2. Сұрату сұрау салған Келiсушi Тараптың құзырлы органының елтаңбалы мөрiмен куәландырылған болуы тиiс.
3. Егер сұрау салушы Тарап сұратуда қабылданған шешiм туралы хабарлануын өтiнсе, құқық бұзушы тұратын жердегi Келiсушi Тарап мұндай хабарламаны шешiм қабылданған күннен бастап 15 күн iшiнде жолдауы тиiс.
8 бап
1. Сұратуды құқық бұзушылық болған жердегi Келiсушi Тараптың құзырлы органы құқық бұзушы тұратын жердегi Келiсушi Тараптың қажеттi органдарына жолдайды.
2. Құзырлы органдардың тiзiмiн осы Конвенцияға қол қойыларда әрбiр Келiсушi Тарап жеке белгiлейдi де олар депозитарийға берiлiп, ол жөнiнде Келiсушi Тараптарға хабарланады.
9 бап
Егер құқық бұзушы тұратын жердегi Келiсушi Тараптың құзырлы органы құқық бұзушылық болған жердегi Келiсушi Тарап берген мәлiметтер осы Конвенцияға сәйкес жаза кесу туралы шешiмдi орындау үшiн жеткiлiксiз деп тапса, ол қажеттi қосымша мәлiметтер сұрата алады және оларды берудiң нақтылы шектi мерзiмiн белгiлеуi мүмкiн.
10 бап
Шешiмдi орындау туралы сұрату және оған қоса тiркелiнген құжаттар, сондай-ақ осы Конвенцияны орындауға қатысты басқа да материалдар орыс тiлiнде жасалынады немесе орыс тiлiндегi расталынған аудармасымен берiледi.
11 бап
Сұратуларды орындау нәтижесiнде айып ретiндегi төленген ақша қаражаттары құқық бұзушы тұратын жердегi Келiсушi Тараптың кiрiсіне түседi.
12 бап
Келiсушi Тараптар осы Конвенцияда көзделiнген әрекеттердi жүзеге асыруға қатысты шығындарды дербес өтейдi.
13 бап
1. Осы Конвенцияға қоса берiлiп отырған Жол қозғалысы ережелерiнiң бұзылу әрекеттерiнiң тiзiмi оның ажырамас бөлiгi болып табылады.
2. Келiсуші Тараптар өзара келiсiм бойынша осы Конвенцияға қоса берiлiп отырған Жол қозғалысы ережелерiнiң бұзылу әрекеттерiнiң тiзiмiн кез келген уақытта қайта қарауы мүмкiн.
14 бап
Осы Конвенцияны орындау және талқылауға қатысты туындауы мүмкiн келiспеушiлiктер мүдделi Келiсушi Тараптардың өкiлеттi өкiлдерiнiң арасындағы кеңесулер мен келiссөздер арқылы шешiледi.
15 бап
Осы Конвенцияның ережелерi Келiсушi Тараптардың олар қатысушылары болып табылатын басқа да халықаралық шарттар бойынша қабылдаған мiндеттемелерiн қозғамайды.
16 бап
Осы Конвенция Келiсушi Тараптардың оның күшiне енуiне қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағаны туралы үшiншi хабарламасын депозитарийға өткiзген күннен бастап күшiне енедi.
17 бап
Осы Конвенция шектелiнбеген мерзiмге жасалынады. Ол жөнiнде депозитарийдi алты ай бұрын жазбаша хабарлау арқылы әрбiр Келiсушi Тарап осы Конвенциядан шыға алады.
Осы Конвенция Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына мүше басқа да мемлекеттердің кіруі үшін ашық.
1997 жылғы 28 наурызда Мәскеу қаласында бір түпнұсқалық данада орыс тілінде жасалынды. Түпнұсқалық данасы осы Конвенцияға қол қойған әрбір мемлекетке оның расталынған көшірмесін жолдайтын, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы Секретариатында сақталынады.
Азірбайжан Республикасы үшін    Молдова Республикасы үшін
Армения Республикасы үшін       Ресей Федерациясы үшін
Беларусь Республикасы үшін      Тәжікстан Республикасы үшін
Грузия үшін                     Түрікменстан үшін
Қазақстан Республикасы үшін     Өзбекстан Республикасы үшін
Қырғызстан Республикасы үшін    Украина үшін
Жол жүру ережелерінің әкімшілік
бұзылғандығы жөніндегі істер
бойынша шешімдерді ортақ тән
алу және орындау туралы
1997 жылғы 28 наурыздағы
Конвенцияға қосымша
Жол қозғалысы ережелерінің бұзылу әрекеттері

2. Запрос должен быть удостоверен гербовой печатью компетентного органа запрашивающей Договаривающейся Стороны.
3. Если запрашивающая Сторона в запросе укажет просьбу уведомить о принятом решении, Договаривающаяся Сторона места проживания должна направить такое уведомление в течение 15 дней со дня принятия решения.
Статья 8
1. Запрос направляется компетентным органом Договаривающейся Стороны места совершения правонарушения в соответствующие органы Договаривающейся Стороны места проживания.
2. Перечень компетентных органов определяется каждой Договаривающейся Стороной при подписании настоящей Конвенции и передается депозитарию, который уведомит об этом Договаривающиеся Стороны.
Статья 9
Если компетентный орган Договаривающейся Стороны места проживания сочтет, что информации, предоставленной Договаривающейся Стороной места совершения правонарушения, недостаточно для исполнения решения о наложении взыскания в соответствии с настоящей Конвенцией, он запрашивает необходимую дополнительную информацию и может установить реальный предельный срок ее представления.
Статья 10
Запрос об исполнении решений и приложенные к нему документы, а также другие материалы, относящиеся к исполнению настоящей Конвенции, составляются на русском языке или сопровождаются заверенным переводом на русский язык.
Статья 11
Денежные средства в виде штрафов, уплаченных в результате исполнения запросов, поступают в доход Договаривающейся Стороны места проживания.
Статья 12
Договаривающиеся Стороны самостоятельно несут расходы в связи с осуществлением действий, предусмотренных настоящей Конвенцией.
Статья 13
1. Перечень нарушений правил дорожного движения, содержащийся в приложении к настоящей Конвенции, составляет ее неотъемлемую часть.
2. Договаривающиеся Стороны могут по взаимному согласию в любое время пересмотреть Перечень нарушений правил дорожного движения, содержащийся в приложении к настоящей Конвенции.
Статья 14
Разногласия, которые могут возникнуть в связи с исполнением и толкованием настоящей Конвенции, решаются путем консультаций и переговоров между уполномоченными представителями заинтересованных Договаривающихся Сторон.
Статья 15
Положения настоящей Конвенции не затрагивают обязательств, принятых Договаривающимися Сторонами по другим международным договорам, участниками которых они являются.
Статья 16
Настоящая Конвенция вступает в силу со дня передачи Договаривающимися Сторонами депозитарию третьего уведомления о выполнении внутригосударственных процедур, необходимых для ее вступления в силу.
Статья 17
Настоящая Конвенция заключается на неограниченный срок. Каждая Договаривающаяся Сторона может выйти из настоящей Конвенции путем письменного уведомления депозитария об этом не менее чем за шесть месяцев до выхода из Конвенции.
Настоящая Конвенция открыта для присоединения других государств-участников Содружества Независимых Государств.
Совершено в городе Москве 28 марта 1997 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном Секретариате Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящую Конвенцию, ее заверенную копию.
Приложение
к Конвенции о взаимном признании
и исполнении решений по делам об
административных нарушениях
правил дорожного движения
от 28 марта 1997 года
Перечень нарушений
правил дорожного движения