770
Товарно-материальные ценности, принятые

құндылықтар (02)...........................      771
Қатаң есеп беру бланкiлерi (04)............      772
Төлем қабiлетi жоқ дебиторлардың берешегiн
есептен шығару (05)                              773
Орталықтанд. жабд. бойынша төленген материалдық
құндылықтар (06)                                 774
Қайтарылмаған материалдық құндықтар үшiн
оқушылар мен студенттердiң берешегi (07) ......  775
Ауыспалы спорттық жүлделер мен кубоктар (08)...  776
Жолдамалар (09)................................  777
Әскери техниканың үйрету заттары (11)..........  778
Жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi жарналар
(12)                                             779
Бақылау сомасы.................................  780
___________________________________________________________________
Бюджеттен 230; 231; 239; (140; 143) қосалқы шоттар бойынша
қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама
___________________________________________________________________
|Жол |  Сомасы     |            |Жол | Сомасы
Дебет       |коды|_____________|   КРЕДИТ   |коды|____________
|    |Қарж.|күрде. |            |    |Қарж. |күрде.
|    |жос. |лі     |            |    |жоспа.|лі
|    |пары |салым. |            |    |ры    |салым.
|    |бой. |дар    |            |    |бойын.|дар
|    |ынша |және   |            |    |ша    |және
|    |     |басқа  |            |    |      |басқа
|    |     |шаралар|            |    |      |шара.
|    |     |       |            |    |      |лар
_________________|____|_____|_______|____________|____|______|______
1              2     3     4          5        6      7   8
___________________________________________________________________
173 "Бюджетке                       Жыл басындағы  890
төлемдер бойынша                    қалдық
есеп айырысу"                       Жыл (тоқсан)
шотына жатқы.                       ішінде ашылған
зылды ......      800               лимиттер       900
Өндiрiп алуға                       о.і.жолдағы    901
болмайтын                           ашық лимиттер
берешектер        810               Басы артық жә.
есептен шыға.                       не тегін
рылды                               алынған
Мем.мекеме                          материалдар
есебiне                             есепке
қабылданған                         алынды......   910
материалдың
кемшідері
есептен шыға.     820
рылды
31 желтоқ.                          Жоғары тұрған
санда жабыл.                        лимиттерді
ған пайдала.                        бөлушінің
нылмаған                            мемлекеттік
лимиттердің                         мекемелерді

на ответственное хранение (02).........    771
Бланки строгой отчетности (04).........    772
Списанная задолженность неплатежеспо-
собных дебиторов (05)                      773
Материальные ценности, оплаченные по
централиз.снабжен.(06)                     774
Задолженность учащихся и студентов за
невозвращенные материальные
ценности (07).........................     775
Переходящие спортивные призы и
кубки (08)...........................      776
Путевки (09).........................      777
Учебные предметы военной
техники (11).........................      778
Обязательства (12)                         779
Контрольная сумма....................      780
__________________________________________________________________________
Справка о движении сумм финансирования
из бюджета по субсчетам 230; 231; 239 (140; 143)
__________________________________________________________________________
Дебет     | Код |      Сумма  |     Кредит     | Код |      Сумма
|стро-|_____________|                |стро-|______________
|ки   |по пла-|капи-|                |ки   |по пла-|капи-
|     |ну фи- |тало-|                |     |ну фи- |тало-
|     |нанси- |вло- |                |     |нанси- |вло-
|     |рования|жения|                |     |рования|жения
|     |       |и др.|                |     |       |и др.
|     |       |меро-|                |     |       |меро-
|     |       |прия-|                |     |       |прия-
|     |       |тия  |                |     |       |тия
________________|_____|_______|_____|________________|_____|_______|______
1        |  2  |   3   |  4  |        5       |  6  |   7   |  8
________________|_____|_______|_____|________________|_____|_______|______
Отнесено на счет                     Остаток на начало
173 - "Расчеты                       года              890
по платежам в                        Открыто лимитов
бюджет".......    800                в течение года
Списано нереаль-                     (квартала)        900
ной для взыска-                      в т.ч. открытые
ния задолжен-                        лимиты в пути     901
ности             810                Оприходовано
Списано недос-                       излишков и
тач, материалов,                     безвозмездно по-
принятых за счет                     лученных мате-
гос.учреждений..  820                риалов .........  910
Остаток неисполь-
зованных лимитов,
закрытых 31

Негiзгі жалақы             О51   111
Қосымша ақша төлемдері     О52   112
Өтемақы төлемдерi          О53   113
Әскери қызметшілердің,
ішкі істер органдары
және қаржы полициясы
қызмет/н
жинақтаушы зейнет/ы
қорына міндетті зейнетақы
жарналары                  О54   114
Әлеуметтiк салық           О55   121
Автокөлік құралдары
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкер.
шілігін міндетті сақ.
тандыруға арналған
жарналар                   О56   125
Мемлекеттiк мекеме
қызметкелерінің
мемлекеттік мiндетті
жеке сақтандырына
төлемдері                  О57   126
Азық-түлік тағамдарын
сатып алу                  О58   131
Дәрi-дәрмектер мен басқа
мед. мақсаттағы құрал.
дарды сатып алу            О59   132
Заттай мүлік керек-жа.
рақтарын және басқа
нысанды және киiм-ке.
шектерiн сатып алу,
тiгу және жөндеу           О60   134
Ерекше жабдықтар мен
материалдар сатып алу      061   135
Ел ішіндегі іссапарлар     О62   136
Шетелдерге іссапарлар      О63   137
Үй-жайларға жалгерлік
төлем                      О64   138
Басқа да тауарларды
сатып алу                  О65   139
Коммуналдық қызметтерге
ақы төлеу                  О66   141
Байланыс қызметіне ақы
төлеу                      О67   142
Көліктік қызметтерге ақы
төлеу                      О68   143
Электр энергиясына ақы
төлеу                      О69   144
Жылуға ақы төлеу           О70   145
Ғимараттарды, үй-жайларды,
жабдықтарды және негізгі
құрал-жабдықтарды ұстау,
қызмет көрсету, ағымдағы
жөндеу                     О71   146
Басқа да қызметтер мен
жұмыстар                   О72   149
Жалп. бірд. мінд. орта
білім қорының шығындары    О73   153
Атқару құжаттарының
орындалуы                  О74   155
Ерекше шығындар            О75   157
Басқа да ағымдағы шығындар О76   159
Ішкі қарыздар бойынша
сыйақы (мүдд) төлемдері    О77   211
Жергілікті атқарушы
органдары республикалық
бюджеттен алынған қарыздар
бойынша сыйақы (мүдд)
төлемдері                  О78   212
Сыртқы қарыздар бойынша
сыйақы (мүдд) төлемдері    О79   221
Заңды тұлғ. олардың
шығындарын жабуға
берілетін ағымдағы
трансферттер               О80   311
Заңды тұлғаларға
берілетін мақсаттық
ағымдағы трансферттері     О81   312
Жеке тұлғаларға берілетін
трансферттер               О82   332
Зейнетақылар               О83   333
степендиялар               О84   334
Субвенциялар               О84   341
Бюджеттік алулар           О86   342
Мем. мекемелердің басқа
деңгейлеріне басқа да
ағымдағы трансферттер      087   349
Шетелдегі ұйымдарға
берілетін ағымдағы
трансферттер               О88   351
Әртүрлі басқа да ағымдағы

Основная заработная плата   О51     111
Дополнительные денежные
выплаты                     О52     112
Компенсационные выплаты     О53     113
Обязательные пенсионные
взносы военнослужащих,
сотрудников органов внут-
ренних дел и финансовой
полиции в накопительные
пенсионные фонды            О54     114
Социальный налог            О55     121
Взносы на обязательное
страхование гражданско-
правовой ответственности
владельцев автотранспорт-
ных средств                 О56     125
Взносы на государственное
обязательное личное стра-
хование работников госу-
дарственных учреждений      О57     126
Приобретение продуктов
питания                     О58     131
Приобретение медикаментов
и прочих средств медицин-
ского назначения            О59     132
Приобретение, пошив и
ремонт предметов вещевого
имущества и другого фор-
менного и специального
обмундирования              О60     134
Приобретение особого
оборудования и материалов   О61     135
Служебные командировки
внутри страны               О62     136
Служебные командировки за
пределы страны              О63     137
Оплата аренды помещений     О64     138
Приобретение прочих
товаров                     О65     139
Оплата коммунальных услуг   О66     141
Оплата услуг связи          О67     142
Оплата транспортных услуг   О68     143
Оплата за электроэнергию    О69     144
Оплата за отопление         О70     145
Содержание, обслуживание,
текущий ремонт зданий,
помещений, оборудования и
других основных средств     О71     146
Прочие услуги и работы      О72     149
Затраты Фонда всеобщего
обязательного среднего
образования                 О73     153
Исполнение исполнительных
документов                  О74     155
Особые затраты              О75     157
Прочие текущие затраты      О76     159
Выплаты вознаграждений
(интересов) по внутренним
займам                      О77     211
Выплаты вознаграждений
(интересов) по займам,
полученным из республи-
канского бюджета местными
исполнительными органами    О78     212
Выплаты вознаграждений
(интересов) по внешним
займам                      О79     221
Текущие трансферты
юридическим лицам на
покрытие их убытков         О80     311
Целевые текущие
трансферты юридическим
лицам                       О81     312
Трансферты физическим
лицам                       О82     332
Пенсии                      О83     333
Стипендии                   О84     334
Субвенции                   О84     341
Бюджетные изъятия           О86     342
Прочие текущие трансферты
другим уровням государст-
венного управления          О87     349
Текущие трансферты органи-
зациям за границу           О88     351
Различные прочие текущие

трансферттер               О89   369
Активтерді сатып алу       О90   411
Ғимараттар мен үй-жайларды
сатып алу                  О91   412
Ғимараттар мен үй-жайларды
салу                       О92   421
Жол салу                   О93   422
Ғимараттарды, үй-жайларды
күрделі жөндеу             О94   431
Жолдарды күрделі жөндеу    О95   432
Жер сатып алу              О96   451
Материалдық емес актив.
терді сатып алу            О97   452
Заңды тұлғаларға
берілетін күрделі транс.
ферттер                    О98   461
Мем. басқарудың басқа
деңгейлеріне арналған
күрделі трансферттер       О99   464
Басқа да күрделі
трансферттер               100   469
Халықаралық ұйымдарға
ж/е шет  мемлекеттердің
үкіметтеріне арналған
күрделі трансферттер       101   471
Шетелге берілетін
басқа да күрделі
трансферттер               102   479
Мемлекеттік басқарудың
басқа деңгейлеріне
берілетін кредиттер        103   511
Заңды тұлғаларға берілетін
кредиттер                  104   512
Жеке тұлғаларға кредиттер  105   514
Басқа да ішкі кредиттер    106   519
Әр түрлі сыртқы кредиттер  107   521
Халықаралық ұйымдардың
акцияларын сатып алу       108   531
Басқа шетел ұйымдарының
акцияларын сатып алу       109   539
Мемлекеттік басқарудың
басқа деңгейлеріне
борышты өтеу               110   611
Ішкі рынокта орналасқан
мемлекеттік бағалы қа.
ғаздар бойынша борышты
өтеу                       111   612
Басқа да ішкі борышты
өтеу                       112   619
Сыртқы борышты өтеу        113   621
Бағалы қағаздардың
ұйымдасқан рыногында
мемлекеттік эмиссиялы
бағалы қағаздарды сатып
алу                        114   711
Үкімет шешімі бойынша
жүргізілетін қорға
аударымдар                 130          Х
Бюджет кірісіне енгізілді  140
Банк кредиттерін өтеу      150
Өндіріп алуға келмейтін
дебиторлық берешек
және мем.мекемелер
есебінен қабылданған
материалдардың жетіспеу.
шілігі есептен шығарылады  160          Х
Есептік кезең аяғындағы
қаражаттар қалдығы -
барлығы                    170          Х
Оның ішінде ақша
қаражатының қалдығы        171          Х
Бақылау сомасы             980
___________________________________________________________________
Басшы ________ _______________  Бас бухгалтер _________ ___________
(қолы)   (аты-жөні)                      (қолы)    (аты-жөні)
_____ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
бекіткен
Демеушілік және қайырымдылық көмек қаражатынан
және сақтандыру төлемі сомасының қозғалысы
туралы есеп
Ескерту. N 4-дк-нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311  бұйрығымен
__________
Коды
__________
4-дк-нысан  ЕҚБС бойынша  __________
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi________ ҚҰБС бойынша __________
Мемлекеттік мекеменiң атауы _____________________        __________
_____ жылғы    Күні      __________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ___________ ЕҚБС бойынша __________
Өлшем бiрлiгi  ____________________________ ӨББЖ бойынша __________
Бақылау сомасы ________________________________________  __________
____________________________________________________________________                                      Демеушілік    Сақтандыру
Атауы                   Жол    және қайырым. төлемінің  Бар.
коды    дылық көмек   сомасы     лығы
сомасы
____________________________________________________________________
1                       2         3            4         5
____________________________________________________________________
Жыл басындағы қаражаттың
қалдығы - барлығы               О10
Оның ішінде ақшалай қаражат.
тардың қалдығы                  О11
Ағымдағы жылдардың түсімдері    О20
Жиыны                           О40
Шығыстар - барлығы              О50
Бюджеттің кірісіне енгізілгені  140
Есептік кезеңнің аяғындағы
қаражаттардың қалдығы - барлығы 170
Оның ішінде ақшалай қаражат.
тардың қалдығы                  171
____________________________________________________________________
Басшы ________ _______________     Бас бухгалтер _______ ___________
(қолы)    (аты-жөні)                      (қолы)  (аты-жөні)
_____ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің

трансферты                  О89     369
Приобретение активов        О90     411
Приобретение зданий и
сооружений                  О91     412
Строительство зданий и
сооружений                  О92     421
Строительство дорог         О93     422
Капитальный ремонт
зданий, сооружений          О94     431
Капитальный ремонт дорог    О95     432
Приобретение земли          О96     451
Приобретение нематериаль-
ных активов                 О97     452
Капитальные трансферты
юридическим лицам           О98     461
Капитальные трансферты
другим уровням государст-
венного управления          О99     464
Прочие капитальные
трансферты                  100     469
Капитальные трансферты
международным организациям
и правительствам иностран-
ных государствствам иност-
ранных государств           101     471
Прочие капитальные транс-
ферты за границу            102     479
Кредиты другим уровням
государственного управ-
ления                       103     511
Кредиты юридическим лицам   104     512
Кредиты физическим лицам    105     514
Прочие внутренние кредиты   106     519
Различные внешние кредиты   107     521
Приобретение акций между-
народных организаций        108     531
Приобретение акций прочих
иностранных организаций     109     539
Погашение долга другим
уровням государственного
управления                  110     611
Погашение долга по госу-
дарственным ценным бума-
гам, размещенным на внут-
реннем рынке                111     612
Погашение прочего внут-
реннего долга               112     619
Погашение внешнего долга    113     621
Приобретение государст-
венных эмиссионных ценных
бумаг на организованном
рынке ценных бумаг          114     711
Отчисления в фонды,
производимые по решениям
Правительства               130               Х
Внесено в доход бюджета     140
Погашение кредитов банка    150
Списано нереальной для
взыскания дебиторской
задолженности и недостач
материалов, принятых за
счет гос.учреждений         160               Х
Остаток средств на конец
отчетного периода - всего   170               Х
В том числе остаток
денежных средств            171               Х
Контрольная сумма           980
__________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан <*>
Сноска. Форма 4-сп в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_   ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_   .
Отчет о движении средств спонсорской
и благотворительной помощи и сумм страховой выплаты
Код
__________
Форма N 4-сп  по ОКУД  __________
Администратор бюджетных программ_________________по ОКПО  __________
Наименование государственного учреждения ________         __________
на 1_______г.           Дата __________
Периодичность: годовая, квартальная _____________по ОКУД  __________
Единица измерения _______________________________по СОЕИ  __________
Контрольная сумма ______________________________________  __________
___________________________________________________________________________
Наименование            | Код  |Сумма спонсор.|Сумма    |Всего
|строки|и благотв. по-|страховой|
|      |мощи          |выплаты  |
____________________________________|______|______________|_________|______
1                   |  2   |       3      |    4    |  5
____________________________________|______|______________|_________|______
Остаток средств на начало
года - всего                           010
В том числе остаток денежных средств   011
Поступления текущего года              020
Итого                                  040
Расходы - всего                        050
Внесено в доход бюджета                140
Остаток средств на конец
отчетного периода - всего              170
В том числе остаток денежных средств   171
______________________________________________________________________
Руководитель __________________     Главный бухгалтер ___________________
(подпись) (фамилия и.о.)                   (подпись) (фамилия и.о.)
"___"___________200__г.
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан

1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Ескерту. N 4-В-нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267    бұйрығымен 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Валюта қаражатының қозғалысы туралы есеп
Коды
__________
N 4-В нысан  ЕҚБС бойынша  О503047
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi ________ ҚҰБС бойынша __________
Мемлекеттік мекеменiң атауы _____________________         __________
_________ жылға ___________     Күні              __________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ЕҚБС бойынша __________
Өлшем бiрлiгi _______________________________ӨББЖ бойынша __________
Бақылау сомасы ___________________________________        __________
___________________________________________________________________
|Жол. |Ерек. |Валюта
Көрсеткiштер                       |дың  |шелік.|қаражаты
|коды |коды  |____________
|     |      |Барлығы
_________________________________________|_____|______|____________
1                             2      3        4
___________________________________________________________________
Жыл басындағы валюта қаражатының қалдығы  О10
___________________________________________________________________
оның iшiнде валюталық шотындағы қалдық    О11
___________________________________________________________________
Есептелгенi (түскенi)                     О20
___________________________________________________________________
Бағамдық айырмашылық                      О21
___________________________________________________________________
Айырбас үшiн бюджет қаражатының түсуi     О30
___________________________________________________________________
Барлығы                          О40
___________________________________________________________________
Жұмсалған - барлығы                       О50
___________________________________________________________________
оның ішінде ерекшеліктер бойынша:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бюджет кірісіне енгізілгені               140
___________________________________________________________________
Өзге аударымдар                           141
___________________________________________________________________
Есептік кезең аяғындағы валюта қаражаттың
қалдығы барлығы                           170
___________________________________________________________________
оның iшiнде валюта шотындағы қалдық       171
___________________________________________________________________
Басшы ________ _______________  Бас бухгалтер _________ ___________
(қолы)   (аты-жөні)                      (қолы)    (аты-жөні)
"___" _______________ ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Ескерту. N 4-д-нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267    бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Депозиттік қаражат бойынша есеп
__________                                        N 4-д нысан ЕҚБС бойынша   __________
Бюджеттік бағдарламалардың әкішісі__________ҚҰЖЖ бойынша  __________
Мемлекеттік мекеменiң атауы _____________________         __________
_________ ___________ ж. Күні                     __________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ЕҚБС бойынша __________
Өлшем бiрлiгi _______________________________ӨББЖ бойынша __________
Бақылау сомасы ______________________________________     __________
___________________________________________________________________
|Жол      |Орындалуы
Атауы                           |ерекшелік|
|коды     |
___________________________________________|_________|_____________
1                                2          3
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жыл басындағы депозиттік қаражаттың
қалдығы - барлығы                             О10
___________________________________________________________________
Оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          О11
___________________________________________________________________
Ағымдағы жылдың түсiмi                        О20
___________________________________________________________________
Жиыны                                         О40
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Шығыстар-барлығы                              О50
___________________________________________________________________
оның ішінде ерекшеліктер бойынша
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бюджеттiң кiрiсiне енгізілген                 140
___________________________________________________________________
Депозит шарттары басталған кезде соманың
қайтарылуы                                    141
___________________________________________________________________
Есептік кезең аяғындағы депозит қаражатының
қалдығы-барлығы                               170
___________________________________________________________________
оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          171
___________________________________________________________________
Басшы ________ _____________   Бас бухгалтер ________ _____________
(қолы)    (аты-жөні)                    (қолы)     (аты-жөні)
"___" __________ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Ескерту. N 4-"бюдж. тыс" нысан  жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен .
Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп
Коды
__________
"бюджтыс" 4-нысан                ЕҚБС бойынша
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi ________ ҚҰБС бойынша __________
Мемлекеттік мекеменiң атауы _____________________         __________
_________ ___________ ж.                          __________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ЕҚБС бойынша __________
Өлшем бiрлiгi _______________________________ӨББЖ бойынша __________
___________________________________________________________________
|Жол      |Орындалуы
Атауы                           |ерекшелік|
|коды     |
___________________________________________|_________|_____________
1                                2          3
___________________________________________________________________
Жыл басындағы қор (қаражат)
қалдығы - барлығы                             О10
___________________________________________________________________
оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          О11
___________________________________________________________________
Ағымдағы жылдың түсiмi                        О20
___________________________________________________________________
Жиыны                                         О40
___________________________________________________________________
Шығыстар-барлығы                              О50
___________________________________________________________________
оның ішінде кірісіне енгізілгені
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бюджеттiң кiрiсiне енгізілгені                140
___________________________________________________________________
Есептік кезең аяғындағы қор (қаражат)
қалдығы-барлығы                               170
___________________________________________________________________
оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          171
___________________________________________________________________
Басшы ________ _____________   Бас бухгалтер ________ _____________
(қолы)   (аты-жөні, тегі)              (қолы) (аты-жөні, тегі)
"___" __________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігімен
бекітілді
Ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша жұмыстар көлемінің  _______
орындалуы туралы есеп                      | Кодтар|
|_______|
|0503046|
N 4н- нысан  ЕҚБС бойынша |_______|
|       |
|_______|
Мекеме_______________________________________ ҚҰБС бойынша |       |
Бюджеттік ұйымның атауы ____________________________       |_______|
|       |
______жылғы_______________________                Күні |_______|
|       |
Кезеңі: жылдық, тоқсандық ___________________ ЕҚБС бойынша |_______|
Өлшем бірлігі _______________________________ ӨББЖ бойынша |       |
Бақылау сомасы ___________________________________________ |_______|
____________________________________________________________________
|                                                |    |Өндірістік
|                                                |    |және әлеумет.
|                                                |Жол |тік даму қоры
|                                                |    |есебінен
Көрсеткіштер                         |коды|_____________
|                                                |    |қаржы.|нақты.
|    |ланды.|лы ор.
|    |ру жос|ындал.
|                                                |    |пары  |ғаны
|                                                |    |бойын.|
|                                                |    |ша бе.|
|                                                |    |кітіл.|
|                                                |    |гені  | |________________________________________________|____|______|______
|                         1                      |  2 |  3   |  4  |________________________________________________|____|______|______
|Жыл басындағы аяқталмаған өндіріс ............  | 010|      |
|                                                |____|______|______
|Жыл басынан бергі орындалған жұмыс ...........  | 020|      |
|                                                |____|______|______
|Оның ішінде материалдық-техникалық базаны дамы. |    |      |
|туға арналған қаражаттарды есептемей, өз күшімен| 030|      |
|                                                |____|______|______
|                 Оның ішінде:                   |    |      |
|____|______|______
|Жалақы .......................................  | 040|      |
|____|______|______
|Жыл басынан бергі ақысы төленген аяқталған,тап. |    |      |
|сырысшы қабылдаған жұмыстардың нақтылы көлемі   | 050|      |
|____|______|______
|Оның ішінде өз күшімен .......................  | 051|      |
|____|______|______
|Тоқтатылған және өндірістен шығарылған жұмыстар |    |      |
|бойынша есептен шығарылған шығыстар ..........  | 060|      |
|                                                |____|______|______
|Жыл аяғындағы аяқталмаған өндіріс ............  | 070|      |
|                                                |____|______|______
|Пайда (кіріс) - барлығы ......................  | 080|      |
|____|______|______
|                  Аударым:                      |    |      |
|                                                |    |      |
|мемлекеттік бюджетке .........................  |  90|      |
|                                                |____|______|______
|оның ішінде жергілікті бюджетке ..............  | 100|      |
|                                                |____|______|______
|өндірістік және әлеуметтік даму қорына          | 110|      |
|                                                |____|______|______
|..............................................  | 120|      |
|                                                |____|______|______
|..............................................  | 140|      |
|                                                |____|______|______
|                                                | 150|      |     |________________________________________________|____|______|______
___________________________________________________________
Бюджеттен      |  Тапсырысшылардың |      Жиыны        |
қаржыландыру     |      қаражаты     |                   |
есебінен      |      есебінен     |                   |
___________________|___________________|___________________|
|қаржылан. |нақтылы |қаржылан. |нақтылы |қаржылан. |нақтылы |
|дыру жоспа|орындал.|дыру жоспа|орындал.|дыру жоспа|орындал.|
|ры бойынша|  ғаны  |ры бойынша|  ғаны  |ры бойынша|  ғаны  |
|бекітілге.|        |бекітілге.|        |бекітілге.|        |
|ні        |        |ні        |        |ні        |        |
__________|________|__________|________|__________|________|

от 15 мая 1998 года N 217  <*>
Сноска. Форма 4-В в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_  ; приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311 V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Отчет о движении валютных средств
Код
Форма N 4-в по ОКУД         О503047
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Государственного учреждения __________________________          _________
на "___" ___________ _____г.     Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
_________________________________________________________________________
Показатели               |  Код   |Код спе-|  Валютные
| строки |цифики  |  средства
|        |        |_____________
|        |        |   Всего
_________________________________________|________|________|_____________
1                    |    2   |    3   |      4
_________________________________________|________|________|_____________
Остаток валютных средств на начало года      О10
в том числе остаток на валютном счете        О11
Начислено (поступило)                        О20
Курсовая разница                             О21
Поступление бюджетных средств для
конвертации                                  О30
Всего                           О40
Израсходовано - всего                        О50
в том числе по спецификам:
_______________________________
_______________________________
Внесено в доход бюджета                      140
Прочие перечисления                          141
Остаток валютных средств на конец
отчетного периода - всего                    170
в том числе остаток на валютном счете        171
_________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений, утвержденной приказом Министра финансов
Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217  <*>
Сноска. Форма 4-д в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Отчет по депозитным средствам
Форма N 4-д по ОКУД
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на ______________ _____г.        Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________  по ОКУД _________
Единица измерения: ___________________________________  по СОЕИ _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
________________________________________________________________________
Наименование                   | Код строки/ | Исполнено
| специфики   |
______________________________________________|_____________|___________
1                          |      2      |    3
______________________________________________|_____________|___________
Остаток депозитных средств на начало года
- всего                                             О10
В том числе остаток денежных средств                О11
Поступления текущего года                           О20
Итого                                               О40
Расходы - всего                                     О50
в том числе по спецификам
Перечислено в доход бюджета                         140
Возврат сумм при наступлении условий депозита       141
Остаток депозитных средств на конец отчетного
периода - всего                                     170
в том числе остаток денежных средств                171
_______________________________________________________________________
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217 <*>
Сноска. Форма 4 "внебюдж" в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267   V011547_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Отчет по внебюджетным фондам
Код
форма 4 "внебюдж" по ОКУД
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на "___" ___________ _____г.             _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
_________________________________________________________________________
Наименование               | Код/строки |   Исполнение
|  специфики |
__________________________________________|____________|_________________
1                    |      2     |       3
__________________________________________|____________|_________________
Остаток фонда (средств) на начало
года - всего                                    О10
в том числе остаток денежных средств            О11
Поступления текущего года                       О20
Итого                                           О40
Расходы - всего                                 О50
в том числе по спецификам
_____________________________________
_____________________________________
Внесено в доход бюджета                         140
Остаток фонда(средств) на конец отчетного
периода - всего                                 170
в том числе остаток денежных средств            171
_________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Отчет
о выполнении объема по научно-исследовательским работам
Коды
Форма N 4-н по ОКУД       0503046
Учреждение______________________________________________по ОКПО
Наименование бюджетной организации______________________
на____________________г.                   Дата
Периодичность: годовая__________________________________по ОКУД
Единица измерения_______________________________________по СОЕИ
Контрольная сумма_________________________________________
__________________________________________________________________
! Код  !За счет фонда         !
Показатели                !строки!производственного     !
!      !и социального         !
!      !развития              !
!      !______________________!
!      !утверждено!фактически !
!      !по плану  !выполнено  !
!      !финансиро-!           !
___________________________________!______!вания_____!___________!
________________1__________________!___2__!____3_____!_____4_____!
Незавершенное производство на
начало года........................  010
Выполнено работ с начала года......  020
В том числе собственными силами
без учета средств на развитие
материально-технической базы.......  030
Из них:
Заработная плата...................  040
Фактический объем законченных,
принятых заказчиком оплаченных
работ с начала года................  050
В том числе собственными силами....  051
Списано затрат по работам,
прекращенным и снятым с производства 060
Незавершенное производство на конец
года...............................  070
Прибыль (доход) - всего............  080
Отчисления:
в государственный бюджет...........   90
в том числе в местный бюджет.......  100
в фонд производственного и
социального развития...............  110
...................................  120
...................................  140
...................................  150
Продолжение таблицы:
____________________________________________________________________
За счет         !    За счет           !                      !
ассигнований       !    средств           !      Итого           !
из бюджета        !   заказчиков         !                      !
_____________________!______________________!______________________!
утверждено!фактически!утверждено!фактически !утверждено !фактически!
по плану  !выполнено !по плану  !выполнено  !по плану   !выполнено !
финансиро-!          !финансиро-!           !финансиро- !          !
вания_____!__________!вания_____!___________!вания______!__________!

5    |    6   |     7    |    8   |     9    |   10   |
__________|________|__________|________|__________|________|
|        |          |        |          |        |
__________|________|__________|________|__________|________|
|        |          |        |          |        |
__________|________|__________|________|__________|________|
Басшы                Бас бухгалтер
_____жылғы"___"_______
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Ескерту. N 5 нысан өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1999.05.25. N 239   бұйрығымен
Ескерту. N 5-нысан жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
Активтердің қозғалысы туралы
есеп
Коды
0503051
______
N 5-нысан   ЕҚБС бойынша  |      |
|______|
|      |
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі   ______  ҚҰБС бойынша |______|
|______|
_____ж_______________________          Күні        |      |
|______|
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ ЕҚБС бойынша |      |
Өлшем бірлігі _____________________ _________ ӨББЖ бойынша |      |
Бақылау сомасы ___________________________________________ |______|
I. Активтердің болуы
___________________________________________________________________
|Жол | Жыл  |Түс.|Есептен |Есептік ке.
|коды|басына|кені|шығарыл.|зеннің ая.
|    |      |    |ғаны    |ғына
Көрсеткіштер             |    |      |    |        |(3-бағ+
|    |      |    |        |4-бағ-
|    |      |    |        |5-бағ)
______________________________|____|______|____|________|__________
1                   |  2 |   3  |  4 |  5     | 6
______________________________|____|______|____|________|__________
Ғимараттар (010)............  | 010|      |    |        |
Олардың тұрғын үйлері.....    | 020|      |    |        |
Құрылыстар (011)...........   | 030|      |    |        |
Берілген құрылғылары (012)... | 040|      |    |        |
Машиналар мен жабдықтар       |    |      |    |        |
(013).........                | 050|      |    |        |
Көлік құралдары (015).......  | 070|      |    |        |
Өндірістік аспап              |    |      |    |        |
(керек-жарақтарды қоса        |    |      |    |        |
алғанда) және шаруашылық      |    |      |    |        |
мүккәмал (016)........        | 080|      |    |        |
Жұмыс және өнім малы (017) .. | 090|      |    |        |
Кітапхана қоры (018)......... | 100|      |    |        |

____5_____!____6_____!_____7____!____8______!_____9_____!____10____!
Руководитель            Главный бухгалтер    "____"____________ ___г.
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений, утвержденной приказом Министра финансов
Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
<*>
Сноска. В форму 5 внесены изменения - Приказом МФ РК от 25 мая 1999 г. N 239   V990816_   ; форма 5 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Отчет о движении активов
Код
Форма N 5   по ОКУД  0503051
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на 1______________ _____г.       Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________  по ОКУД _________
Единица измерения: ___________________________________  по СОЕИ _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
I. Наличие активов
_________________________________________________________________________
Показатели        |Код   |На начало|Поступило|Выбыло|На конец
|строки|года     |         |      |отчетного периода
|      |         |         |      |(гр3+гр4-гр5)
______________________|______|_________|_________|______|________________
1           |   2  |    3    |    4    |   5  |       6
______________________|______|_________|_________|______|________________
Здания (010)..........   010
из них жилые здания...   020
Сооружения (011)......   030
Передаточные
устройства (012)......   040
Машины и оборудование
(013).................   050
Транспортные средства
(015).................   070
Инструмент
производственный
(включая принадлежности)
и хозяйственный
инвентарь (016)......    080
Рабочий и продуктивный
скот (017)...........    090
Библиотечный фонд
(018)................    100

Басқа да активтер (019)... қ.а| 110|      |    |        |
Активт. барл. (сақт. сомасы   |    |      |    |        |
010-ден 110)                  | 120|      |    |        |
Материалдық емес активтер     |    |      |    |        |
(014).............            | 121|      |    |        |
______________________________|____|______|____|________|__________
II. Активтердің қозғалысы
___________________________________________________________________
|    |  Активтердің
|Жол |    барлығы
|коды|_________________
Көрсеткіштер             |    |актив.|материал.
|    | тер. |дық емес
|    | дің  |активтер
____________________________________________|____|______|__________
1                  |  2 |   3  |    4
____________________________________________|____|______|__________
Түскені - барлығы .....................     | 130|      |
|____|______|__________
оның ішінде:                |    |      |
|    |      |
Бюджет бойынша қаржыландыру есебінен...     | 140|      |
|____|______|__________
Ақылы қызметті іске асырудан түскен         | 150|      |
қаражаттың есебінен                         |    |      |
|____|______|__________
Демеушілік және қайырымдылық көмектен       | 151|      |
түскен қаражаттың есебінен                  |____|______|__________
қайтарымсыз түсімдерден ..............      |  n0|______|__________
сыртқы заемдардың есебінен ...........      | 161|______|__________
гранттардың есебінен ...............        | 162|______|__________
басқа да түсімдер  .................        | 163|______|__________
Кеткені-барлығы .....................       | 180|______|__________
оның ішінде:                 |    |______|__________
меммекеменің есебінен жетіспеушіліктер      |    |      |
есептен шығ.....                            | 190|______|__________
айыпты тұлғ. шотынан жетіспеушіліктер       |    |      |
есепт. шығ....                              | 200|______|__________
қайтарымсыз беруден ...................     | 210|______|__________
көнергендігінен, тозуынан, сондай-ақ        |    |      |
артық және жарамсыз мүлікті сатудан....     | 220|______|__________
активтерден АТЗ-ға ауыстыру ...........     | 230|______|   х
активтерден материалдарға ауыстыру.....     | 231|______|   х
басқалар..........                          | 232|______|   х
Бақылау сомасы ........................     | 980|      |
____________________________________________|____|______|__________
Басшы ________ _____________   Бас бухгалтер ________ _____________
(қолы)   (аты-жөні)                    (қолы)     (аты-жөні)
"___" __________ж.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігімен
бекітілді
Материалдық құндылықтар мен
аз бағалы тез тозатын заттардың қозғалысы туралы
ЕСЕП
Ескерту. N 6-нысан жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен .
Коды
0503053
_______
N 6-нысан     ЕҚБС бойынша |       |
|_______|
|       |
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі__________ ҚҰБС бойынша |_______|
|       |
______жылғы_______________________                Күні |_______|
|       |
Мерзімділігі: жылдық ________________________ ЕҚБС бойынша |       |
Өлшем бірлігі _______________________________ ӨББЖ бойынша |       |
Бақылау сомасы ___________________________________________ |_______|
I. Материалдық құндылықтар мен АТЗ-ның болуы
____________________________________________________________________
|                                  |Жол |Жыл басын.|Жыл  |Есепті жыл
|                                  |коды|   дағы   |аяғын|үшін мемме
|           Көрсеткіштері          |    |  қалдық  |дағы |кеменің
|                                  |    |          |қал. |мұқтажды.
|                                  |    |          |дық  |ғына жұм.
|                                  |    |          |     |салғаны
|__________________________________|____|__________|_____|__________
|                 1                |  2 |     3    | 4   |   5
|__________________________________|____|__________|_____|__________
|Білім, ғылым және басқа           |    |          |     |
|мақсаттар үшін материалдар (060). | 010|          |     |
|                                  |____|__________|_____|__________
|олардың: темір-терсек және қара   |    |          |     |
|металдардың қалдығы ............. | 011|          |     |
|                                  |____|__________|_____|__________
|метал сынықтары мен түсті         |    |          |     |
|металдардың қалдықтары .......... | 012|          |     |
|                                  |____|__________|_____|__________
|*) арнайы қордағы материалдар ... | 013|          |     |
|                                  |____|__________|_____|__________
|Тамақ өнімдері (061) ............ | 020|          |     |
|                                  |____|__________|_____|__________
|Дәрі-дәрмектер және таңу          |    |          |     |
|құралдары  (062) ................ | 030|          |     |
|                                  |____|__________|_____|__________
|Шаруашылық материалдары және кеңсе|    |          |     |
|құрал-жабдықтары (063) .......... | 040|          |     |
|                                  |____|__________|_____|__________
|Отын, жанар және жағар май        |    |          |     |

Прочие активы (019)..    110
Итого активов (сумма
стр. с 010 по 110)       120
Нематериальные активы
(014)................    121
_______________________________________________________________________
II. Движение активов
_________________________________________________________________________
Показатели        |Код   |            Всего активов
|строки|--------------------------------------
|      |активов  |  Нематериальных активов
___________________________|______|_________|____________________________
1             |   2  |    3    |             4
___________________________|______|_________|____________________________
Поступило - всего..........   130
в том числе:
за счет финансирования
по бюджету.................   140
за счет средств от
реализации платных услуг...   150
за счет средств от
спонсорской и благо-
творительной помощи           151
от безвозмездных
поступлений................   160
за счет внешних займов.....   161
за счет грантов............   162
прочие поступления.........   163
Выбыло - всего.............   180
в том числе:
списано недостач за счет
гос.учреждения............   190
списано недостач на счета
виновных лиц...............   200
от безвозмездных передач...   210
по ветхости, износу, а также
от реализации излишнего и
ненужного имущества........   220
перевод из активов в МБП...   230                       Х
перевод из активов в
материалы..................   231                       Х
прочие.....................   232                       Х
Контрольная сумма..........   980
______________________________________________________________________
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Отчет
о движении материальных ценностей
и малоценных быстроизнашивающихся предметов <*>
Сноска. Форма № 6 в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_   .
Код
Форма N 6 по ОКУД       0503053
Администратор бюджетных программ _______________________по ОКПО   _______
Наименование государственного учреждения ________________         _______
на 1________________ ___г.                   Дата    _______
Периодичность: годовая__________________________________по ОКУД   _______
Единица измерения_______________________________________по СОЕИ   _______
Контрольная сумма_________________________________________        _______
I. Наличие материальных ценностей и МБП
___________________________________________________________________________
Показатели          | Код  |Остаток  |Остаток |Израсходовано
|строки|на начало|на конец|на нужды госу-
|      |года     |года    |дарственного
|      |         |        |учреждения
|      |         |        |за отчетный год
_________________________________|______|_________|________|_______________
1                 |   2  |    3    |    4   |      5
_________________________________|______|_________|________|_______________
Материалы для учебных, научных и
других целей(060)                  010
Из них: лом и отходы черных
металлов                   011
лом и отходы цветных
металлов                   012
*)материалы специального
запаса                     013
Продукты питания(061)              020
Медикаменты и перевязочные
средства(062)                      030
Хозяйственные материалы и канце-
лярские принадлежности((063)       040
Топливо, горючее и смазочные

1.  Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің шешімдерімен
көзделген жағдайларда
іс-шараларға қатысу үшін
Қазақстан Республикасына
шақырылған тұлғаларды
тағайындау пунктіне дейінгі тұру
ж/е көліктік шығындарын төлеу
2.  Ресми түскі астар, кешкі астар,
кофе-брейктер, фуршеттер
3.  Ресми қабылдаулар жүргізген
кездегі музыкалық сүйемелдеу
4.  Естелік сыйлықтарын, кәдесый.
ларды сатып алу
5.  Автокөліктік қызмет көрсетулер
6.  Аудармашылар қызметін төлеу
7.  Залды жалдау
8.  Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі рұқсат
еткен
басқа да шығындар
9.  ..............................
10. ..............................
11. ..............................
Барлығы
___________________________________________________________________
Анықтама:
Бөлінген лимит
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы_________ ____________  Бас бухгалтер_________  ______________
(қолы)  (аты-жөні)                  (қолы)       (аты-жөні)
"_____"________________________ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
8-зт нысан
Ескерту. N 8-зт-нысанмен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267   бұйрығымен
Ескерту. N 8-зт-нысан жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311   бұйрығымен 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100   бұйрығымен
Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттік жәрдемақыларды
және жерлеуге жәрдемақыларды төлеу туралы
есеп
______
| Коды |
|______|
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі____________   ҚҰБС б/ша |______|
__________________ 200___ж.                 Күні      |______|
Мерзімділігі:__________________________________   ЕҚБС б/ша |______|
(жылдық, тоқсандық)                         |______|
Өлшем бірлігі: ____теңге_______________________   ӨББЖ б/ша |______|
___________________________________________________________________
N  |                               |Бөлінген|Бюджет |бюджет қаража.
р/р|     Көрсеткіштер              |лимиттер|қаража.|тына аударыл.
|                               |        |тының  |ж/е есептелген
|                               |        |ГЦВП   |сомалар
|                               |        |есеп   |______________
|                               |        |шотына |Банк  |Алушының
|                               |        |түсуі  |төлем.|дербес
|                               |        |       |тапсы.|шотына
|                               |        |       |рысына|есепке
|                               |        |       |ауда. |алынғаны
|                               |        |       |рылға.|
|                               |        |       |ны    |
___|_______________________________|________|_______|______|_______
1              2                      3       4       5      6
___________________________________________________________________

1.  Оплата проживания и
транспортных затрат до пункта
назначения лиц, приглашаемых
в Республику Казахстан для
участия в мероприятиях, в
случаях, предусмотренных
решением Премьер-Министра
Республики Казахстан
2.  Официальные обеды, ужины,
кофе-брейки, фуршеты
3.  Музыкальное сопровождение при
проведении официальных приемов
4.  Приобретение сувениров,
памятных подарков
5.  Автотранспортное обслуживание
6.  Оплата услуг переводчиков
7.  Аренда зала
8.  Иные расходы, разрешенные
Министерством иностранных дел
Республики Казахстан
9.  ………………………………………………
10. ………………………………………………
11. ………………………………………………
Всего
_________________________________________________________________________
Справочно:                               Выделено лимита
_________________________________________________________________________
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений, утвержденной приказом Министра финансов
Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217   <*>
Сноска. Инструкция дополнена новой формой 8-вп - приказом Министра финансов РК от 22 мая 2001 года N 267 V011547_   ; форма в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 5 июля 2002 года N 311   V021939_  ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100 .
Форма N 8-вп
Отчет о выплате пенсии, государственных
социальных пособий, специальных государственных пособий,
пособий на погребение и других
социальных выплат
Код
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
на "___"_________200_г.          Дата    _________
Периодичность: _______________________________________  по ОКУД _________
(годовая, квартальная)
Единица измерения: тенге                                 по СОЕИ _________
__________________________________________________________________________
N  |      Показатели      |Выделено|Поступление|Суммы перечисленных и
п/п|                      | лимитов|бюджетных  |зачисленных бюдж. средств
|                      |        |средств на |--------------------------
|                      |        |расч. счет |Перечислено   |Зачислено
|                      |        |ГЦВП       |платеж. поруч.|на лицевой
|                      |        |           |в банк        |счет полу-
|                      |        |           |              |чателя
___|______________________|________|___________|______________|__________
1 |         2            |   3    |     4     |        5     |     6
___|______________________|________|___________|______________|__________