Халықаралық облигациялар шығару кезінде ақпараттар беру туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы директоратының Қаулысы 1998 жылғы 15 сәуір N 60 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 25 мамырда тіркелді. Тіркеу N 535. Күші жойылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы директоратының 2000 жылғы 20 наурыздағы N 580 қаулысы. ~V001117
Ескерту: 1998 жылғы 20 қарашадағы N 197
V980682_
қаулысын қараңыз.
Қазақстан Республикасының резиденттері-ұйымдардың (бұдан әрі
"Эмитенттер" деп аталатын) халықаралық облигациялар шығарулары жөніндегі
процесті реттеу мақсатында Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар
жөніндегі ұлттық комиссиясының Директораты қаулы етеді:
1. Осы Қаулыда қолданылған мынадай ұғымдар айқындалсын:
базалық пункт            - облигациялар бойынша табыстың өзгерісін
сипаттау үшін қолданылатын ең төменгі
көрсеткіш. Табыс процентінің жүзден біріне
тең;
валюталық құндылықтар    - бұл "Валюталық реттеу туралы"
Z960054_
Қазақстан Республикасының 1996 жылғы
24 желтоқсандағы Заңының 1-бабында
айқындалғандай;
халықаралық облигациялар - (еурооблигация, "янкибонд", "самурай бонда"
және өзге) шығарылып және орналастыру
шарттары Қазақстан Республикасының
Заңдарымен реттелмейтін облигация;
Ұлттық комиссия          - Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар
жөніндегі ұлттық комиссиясы;
Қазақстан Республикасының- бұл "Валюталық реттеу туралы" Қазақстан
резиденті емес             Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы
Заңының 1-бабында айқындалғандай;
Қазақстан Республикасының- бұл "Валюталық реттеу туралы" Қазақстан
резиденті                  Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы
Заңының 1-бабында айқындалғандай;
спрэд                    - елдің халықаралық облигациялары және
мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша
табыстылықтың ұқсас айналым мерзімі
бар валюта арасындағы базалық пункттердегі
айырма.
2. Эмитенттердің ақпарат берулерінің мынадай тәртібі белгіленсін:
1) халықаралық облигациялары шығарылымы тек бұл жөнінде Ұлттық комиссияны жазбаша ескерткеннен кейін ғана жүзеге асырыла алады;
2) жоғарыда аталған жазбаша ескертпеге:
- эмитент акционерлерінің жалпы жиналысының халықаралық облигациялар шығару туралы шешімінің көшірмесі (хаттамадан үзінді көшірме) не осындай шешім шығаруға өкілетті өзге орган шешімінің көшірмесі (хаттамадан үзінді көшірме);
- халықаралық облигациялар шығарылымының жорамал сомасын көрсете отырып ақпараттық хат, оларды өтеудің жорамал мерзімі, шығарылымның жетекші менеджерінің(лерінің) атауы(лары) және шығарылымның эмитент хабарлауға қажетті деп санайтын өзге де маңызды шарттары;
- екінші деңгейдегі банктер үшін: осы бағалы қағаздардың эмиссиясына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің лицензиясы;
- эмитент қатысушысы болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес-ұйымның ("Арнаулы кәсіпорын" - Special Purpore Vehicle (SPV)) халықаралық облигациялар шығаруы мақсатында қолдануы үшін: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің капитал қозғалысына байланысты және валюталық құндылықтардың резиденттерден резидент еместердің пайдасына өтуін (орын ауыстыруын), атап айтқанда эмитенттің Арнаулы кәсіпорынның жарғылық капиталына қатысуын көздейтін лицензияның көшірмесі қоса берілуі керек;

О предоставлении информации при выпуске международных облигаций
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 апреля 1998 года N 60. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25.05.1998 г. за N 535. Утратило силу - постановлением НКЦБ РК от 20 марта 2000 г. N 580 ~V001117
Примечание. См. постановление НКЦБ от 20.11.98г. N 197 V980682_ .
В целях регулирования процессов по выпуску международных облигаций организациями-резидентами Республики Казахстан (далее именуемыми "Эмитенты") Директорат Национальной комиссии постановляет:
1. Определить следующие понятия, используемые в настоящем Постановлении:
базисный пункт - минимальный показатель, используемый для характеристики изменения дохода по облигациям. Равен одной сотой процента от дохода;
валютные ценности - как это определено статьей 1 закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года;
международная облигация - (еврооблигация, "янкибонд", "самурай бонд" и иная) облигация, условия выпуска и размещения которой не регулируются законодательством Республики Казахстан;
Национальная комиссия - Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам;
нерезидент Республики Казахстан - как это определено статьей 1 закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года;
резидент Республики Казахстан - как это определено статьей 1 закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года;
спрэд - разница в базисных пунктах между доходностью по международным облигациям и государственным ценным бумагам страны валюты выпуска с аналогичным сроком обращения.
2. Установить следующий порядок предоставления информации эмитентами:
1) выпуск международных облигаций может быть осуществлен только после уведомления об этом Национальной комиссии;
2) к вышеуказанному уведомлению должны прилагаться:
- копия решения (выписки из протокола) общего собрания акционеров эмитента о выпуске международных облигаций либо иного органа, уполномоченного на принятие такого решения;
- информационное письмо с указанием предполагаемой суммы выпуска международных облигаций, их предполагаемого срока погашения, наименования (ий) ведущего(их) менеджера(ов) выпуска и иных существенных условий выпуска, которые считает необходимым сообщить эмитент;
- для банков второго уровня: копия лицензии Национального Банка Республики Казахстан на эмиссию данных ценных бумаг;
- при использовании в целях выпуска международных облигаций организации-нерезидента Республики Казахстан, участником которой является эмитент (так называемого "Специального предприятия" - Special Purpose Vehicle (SРV)): копия лицензии Национального Банка Республики Казахстан на осуществление валютной операции, связанной с движением капитала и предусматривающей переход (перемещение) валютных ценностей от резидентов в пользу нерезидентов, а именно на участие эмитента в уставном капитале Специального предприятия;

- Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес құрылған және жұмыс iстеп тұрған қор биржасы берген, эмитенттің бұрынғы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздарының осы қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзілгендiгi туралы жазбаша растама (осы бөлiк Ұлттық комиссия Директоратының 1998 жылғы 20 қарашадағы N 197-1 қаулысымен енгiзiлген); <*>
3) халықаралық облигацияларды орналастыру аяқталғаннан кейін 15 күн ішінде Ұлттық комиссияға:
- халықаралық облигациялар эмиссияларының проспектісін ("циркуляр");
- шығарылымның елі, шығарылым валютасы, шығарылым сомасы, купонның мөлшері (купондық облигацияның нысанында) немесе дисконттың мөлшері (дисконттық облигация нысанында), облигацияларды өтеу мерзімі, орналастыру сәтіне және осы есепті беру сәтіне спрэд туралы ақпарат енгізілген халықаралық облигациялар шығарылымының және орналастырудың қорытындылары
туралы есепті;
- шығарылым андеррайтерлерінің немесе халықаралық облигацияларды
сатып алушылардың тізімін беру керек.
Ескерту. 2-тармақ толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық
комиссиясы директоратының 1998.11.20. N 197-1
V980685_
қаулысымен.
3. Осы Қаулының орындалысына бақылау жасау Ұлттық комиссия орталық
аппаратының Корпоративтік қаржылар басқармасына жүктелсін.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы
оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

- письменное подтверждение фондовой биржи, созданной и действующей в соответствии с законодательством Республики Казахстан, о включении ранее выпущенных эмитентом эмиссионных ценных бумаг в официальный список данной фондовой биржи (данная часть включена постановлением Директората Национальной комиссии от 20 ноября 1998 года N 197-1). <*>
Сноска. Подпункт 2 пункта 2 - с дополнениями, внесенными постановлением Директората НКЦБ РК от 20.11.98г. N 197-1 V980685_ .
3) в течение 15 дней по окончании размещения международных облигаций Национальной комиссии должны быть предоставлены:
- проспект эмиссии международных облигаций ("Циркуляр");
- отчет об итогах выпуска и размещения международных облигаций, включающих в себя информацию о стране выпуска, валюте выпуска, сумме выпуска, размере купона (при купонной форме облигаций) или размере дисконта (при дисконтной форме облигаций), сроке погашения облигаций,
спрэде на момент размещения и на момент подачи данного отчета;
- список андеррайтеров выпуска или инвесторов - покупателей
международных облигаций.
3. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на
Управление корпоративных финансов центрального аппарата Национальной
комиссии.
Председатель