Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноттарын орналастыру, айналысқа шығару және өтеу ережесіне өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасы 1998 жылғы 31 желтоқсан N 360 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 26 шілдеде N 857 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1997 жылғы 30 маусымдағы N 246 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қысқа мерзiмдi ноттарын орналастыру, айналысқа шығару және өтеу ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Монетарлық операциялар департаментi (Әлжанов Б.А.):
1) Заң департаментiмен (Сизова С.И.) бiрлесiп осы қаулыны, сондай-ақ аталған өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзсiн;
2) осы қаулыны және аталған өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзген күннен бастап бiр апта мерзiмде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң облыстық филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн, оларға осы қаулыны және аталған өзгерiстер мен толықтыруларды алған күннен бастап бiр апта мерзімде бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларына жіберуді міндеттесін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 360 қаулысымен бекітілген
Тіркеу N ____
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қысқа мерзiмдi ноттарын орналастыру, айналысқа шығару және өтеу Ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1997 жылғы 30 маусымдағы N 246 қаулысымен бекiтiлген қысқа мерзiмдi ноттарын орналастыру, айналысқа шығару және өтеу Ережесiне (бұдан әрi - Ереже) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Ереженiң кiрiспесiндегi және бүкiл қазақша мәтiнiндегi "Ұлттық Банк" сөздерi өзгерiссiз қалдырылсын.

Об утверждении изменений и дополнений в Правила размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года № 360 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26.07.99 г. за № 857. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 1 ноября 2010 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 г. № 88.
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с действующим законодательством Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в Правила размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июня 1997 года № 246 V970345_ , и ввести их в действие с даты государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту монетарных операций (Альжанов Б.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сизова С.И.) зарегистрировать настоящее постановление и утвержденные изменения и дополнения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) довести настоящее постановление и утвержденные изменения и дополнения до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня в недельный срок с даты государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, обязав банки второго уровня довести настоящее постановление и указанные изменения и дополнения до сведения профессиональных участников рынка ценных бумаг в недельный срок с даты их получения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Изменения и дополнения
в Правила размещения, обращения и погашения краткосрочных нот
Национального Банка Республики Казахстан
В Правила размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июня 1997 года № 246 (далее - Правила), внести следующие изменения и дополнения:
1. В преамбуле и по всему тексту Правил слово "Нацбанк" заменить словами "Национальный Банк" в надлежащем падеже.

2. Ереженiң бүкiл мәтiнiндегi және оларға N 1 және N 4 қосымшадағы "Мемлекеттiк бағалы қағаздардың басқармасы", "Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздарының басқармасы", "Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздарының басқармасына" деген сөздер тиiсiнше, "Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздармен операция жүргiзуге өкiлеттi бөлiмшесi", "Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздармен операция жүргiзуге өкiлеттi бөлiмшелерi", "Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздармен операция жүргiзуге өкiлеттi бөлiмшесiне" деген сөздерге ауыстырылсын.
3. Ереженiң 2.4 тармағы "Алғашқы агенттерге" деген сөздерден кейiн "және Бағалы қағаздардың орталық депозитарийi ЖАҚ-ына (бұдан әрi - Орталық депозитарий)" деген сөздермен толықтырылсын.
4. Ереженiң бүкiл мәтiнiндегi "Депозитарий" сөзi тиiстi септiкте "Орталық Депозитарий" сөздерiне ауыстырылсын.
5. Ереженiң 2.12. тармағы мына редакцияда жазылсын:
"2.12. Ұлттық Банк аукцион шарттарын жариялаған кезде қаржы рыногында қалыптасқан жағдайға сүйене отырып бәсекеге түспейтiн өтiнiмдердi қанағаттандыру үлесiн, сондай-ақ Алғашқы агенттерге және резидент емес инвесторларға Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын сату көлемiнiң үлесiн өзi белгiлейдi.
Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттар аукционының Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттердiң немесе инвесторлардың сатып алуын, резидент еместердiң қатысуын және бәсекеге түспейтiн өтiнiмдердiң қанағаттандырылуын шектеуге қатысты жарияланған шарттарын Ұлттық Банк жедел, аукцион өткiзiлген күнi өзгертуге құқылы".
6. Ереженің 2.15. - 2.19 тармақтары мына редакцияда жазылсын:
"2.15. Ұлттық Банк Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын өткiзiлетiн аукционның орташа алынған дисконттелген бағасы бойынша келесi жұмыс күнi қосымша орналастыруға құқылы.
2.16. Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздармен операция жүргiзуге өкiлеттi бөлiмшесi Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын сатып алуға арналған өтiнiмдердi қанағаттандыру көлемi туралы хабарламаны Алғашқы агенттерге және Орталық депозитарийге Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарының аукционы өткiзiлетiн күнгi сағат 15.30-ға дейiн бередi.
2.17. Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздармен операция жүргiзуге өкiлеттi бөлiмшесi және Ұлттық Банк Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын сатып алуға арналған өтiнiмдердiң қанағаттандырылған көлемi туралы хабарлама негiзiнде оларды шығару талаптарына сәйкес Ұлттық Банк белгiлеген төлем жасау күнгi сағат 17.00-ден кешiктiрмей Орталық депозитарийге Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын сатып алуға арналған ақшаны аударатын "депо" тапсырмасын және Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттiң "депо" есепшотына жазылуын бередi.

2. По всему тексту Правил и Приложений № 1 и № 4 к ним слова "Управление государственных ценных бумаг", "Управления государственных ценных бумаг Нацбанка", "Управлению государственных ценных бумаг Нацбанка" заменить соответственно словами "подразделение Национального Банка, уполномоченное на проведение операций с государственными ценными бумагами,", "подразделения Национального Банка, уполномоченного на проведение операций с государственными ценными бумагами,", "подразделению Национального Банка, уполномоченному на проведение операций с государственными ценными бумагами,".
3. Пункт 2.4. Правил после слов "сообщает Первичным агентам" дополнить словами "и ЗАО Центральный депозитарий ценных бумаг (далее - Центральный депозитарий)".
4. По всему тексту Правил слово "Депозитарий" заменить словами "Центральный Депозитарий" в соответствующем падеже.
5. Пункт 2.12. Правил изложить в следующей редакции:
"2.12. Национальный Банк самостоятельно определяет долю удовлетворения неконкурентных заявок, а также долю объема продаж краткосрочных нот Национального Банка Первичным агентам и инвесторам-нерезидентам при объявлении условий аукциона, исходя из складывающегося положения на финансовом рынке.
Национальный Банк вправе оперативно, в день проведения аукциона, изменить объявленные условия аукциона краткосрочных нот Национального Банка в части ограничения приобретения краткосрочных нот Национального Банка Первичными агентами или инвесторами, участия нерезидентов и удовлетворения неконкурентных заявок".
6. Пункты 2.15.- 2.19. Правил изложить в следующей редакции:
"2.15. Национальный Банк вправе произвести дополнительное размещение краткосрочных нот Национального Банка на следующий рабочий день по средневзвешенной дисконтированной цене проводимого аукциона.
2.16. Подразделение Национального Банка, уполномоченное на проведение операций с государственными ценными бумагами передает Первичным агентам и Центральному депозитарию уведомления об объеме удовлетворения заявок на приобретение краткосрочных нот Национального Банка до 15.30 часов дня проведения аукциона краткосрочных нот Национального Банка.
2.17. Подразделение Национального Банка, уполномоченное на проведение операций с государственными ценными бумагами и Первичные агенты, на основании уведомления об объеме удовлетворенных заявок на приобретение краткосрочных нот Национального Банка, не позднее 17.00 часов дня оплаты, установленного Национальным Банком условиями их выпуска, передают в Центральный депозитарий поручение "депо" на перевод денег за приобретенные краткосрочные ноты Национального Банка и зачисление краткосрочных нот Национального Банка на счет "депо" Первичного агента.

2.18. Орталық депозитарий тура сол күнi Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттары аукционының және Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттiң "депо" есепшотына жазылу қорытындысы бойынша Ұлттық Банктен және Алғашқы агенттерден ақша аударуға арналған "депо" тапсырмаларының түсуiне қарай оларды салыстырып тексередi және салыстырып тексерудiң нәтижесi бойынша ақша аударудың банкаралық жүйесiндегi Алғашқы агенттiң позициясынан (бұдан әрi - Алғашқы агенттiң позициясы) ақшаны есептен шығаруға және оларды ақша аударудың банкаралық жүйесiндегi Орталық депозитарийдiң позициясына (бұдан әрi - Орталық Депозитарийдiң позициясы) жазуға арналған төлем тапсырмасын қалыптастырып, оны Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығына бередi.
Ұлттық Банк пен Алғашқы агенттiң Орталық депозитарийге берген "депо" тапсырмалары сәйкес келмеген жағдайда Орталық депозитарий ақшаны Алғашқы агенттiң позициясынан есептен шығаруға және оны Орталық депозитарийдiң позициясына жазуға арналған төлем тапсырмасын тапсырмалардың сәйкес келген тармақтары бойынша ғана Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығына бередi.
2.19. Орталық депозитарийге берген төлем тапсырмалары негiзiнде Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы ақша аударудың банкаралық жүйесiнде Алғашқы агенттiң ақшасының барлығын төлем тапсырмасында көрсетiлген ақша сомасымен салыстырып тексередi. Алғашқы агенттiң ақшасы жеткiлiктi болған жағдайда Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы Алғашқы агенттiң ақшасын ақша аударудың банкаралық жүйесiндегi Орталық депозитарийдiң позициясына аударады. Орталық депозитарий өзiнiң позициясына ақша жазылғаннан кейiнгi 15 минуттiң iшiнде Ұлттық Банктiң пайдасына ақша аударылғаны туралы төлем тапсырмасын жасап, оны Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығына жiбередi.
Банкаралық есеп айырысу орталығындағы Алғашқы агенттiң ақшасы жеткiлiктi болмаған жағдайда Орталық депозитарий ақшаның жетiспейтiндiгi туралы Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығынан алынған хабарлама негiзiнде тапсырманың орындалмағаны туралы Ұлттық Банкке және Алғашқы агентке хабарлама жiбередi."
7. Ереже мына мазмұндағы 2.19-1, 2.19-2, 2.19-3 тармақтармен толықтырылсын:
"2.19-1. Орталық депозитарий ақша аударудың банкаралық жүйесiндегi өзiнiң позициясынан ақшаны есептен шығару туралы Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығынан алынған хабарлама негiзiнде Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттiң "депо" есепшотына жазады.
2.19-2. Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттiң "депо" есепшотына жазғаннан кейiн Орталық депозитарий Ұлттық Банкке және Алғашқы агенттерге Ұлттық Банктiң ақша аударудың банкаралық жүйесiндегi позициясына (бұдан әрi - Ұлттық Банктiң позициясына) Ұлттық Банктiң аукционда сатып алынған қысқа мерзiмдi ноттарын төлеу және Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттiң "депо" есепшотына жазу есебiне ақша жазылғаны туралы хабар жiбередi.

2.18. Центральный депозитарий в этот же день, по мере поступления поручений "депо" от Национального Банка и Первичных агентов на перевод денег по результатам аукциона краткосрочных нот Национального Банка и зачислении краткосрочных нот Национального Банка на счет "депо" Первичного агента, проводит их сверку и по результатам сверки формирует и передает в Казахстанский центр межбанковских расчетов платежное поручение на списание денег с позиции Первичного агента в межбанковской системе переводов денег (далее - позиция Первичного агента) и зачислении их на позицию Центрального депозитария в межбанковской системе переводов денег (далее - позиция Центрального Депозитария).
В случае несовпадения поручений "депо", представленных в Центральный депозитарий Национальным Банком и Первичным агентом, Центральный депозитарий передает в Казахстанский центр межбанковских расчетов платежное поручение на списание денег с позиции Первичного агента только по совпадающим пунктам поручений и зачислении их на позицию Центрального депозитария.
2.19. На основании платежных поручений, переданных Центральным депозитарием, Казахстанский центр межбанковских расчетов сверяет наличие денег Первичного агента в межбанковской системе переводов денег с суммой денег, указанной в платежном поручении. При достаточности денег Первичного агента, Казахстанский центр межбанковских расчетов осуществляет перевод денег Первичного агента на позицию Центрального депозитария в межбанковской системе переводов денег. Центральный депозитарий, в течение 15-ти минут после зачисления денег на его позицию, формирует и направляет в Казахстанский центр межбанковских расчетов платежное поручение о переводе денег в пользу Национального Банка.
При недостаточности денег Первичного агента в межбанковской системе переводов денег, Центральный депозитарий направляет в Национальный Банк и Первичному агенту уведомление о неисполнении поручения на основании полученного от Казахстанского центра межбанковских расчетов уведомления о недостаточности денег.".
7. Правила дополнить пунктами 2.19-1, 2.19-2, 2.19-3 следующего содержания:
"2.19-1. Центральный депозитарий, на основании уведомления о списании денег с его позиции в межбанковской системе переводов денег, полученного из Казахстанского центра межбанковских расчетов, зачисляет краткосрочные ноты Национального Банка на счет "депо" Первичного агента.
2.19-2. Центральный депозитарий, после зачисления краткосрочных нот Национального Банка на счет "депо" Первичного агента, направляет Национальному Банку и Первичным агентам сообщения о зачислении денег на позицию Национального Банка в межбанковской системе переводов денег (далее - позиция Национального Банка) в счет оплаты за приобретенные на аукционе краткосрочные ноты Национального Банка и зачислении краткосрочных нот Национального Банка на счет "депо" Первичного агента.

2.19-3. Орталық депозитарийден деректердi берудiң электрондық жүйесi арқылы Ұлттық Банктiң позициясына Ұлттық Банктiң аукционда сатып алынған қысқа мерзiмдi ноттарын төлеу және Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттiң "депо" есепшотына жазу есебiне ақша аударылғандығы туралы хабар алғаннан кейiн, Алғашқы агенттер, егер инвестордың Алғашқы агентпен жасаған шартында өзгеше көзделмесе, инвесторға оның Ұлттық Банктiң қағаз жазбадағы қысқа мерзiмдi ноттарын меншiктену құқын растайтын куәлiк бередi."
8. Ереженiң 3.1. тармағы мына редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын айналымға шығару Алғашқы агенттердiң Ұлттық Банктiң аукционда сатып алған қысқа мерзiмдi ноттарын төлеу үшiн Ұлттық Банк белгiлеген және осымен бiр мезгiлде Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын орналастыру нәтижесi бойынша Алғашқы агенттiң Орталық депозитарийдегi "депо" есепшотына жазылған күннен басталады."
9. Ереженiң 3.3-1. тармағы мына редакцияда жазылсын:
"3.3-1. Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттары өтелген күнгi жұмыс күнiндегi сағат 17.00-ден кешiктiрмей Алғашқы агенттер Ұлттық Банктiң өздерiне тиесiлi өтелуге тиiстi қысқа мерзiмдi ноттары және банктiк деректемелерi туралы мәлiметтердi Орталық депозитарийге бередi."
10. Ереженiң 3.4 тармағы мына редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттары өтелген күнгi жұмыс күнiндегi сағат 17.00-ден кешiктiрмей Орталық депозитарий Ұлттық Банктiң мемлекеттiк бағалы қағаздармен операция жүргiзуге өкiлеттi бөлiмшесiне Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарының эмиссиясының болашақта өтелетiндiгi туралы мәлiметтi эмиссиядағы бағалы қағаздардың санын, өтелуге тиiстi соманы және Орталық депозитарийдiң банктiк деректемелерiн көрсете отырып бередi."
11. Ереженiң 3.5. тармағы мына редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттары өтелген күнi Ұлттық Банк сағат 11.00-ге дейiн өтелу туралы мәлiметтерге сәйкес Орталық депозитарийдiң позициясына ақша аударады."
12. Ереже мына мазмұндағы 3.5-1. және 3.5-2. тармақтармен толықтырылсын:
"3.5-1 Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын өтеу үшiн Орталық депозитарий өздерiнiң номинальдық құны бойынша Алғашқы агенттердiң позициясына өтелетiн күнгi сағат 12.00-ге дейiн ақша аударады.
3.5-2. Орталық депозитарий Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын өтеу үшiн ақша аударумен бiр мезгiлде Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарын Алғашқы агенттердiң "депо" есепшоттарынан есептен шығарады (өтейдi)."

2.19-3. После получения от Центрального депозитария через электронную систему передачи данных сообщения о переводе денег на позицию Национального Банка в счет оплаты за приобретенные на аукционе краткосрочные ноты Национального Банка и зачислении краткосрочных нот Национального Банка на счет "депо" Первичного агента, Первичные агенты выдают инвестору свидетельство, удостоверяющее его право собственности на краткосрочные ноты Национального Банка на бумажном носителе, если иное не предусмотрено договором инвестора с Первичным агентом.".
8. Пункт 3.1. Правил изложить в следующей редакции:
"3.1. Обращение краткосрочных нот Национального Банка начинается со дня, установленного Национальным Банком для оплаты Первичными агентами за приобретенные на аукционе краткосрочные ноты Национального Банка, и одновременного зачисления их на счет "депо" Первичного агента в Центральном депозитарии по результатам размещения краткосрочных нот Национального Банка.".
9. Правила дополнить пунктом 3.3-1. следующего содержания:
"3.3-1. Не позднее 17.00 часов рабочего дня, предшествующего дню погашения краткосрочных нот Национального Банка, Первичные агенты передают в Центральный депозитарий сведения о принадлежащих им краткосрочных нотах Национального Банка, подлежащих погашению и банковские реквизиты.".
10. Пункт 3.4. Правил изложить в следующей редакции:
"3.4. Не позднее 17.30 рабочего дня, предшествующего дню погашения краткосрочных нот Национального Банка, Центральный депозитарий передает подразделению Национального Банка, уполномоченного на проведение операций с государственными ценными бумагами, сведения о предстоящем погашении эмиссии краткосрочных нот Национального Банка с указанием количества ценных бумаг в эмиссии, суммы подлежащей погашению и банковских реквизитов Центрального депозитария.".
11. Пункт 3.5. Правил изложить в следующей редакции:
"3.5. В день погашения краткосрочных нот Национального Банка, Национальный Банк до 11.00 часов осуществляет перевод денег на позицию Центрального депозитария в соответствии со сведениями о погашении.".
12. Правила дополнить пунктами 3.5-1. и 3.5-2. следующего содержания:
"3.5-1. Перевод денег на позиции Первичных агентов в погашение краткосрочных нот Национального Банка производится Центральным депозитарием по их номинальной стоимости в день погашения до 12.00 часов.
3.5-2. Одновременно, с переводом денег в погашение краткосрочных нот Национального Банка, Центральным депозитарием осуществляется списание (погашение) краткосрочных нот Национального Банка со счетов "депо" Первичных агентов.".

13. Ереженiң 3.6. тармағы мына редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттары өтелгеннен кейiн Орталық депозитарий Ұлттық Банкке өтелгендiгi туралы хабар жiбередi."
14. Ереже жобасының N 1 қосымшасы мына мазмұндағы 2.1.3-1. Тармақпен толықтырылсын:
"2.1.3-1. Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттары номинальдық бағасы бойынша өтелетiн күнi сағат 12.00-ге дейiн өтелсiн."
15. N 1 қосымшаның 2.2.2. тармағы мына редакцияда жазылсын:
"2.2.2. Алғашқы агент қолданылып жүрген Ереженi бұзған, сондай-ақ осы Шарттың 2.4.2-1 тармағын орындамаған немесе Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарының аукционына түсiрiлген өтiнiмдерге төлем жасауға ақша аударудан iшiнара бас тартқан жағдайда, Алғашқы агент Ұлттық Банктiң қысқа мерзiмдi ноттарының 5 аукционына қатыстырудан бiржақты тәртiппен шеттетiлсiн;".
16. Ереженiң N 1 қосымшасы мынадай мазмұндағы 2.4.2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2.4.2-1 Алғашқы агент өз қызметін орындап жүрген кезде қатарынан үш аукционды жібермей Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарының аукционына қатыссын".
17. Ереженің N 3 қосымшадағы "проценттік ставка" деген сөздер "сыйақы (мүдде) ставкасы" деген сөздермен ауыстырылсын.
18. Ереженің N 4 қосымшасындағы "Ұлттық Банктің мемлекеттік бағалы қағаздар басқармасының бастығы" деген сөздер мынадай сөздермен ауыстырылсын:
" __________________________________________________________________
Мемлекеттік бағалы қағаздармен операциялар жүргізуге уәкілетті
__________________________________________________________________"
ҚРҰБ бөлімшелері басшыларының лауазымды, аты-жөні
19. Ережеге N 5 қосымша алынып тасталсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Оқыған:
Багарова Ж.А.

13. Пункт 3.6. Правил изложить в следующей редакции:
"3.6. После погашения краткосрочных нот Национального Банка, Центральный депозитарий направляет в Национальный Банк сообщение о произведенном погашении.".
14. Приложение № 1 проекта Правил дополнить пунктом 2.1.3-1. следующего содержания:
"2.1.3-1. Производить погашение краткосрочных нот Национального Банка по их номинальной стоимости в день погашения до 12.00 часов.".
15. Пункт 2.2.2. Приложения № 1 изложить в следующей редакции:
"2.2.2. В случае нарушения действующих Правил, а также несоблюдения пункта 2.4.2-1. настоящего Договора или частичного отказа от перечисления денег Первичным агентом в оплату поданных на аукционе краткосрочных нот Национального Банка заявок, в одностороннем порядке отстранить Первичного агента от участия в 5 аукционах краткосрочных нот Национального Банка подряд;".
16. Приложение № 1 Правил дополнить пунктом 2.4.2-1. следующего содержания:
"2.4.2-1. В период исполнения функций Первичного агента,  участвовать в аукционах краткосрочных нот Национального Банка без  пропуска более трех аукционов подряд.".
17. В Приложении № 3 к Правилам слова "процентная ставка" заменить словами "ставка вознаграждения (интереса)".
18. В Приложении № 4 к Правилам слова "Начальник Управления государственных ценных бумаг Национального Банка" заменить на:
"_________________________________________________________________
Должность, фамилия и инициалы руководителя подразделения НБРК,
___________________________________________________________________
уполномоченного на проведение операций с государственными ценными     ________
бумагами".
19. Приложение № 5 к Правилам исключить.
Председатель
Национального Банка