Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін қолданысқа енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы N 252 Заңы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы № 414-V Кодексімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР 23.11.2015 № 414-V Кодексімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-бап . Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі , 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 122-бабының 2-тармағын, 204-бабын 239-бабының 1-тармағын, 276-бабы 5-тармағының 5) тармақшасын қоспағанда, ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізілсін.
2-бап . Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі қолданысқа енгізілген кезден бастап Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "Ұжымдық шарттар туралы" 1992 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 16, 442-құжат);
2) "Ұжымдық еңбек даулары мен ереуілдер туралы" 1996 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы,  1996 ж., N 13, 264-құжат);
3) "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1068-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; 2003 ж., N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 24, 149-құжат; 2005 ж., N 24, 121-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 10, 52-құжат; N 15, 92-құжат; 2007 ж., N 3, 20-құжат);
4) "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшіне енгізу туралы" 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1069-құжат);
5) "Қазақстан Республикасындағы әлеуметтік әріптестік туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 22,
409-құжат);
6) "Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы" 2004 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 3-4, 17-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 10, 52-құжат; N 15, 92-құжат);
7) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің»"Ұжымдық шарттар туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшіне енгізу туралы" 1992 жылғы 4 шілдедегі қаулысы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 16, 423-құжат).
3-бап . Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын нормативтік құқықтық актілер Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес келтірілуге тиіс.
Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын нормативтік құқықтық актілер Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес келтірілгенге дейін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне қайшы келмейтін бөлігінде қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О введении в действие Трудового кодекса Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 15 мая 2007 года N 252. Утратил силу Кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 414-V ЗРК
Сноска. Утратил силу Кодексом РК от 23.11.2015 № 414-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 1. Ввести в действие Трудовой кодекс Республики Казахстан по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования, за исключением пункта 2 статьи 122 статьи 204 , пункта 1 статьи 239 , подпункта 5) пункта 5 статьи 276 , которые вводятся в действие с 1 января 2008 года.
Статья 2. Признать утратившими силу с момента введения в действие Трудового кодекса Республики Казахстан следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1) Закон Республики Казахстан от 4 июля 1992 г. "О коллективных договорах" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 16, ст. 422);
2) Закон Республики Казахстан от 8 июля 1996 г. "О коллективных трудовых спорах и забастовках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 13, ст. 264);
3) Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 г. "О труде в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 24, ст. 1068; 2001 г., N 23, ст. 309; 2003 г., N 18, ст. 142; 2004 г., N 24, ст. 149; 2005 г., N 24, ст. 121; 2006 г., N 3, ст. 22; N 10, ст. 52; N 15, ст. 92; 2007 г., N 3, ст. 20);
4) Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 24, ст. 1069);
5) Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 г. "О социальном партнерстве в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 22, ст. 409);
6) Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2004 г. "О безопасности и охране труда" (Ведомости Парламента Республики Казахстан 2004 г., N 3-4, ст. 17; 2006 г., N 3, ст. 22; N 10, ст. 52; N 15, ст. 92);
7) Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 4 июля 1992 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О коллективных договорах" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 16, ст. 423).
Статья 3. Нормативные правовые акты, действующие на территории Республики Казахстан, подлежат приведению в соответствие с Трудовым кодексом Республики Казахстан.
До приведения нормативных правовых актов, действующих на территории Республики Казахстан, в соответствие с Трудовым кодексом Республики Казахстан нормативные правовые акты Республики Казахстан применяются в части, не противоречащей Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан