"Бюджеттік ұйымдардың бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы" нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 1999 ж. 25 мамыр N 239 Бұйрық. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 23 маусымда тіркелді. Тіркеу N 816. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 (V043293) бұйрығымен.
Бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217  V980517_  бұйрығымен бекітілген "Бюджеттік ұйымдардың бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы" нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
1999 жылғы 25.05. N 239
бұйрығымен бекітілген
"Бюджеттiк ұйымдардың бухгалтерлiк есебiнiң жылдық,
тоқсандық көлемi мен нысандары туралы" нұсқаулыққа
өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығымен бекiтiлген Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардағы бухгалтерлiк есеп жөнiндегi нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен бекiтiлген "Бюджеттiк ұйымдардың бухгалтерлiк есебiнiң жылдық, тоқсандық көлемi мен нысандары туралы" Нұсқаулыққа мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1-тарауда. Жалпы ережелер:
- Нұсқаулықтың атауындағы, бұдан әрi мәтiн бойынша және қосымшалардағы барлық септеулерде көпше түрде де, сол сияқты жекеше түрде де пайдаланылатын "бюджеттiк ұйымдар", "ұйымдар" деген сөздер тиiсiнше ауыстырылатын сөздердiң септелуiмен көпше және жекеше түрде "мемлекеттік мекемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
- мәтiндегi барлық септеулерде көпше түрде де, сол сияқты жекеше түрде де пайдаланылатын "министрлiк, мемлекеттiк комитет және өзге атқарушы орган", "арнайы қаражаттар", "бюджеттен тыс қаражаттар" деген сөздер тиiсiнше ауыстырылатын сөздердiң септелуiмен көпше және жекеше түрде "бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшісi", "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттар", "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын мемлекеттік мекемелердiң алатын қаражаттары, демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттар, мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк сомалары" деген сөздермен ауыстырылсын;

Об утверждении изменений и дополнений к Инструкции "Об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности бюджетных организаций"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23.06.1999г. за N 816. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 1 декабря 2004 г. N 424 (V043293) (вводится в действие с 1 января 2005 года)
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения к Инструкции "Об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности бюджетных организаций"  V980517_  , утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года № 217.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр финансов
Изменения и дополнения
к Инструкции "Об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
бюджетных организаций"   V980517_
В соответствии с изменениями и дополнениями в Инструкцию по бухгалтерскому учету в организациях, содержащихся за счет средств республиканского и местных бюджетов  V980489_  , утвержденную приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30, внести следующие изменения и дополнения в Инструкцию "Об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности бюджетных организаций"  V980517_  , утвержденную приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года № 217.
1. В главе 1. Общие положения:
- в названии Инструкции, далее по тексту и в приложениях слова "бюджетные организации", "организации", используемые во всех падежах как во множественном, так и в единственном числе, заменить словами "государственные учреждения" соответственно падежу и числу заменяемых слов;
- в тексте слова "министерства, государственного комитета и иного исполнительного органа", "специальные средства", "внебюджетные средства", используемые во всех падежах как во множественном, так и в единственном числе, заменить соответственно словами "администратор бюджетных программ", "средства, получаемые от реализации платных услуг", "средства от реализации платных услуг, получаемые государственными учреждениями, средства от спонсорской и благотворительной помощи, депозитные суммы государственных учреждений" соответственно падежу и числу заменяемых слов;

1.5-тармақта:
- сегiзiншi азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"Өлшем бiрлiгi" реквизитi" - мемлекеттiк мекемелер жиынтық бухгалтерлiк есептерiн мыңдаған теңгеде жасайды. Мемлекеттiк мекеменiң шығыстарына болсын, сол сияқты алынған лимиттердi ведомстволық бағыныстағы құрылымдық бөлiмшелердiң арасында бөлу үшiн болсын бас лимиттерге билiк етушіден алынған лимиттердi алатын мемлекеттiк мекемелер жиынтық бухгалтерлiк есебiн мыңдаған теңгеде жасайды. Бюджеттiк қаражаттарды тек осы мекеменiң шараларына тiкелей жұмсау үшiн жоғары тұрған лимиттерге билiк етушiлерден лимиттердi алатын мемлекеттiк мекемелер бухгалтерлiк есептерiн теңгемен жасайды".
- 1.6-тармақта "I сәуiр" деген сөздер алып тасталсын.
- 1.7-тармақтың бiрiншi азатжолындағы "мен өзге де атқарушы органдар" деген сөздерден кейiн "бухгалтерлiк есептiң бiрiншi данасы" деген сөздермен толықтырылсын.
2.2-тарауда. Бухгалтерлiк есептiң жылдық, тоқсандық
нысандарының көлемi:
- 2.1-тармақта:
-  алтыншы, жетiншi, сегiзiнші, тоғызыншы азатжолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"- мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алатын қаражаттарды пайдалануы туралы есеп - 4-нысан (коды 0503041);
- мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алатын қаражаттарды пайдалануы туралы есеп - 4-нысан - жиынтық;
- депозиттiк қаражаттар бойынша есеп - 4-қ-нысан.;
- демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттар бойынша есеп - 4-дк-нысан";
- он бiрiншi азатжол алып тасталсын;
- он жетiншi, он сегiзiншi азатжолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"- республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы - 032А-нысаны;
- жергілiктi бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы - 032-А-нысаны";
- мынадай мазмұндағы азатжолдармен толықтырылсын:
"- сыртқы заемдар бойынша есеп - N 16-нысан;
- бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп - N 4-"бюджтыс"-нысан;
- республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердiң толығымен бөлiнуiн бақылау ведомосы - N 047-нысан;
- республикалық бюджет бойынша лимит бөлуге жататын мемлекеттiк мекемелердiң рұқсаттары - N 046-нысан;
- жергiлiкті бюджет бойынша бөлуге жататын қаржылық рұқсат - N 146-нысан";
2.2-тармақ бiрiншi азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"Бұдан басқа Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен қаражат алған мемлекеттiк мекемелер мен өзге де ұйымдар түсiндiрме жазбада Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергілiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражаттардың пайдаланылуы туралы анықтаманы қоса тiркей отырып алынған соманы көрсетедi.
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi ведомостволық бағыныстағы мекемелер бойынша айдың аяғында бөлiнген, бiрақ келесi айда есепке алынған ашық лимиттердiң сомаларын жиынтық балансының шығыстар сметасы орындалуының 091 "Жолдағы ашылған лимиттер" қосалқы шотында есепке алады.
Ведомстволық бағыныстағы мекемелерi жоқ бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi айдың аяғында, бiрақ келесi айда есепке алынған ашық лимиттердiң сомасын 091 қосалқы шот бойынша шығыстар сметасы орындалуының балансында көрсетедi.

в пункте 1.5:
- абзац восьмой изложить следующей редакцией:
"реквизит "Единицы измерения" - государственные учреждения, сводные бухгалтерские отчеты составляют в тысячах тенге. Государственные учреждения, получающие лимиты от главных распорядителей лимитов, как на расходы государственного учреждения, так и для распределения полученных лимитов между подведомственными структурными подразделениями, сводные бухгалтерские отчеты составляют в тысячах тенге. Государственные учреждения, получающие лимиты от вышестоящих распорядителей лимитов только для непосредственного расходования бюджетных средств на мероприятия данного учреждения, бухгалтерские отчеты составляют в тенге";
- в пункте 1.6 слова "1 апреля" исключить;
- в абзаце первом пункта 1.7 после слов "и иными исполнительными органами" дополнить словами "первый экземпляр бухгалтерской отчетности".
2. В главе 2. Объем форм годовой, квартальной бухгалтерской
отчетности:
- в пункте 2.1:
- абзацы шестой, седьмой, восьмой, девятый изложить в следующей редакции:
" - отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений - форма 4 (код 0503041);
- отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений - форма 4 - сводная:
- отчет по депозитным средствам - форма 4-д;
- отчет по средствам от спонсорской и благотворительной помощи - форма 4-сп";
- абзац одиннадцатый исключить;
- абзацы семнадцатый, восемнадцатый изложить в следующей редакции:
" - ведомость движения лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету - форма 032-А;
- ведомость движения лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету - форма 132-А";
- дополнить абзацами следующего содержания:
" - отчет по внешним займам - форма № 16;
- отчет по внебюджетным фондам - форма № 4 "внебюдж";
- ведомость контроля полноты распределения лимитов, выделенных из республиканского бюджета - форма № 047;
- разрешения государственных учреждений, подлежащие распределению лимита по республиканскому бюджету - форма № 046;
- финансовое разрешение, подлежащее распределению по местному бюджету - форма № 146";
- пункт 2.2 после абзаца первого дополнить абзацами следующего содержания:
"Кроме того, государственные учреждения и иные организации, получившие средства из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, в пояснительной записке показывают полученные суммы с приложением Справки об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов.
Администраторы бюджетных программ, суммы открытых лимитов, распределенных по подведомственным учреждениям в конце месяца, но зачисленных в следующем месяце, учитывают на субсчете 091 "Открытые лимиты в пути" сводного баланса исполнения сметы расходов.
Администраторы бюджетных программ, не имеющие подведомственных учреждений, сумму открытых в конце месяца лимитов, но зачисленных в следующем месяце, показывают в балансе исполнения сметы расходов по субсчету 091.

Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшілерi Қазынашылықтың аумақтық органдарынан N 047 "Лимиттердiң толығымен бөлiнуiн бақылау ведомосы" нысанын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын лимиттердiң төмен тұрған билiк етушiлерi - N 046 "Республикалық бюджет бойынша бөлiнуге жататын мемлекеттiк мекемелердiң рұқсаттары" нысанын алады, жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын лимиттердiң бас билiк етушiлерi Қазынашылық органдарынан N 146 "Жергiлiктi бюджет бойынша бөлiнуге жататын қаржылық рұқсат" алады және бухгалтерлiк есепке қосып тiркейдi";
- 2.3-тармақта "Ұйымдар" деген сөзден кейiн "оның iшiнде жергiлiктi атқарушы органдар, банктер, қазыналық кәсiпорындар, шаруашылық жүргізушi субъектiлер" деген сөздермен толықтырылсын, бұдан әрi мәтiн бойынша, (коды 0603008) санынан кейiн "қайтарып алу" белгiсiмен N 2-ұ-нысаны (коды 0603008) "есептеу" белгiсiмен N 2-есептеу нысаны (коды 0603008)" деген сөздермен толықтырылсын, бұдан әрi мәтiн бойынша.
3. 3-тарауда. Ағымдағы бухгалтерлiк есеп шоттарын қорытындылау тәртiбi:
- 3.4-тармақта:
- бiрiншi азатжолдағы бiрiншi сөйлемде "бюджеттен тыс қаражаттар" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетуден түсетiн қаражаттар, демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттар" деген сөздермен ауыстырылсын, екiншi сөйлемдегi "бюджеттен тыс" деген сөздер алып тасталсын;
- екiншi, үшiншi, төртiнші азатжолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Демеушілiк және қайырымдылық көмектен, бөгде ұйымдардан қаражат алған және оны ағымдағы қаржылық жылы пайдаланбаған мемлекеттiк мекеме келесi қаржылық жылы мақсатқа сай пайдаланады.
Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттардың бекiтiлген сметасының қолданылуы есептi жылдың 31 желтоқсанында тоқтатылады. Ағымдағы шотта жылдың аяғында пайда болған ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттардың қалдығы алдағы жылдың ақылы қызмет көрсетудiң тиiстi түрi сметасының кiрiс бөлiгiне көшірiледi.
Егер ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынған қаражаттың сметасы жоспарланып отырған жылдың 1 сәуiрiне дейiн бекiтiлмесе, есептiден кейiнгi жылдың бас кезiнде қалыптасқан қаражаттардың қалдығы тиiстi бюджеттiң кiрiс бөлiгiне есепке алынады";
- 3.7-тармақта "Бюджеттен тыс қордың қаражатымен" деген сөздер "Басқа да қорлармен" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 3.8-тармақта:
- бiрiншi азатжол мынадай редакцияда жазылсын: "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар бойынша ағымдағы есептiң шоттарын қорытындылау 400 "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан түсетiн кiрiстер" қосалқы шотының дебетiнде есептен шығару арқылы жүргiзiледi";

Администраторы республиканских бюджетных программ, получают от территориальных органов Казначейства форму № 047 "Ведомость контроля полноты распределения лимитов", нижестоящие распорядители лимитов, финансируемые из республиканского бюджета, - форму № 046 - "Разрешения государственных учреждений, подлежащие распределению по республиканскому бюджету", главные распорядители лимитов, финансируемые из местных бюджетов, получают от органов Казначейства форму № 146 "Финансовое разрешение, подлежащее распределению по местному бюджету" и прилагают к бухгалтерской отчетности";
- в пункте 2.3 после слова "Организации" дополнить словами "в том числе, местные исполнительные органы, банки, казенные предприятия, хозяйственные субъекты" далее по тексту, после цифр (код 0603008) дополнить словами ", форма № 2-о (код 0603008) с отметкой "отзыв", форма № 2-зачет (код 0603008) с отметкой "зачет", далее по тексту.
3. В главе 3. Порядок заключения счетов текущего бухгалтерского учета:
- в пункте 3.4:
- в абзаце первом в предложении первом слова "внебюджетные средства" заменить словами "средства от платных услуг, средства от спонсорской и благотворительной помощи", в предложении втором слово "внебюджетных" исключить;
- абзацы второй, третий, четвертый изложить в следующей редакции:
"Государственное учреждение, получившее средства от спонсорской и благотворительной помощи, от сторонних организаций и не использовавшее их в текущем финансовом году, использует по назначению в следующем финансовом году.
Действие утвержденных смет средств, получаемых от реализации платных услуг, прекращается 31 декабря отчетного года. Остатки средств, получаемых от реализации платных услуг, образовавшиеся к концу года на текущем счете, переносятся в доходную часть сметы соответствующего вида платных услуг будущего года.
Если смета средств, получаемых от реализации платных услуг, не утверждена до 1 апреля планируемого года, остатки средств, сложившиеся на начало года, следующего за отчетным, зачисляются в доходную часть соответствующего бюджета";
- в пункте 3.7 слова "средствами внебюджетного фонда" заменить словами "прочими фондами";
- в пункте 3.8:
- абзац первый изложить в следующей редакции:
"Заключение счетов текущего учета по средствам, получаемым от платных услуг, производится путем списания в дебет субсчета 400 "Доходы от реализации платных услуг";

- екiншi азатжолда "211 "Арнайы қаражаттар бойынша шығыстар" деген сөздер "211 "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттардың есебiнен шығыстар" деген сөздермен ауыстырылсын;
- үшiншi азатжол алып тасталсын.
4.4 тарауда. Бухгалтерлiк есептiң жылдық, тоқсандық нысандарын, толтыру тәртiбi:
- "Активтер" бөлiмiнде "бюджеттен тыс" деген сөздер "ағымдағы" деген сөзбен ауыстырылсын;
- 4.2-тармақтың бiрiншi азатжолындағы "бюджеттен тыс" деген сөздер "ағымдағы" деген сөзбен ауыстырылсын;
- 4.3-тармақтың бiрiншi азатжолындағы "олардың iс жүзiндегi құны бойынша ғылыми-зерттеу шаруашылық келiсiм-шарт жұмыстары үшiн арнайы жабдықтар" деген сөздер алып тасталсын;
- 4.5-тармақта "ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк қондырғыларды дайындау жөнiндегi ұйымдармен шарт бойынша конструкторлық жұмыстарды орындау жөнiндегi" деген сөздер алып тасталсын:
- 4.6-тармақта:
- бiрiншi азатжолдағы "бюджеттен тыс" деген сөздер алып тасталсын, "бiрлесiп қаржыландыру" деген сөздерден кейiн "демеушілiк және қайырымдылық көмекке арналған шоттарда, ақылы қызмет көрсетуден түсетiн қаражаттарға арналған шоттарда, депозиттiк шоттарда" деген сөздермен толықтырылсын, бұдан әрi мәтiн бойынша;
- үшiншi азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"142 "Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың екiншi әкiмшiсiне бөлiнген лимиттердiң есебiнен республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшісiнiң шығыстарына арналған ашық лимиттер (092) жолы бойынша 2-б-н. министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат бойынша белгiлi бiр шараларды қаржыландыруға алынған мемлекеттік мекеменiң бюджеттiк қаражаттарының түсуi және жұмсалуы көрсетiледi";
- жетiншi азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"161 "Сыртқы заемдардың есебiнен жобалар бойынша шығындарға арналған ашық лимиттер (099)" жолы бойынша есептi жылдың басынан сыртқы заемдардың есебiнен жобалар бойынша қаржыландыруға арналған ашық лимиттердiң сомасы көрсетiледi";
- он бiрiншi, он екiншi, он үшінші, он алтыншы азатжолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"190 "Демеушiлiк және қайырымдылық көмекке арналған ағымдағы шот (110)" жолы бойынша қолданылып жүрген заңдарға сәйкес демеушiлiк және қайырымдылық көмек түрiнде заңды және жеке тұлғалардан мемлекеттiк мекемелердiң алатын қаражаттарының түсуi көрсетiледi. Демеушiлiк және қайырымдылық көмектiң ағымдағы шоттарға есепке алынған және мақсатты сипаттағы ақшалай қаражаттарды мемлекеттiк мекемелер қатаң нысаналы мақсаттарға жұмсайды.
200 "Ақылы қызмет көрсетуден түсетiн қаражаттардың ағымдағы шоты (111)" жолы бойынша мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтерi бойынша сметасының орындалуына байланысты операциялар жөнiндегi қаражаттардың қалдығы көрсетiледi.

в абзаце втором слова "211 "Расходы по спецсредствам" заменить словами "211 "Расходы за счет средств, получаемых от реализации платных услуг";
- абзац третий исключить.
4. В главе 4. Порядок заполнения форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности:
- в разделе "Активы" слово "внебюджетных" заменить словом "текущих";
- в абзаце первом пункта 4.2 слово "внебюджетных" заменить словом "текущих";
- в абзаце первом пункта 4.3 слова "спецоборудование для хоздоговорных научно-исследовательских работ по их фактической стоимости" исключить;
- в пункте 4.5 слова "по выполнению научно-исследовательских и конструкторских работ по договорам с организациями по изготовлению экспериментальных устройств" исключить;
- в пункте 4.6:
- в абзаце первом слово "внебюджетных" исключить, после слова "софинансированию" дополнить словами "на счетах для спонсорской и благотворительной помощи, на счетах для средств от платных услуг, депозитных счетах," далее по тексту;
- после абзаца третьего дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 142 "Открытые лимиты на расходы администратора республиканских бюджетных программ за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ (092), показывается поступление и расходование бюджетных средств государственного учреждения, полученных на финансирование определенных мероприятий по межминистерскому (межведомственному) разрешению ф.2-б.";
- после абзаца седьмого дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 161 "Открытые лимиты на расходы по проектам за счет внешних займов (099)" показывается сумма открытых лимитов на финансирование по проектам за счет внешних займов с начала отчетного года";
- абзацы одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"По строке 190 "Текущий счет для спонсорской и благотворительной помощи" (110) показывается поступление средств, получаемых государственными учреждениями, в соответствии с действующим законодательством от юридических и физических лиц в виде спонсорской и благотворительной помощи. Денежные средства, зачисленные на текущие счета спонсорской и благотворительной помощи и носящие целевой характер, расходуются государственными учреждениями строго по целевому назначению.
По строке 200 "Текущий счет средств от платных услуг" (111) показывается остаток средств по операциям, связанным с исполнением сметы по платным услугам государственных учреждений.

210 "Депозиттiк шот (112)" жолы бойынша мемлекеттiк мекемелердiң уақытша билiк етуiне түсетiн, белгiлi бiр жағдайлар пайда болған жағдайда мемлекеттiк бюджетке есептеуге немесе енгiзушiге қайтаруға жататын қаражаттардың қалдығы, сондай-ақ Алматы қаласымен оның аудандарының экономикалық, әлеуметтiк және саяси дамуы үшiн бюджеттен тыс қаражаттар көрсетiледi.
213 "Есеп айырысу шоты" (115) жолы бойынша республикадан тысқары жерлердегi елшiлiктердi және өзге де ұйымдарды ұстауға түскен бюджеттiк қаражаттардың қалдығы көрсетiледi.";
- жиырмасыншы азатжолдағы "бюджеттен тыс қаражаттар есебiнен жүргiзiлетiн" деген сөздер алып тасталсын;
- 4.7-тармақта:
- төртiншi азатжолда "бюджеттен тыс қаражаттар бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
- бесiншi, алтыншы, жетiнші азатжолдар алып тасталсын;
- сегiзiншi азатжолдағы "Сатып алушылармен және тапсырыс берушілермен жасалатын есеп айырысулар (157)" деген сөздер "Тапсырыс берушілердiң жұмыстар мен қызметтер үшiн аванстары бойынша есеп айырысулар (157)" деген сөздермен ауыстырылсын;
- тоғызыншы, он екiншi азатжолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"262 "Әлеуметтiк салық жарналары бойынша есеп айырысулар" (159) жолы бойынша мемлекеттiк мекемелердiң әлеуметтiк салыққа басы артық аударылған аударымдары бойынша берешек сомасы, 581 жол бойынша пассивте - мемлекеттiк мекемелердiң әлеуметтiк салыққа аударымдары бойынша берешек сомасы көрсетiледi.
290 "Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша есеп айырысулар" (171)" жолы бойынша мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру алымдары бойынша басы артық аударылған аударымдар жөнiндегi берешек сомасы, сондай-ақ әлеуметтiк қамсыздандырудың жәрдемақыларын есептеу, 580 жолы бойынша пассивте - әлеуметтiк қамсыздандыруға аударымдар бойынша мемлекеттiк мекемелердiң берешек сомасы көрсетiледi";
- он төртiншi азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"302 "Шағын және орта бизнес субъектiлерiн несиелендiруге алынған қаражаттар бойынша есеп айырысулар" (175) жолы бойынша жергiлiктi бюджеттерден шағын және орта бизнестi несиелендiруге бөлiнген несиелер көрсетiледi".
- он алтыншы азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"321 "Зейнетақылар мен мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеу бойынша есеп айырысулар" (191) жолы бойынша зейнетақылар мен мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеу жөнiндегі берешек сома, активте - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Зейнетақыларды төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа төленбеген зейнетақылар мен әлеуметтiк жәрдемақылар бойынша берешек сома, пассивте (681 жол) Зейнетақыларды төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа төленген зейнетақылар мен әлеуметтiк жәрдемақылар бойынша нақты шығыстар көрсетiледi".

По строке 210 "Депозитный счет" (112) показываются остаток средств, поступающих во временное распоряжение государственных учреждений и подлежащее, при наступлении определенных условий, зачислению в государственный бюджет или возврат вносителю, а также внебюджетные средства для экономического, социального и культурного развития города Алматы и его районов.
По строке 213 "Расчетный счет" (115) показывается остаток бюджетных средств, поступивших на содержание посольств за пределами республики и иных организаций.";
- в абзаце двадцатом слова "производимых за счет внебюджетных средств" исключить;
- в пункте 4.7:
- в абзаце четвертом слова "по внебюджетным средствам" исключить;
- абзацы пятый, шестой, седьмой исключить;
- в абзаце восьмом слова "Расчеты с покупателями и заказчиками (157)" заменить словами "Расчеты по авансам заказчиков за работы и услуги (157)";
- абзацы девятый, двенадцатый изложить в следующей редакции:
"По строке 262 "Расчеты по взносам в социальный налог" (159) показывается сумма задолженности по излишне перечисленным государственным учреждением отчислениям на социальный налог, по строке 581 в пассиве - сумма задолженности государственных учреждений по отчислениям на социальный налог.
По строке 290 "Расчеты по обязательному социальному обеспечению" (171) показывается сумма задолженности по излишне перечисленным государственным учреждением отчислениям по сборам обязательного социального обеспечения, а также начисление пособий социального обеспечения, по строке 580 в пассиве - сумма задолженности государственных учреждений по отчислениям на социальное обеспечение";
после абзаца четырнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 302 "Расчеты по средствам, полученным на кредитование субъектов малого и среднего бизнеса" (175) показываются кредиты, выделенные из местных бюджетов на кредитование малого и среднего бизнеса".
- после абзаца шестнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 321 "Расчеты по выплате пенсий и государственных социальных пособий" (191) показывается сумма задолженности по выплате пенсий и государственных социальных пособий, в активе - сумма задолженности по невыплаченным пенсиям и социальным пособиям Государственным Центром по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в пассиве (строка 681) фактические расходы по выплаченным пенсиям и социальным пособиям Государственного Центра по выплате пенсий";

- он жетiншi азатжолдағы "321" және "681" деген сандар тиiсiнше "322" және "682" сандармен, "зейнетақы жарналары" деген сөздер "жинақтаушы зейнетақы қорына жарналар" деген сөздермен ауыстырылсын;
- он сегізiншi азатжол алып тасталсын;
- 4.8-тармақта:
- екiншi азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы үшiншi азатжолмен толықтырылсын:
"331 "Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың екiншi бiр әкiмшісiне бөлiнген лимиттердiң есебiнен мемлекеттiк мекеменi ұстауға арналған бюджет бойынша шығыстар (201)" жолы бойынша бюджеттiк қаражаттарды белгiленген лимиттер шегiнде жұмсауға министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат алған мемлекеттiк мекеменiң шығыстар сомасы көрсетiледi";
- бесiншi азатжол алып тасталсын;
- жетiншi азатжолдағы "Арнайы қаражаттар бойынша шығыстар (211)" деген сөздер "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттар есебiнен шығыстар (211)" деген сөздермен ауыстырылсын, "арнайы қаражаттар" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетудi сатудан түсетiн қаражаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
- он бiрiнші азатжол алып тасталсын;
- 4.10-тармақта:
- бiрiншi азатжолдағы "бюджеттен тыс қаражаттар" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетуден, демеушілiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттар есебiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
- алтыншы азатжолдағы "Күрделi жұмсалымдарға және жабдықтарды сатып алуға арналған арнаулы қаражаттар бойынша шығыстар (212)" деген сөздер "Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттардың есебiнен күрделi жұмсалымдарға және жабдықтарды сатып алуға арналған шығыстар" деген сөздермен ауыстырылсын, "арнайы қаражаттар" деген сөздер "ақылы қызмет көрсетудi сатудан түсетiн қаражаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
4.12-тармақта:
- үшiншi азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"451 "Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң шығыстарына
жұмсалатын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың екiншi әкiмшiсiнен бөлiнген лимиттердiң есебiнен бюджеттен қаржыландыру (233, 141)" жолы бойынша мемлекеттiк мекеменiң - республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшісiнiң екiншi мемлекеттiк мекемеден - республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнен алған қаржыландыру сомасы көрсетiледi";
- сегiзiншi азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"490 "Несиелер" (248) жергiлiктi бюджеттерден шағын және орта бизнес субъектiлерiн несиелендiру үшiн жергiлiктi атқарушы органдарға берiлетiн сомалар, Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес банк мекемелерiнде алынған несиелердiң өтелмеген сомалары көрсетiледi";
- сегізiншi азатжолдан кейiн мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:

- в абзаце семнадцатом числа "321" и "681" заменить соответственно числами "322" и "682", слова "пенсионным взносам" заменить словами "взносам в накопительный пенсионный фонд";
- абзац восемнадцатый исключить;
- в пункте 4.8:
- после абзаца второго дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"По строке 331 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения за счет лимитов, выделенных другому Администратору республиканских бюджетных программ (201)" показывается сумма расходов государственного учреждения, получившего межминистерское (межведомственное) разрешение расходовать бюджетные средства в пределах установленных лимитов.";
- абзац пятый исключить;
- в абзаце седьмом слова "Расходы по специальным средствам (211)" заменить словами "Расходы за счет средств, полученных от реализации платных услуг (211)", слова "специальных средств" заменить словами "средств от реализации платных услуг";
- абзац одиннадцатый исключить;
- в пункте 4.10:
- в абзаце первом слова "внебюджетным средствам" заменить словами "за счет средств от платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи.";
- в абзаце шестом слова "Расходы по специальным средствам на капитальные вложения и приобретение оборудования (212)" заменить словами "Расходы на капитальные вложения и приобретение оборудования за счет средств, получаемых от реализации платных услуг", слова "специальных средств" заменить словами "средств от реализации платных услуг";
- в пункте 4.12:
- после абзаца третьего дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 451 "Финансирование из бюджета на расходы администратора республиканских бюджетных программ за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ (233, 141)", показывается сумма финансирования, полученная государственным учреждением-администратором республиканских бюджетных программ от другого государственного учреждения-администратора республиканских бюджетных программ";
- абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"По строке 490 "Кредиты" (248) показываются суммы, предоставляемые из местных бюджетов местным исполнительным органом для кредитования субъектов малого и среднего бизнеса, суммы не погашенных кредитов, полученных в учреждениях банка в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан";
- после абзаца восьмого дополнить абзацем следующего содержания:

"491 "Сыртқы заемдар (249)" жолы бойынша Заемдар туралы келiсiмдерге сәйкес қайтарымдық негiзде жобаларды қаржыландыру үшiн алынған заемдар сомасы көрсетiледi";
- 4.14-тармақта:
- үшiншi азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
620 "Шығыстарға демеушiлiк және қайырымдылық көмек есебiнен алынған қаражаттар бойынша есеп айырысулар (176)" жолы бойынша демеушiлiк және қайырымдылық көмек түрiнде түсетiн және қатаң нысаналы мақсатқа пайдаланылатын қаражаттар бойынша есеп айырысулар көрсетiледi";
- алтыншы азатжолдағы "ғылыми-зерттеу ұйымдарының" деген сөздер алып тасталсын;
- сегiзiншi азатжолдағы "бiр тектi тапсырмаларға" деген сөздер алып тасталсын;
- 4.15-тармақта:
- төртiншi, алтыншы азатжолдар алып тасталсын;
- бесiншi азатжолдағы "Арнаулы қаражаттар бойынша кiрiстер" деген сөздер "Ақылы Қызмет көрсетудi сатудан түсетiн кiрiстер" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 4.18-тармақта:
- 230; 231; 235 (140; 143; 145) қосалқы шоттары бойынша бюджеттен қаржыландыру сомаларының қозғалысы туралы анықтаманың атауы "235" деген саннан кейiн "239" деген санмен толықтырылсын;
- екiншi азатжол мынадай тиiстi жолдармен толықтырылсын:
"831 "31 желтоқсанда жабылған сыртқы заемдар бойынша пайдаланылмаған лимиттердiң қалдығы" жолы бойынша - 31 желтоқсанда жабылған сыртқы заемдар бойынша пайдаланылмаған қаражаттардың қалдықтардың сомасы;
860 "Сыртқы заемдардың есебiнен есептi жылы бөлiнген лимиттер есептен шығарылды" (тоқсандық есепте толтырылмайды) жолы бойынша 3 бағанда жыл аяғында есептен шығарылған сыртқы заемдардың есебiнен қаржыландырылатын жобалар бойынша сомалар көрсетiледi;
870 "Өтеусiз тегiн берiлген материалдық құндылықтар" жолы бойынша 3 бағанда басқа да мемлекеттiк мекемелерде өтеусiз тегiн берiлген материалдық құндылықтардың сомасы көрсетiледi;
871 "Құрылысы аяқталмаған объектiлердi қаржыландыруды беру" жолы бойынша 4 бағанда бiр мемлекеттiк мекеменiң екiншiсiне аяқталмаған құрылыс объектiлерiн қаржыландыруға берiлген сомасы көрсетiледi;
901 "оның iшiнде жолдағы ашық лимиттер" жолы бойынша айдың аяғында ашылған, бiрақ өткен айда алынбаған 1, 2, 2а, 2б-н., 1МБР, 1МБЗ, 1МБЗ-СУБВ, 1МБР-СУБВ бойынша Рұқсаттардың ашық лимиттерiнiң сомасы көрсетiледi;
941 "Сыртқы заемдар бойынша лимиттер ашылды" жолы бойынша - 7 баған бойынша сыртқы заемдардың қаражаттары есебiнен жобаларды қаржыландыру сомасы көрсетiледi;
942 "оның iшiнде жолдағы сыртқы заемдар бойынша ашық лимиттер" жолы бойынша - 7 баған бойынша сыртқы заемдар бойынша айдың аяғында бөлiнген лимиттердiң, бiрақ келесi айда алынбаған сомасы көрсетiледi;

"По строке 491 "Внешние займы (249)" показываются суммы займов, полученных для финансирования проектов в соответствии с Соглашениями о займах на возвратной основе";
- в пункте 4.14:
- абзац третий изложить в следующей редакции:
"По строке 620 "Расчеты по средствам, полученным на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи (176)" показываются расчеты по средствам, поступившим в виде спонсорской и благотворительной помощи и используемым строго по целевому назначению";
- в абзаце шестом слова "научно-исследовательских организаций" исключить;
- в абзаце восьмом слова "к разовым заказам" исключить;
- в пункте 4.15:
- абзацы четвертый, шестой исключить;
- в абзаце пятом слова "Доходы по специальным средствам" заменить словами "Доходы от реализации платных услуг";
- в пункте 4.18:
- название Справки о движении сумм финансирования из бюджета по субсчетам 230; 231; 235 (140; 143; 145) после числа "235" дополнить числом "239";
- абзац второй дополнить следующими соответствующими строками:
"по строке 831 "Остаток неиспользованных лимитов по внешним займам, закрытых 31 декабря" - сумма закрытых 31 декабря остатков неиспользованных средств по внешним займам;
по строке 860 "Списано лимитов, выделенных в отчетном году за счет внешних займов" (в квартальном отчете не заполняют) в графе 3 показывается сумма по проектам, финансируемым за счет внешних займов, списанных в конце года;
по строке 870 "Безвозмездно переданные материальные ценности" в графе 3 показывается сумма материальных ценностей, переданных безвозмездно другим государственным учреждениям;
по строке 871 "Передача финансирования не законченных объектов строительства" в графе 4 показывается сумма, переданного финансирования не законченных объектов строительства одним государственным учреждением другому;
по строке 901 "в том числе открытые лимиты в пути" показывается сумма открытых лимитов Разрешениями по ф.1, 2, 2а, 2б, 1МБР, 1МБЗ, 1МБЗ-СУБВ, 1МБР-СУБВ, выделенных в конце месяца, но полученных в следующем месяце;
по строке 941 "Открыто лимитов по внешним займам" - по графе 7 показывается сумма финансирования проектов за счет средств внешних займов;
по строке 942 "в том числе открытые лимиты по внешним займам в пути" - по графе 7 показывается сумма выделенных лимитов по внешним займам в конце месяца, но полученных в следующем месяце;

952 "оның iшiнде жолдан қайтарып алу" жолы бойынша - 7 баған бойынша есептi айдың келесi айдағы қайтарып алынған қайтарып алу сомасы көрсетiледi;
962 "Құрылысы аяқталмаған объектiлер қаржыландыруға алынды" жолы бойынша 8 бағанда мемлекеттiк мекемеден алынған аяқталмаған құрылыс объектiлерiн қаржыландыру сомасы көрсетiледi";
- 4.22-тармақта:
- нысанның атауында, бұдан әрi мәтiн бойынша "Арнаулы қаражаттар бойынша" деген сөздер "мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алатын қаражаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
- екiншi азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi "Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алатын қаражаттарды пайдалануы туралы есеп" 4 нысан бойынша есепте көрсетiлген деректердiң негiзiнде "Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алатын қаражаттарды пайдалануы туралы есеп" 4 жиынтық нысан бойынша ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттарды пайдалану туралы есеп жасайды";
- үшiншi азатжолдағы "арнаулы қаражаттар бойынша", "арнаулы қаражаттардың бiр түрi" деген сөздер тиiсiнше "ақылы қызмет көрсету бойынша", "ақылы қызмет көрсетудiң түрi" деген сөздермен ауыстырылсын, екiншi сөйлем алып тасталсын;
- алтыншы азатжолдағы "ұйымдар" деген сөзден кейiн "Жылдың басындағы смета бойынша бекiтiлген" бағаны бойынша жыл басынан бергi смета бойынша бекiтiлген деректер көрсетiледi" деген сөздермен толықтырылсын. Бұдан әрi мәтiн бойынша;
- оныншы азатжолдағы "120" деген сан "115" деген санмен ауыстырылсын;
- 4.23-тармақта нысанның атауы және мәтiн мынадай редакцияда жазылсын:
"Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының қозғалысы туралы есеп" 4-дк нысаны
4.23. Бұл нысанда мақсатқа сай пайдалану үшiн түскен демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының қозғалысы көрсетiледi.
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының қозғалысы туралы есептi 1 шiлдеде, 1 қазанда және 1 қаңтардағы жағдай бойынша есептi жылға тапсырады.
3, 4, 5, 6-бағандардағы демеушілiк және қайырымдылық көмектен түсетiн сомалар түрi бойынша қаражаттардың түсуi мен жұмсалуы көрсетiледi, 7-баған қорытынды.
010 және 170 жолдары бойынша 011 және 171 "Оның iшiнде ақшалай қаражаттардың қалдықтары" жолдары бойынша бөлiп көрсете отырып есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы қалдықтар көрсетiледi. Есептi жылдың 010 және 011 жолдары өткен жылғы есептiң осы нысанының 170 және 171 жолдарына сәйкес келуi тиiс.
020 жолы бойынша - демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының түсуi.
040 жолы бойынша - 010, 020 жолдарының сомасы.
050 жолы бойынша - ағымдағы жыл үшiн жұмсалған шығындардың жалпы сомасы.

по строке 952 "в том числе отзыв в пути" - по графе 7 показывается сумма отзыва отчетного месяца, отозванная в следующем месяце";
по строке 962 "Получено финансирование не законченных объектов строительства" в графе 8 показывается сумма финансирования, полученного от государственного учреждения, не законченных объектов строительства";
- в пункте 4.22:
- в названии формы, далее по тексту слова "по специальным средствам" заменить словами "средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений";
- абзац второй изложить в следующей редакции:
"Администраторы бюджетных программ составляют отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг по форме 4-сводная "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений" на основании данных, показанных в отчете по форме 4 "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений";
- в абзаце третьем слова "по специальным средствам", "вида специальных средств" заменить соответственно словами "по платным услугам", "вида платных услуг", второе предложение исключить;
- в абзаце шестом после слов "организации" дополнить словами "по графе "Утверждено по смете с начала года" показываются данные, утвержденные по смете с начала года", далее по тексту;
- в абзаце десятом цифру "120" заменить цифрой "115";
- в пункте 4.23 название формы и текст изложить в следующей редакции:
"Отчет о движении средств спонсорской и благотворительной помощи" форма 4-сп
4.23. В данной форме показывается движение средств спонсорской и благотворительной помощи, поступивших для использования по назначению.
Отчет о движении средств спонсорской и благотворительной помощи представляют на 1 июля, на 1 октября и за отчетный год по состоянию на 1 января.
В графах 3, 4, 5, 6 показываются поступление и расходование средств по видам сумм от спонсорской и благотворительной помощи, графа 7-итоговая.
По строкам 010 и 170 показываются остатки на начало и на конец отчетного периода с выделением по строкам 011 и 171 "В том числе остатков денежных средств". Строки 010 и 011 отчетного периода должны соответствовать строкам 170 и 171 данной формы отчета за предыдущий год.
По строке 020 - поступление средств спонсорской и благотворительной помощи.
По строке 040 - сумма строк 010, 020.
По строке 050 - общая сумма произведенных расходов за текущий год";

- 4.24-тармақта нысанның атауы мен мәтiнi мынадай редакцияда жазылсын:
- "Депозиттiк қаражаттар бойынша есептеме" N 4-д нысаны
4.24. N 4-д-нысанында депозиттiк қаражаттардың қозғалысы көрсетiледi;
3-бағанның 010-жолы бойынша жыл басындағы қаражаттардың қалдықтары, ал 011-жол бойынша, оның iшiнде, өткен жыл үшiн есептеменiң 170, 171-жолдарына сәйкес келуi тиiстi ақша қаражаттарының қалдығы көрсетiледi.
020-жол бойынша ағымдағы жыл үшiн депозиттiк қаражаттардың түскенi көрсетiледi.
040-жол бойынша 010 және 020-жолдардың сомалары көрсетiледi.
050-жол бойынша қаражаттардың шығындары көрсетiледi.
3-бағанның 170-жолы бойынша есептi кезеңнiң аяғындағы барлық қаражаттардың қалдығы, ал 171-жол бойынша "оның ішінде ақша қаражаттарының қалдықтары" көрсетiледi;
- 4.25-тармақта:
- төртiншi азатжолдан кейiн "030-жол бойынша - айырбастау үшiн түскен бюджеттiк қаражаттардың сомасы" деген сөздермен;
- алтыншы азатжолдан кейiнгi "140-жол бойынша - Бюджет кiрiсiне енгiзiлдi" деген сөздермен толықтырылсын.
- 4.26-тармақтағы нысанның және мәтiннiң атауы алып тасталсын.
- 4.30- тармақтағы нысанның және мәтiннiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"032-А нысан - республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы
4.30. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекеме бюджеттiк жiктелiм бойынша Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосын (032-А) қазынашылық органдарынан ай сайын алады және өзiнiң есептiк деректерiмен салыстырады. 032-А нысанында: бюджеттiк сыныптама коды; жылға арналып жоспарланған рұқсат; қабылданған мiндеттемелер; бөлiнген лимиттер; мiндеттемелер бойынша және мiндеттемелерсiз қалпын келтiру; пайдаланылмаған лимиттердiң қалдығы; лимитпен қамтамасыз етiлмеген мiндеттемелер көрсетiледi";
- 4.33- тармақтағы нысанның және мәтiннiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
132-А нысан - жергілiктi бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының тiзiмдемесi
4.33. Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ай сайын жергiлiктi бюджеттерден алынған бюджеттiк қаражаттар мен кассалық шығыстар туралы деректердi қазынашылық органдары ұсынған 132-А-нысан ведомосының деректерiмен салыстырылады.
132-А-нысанында: бюджеттiк сыныптама коды; жылға арналып жоспарланған рұқсат; қабылданған мiндеттемелер; бөлiнген лимиттер; мiндеттемелер бойынша және мiндеттемелерсiз қалпына келтiру; пайдаланылмаған лимиттердiң қалдығы; лимитпен қамтамасыз етiлмеген мiндеттемелер көрсетiледi.

- в пункте 4.24 название формы и текст изложить в следующей редакции:
- "Отчет по депозитным средствам" форма 4-д
4.24 В форме 4-д показываются движение депозитных средств.
По строке 010 в графе 3 показываются остатки средств на начало года, а по строке 011 - в том числе остаток денежных средств, которые должны соответствовать строкам 170, 171 отчета 4-д за предыдущий год.
По строке 020 показывается поступление депозитных средств за текущий год.
По строке 040 показывается сумма строк 010 и 020.
По строке 050 показываются расходы средств.
По строке 170 в графе 3 показываются остатки средств на конец отчетного периода всего, а по строке 171 - "в том числе остаток денежных средств";
- в пункте 4.25 дополнить:
- после абзаца четвертого словами "По строке 030 - сумма поступивших бюджетных средств для конвертации;
- после абзаца шестого словами "По строке 140 - Внесено в доход бюджета";
- в пункте 4.26 название формы и текст исключить;
- в пункте 4.30 название формы и текст изложить в следующей редакции:
"Форма 032-А - Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету
4.30 Государственные учреждения, финансируемые из республиканского бюджета, ежемесячно получают от органов казначейства Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету по спецификам бюджетной классификации (форма 032-А) и сверяют со своими отчетными данными. В форме 032-А отражаются: код бюджетной классификации; планируемое разрешение на год; взятые обязательства; выделено лимитов; кассовый расход по обязательствам и без обязательств; восстановление по обязательствам и без обязательств; остаток неиспользованных лимитов; обязательства, необеспеченные лимитами";
- в пункте 4.33 название формы и текст изложить в следующей редакции:
"Форма 132-А - Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету
4.33 Государственные учреждения, финансируемые из местных бюджетов, сверяют ежемесячно данные о полученных из местных бюджетов средствах и кассовых расходах с данными ведомости формы 132-А, представленной органами казначейства.
В форме 132-А отражаются: код бюджетной классификации; планируемое разрешение на год; взятые обязательства; выделено лимитов; кассовый расход по обязательствам и без обязательств; восстановление по обязательствам и без обязательств; остаток неиспользованных лимитов; обязательства, необеспеченные лимитами.

Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшісi мемлекеттiк мекемелердiң шығыстар сметаларының орындалуы туралы ұсынылған жылдық есептiң негiзiнде жиынтық есеп жасайды және 132-А нысанының ведомосы бойынша қазынашылық органдарының деректерiмен салыстырады. Есептi жылдан кейiнгi 1 қаңтардағы жағдай бойынша ведомость тиiстi қазынашылық органның жергiлiктi бюджетi бойынша бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолымен және мөрiмен расталады және тиiстi қаржы органына ұсынылады";
- мынадай мазмұндағы 4.34, 4.35, 4.36, 4.37, 4.38, 4.39-тармақтармен толықтырылсын.
"N 16-нысан - Сыртқы заемдар бойынша есеп
4.34. Жобаны iске асырушы ұйым (Жобаны iске асыру тобы), Сыртқы заемдар бойынша есеп толтырады және оны белгiленген мерзiмде бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшісiне тапсырады. Нысанға: жылдың басындағы және есептi кезеңнiң аяғындағы ақша қаражаттарының қалдығы 010, 170-жол бойынша; 040-жол бойынша жыл басынан берi түскен қаражаттардың сомасы - (оның iшiнде табыстардың кодтары бойынша донорлардан алынғаны); 050-жол бойынша - жыл басынан берi жұмсалған ақша қаражаттары - барлығы (оның iшiнде ерекшелiктер бойынша) жазылады.
N 16-н. есептің деректерi негiзiнде N 2-н. коды (0603008) мемлекеттiк мекемелердiң сметалық шығыстарының орындалуы туралы есептiң 6-бағаны толтырылады.
N 047-нысан - Республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердiң толығымен бөлiнуiне бақылау жасау ведомосы
4.35. "Республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердің толығымен бөлiнуiне бақылау жасау ведомосы" N 047-нысанын Қазынашылықтың аумақтық органынан мемлекеттiк мекеме алады және өздерiнiң есеп деректерiмен салыстырады.
Егер Қазынашылық комитетi N 1 Қазынашылық рұқсатты айдың аяғында берген және бұл рұқсатпен бөлiнген лимиттердi Қазынашылықтың аумақтық органы келесi айда есептеген жағдайда "жолдағы сома" деп аталатын ашық лимиттер бойынша сомалардың алшақтығы "бөлiнген лимиттер", "ауытқу" бағанында көрсетiледi.
Қазынашылықтың аумақтық органы N 047-нысанның "бөлiнген лимиттер", "ауытқу" бағанын және "Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" N 032А-нысанының "бөлiнген лимиттер" бағанын жинақтау жолымен "Мемлекеттiк мекемелер шығыстары сметаларының орындалуы туралы есеп" N 2 нысанның "жыл басынан рұқсат етiлгенi" 5-бағанның деректерi тексерiледi.
N 046-нысан - Республикалық бюджет бойынша лимиттердi бөлу туралы мемлекеттiк мекемелердiң рұқсаты
4.36. Республикалық бюджет бағдарламаларының әкiмшілерi есептi кезең үшiн бөлiнген лимиттердi Қазынашылықтың аумақтық органы N 046-нысан бойынша ұсынған деректермен салыстырады.

Администратор местных бюджетных программ на основании представленных годовых отчетов об исполнении сметы расходов государственных учреждений составляет сводный отчет и сверяет с данными органов казначейства по ведомости формы 132-А. Ведомость по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, заверяется подписью и печатью администратора программ по местному бюджету, соответствующего органа казначейства и представляется соответствующему финансовому органу";
- дополнить пунктами 4.34, 4.35, 4.36, 4.37, 4.38, 4.39 следующего содержания:
"Форма № 16 - Отчет по внешним займам
4.34 Организация, реализующая проект (Группа реализации проекта), заполняет Отчет по внешним займам и представляет его в установленные сроки администратору бюджетных программ. В форме проставляются: по строке 010, 170 остаток денежных средств на начало года и на конец отчетного периода; по строке 040 - сумма поступивших средств с начала года - всего (в т.ч. от доноров по кодам доходов); по строке 050 - израсходовано денежных средств с начала года - всего (в том числе по спецификам).
На основании данных отчета ф. № 16 заполняется графа 6 отчета об исполнении сметы расходов государственных учреждений ф. № 2 код (0603008).
Форма № 047 - Ведомость контроля полноты распределения
лимитов, выделенных из республиканского бюджета
4.35 Государственные учреждения получают от территориальных органов Казначейства форму № 047 "Ведомость контроля распределения лимитов, выделенных из республиканского бюджета" и сверяют со своими отчетными данными.
В случае, когда Комитетом казначейства Казначейское разрешение № 1 выдано в конце месяца, и выделенные этим разрешением лимиты зачислены территориальными органами Казначейства в следующем месяце, суммы расхождения по открытым лимитам, так называемые "суммы в пути", учитываются в графе "выделенные лимиты", "отклонение".
Территориальными органами Казначейства путем суммирования графы "выделенные лимиты", "отклонение" формы № 047 и графы "выделено лимитов" формы № 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету", проверяются данные графы 5 "разрешено с начала года" формы № 2 "Отчет об исполнении сметы расходов государственного учреждения".
Форма № 046 - Разрешение государственного
учреждения о распределении лимитов по республиканскому бюджету
4.36. Администратор республиканских бюджетных программ выделенные лимиты за отчетный период сверяют с представленными территориальным органом Казначейства данными по форме № 046.

Бұл орайда, "Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" N 032-А нысанының "бөлiнген лимиттер" бағаны бойынша сома мен N 046-нысанның "бөлiнбеген қалдық" 6-баған бойынша сома N 046-нысанның "Жыл басынан рұқсат етiлгенi" бағанының қорытынды сомасына сәйкес келуi тиiс.
N 146-нысан - Жергiлiктi бюджет бойынша бөлуге жататын
қаржылық рұқсаттар
4.37. Жергiлiктi бюджет бағдарламаларының әкiмшiсi есептi кезең үшiн бөлiнген лимиттердi Қазынашылықтың аумақтық органы ұсынған N 146-нысанның деректерiмен салыстырады.
Жергiлiктi бюджет бағдарламаларының әкiмшілерi айдың аяғында бағынысты ұйымдар бойынша бөлiнген, бiрақ келесi айға есептелген қаржыландыруды бөлiнбеген қалдық - 6-бағанында көрсетедi.
Бұл орайда, "Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" N 032-А-нысанының "бөлiнген лимиттер" бағаны бойынша сома мен N 146-нысанның "бөлiнбеген қалдық" - 6-бағаны бойынша сома "Жыл басынан рұқсат етiлгенi" бағанның қорытынды сомасына сәйкес келуi тиiс.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергілiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражаттарды пайдалану туралы анықтама
4.38. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражаттарды алған бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi атқару органдарының қорларынан бөлген қаражаттарының орындалуы туралы анықтаманы толтырады және түсiндiрме жазбаға жапсырады. Анықтамада: 2-бағанда - бюджеттiк сыныптама шығыстарының коды; 3-бағанда - резервтен қаражат бөлуге арналған Қазақстан Республикасы Үкiметi қаулысының не жергiлiктi атқарушы органдар өкiмiнiң нөмiрi; 4-бағанда - бөлiнген лимиттер; 5-бағанда - кассалық орындалуы; 6-бағанда - қалдық көрсетiледi.
N 4-"бюджтыс" нысан Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп
4.39. N 4-"бюджтыс" нысанда "Алматы қаласының ерекше мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Алматы қаласы Әкiмiнiң және оның аудандарының бюджеттен тыс қорлар бойынша кiрiстерi мен iс жүзiндегi шығыстар көрсетiледi.
010, 170-жолдары бойынша 011, 171-жолдары бойынша бөлiнген - оның iшiнде ақша қаражаттарының қалдығы, жыл басындағы және жыл аяғындағы қалдықтар көрсетiледi. Есептi жылдың басындағы қалдық (010, 011-жолдар) өткен жыл үшiн есептiң жыл аяғындағы қалдығымен (170, 171-жолдар) ұқсас;
020-жол бойынша - ағымдағы жылы түскен сома;
040-жол бойынша - қорытынды сома;
050-жол бойынша - ағымдағы жыл үшiн жасалған шығыстардың жалпы сомасы.

При этом, сумма по графе "выделено лимитов" формы 032-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету" и сумма по графе 6 "нераспределенный остаток" формы № 046 должна соответствовать итоговой сумме графы "Разрешено с начала года" формы № 046.
Форма № 146 - Финансовое разрешение, подлежащее
распределению по местному бюджету
4.37. Администратор местных бюджетных программ выделенные лимиты за отчетный период сверяет с представленными территориальным органом Казначейства данными формы № 146.
Администратор местных бюджетных программ финансирование, распределенное по подведомственным организациям в конце месяца, но зачисленное в следующем месяце, показывают в графе 6 - нераспределенный остаток.
При этом, сумма по графе "выделено лимитов" формы 132-А "Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету" и сумма по графе 6 - "нераспределенный остаток" формы № 146, должна соответствовать итоговой сумме графы "Разрешено с начала года" формы № 146.
Справка об использовании средств, выделенных
из резервов Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов
4.38. Администраторы бюджетных программ, получившие средства из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, составляют Справку об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, и прикладывают к пояснительной записке. В справке показываются: в графе 2 - код расходов бюджетной классификации; в графе 3 - номер постановления Правительства Республики Казахстан, либо распоряжения местных исполнительных органов на выделение средств из резервов; в графе 4 - выделено лимитов; в графе 5 - кассовое исполнение; в графе 6 - остаток".
Форма № 4-"внебюдж" Отчет по внебюджетным фондам
4.39. В форме 4-"внебюдж" показываются доходы и фактические расходы по внебюджетным фондам Акима г. Алматы и его районов в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "Об особом статусе города Алматы".
По строкам 010, 170 показываются остатки внебюджетного фонда на начало и конец года с выделением по строкам 011, 171 - в том числе остаток денежных средств. Остатки на начало отчетного года (строки 010, 011) тождественны остаткам на конец года отчета за предыдущий год (строки 170, 171);
По строке 020 - сумма поступлений в текущем году;
По строке 040 - итоговая сумма;
По строке 050 - общая сумма произведенных расходов за текущий год".

5. Мемлекеттiк мекемелердің бухгалтерлiк есебiнiң жылдық, тоқсандық нысандарының тiзбесiне (N 1-қосымша) тиiстi жолдар бойынша мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
- 3-бағандағы "Арнаулы қаражаттар бойынша сметалардың орындалу туралы есеп" деген сөздер "Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетуден алатын қаражаттарды пайдалануы туралы есеп" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 1,3 бағандардағы "4-а бюджтыс" "Өзге де бюджеттен қаражаттардың қозғалысы туралы есеп" деген сөздер тиiсiнше "4-д" "Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп" деген сөздермен ауыстырылсын, "4-т" "Тапсырыстар бойынша сомалардың қозғалысы туралы есеп" деген сөздер тиiсiнше "4-дк" "Демеушілiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының қозғалысы туралы есеп" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 2,3-бағандардағы тиiсiнше "4-ғ", "Ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша жұмыс көлемдерiнiң орындалуы туралы есеп" деген сөздер алып тасталсын;
- 2,3-бағандардағы "044-А Бюджеттiк сыныптаманың ерекшелiктерi бойынша бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" деген сөздер тиiсiнше "032-А Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 2,3-бағандардағы "144-А Бюджеттiк сыныптаманың ерекшелiктерi бойынша бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" деген сөздер тиiсiнше "032-А Жергiлiктi бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы" деген сөздермен ауыстырылсын;
толықтырылсын:
- 1-бағанды "16" деген санмен, тиiсiнше 3-баған "Сыртқы заемдар бойынша есеп" деген сөздермен;
- 1-бағанды "047" деген санмен, тиiсiнше 3-баған "Республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердiң толық бөлiнуiне бақылау жасау ведомосы" деген сөздермен;
- 1-бағанды "046" деген санмен, тиiсiнше 3-баған "Республикалық бюджет бойынша лимиттердi бөлуге жататын мемлекеттiк мекемелердiң рұқсаты" деген сөздермен;
- 1-бағанды "146" деген деген санмен, тиiсiнше 3-баған "Жергілiктi бюджет бойынша бөлуге жататын қаржылық рұқсат" деген сөздермен;
- 1-бағанды "4-бюджтыс" деген сөздермен, тиiсiнше 3-баған "Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп" деген сөздермен.
6. Мемлекеттiк мекемелердiң шығыстар сметаларының орындалуы туралы бухгалтерлiк есебiнiң жылдық және тоқсандық нысандары бойынша негiзгi көрсеткiштердiң келiсу сұлбасына (N 2 қосымша) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- 1-бағандағы 8-жол "341-жол 4-баған" деген сөздерден кейiн "қосу 420- жол 4-баған шегеру 420- жол 3-баған" деген сөздермен толықтырылсын;

5. В перечень форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений (приложение № 1) внести следующие изменения и дополнения по соответствующим строкам:
- в графе 3 слова "Отчет об исполнении сметы по специальным средствам" заменить словами "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений";
- в графах 1, 3 слова "4-а внебюдж" "Отчет о движении прочих внебюджетных средств" заменить соответственно словами "4-д" "Отчет по депозитным средствам", слова "4-п" "Отчет о движении сумм по поручениям" заменить соответственно на слова "4-сп" "Отчет о движении средств спонсорской и благотворительной помощи";
- в графах 2, 3 соответственно слова "4-н", "Отчет о выполнении объема работ по научно-исследовательским работам" исключить;
- в графах 2, 3 слова "044-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов по спецификам бюджетной классификации" заменить соответственно словами "032-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету";
- в графах 2, 3 слова "144-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов по спецификам бюджетной классификации" заменить соответственно словами "132-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету";
дополнить:
- графу 1 числом "16", соответственно графу 3 словами "Отчет по внешним займам";
- графу 1 числом "047", соответственно графу 3 словами "Ведомость контроля полноты распределения лимитов, выделенных из республиканского бюджета";
- графу 1 числом "046", соответственно графу 3 словами "Разрешения государственных учреждений, подлежащие распределению лимита по республиканскому бюджету";
- графу 1 числом "146", соответственно графу 3 словами "Финансовое разрешение, подлежащее распределению по местному бюджету";
- графу 1 словами "4-внебюдж", соответственно графу 3 словами "Отчет по внебюджетным фондам".
6. В Схему согласования основных показателей по формам годового и квартальных бухгалтерских отчетов об исполнении смет расходов государственных учреждений (приложение № 2) внести следующие дополнения и изменения:
- в графе 1 строку 8 после слов "строка 341 графа 4" дополнить словами "плюс строка 420 графа 4 минус строка 420 графы 3";

- 1-бағандағы 10-жол "7" деген саннан кейiн "және 8" деген сөздермен толықтырылсын, "3" деген саннан кейiн "және 4" деген сөздермен толықтырылсын;
- 1-бағандағы 11-жол мынадай редакцияда жазылсын: "840 жол 3 және 4бағандар қосу 850-жол 3 және 4-бағандар қосу 420-жол шегеру 420-жол 3-баған қосу 330-жол 4-баған шегеру 330-жол 3-баған" тиiсiнше 2-бағандағы "Барлығы" жолы 7-баған" деген сөздерден кейiн "7-бағанның "Қайтарып алу" N 2-нысанын қоса алғанда 7-баған шегеру "сыртқы заемдар" N 2-нысаны 7-баған";
- бағандар 11-жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
- 2-бағанды нысанының атауы "Мемлекеттiк мекемелердiң шығыстар сметаларының орындалуы туралы есеп (сыртқы заемдар) 2нысаны";
- 1-бағанды "11.1. 481-жол 4-баған" тиiсiнше 2-бағанды "11.1. "Барлығы" жолы 5-баған (сыртқы заемдар бойынша)";
- 1-бағанды "11.2. 481-жол 4-баған шегеру 211-жол 4-баған" тиiсiнше 2- бағанды "11.2. "Барлығы" жолы 6-баған (сыртқы заемдар бойынша)";
- 2-бағандағы "Арнаулы қаражаттар бойынша сметалардың орындалуы туралы есеп" 4-нысан" деген сөздер "Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынған қаражаттарды пайдалануы туралы есеп" 4-нысан" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 2-бағандағы 14, 15, 16, 17-жолдардағы "5" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
- 2-бағандағы 15-жолда "(ғылыми-зерттеу жұмыстарына арналған шаруашылық келiсiм-шарттар болмаған кезде)" деген сөздер алып тасталсын;
- 2-бағандағы "Өзге де бюджеттен тыс қаражаттардың қозғалысы туралы есеп" 4-а-нысан" деген сөздер "Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп" 4-д-нысан" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 1 және 2-бағандардағы:
- 18, 19-жолдар мынадай мазмұндағы жолдармен ауыстырылсын:
- 1-бағандағы "18. 610-жол 3 және 4-бағандар" тиiсiнше 2 бағандағы "18. 3-бағанның 010 және 170-жолдары тиiсiнше";
- 1-бағандағы "19. 210-жол 3 және 4-бағандар" тиiсiнше 2 бағандағы "19. тиiсiнше 3-бағанның 011 және 110-жолдары";
- 19-жолдан кейiн 2-баған "Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп" деген сөздермен толықтырылсын;
- 1 және 2-бағандардағы:
- 20, 21, 22-жолдар мынадай мазмұндағы жолдармен ауыстырылсын:
- 1-бағандағы "20. 533-жол 3-баған" тиiсiнше 2-бағандағы "20. 3-бағанның 010-жолы";
- 1-бағандағы "21. 533-жол 4-баған" тиiсiнше 2-бағандағы "21. 3-бағанның 170-жолы";
- 1-бағандағы "22. 372-жол 4-баған қосу 373-жол 4-баған (тоқсандық есеп)" тиiсiнше 2-бағандағы "22. 3-бағанның 050-жолы (тоқсандық есеп)";
- 23-жол алып тасталсын;
- 2-бағандағы:
- "Тапсырыстар бойынша сомалардың қозғалысы туралы есеп" 4-п-нысан" деген сөздер "Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттары бойынша есеп" 4-дк-нысан";

- в графе 1 строку 10 после цифры "7" дополнить словами "и 8" после цифры "3" дополнить словами "и 4";
- в графе 1 строку 11 изложить в следующей редакции: "Строка 840 графы 3 и 4 плюс строка 850 графы 3 и 4 плюс строка 420 графа 4 минус строка 420 графа 3 плюс строка 330 графа 4 минус строка 330 графа 3" соответственно в графе 2 после слов "Строка "Всего" графа 7" дополнить словами "включая форму № 2 "отзыв" графа 7 минус форма № 2 "внешние займы" графа 7";
- дополнить графы после строки 11 строками следующего содержания:
- графу 2 название формы "Форма 2 "Отчет об исполнении сметы расходов госучреждения (внешние займы)";
- графу 1 "11.1. Строка 481 графа 4" соответственно графу 2 "11.1. Строка "Всего" графа 5 (по внешним займам)";
- графу 1 "11.2. Строка 481 графа 4 минус строка 211 графа 4" соответственно графу 2 "11.2. Строка "Всего" графа 6 (по внешним займам)";
- в графе 2 слова "Форма 4 "Отчет об исполнении сметы по специальным средствам" заменить словами "Форма 4 "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений";
- в графе 2 в строках 14, 15, 16, 17 число "5" заменить числом "6";
- в графе 2 в строке 15 слова "(при отсутствии хоздоговоров на научно-исследовательские работы)" исключить;
- в графе 2 слова "Форма 4-а "Отчет о движении прочих внебюджетных средств" заменить словами "Форма 4-д "Отчет по депозитным средствам";
- в графах 1 и 2:
- строки 18, 19 заменить строками следующего содержания:
- в графе 1 "18. Строка 610 графы 3 и 4" соответственно в графе 2
"18. Строки 010 и 170 графы 3 соответственно";
- в графе 1 "19. Строка 210 графы 3 и 4" соответственно в графе 2
"19. Строки 011 и 171 графы 3 соответственно";
- дополнить графу 2 после строки 19 словами "Отчет по внебюджетным фондам";
- в графах 1 и 2:
- строки 20, 21, 22 заменить строками следующего содержания:
- в графе 1 "20. Строка 533 графа 3" соответственно в графе 2 "20. Строка 010 графы 3";
- в графе 1 "21. Строка 533 графа 4" соответственно в графе 2 "21. Строка 170 графы 3";
- в графе 1 "22. Строка 372 графа 4 плюс строка 373 графа 4 (квартальный отчет)" соответственно в графе 2 "22. Строка 050 графы 3 (квартальный отчет}";
- строку 23 исключить;
- в графе 2:
- слова "Форма 4-п "Отчет о движении сумм по поручениям" заменить словами "Форма 4-сп "Отчет по средствам спонсорской и благотворительной помощи";

- 28, 29-жолдардағы "баған" деген сөздiң алдындағы "10" деген сан "7" деген санмен ауыстырылсын;
- 1 және 2-бағандар 34-жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын: 1-бағанды "34.1. 820-жол 3 және 4-баған" тиiсiнше 2- бағанды "N 6-нысанның 240-жолы 3-бағаны";
- 1 және 2-бағандар 35-жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
- 2-бағанды нысан атауы "Сыртқы заемдар бойынша есеп" 16 нысан";
- 1-бағанды "35.1. 211-жол 3 және 4-бағандар" тиiсiнше 2 бағанды "35.1. тиiсiнше 010 және 170 жолдар 5-баған";
- 1-бағанды "35.2. 491-жол 4-баған шегеру 3-баған (тоқсандық есеп)" тиiсiнше 2-бағанды "35.2. тиiсiнше 040-жол 4-баған";
- 1 және 2-бағандар нысанның атауы "Сыртқы заемдар бойынша есеп" 16-нысан";
- 1-бағанды "35.3. 170-жол 5-баған" тиiсiнше 2-бағанды "35.3. тиiсiнше 010-жол 5-баған қосу 040-жол 5-баған шегеру 050-жол 5 баған";
- 1-бағанды "35.4. "Сыртқы заемдар" N 2-нысанның "Барлығы" жолы 6-баған" тиiсiнше 2-бағанды "35.4. N 16-нысанның 5-бағанының 50-жолы";
- 1 және 2-бағандардағы "Арнаулы қаражаттар бойынша сметалардың орындалуы туралы есеп" 4-нысан" деген сөздер "Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтер көрсетудi сатудан алынған қаражаттарды пайдаланылуы туралы есеп" 4-нысан" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 1 және 2-бағандардағы 36-жолда "5" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
- 2-бағандағы 36-жол мынадай редакцияда жазылсын: "36. 10 жол қосу 020жол шегеру 050, 130, 140, 150, 160-жолдар 6-баған";
- 1 және 2-бағандардағы "Өзге де бюджеттен тыс қаражаттардың қозғалысы туралы есеп" 4-нысан" деген сөздер "Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп" 4нысан" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 1-бағандағы 37-жолдағы "23" деген сандары "3" деген сандармен ауыстырылсын тиiсiнше 2-бағандағы 37-жол мынадай редакцияда жазылсын: "37. 10-жол қосу 020-жол шегеру 050-жол шегеру 140-жол 3-баған";
- 1,2-бағандардағы "Тапсырыстар бойынша сомалардың қозғалысы туралы есеп" 4-п-нысан" деген сөздер "Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттары бойынша есеп" 4-дк-нысан" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 1-бағандағы 39-жолдағы "10" деген сан "7" деген санмен ауыстырылсын; тиiсiнше 2-бағандағы 39-жол мынадай редакцияда жазылсын: "39. 10-жол қосу 020-жол шегеру 050-жол 7-баған";
- 1,2-бағандардағы "Ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша көлемнiң орындалуы туралы есеп" 4-нысан" деген сөздер және 40, 41, 42, 43, 44, 45-жолдар алып тасталсын;
- 1 және 2-бағандар 50-жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
- 1-бағанды "50.1 130-жол 3 және 4-бағандар" тиiсiнше 2бағанды "50.1 3 және 4-бағандардың 140-жолы қосу 150-жолы қосу 160-жол қосу 161-жол";

- в строках 28, 29 после слов "графа" число "10" заменить числом "7";
- дополнить графы 1 и 2 после строки 34 строкой следующего содержания: графу 1 "34.1 Строка 820 графа 3 и 4" соответственно графу 2 "34.1 Строка 240 графа 3 формы № 6";
- дополнить графы 1 и 2 после строки 35 строками следующего содержания:
- графу 2 название формы "Форма 16 "Отчет по внешним займам";
- графу 1 "35.1. Строка 211 графы 3 и 4" соответственно графу 2 "35.1. Строки 010 и 170 графа 5 соответственно";
- графу 1 "35.2. Строка 491 графа 4 минус графа 3 (квартальный отчет)" соответственно графу 2 "35.2. Строка 040 графа 5 соответственно";
- графы 1 и 2 названии формы "Форма 16 - Отчет по внешним займам";
- графу 1 "35.3. Строка 170 графа 5" соответственно графу 2 "35.3. Строка 010 графа 5 плюс строка 040 графа 5 минус строка 050 графа 5 соответственно";
- графу 1 "35.4. Строка "Всего" графа 6 формы № 2 "внешние займы" соответственно графу 2 "35.4. Строка 50 графы 5 формы № 16";
- в графах 1 и 2 слова "Форма 4 "Отчет об исполнении сметы по специальным средствам" заменить словами "Форма 4 "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений";
- в графах 1 и 2 в строке 36 число "5" заменить числом "6";
- в графе 2 строку 36 изложить в следующей редакции: "36. Строка 10 плюс строка 020 минус строки 050, 130, 140, 150, 160 графа 6";
- в графах 1 и 2 слова "Форма 4-а "Отчет о движении прочих внебюджетных средств" заменить словами "Форма 4-д "Отчет по депозитным средствам";
- в графе 1 строке 37 число "23" заменить числом "3" соответственно в графе 2 строку 37 изложить в следующей редакции: "37. Строка 10 плюс строка 020 минус строка 050 минус 140 графа 3";
- в графах 1, 2 слова "Форма 4-п "Отчет о движении сумм по поручениям" заменить словами "Форма 4-сп "Отчет по средствам спонсорской и благотворительной помощи";
- в графе 1 строке 39 число "10" заменить числом "7"; соответственно в графе 2 строку 39 изложить в следующей редакции: "39. Строка 10 плюс строка 020 минус строка 050 графа 7";
- в графах 1, 2 слова "Форма 4-н "Отчет о выполнении объема по научно-исследовательским работам" и строки 40, 41, 42, 43, 44, 45 исключить;
- дополнить графы 1 и 2 после строки 50 строками следующего содержания:
- графу 1 "50.1 Строка 130 графы 3 и 4" соответственно графу 2 "50.1 Строка 140 плюс строка 150 плюс строка 160 плюс строка 161 граф 3 и 4";

- 1-бағанды "50.2 180-жол 3 және 4-бағандар" тиiсiнше 2бағанды "50.2 3 және 4-бағандардың 190-жолы қосу 200-жолы қосу 210-жолы қосу 220-жолы қосу 230-жолы қосу 231-жолы қосу 232жолы";
- 1 және 2-бағандар 56-жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
- 1-бағанды "56.1. N 5-нысанның 190-жол 3,4,5-бағандар қосу N 6-нысанның 240-жол 3-баған" тиiсiнше 2-бағанды "56.1. 050-жол 3 баған".
7. "Активтердiң қозғалысы туралы есеп" N 5-нысанда
- 1-бағандағы "арнаулы қаражаттардың есебiнен" деген сөздер "демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттардың есебiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 1-бағандағы "өтеусiз түскен түсiмдерден" деген сөздерден кейiн "Басқа түсiмдер" деген сөздермен тиiсiнше 2-баған "161" жолмен толықтырылсын;
- 1-бағандағы "Активтерден материалдарға ауыстыру" деген сөздерден кейiн "Басқалар" деген сөздермен тиiсiнше 2-баған "232" 4 және 5 бағандар "Х"-жолмен толықтырылсын.
8. Қосымшаларға сәйкес бухгалтерлiк есептiң мынадай нысандарын:
- Шығыстар сметасының орындалу балансы N 1 (0503001)нысаны Шығыстар сметасының орындалу балансы N 1 (0503001)нысанына;
- Ұйымдар сметалары шығыстарының орындалуы туралы есеп N 2 (0603008)- нысаны Мемлекеттік мекеме сметалары шығыстарының орындалуы туралы есеп N 2 (0603008)-нысанына;
- Арнаулы қаражаттар бойынша сметалардың орындалуы туралы есеп N 4 (0503041)-нысаны Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтер көрсетуден алынған қаражаттардың орындалуы туралы есеп N 4 (0503041)-нысанына;
- Арнаулы қаражаттар бойынша сметалардың орындалуы бойынша есеп N 4- жиынтық (0503042) нысаны Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетуден алынған қаражаттарды пайдалануы туралы есеп N 4-нысанына;
- Басқа да бюджеттен тыс қаражаттардың қозғалысы туралы есеп N 4-а (0503141)-нысаны Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп 4д-нысанына;
- Тапсырыстар бойынша сомалардың қозғалысы туралы есеп (0503241) бойынша N 4-п-нысаны Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттары бойынша есеп 4-дк-нысанына;
- Валюталық қаражаттар қорының қозғалысы туралы есеп N 4-В (0503047) нысаны Валюталық қаражаттар қорының қозғалысы туралы есеп N 4-В (0503047) нысанына;
- Бюджеттiк сыныптама ерекшелiктерi бойынша бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы 044-А-нысаны Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы 032-А-нысанына;
- Бюджеттiк сыныптама ерекшелiктерi бойынша бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы 144-А-нысаны Жергiлiктi бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының ведомосы 132-А-нысанына;
ауыстыру жүргiзiлсiн.

- графу 1 "50.2 Строка 180 графы 3 и 4" соответственно графу 2 "50.2 Строка 190 плюс строка 200 плюс строка 210 плюс строка 220 плюс строка 230 плюс строка 231 плюс строка 232 граф 3 и 4";
- дополнить графы 1 и 2 после строки 56 строками следующего содержания:
- графу 1 "56.1 Строка 190 графы 3, 4, 5 формы № 5 плюс строка 240 графа 3 формы № 6" соответственно графу 2 "56.1 Строка 050 графа 3".
7. В форме 5 "Отчет о движении активов":
- в графе 1 слова "за счет специальных средств" заменить словами "за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи";
- в графе 1 после слов "от безвозмездных поступлений" дополнить словами "Прочие поступления" соответственно графу 2 строкой "161";
- в графе 1 после слов "Перевод из активов в материалы" дополнить словами "Прочие" соответственно графу 2 строкой "232", в графах 4 и 5 "Х".
8. Произвести замену следующих форм бухгалтерской отчетности:
- форма № 1 (0503001) Баланс исполнения сметы расходов на форму № 1 (10503001) Баланс исполнения сметы расходов;
- форма № 2 (0603008) Отчет об исполнении сметы расходов организации на форму № 2 (0603008) Отчет об исполнении сметы расходов государственного учреждения;
- форма № 4 (0503041) Отчет об исполнении сметы по специальным средствам на форму № 4 (0503041) Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений;
- форма № 4-сводная (0503042) Отчет об исполнении сметы по специальным средствам на форму № 4-сводная Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений;
- форма № 4-а (0503141) Отчет о движении прочих внебюджетных средств на форму 4-д Отчет по депозитным средствам;
- форма № 4-п по поручениям (0503241) Отчет о движении сумм по поручениям на форму 4-сп Отчет по средствам спонсорской и благотворительной помощи;
- форма № 4-В (0503047) Отчет о движении фонда валютных средств на форму № 4-В (0503047) Отчет о движении фонда валютных средств;
- форма 044-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов по спецификам бюджетной классификации на форму 032-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по республиканскому бюджету;
- форма 144-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов по спецификам бюджетной классификации на форму 132-А Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств по местному бюджету;
согласно приложениям.

9. Қосымшаға сәйкес мынадай бухгалтерлік есептің нысандары:
- Сыртқы заемдар бойынша есеп N 16-нысан;
- Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп N 4-бюджтыс-нысан;
- Республикалық бюджет бойынша лимиттерді бөлу туралы бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің рұқсаты N 046-нысан;
- Республикалық бюджеттен бөлінген лимиттерді бөлудің толықтығына бақылау жасау ведомосы N 047-нысан;
- Жергілікті бюджет бойынша бөлуге жататын қаржылық рұқсат N 146-нысан;
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервінен бөлінген қаражаттардың пайдаланылуы туралы анықтама;
енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
бекіткен
Шығыстар сметасының орындалу
Балансы
----------
! Коды   !
N 1-нысан          ЕҚБС бойынша       !--------!
!0503001 !
!--------!
Мемлекеттік мекеме ______________     ҚҰБС бойынша    !--------!
______ жылғы "__" ______ арналған   Күні     !--------!
Кезеңі:жылдық, тоқсандық  ____________ ЕҚБС бойынша   !--------!
Өлшем бірлігі ________________________ ӨББЖ бойынша   !--------!
Бақылау сомасы _____________________________          !--------!
--------------------------------------------------------------------
Актив                              ! Жол  ! есепті  !есепті
! коды !кезеңнің !кезеңнің
!      !басындағы!аяғындағы
---------------------------------------------------------------------------
1                         !   2  !    3    !    4
---------------------------------------------------------------------------
І. Активтер                                    !      !         !
!      !         !
Активтер (010 - 013, 015 - 019)                ! 010  !_________!__________
Материалдық емес активтер (014)                ! 011  !_________!__________
!      !         !
ІІ. Материалдық босалқы бөлшектер              !      !         !
Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдары    ! 020  !_________!__________
(30)                                           !      !_________!__________
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнімдері (031)   ! 030  !_________!__________
Ғылыми зерттеу үшін ұзақ уақыт пайдаланатын    !      !         !
және лабораториялық сынақтағы материалдар      ! 040  !_________!__________
(043)                                          !      !         !
Жануарлардың жас төлдері және бордақылаудағы   ! 060  !_________!__________
малдар (050)                                   !      !         !
Материалдар мен азық-түлік өнімдері (060-069)  ! 070  !_________!__________
!      !         !
ІІІ. Арзан құнды және тез тозатын заттар       !      !         !
!      !         !

9. Ввести формы бухгалтерской отчетности:
- форма № 16 Отчет по внешним займам;
- форма № 4-внебюдж. Отчет по внебюджетным фондам;
- форма № 046 Разрешение администратора бюджетных программ, о распределении лимитов по республиканскому бюджету;
- форма № 047 Ведомость контроля полноты распределения лимитов, выделенных из республиканского бюджета;
- форма № 146-А Финансовое разрешение, подлежащее распределению по местному бюджету;
- Справка об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
согласно приложениям.
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Баланс
исполнения сметы расходов
Код
___________
Форма № 1   по ОКУД    0503001
___________
Государственное учреждение _________________      по ОКПО  ___________
на "____"____________ ____г.      Дата     ___________
Периодичность: годовая, квартальная _____________ по ОКУД  ___________
Единица измерения _______________________________ по СОЕИ  ___________
Контрольная сумма _______________________________          ___________
______________________________________________________________________
Актив                    ! Код  ! на начало ! на конец
!строки! отчетного ! отчетного
!      !    года   !  периода
________________________________________!______!___________!____________
1                     !   2  !     3     !     4
________________________________________!______!___________!____________
I. Активы
Активы (010-013, 015-019)                  010
Нематериальные активы (014)                011
II. Материальные запасы
Изделия производственных (учебных)
мастерских (030)                           020
Продукты подсобных (учебных)
сельских хозяйств (031)                    030
Материалы длительного использования
для научных исследований и на
лабораторном испытании (043)               040
Молодняк животных и животные на
откорме (050)                              060
Материалы и продукты питания (060-069)     070
III. Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы
Малоценные и быстроизнашивающиеся

Мемлекеттік кәсіпорындарға арналған     !109 ! 461  !         !     !
күрделі трансферттер                    !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Қаржылық мекемелерге арналған күрделі   !110 ! 462  !         !     !
трансферттер                            !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттік басқарудың басқа            !111 ! 464  !         !     !
деңгейлеріне арналған күрделі           !    !      !         !     !
трансферттер                            !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Басқа да күрделі трансферттер           !112 ! 469  !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Халықаралық ұйымдарға және шет          !113 ! 471  !         !     !
мемлекеттердің үкіметтеріне арналған    !    !      !         !     !
күрделі трансферттер                    !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Шетелге арналған басқа да күрделі       !114 ! 479  !         !     !
трансферттер                            !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Басқа да ішкі несиелендіру              !115 ! 519  !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Үкіметтің шешімі бойынша жүргізілген    !130 !      !   Х     !     !
қорларға аударымдар                     !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Бюджет кірісіне енгізілді               !140 !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Банк несиесін өтеу                      !150 !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Меммекеме есебінен қабылданған үмітсіз  !160 !      !   Х     !     !
борыштар мен материалдардың             !    !      !         !     !
жетіспеушілігі есептен шығарылды        !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Есепті кезеңнің аяғындағы қаражаттардың !170 !      !   Х     !     !
қалдығы - барлығы                       !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Оның ішінде ақшалай қаражаттардың       !171 !      !   Х     !     !
қалдығы                                 !    !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Бақылау сомасы                          !980 !      !         !     !
---------------------------------------------------------------------------
Басшы                 Бас бухгалтер           ______ жылғы "__"_______
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
бекіткен
Демеушілік және қайырымдылық көмектен
түсетін қаражаттар бойынша есеп
----------
! Коды   !
N 4-дк-нысан       ЕҚБС бойынша       !--------!
!        !
!--------!
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ________ ҚҰБС бойынша       !--------!
Мемлекеттік мекеменің атауы ________________                    !--------!
______ жылғы 1______________арналған         Күні       !--------!
Кезеңі: жылдық, тоқсандық __________________ ЕҚБС бойынша       !--------!
Өлшем бірлігі ______________________________ ӨББЖ бойынша       !--------!
Бақылау сомасы _____________________________                    !--------!
---------------------------------------------------------------------------
Атауы                         ! Жол !Демеушілік және қайырымдылық
!коды ! көмек сомаларының түрлері
!     !----------------------------
!     !   !   !   !   !Барлығы
---------------------------------------------------------------------------
1                    ! 2   ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 !    7
---------------------------------------------------------------------------
!     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Жыл басындағы қаражаттардың қалдығы -   ! 010 !   !   !   !   !
барлығы                                 !     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Оның ішінде ақшалай қаражаттардың       ! 011 !   !   !   !   !
қалдығы                                 !     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Ағымдағы жылдың түсімдері               ! 020 !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны                                   ! 040 !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
!     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Шығыстар - барлығы                      ! 050 !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
!     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
!     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
!     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Есепті кезеңнің аяғындағы қаражаттардың !     !   !   !   !   !
қалдығы - барлығы                       ! 170 !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Оның ішінде ақшалай қаражаттардың       ! 171 !   !   !   !   !
қалдығы                                 !     !   !   !   !   !
---------------------------------------------------------------------------
Басшы _________________________    Бас бухгалтер _______________
________ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
бекіткен
Валюталық қаражат қорының қозғалысы туралы есеп
----------
! Коды   !
N 4-В-нысан        ЕҚБС бойынша       !--------!
!0503047 !
!--------!
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ________ ҚҰБС бойынша       !--------!
Мемлекеттік мекеменің атауы ________________                    !--------!
______ жылғы  ______________                 Күні       !--------!
Кезеңі: жылдық _____________________________ ЕҚБС бойынша       !--------!
Өлшем бірлігі ______________________________ ӨББЖ бойынша       !--------!
Бақылау сомасы _____________________________                    !--------!
---------------------------------------------------------------------------
Көрсеткіштер                    ! Жол  !Ерекш-! Валюталық
! коды !шелік-!қаражат
!      !тер   !қоры
!      !коды  !-----------
!      !      !Барлығы
---------------------------------------------------------------------------

предприятиям                             109        461
Капитальные трансферты финансовым
учреждениям                              110        462
Капитальные трансферты другим уровням
государственного управления              111        464
Прочие капитальные трансферты            112        469
Капитальные трансферты международным
организациям и правительствам
иностранных государств                   113        471
Прочие капитальные трансферты
за границу                               114        479
Прочее внутреннее кредитование           115        519
Отчисления в фонды, производимые по
решениям Правительства                   130                   Х
Внесено в доход бюджета                  140
Погашение кредитов банка                 150
Списано безнадежных долгов и недостач
материалов, принятых за счет
гос. учреждений                          160                   Х
Остаток средств на конец отчетного
периода - всего                          170                   Х
В том числе остаток денежных средств     171                   Х
Контрольная сумма                        980
Продолжение таблицы:
------------------------------------
Утверждено по     !   Исполнено   !
смете с начала    !               !
года           !               !
------------------------------------
5            !      6        !
-----------------------------------
Руководитель_______________
Главный бухгалтер__________
"___"_____________________г.
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Отчет по средствам спонсорской
и благотворительной помощи
Код
__________
Форма № 4-сп    по ОКУД  __________
Администратор бюджетных программ__________________ по ОКПО  __________
Наименование государственного
учреждения  ______________________________________________  __________
на 1_______________ г.         Дата     __________
Периодичность: годовая,
квартальная ______________________________________ по ОКУД  __________
Единица измерения ________________________________ по СОЕИ  __________
Контрольная сумма ________________________________________  __________
----------------------------------------------------------------------
Наименование                      :   Код строки
----------------------------------------------------------------------
1                             :       2
----------------------------------------------------------------------
Остаток средств на начало года - всего                  010
В том числе остаток денежных средств                    011
Поступления текущего года                               020
Итого                                                   040
Расходы - всего                                         050
Остаток средств на конец отчетного периода - всего      170
В том числе остаток денежных средств                    171
----------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
----------------------------------------------------------------------
Виды сумм спонсорской и благотворительной помощи !     Всего
----------------------------------------------------------------------
3     !     4      !     5      !    6       !       7
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
Руководитель ______________________
Главный бухгалтер__________________
"___"_________________ г.
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Отчет о движении фонда валютных средств
Код
____________
Форма № 4-В      по ОКУД     0503047
____________
Администратор бюджетных программ_______________ по ОКПО   ____________
Наименование государственного
учреждения ____________________________________           ____________
на "___"_______________ г.       Дата      ____________
Периодичность: годовая ________________________ по ОКУД   ____________
Единица измерения: ____________________________ по СОЕИ   ____________
Контрольная сумма _____________________________           ____________
----------------------------------------------------------------------
Показатели              !  Код  !  Код    ! Фонд валютных
!строки !специфики! cредств
!       !         !--------------
!       !         !      Всего
----------------------------------------------------------------------

Шетелдердегі ұйымдарға арналған       !    !095 ! 351  !   !      !
ағымдағы трансферттер                 !    !    !      !   !      !
Әртүрлі өзге ағымдағы трансферттер    !    !096 ! 369  !   !      !
Негізгі жабдықты сатып алу            !    !097 ! 411  !   !      !
Үйлер мен ғимараттар сатып алу        !    !098 ! 412  !   !      !
Өзге активтерді сатып алу             !    !099 ! 419  !   !      !
Үйлер мен ғимараттар салу             !    !100 ! 421  !   !      !
Жолдар салу                           !    !101 ! 422  !   !      !
Өзге күрделі активтерді салу          !    !102 ! 429  !   !      !
Үйлерді, ғимараттар мен негізгі       !    !103 ! 431  !   !      !
жабдықтарды күрделі жөндеу            !    !    !      !   !      !
Жолдарды күрделі жөндеу               !    !104 ! 432  !   !      !
Өзге жөндеу                           !    !105 ! 439  !   !      !
Мемлекеттік қорлар құру үшін тауарлар !    !106 ! 441  !   !      !
сатып алу                             !    !    !      !   !      !
Жер сатып алу                         !    !107 ! 451  !   !      !
Материалдық емес активтерді сатып алу !    !108 ! 452  !   !      !
Мемлекеттік кәсіпорындарға күрделі    !    !109 ! 461  !   !      !
трансферттер                          !    !    !      !   !      !
Қаржылық мекемелерге күрделі          !    !110 ! 462  !   !      !
трансферттер                          !    !    !      !   !      !
Мемлекеттік басқарудың басқа          !    !111 ! 464  !   !      !
деңгейлеріне күрделі трансферттер     !    !    !      !   !      !
Өзге күрделі трансферттер             !    !112 ! 469  !   !      !
Халықаралық ұйымдарға және шет        !    !113 ! 471  !   !      !
мемлекеттердің үкіметтеріне күрделі   !    !    !      !   !      !
трансферттер                          !    !    !      !   !      !
Шетелге өзге күрделі трансферттер     !    !114 ! 479  !   !      !
Өзге ішкі несиелендіру                !    !115 ! 519  !   !      !
Есепті кезеңнің аяғындағы арнаулы     !    !170 !      !   !      !    х
шоттағы ақшалай қаражаттардың қалдығы !    !    !      !   !      !
о.і. - валюталық шотта (бағам бойынша)!    !171 !      !   !      !    х
есепті кезеңнің аяғындағы      !    !    !      !   !      !
- теңгелік арнаулы шоттағы     !    !172 !      !   !      !    х
---------------------------------------------------------------------------
Басшы ________________                  _____ "__" ____________
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
бекіткен
Республикалық бюджет бойынша лимиттерді бөлу туралы бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің рұқсаты
N 046-нысан
______ жылдың "1" _____арналған
Мемлекеттік мекеменің коды: ______________________
Мемлекеттік мекеменің атауы: _____________________
Өлшем бірлігі: теңге
---------------------------------------------------------------------------
Бюджеттік  ! Бір жылға  ! Бұрын    ! Ағымдағы ! Жыл басынан   ! Бөлінбеген
сыныптама  ! арналған   ! рұқсат   ! рұқсат   !рұқсат етілгені! қалдық
коды       ! жоспар     ! етілгені !          !               !
---------------------------------------------------------------------------
1     !    2       !    3     !   4      !      5        !    6
---------------------------------------------------------------------------
!            !          !          !               !
!            !          !          !               !
!            !          !          !               !
!            !          !          !               !
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы    !            !          !          !               !
---------------------------------------------------------------------------
Қазынашылықтың жауапты орындаушысы ________________
_________ жылғы "___" _____________
Республикалық бюджеттен бөлінген лимиттердің
толықтығымен бөлінуіне бақылау жасау ведомосы
_____ жылғы "___" ________________ арналған
N 047-нысан
Мемлекеттік мекеменің коды: ______________________
Мемлекеттік мекеме: ______________________________
Өлшем бірлігі:                 теңге
---------------------------------------------------------------------------
Бюджеттік ! Бір жылға    ! Бөлінген лимиттер  ! Қайтарып алу ! Есепке алу
сыныптама !арналған      !                    !              !
коды      !жоспар        !                    !              !
!--------------!--------------------!--------------!------------
!ва-!қосал!ауыт!жыл !оның ! жыл !ауы!ва-!қосал!ауыт!ва-!қо!ауыт
!ран!қы ва!қу  !басы!ішін-!басы-!тқу!ран!қы ва!қу  !ран!са!қу
!т  !рант !(+/-!нан !де со!нан  !+/-!т  !рант !(+/-!т  !лқы(+/-)
!   !     !    !бергіңғы  !бергі!   !   !     !    !   !ва!
!   !     !    !вара!айда !қосал!   !   !     !    !   !ра!
!   !     !    !нт  іғы   !қы ва!   !   !     !    !   !нт!
!   !     !    !    і     !рант !   !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
!   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
!   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
Кіші бағд.!   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
бой.      !   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
жиыны     !   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
!   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
Кіші бағд.!   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
бой.      !   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
жиыны     !   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
!   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
!   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !      --------------------------------------------------------------------------
Жиыны     !   !     !    !    !     !         !   !     !    !   !  !
--------------------------------------------------------------------------
Облыстық Қазынашылық басқармасының бастығы _________________
РБ атқарылуы бөлімінің бастығы _____________________________
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
бекіткен
N 146-А-нысан
Жергілікті бюджет бойынша бөлуге жататын қаржылық рұқсат
______ жылғы "__" _____
Мемлекеттік мекеменің коды: ______________________
Мемлекеттік мекеменің атауы: _____________________
Өлшем бірлігі: теңге
---------------------------------------------------------------------------
Бюджеттік  ! Бір жылға  ! Бұрын    ! Ағымдағы ! Жыл басынан   ! Бөлінбеген
сыныптама  ! арналған   ! рұқсат   ! рұқсат   !рұқсат етілгені! қалдық
коды       ! жоспар     ! етілгені !          !               !
---------------------------------------------------------------------------
1     !    2       !    3     !   4      !      5        !    6
---------------------------------------------------------------------------
!            !          !          !               !
!            !          !          !               !
!            !          !          !               !
!            !          !          !               !
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы    !            !          !          !               !
---------------------------------------------------------------------------
Қазынашылықтың жауапты орындаушысы ________________
_________ жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
бекіткен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы
органдардың резервінен бөлінген қаражаттардың пайдаланылуы туралы
Анықтама
__________ жылға арналған
Мемлекеттік мекеме ___________________________
Кезеңі - жылдық
Өлшем бірлігі     мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
N ! Бюджеттік   !Үкімет қаулысының, жергілікті!     Резервтік қор
р/! сыныптама   !атқарушы органдар Өкімінің   !----------------------------
р !шығыстарының !нөмірі                       !бөлінген!орындалғаны!қалдық
!коды         !                             !лимиттер!           !
---------------------------------------------------------------------------
1 !    2        !           3                 !   4    !    5      !  6
---------------------------------------------------------------------------
!             !                             !        !           !
---------------------------------------------------------------------------
!             !                             !        !           !
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы         !                             !        !           !
---------------------------------------------------------------------------
асшы: ___________________________________
(қолы)                аты-жөні
Бас бухгалтер:___________________________________
(қолы)                аты-жөні
__________ жылғы "___" ____________

границу                                095   351
Различные прочие текущие трансферты    096   369
Приобретение основного оборудования    097   411
Приобретение зданий и сооружений       098   412
Приобретение прочих активов            099   419
Строительство зданий и сооружений      100   421
Строительство дорог                    101   422
Строительство прочих капитальных
активов                                102   429
Капитальный ремонт зданий,
сооружений и основного оборудования    103   431
Капитальный ремонт дорог               104   432
Прочий ремонт                          105   439
Приобретение товаров для создания
государств. запасов                    106   441
Приобретение земли                     107   451
Приобретение нематериальных активов    108   452
Капитальные трансферты
государственным предприятиям           109   461
Капитальные трансферты финансовым
учреждениям                            110   462
Капитальные трансферты другим уровням
государственного управления            111   464
Прочие капитальные трансферты          112   469
Капитальные трансферты международным
организациям и правительствам
иностранных государств                 113   471
Прочие капитальные трансферты за
границу                                114   479
Прочее внутреннее кредитование         115   519
Остаток денежных средств на
спецсчете на конец отчетного периода   170                          Х
в т.ч. - на валютном счете (по курсу)  171                          Х
на конец отчетного периода
- на тенговом специальном счете 172                          Х
------------------------------------------------------------------------
Руководитель __________________
"___"________________ г.
Форма № 032-А
_________________________________
(наименование территориального
органа Казначейства)
Ведомость
движения выделенных лимитов и кассовых расходов
с учетом взятых обязательств по республиканскому
бюджету_________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
"____"__________________ г.
------------------------------------------------------------------------
Код бюджетной!Планируемое! Взятые      !Выделено!    Кассовый  расход
классификации!разрешение !обязательства!лимитов !-----------------------
!  на год   !             !        !    по          !
!           !             !        !обязательствам  !
------------------------------------------------------------------------
1       !     2     !      3      !    4   !       5        !
------------------------------------------------------------------------
Итого по
учреждению:
________________________________________________________________________
Продолжение таблицы:
-----------------------------------------------------------------------
!        Восстановление     !   Остаток       !Обязательства,
------------!----------------------------неиспользованных !необеспеченные
без     !     по       !  без       !    лимитов      !  лимитами
обязательств!обязательствам!обязательств!                 !
------------------------------------------------------------------------
6      !       7      !      8     !        9        !     10
------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------
Зачеты
Отзывы
Ответисполнитель Казначейства
Примечание: Суммы отзыва и зачета показываются в разрезе кодов
бюджетной классификации
Форма № 132-А
_________________________________
(наименование территориального
органа Казначейства)
Ведомость
движения выделенных лимитов и кассовых расходов
с учетом взятых обязательств по местному
бюджету_________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
"____"__________________ г.
------------------------------------------------------------------------
Код бюджетной!Планируемое! Взятые      !Выделено!    Кассовый  расход
классификации!разрешение !обязательства!лимитов !-----------------------
!   на год  !             !        !    по          !
!           !             !        !обязательствам  !
------------------------------------------------------------------------
1       !     2     !      3      !    4   !       5        !
------------------------------------------------------------------------
Итого по
учреждению:
________________________________________________________________________
Продолжение таблицы:
-----------------------------------------------------------------------
!        Восстановление     !   Остаток       !Обязательства,
------------!---------------------------!неиспользованных !необеспеченные
без     !     по       !  без       !    лимитов      !  лимитами
обязательств!обязательствам!обязательств!                 !
------------------------------------------------------------------------
6      !       7      !      8     !        9        !     10
------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------
Зачеты
Отзывы
Ответисполнитель Казначейства
Примечание: Суммы отзыва и зачета показываются в разрезе кодов
бюджетной классификации
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Разрешения администратора бюджетных программ
о распределении лимитов по республиканскому бюджету
на "1" ______________ г.         Форма № 046
Код государственного учреждения:___________________________________
Наименование государственного учреждения:__________________________
Единица измерения: тенге
----------------------------------------------------------------------
Код          ! План !Разрешено!Текущее   !Разрешено с!Нераспределенный
бюджетной    !  на  ! ранее   !разрешение!начала года!     остаток
классификации! год  !         !          !           !
----------------------------------------------------------------------
1       !   2  !    3    !    4     !     5     !       6
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
Всего
----------------------------------------------------------------------
Ответственный исполнитель Казначейства _______________________________
"___"______________г.
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Форма № 146-А
Финансовое разрешение, подлежащее распределению по местному бюджету
"___"_______________ г.
Код государственного учреждения:___________________________________
Наименование государственного учреждения:__________________________
Единица измерения: тенге
----------------------------------------------------------------------
Код          ! План !Разрешено!Текущее   !Разрешено с!Нераспределенный
бюджетной    !  на  ! ранее   !разрешение!начала года!     остаток
классификации! год  !         !          !           !
----------------------------------------------------------------------
1       !   2  !    3    !    4     !     5     !       6
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
Всего
----------------------------------------------------------------------
Ответственный исполнитель Казначейства _______________________________
"___"______________г.
Ведомость контроля полноты распределения лимитов,
выделенных из республиканского бюджета
на "___"_________________ года
Форма № 047
Код государственного учреждения:______________________________________
Государственное учреждение:___________________________________________
Единица измерения:             тенге
-----------------------------------------------------------------------
Код бюджетной !    План на год            !    Выделенные лимиты
классификации !--------------------------------------------------------
!варант !субварант !откл.   !варант с   !в том числе за
!       !          !(+/-)   !начала года!послед. месяц
-----------------------------------------------------------------------
Итог по подпр.
-----------------------------------------------------------------------
Итог по подпр.
-----------------------------------------------------------------------
Итог
_______________________________________________________________________
Продолжение таблицы:
-----------------------------------------------------------------------
!     Отзыв              !        Зачет
-----------------------------------------------------------------------
субварант с!откл. !варант !субварант !откл.!варант!субварант!откл.
начала года!(+/-) !       !          !(+/-)!      !         !(+/-)
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Начальник областного управления Казначейства __________________
Начальник отдела исполнения РБ ________________________________
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Справка
об использовании средств, выделенных из резервов
Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов за __________________ год
Государственное учреждение _______________________________________
Периодичность - годовая
Единица измерения тыс.тенге
----------------------------------------------------------------------
№  !Код расходов !Номер постановления!        Резервный фонд
п/п ! бюджетной   !Правительства,     !--------------------------------
!классификации!Распоряжения       ! выделено ! исполнено! остаток
!             !исполнительных     ! лимитов  !          !
!             !органов            !          !          !
-----------------------------------------------------------------------
1 !      2      !        3          !    4     !     5    !    6
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Всего
------------------------------------------------------------------------
Руководитель:____________________________
(подпись)    Ф.И.О.
Главный бухгалтер:_______________________
(подпись)    Ф.И.О.
"___"_________________г.