1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартты ұзарту туралы Хаттаманы бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 30 желтоқсан N 4-II
Мәскеуде 1999 жылғы 2 сәуірде жасалған 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартты ұзарту туралы Хаттама бекітілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Ресми аударма емес
1992 жылдың 15 мамырындағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартты ұзарту туралы Хаттама
(2000 жылғы 22 наурызда күшіне енді - ҚР СІМ-нің ресми сайты)
1992 жылдың 15 мамырында Ташкентте қол қойылған және 1994 жылдың 20 сәуірінде күшіне енген Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа (бұдан әрі - Шарт) қатысушы-мемлекеттер,
Шарттың 11 бабында айқындалған оның қолданылу мерзімі 1999 жылдың 20 сәуірінде бітетінін ескере отырып,
Шарт шеңберіндегі ынтымақтастықты жалғастыруға және оның күшінің толассыздығын қамтамасыз етуге деген ұмтылысқа сүйене отырып,
төмендегілерге келісті:
1. Шарттың күші бес жылға ұзартылады.
2. Бұдан әрі Шарттың күші оның он бір бабының екінші бөліміндегі ережелерге нұқсан келтірмей келесі бес жылдық мерзімдерге өздігінен ұзартылады.
3. Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы хаттама 1999 жылдың 21 сәуірінен бастап Шарттың күшін ұзартады және депозитші орган қол қойған мемлекеттердің процедураларды орындағаны туралы бесінші жазбаша хабарландыру алғаннан кейін күшіне енеді. Мұндай процедураларды орындаған мемлекеттер үшін осы Хаттама депозитші тиісті жазбаша хабарландыру алған уақыттан бастап күшіне енеді.
1999 жылдың 2 сәуірінде Мәскеу қаласында орыс тілінде түпнұсқалық бір данада жасалды. Түпнұсқалық дана осы Хаттамаға қол қойған мемлекеттерге оның куәландырылыған көшірмесін жіберетін Ұжымдық қауіпсіздік Кеңесінің Секретариатында сақталады.
Әзірбайжан Республикасы үшін      Қазақстан Республикасы үшін
Армения Республикасы үшін         Ресей Федерациясы үшін
Беларусь Республикасы үшін        Тәжікстан Республикасы үшін
Грузия үшін                       Өзбекстан Республикасы үшін

О ратификации Протокола о продлении Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года
Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года № 4-II
Ратифицировать Протокол о продлении Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, совершенный в Москве 2 апреля 1999 года.
Президент
Республики Казахстан
Протокол
о продлении Договора о коллективной безопасности
от 15 мая 1992 года
Государства-участники Договора о коллективной безопасности (далее - Договор), подписанного в Ташкенте 15 мая 1992 года и вступившего в силу 20 апреля 1994 года,
учитывая, что определенный статьей 11 Договора срок его действия истекает 20 апреля 1999 года,
исходя из стремления продолжать сотрудничество в рамках Договора и обеспечить непрерывность его действия,
договорились о нижеследующем:
1. Действие Договора продлевается на пять лет.
2. В дальнейшем действие Договора будет автоматически продлеваться на очередные пятилетние периоды без ущерба для положений части второй его статьи 11.
3. Настоящий Протокол, который является неотъемлемой частью Договора, продлевает действие Договора с 21 апреля 1999 года и вступает в силу с даты получения депозитарием пятого письменного уведомления о выполнении подписавшими его государствами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу. Для государств, которые выполняют такие процедуры позднее, настоящий Протокол вступит в силу с даты получения депозитарием соответствующего письменного уведомления.
Совершено в городе Москве 2 апреля 1999 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Секретариате Совета коллективной безопасности, который направит государствам, подписавшим настоящий Протокол, его заверенную копию.
* * *