"Аренда туралы" Қазақ КСР заңының күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Заңы. 1993 жылғы 12 сәуiр
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. "Аренда туралы" Қазақ КСР Заңының (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1990 ж., N 10, 87-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
2. Былай белгiленсiн:
- осы Заң күшiне енгiзiлгенге дейiн туған арендалық қатынастар арендалық шарттардың мерзiмi бiткенге дейiн сақталады және қолданылып жүрген заңдарда белгiленген тәртiппен тек сот шешiмi негiзiнде бұзылуы мүмкiн;
- осы Заң күшiне енгiзiлгенге дейiн құрылған арендалық кәсiпорындар 1993 жылғы 31 желтоқсанға дейiн қызметкерлердiң кәсiпорынның ортақ меншiгiндегi үлесiн даралап, шаруашылық серiктестiктерi немесе акционерлiк қоғамдар болып қайта құрылуға тиiс.
3. Осы Заң жарияланған күнiнен бастап күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О пpизнании утpатившим силу Закона Казахской ССР "Об аpенде"
Закон Республики Казахстан от 12 апpеля 1993 года
Верховный Совет Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившим силу Закон Казахской ССР "Об аренде" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 10, ст. 87).
2. Установить, что:
- арендные отношения, возникшие до введения в действие настоящего Закона, сохраняются до истечения сроков договоров аренды и могут быть расторгнуты только на основании судебного решения в установленном действующим законодательством порядке;
- арендные предприятия, созданные до введения в действие настоящего
Закона, должны до 31 декабря 1993 г. персонифицировать доли работников
в общей собственности предприятия и преобразоваться в хозяйственные
товарищества или акционерные общества.
3. Настоящий Закон ввести в действие со дня его опубликования.
Президент
Республики Казахстан