"Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң қызметiн тексерудегi алғашқы есеп құжаттарын ұсыну және тiркеу тәртiбi туралы" Ережесiн бекiту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы 1999 жылғы 29 қыркүйек N 83. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 29 қарашада тіркелді. Тіркеу N 958. Күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 66 бұйрығымен. ~V001374
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 4189 U984189_ Жарлығы мен "Азаматтар мен заңды тұлғалардың кәсiпкерлiк қызмет бостандығына құқығын қорғау жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1999 жылғы 28 мамырдағы 49 Өкiмiн N990049_ орындау мақсатында, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiн барлық тексерулердiң бiрыңғай статистикалық есебiн енгiзу туралы" 1999 жылғы 1 қыркүйектегi N 1286 P991286_ қаулысына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы", Z952709_ заң күші бар, жарлығының 11 бабын басшылыққа алып,
Бұйырамын:
1. "Шағын кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін тексерудегі алғашқы
есеп құжаттарын ұсыну және тіркеу тәртібі туралы" Ереже бекітілсін.
2. Құқықтық статистика және ақпарат орталығы (А. Ағманов) Қазақстан
Республикасының Әділет министрлігінде, белгіленген тәртіп бойынша, Ережені
тіркесін.
3. Осы бұйрық пен оған тіркелетін Ережелер есеп субъектілеріне,
облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының прокурорларына, аудан, қала мен
оған теңестірілген прокурорларға орындау үшін жолдансын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас
Прокурорының орынбасары А.В. Константиновқа жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
2 дәрежелі мемлекеттік
заң кеңесшісі
Ереже
Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң қызметiн тексерудегi
алғашқы есеп құжаттарын ұсыну және тiркеу туралы
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 4189 U984189_ Жарлығы мен "Азаматтар мен заңды тұлғалардың кәсiпкерлiк қызмет бостандығына құқығын қорғау жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1999 жылғы 28 мамырдағы 49 N990049_ Өкiмiн орындау мақсатында және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiн барлық тексерулердiң бiрыңғай статистикалық есебiн енгiзу туралы" 1999 жылғы 1 қыркүйектегi N 1286 P991286_ қаулысына сәйкес әзiрленген.

Об утверждении Правил "О порядке представления и регистрации документов первичного учета проверок деятельности субъектов малого предпринимательства"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 1999 года N 83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29.10.99г. за N 958. Утратил силу - приказом Генерального прокурора РК от 29.12.2000г. N 66 ~V001374
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 4189 U984189_ "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 1999-2000 годы" и распоряжения Президента Республики Казахстан от 28 мая 1999 года N 49 N990049_ "О дополнительных мерах по защите прав граждан и юридических лиц на свободу предпринимательской деятельности", а также в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1286 P991286_ "О введении единого статистического учета всех проверок хозяйствующих субъектов", руководствуясь ст.11 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, Z952709_ "О прокуратуре Республики Казахстан", приказываю:
1. Утвердить Правила "О порядке представления и регистрации документов первичного учета проверок деятельности субъектов малого предпринимательства".
2. Центру правовой статистики и информации (Агманов А.Б.) в установленном порядке зарегистрировать Правила в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ и прилагаемые к нему Правила направить для
исполнения прокурорам областей, городов Астаны и Алматы, прокурорам
районов, городов и приравненным к ним.
4. Центру правовой статистики и информации (Агманов А.Б.)
опубликовать настоящие Правила в официальных средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Константинова А.В.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Правила
о порядке представления и регистрации документов
первичного учета проверок деятельности субъектов малого
предпринимательства
1. Настоящие Правила разработаны во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 4189 "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 1999-2000 годы" и распоряжения Президента Республики Казахстан от 28 мая 1999 года N 49 "О дополнительных мерах по защите прав граждан и юридических лиц на свободу предпринимательской деятельности", а также в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1286 "О введении единого статистического учета всех проверок хозяйствующих субъектов".

2. Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бақылау мен қадағалау
құқығына иемденушi мемлекеттiк органдар (бұдан былай - бақылаушы орган) шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн тексерудi тағайындау туралы актiлердi (ұйғаруларды, қаулыларды және т.б.) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы құқықтық статистика және ақпарат орталығының аймақтық органдарында (бұдан былай - Тiркеушi орган) тiркеуге мiндеттi.
ҚС және АО бөлiмшелерi жоқ қалалар мен аудандардың аймақтарында бақылаушы органдардың актiлерiн тiркеу осы қалалар мен аудандардың прокурорларына жүктеледi.
3. Тексерудi тағайындау туралы актiлер тiркеуi тексерiстiң басталуына дейiн Тiркеушi органдарда жүзеге асырылады.
Тiркеу органында алдын-ала тiркеуге мүмкiншiлiк болмай не болмаса тексеру туралы шешiм жұмыстан тыс (демалыс, мейрам, түнгi және сондай-ақ басқа) уақытта қабылданған жағдайда тiркеу құжаттарын бақылаушы орган келесi жұмыс күнi ұсынады.
4. Тексерiстi тағайындау туралы актi мен (1-П нысаны) белгiленген үлгідегi толтырылған есепке алу карточкасы Тiркеушi органына ұсыну жолымен тiркеу жүргiзiледi.
Тiркеушi орган бұл құжаттарды алғаннан кейiн тексерулердi тағайындау туралы актiлердi тiркеу Журналына (бұдан былай Журнал ) дереу түрде тиiстi жазу енгiзуге мiндеттi, оған реттiк нөмiр берiледi, ол 1-П нысандағы есептiк карточкасының тiркеу нөмiрi болып саналады және ол нөмiр бақылау органына қайтарылатын актiге қойылады.
5. Кiшi кәсiпкерлiк бiрнеше субъектiлерiне бiрден тексеру жүргiзуiне байланысты шаралар жүргiзгенде Тiркеу органына тексеру тағайындау туралы актiсiне қоса тексерiлген субъектiлердiң тiзiмi берiледi.
6. Бақылау органдарының кiшi кәсiпкерлiк субъектiлерiне тексерiс тағайындау туралы актiлерiн Тiркеушi органға тiркеуден бас тартуға тыйым салынады.
7. Тiркеушi орган тағайындалған тексерiстер жайындағы ақпараттарды жария етпеудi қамтамасыз етуге мiндеттi.
8. Тiркеушi орган кiшi кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң құқықтары бұзылған деректер анықталған жағдайда жоғары бақылаушы органдарына және прокуратураның аймақтық органдарына заңды бұзуды жоюға және заңмен бекiтiлген жауапкершiлiкке айыптыларды тарту үшiн дереу хабарлауға
мiндеттi.
9. Кiшi кәсiпкерлiк субъектiлерiне өз мүдделi мәселелерi бойынша
өтiнiш етуге мүмкiндiк беру үшiн ресми бұқаралық ақпарат құралдарында
Тiркеушi орган өзiнiң мекен - жайы және телефондар нөмiрлерiн
мезгiл-мезгiл жариялап отыруға мiндеттi.

2. Государственные органы, обладающие в соответствии с законодательством Республики Казахстан правом контроля и надзора (далее - контролирующие органы), обязаны регистрировать акты (предписания, постановления и т.п.) о назначении проверок субъектов малого предпринимательства в территориальных органах Центра правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Регистрирующий орган).
Регистрация актов контролирующих органов на территориях городов и районов, не имеющих подразделений ЦПСиИ, возлагается на прокуроров этих городов и районов.
3. Регистрация актов о назначении проверок осуществляется в Регистрирующем органе до начала проверки.
При невозможности предварительного обращения в Регистрирующий орган, когда решение о производстве проверки принимается во внерабочее время (выходные, праздничные дни, вечернее, ночное время и т.п.), регистрационные документы представляются контролирующим органом в течение следующего рабочего дня.
4. Регистрация производится путем представления в Регистрирующий орган акта о назначении проверки и заполненной карточки учета установленного образца (форма 1-П).
Регистрирующий орган после получения этих документов обязан незамедлительно внести соответствующую запись в Журнал регистрации актов о назначении проверок (далее - Журнал) с присвоением порядкового номера, одновременно являющегося регистрационным номером учетной карточки формы 1-П, который проставляется на акте, возвращаемом контролирующему органу.
5. При проведении рейдовых мероприятий, связанных с одновременной
проверкой нескольких субъектов малого предпринимательства, акт о назначении проверки представляется для регистрации по окончании проверки с приложением к нему списка проверенных субъектов.
6. Регистрирующему органу запрещается отказывать контролирующим органам в регистрации их актов о назначении проверок субъектов малого предпринимательства.
7. Регистрирующий орган обязан обеспечить неразглашение информации по назначенным проверкам.
8. При выявлении фактов нарушения прав субъектов малого предпринимательства Регистрирующий орган обязан незамедлительно сообщить в вышестоящие контролирующие органы и территориальные органы прокуратуры для устранения нарушения закона и привлечения виновных лиц к установленной законом ответственности.
9. Регистрирующий орган обязан периодически публиковать в официальных
средствах массовой информации свои адреса и номера телефонов для
предоставления возможности субъектам малого предпринимательства обращаться
по интересующим их вопросам.

10. 1-П нысандағы есепке алу карточкаларының бланктарымен қамтамасыз
ету бақылаушы органдарға жүктеледi.
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

10. Обеспечение бланками карточек учета формы 1-П возлагается на
контролирующие органы.
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Умбетова А.М.)