1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі, ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың мәртебесі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 1 маусымдағы № 287-IV Заңы.
2009 жылғы 21 мамырда Астанада жасалған 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі, ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың мәртебесі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі,
ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен
олардың мәртебесі туралы келісімге өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
хаттама
(2010 жылғы 29 шілдеде күшіне енді - Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені, 2018 ж., № 3, 20-құжат)
Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы, бұдан әрі Тараптар деп аталады,
1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Байқоңыр қаласының мәртебесі, ондағы атқарушы өкімет органдарын құрудың тәртібі мен олардың мәртебесі туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 24-бабына сәйкес,
"Байқоңыр" кешенінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі ынтымақтастықты бұдан әрі нығайтуға ұмтылысты растай отырып,
екі мемлекеттің мүдделерін өзара құрметтеу қағидатына сүйене отырып,
мына төмендегілер жайында келісімге келді:
1-бап
Келісімнің 13-бабына мынадай өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақта "басқа да банктері" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға құқығы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 2-тармақта:
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Байқоңыр қаласының аумағында жұмыс істейтін шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға құқығы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары өз қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.";
үшінші абзац алынып тасталсын;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Байқоңыр қаласының аумағында Қазақстан Республикасы банктерінің және шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға құқығы бар заңды тұлғаларының қызметін қадағалауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының уәкілетті органдары жүзеге асырады.".

О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года
Закон Республики Казахстан от 1 июня 2010 года № 287-IV.
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года, совершенный в Астане 21 мая 2009 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
Протокол
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города
Байконур, порядке формирования и статусе его органов
исполнительной власти от 23 декабря 1995 года
(* Вступил в силу 29 июля 2010 года -
Бюллетень международных договоров РК 2018 г., № 3, ст. 20)
Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в соответствии со статьей 24 Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе города Байконур, порядке формирования и статусе его органов исполнительной власти от 23 декабря 1995 года (далее - Соглашение),
подтверждая стремление к дальнейшему укреплению сотрудничества по обеспечению функционирования комплекса "Байконур",
исходя из принципа взаимного уважения интересов двух государств,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в статью 13 Соглашения следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 дополнить словами ", а также юридическими лицами Республики Казахстан, имеющими право на организацию обменных операций с иностранной валютой";
2) в пункте 2:
после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"Юридические лица Республики Казахстан, имеющие право на организацию обменных операций с иностранной валютой, функционирующие на территории города Байконур, осуществляют свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
абзац третий исключить;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Надзор за деятельностью банков и юридических лиц Республики Казахстан, имеющих право на организацию обменных операций с иностранной валютой на территории города Байконур, осуществляется уполномоченными органами Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".

2-бап
Осы Хаттама, Тараптардың хаттаманың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күннен бастап күшіне енеді және Келісіммен бір мезгілде қолданылуын тоқтатады.
Астана қаласында 2009 жылғы 21 мамырда әрқайсысы екі дана етіп қазақ және орыс тілдерінде жасалды, екі мәтіннің де күші бірдей.
Қазақстан Республикасы
Ресей Федерациясы
үшін
үшін

Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и прекращает действие одновременно с Соглашением.
Совершено в городе Астана 21 мая 2009 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан
За Российскую Федерацию