Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Генеральная прокуратура Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан согласно приложениям  402 403 404
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 402
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 Декабря 2006 года N 1220
502 - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Осуществление высшего надзора за точным и единообразным
применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость:  9 135 388 тысяч тенге (девять миллиардов сто тридцать пять миллионов триста восемьдесят восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи  529 534 537 - 541  Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан;  Закон  Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О прокуратуре";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года N 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 1550 "О мерах по усилению борьбы с коррупцией, укреплению дисциплины и порядка в деятельности государственных органов и должностных лиц".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : максимальное выявление и устранение нарушений законности, причин и условий, способствующих таким нарушениям, восстановление нарушенных прав
5. Задачи бюджетной программы : выявление и устранение нарушений законности, в защиту прав и законных интересов человека и гражданина, юридических лиц и государства. Оперативное исполнение и обеспечение взятых международных обязательств в области уголовного преследования, с целью защиты прав граждан Республики Казахстан. Увеличение уровня международного сотрудничества в области экстрадиции граждан Республики Казахстан, задержанных за рубежом. Эффективное обеспечение государственных органов, юридических лиц информацией о состоянии законности и правопорядка в стране на основе единых статистических принципов и стандартов. Обновление теоретических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства

2007 жылға арналған реснубликалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
402 403 404-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
402-ҚОСЫМША
502 - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға тәуелдi актiлердiң дәлме-дәл және бiрiздi қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 9 135 388 мың теңге (тоғыз миллиард бір жүз отыз бес миллион үш жүз сексен сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.   N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнің  529 534 537 - 541-баптары ; "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдесiндегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 28 наурыздағы N 1050  Жарлығы ; "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi күшейту, мемлекеттiк органдар мен лауазымды адамдар қызметiндегi тәртiп пен реттiлiктi нығайту жөніндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2005 жылғы 14 сәуiрдегi N 1550  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : заңды бұзушылықты, осындай бұзушылықтарға кеп соқтыратын себептер мен жағдайларды ең жоғары шамада анықтау және жою, бұзылған құқықтарды қалпына келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : адам және азаматтың, заңды тұлға мен мемлекеттің құқықтарын және заңды мүдделерiн қорғауды заң бұзушылықты анықтау және жою. Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына жүктелген заңдардың қолданылуын қадағалау жөніндегi функциялардың тиiмдi орындалуын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтарын қорғау мақсатында қылмыстық қудалау саласында алынған халықаралық міндеттемелердi жедел орындау және қамтамасыз ету. Шетелде ұсталған Қазақстан Республикасының азаматтарын экстрадициялау саласында халықаралық ынтымақтастық деңгейiн арттыру. Бiрыңғай статистикалық қағидаттар мен стандарттар негізінде елдегі заңдылық пен құқықтық тәртiп жағдайы туралы мемлекеттiк органдарды, заңды тұлғаларды ақпараттармен тиімді қамтамасыз ету. Өзiнің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсiптiк шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкес кәсiптiк қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалаpы бойынша теориялық және практикалық білімді iскерлiктi және кәсiби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
ли-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Осуществление высшего надзора за точным и единообразным применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание
центрального
аппарата
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан в
пределах
утвержденного
лимита численности
для выполнения
возложенных
функций,
обеспечение
автотранспортом и
организационной
техникой.
Обеспечение
оперативного
решения вопросов
направления
специальных
экстрадиционных
групп и экстрадиции.
Осуществление
надзора за
применением законов и
подзаконных актов
в Республике
Казахстан
В тече-
ние
года
Генераль-
ная
прокуратура
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориаль-
ных органов
Содержание
аппаратов
территориальных
органов Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан в
пределах
утвержденного
лимита численности
для выполнения
возложенных
функций,
Обеспечение
оперативного
решения вопросов о направлении
специальных
экстрадиционных
групп и экстрадиции.
Осуществление
надзора за
применением законов и
подзаконных актов
в Республике
Казахстан
В
тече-
ние
года
Генераль-
ная
прокура-
тура
Респуб-
лики
Казахстан
и ее
террито-
риальные
подраз-
деления
4
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение услуг
по повышению
квалификации
государственных
служащих по шести
темам:
- государственные
закупки;
- бюджетное
программирование и бюджетная политика;
- правотворчество
и законопроекти-
рование;
- управление
человеческими
ресурсами;
- налоговое адми-
нистрирование;
- информационные
системы.
Обучение
государственному
языку
В тече-
ние
года
Генеральная
прокуратура
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зданий,
помещений и
сооружений
государствен-
ных органов
Приобретение услуг по
проведению
капитального
ремонта зданий
территориальных
органов
прокуратуры:
в четырех
территориальных
подразделениях
прокуратуры
Атырауской
области и в трех
территориальных
подразделениях
прокуратуры
Костанайской
области, Актауского
гарнизона Главной
военной
прокуратуры,
прокуратуры города Астаны,
Центральной
региональной
транспортной
прокуратуры,
прокуратуры
Казалинского района
Кызылординской
области,
Управлении
Комитета по
правовой статистике и
специальным
учетам
Павлодарской и
Западно-Казах-
станской
областей.
Приобретение
услуг по
составлению
проектно-сметной
документации и
проведение
государственной
экспертизы
В тече-
ние
года
Генераль-
ная
прокуратура
Республики
Казахстан
и ее
террито-
риальные
подразде-
ления
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Приобретение
комплектующих к
системе шифрова-
ния данных,
шкафов для
документов,
шкафов гардероб-
ных, стульев,
сейфов, шредеров,
диктофонов,
столов письмен-
ных, кресел,
тумб мобильных,
системы шифрова-
ния данных,
копировальных
аппаратов,
турникета,
катера для
природоохранной
прокуратуры,
биноклей, мини -
АТС, комплектов
офисной мебели,
цифровой печатной
машины,
автотранспорта
для
территориальных
органов
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан. Выкуп
служебного здания
для размещения
военной прокуратуры
в городе Аягуз
Восточно-Казах-
станской области
и приобретение
служебного жилья
для военнослужа-
щих военной
прокуратуры
города Приозерск
Карагандинской
области
В тече-
ние
года
Генеральная
прокуратура
Республики
Казахстан
и ее
террито-
риальные
подразде-
ления
7

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға тәуелдi актiлердiң дәлме-дәл және бiрiздi қолданылуына жоғары қадағала ды жүзеге асыру
2
001
Орталық органның аппараты
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының орталық аппаратын жүктелген функцияларды орындау үшiн бекiтілген сандық лимитi шегінде ұстау, автокөлiк және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету.
Арнайы экстрадициялық топтарды бағыттау және экстрадициялау мәселелерiн жедел шешудi қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасында заңдар мен заңға тәуелдi актілердің қолданылуын қадағалауды iске асыру
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
3
002
Аумақтық органдардың аппараттары
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының аумақтық бөлiмшелерiне жүктелген функцияларды орындау үшiн бекiтілген сандық лимитi шегінде  ұстау. Арнайы экстрадициялық топтарды бағыттау және экстрадициялау мәселелерiн жедел шешудi қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасында заңдар мен заңға тәуелдi актiлердің қолданылуын қадағалауды iске асыру
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы және оның аумақтық бөлімшелері
4
007
Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру
Алты тақырып бойынша мемлекеттiк қызметшілердің бiлiктiлігін арттыруға байланысты қызметтердi сатып алу:
- мемлекеттiк сатып алу;
- бюджеттiк бағдарламалау және бюджеттiк саясат;
- құқықтық және заң шығармашылық;
- адамдық ресурстарын басқару;
- салық әкiмшiлiгi;
- ақпараттық жүйелер.
Мемлекеттiк тiлді үйрету
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
5
008
Мемлекеттiк органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделi жөндеу
Прокуратура аумақтық органдарын күрделi жөндеуден өткізу бойынша қызметтердi сатып алу: Атырау облысының төрт аумақтық бөлiмшелерiне және Қостанай облысының үш аумақтық бөлімшелерiне, Ақтау гарнизонының Бас әскери прокуратурасына, Орталық аймақтық көлік прокуратурасына, Қызылорда облысының Қазалы аудандық прокуратурасына, Павлодар облысының құқықтық санақ және арнайы есеп жүргiзу Комитетiнің Басқармасына және Шығыс Қазақстан облысына.
Жоба-жобақаржы құжаттамаларын жасау және мемлекеттiк сараптама жасау бойынша басқа да қызметтердi сатып алу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы және оның аумақтық бөлiмшелерi
6
009
Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Шифрленген мәлiметтер жүйесiнің жинақтаушылары, құжаттар үшiн шкафтар, киiм ілгіш шкафтары, орындықтар, сейфтер, шредерлер, диктофондар, жұмыс үстелдерi, креслолар, мобильдiк тумбалар, шифрленген мәлiметтер жүйелерi, көшіру аппараттары, турникет, табиғатты қорғау прокуратурасы үшiн катер, бинокльдер, кіші-АТС, офис жиһаздарының жинақтамасы, сандық баспа машиналары, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының аумақтық органдары үщiн автокөлiк сатып алу. Шығыс Қазақстан облысының Аягөз қаласында әскери прокуратураны орналастыру үшiн қызметтiк ғимаратты сатып алу және Қарағанды облысы Приозерск қаласының әскери прокуратурасының әскери қызметкерлерi үшiн қызметтiк тұрғын-үйдi сатып алу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы және оның аумақтық бөлiмшелерi
7

017
Обеспечение
функциониро-
вания
информацион-
ных систем и
информационно
-техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
Техническое,
технологическое и
программное
обеспечение
информационных
систем:
- "Единая
унифицированная
статистическая
система", "Единый
учет обращений
граждан",
"Специальные
учеты",
"Информационный
сервис";
- "Лука бюджет";
- Программа
гарантированного
удаления
информации,
антивирусная
программа;
- "Fine reader 7.0."
программа
распознавания
символов. Установка
корпоративной сети.
Услуги доступа к
сети Интернет
В тече-
ние
года
Генераль-
ная
прокуратура
Республики
Казахстан
и ее
террито-
риальные
подразде-
ления
8
021
Премиальные
выплаты
военнослужа-
щим за 1997-
1998 годы
Погашение
задолженности
военнослужащим по
премиальным
выплатам за период
1997-1998 годы
В тече-
ние
года
Генераль-
ная
прокуратура
Республики
Казахстан,
Главная
военная
прокуратура
9
100
Аппарат
Комитета по
правовой
статистике и
специальным
учетам
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан
Содержание
аппарата Комитета
по правовой
статистике и
специальным учетам
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан в
пределах
утвержденного
лимита штатной
численности для
выполнения
возложенных
функций,
обеспечение
автотранспортом и
организационной
техникой.
Обеспечение
учетной,
статистической,
информационной,
аналитической и
контрольной
деятельности в
сфере правовой
статистики и
специальных учетов,
за исключением
оперативных и
ведомственных
учетов. Накопление,
ведение
и обработка
правовой
статистической
информации
В тече-
ние
года
Генеральная
прокуратура
Республики
Казахстан,
Комитет по
правовой
статистике
и специаль-
ным учетам
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан
10
101
Аппараты
территориаль-
ных органов
Комитета по
правовой
территориаль-
ных статистике
и специальным
учетам
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан
Содержание
аппаратов органов
комитета по
правовой статистике
специальным учетам
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан в пределах
утвержденного
лимита штатной
численности для
выполнения
возложенных
функций
обеспечение
автотранспортом и
организационной
техникой
Обеспечение
учетной
статистической,
информационной,
аналитической
и контрольной
деятельности в
сфере правовой
статистики и
специальных
учетов, за
исключением
оперативных
ведомственных
учетов.
Накопление,
ведение и
обработка
правовой
статистической
информации
В тече-
ние
года
Генеральная
прокуратура
Республики
Казахстан
Комитет по
правовой
статистике
и специаль-
ным учетам
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан
и его
террито-
риальные
подразде-
ления
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
- рассмотрение дел, с участием прокурора.

017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Ақпараттық жүйелердi техникалық, технологиялық және бағдарламалық қамтамасыз ету:
- "Жалпы бiрыңғайлау санақ жүйесi", "Азаматтардың жолдауларын жалпы есепке алу", "Арнайы есепке алу", "Ақпараттық қызмет көрсету";
- "Лука бюджетi";
- "Ақпараттарды жою кепілдiк бағдарламасы", "Вирусқа қарсы бағдарлама";
- "Fine reader 7.0." нышандарын анықтау бағдарламасы.
Корпоративтiк желiнi құру. Интернет жүйесiне кіру қызметтерi
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы және оның аумақтық  бөлiмшелерi
8
021
1997-1998 жылдардағы әскери қызметшiлерге үстемақы төлеу
1997-1998 жылдарға арналған сыйақы төлемдерi бойынша әскери қызметкерлердің қарыздарын жабу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Бас әскери прокуратурасы
9
100
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп жөнiндегi комитетiнiң аппараты
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі комитетiнің аппаратын жүктелген функцияларды орындау үшін бекiтілген сандық лимит шегiнде ұстау, автокөлiк және  ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету. Жедел және ведомствалық есептердi қоспағанда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында есепке алу, статистикалық, ақпараттық, талдау және бақылау қызметiн қамтамасыз ету. Құқықтық статистикалық ақпараттарды жинақтау, жүргiзу және өңдеу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан  Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық  статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
10
101
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп жөнiндегi комитетiнiң аумақтық органдарының аппараттары
Қазақстан Республикасы Бас  прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі комитетiнің аумақтық  органдарының аппаратын жүктелген функцияларды орындау үшiн бекiтілген сандық лимит шегінде ұстау, автокөлiк және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету. Жедел және ведомствалық есептердi қоспағанда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында есепке алу, статистикалық ақпараттық, талдау және бақылау қызметiн қамтамасыз ету. Құқықтық статистикалық ақпараттарды жинақтау, жүргiзу және өңдеу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан  Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық  статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- прокурордың қатысуымен iстердi қарау;

- выполнение в полном объеме возложенных функций центрального аппарата Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных подразделений общей численностью 5131 единица, центрального аппарата Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных подразделений общей численностью 771 единица;
- повышение профессионального уровня 1198 человек;
- обучение государственному языку 1947 человек;
- приобретение 16 единиц автотранспорта и 6 единиц мини-АТС для территориальных органов прокуратуры, 1 единицы катера для природоохранной прокуратуры, 7 единиц жилья для военнослужащих военной прокуратуры города Приозерск Карагандинской области, выкуп служебного здания для размещения военной прокуратуры в городе Аягуз Восточно-Казахстанской области - 1 единица;
- проведение капитального ремонта 13 зданий территориальных органов прокуратуры.
Конечный результат:
- 100 процентов обеспеченности материально-техническим оснащением, жильем военнослужащих территориальных подразделений Главной военной прокуратуры Республики Казахстан;
- проведение надзорных мероприятий по защите конституционных прав неограниченного круга лиц и применению законности;
- осуществление экстрадиций лиц, задержанных за рубежом;
- проведение комплекса контрольных мер, направленных на выявление и устранение нарушений законодательства Республики Казахстан в области правовой статистики и специальных учетов.
Финансово-экономический результат:
- средние затраты на содержание одного государственного служащего центрального аппарата 1694 тыс. тенге;
- средние затраты на содержание одного государственного служащего территориальных органов 916 тыс. тенге;
- средние затраты на содержание одного внештатного работника 276 тыс. тенге;
- средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 13 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 24 тыс. тенге.
Своевременность:
- своевременное выполнение мероприятий согласно установленным срокам.
Качество:
- максимальное выявление и устранение нарушений законности, в защиту прав и законных интересов человека и гражданина, юридических лиц и государства;
- предоставление справки о наличии судимости/несудимости в установленные сроки и отсутствие жалоб граждан;
- достаточное и эффективное обеспечение государственных органов, юридических и физических лиц информацией о состоянии законности правопорядка в стране на основе единых статистических принципов и стандартов;

- жалпы саны 5131 бiрлiк Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының орталық аппаратының және оның аумақтық бөлiмшелерiнің, жалпы саны 771 бiрлiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi Комитетiнің орталық аппаратының толық көлемде мiндеттерiн атқаруы;
- 1198 адамның кәсiби деңгейiн арттыру;
- 1947 адамға мемлекеттiк тiлдi үйрету;
- аумақтық прокуратура органдары 16 бiрлiк автокөлiк және 6 бiрлiк кіші-АТС, табиғатты қорғау прокуратурасы үшiн 1 бiрлiк катер, Қарағанды облысы Приозерск қаласының әскери прокуратурасының әскери қызметкерлерi үшiн 7 бiрлiк тұрғын-үй, Шығыс Қазақстан облысының Аягөз қаласында әскери прокуратураны орналастыру үшiн 1 бiрлiк қызметтiк ғимаратты сатып алу;
- прокуратура органдары аумақтық бөлiмшелерiнің 13 ғимаратында күрделi жөндеу жұмысын жүргiзу.
Түпкi нәтиже:
- 100 пайыз материалдық-техникамен жарақтандырумен, Қазақстан Республикасы Бас әскери прокуратурасының аумақтық бөлiмшелерiнің әскери қызметкерлерiн тұрғын-үймен қамтамасыз ету;
- заңдылықтарды қолдану және шектелмеген адамдар шеңберiнде Конституциялық құқықтарды қорғау бойынша қадағалау iс-шараларын өткiзу;
- шетелде ұсталған адамдарға экстрадициялауды iске асыру;
- құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласы бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының бұзылуын анықтау және жоюға бағытталған кешендiк бақылау шараларын өткiзу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- орталық аппараттың бiр мемлекеттiк қызметкерiн ұстауға арналған орташа шығын 1694 мың теңге;
- аумақтық органдардың бiр мемлекеттiк қызметкерiн ұстауға арналған орташа шығын 916 мың теңге;
- штаттан тыс бiр мемлекеттiк қызметкерiн ұстауға арналған орташа шығын 276 мың теңге;
- бiр мемлекеттiк қызметшінің білiктiлiгiн арттыруға арналған орташа шығын 13 мың теңге;
- бiр мемлекеттiк қызметшінің мемлекеттiк тiлге үйретудің орташа шығыны 24 мың теңге.
Уақтылығы:
- белгiленген мерзiмге сәйкес iс-шараларды уақытылы орындау.
Сапасы:
- адам мен азаматтың, заңды тұлғалар мен мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауда заң бұзушылықты анықтау және жою;
- белгiленген мерзiмде сотталғандығы/сотталмағандығы туралы анықтаманы ұсыну және азаматтар өтінiштерiнің болмауы;
- мемлекеттiк органдарды, жеке және заңды тұлғаларды бiрыңғай статистикалық қағидаттар мен стандарттар негiзiнде елдегi құқықтық тәртiп заңдылығының жағдайы туралы ақпараттармен нақты және тиiмдi қамтамасыз ету;

- повышение профессионально уровня государственных служащих в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство на государственном языке после прохождения курсов обучения государственному языку - 9 процентов; доля государственных служащих, которые назначены на вышестоящую должность после прохождения курсов повышения квалификации - 4 процента.
ПРИЛОЖЕНИЕ 403
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 Декабря 2006 года N 1220
502 - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Межгосударственное информационное взаимодействие
по ведению криминального и оперативного учетов"
на 2007 год
1. Стоимость : 2188 тысяч тенге (два миллиона сто восемьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах";  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года N 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : предупреждение, раскрытие и расследование преступлений посредством межгосударственного обмена сведениями в оперативно-справочных, розыскных, криминалистических и иных учетах
5. Задачи бюджетной программы : межгосударственный обмен сведениями в оперативно-справочных, розыскных, криминалистических и иных учетах для решения органами внутренних дел, прокуратуры, правовой статистики и специальных учетов и иными государственными органами Республики Казахстан задач борьбы с преступностью, защиты прав и свобод граждан, охраны общественного порядка
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Межгосударст-
венное
информацион-
ное взаимо-
действие по
ведению кри-
минального и
оперативного
учетов
Оплата текущих
платежей по
долевому
содержанию
Республикой
Казахстан Меж-
государственного
информационного
банка Главного
информационного
центра
Министерства
внутренних дел
Российской
Федерации
Январь-
декабрь
Гене-
ральная
прокура-
тура
Республики
Казахстан,
Комитет по
правовой
статистике
и специ-
альным
учетам
Гене-
ральной
прокура-
туры
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: обмен на постоянной основе сведениями в оперативно-справочных, розыскных, криминалистических и иных учетах.
Конечный результат: увеличение раскрываемости преступлений в результате межгосударственного обмена сведениями в оперативно-справочных, розыскных, криминалистических и иных учетах.
Финансово-экономический результат: уменьшение (оптимизация) расходов на оперативно-розыскную деятельность посредством использования данных Межгосударственного информационного банка.
Своевременность: своевременная оплата текущих платежей по долевому содержанию Межгосударственного информационного банка.
Качество: 100 процентов государственных органов, удовлетворенных своевременностью и точностью информации, полученной в результате межгосударственного обмена сведениями в оперативно-справочных, розыскных, криминалистических и иных учетах.
ПРИЛОЖЕНИЕ 404
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 Декабря 2006 года N 1220
502 - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Создание информационной системы Комитета по правовой
статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан"
на 2007 год

- қазiргi экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердің кәсiби деңгейiн арттыру; мемлекеттiк тілдi оқыту курсынан өткеннен кейiн мемлекеттiк тiл бойынша iс жүргiзуге ауысқан мемлекеттiк қызметшiлердің үлесi - 9 пайыз; бiлiктiлiгiн арттыру курстарынан өткеннен кейiн жоғары лауазымға тағайындалған мемлекеттiк қызметшiлердің үлесi - 4 пайыз.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
403-ҚОСЫМША
502 - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Криминалдық және жедел есеп жүргiзу жөнiндегi мемлекетаралық ақпараттық өзара iс-қимыл"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2188 мың теңге (екi миллион бiр жүз сексен сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 28 наурыздағы N 1050  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жедел-анықтамалық, iздестiру, криминалдық және өзге де есепке алынатын мәлiметтермен мемлекетаралық алмасу бойынша қылмыстардың алдын алу, ашу және тергеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының ішкi iстер органдары, прокуратура, құқықтық статистика және арнайы есепке алу және өзге де мемлекеттік органдарды қылмысқа қарсы күрес, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын, қоғамдық тәртiптi қорғау мiндеттерiн шешу үшін жедел-анықтамалық, iздестiру, криминалдық және өзге есепке алынатын мәлiметтермен мемлекетаралық алмасу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Криминалдық және жедел есеп жүргізу жөнiндегi мемлекетаралық ақпараттық өзара iс-қимыл
Қазақстан Республикасы үлес қаражаты бойынша Ресей Федерациясы iшкi iстер министрлiгі Бас ақпарат орталығының Мемлекетаралық ақпарат банкiсiнің ағымдағы төлемдерiн төлеу
Қантар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық  статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- тұрақты негiзде жедел-анықтамалық, iздестiру, криминалдық және өзге де есепке алынатын мәлiметтермен алмасу.
Түпкi нәтиже:
- тергеумен аяқталған немесе жедел-анықтамалық, iздестiру, криминалдық және өзге де есепке алынатын мәлiметтермен алмасу нәтижесiнде қылмыстардың ашылуын арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- жедел-анықтамалық, криминалдық және өзге де есепке алынатын мәлiметтермен алмасу шегiнде мемлекетаралық ақпараттық банктің мәлiметтерiн тiкелей пайдаланумен жедел-iздестiру қызметтерiне арналған шығындарды азайту (оңтайландыру).
Уақтылығы:
- мемлекетаралық ақпараттық банктің мәлiметтерiн ұстау үшiн уақытылы төлемдердi төлеу.
Сапасы:
- жедел-анықтамалық, іздестiру, криминалдық және өзге де есепке алынатын мәлiметтермен мемлекетаралық алмасу нәтижесiнде алынған ақпараттардың уақыттылығы және дәлдiлiгiмен қанағаттандырылған мемлекеттiк органдардың - 100 пайызы.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
404-ҚОСЫМША
502 - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнаулы есепке алу комитетiнiң ақпараттық жүйесiн құру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 626405 тысяч тенге (шестьсот двадцать шесть миллионов четыреста пять тысяч тенге)
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы Статья 7  Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах",  подпункт 2)  пункта 3 Указа Президента Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 1550 "О мерах по усилению борьбы с коррупцией укреплению дисциплины и порядка в деятельности государственных органов и должностных лиц",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1374 "Об утверждении Программы развития государственной правовой статистики и специальных учетов в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : совершенствование системы по правовой статистике и специальным учетам
5. Задачи бюджетной программы : - дальнейшее совершенствование автоматизированных информационных баз  данных;
- интеграция государственной правовой информационной статистической системы Казахстана в мировую информационную среду, совершенствование системы публикаций и распространения правовых статистических данных;
- создание и совершенствование непрерывного профессионального образования и подготовки кадров в области правовой статистики и специальных учетов
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Создание
информацион-
ной системы
Комитета по
правовой
статистике и
специальным
учетам
Генеральной
прокуратуры
Республики
Казахстан
Развитие, внедрение
и обучение
пользователей и
администраторов
информационной
системы
"Специальные
учеты":
определение
модулей, требующих
дальнейшей
оптимизации,
определение списка
дополнительной
функциональности;
-разработка
программного
обеспечения по
расширению
функциональности;
- тестирование и
исправление
замечаний;
- обучение;
- внедрение и
тиражирование.
Развитие, внедрение
и обучение
пользователей и
администраторов
информационной
системы
Единый учет
обращений граждан":
- определение
модулей,
требующих
оптимизации,
определение списка
дополнительной
функциональности;
- создание модели
данных;
- дизайн и
разработка модулей
системы;
- разработка
проектной
документации;
-  тестирование и
исправление
замечаний;
- обучение;
- внедрение и
тиражирование.
развитие, внедрение
и обучение
пользователей
администраторов
информационной
системы
"Единая
унифицированная
статистическая
система":
определение модулей
требующих
дальнейшей
оптимизации,
определение
списка
дополнительной
функциональности;
- дизайн и
разработка модулей
подсистемы;
- разработка
проектной
документации;
- тестирование и
исправление
замечаний;
- обучение;
- внедрение и
тиражирование.
Разработка,
внедрение и
обучение
пользователей и
администраторов
информационной
системы "Авто-
матизированная
дактилоскопичес-
кая информацион-
ная система":
- обеспечение
техническими
средствами;
- предпроектное
обследование;
- разработка
технического
проекта;
- разработка
программного
обеспечения АДИС;
- системное
тестирование,
выявление
необходимых
исправлений и
внедрение
исправлений,
доработка системы;
- обучение;
- внедрение и
тиражирование.
Приобретение
лицензионных
программных
продуктов.
В те-
чение
года
Генераль-
ная
прокурату-
ра Респуб-
лики
Казахстан,
Комитет по
правовой
статистике
и специ-
альным
учетам
Генераль-
ной проку-
ратуры
Респуб-
лики
Казахстан
и его
террито-
риальные
подраз-
деления

1. Құны : 626405 мың теңге (алты жүз жиырма алты миллион төрт жүз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңы  7-бабы , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi күшейту, мемлекеттiк органдар мен лауазымды адамдар қызметiндегi тәртiп пен реттiлiктi нығайту жөнiндегi шаралар туралы" қазақстан Республикасы Президентiнің 2005 жылғы 14 сәуiрдегi N 1550  жарлығы  3-тармағының 2 тармақшасы; "Қазақстан Республикасында Мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алуды дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған Бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметiнің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1374  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : құқықтық статистика және арнайы есепке алу жүйесiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi :
- автоматтандырылған ақпараттық мәлiметтер базасын одан әрi жетiлдiру;
- дүние жүзiлiк ақпараттық ортаға Қазақстандық мемлекеттiк құқықтық ақпараттық статистикалық жүйесiн бiрiктiру, құқықтық статистикалық мәлiметтердi тарату мен жариялық жүйесiн жетiлдiру;
- құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кадрларды даярлау мен кәсiби бiлiктiлiгiн үздiксiз жетiлдiру мен құруы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнаулы есепке алу комитетiнiң ақпараттық жүйесiн құру
Қолданушыларды мен әкiмшiлердi "Арнайы есептер" ақпараттық  жүйесiне үйрету, оны енгізу және дамыту:
- одан әрi оңтайландыруды талап ететiн модульдердi анықтау, қосымша функционалдық тізiмдерiн анықтау;
- функционалдықтағы ұлғайту үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу;
- тестiлеу мен ескертпелердi түзеу;
- оқыту;
- енгізу және тарамалдау.
Қолданушыларды мен әкiмшiлерді "Азаматтардың өтiнiштерiн бiрыңғай есепке алу" ақпараттық жүйесiне үйрету, оны енгізу және дамыту:
- одан әрi оңтайландыруды талап ететiн модульдердi анықтау, қосымша функционалдық тiзiмдерiн анықтау;
- мәлiметтер моделiн құру;
- жүйе модулiнiң дизайнi және оны әзiрлеу;
- жобалық құжаттаманы әзiрлеу;
- тестiлеу мен ескертпелердi түзеу;
- оқыту;
- енгізу және тарамалдау.
Қолданушыларды мен әкiмшілердi "Бiрыңғай бiрiздендiрiлген статистикалық жүйе" ақпараттық жүйесiне үйрету, оны енгізу және дамыту:
- одан әрi оңтайландыруды талап ететiн модульдердi анықтау, қосымша функционалдық тiзiмдерiн анықтау;
- жүйе модулiнің дизайнi және оны әзiрлеу;
- жобалық құжаттаманы әзiрлеу;
- тестiлеу мен ескертпелердi түзеу;
- оқыту;
- енгiзу және таралымдау.
Қолданушыларды мен әкiмшiлердi "Автоматтандырылған дактилоскопиялық ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесiне үйрету, оны енгізуді әзiрлеу:
- техникалық құралдармен қамтамасыз ету;
- жоба басындағы зерттеу;
- техникалық жобаны әзірлеу;
- АТАЖ бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу;
- жүйенi тестiлеу, қажетті түзеулер табу және түзеулердi енгізу, жүйенi дамыту;
- оқыту;
- енгiзу және таралымдау.
Лицензиялық бағдарламалық қажеттi қолдануларды иелену.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық  статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық бөлімшелері

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : - своевременное обеспечение статистической и аналитической информацией государственных органов и других субъектов правовой статистики и специальных учетов;
- ежегодно ожидается рост добровольного погашения штрафов за административные правонарушения на 52 млн. тенге, увеличение возмещения ущерба по актам прокурорского надзора за 396 млн. тенге, увеличение доходов от уплаты государственной пошлины на 86 млн. тенге, увеличение штрафов за административные правонарушения на 115 млн. тенге посредством автоматизации процедур сбора, обработки и анализа информации;
- повышение показателей в отношении опознания трупов и установления личностей по индентификационным признакам на 30 процентов.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : - статистикалық және талдау ақпараттарымен өз уақытылы қамтамасыз етiлген мемлекеттiк органдар мен өзге де құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектiлері;
- әкiмшiлiк құқық бұзушылық үшiн айыппұлдарды өздігімен өтеуден жыл сайын 52 млн. теңгеге өсуi күтiлуде, прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша залалды өтеуден 396 млн. теңгеге ұлғайту, мемлекеттiк бажды төлеу табысының 86 млн. теңгеге ұлғаюы, ақпараттарды жинақтау, өңдеу және талдау әрекетiнің автоматтандырылу арқылы әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар айыппұлының 115 млн. теңгеге ұлғаюы;
- сәйкестендiру принциптерi бойынша мәйiттердi тану және жеке тұлғаларды анықтауға қатысты көрсеткiштердің 30 пайызға жоғарылауы.