Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сату туралы нұсқаулыққа өзгерісті бекіту жөнінде
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы 1999 жылғы 5 сәуір N 63 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 6.04.1999 ж. тіркелді. Тіркеу N 728. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 25 ақпандағы N 13 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасының  Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 25 ақпандағы N 13 қаулысымен.
-------------Қаулыдан үзінді----------------
«Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір нормативтік құқықтық актілерін»"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 наурыздағы Заңының талаптарына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің осы қаулының қосымшасында көрсетілген нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. ...
1) ...
2) ...
4. ...
5. ...
Ұлттық Банк Төрағасы
Дұрыс:
ҚРҰБ Басқармасының және
Директорлар кеңесінің
хатшысы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2008 жылғы 25 ақпандағы
N 13 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
күші жойылды деп танылатын нормативтік
құқықтық актілерінің
тізбесі
1. ...
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сату туралы нұсқаулыққа өзгерісті бекіту жөнінде" 1999 жылғы 5 сәуірдегі N 63 қаулысы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 6 сәуірде N 728 тіркелген,»"Казахстанская правда" газетінде 1999 жылғы 7 сәуірде N 64 (227801) жарияланған).
3. ...
4. ...
5. ...
___________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 28 наурыздағы N 54  V990724_  қаулысымен бекітілген Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сату туралы нұсқаулыққа ұсынылып отырған өзгеріс бекітілсін және ол Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Заң департаменті (Сизова С.И.) осы қаулыны және Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сату туралы нұсқаулықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркеу шараларын қабылдасын.

Об утверждении изменения в Инструкцию об обязательной продаже выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг)
Постановление Правления Национального банка Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года N 63 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 06.04.1999 г. за N 728. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2008 года N 13.
Извлечение из постановления
Правления Национального Банка Республики Казахстан
от 25 февраля 2008 года N 13
"В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие требованиям  Закона  Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" от 30 марта 1995 года Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан, указанные в приложении к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
3. ....... :
1) ....... ;
2) ....... .
4. ....... .
5. ....... .
Председатель
Национального Банка
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 февраля 2008 года N 13 №
Перечень
нормативных правовых актов
Национального Банка Республики Казахстан,
признаваемых  утратившими силу
1. ....... .
2.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года N 63 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию об обязательной продаже выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг)" (зарегистрированное в Министерстве юс ции Республики Казахстан 6 апреля 1999 года под N 728, опубликование апреля 1999 года в газете "Казахстанская правда" N 64 (22781).
3. ...... .
4. ...... .
5. ...... .
__________________________________________________________________
Правление Национального банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое изменение в Инструкцию об обязательной продаже выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг), утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 года N 54  V990724_  , и ввести его в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту (Сизова С.И.) принять меры к регистрации настоящего постановления и изменения в Инструкцию об обязательной продаже выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг) в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Валюталық реттеу және бақылау басқармасы (Қасымжанова Г.З.)
мемлекеттік тіркелгеннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны және
Нұсқаулыққа бекітілген өзгерісті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Төрағасының орынбасары Ә.З. Нәлібаевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
1999 жылғы 5 сәуірдегі
N 63 қаулысымен бекітілген
Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді
міндетті түрде сату туралы нұсқаулыққа мынадай өзгеріс енгізілсін:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті банктер:
валюта биржасында қатарынан бес жұмыс күні бойы сауда-саттық болмаған
жағдайда;
егер валюта түсімі валюта биржасында қатарынан бес жұмыс күні бойы
сатылмаған болса;
егер валюта түсімі валюта биржасында сатуға болатын лот қалыптастыра
алмаған жағдайда;
бір жұмыс күні ішінде Ұлттық Банктің ақша аударылатын күні
белгіленген ресми бағамы бойынша теңге баламасымен валюта түсімін Ұлттық
Банкке сатуға міндетті.
Корреспондент-банктен Ұлттық Банктің валюталық корреспондентік
есепшотына валюта қаражатын есептеу жөнінде тесттелген телекс немесе СВИФТ
бойынша хабар алғаннан кейін Ұлттық Банк келесі жұмыс күнінен қалдырмай
уәкілетті банктің корреспондентік есепшотына баламасын теңгемен есептейді."
Ұлттық Банк
Төрағасы
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Икебаева А.Ж.

3. Управлению валютного регулирования и контроля (Касымжанова Г.З.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации довести настоящее постановление и утвержденное изменение в Инструкцию до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Налибаева А.З.
Председатель
Национального Банка
Изменение в Инструкцию
об обязательной продаже выручки в иностранной валюте
от экспорта товаров (работ, услуг)
В Инструкцию об обязательной продаже выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг) внести следующее изменение:
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченные банки в течение одного рабочего дня обязаны произвести продажу валютной выручки Национальному Банку по официальному курсу Национального Банка, установленному на день перечисления эквивалента в тенге, в случаях:
отсутствия торгов на валютной бирже в течение пяти рабочих дней подряд;
если валютная выручка не была продана на валютной бирже в течение пяти рабочих дней подряд;
если сумма валютной выручки не позволяет сформировать лот для продажи на валютной бирже.
После получения тестированного телекса или сообщения по СВИФТу от банка-
корреспондента о зачислении валютных средств на валютный корреспондентский счет Национального Банка, последний, не позднее следующего рабочего дня, производит зачисление эквивалента в тенге на корреспондентский счет уполномоченного банка".