"2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2020 жылғы 3 қарашадағы № 372-VI ҚРЗ
1-бап. "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2019 ж., № 23, 95-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 және 2-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 11 906 910 617 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 5 560 089 549 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 976 507 201 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 512 099 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 5 367 801 768 мың теңге;
2) шығындар – 13 940 996 141 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 228 577 512 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 338 266 437 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 109 688 925 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 196 122 297 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 196 122 297 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 2 458 785 333 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 3,5 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -7 776 582 201 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 11,1 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 458 785 333 мың теңге.
2-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 47 288 575 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 8 302 057 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.";
2) мынадай мазмұндағы 5-1-баппен толықтырылсын:
"5-1-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдері төтенше жағдай режимінің енгізілуіне байланысты 160 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
3) 6-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"6-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт мөлшері 4 770 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.";

О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы"
Закон Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 372-VI ЗРК
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2019 г., № 23, cт.95) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 906 910 617 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 560 089 549 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 976 507 201 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 512 099 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 367 801 768 тысяч тенге;
2) затраты – 13 940 996 141 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 228 577 512 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 338 266 437 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 109 688 925 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 196 122 297 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 196 122 297 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 458 785 333 тысяч тенге, или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -7 776 582 201 тысячи тенге, или 11,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 458 785 333 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 47 288 575 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 8 302 057 тысяч тенге.";
2) дополнить статьей 5-1 следующего содержания:
"Статья 5-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы в связи с введением режима чрезвычайного положения в сумме 160 000 000 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 6 изложить в следующей редакции:
"Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 4 770 000 000 тысяч тенге.";

4) 7-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленсін.";
5) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат олардың мөлшерлерін:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 7 пайызға;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап 5 пайызға көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.";
6) 11-бапта:
бірінші бөлікте:
мынадай мазмұндағы 1-1), 5-1), 6-1), 7-1), 7-2), 7-3), 7-4) және 7-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"1-1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;";
"5-1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;";
"6-1) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;";
"7-1) басым дақылдар өндіруді субсидиялауға;
7-2) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
7-3) төтенше жағдай кезеңінде қоғамдық тәртіпті сақтауды күшейтілген режимде қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;
7-4) коронавируспен (COVID-19) күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған ішкі істер органдарының қызметкерлеріне үстемеақы төлеуге;
7-5) COVID-19 коронавирус инфекциясының таралуына байланысты қызмет атқарудың ерекше режимі кезеңіндегі жұмысы үшін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;";
8) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 30-1), 30-2), 31-1), 33-1), 33-2), 33-3) және 34-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"30-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
30-2) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;";
"31-1) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;";
"33-1) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдендіруге;

4) статью 7 дополнить частью второй следующего содержания:
"Установить с 1 апреля 2020 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.";
5) статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров:
с 1 января 2020 года на 7 процентов;
с 1 апреля 2020 года на 5 процентов.";
6) в статье 11:
в части первой:
дополнить подпунктами 1-1), 5-1), 6-1), 7-1), 7-2), 7-3), 7-4) и 7-5) следующего содержания:
"1-1) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;";
"5-1) субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;";
"6-1) субсидирование развития семеноводства;";
"7-1) субсидирование производства приоритетных культур;
7-2) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
7-3) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения;
7-4) выплату надбавок сотрудникам органов внутренних дел, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом (COVID-19);
7-5) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел за работу в период особого режима несения службы, связанного с распространением коронавирусной инфекции COVID-19;";
подпункт 8) исключить;
дополнить подпунктами 30-1), 30-2), 31-1), 33-1), 33-2), 33-3) и 34-1) следующего содержания:
"30-1) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
30-2) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;";
"31-1) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;";
"33-1) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;

33-2) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге;
33-3) Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге;";
"34-1) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;";
екінші бөліктегі "8)," деген цифр алып тасталсын;
7) мынадай мазмұндағы 13-1-баппен толықтырылсын:
"13-1-бап. Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
8) 15, 16, 17 және 18-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"15-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылға арналған резерві 316 100 323 мың теңге сомасында бекітілсін.
16-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 2 512 099 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 715 640 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
17-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 42 965 019 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
18-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшін 647 259 мың теңге көзделсін.";
9) мынадай мазмұндағы 18-1-баппен толықтырылсын:
"18-1-бап. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген қаражат жөніндегі, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлғалардың тізбесі және берешек көлемдері жөніндегі талаптары тоқтатылады деп белгіленсін.";
10) 21, 22 және 23-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"21-бап. 2020 жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 15 500 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
22-бап. 2020 жылға мемлекеттің кепілгерлік беру лимиті 442 276 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
23-бап. 2020 жылға Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиті 2 344 382 123 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";

33-2) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
33-3) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан;";
"34-1) изъятие земельных участков для государственных нужд;";
в части второй цифру "8)," исключить;
7) дополнить статьей 13-1 следующего содержания:
"Статья 13-1. Распределение средств на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
8) статьи 15, 16, 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"Статья 15. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2020 год в сумме 316 100 323 тысяч тенге.
Статья 16. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 715 640 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 512 099 тысяч тенге.
Статья 17. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 42 965 019 тысяч тенге.
Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год 647 259 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.";
9) дополнить статьей 18-1 следующего содержания:
"Статья 18-1. Установить, что с 1 января 2020 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2020 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.";
10) статьи 21, 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"Статья 21. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2020 года в размере 15 500 000 000 тысяч тенге.
Статья 22. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2020 год в размере 442 276 000 тысяч тенге.
Статья 23. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2020 год в размере 2 344 382 123 тысяч тенге.";

11) көрсетілген Заңға 1, 4 және 5-қосымшалар осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
"2020 – 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
2020 жылғы 3 қарашадағы
Қазақстан Республикасының
№ 372-VI ҚРЗ Заңына
1-ҚОСЫМША

11) приложения 1, 4 и 5 к указанному Закону изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2020 года.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и
дополнений
в Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2020 – 2022 годы"
от 3 ноября 2020 года
№ 372-VI ЗРК
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

402 490
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
19 549 639
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 229 023
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
9 941 758
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
9 941 758
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
7 144 570
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 789 378
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 355 192
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
3 514 868
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 514 868
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
118 906 431
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
89 611 151
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
22 960
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
7 135
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
3 000 418
067
Саяси партияларды қаржыландыру
9 258 140
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
716 500
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
5 821 748
094
Мемлекеттік активтерді басқару
468 379
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық жарақтандыру
10 000 000
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 063 824
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 063 824
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
46 179 946
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 600 368
217
Ғылымды дамыту
40 579 578
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3 004 658
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

402 490
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
19 549 639
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 229 023
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
9 941 758
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
9 941 758
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
7 144 570
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
5 789 378
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
1 355 192
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
3 514 868
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
3 514 868
217
Министерство финансов Республики Казахстан
118 906 431
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
89 611 151
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
22 960
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
7 135
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
3 000 418
067
Финансирование политических партий
9 258 140
072
Реформирование системы налогового администрирования
716 500
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
5 821 748
094
Управление государственными активами
468 379
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
10 000 000
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 063 824
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
3 063 824
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
46 179 946
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 600 368
217
Развитие науки
40 579 578
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
3 004 658
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности

3 004 658
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 513 976
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
6 232 628
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
997 699
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
88 034
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
149 902
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 045 713
2
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
44 957 622
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 051 927
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
35 905 695
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
2 196 797
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 621 731
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
575 066
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
4 682 852
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 696 182
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және мемлекеттік аппаратты кәсібилендіру, мемлекеттік көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу тетіктерін жетілдіру
710 008
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу бойынша көрсететін қызметтер
276 662
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
8 949 696
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
8 949 696
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі

3 004 658
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 513 976
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
6 232 628
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
997 699
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
88 034
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
149 902
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
2 045 713
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
44 957 622
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
9 051 927
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
35 905 695
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
2 196 797
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 621 731
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
575 066
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
4 682 852
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 696 182
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и совершенствование механизмов профессионализации государственного аппарата, обеспечения качества государственных услуг и предупреждения коррупции
710 008
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
276 662
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
8 949 696
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка
8 949 696
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан

12 842 672
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу бойынша көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
9 554 792
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
3 287 880
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
1 080 586
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
1 080 586
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Аппараты
425 133
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
425 133
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
13 274 589
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
645 410
002
Сайлау өткізу
12 629 179
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
13 830 773
694
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 830 773
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
70 610 023
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
70 610 023
202
Қорғаныс
619 935 740
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
105 076 337
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
11 482 693
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру саласындағы қызметті ұйымдастыру
93 593 644
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
321 260 618
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі қызметтер
2 451 541
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
318 809 077
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
193 598 785
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
193 598 785
3
104
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
833 890 136
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
1 522 923
003
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

12 842 672
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
9 554 792
002
Обеспечение представления статистической информации
3 287 880
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
1 080 586
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
1 080 586
637
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
425 133
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
425 133
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
13 274 589
001
Организация проведения выборов
645 410
002
Проведение выборов
12 629 179
693
Управление материально-технического обеспечения
13 830 773
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
13 830 773
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
70 610 023
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан
70 610 023
2
Оборона
619 935 740
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
105 076 337
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
11 482 693
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формирования и реализации государственного материального резерва
93 593 644
208
Министерство обороны Республики Казахстан
321 260 618
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
2 451 541
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
318 809 077
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
193 598 785
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
193 598 785
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
833 890 136
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
1 522 923
003
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений

1 522 923
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
207 087 503
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
16 247 272
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
136 978 199
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
41 444 149
078
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
12 417 883
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
6 269 300
096
Жедел - іздестіру қызметін және сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыру
6 269 300
221
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
52 786 596
001
Мемлекет қызметін құқықтық қамтамасыз ету
12 216 761
005
Адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі
1 567 937
006
Мемлекеттік органдардың заң шығару қызметін ғылыми сүйемелдеу
363 903
009
Халықты құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету және Бірыңғай құқықтық ақпарат жүйесін жүргізу
1 156 380
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
21 403 657
059
Сот төрелігінің секторын институционалды түрде нығайту жобасын іске асыру
2 596 417
061
Сот сараптамасы объектілерін салу
2 480 775
065
Сот сараптамалары бойынша қызметтер
7 781 541
066
Зираттар бар крематорийлер салу үшін республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
3 219 225
410
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
423 690 366
001
Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
419 832 352
002
Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы
3 858 014
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
57 047 571
001
Сот органдарының азаматтардың және ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сотта қорғауды қамтамасыз етуі
57 047 571
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
37 360 511
001
Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру
35 772 310
015
Құқықтық статистикалық ақпаратпен қамтамасыз етудің жедел жүйесін құру
1 588 201
624
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
22 468 091
001
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
21 078 449
015
Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы сараптама жүргізу

1 522 923
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
207 087 503
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
16 247 272
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
136 978 199
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
41 444 149
078
Осуществление оперативно-розыскной деятельности органов внутренних дел
12 417 883
217
Министерство финансов Республики Казахстан
6 269 300
096
Осуществление оперативно-розыскной деятельности и досудебного расследования
6 269 300
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
52 786 596
001
Правовое обеспечение деятельности государства
12 216 761
005
Оказание юридической помощи адвокатами
1 567 937
006
Научное сопровождение законотворческой деятельности государственных органов
363 903
009
Обеспечение населения правовой информацией и ведение Единой системы правовой информации
1 156 380
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
21 403 657
059
Реализация проекта институционального укрепления сектора правосудия
2 596 417
061
Строительство объектов судебной экспертизы
2 480 775
065
Услуги по судебным экспертизам
7 781 541
066
Целевые трансферты на развитие бюджетам городов республиканского значения, столицы для строительства крематориев с кладбищами
3 219 225
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
423 690 366
001
Обеспечение национальной безопасности
419 832 352
002
Программа развития системы национальной безопасности
3 858 014
501
Верховный Суд Республики Казахстан
57 047 571
001
Обеспечение судебными органами судебной защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций
57 047 571
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
37 360 511
001
Осуществление высшего надзора за точным и единообразным применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан
35 772 310
015
Создание оперативной системы обеспечения правовой статистической информацией
1 588 201
624
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
22 468 091
001
Формирование и реализация единой государственной политики по противодействию коррупционным преступлениям
21 078 449
015
Проведение антикоррупционной экспертизы проектов нормативных правовых актов

630 921
005
Денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
639 638
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
29 968 559
072
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және жергілікті бюджет қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
485 599
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
26 289 328
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 643 164
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 824 114
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
10 082 202
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
12 083 269
045
Туризм саласында кадрларды даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер
656 579
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
59 466
017
Кәсіпкерлік саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
59 466
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
475 152
017
Сот кадрларына жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, қайта даярлау және біліктілігін арттыру
475 152
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
2 281 548
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
2 281 548
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
2 299 080
002
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
770 046
013
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
1 529 034
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
31 857
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
31 857
5
201
Денсаулық сақтау
1 788 319 600
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
5 108 220
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу жөніндегі қызметтер
5 108 220
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
4 632 639
004
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
4 632 639
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi

630 921
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров организаций здравоохранения
639 638
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
29 968 559
072
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
485 599
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
26 289 328
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 643 164
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 824 114
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
10 082 202
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
12 083 269
045
Услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма
656 579
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
59 466
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в сфере предпринимательства
59 466
501
Верховный Суд Республики Казахстан
475 152
017
Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров
475 152
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
2 281 548
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
2 281 548
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
2 299 080
002
Повышение квалификации государственных служащих
770 046
013
Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
1 529 034
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
31 857
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
31 857
5
Здравоохранение
1 788 319 600
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
5 108 220
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей
5 108 220
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
4 632 639
004
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
4 632 639
208
Министерство обороны Республики Казахстан

7 503 338
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
7 503 338
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
863 568
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
863 568
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
1 748 535 478
001
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
22 999 485
013
Денсаулық сақтау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
232 193
024
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-ға нысаналы салым
896 167
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
34 280 714
061
Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділікті, сапаны, экономикалық тиімділікті және қаржылық қорғауды жақсарту
9 232 584
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
299 529 365
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
1 323 818 643
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
56 797 305
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
749 022
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
21 676 357
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
21 676 357
6
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
3 885 992 179
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 024 845
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 467 611 809
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
94 357
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 335 568
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
20 667 935
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 337
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
1 786 998
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету

7 503 338
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
7 503 338
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
863 568
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
863 568
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
1 748 535 478
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения
22 999 485
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
232 193
024
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
896 167
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
34 280 714
061
Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты
9 232 584
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
299 529 365
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 323 818 643
070
Охрана общественного здоровья
56 797 305
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
749 022
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
21 676 357
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
21 676 357
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 885 992 179
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3 885 992 179
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
5 024 845
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 467 611 809
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
94 357
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 335 568
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
20 667 935
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
34 337
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
1 786 998
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями

1 074 881
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
74 562 529
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 475 872
081
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыру
300 800 000
082
Тұтынушылық кредиттер бойынша қалыптасқан берешекті өтеу жөнінде жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсетуге "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым
5 523 048
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
348 172 072
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
348 172 072
009
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23 678 251
020
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
308 402
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
713 835
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аймақтарынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын үйлер мен жатақханалар құрылысына берілетін нысаналы даму трансферттері
1 575 000
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
203 813 108
229
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
115 605 845
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
677 631
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 800 000
8
209
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

1 074 881
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
74 562 529
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7 475 872
081
Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
300 800 000
082
Целевое перечисление в АО "Фонд проблемных кредитов" на оказание социальной поддержки физических лиц по погашению образовавшейся задолженности по потребительским кредитам
5 523 048
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
348 172 072
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
348 172 072
009
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения и столицы на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
23 678 251
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
308 402
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
713 835
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
1 575 000
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
203 813 108
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
115 605 845
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
677 631
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы
1 800 000
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

6 693 748
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
439 936 522
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
316 100 323
044
Жай вексельдерді өтеу
3 615 700
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
116 874 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
15 569 349
006
Өнімді инновацияларды ынталандыру
635 826
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
12 568 044
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
2 365 479
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
447 260 935
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
329 880
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыру
105 460 835
087
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру
78 484 736
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
25 597 229
202
Құжаттамалардың сақтандыру қорын құру және сақтау бойынша іс-шараларды іске асыру
388 255
203
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
237 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
305 214
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
305 214
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
27 545 641
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
27 545 641
14
217
Борышқа қызмет көрсету
769 501 272
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
769 501 272
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
769 501 272
15
217
Трансферттер
2 104 432 069
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
2 104 432 069
400
Субвенциялар

6 693 748
217
Министерство финансов Республики Казахстан
439 936 522
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
316 100 323
044
Погашение простых векселей
3 615 700
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
116 874 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
15 569 349
006
Стимулирование продуктивных инноваций
635 826
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
12 568 044
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
2 365 479
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
447 260 935
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
329 880
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
105 460 835
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
78 484 736
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
25 597 229
202
Реализация мероприятий по созданию и сохранению страхового фонда документации
388 255
203
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса
237 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
305 214
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
305 214
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
27 545 641
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
27 545 641
14
Обслуживание долга
769 501 272
217
Министерство финансов Республики Казахстан
769 501 272
013
Обслуживание правительственного долга
769 501 272
15
Трансферты
2 104 432 069
217
Министерство финансов Республики Казахстан
2 104 432 069
400
Субвенции

2 104 432 069
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
III. Таза бюджеттік кредит беру
228 577 512
Бюджеттік кредиттер
338 266 437
7
241
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 849 047
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
1 112 400
042
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беру
1 112 400
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
18 736 647
008
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
8 616 564
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
10 120 083
10
212
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
133 259 007
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
113 259 007
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
70 000 000
264
Облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
43 259 007
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
20 000 000
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
20 000 000
11
211
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
53 700 000
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
30 000 000
246
Экспорттық қаржыландыруды ынталандыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кредит бере отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредит беру
30 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
23 700 000
218
"Автобустарды лизингке сату бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
23 700 000
12
249
Көлiк және коммуникация
40 000 000
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
40 000 000
219
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
40 000 000
13
217
Басқалар
91 458 383
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
647 259
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау

2 104 432 069
III. Чистое бюджетное кредитование
228 577 512
Бюджетные кредиты
338 266 437
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 849 047
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
1 112 400
042
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения
1 112 400
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
18 736 647
008
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
8 616 564
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
10 120 083
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
133 259 007
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
113 259 007
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
70 000 000
264
Кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
43 259 007
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
20 000 000
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
20 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
53 700 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
30 000 000
246
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для стимулирования экспортного финансирования
30 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
23 700 000
218
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов
23 700 000
12
Транспорт и коммуникации
40 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
40 000 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "Фонд развития промышленности"
40 000 000
13
Прочие
91 458 383
217
Министерство финансов Республики Казахстан
647 259
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям

647 259
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 311 124
048
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
9 311 124
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
81 500 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
22 500 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
59 000 000
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
196 122 297
Қаржы активтерін сатып алу
196 122 297
10
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
11 142 770
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
11 142 770
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
11 142 770
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39 263 957
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
4 713 957
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
4 713 957
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
34 550 000
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
34 550 000
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
87 000 000
11
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
29 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
29 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі

647 259
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 311 124
048
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
9 311 124
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
81 500 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
22 500 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
59 000 000
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
109 688 925
5
Погашение бюджетных кредитов
109 688 925
01
Погашение бюджетных кредитов
109 688 925
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
109 688 925
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
196 122 297
Приобретение финансовых активов
196 122 297
1
Государственные услуги общего характера
11 142 770
217
Министерство финансов Республики Казахстан
11 142 770
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
11 142 770
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39 263 957
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
4 713 957
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
4 713 957
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
34 550 000
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
34 550 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
87 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
29 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
29 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан

58 000 000
012
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
50 000 000
243
Автобустар, тракторлар және комбайндарды лизингке жүзеге асыру бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын одан әрі ұлғайтумен "Бәйтерек" ұлттық басқару холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
8 000 000
13
Басқалар
58 715 570
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
56 000 000
049
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
26 000 000
103
Шағын және орта бизнесті қолдауға "Даму" Кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайту үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
30 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
2 715 570
005
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
1 270 418
006
"С.М. Киров атындағы зауыт" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
556 847
014
"Казақстан патрон зауыты" жобасын іске асыру үшін "Steel Manufacturing" ЖШС-нің жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Қазтехнологиялар" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
888 305
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Атауы
Cомасы, мың теңге
V. Бюджет тапшылығы (профициті)

58 000 000
012
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Банк развития Казахстана" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
50 000 000
243
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов
8 000 000
13
Прочие
58 715 570
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
56 000 000
049
Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
26 000 000
103
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для последующего увеличения уставного капитала АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на поддержку малого и среднего бизнеса
30 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2 715 570
005
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Петропавловский завод тяжелого машиностроения"
1 270 418
006
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Завод им. С.М. Кирова"
556 847
014
Увеличение уставного капитала АО "Казтехнологии" с последующим увеличением уставного капитала ТОО "Steel Manufacturing" для реализации проекта "Казахстанский патронный завод"
888 305
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов
0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Наименование
Сумма, тыс. тенге
V. Дефицит (профицит) бюджета

-2 458 785 333
VI. Мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
-7 776 582 201
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
2 458 785 333
"2020 – 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
2020 жылғы 3 қарашадағы
Қазақстан Республикасының
№ 372-VI ҚРЗ Заңына
2-ҚОСЫМША
"2020 – 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 276-VI ҚРЗ Заңына
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жіберілетін 2020 жылға арналған түсімдердің көлемі
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
БАРЛЫҒЫ

-2 458 785 333
VI. Ненефтяной дефицит (профицит)
-7 776 582 201
VII. Финансирование дефицита бюджета (использование профицита)
2 458 785 333
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и
дополнений в Закон Республики
Казахстан "О республиканском
бюджете на 2020 – 2022 годы"
от 3 ноября 2020 года № 372-VI
ЗРК
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2020 – 2022 годы" от 4
декабря 2019 года № 276-VI ЗРК
Объемы поступлений на 2020 год, направляемые в Национальный фонд Республики Казахстан
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
ВСЕГО

1 491 843 612
1
Салықтық түсімдер
1 483 774 353
01
Табыс салығы
463 862 352
1
Корпоративтік табыс салығы
463 862 352
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
1 019 912 001
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1 019 912 001
2
Салықтық емес түсімдер
6 069 259
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
6 069 259
2
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің мұнай секторы ұйымдарына салатын айыппұлдары, өсімпұлдары, санкциялары, өндіріп алулары
6 069 259
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
2 000 000
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
2 000 000
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
2 000 000
"2020 – 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
2020 жылғы 3 қарашадағы
Қазақстан Республикасының
№ 372-VI ҚРЗ Заңына
3-ҚОСЫМША
"2020 – 2022 жылдарға
арналғанреспубликалық бюджет
туралы"2019 жылғы
4 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 276-VI ҚРЗ Заңына
5-ҚОСЫМША
2020 жылға арналған республикалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгi
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
019
105
Жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен студенттерді, магистранттарды және докторанттарды қамтамасыз ету
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
127
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету

1 491 843 612
1
Налоговые поступления
1 483 774 353
01
Подоходный налог
463 862 352
1
Корпоративный подоходный налог
463 862 352
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
1 019 912 001
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1 019 912 001
2
Неналоговые поступления
6 069 259
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
6 069 259
2
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, на организации нефтяного сектора
6 069 259
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
2 000 000
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
2 000 000
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
2 000 000
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в Закон
Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2020 – 2022 годы"
от 3 ноября 2020 года № 372-VI ЗРК
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы"
от 4 декабря 2019 года № 276-VI ЗРК
Перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
Подпрограмма
04
Образование
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
105
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
127
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
115
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
Көп балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар

100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
106
Оказание медицинской помощи больным социально значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое социальное пособие по инвалидности
105
Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
115
Государственные пособия многодетным семьям
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года