2017 - 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2016 жылғы 29 қарашадағы № 25-VІ ҚРЗ.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
1-бап. 2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 9 609 031 675 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 4 810 958 061 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 140 197 027 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 604 797 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 4 656 271 790 мың теңге;
2) шығындар – 10 699 154 559 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 200 057 736 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 282 483 824 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 82 426 088 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 195 718 279 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 195 718 279 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 485 898 899 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 2,9 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 485 898 899 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 40 024 295 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 6 455 965 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.
Ескерту. 2-бап жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2017 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
Ескерту. 3-бапқа өзгеріс енгізілді - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемдерi 236 808 019 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 93 073 240 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 28 977 170 мың теңге;
Алматы қаласынан – 95 217 756 мың теңге;
Астана қаласынан – 19 539 853 мың теңге.
4-1-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен трансферттердің түсімдері "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты 4 898 537 мың теңге сомасында көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен көрсетілген трансферттер сомаларының республикалық бюджетке түсімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

О республиканском бюджете на 2017 - 2019 годы
Закон Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года № 25-VІ ЗРК.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2017.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 609 031 675 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 810 958 061 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 140 197 027 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 604 797 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 656 271 790 тысяч тенге;
2) затраты – 10 699 154 559 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 200 057 736 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 282 483 824 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 82 426 088 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 195 718 279 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 195 718 279 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 1 485 898 899 тысяч тенге, или 2,9 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 485 898 899 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 40 024 295 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 6 455 965 тысяч тенге.
Сноска. Статья 2 в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2017 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Сноска. Статья 3 с изменением, внесенным Законом РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 4. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 236 808 019 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 93 073 240 тысяч тенге;
Мангистауской – 28 977 170 тысяч тенге;
города Алматы – 95 217 756 тысяч тенге;
города Астаны – 19 539 853 тысяч тенге.
Статья 4-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" в сумме 4 898 537 тысяч тенге.
Поступления в республиканский бюджет указанных сумм трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.

Ескерту. Заң 4-1-баппен толықтырылды - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 880 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
6-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға нысаналы трансферт 1 534 565 234 мың теңге сомасында көзделсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансфертті бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 6-бап жаңа редакцияда - ҚР 20.02.2017 № 46-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансфертті бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
7-бап. 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 24 459 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 12 802 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 28 148 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 269 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 24 459 теңге болып белгiленсiн.
2017 жылғы 1 шілдеден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері – 14 466 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 31 245 теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 7-бапқа өзгеріс енгізілді - ҚР 20.02.2017 № 46-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдері мен еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат олардың мөлшерін:
2017 жылғы 1 қаңтардан бастап тоғыз пайызға;
2017 жылғы 1 шілдеден бастап он бір пайызға көтеру ескеріле отырып көзделді деп белгіленсін.
Ескерту. 8-бап жаңа редакцияда - ҚР 20.02.2017 № 46-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-бап. 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
10-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемдерi 1 488 290 236 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:

Сноска. Закон дополнен статьей 4-1 в соответствии с Законом РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 880 000 000 тысяч тенге.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 534 565 234 тысячи тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Распределение и (или) порядок использования целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 6 в редакции Закона РК от 20.02.2017 № 46-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 7. Установить с 1 января 2017 года:
1) минимальный размер заработной платы – 24 459 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 12 802 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 28 148 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 269 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 24 459 тенге.
Установить с 1 июля 2017 года:
1) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 14 466 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 31 245 тенге.
Сноска. Статья 7 с изменением, внесенным Законом РК от 20.02.2017 № 46-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 8. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров:
с 1 января 2017 года на девять процентов;
с 1 июля 2017 года на одиннадцать процентов.
Сноска. Статья 8 в редакции Закона РК от 20.02.2017 № 46-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 9. Установить с 1 января 2017 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 1 488 290 236 тысяч тенге, в том числе:

Ақмола облысына – 98 876 923 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 52 075 219 мың теңге;
Алматы облысына – 149 323 221 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 154 177 713 мың теңге;
Жамбыл облысына – 148 950 489 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 47 523 970 мың теңге;
Қарағанды облысына – 98 979 375 мың теңге;
Қызылорда облысына – 130 493 866 мың теңге;
Қостанай облысына – 103 540 487 мың теңге;
Павлодар облысына – 43 979 033 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 91 616 267 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына – 368 753 673 мың теңге.
11-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге;
2) халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге;
2-1) ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2-2) ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға;
2-3) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға;
2-4) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
2-5) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
3) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
4) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
5) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
6) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
8) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
9) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
10) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге;
11) жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге;
12) саламатты өмір салтын насихаттауға;
13) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
14) амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға;

Акмолинской – 98 876 923 тысяч тенге;
Актюбинской – 52 075 219 тысяч тенге;
Алматинской – 149 323 221 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской – 154 177 713 тысяч тенге;
Жамбылской – 148 950 489 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 47 523 970 тысяч тенге;
Карагандинской – 98 979 375 тысяч тенге;
Кызылординской – 130 493 866 тысяч тенге;
Костанайской – 103 540 487 тысяч тенге;
Павлодарской – 43 979 033 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 91 616 267 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 368 753 673 тысяч тенге.
Статья 11. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2017 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
2-1) материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
2-2) обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел;
2-3) увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
2-4) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
2-5) субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
3) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
4) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
5) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
6) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
7) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
8) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
9) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
10) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
11) оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне;
12) пропаганду здорового образа жизни;
13) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
14) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне;

15) алып тасталды - ҚР 13.11.2017 № 109-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен;
16) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
17) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
18) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
19) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
20) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
21) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
22) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
23) "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялауға;
24) бензин мен дизель отынына акциздердің жоғарылатылған мөлшерлемелерінің кезеңін қысқарту нәти68жесіндегі шығындарды өтеуге 2017 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне осы баптың бірінші бөлігінің 814), 18) және 19) тармақшаларында көрсетілген, 2017 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 11-бапқа өзгерістер енгізілді - ҚР 20.02.2017 № 46-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2017 № 109-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңдарымен.
12-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің шығыстары шеңберінде тұрғын үй құрылыс жинақтарына салымдар бойынша өтемақы төлеуге "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына аудару үшін 11 495 298 мың теңге мөлшерінде қаражат көзделсін.
Ескерту. 12-бап жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-1-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің шығыстары шеңберінде салымшыларға алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беруге "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру үшін 8 000 000 мың теңге мөлшерінде қаражат көзделсін.
Ескерту. Заң 12-1-баппен толықтырылды - ҚР 20.02.2017 № 46-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

15) исключен Законом РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017);
16) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
17) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
18) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;
19) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
20) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
21) изъятие земельных участков для государственных нужд;
22) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
23) субсидирование процентных ставок по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
24) компенсацию потерь в результате сокращения периода повышенных ставок акцизов на бензин и дизельное топливо.
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2017 год, указанных в подпунктах 8) – 14), 18) и 19) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 11 с изменениями, внесенными законами РК от 20.02.2017 № 46-VI (вводится в действие с 01.01.2017); от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 12. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год в рамках расходов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан средства в размере 11 495 298 тысяч тенге для перечисления акционерному обществу "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" на выплату компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения.
Сноска. Статья 12 в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 12-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год в рамках расходов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан средства в размере 8 000 000 тысяч тенге для бюджетного кредитования акционерного общества "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов вкладчикам.
Сноска. Закон дополнен статьей 12-1 в соответствии с Законом РК от 20.02.2017 № 46-VI (вводится в действие с 01.01.2017).

13-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыс орталықтарында, Астана, Алматы, Түркістан, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2017 жылға кредиттер сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
14-бап. Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға арналған қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
14-1-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Заң 14-1-баппен толықтырылды - ҚР 20.02.2017 № 46-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
15-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2017 жылға арналған резервi 66 026 099 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 15-бап жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-бап. Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 1 154 797 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 8 706 520 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 16-бап жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-1-бап. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 50 108 098 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Заң 16-1-баппен толықтырылды - ҚР 20.02.2017 № 46-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
17-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 576 831 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 17-бап жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-бап. 2017 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 1 500 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
19-бап. 2017 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 11 100 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.

Статья 13. Распределение сумм кредитов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Астане, Алматы, Туркестане, Семее и моногородах на 2017 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 14. Распределение и (или) порядок использования средств на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 14-1. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных товариществу с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 14-1 в соответствии с Законом РК от 20.02.2017 № 46-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 15. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2017 год в сумме 66 026 099 тысяч тенге.
Сноска. Статья 15 в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 16. Учесть, что в составе затрат Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 8 706 520 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 1 154 797 тысяч тенге.
Сноска. Статья 16 в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 16-1. Учесть, что в составе затрат Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 50 108 098 тысяч тенге.
Сноска. Закон дополнен статьей 16-1 в соответствии с Законом РК от 20.02.2017 № 46-VI (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 17. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год 576 831 тысячу тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Сноска. Статья 17 в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 18. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2017 году в размере 1 500 000 000 тысяч тенге.
Статья 19. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2017 года в размере 11 100 000 000 тысяч тенге.

Ескерту. 19-бап жаңа редакцияда - ҚР 13.11.2017 № 109-VI Заңымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
20-бап. 2017 жылға мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi
107 616 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
21-бап. 2017 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 1 578 982 955 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
22-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2017 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.

Сноска. Статья 19 в редакции Закона РК от 13.11.2017 № 109-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Статья 20. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2017 год в размере 107 616 000 тысяч тенге.
Статья 21. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан на 2017 год, в размере 1 578 982 955 тысяч тенге.
Статья 22. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.

327 614
005
Шетелдік іссапарлар
3 286 288
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
101 005
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
47 289 182
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
375 021
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
15 282 613
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 833 257
020
Орталық Азия елдерінде гендермен байланысты тұрақты даму мақсаттарының ұлттандыруына жәрдем көрсету
60 345
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
77 580 519
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
69 869 997
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
25 200
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
12 614
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
268 559
067
Саяси партияларды қаржыландыру
5 328 114
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
1 047 052
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
110 000
094
Мемлекеттік активтерді басқару
918 983
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 901 556
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 993 563
217
Ғылымды дамыту
27 907 993
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 566 841
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 566 841
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
39 394 365
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 967 787
209
Тұрғын-үй құрылыс жинақтарына салымдар бойынша өтемақылар төлеу
11 495 298
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
17 641 154
232
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
290 126
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі

327 614
005
Заграничные командировки
3 286 288
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
101 005
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
47 289 182
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
375 021
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
15 282 613
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 833 257
020
Содействие национализации гендерно-связанных Целей устойчивого развития в странах Центральной Азии
60 345
217
Министерство финансов Республики Казахстан
77 580 519
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
69 869 997
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
25 200
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
12 614
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
268 559
067
Финансирование политических партий
5 328 114
072
Реформирование системы налогового администрирования
1 047 052
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
110 000
094
Управление государственными активами
918 983
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 901 556
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 993 563
217
Развитие науки
27 907 993
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 566 841
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 566 841
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
39 394 365
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
9 967 787
209
Выплата компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения
11 495 298
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
17 641 154
232
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
290 126
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан

42 540 997
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
18 325 879
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
962 297
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
105 600
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
623 475
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
394 085
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
19 489 980
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
1 885 481
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
754 200
246
Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
1 612 248
001
Дін істері және азаматтық қоғам саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 075 472
002
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
536 776
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 795 354
001
Қорғаныс, аэроғарыш өнеркәсібі және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық
2 531 242
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
1 264 112
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 389 378
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 235 615

42 540 997
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
18 325 879
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
962 297
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
105 600
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
623 475
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
394 085
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
19 489 980
081
Обеспечение представления статистической информации
1 885 481
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
754 200
246
Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
1 612 248
001
Формирование государственной политики в сфере религий и гражданского общества
1 075 472
002
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
536 776
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 795 354
001
Формирование и реализация политики государства в сфере оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), мобилизационной подготовки и мобилизации, формирование и развитие государственного материального резерва, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа
2 531 242
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
1 264 112
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 389 378
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 235 615

167 150 712
059
Аурулар диагностикасының және емдеудің жоғары технологиялық әдістерінің әлеуетін арттыру және енгізу
130 844
061
Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділікті, сапаны, экономикалық тиімділікті және қаржылық қорғауды жақсарту
78 533
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
139 970
069
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
143 520
070
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
13 546 932
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
12 606 322
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
12 606 322
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 129 164 986
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
2 127 964 986
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
3 750 632
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
2 104 049 305
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
96 240
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
197 780
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
2 176 167
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
9 882 010
068
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасын іске асыру
7 812 852
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
1 200 000
094
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 200 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
194 791 351
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
194 791 351
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 822 577
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй және жатақхана құрылысына нысаналы даму трансферттері
11 497 328
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
105 874 791
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру

167 150 712
059
Повышение потенциала и внедрение высокотехнологичных методов диагностики и лечения заболеваний
130 844
061
Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты
78 533
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
139 970
069
Прикладные научные исследования в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
143 520
070
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
13 546 932
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
12 606 322
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
12 606 322
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 129 164 986
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
2 127 964 986
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
3 750 632
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
2 104 049 305
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
96 240
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
197 780
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
2 176 167
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
9 882 010
068
Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 812 852
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
1 200 000
094
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
194 791 351
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
194 791 351
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 822 577
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
11 497 328
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
105 874 791
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года

5 559 671
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
41 133 326
224
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
41 133 326
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98 113 996
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
87 113 884
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
60 000 000
264
Облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
27 113 884
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
11 000 112
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
11 000 112
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 000 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
10 000 000
240
Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек "ҰБХ" АҚ кредиттеу
10 000 000
12
Көлiк және коммуникация
18 600 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
18 600 000
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның кредиттеу "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
18 600 000
13
Басқалар
109 076 831
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
576 831
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
576 831
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
105 500 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстан Даму Банкі" АҚ кейіннен кредит беру жолымен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ арқылы кредит беру
80 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу

5 559 671
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
41 133 326
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
41 133 326
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98 113 996
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
87 113 884
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
60 000 000
264
Кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
27 113 884
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
11 000 112
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
11 000 112
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 000 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
10 000 000
240
Кредитование АО "НУХ "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц – покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
10 000 000
12
Транспорт и коммуникации
18 600 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
18 600 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
18 600 000
13
Прочие
109 076 831
217
Министерство финансов Республики Казахстан
576 831
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
576 831
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
105 500 000
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы
80 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики

7 675 063
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
14 967 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 000 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
20 000 000
238
"ҚДБ-Лизинг" АҚ арқылы өңдеу өнеркәсібі мен инфрақұрылым жобаларын лизингтік қаржыландыруды іске асыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайтумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
20 000 000
12
Көлiк және коммуникация
31 904 595
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
3 469 905
079
"Астана халықаралық әуежайы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
3 469 905
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
10 074 731
004
Цифрлық телерадиохабарды енгізу және дамыту үшін "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
10 074 731
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
18 359 959
003
"Ғарыштық техника және технологияларды әзірлеу және сынау ғылыми-эксперименталдық лабораторияны құру" жобасы бойынша "Ғарыштық техника және технологиялар институты" ЕЖШС жарғылық капиталын кейіннен ұлғайту үшін "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
299 900
007
Нысаналы ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ Құрастырма-сынақ кешенін салу үшін "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
18 060 059
13
Басқалар
88 452 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
13 900 000
214
Отандық экспорттаушыларды қолдау үшін "ҚазЭкспортГарант" экспорттық-кредиттік сақтандыру корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
13 900 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
74 552 000
049
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
74 552 000
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Атауы
Cомасы, мың теңге
V. Бюджет тапшылығы
-1 485 898 899
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
1 485 898 899

7 675 063
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
14 967 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 000 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
20 000 000
238
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Банк развития Казахстана" для реализации лизингового финансирования проектов обрабатывающей промышленности и инфраструктуры через АО "БРК-Лизинг"
20 000 000
12
Транспорт и коммуникации
31 904 595
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
3 469 905
079
Увеличение уставного капитала АО "Международный аэропорт Астана"
3 469 905
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
10 074 731
004
Увеличение уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" для внедрения и развития цифрового телерадиовещания
10 074 731
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
18 359 959
003
Увеличение уставного капитала АО "Национальный центр космических исследований и технологий" для последующего увеличения уставного капитала ДТОО "Институт космической техники и технологий" по проекту "Создание научно-экспериментальной лаборатории разработки и испытания космической техники и технологий"
299 900
007
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары" на создание целевых космических систем, технологий и их использование, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса
18 060 059
13
Прочие
88 452 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
13 900 000
214
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортно-кредитная страховая корпорация "КазЭкспортГарант" для поддержки отечественных экспортеров
13 900 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
74 552 000
049
Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
74 552 000
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов
0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
V. Дефицит бюджета
-1 485 898 899
VI. Финансирование дефицита бюджета
1 485 898 899
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Закону Республики Казахстан

208 509
005
Шетелдік іссапарлар
3 509 000
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
101 005
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
46 314 165
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
428 426
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
16 011 858
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 558 737
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
77 635 462
001
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
66 658 731
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
39 196
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
13 762
067
Саяси партияларды қаржыландыру
5 647 901
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
4 257 265
094
Мемлекеттік активтерді басқару
1 018 607
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
27 024 444
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 947 594
217
Ғылымды дамыту
22 076 850
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
9 669 013
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
9 669 013
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
1 163 557
001
Мәдениет және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 163 557
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 539 995
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 539 995
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
9 120 762
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 120 762
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
65 156 834
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

208 509
005
Заграничные командировки
3 509 000
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
101 005
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
46 314 165
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
428 426
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
16 011 858
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 558 737
217
Министерство финансов Республики Казахстан
77 635 462
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
66 658 731
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
39 196
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
13 762
067
Финансирование политических партий
5 647 901
072
Реформирование системы налогового администрирования
4 257 265
094
Управление государственными активами
1 018 607
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
27 024 444
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 947 594
217
Развитие науки
22 076 850
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
9 669 013
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
9 669 013
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
1 163 557
001
Формирование государственной политики в сфере культуры и спорта
1 163 557
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 539 995
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 539 995
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
9 120 762
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций
9 120 762
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
65 156 834
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства

194 271
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
8 064 557
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
488 628
224
Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
650 926
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
30 346 647
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
530 667
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 768 748
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
28 047 232
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
16 930 751
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 295 463
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 403 972
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
7 733
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 745 515
040
Спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
7 045
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
10 471 023
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
10 436
048
Техникалық реттеу және метрология саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
10 436
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
189 476
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы, кәсіпкерлік, тұрғын үй шаруашылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
189 476
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
33 404
005
Ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
33 404
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
443 476
017
Сот кадрларына жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, қайта даярлау және біліктілігін арттыру
443 476
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
927 189
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
927 189
623
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
1 973 421
002
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру

194 271
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
8 064 557
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
488 628
224
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования
650 926
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
30 346 647
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
530 667
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 768 748
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
28 047 232
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
16 930 751
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 295 463
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 403 972
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
7 733
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
3 745 515
040
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области спорта
7 045
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
10 471 023
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
10 436
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии
10 436
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
189 476
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства
189 476
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
33 404
005
Переподготовка и повышение квалификации кадров в космической отрасли
33 404
501
Верховный Суд Республики Казахстан
443 476
017
Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров
443 476
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
927 189
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
927 189
623
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
1 973 421
002
Повышение квалификации государственных служащих

2 255 914
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
9 877 260
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
206 980
068
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасын іске асыру
8 102 227
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
1 200 000
094
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 200 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
85 315 677
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
85 315 677
085
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
47 000 000
086
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
38 315 677
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
85 462 624
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2 446 868
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар өткізу
207 878
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
2 238 990
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
37 119 165
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
21 967
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
814 548
022
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
416 878
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
20 548 058
035
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
261 770
036
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
15 055 944
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
219 114
088
Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру мен оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету
219 114
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
44 237 861
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
44 237 861
246
Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
774 947
003
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
697 727
005
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар өткізу
77 220
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы

2 255 914
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
9 877 260
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
206 980
068
Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
8 102 227
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
1 200 000
094
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
85 315 677
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
85 315 677
085
Реализация мероприятий в сфере жилищного хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
47 000 000
086
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
38 315 677
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
85 462 624
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
2 446 868
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
207 878
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
2 238 990
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
37 119 165
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
21 967
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
814 548
022
Прикладные научные исследования
416 878
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
20 548 058
035
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
261 770
036
Развитие спорта высших достижений
15 055 944
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
219 114
088
Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке
219 114
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
44 237 861
003
Проведение государственной информационной политики
44 237 861
246
Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
774 947
003
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
697 727
005
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
77 220
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан

2 614 354
204
Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау
2 198 565
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
3 261 870
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
38 498 692
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
645 000
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
29 047 716
087
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
8 805 976
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
8 788 143
012
Жұмылдыру дайындығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
8 788 143
14
Борышқа қызмет көрсету
490 475 008
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
490 475 008
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
490 475 008
15
Трансферттер
1 573 345 504
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
1 573 345 504
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар
1 573 345 504
III. Таза бюджеттік кредит беру
89 749 507
Бюджеттік кредиттер
219 152 274
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
99 362 522
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
88 362 410
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
60 000 000
264
Облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
28 362 410
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
11 000 112
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
11 000 112
12
Көлiк және коммуникация
19 500 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
19 500 000
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның кредиттеу "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
19 500 000
13
Басқалар
100 289 752
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
689 752
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
689 752
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
96 600 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстан Даму Банкі" АҚ кейіннен кредит беру жолымен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ арқылы кредит беру

2 614 354
204
Создание условий для привлечения инвестиций
2 198 565
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
3 261 870
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
38 498 692
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
645 000
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
29 047 716
087
Реализация мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
8 805 976
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
8 788 143
012
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
8 788 143
14
Обслуживание долга
490 475 008
217
Министерство финансов Республики Казахстан
490 475 008
013
Обслуживание правительственного долга
490 475 008
15
Трансферты
1 573 345 504
217
Министерство финансов Республики Казахстан
1 573 345 504
400
Субвенции областным бюджетам
1 573 345 504
III. Чистое бюджетное кредитование
89 749 507
Бюджетные кредиты
219 152 274
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
99 362 522
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
88 362 410
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
60 000 000
264
Кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
28 362 410
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
11 000 112
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
11 000 112
12
Транспорт и коммуникации
19 500 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
19 500 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
19 500 000
13
Прочие
100 289 752
217
Министерство финансов Республики Казахстан
689 752
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
689 752
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
96 600 000
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы

225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгi
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100
Дарынды балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
052
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету
102
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
104
Онкологиялық аурулармен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсету
109
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
112
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Халыққа аудандық маңызы бар және ауыл және амбулаториялық-емханалық көмектің денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмек көрсетуі
053
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету және инфрақұрылымды дамыту
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
104
Санитариялық авиация түрінде жедел медициналық көмек көрсету
105
Қанды, оның құрамдарын және препараттарды өндіру бойынша қызмет көрсету
106
Саламатты өмір салтын насихаттау
107
Инновациялық медициналық технологияларды қолдану арқылы медициналық көмек көрсету
070
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
052
Обеспечение населения медицинской помощью в рамках Единой национальной системы здравоохранения
102
Оказание специализированной медицинской помощи
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи
104
Оказание медицинской помощи онкологическим больным
109
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне
112
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на пропаганду здорового образа жизни
114
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи
053
Обеспечение населения медицинской помощью, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, и развитие инфраструктуры
100
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне
102
Оказание специализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
104
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
105
Оказание услуг по производству крови, ее компонентов и препаратов
106
Пропаганда здорового образа жизни
107
Оказание медицинской помощи с применением инновационных медицинских технологий
070
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
102
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
106
Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар

027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
102
Надбавки к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
106
Государственное базовое пособие по возрасту
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия

109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар

109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
"2017 – 2019 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 25-VI ҚРЗ Заңына
6-ҚОСЫМША
2017 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов
143
Специальные государственные пособия
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2017 - 2019 годы"
от 29 ноября 2016 года № 25-VI ЗРК
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местных бюджетов на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Проведение патологоанатомического вскрытия
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь