Санкт-Петербург қаласында (Ресей Федерациясы) 2002 жылғы 7 маусымда қол қойылған Шанхай ынтымақтастық ұйымының хартиясына өзгерістер енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 5 қаңтардағы N 118-IV Заңы
Санкт-Петербург қаласында (Ресей Федерациясы) 2002 жылғы 7 маусымда қол қойылған Шанхай ынтымақтастық ұйымының хартиясына өзгерістер енгізу туралы Шанхайда 2006 жылғы 15 маусымда қол қойылған хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                    Н. Назарбаев
Санкт-Петербург қаласында (Ресей Федерациясы)
2002 жылғы 7 маусымда қол қойылған Шанхай ынтымақтастық
ұйымының хартиясына өзгерістер енгізу туралы
ХАТТАМА
Ресми куәландырылған мәтін
Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер (бұдан әрі - ШЫҰ немесе Ұйым) төмендегілер туралы осы Хаттаманы жасады:
1-бап
ШЫҰ Хартиясының 11-бабының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Хатшылық ШЫҰ-ның негізгі тұрақты жұмыс істейтін атқарушы органы болып табылады және Ұйымның қызметін үйлестіруді, ақпараттық-талдауды, құқықтық және ұйымдық-техникалық жағынан қамтамасыз етуді жүзеге асырады, ШЫҰ шеңберінде ынтымақтастықты және Ұйымның халықаралық байланыстарын дамыту жөнінде ұсыныстарды әзірлейді, ШЫҰ органдары шешімдерінің орындалуын бақылайды".
2-бап
ШЫҰ Хартиясының 11-бабының екінші, үшінші, төртінші, алтыншы және жетінші абзацтарындағы "Атқарушы хатшы" деген сөздер "Бас хатшы" деген сөздермен тиісті септікте ауыстырылсын.
3-бап
Осы Хаттама ШЫҰ Хартиясының 21-бабында көзделген тәртіппен күшіне енеді.
Шанхай қаласында 2006 жылғы 15 маусымда орыс және қытай тілдерінде бір түпнұсқа данада жасалды және де екі мәтіннің күші бірдей.
Қазақстан Республикасы үшін
Қытай Халық Республикасы үшін
Қырғыз Республикасы үшін
Ресей Федерациясы үшін
Тәжікстан Республикасы үшін
Өзбекстан Республикасы үшін
2006 жылғы 15 маусымда Шанхай қаласында жасалған 2002 жылғы 7 маусымда Санкт Петербург қаласында ШЫҰ Хартиясына өзгерістер енгізу туралы Хаттаманың бұл көшірмесінің дәлдігін куәландырамын.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
Жалпыазиялық ынтымақтастық
департаментінің
Басқарма бастығы                                 Қ. Тумыш

О ратификации Протокола о внесении изменений в Хартию Шанхайской организации сотрудничества, подписанную 7 июня 2002 года в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация)
Закон Республики Казахстан от 5 января 2009 года N 118-IV
Ратифицировать Протокол о внесении изменений в Хартию Шанхайской организации сотрудничества, подписанную 7 июня 2002 года в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация), подписанный в Шанхае 15 июня 2006 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Хартию Шанхайской
организации сотрудничества, подписанную 7 июня 2002 года
в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация)
Официально
заверенный
текст
Государства-члены Шанхайской организации сотрудничества (далее - ШОС или Организация) заключили настоящий Протокол о нижеследующем:
Статья 1
Первый абзац статьи 11 Хартии ШОС изложить в следующей редакции:
"Секретариат является основным постоянно действующим исполнительным органом ШОС и осуществляет координацию, информационно-аналитическое, юридическое и организационно-техническое обеспечение деятельности Организации, разрабатывает предложения по развитию сотрудничества в рамках ШОС и международных связей Организации, контролирует выполнение решений органов ШОС".
Статья 2
Во втором, третьем, четвертом, шестом и седьмом абзацах статьи 11 Хартии ШОС слова "Исполнительный секретарь" заменить на слова "Генеральный секретарь" в соответствующем падеже.
Статья 3
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном в статье 21 Хартии ШОС.
Совершено в городе Шанхае 15 июня 2006 года в одном подлинном экземпляре на русском и китайском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан
За Китайскую Народную Республику
За Кыргызскую Республику
За Российскую Федерацию
За Республику Таджикистан
За Республику Узбекистан
Настоящим удостоверяю, что прилагаемый текст является аутентичной копией Протокола о внесении изменений в Хартию Шанхайской организации сотрудничества, подписанную 7 июня 2002 года в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация), принятого Советом глав государств-членов Шанхайской организации сотрудничества 15 июня 2006 года в городе Шанхае. Подлинный экземпляр вышеупомянутого Протокола хранится в Секретариате Шанхайской организации сотрудничества.
Референт 1-й категории                      Р. Умаров
Настоящим удостоверяю, что данный текст является верной копией с заверенной копии Протокола о внесении изменений в Хартию Шанхайской организации сотрудничества, подписанную 7 июня 2002 года в городе Санкт-Петербурге (Российская Федерация), совершенного в городе Шанхае 15 июня 2006 года.
Начальник Управления
Международно-правового департамента
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан                       Ж. Бухбантаев