Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 23 желтоқсанындағы N 19 қаулысымен бекітілген Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметін жүзеге асыру қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999 жылғы 11 қазандағы N 46. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 20 қазанда N 937 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 175 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 1999 жылғы 11 қазандағы N 46 Қаулысының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы  N 175  (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі)   Қаулысымен.
"Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның 1999 жылғы 04 қазандағы N 10008/751 хатын қарай келіп және бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан жағдаятты назарға ала отырып Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі - "Ұлттық комиссия" деп аталады) Қаулы етеді:
1. Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 23 желтоқсанындағы N 19  V980707_  қаулысымен бекітілген және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 17 наурызда 707 нөмірмен тіркелген Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметін жүзеге асыру қағидаларына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 30-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте Сауда-саттық ұйымдастырушының Ресми тізімінің листингтік (ресми) талаптардың аса жоғары санаты (аса жоғары класы) белгіленген және маркет-майкер(лер) жоқ бағалы қағаздың тұрпаты болмайтын бөлігіне енгізіле алмайды. Егер Ресми тізімнің аталған бөлігінде бір де бір маркет-майкер қалмаған жағдайда осы тұрпаттағы бағалы қағаз осындай жағдай басталған күннен бастап үш ай ішінде міндетті делистингке немесе Сауда-саттық ұйымдастырушы Тізімінің басқа бөлігіне (Сауда-саттық ұйымдастырушының Ресми тізімінің басқа бөлігіне) ауыстыруға жатады. Егер листингтік (ресми) талаптар Сауда-саттық ұйымдастырушының Ішкі құжаттарымен жеке санаттарға (кластарға) бөлінбесе, онда осы тармақтың және осы Қағидалардың 32-тармағының төртінші бөлігінің мақсаттары үшін барлық листингтік (ресми) талаптар аса жоғары санатқа (аса жоғары класқа) жатқызылған болып танылады.";

Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 11 октября 1999 года № 46 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20.10.99г. за N 937. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 175
Сноска. Постановление Национальной комиссии РК по ценным бумагам от 11 октября 1999 г. N 46 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 г. N  175   (вводится в действие по истечении  14 дней со дня гос. регистрации).
Рассмотрев письмо ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" от 4 октября 1999 года № 10008/751 и принимая во внимание ситуацию, сложившуюся на рынке ценных бумаг, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие изменения и дополнения в  V980707_  Правила осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагами, утвержденные постановлением Национальной комиссии от 23 декабря 1998 года № 19 и зарегистрированные Министерством юстиции Республики Казахстан 17 марта 1999 года за № 707:
1) в пункте 30:
часть третью изложить в следующей редакции:
"При этом не может быть включен в ту часть Официального списка Организатора торгов, для включения в которую установлена наивысшая категория (наивысший класс) листинговых (официальных) требований, и находиться в ней тип ценной бумаги, по которому отсутствует(ют) маркет-мейкер(ы). В случае, если по какому-либо типу ценной бумаги, находящемуся в указанной части Официального списка, не осталось ни одного маркет-мейкера, данный тип ценной бумаги подлежит в течение трех месяцев со дня наступления такого случая обязательному делистингу или переводу в другую часть Списка Организатора торгов (другую часть Официального списка Организатора торгов). Если листинговые (официальные) требования не подразделены Внутренними документами Организатора торгов на отдельные категории (классы) требований, то для целей настоящего пункта и части четвертой пункта 32 настоящих Правил все листинговые (официальные) требования признаются как относящиеся к наивысшей категории (наивысшему классу).";

2) 32-тармақта:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер қандай да болмасын эмитенттің акциялары Сауда-саттық ұйымдастырушының Ресми тізімінің листингтік (ресми) талаптардың аса жоғары санаты (аса жоғары класы) белгіленген, ал олармен (қарапайым және артықшылықты акциялардың жиынтығы) жасасқан мәмілелердің көлемі шығаруға жарияланған жалпы санның жарты пайызынан аспаған жағдайда, онда Сауда-саттық ұйымдастырушы осындай акциялардың делистингін өткізуге немесе оларды Тізімінің басқа бөлігіне (Сауда-саттық ұйымдастырушының Ресми тізімінің басқа бөлігіне) ауыстыруға міндетті.";
3) 42-тармақта:
екінші бөлік алып тасталсын.
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енгізілетіндігі белгіленсін.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметі - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушылары қауымдастықтарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерінің назарына жеткізу жөніндегі міндетті жүктей отырып) және "Бағалы қағаздар орталық депазитарийі" ЖАҚ-ның назарына жеткізсін.
4. Осы Қаулының орындалысына бақылау жасау Ұлттық комиссия орталық аппаратының лицензиялау және қадағалау басқармасына жүктелсін.
Комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері
О внесении изменений и дополнений в Правила осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагам, утвержденные постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 23 декабря 1998 года № 19

2) в пункте 32:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"В случае, если акции какого-либо эмитента находятся в той части Официального списка Организатора торгов, для включения в которую установлена наивысшая категория (наивысший класс) листинговых (официальных) требований, а объем сделок с ними (суммарно в простых и привилегированных акциях) в течение года не превысил половины процента от их общего объявленного к выпуску количества, то Организатор торгов обязан произвести делистинг таких акций или перевести их в другую часть Списка Организатора торгов (другую часть Официального списка Организатора торгов).";
3) в пункте 42:
часть вторую исключить.
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с момента его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после его введения в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", ассоциаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения их членов) и ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
4. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на Управление лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии.
Председатель комиссии
Члены комиссии: