Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық ұлан туралы" Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы N 234 Заңы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық ұлан туралы" 1995 жылғы 5 желтоқсандағы N 2671 Заң күшi бар Жарлығына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 22, 139-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184, 190-құжаттар) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
5-баптың 1-тармағындағы "Республикалық ұлан Қолбасшысының Басқармасынан" деген сөздер алып тасталсын;
IV тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"IV тарау. Республикалық ұланның қолбасшылығы";
12-баптың 2-тармағының 5)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Республикалық ұлан құрамаларының, бөлiмдерiнiң, бөлiмшелерiнiң және қамтамасыз ету органдарының штаттарын бекiтедi;";
13-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"13-бап. Республикалық ұланның қолбасшылығы
1. Республикалық ұланның Қолбасшылығын Республикалық ұланның Қолбасшысы басқарады. Қолбасшылық құрамына Республикалық ұлан Қолбасшысының бiрiншi орынбасары және орынбасары кiредi.
Республикалық ұлан Қолбасшысының бiрiншi орынбасарын және орынбасарын Республикалық ұлан Қолбасшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
2. Республикалық ұлан қолбасшылығы:
1) Республикалық ұланды ұдайы әскери әзiрлiкте ұстау жөнiндегi iс-шараларды талдап жасау және оның орындалуын ұйымдастыру;
2) Республикалық ұланның өзiне жүктелген мiндеттердi орындауы кезiнде қалыптасқан ахуал туралы мағлұматтар жинау мен талдау;
3) Республикалық ұландағы жедел және жауынгерлiк даярлыққа, оқу-тәрбие процесiне басшылық жасау;
4) Республикалық ұланның қызметтiк-жауынгерлiк iсiн қамтамасыз етудi ұйымдастыру;
5) әлеуметтiк-құқықтық жұмыс iс-шараларының орындалуын қамтамасыз ету;
6) кадрларды iрiктеу, орналастыру мен тәрбиелеудi жүзеге асыру;
7) адам құрамын есепке алу мен бақылауды ұйымдастыру;
8) материалдық құралдар қозғалысының есебiн жүргiзу және оларды заңда белгiленген тәртiппен есептен шығару жөнiндегi жұмысқа басшылық жасау мiндеттерiн атқаруға тиiс.".
Қазақстан Республикасының
Президентi

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О Республиканской гвардии"
Закон Республики Казахстан от 26 июня 1998 года № 234
Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан,  имеющий
силу Закона,  от 5 декабря 1995 г.  N 2671 "О  Республиканской
гвардии"  (Ведомости  Верховного  Совета Республики Казахстан,
1995 г., N 22, ст.139;  Ведомости Парламента Республики Казахстан,
1997 г., N 12, ст.184, 190) следующие изменения:
в пункте 1 статьи 5 слова "Управления  Командующего  Рес-
публиканской гвардией," исключить;
название главы IV изложить в следующей редакции:
"Глава IV. Командование Республиканской гвардией";
подпункт 5) пункта 2 статьи 12 изложить в  следующей  редакции:
"5) утверждает штаты соединений, частей, подразделений и органов
обеспечения Республиканской гвардии;";
статью 13 изложить в следующей редакции:
"Статья 13. Командование Республиканской гвардией
1. Командование  Республиканской   гвардией  возглавляется
Командующим Республиканской  гвардией.  В  состав командования
входят первый заместитель и заместитель Командующего Республиканской
гвардией.
Первый заместитель и заместитель Командующего Республиканской
гвардией назначаются назначаются  на  должность и освобождаются от
должности Президентом Республики Казахстан по представлению
Командующего  Республиканской гвардией.
2. Командование  Республиканской  гвардией  предназначено для:
1) разработки и организации выполнения мероприятий по поддержанию
постоянной боевой готовности Республиканской гвардии;
2) сбора и анализа данных об  обстановке,  складывающейся при
выполнении Республиканской гвардией возложенных на нее задач;
3) руководства  оперативной  и боевой подготовкой,  учебно-
воспитательным процессом в Республиканской гвардии;
4) организации обеспечения  служебно-боевой  деятельности
Республиканской гвардии;
5) обеспечения  выполнения мероприятий социально-правовой работы;
6) осуществления подбора, расстановки и воспитания кадров;
7) организации учета и контроля личного состава;
8) руководства работой  по  учету  движения  материальных
средств и их списанию в порядке, установленном законодательством.".
Президент
Республики Казахстан