Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сатуды тоқтату туралы
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы 1999 жылғы 15 қараша N 346 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 17 қараша N 978 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының ішкі валюта рыногындағы жағдайдың тұрақтануын, елдің төлем балансының жақсарғанын ескере отырып және Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Заң күші бар Жарлығына, сондай-ақ "Валюталық реттеу туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағында тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен 50% түсімді міндетті түрде сату 1999 жылғы 16 қарашадан бастап тоқтатылсын.
2. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сатуды енгізу туралы" 1999 жылғы 28 наурыздағы N 55 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Зерттеу және статистика департаменті (Айманбетова Г.З):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б. бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап екі күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Халықаралық қатынас және жұртшылықпен байланыс басқармасы (Сембиев Н.К.) осы қаулыны республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

Об отмене обязательной продажи выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг)
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 г. № 346 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17.11.99г. за № 978. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 1 ноября 2010 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 г. № 88.
Принимая во внимание стабилизацию ситуации на внутреннем валютном рынке Республики Казахстан, учитывая улучшение платежного баланса страны, и в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, Z952155_ "О Национальном Банке Республики Казахстан" от 30 марта 1995 года, а также Законом Республики Казахстан Z960054_ от 24 декабря 1996 г. "О валютном регулировании", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить на территории Республики Казахстан обязательную продажу выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг) в размере 50% с 16 ноября 1999 года.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1999 г. № 55 V990725_ "О введении обязательной продажи выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг)".
3. Департаменту исследований и статистики (Айманбетова Г.З):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в двухдневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Управлению международных отношений и связей с общественностью (Сембиев Н.К.) опубликовать настоящее постановление в республиканских средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка