Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiмiне) өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1998 жылғы 29 маусым N 238
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1994 жылғы 27 желтоқсанда K941000_ қабылдаған Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 жылғы 11 сәуiрде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) және "Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) күшiне енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1998 жылғы 2 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 52-бапта:
бiрiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Банкроттық - борышкердiң соттың шешiмiмен танылған оны таратуға
негiз болып табылатын дәрменсiздiгi.";
екiншi бөлiктегi "өзiне тиесiлi мүлiк есебiнен" деген сөздер алып
тасталсын;
2) 53-баптың 2-тармағындағы "не борышкердiң өз банкроттығын несие
берушiлермен келiсiм негiзiнде соттан тыс тәртiппен ресми жариялауы
арқылы" деген сөздер алып тасталсын;
3) 55-баптың атауы мен мәтiнiндегi "тарату iсiн", "тарату iсi"
деген сөздер "конкурстық iстi", "конкурстық iс" деген сөздермен
ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
оқығандар:
Багарова Ж.
Икебаева А.

О внесении изменений в Гражданский кодекс Республики Казахстан (общая часть)
Закон Республики Казахстан от 29 июня 1998 года № 238
Внести в Гражданский кодекс Республики Казахстан (общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 г., (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24 (приложение); 1995 г., N 15-16, ст.109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст.274; N 19, ст.370; 1997 г., N 1-2, ст.8; N 5, ст.55; N 12, ст.183, 184; N 13-14, ст.195, 205; Закон Республики Казахстан от 2 марта 1998 г.
"О внесении изменений и дополнений в Гражданский кодекс
Республики Казахстан (общая часть) и в Постановление Верховного Совета
Республики Казахстан "О введении в  действие Гражданского  кодекса
Республики  Казахстан  (общая  часть)", опубликованный в газетах "Егемен
Қазақстан"  и  "Казахстанская правда" 11 апреля 1998 г.) следующие
изменения:
1) в статье 52:
часть первую изложить в следующей редакции:
"Банкротство - признанная решением суда несостоятельность
должника, являющаяся основанием для его ликвидации.";
в части   второй   слова   "за  счет  принадлежащего  ему
имущества" исключить;
2) в  пункте  2  статьи 53 слова "либо путем официального
объявления должника о своем банкротстве во внесудебном порядке
на основании соглашения с кредиторами" исключить;
3) в названии и тексте статьи 55 слово  "ликвидационного"
заменить словом "конкурсного".