Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасының атауын өзгерту туралы
Қазақ Кеңестік Социалистік Pеспубликасының 1991 жылғы 10 желтоқсандағы № 1000-XII Заңы
Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасының атауын өзгерту туралы
Республиканың көпұлтты халқының өзін-өзі билеу принциптеріне адам құқы мен бостандықтарының мызғымастығына, қоғамның саяси, экономикалық және идеологиялық жағынан сан алуандығына негізделген демократиялық, тәуелсіз, бейбітшілік сүйгіш, құқылы мемлекет құруға ұмтылысын басшылыққа ала отырып, Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесі қаулы етеді:
1. Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасының атауы Қазақстан Республикасы болып өзгертілсін.
2. Қазақ КСР Конституциясы (Негізгі Заңы) мен Қазақ ҚСР-інің Мемлекеттік егемендігі туралы декларацияға, Қазақ КСР заңдарына және Қазақ КСР мемлекеттік органдарының өзге де актілеріне тиісті өзгерістер енгізілсін.
Қазақ Кеңестік
Социалистік Республикасының
Президенті Н. НАЗАРБАЕВ.

Об изменении наименования Казахской Советской Социалистической Республики
Закон Казахской Советской Социалистической Республики от 10 декабpя 1991 года № 1000-XII.
Исходя из стремления многонационального народа республики к построению демократического, независимого, миролюбивого, правового государства, основанного на принципах самоопределения, незыблемости прав и свобод человека, политическом, экономическом и идеологическом многообразии общества Верховный Совет Казахской ССР постановляет:
1. Переименовать Казахскую Советскую Социалистическую Республику в Республику Казахстан.
2. Внести соответствующие изменения в Конституцию (Основной Закон) Казахской ССР и Декларацию о государственном суверенитете Казахской ССР, законы и иные акты государственных органов Казахской ССР.
Президент
Казахской Советской
Социалистической Республики
Н. Назарбаев.