Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың инвестициялық қызметті жүзеге асыру қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы 1998 жылғы 14 желтоқсан N 18. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 8 қаңтарда N 661 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 шілдедегі N 264 қаулысымен (V032484).
Зейнетақы активтерінің есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін кеңейту мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі "Ұлттық комиссия" деп аталады) қаулы етеді:
1. Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 13 тамыздағы N 11 қаулысымен  бекітілген Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың инвестициялық қызметті жүзеге асыру қағидаларына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 12 қарашада 642 нөмірмен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақтың 4) тармақшасында:
1) "Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шығарылған" деген сөздер алып тасталсын;
2) "эмиссиялық бағалы қағаздарына" деген сөздерден кейін "(оның ішінде "SPV(Special Purpose Vehicle /"Арнаулы кәсіпорындар") деп аталатын эмитенттер қатысушылары (акционерлері) болып табылатын шетелдік ұйымдарды пайдаланумен эмиссияланғандарды енгізе отырып басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес эмиссияланғандар)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген сәттен бастап күшіне енгізілетіндігі белгіленсін.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (күшіне енгізілгеннен кейін) зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың, "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның және "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" ЖАҚ-ның назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны (күшіне енгізілгеннен кейін) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыруға лицензия алуға үміткер ұйымдардың назарына жеткізсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Ұлттық комиссияның мүшелері

О внесении изменений и дополнений в Правила осуществления инвестиционной деятельности компаниями по управлению пенсионными активами
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 декабря 1998 года N 18. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8.01.1999 г. за N 661. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июля 2003 года N 264 (V032484)
В целях расширения перечня финансовых инструментов, разрешаемых к приобретению за счет пенсионных активов, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие изменения и дополнения в Правила осуществления инвестиционной деятельности компаниями по управлению пенсионными активами, утвержденные постановлением Национальной комиссии от 13 августа 1998 года N 11 (зарегистрированные Министерством юстиции Республики Казахстан 12 ноября 1998 года за N 642 ):
в подпункте 4) пункта 2:
1) слова "выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан" исключить;
2) после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "(в том числе эмитированные в соответствии с законодательством других государств, включая эмитированные с использованием иностранных организаций, участниками (акционерами) которых являются эмитенты - так называемых SPV (Special Purpose Vеhiсlе/"Специальных предприятий")".
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с момента его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после его введения в действие) до сведения компаний по управлению пенсионными активами, ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" и ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг";
2) доводить настоящее Постановление (после его введения в действие) до сведения организаций, намеренных получить лицензию на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Национальной комиссии