Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне қылмыстық-атқару жүйесін реформалау және осы жүйе қызметкерлерінің мәртебесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2001 жылғы 16 шілде N 244-II
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" 1993 жылғы 19 қаңтардағы Z939000_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 2, 28-құжат; 1995 ж., N 8, 56-құжат; N 22, 135-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 2001 ж., N 8, 56-құжат; 2001 жылғы 15 маусымда "Егемен Қазақстан" және 2001 жылғы 13 маусымда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 11 маусымдағы Z010207_ Қазақстан Республикасының Заңы):
26-баптың б) тармақшасында:
"Ішкі істер министрлігі," деген сөздерден кейін "Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесінің комитеті" деген сөздермен толықтырылсын;
"Мемлекеттік тергеу комитеті" деген сөздер алып тасталсын.
2. "Жедел-іздестіру қызметі туралы" 1994 жылғы 15 қыркүйектегі Z944000_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., N 13-14, 199-құжат; 1995 ж., N 24, 167-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 14, 275-құжат; 1998 ж., N 24, 436-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат):
1) 6-баптағы "жүзеге асырады;" деген сөздер алып тасталып, мынадай мазмұндағы и) тармақшасымен толықтырылсын:
"и) Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдары жүзеге асырады;".
2) 10-баптың 2-тармағының екінші абзацы "ішкі істер," деген сөздерден кейін "Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі," деген сөздермен толықтырылсын;
3) 12-баптың 2-тармағында:
бірінші бөлік мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Ішкі істер органдары осы Заңның 11-бабының 2-тармағында тізіп көрсетілген жедел-іздестіру шараларын Әділет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде, ал Әділет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің органдары - Ішкі істер министрлігінің тергеу изоляторларында жүзеге асыруға құқылы.";
екінші бөліктің а) тармақшасы "ішкі істер" деген сөздерден кейін ", Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөліктегі "ішкі істер," деген сөздерден кейін "Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі," деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам реформирования уголовно-исполнительной системы и статуса ее работников
Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года N 244
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 19 января 1993 г. Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 28; 1995 г., N 8, ст. 56; N 22, ст. 135; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; 2001 г., N 8, ст. 56; Закон Республики Казахстан от 11 июня 2001 г. Z010207_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 15 июня 2001 г. и "Казахстанская правда" 13 июня 2001 г.):
в подпункте б) статьи 26:
после слов "внутренних дел" дополнить словами "Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции";
слова "Государственного следственного комитета" исключить.
2. В Закон Республики Казахстан от 15 сентября 1994 г. Z944000_ "Об оперативно-розыскной деятельности" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 13—14, ст. 199; 1995 г., N 24, ст. 167; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 275; 1998 г., N 24, ст. 436; 2000 г., N 3—4, ст. 66; 2001 г., N 8, ст. 53):
1) статью 6 дополнить подпунктом и) следующего содержания:
"и) органы уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции.";
2) абзац второй пункта 2 статьи 10 после слов "внутренних дел," дополнить словами "уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции,";
3) в пункте 2 статьи 12:
часть первую дополнить предложением следующего содержания:
"Органы внутренних дел вправе осуществлять оперативно-розыскные мероприятия, перечисленные в пункте 2 статьи 11 настоящего Закона, в учреждениях уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, а органы уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции — в следственных изоляторах Министерства внутренних дел.";
подпункт а) части второй после слов "внутренних дел" дополнить словами ", уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции";
в части третьей после слов "внутренних дел," дополнить словами "уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции,".

3. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуірдегі Z952235_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат; N 12, 88-құжат; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180, 181-құжаттар; N 11-12, 257-құжат; N 15, 281-құжат; N 23-24, 416-құжат; 1997 ж., N 4, 51-құжат; N 7, 82-құжат; N 10, 112-құжат; N 11, 144-құжат; N 12, 184, 188-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 20, 263-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 45-құжат; N 14, 197, 201, 202-құжаттар; N 23, 425-құжат; N 24, 436, 442, 445-құжаттар; 1999 ж., N 6, 192, 193-құжаттар; N 20, 731-құжат; N 21, 786-құжат; N 23, 928-құжат; N 24, 1067-құжат; 2000 ж., N 3-4, 65, 66-құжаттар; N 10, 234-құжат; 2001 ж., N 3, 16-құжат; 2001 жылғы 5 мамырда "Егемен Қазақстан" және 2001 жылғы 9 мамырда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 3 мамырдағы Z010183_ Қазақстан Республикасының Заңы; 2001 жылғы 15 маусымда "Егемен Қазақстан" және 2001 жылғы 13 маусымда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 11 маусымдағы Z010207_ Қазақстан Республикасының Заңы):
57-баптың 1-тармағының 19) тармақшасындағы, 123-баптың 3-тармағының
9) тармақшасындағы және 134-баптың 1-тармағының 6) тармақшасындағы "Ішкі істер" деген сөздер "Әділет" деген сөзбен ауыстырылсын.
4. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 U952707_ заң күші бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 жылғы 15 маусымда "Егемен Қазақстан" және 2001 жылғы 16 маусымда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі мен Қазақстан Республикасының ІІМ Ішкі әскерлері қолбасшысы өкілеттіктерінің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 11 маусымдағы Z010208_ Қазақстан Республикасының Заңы):

3. В Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 г. Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43; N 12, ст. 88; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180, 181; N 11—12, ст. 257; N 15, ст. 281; N 23—24, ст. 416; 1997 г., N 4, ст. 51; N 7, ст. 82; N 10, ст. 112; N 11, ст. 144; N 12, ст. 184, 188; N 13—14, ст. 195, 205; N 20, ст. 263; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4, ст. 45; N 14, ст. 197, 201, 202; N 23, ст. 425; N 24, ст. 436, 442, 445; 1999 г., N 6, ст. 192, 193; N 20, ст. 731; N 21, ст. 786; N 23, ст. 928; N 24, ст. 1067; 2000 г., N 3—4, ст. 65, 66; N 10, ст. 234; 2001 г., N 3, ст. 16; Закон Республики Казахстан от 3 мая 2001 г. Z010183_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 5 мая 2001 г. и "Казахстанская правда" 9 мая 2001 г.; Закон Республики Казахстан от 11 июня 2001 г. Z010207_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 15 июня 2001 г. и "Казахстанская правда" 13 июня 2001 г.):
в подпункте 19) пункта 1 статьи 57, подпункте 9) пункта 3 статьи 123 и подпункте 6) пункта 1 статьи 134 слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции".
4. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2707 U952707_ "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1998 г., N 17—18, ст. 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233, 247; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3—4, ст. 66; Закон Республики Казахстан от 11 июня 2001 г. Z010208_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий Министра внутренних дел Республики Казахстан и Командующего внутренними войсками МВД Республики Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 15 июня 2001 г. и "Казахстанская правда" 16 июня 2001 г.):

1) 2-баптың 1-тармағында:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ішкі істер органдарының тергеу изоляторларында жазасын өтеп жатқан сотталғандарға қатысты қылмыстық жазаларды және әкімшілік өндіріп алуларды орындау;";
5-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ішкі істер органдарының тергеу изоляторларында және әкімшілік жолмен қамауға алынғандарды ұстау орындарында құқық тәртібін қамтамасыз ету және адамдарды ұстау режимін сақтау;";
2) 4-баптың бірінші бөлігіндегі "қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелері" деген сөздер "ішкі істер органдарының тергеу изоляторлары" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 10-баптың 1-тармағында:
5) тармақшадағы "қылмыстық-атқару заңдарымен белгіленген бас бостандығынан айыру орындарында" деген сөздер "ішкі істер органдарының тергеу изоляторларында және уақытша ұстау изоляторларында заңдармен белгіленген" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) тармақшадағы "қылмыстық жазалар мен" деген сөздер "ішкі істер органдарының тергеу изоляторларында жазасын өтеп жатқан, шаруашылық қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды орындау үшін қалдырылған сотталғандарға қатысты қылмыстық жазаларды," деген сөздермен ауыстырылсын;
30-1) тармақшадағы "жазаның бас бостандығынан айырумен байланысты емес түрлеріне сотталғандардың;" деген сөздер алып тасталсын;
4) 11-баптың 1-тармағының 23) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"23) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды бақылау жөніндегі заңда көзделген шараларды қолдануға, ішкі істер органдарының тергеу изоляторлары мен уақытша ұстау изоляторларында және олардың маңындағы аумақтарда режимдік талаптардың сақталуын бақылауды жүзеге асыруға; Ішкі істер министрі белгілеген тәртіппен ішкі істер органдарының тергеу изоляторлары мен уақытша ұстау изоляторларына ерекше жағдайлар режимін енгізуге;".
5. "Психиатриялық жәрдем және оны көрсеткен кезде азаматтардың құқықтарына берілетін кепілдіктер туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Z970096_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 8, 86-құжат):
15-бапта:
"Ішкі істер министрлігі" деген сөздерден кейін ", Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті" деген сөздермен толықтырылсын;
", мемлекеттік тергеу комитеті" деген сөздер алып тасталсын.
6. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Z970136_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат):
1) IV бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының және Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің әскери қызметшілерін, қызметкерлерін зейнетақымен қамсыздандырудың ерекшеліктері";

1) в пункте 1 статьи 2:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) исполнение уголовных наказаний в отношении осужденных, отбывающих наказания в следственных изоляторах органов внутренних дел, и административных взысканий;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) обеспечение правопорядка и поддержание режима содержания лиц в следственных изоляторах органов внутренних дел и местах содержания административно арестованных;";
2) в части первой статьи 4 слова "учреждения уголовно-исполнительной системы" заменить словами "следственные изоляторы органов внутренних дел";
3) в пункте 1 статьи 10:
в подпункте 5) слова "режима, установленного уголовно-исполнительным законодательством в местах лишения свободы." заменить словами "в следственных изоляторах и изоляторах временного содержания органов внутренних дел режима, установленного законодательством.";
в подпункте 12) союз "и" заменить словами "в отношении осужденных, отбывающих наказание в следственных изоляторах органов внутренних дел, оставленных для выполнения работ по хозяйственному обслуживанию,";
в подпункте 30-1) слова "осужденных к видам наказания, не связанным с лишением свободы;" исключить;
4) подпункт 23) пункта 1 статьи 11 изложить в следующей редакции:
"23) применять предусмотренные законом меры по контролю за лицами, освобожденными из мест лишения свободы, осуществлять контроль за соблюдением режимных требований в следственных изоляторах и изоляторах временного содержания органов внутренних дел и на территориях, прилегающих к ним; в установленном Министром внутренних дел порядке вводить в следственных изоляторах и изоляторах временного содержания органов внутренних дел режим особых условий;".
5. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 г. Z970096_ "О психиатрической помощи и гарантиях прав граждан при ее оказании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 8, ст. 86):
в статье 15:
после слов "внутренних дел" дополнить словами ", Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции";
слова "Государственного следственного комитета" исключить.
6. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. Z970136_ "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 437; 1999 г., N 8, ст. 237; N 23, ст. 925):
1) заголовок раздела IV изложить в следующей редакции:
"Особенности пенсионного обеспечения военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан";

2) 60, 61, 62, 63, 64, 65 және 66-баптарда "ішкі істер" деген
сөздерден кейін "және Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті" деген сөздермен толықтырылсын.
7. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының
Қылмыстық-атқару кодексіне
Z970208_
(Қазақстан Республикасы Парламентінің
Жаршысы, 1997 ж., N 24, 337-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; N 8,
189-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат):
1) 46-баптың 2-тармағындағы, 77-баптың 3 және 7-тармақтарындағы,
80-баптың 3-тармағындағы, 84-баптың 3-тармағындағы, 85-баптың
5-тармағындағы, 97-баптың 5-тармағындағы, 104-баптың 4-тармағындағы,
107-баптың 5-тармағындағы, 108-баптың 7-тармағындағы "ішкі істер" деген
сөздер "Әділет" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 181-баптың 2-тармағындағы "басқа қызметтерінің", 182-баптың
1-тармағындағы "басқа қызметтері" деген сөздер алып тасталсын.
8. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс
жүргізу кодексіне
Z970206_
(Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы,
1997 ж., N 23, 335-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 2000 ж., N 3-4,
66-құжат; N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат):
1) 65-баптың екінші бөлігінің 3) тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) қылмыстық жазаларды орындау тәртібімен байланысты қылмыстар
туралы істер бойынша - әділет органдары;";
2) 137-баптағы "Ішкі істер" деген сөздер "Әділет" деген сөзбен
ауыстырылсын;
3) 285-бапта:
екінші бөлікте:
"332-334," деген цифрлардан кейін "339 (бірінші бөлігінде)," деген
сөздермен толықтырылсын;
"358 (бірінші бөлігінде), 359, 360," деген сөздер алып тасталсын;
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 358 (бірінші бөлігінде), 359, 360-баптарында көзделген қылмыстар туралы істер бойынша анықтауды қылмыстық істі қозғаған ішкі істер органы немесе әділет органы жүргізеді.".
9. "Қылмыстың жасалуына сезіктілер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртібі мен шарттары туралы" 1999 жылғы 30 наурыздағы Z990353_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 6, 190-құжат):
1) 7-баптың 2-тармағындағы "Ішкі істер" деген сөздер "Әділет" деген
сөзбен ауыстырылсын;
2) 46-бапта:
1-тармақ "Ішкі істер министрінің," деген сөздерден кейін "Әділет
министрінің," деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ:
"Ішкі істер министріне," деген сөздерден кейін "Әділет министріне,"
деген сөздермен толықтырылсын;
"ішкі істер," деген сөздерден кейін "Әділет министрлігінің
қылмыстық-атқару жүйесі," деген сөздермен толықтырылсын.
2-бап. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі қылмыстық-атқару
жүйесі қызметкерлерінің мәртебесін анықтайтын заң актісі қабылданғанға
дейін олардың құқықтық жағдайы ішкі істер органдарының қызметкерлеріне
теңестірілсін.

2) в статьях 60, 61, 62, 63, 64, 65 и 66 после слов "внутренних дел" дополнить словами "и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции".
7. В Z970208_ Уголовно-исполнительный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 24, ст. 337; 2000 г., N 6, ст. 141; N 8, ст. 189; 2001 г., N 8, ст. 53):
1) в пункте 2 статьи 46, пунктах 3 и 7 статьи 77, пункте 3 статьи 80,
пункте 3 статьи 84, пункте 5 статьи 85, пункте 5 статьи 97, пункте 4
статьи 104, пункте 5 статьи 107, пункте 7 статьи 108 слова "внутренних
дел" заменить словом "юстиции";
2) в пункте 2 статьи 181, пункте 1 статьи 182 слова "других служб"
исключить.
8. В
Z970206_
Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан от
13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N
23, ст. 335; 1998 г., N 23, ст. 416; 2000 г., N 3—4, ст. 66; N 6, ст. 141;
2001 г., N 8, ст. 53):
1) пункт 3) части второй статьи 65 изложить в следующей редакции:
"3) органы юстиции — по делам о преступлениях, связанных с порядком
исполнения уголовных наказаний;";
2) в статье 137 слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции";
3) в статье 285:
в части второй:
после цифр "332-334," дополнить словами "339 (частью первой),";
слова "358 (частью первой), 359, 360," исключить;
часть шестую изложить в следующей редакции:
"6. Дознание по делам о преступлениях, предусмотренных статьями 358 (частью первой), 359, 360 K970167_ Уголовного кодекса Республики Казахстан, производится возбудившим уголовное дело органом внутренних дел или органом юстиции.".
9. В Закон Республики Казахстан от 30 марта 1999 г. Z990353_ "О порядке и условиях содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 6, ст. 190):
1) в пункте 2 статьи 7 слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции";
2) в статье 46:
пункт 1 после слов "Министра внутренних дел," дополнить словами "Министра юстиции,";
пункт 3:
после слов "Министра внутренних дел," дополнить словами "Министра юстиции,";
после слов "органов внутренних дел," дополнить словами
"уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции,".
Статья 2. До принятия законодательного акта, определяющего статус
работников уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики
Казахстан, приравнять их правовое положение к работникам органов
внутренних дел.

Осы Заң 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2002 года.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Пучкова О.Я.)