"Қазақстан Республикасының Транспорт және коммуникация министрлігі мен Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігінің "Жергілікті телекоммуникация желілері, телеграф және почта байланысы қызметін ұсыну Ережесін бекіту туралы" бұйрығына толықтырулар енгізу туралы"
Бұйрық Қазақстан Республикасы Транспорт, коммуникация және туризм министрлігі 1999 жылғы 30 маусым N 359-І Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі 1999 жылғы 15 маусым N 35-ОД
Тұтынашулардың құқықтарын қорғау және телефонды қосқандығы үшін көп ретті ақы алуды жою мақсатында бұйырамыз:
1. Қазақстан Республикасының Транспорт және коммуникация министрлігінің 1997 жылғы 27 мамырдағы 465 V970329_ және Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігінің 1997 жылғы 30 мамырдағы 81 Жергілікті телекоммуникация желілері, телеграф және почта байланысы қызметін ұсыну Ережесін бекіту туралы бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
4.10. тармағы мынадай мазмұндағы екінші және үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Абоненттің бір қаланың немесе елді мекеннің ішінде телефоны жоқ жаңа қонысқа ауысқан кезінде техникалық мүмкіндік болған жағдайда абоненттік номерді қосу, егер бұрынғы тұрғылықты орнында абоненттік номерін операторға өткізген жағдайда, ақы алусыз жүргізіледі. Бұндай жағдайда оператордың өткізілген абонент номерін өз қалауынша пайдалануға құқы бар.
Егер абонент жаңа тұрғылықты орында электронды станцияға қосылса,
бұрынғы нөмірі электр механикалық станцияға қосылған болса, онда абонент
операторға қосқандығы үшін тарифтегі айырмашылықты төлейді."
2. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі бекітілген Ережені Қазақстан
Республикасының Әділет министрлігінде тіркелуді қамтамасыз етсін.
Қазақстан Республикасының              Қазақстан Республикасының
Транспорт, коммуникация                Табиғи монополияларды реттеу
және туризм Министрі                   және бәсекелестікті қорғау
жөніндегі агенттігінің Төрағасы
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

"О внесении дополнений в приказ Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Министерства экономики и торговли Республики Казахстан "Об утверждении Правил предоставления услуг местными сетями телекоммуникаций, телеграфной и почтовой связи"
Совместный приказ Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 15 июня 1999 г. N 35-ОД и Министерства транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан от 30 июня 1999 года № 359-I Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4.08.99г. за N 862
В целях защиты прав потребителей и устранения многократного взимания денежных сумм за подключение телефона приказываем:
1. Внести в приказ Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 мая 1997 года № 465 и Министерства экономики и торговли Республики Казахстан от 30 мая 1997 года № 81 "Об утверждении Правил предоставления услуг местными сетями телекоммуникаций, телеграфной и почтовой связи" следующие дополнения:
в Правилах предоставления услуг местными сетями телекоммуникаций V970329_ , утвержденных указанным приказом:
пункт 4.10 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"При переезде абонента на новое место жительства в пределах одного города или населенного пункта в нетелефонизированное жилое помещение предоставление абонентского номера при наличии технической возможности производится без взимания платы за подключение при условии сдачи абонентского номера оператору по прежнему месту жительства. При этом оператор имеет право использовать сданный абонентский номер по своему усмотрению.
В случае подключения абонента по месту нового жительства к
электронной станции, и если прежний номер был подключен к
электромеханической станции, то абонент возмещает оператору разницу в
тарифах за подключение.".
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции обеспечить регистрацию вносимых
дополнений в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр транспорта,                       Председатель Агентства
коммуникаций и туризма                     Республики Казахстан
Республики Казахстан                      по регулированию
естественных монополий
и защите конкуренции