Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне темiр жол көлiгi мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2001 жылғы 6 желтоқсан N 260-ІІ
1. Қазақстан Республикасының мына заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Z947000_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 15, 201-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 447-құжат):
17-1-баптың үшiншi бөлiгi алып тасталсын;
2) "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" 1995 жылғы 20 шiлдедегi Z952368_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 13, N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 18, 367-құжат; 1997 ж., N 11, 144-құжат; N 12, 189-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 46-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 20, 717-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; N 10, 244-құжат; N 18, 338-құжат):
154-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Темір жол станциясындағы кеден органдары өз қызметін темір жол станциясымен келiсiлген жұмыс режимiмен жүзеге асырады.";
195-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейтiн тiзбе бойынша ерекше сақтау жағдайларын қажет ететiн (тез бүлiнетiн) тауарларға қатысты кедендiк декларация тапсырудың мерзiмi оларды Қазақстан Республикасының кеден органына табыс еткен күннен бастап үш күннен аспауға тиiс.";
3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 U952707_ заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416, 920-құжаттар; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 13-14, 174-құжат; N 17-18, 245-құжат):
11-баптың 2-тармағының екiншi бөлiгi алып тасталсын;
34-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
4) "Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шiлдедегi Z980272_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 16, 214-құжат; 1999 ж., N 19, 646-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
4-баптың 1-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам железнодорожного транспорта
Закон Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года № 260
Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1) в Закон Республики Казахстан от 21 сентября 1994 г. Z947000_ "О транспорте в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 447):
часть третью статьи 17-1 исключить;
2) в Закон Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 13; № 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст. 180; № 18, ст. 367; 1997 г., № 11, ст. 144; № 12, ст. 189; № 22, ст. 333; 1998 г., № 4, ст. 46; № 24, ст. 436; 1999 г., № 20, ст. 717; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 6, ст. 142; № 10, ст. 244; № 18, ст. 338):
часть первую статьи 154 дополнить предложением следующего содержания:
"Таможенные органы на железнодорожной станции осуществляют свою деятельность в режиме работы, согласованном с железнодорожной станцией.";
часть первую статьи 195 дополнить предложением следующего содержания:
"В отношении товаров, требующих особых условий хранения (скоропортящихся), по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан, срок подачи таможенной декларации не может превышать трех дней с даты их предоставления таможенному органу Республики Казахстан.";
3) в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 г. № 2707 U952707_ "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; 1998 г., № 17-18, ст. 225; № 23, ст. 416, 920; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 17-18, ст. 245):
часть вторую пункта 2 статьи 11 исключить;
пункт 3 статьи 34 исключить;
4) в Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 г. Z980272_ "О естественных монополиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст. 214; 1999 г., № 19, ст. 646; 2000 г., № 3-4, ст. 66):
подпункт 4) пункта 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:

"4) магистральдық темiр жол желiсiнiң қызметi;";
5) 1999 жылғы 1 шiлдедегi K990409_ Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (ерекше бөлiм) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; N 22, 408-құжат):
699-бапта:
тақырыптағы "Жүк жөнелтушiнiң" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Жүк алушы ерекше сақталу жағдайларын қажет ететiн (тез бүлiнетiн) жүктi алу жөнiндегi мiндеттемелердi орындаудан жалтарған кезде, мұндай жүктi сақтау мүмкiн болмаған және оның бүлiнуiне әкеп соғуы ықтимал жағдайда жүк жөнелтушiнiң оған қалай иелiк ету керектiгi жөнiнде нұсқауы болмаса, тасымалдаушының жүктi сатуға құқығы бар.
Жүктi сатудан түскен сома тасымалдаушыға тиесiлi соманы шегергеннен
кейiн нотариустың атына депозит шартымен салынады.";
6) "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" 1999 жылғы 10
желтоқсандағы
Z990493_
Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан
Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1068-құжат):
26-баптың 9) тармақшасының екiншi абзацы "немесе өрт қауiпсiздiгi"
деген сөздерден кейiн "не көлiктегi жүрiс қауiпсiздiгi" деген сөздермен
толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

"4) услуги магистральной железнодорожной сети;";
5) в K990409_ Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 16-17, ст. 642; № 23, ст. 929; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; № 22, ст. 408):
в статье 699:
в заголовке слово "грузоотправителя" исключить;
дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. При уклонении грузополучателя от исполнения обязательств по получению груза, требующего особых условий хранения (скоропортящегося), в отсутствие указаний грузоотправителя о том, как распорядиться таким грузом, когда хранение его невозможно и может привести к его порче, перевозчик имеет право реализовать груз.
Сумма, вырученная от реализации груза, вносится на условиях депозита
на имя нотариуса за вычетом суммы, причитающейся перевозчику.";
6) в Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 г.
Z990493_
"О
труде в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан,
1999 г., № 24, ст. 1068):
абзац второй подпункта 9) статьи 26 после слов "или пожарной
безопасности" дополнить словами ", либо безопасности движения на
транспорте".
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)