О введении в действие Закона Республики Казахстан "Об охpане тpуда"
Постановление Веpховного Совета Республики Казахстан от 22 янваpя 1993 года. Утратило силу - Законом РК от 28 февраля 2004 г. N 528 (Z040528)
Верховный Совет Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести в действие Закон Республики Казахстан Z933000_  "Об охране труда" со дня его опубликования.
2. Признать утратившей силу главу XI "Охрана труда" Кодекса законов о труде Казахской ССР, утвержденного Законом Казахской ССР от 21 июля 1972 года (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1972 г., N 31, приложение; 1980 г., N 24; 1983 г., N 46, ст.500; 1984 г., N 36, ст.447; 1988 г., N 27, ст.277).
3. Впредь до приведения законодательства Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "Об охране труда" оно применяется в части, не противоречащей данному Закону.
4. Кабинету Министров Республики Казахстан обеспечить:
- приведение решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с Законом "Об охране труда"; - пересмотр и отмену нормативных актов, не соответствующих или противоречащих Закону;
- разработку и утверждение соответствующих нормативных актов, вытекающих из этого Закона;
- разработку соответствующих программ и комплекса мероприятий, обеспечивающих механизм практической реализации Закона Республики Казахстан "Об охране труда".
Председатель
Верховного Совета Республики
Казахстан

"Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысы 1993 жылғы 22 қаңтардағы N 4000 (1915-XII). Күші жойылды - Қазақстан Республикасы 2004 жылғы 22 ақпандағы N 528 Заңымен.
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. "Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы Z933000_  жарияланған күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. 1972 жылғы 21 шiлде Қазақ КСР Заңымен бекiтiлген Қазақ КСР-iнiң Еңбек туралы заңдар кодексiнiң "Еңбектi қорғау" деген ХI тарауының күшi жойылды деп танылсын (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостары, 1972 ж., N 31, қосымша; 1980 ж., N 24; 1983 ж., N 46, 500-құжат; 1984 ж., N 36, 447-құжат; 1988 ж., N 27, 277-құжат).
3. Алда Қазақстан Республикасының заңдары "Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтiрiлгенге дейiн олар осы Заңға қайшы келмейтiн бөлiгiнде қолданылады.
4. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
- Қазақстан Республикасы Үкiметi шешiмдерiнiң "Еңбектi қорғау
туралы" Заңға сәйкес келтiрiлуiн;
- Заңға сәйкес келмейтiн немесе қайшы келетiн нормативтiк
актiлердi қайта қарап, күшiн жоюды;
- осы Заңнан туындайтын тиiстi нормативтiк актiлердi әзiрлеп,
бекiтудi;
- "Еңбектi қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңын
практикалық iске асыру механизмiн қамтамасыз ететiн тиiстi
бағдарламалар мен шаралар кешенiн әзiрлеудi қамтамасыз ететiн
болсын.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесiнiң Төрағасы