Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председатели, руководителей и заместителей руководителей территориальных департаментов Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 12 апреля 2016 года № 276.
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателя, руководителей и заместителей руководителей территориальных департаментов Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет).
2. Департаменту управления персоналом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством, обеспечить размещение настоящего приказа на интернет- ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Отменить:
1) приказ и.о. ответственного секретаря Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 06 ноября 2014 года № 218 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателя, руководителей и заместителей руководителей территориальных Департаментов Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан";
2) приказ ответственного секретаря Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 03 декабря 2015 года № 935 "О внесении изменения в квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателя, руководителей и заместителей руководителей территориальных департаментов Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета Ахетова А. А.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Основание: письмо Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан от 09 апреля 2016 года № 02-1-7/1695.
Ответственный секретарь
А. Курмангалиева
Утверждены
приказом ответственного секретаря
Министерства здравоохранения
и социальною развития
Республики Казахстан
от 12 апреля 2016 года № 276
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателя, руководителей и заместителей руководителей территориальных департаментов Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранении и социального развития Республики Казахстан
Заместитель председателя Комитета оплаты медицинских услуг
Министерства здравоохранения и социального развития Республики

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті төрағасының орынбасарлары және оның аумақтық департаменттерінің басшылары мен басшы орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі Жауапты хатшысының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 276 бұйрығы.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 45-тармағына және "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті (бұдан әрі - Комитет) төрағасының орынбасарлары және оның аумақтық департаменттерінің басшылары мен басшы орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Персоналды басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Бұйрықтар:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің жауапты хатшысының м.а. 2014 жылғы 06 қарашадағы № 218 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті төрағасының орынбасарлары және оның аумақтық департаменттерінің басшылары мен басшы орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы"; (D14GR000218 - мемлекеттік тілдегі мәтіні берілмеген).
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің жауапты хатшысының 2015 жылғы 03 желтоқсандағы № 935 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті төрағасының орынбасарлары және оның аумақтық департаменттерінің басшылары мен басшы орынбасарларының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарына өзгеріс енгізу туралы" жойылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің төрағасы A. А. Ахетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Жауапты хатшы
А. Құрманғалиева
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі жауапты
хатшысының 2016 жылғы 12 сәуірдегі
№ 276 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті

Казахстан (1 единица), категория С-1, 24-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в сфере здравоохранения и социального обеспечения (медицина) (общая медицина, стоматология, медицина, общественное здравоохранение) или социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, мировая экономика, государственное и местное управление), желательно наличие ученой степени или степени магистра.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация па качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Знание законодательства
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", Конституционного закона от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан"Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" от 23 ноября 2015 года, "О противодействии коррупции" от 18 ноября 2015 года, "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, "О нормативных правовых актах" от 24 марта 1998 года, "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" от 12 января 2007 года. "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12.
Желательно наличие опыта работы па руководящих должностях в области здравоохранения, навыки работы по разработке нормативных правовых актов; умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, информационными системами здравоохранения, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Руководить и организовывать работу Комитета и его территориальных подразделений по реализация государственной политики в сфере оплаты медицинских услуг, участие в стратегии развития системы здравоохранения и в совершенствовании механизмов финансирования и управления ресурсами здравоохранения в пределах своей компетенции; участвовать в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования (далее - ОСМС) в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулык" на 2016 - 2019 годы; участвовать в разработке и совершенствовании методики формирования тарифов на медицинские услуги ОСМС, разработке единых подходов к оценке эффективности деятельности субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках ОСМС, с использованием индикаторов, отражающих эффективность, полноту и соответствие медицинских услуг стандартам: проводить координацию деятельности по планированию расходов на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП) и системе ОСМС; проводить координацию деятельности по разработке предложений по формированию тарифов в системе ОСМС; участвовать в проведении совещаний, семинаров, конференций и других мероприятий, направленных на совершенствование оказания и финансирования медицинской помощи; участвовать в разработке нормативных правовых актов, стандартов, нормативных документов; проводить в пределах компетенции разъяснительную работу по внедрению единой национальной системы здравоохранения (далее -ЕНСЗ), в том числе с выездом в регионы.
Заместитель председателя Комитета оплаты медицинских услуг
Министерства здравоохранения и социального развития Республики

төрағасының орынбасары (1 бірлік), С-1 санаты, 24-1-2
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету саласындағы жоғары білім (медицина) (жалпы медицина, стоматология, медицина, қоғамдық денсаулық сақтау) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару), ғылыми және магистрлік дәреженің бар болуы.
Кәсіби біліктілігі
Бастамалық, адамдар мен тіл табысуы аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапағабағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік;
Заңнаманы білу
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, 1995 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Президент туралы", 1995 жылғы 18 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, 2015 жылғы 23 қарашадағы "Мемлекеттік қызмет туралы", 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі  "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, "Қазақстан - 2050: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу.
Практикалық тәжірибссі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілі біліктілік талаптарға сәйкес.
Денсаулық сақтау саласындағы басшы қызметінде жұмыс тәжірибесінің болғаны дұрыс, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыс дағдысы; компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен, денсаулық саласындағы ақпараттық жүйемен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істеуді білу.
Функциялық міндеттері
Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің жұмысын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі ң ТМККК) шеңберінде қызметтері төлеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша басшылық ету және ұйымдастыру және денсаулық сақтау жүйесін дамыту стратегиясына және денсаулық сақтау ресурстарын қаржыландыру мен басқару механизмдерін жетілдіруге қатысу; Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды (бұдан әрі - МӘМС) енгізу жөніндегі жұмысқа қатысу; МӘМС шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру және шығындарды жоспарлау әдістемесін әзірлеуге қатысу; медициналық қызметтердің тиімділігін, толықтығын және стандарттарға сәйкестігін көрсететін индикаторларды пайдалана отырып, МӘМС шеңберінде медициналық қызмет көрсететін денсаулық сақтау субъектілері қызметінің тиімділігін бағалауға бірыңғай тәсілдерді әзірлеу; МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтер шығындарын жоспарлау бойынша қызметтерді жүйелендіруді жүргізу; МӘМС жүйесінде тарифтерді қалыптастыру бойынша ұсыныстарды жасау жөніндегі қызметті жүйелендіруді жүргізу; медициналық көмек көрсетуді мен қаржыландыруды жетілдіруге бағытталған кеңестерді, семинарларды, конференцияларды және басқа да іс-шараларды жүргізуге қатысу; бағдарламалық және стратегиялық құжаттарды, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, нормативтік құқықтық актілер мен құқықтық актілерді, стандарттарды, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; құзыреті шегінде біріңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін (бұдан әрі- БҰДЖ) енгізу бойынша түсіндіру жұмысын жүргізу, оның ішінде өңірлерге бару.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті

Казахстан (1 единица), категория С-1,24-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, мировая экономика, государственное и местное управление) или в сфере здравоохранения и социального обеспечения (медицина) (общая медицина, стоматология, медицина, общественное здравоохранение) желательно наличие ученой степени или степени магистра.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация па качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Знание законодательства
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", Конституционного закона от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан"КодексРеспублики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" от 23 ноября 2015 года, "О противодействии коррупции" от 18 ноября 2015 года. "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года,  "О нормативных правовых актах"от 24 марта 1998 года,  "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" от 12 января 2007 года, "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12.
Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в области здравоохранения, навыки работы по разработке нормативных правовых актов; умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, информационными системами здравоохранения. Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Руководить и организовывать работу Комитета и его территориальных подразделений по реализация государственной политики в сфере оплаты услуг в рамках ГОБМП, участие в стратегии развития Единой национальной системы здравоохранения (далее - ЕНСЗ) и в совершенствовании механизмов финансирования и управления ресурсами здравоохранения в пределах своей компетенции; руководить и организовывать работу в пределах компетенции по вопросам выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП и возмещения затрат за счет средств республиканского бюджета, мониторинга и оплаты услуг ГОБМП но курируемым Комитетом бюджетным программам, а также по анализу и оценке реализации программ в рамках ЕНСЗ в пределах своей компетенции; обеспечить своевременную организацию проведения выбора поставщика медицинских услуг и оплату услуг ГОБМП; участвовать в разработке программных и стратегических документов, нормативных правовых актов; проводить координацию деятельности территориальных департаментов Комитета по вопросам планирования и финансирования; обеспечить целевое использование бюджетных средств и его освоение по курируемым Комитетом бюджетным программам; участвовать в разработке и совершенствовании методики формирования тарифов на медицинские услуги ГОБМП; проводить мониторинг и анализ исполнения объемов специализированной и высокоспециализированной медицинской помощи; участвовать в проведении совещаний, семинаров, конференций и других мероприятий, направленных на совершенствование оказания и финансирования ГОБМП; проводить в пределах компетенции разъяснительную работу по внедрению ЕНСЗ, в том числе с выездом в регионы; участвовать в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулык" на 2016 - 2019 годы.
Руководитель территориального департамента Комитета оплаты
медицинских услуг Министерства здравоохранении и социального
развития Республики Казахстан (16 единиц),
категория С-О-1, 24-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в сфере здравоохранения и социального обеспечения (медицина) (общая медицина, стоматология, медицина, общественное здравоохранение), желательно наличие высшей или первой квалификационной категории или высшее образование в сфере социальных паук, экономики и бизнеса (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, мировая экономика, государственное и местное управление), желательно наличие степени магистра.
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация па качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Знание законодательства
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", Конституционного закона от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан"Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" от 23 ноября 2015 года. "О противодействии коррупции" от 18 ноября 2015 года, "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, "О нормативных правовых актах" от 24 марта 1998 года, "0 порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" от 12 января 2007 года, "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12.
Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в области здравоохранения, навыки работы по разработке нормативных правовых актов; умение работать па компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, информационными системами здравоохранения, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью территориального департамента Комитета: подбор и расстановка кадров; обеспечение взаимодействия с государственными органами, государственными предприятиями, территориальный подразделениями ведомств Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, научными и информационными центрами, медицинскими предприятиями независимо от форм собственности, международными и неправительственными организациями, средствами массовой информации, юридическими и физическими лицами по вопросам оплаты медицинских услуг в рамках ГОБМП, совершенствования механизма финансирования и информационно-аналитического сопровождения ЕНСЗ; организация работы выбора поставщика услуг ГОБМП и возмещение его затрат; проведение экспертизы объемов ГОБМП; применение к поставщикам услуг мер экономического воздействия, обеспечение целевого использования и освоения выделенных бюджетных средств; обеспечение своевременного предоставления аналитических и других отчетов в Комитет; участие в разработке нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; участвовать в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулык" на 2016 - 2019 годы.
Заместитель руководителя территориального департамента
Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения
и социального развития Республики Казахстан (16 единиц),

төрағасының орынбасары (1 бірлік), С-1 санаты, 24-1-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету саласындағы жоғары білім (медицина) (жалпы медицина, стоматология, медицина, қоғамдық денсаулық сақтау) ғылыми және магистрлік дәреженің бар болуы.
Кәсіби біліктілігі
Бастамалық, адамдар мен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау көшбасшылық, әдептілік, сапағабағдарлану,тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік;
Заңнаманы білу
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, 1995 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", 1995 жылғы 18 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, 2015 жылғы 23 қарашадағы "Мемлекеттік қызмет туралы", 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, "Қазақстан - 2050: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілі біліктілік талаптарға сәйкес.
Денсаулық сақтау саласындағы басшы қызметінде жұмыс тәжірибесінің болғаны дұрыс, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыс дағдысы; компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен, денсаулық саласындағы ақпараттық жүйемен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істеуді білу.
Функциялық міндеттері
Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің жұмысын ТМККК шеңберінде қызметтерді төлеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша басшылық ету және ұйымдастыру және БҰДЖ дамыту стратегиясына және денсаулық сақтау ресурстарын қаржыландыру мен басқару механизмдерін жетілдіруге қатысу; құзыреті шегінде ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және республикалық бюджет қаражатының есебінен оның шығындарын өтеу; Комитет жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша ТМККК қызметтерін мониторингілеу және ақы төлеу мәселелері бойынша, сондай-ақ өз құзыреті шегінде БҰДЖ шеңберіндегі бағдарламалардың іске асырылуын талдау және бағалау бойынша басшылық ету және ұйымдастыру; бағдарламалық және стратегиялық құжаттарды, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; жоспарлау және қаржыландыру мәселелері бойынша Комитеттің аумақтық департаменттерінің қызметін үйлестіруді жүргізу. Комитет жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджет қаражатын нысаналы пайдалануды және оны игеруді қамтамасыз ету; ТМККК-нің медициналық қызметтеріне арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесін әзірлеуге және жетілдіруге қатысу; мамандандырылған және жоғары мамандандырылған медициналық көмек көлемдерінің орындалуына мониторинг пен талдау жүргізу; ТМККК көрсету мен қаржыландыруды жетілдіруге бағытталған кеңестерді, семинарларды, конференцияларды және басқа да іс-шараларды жүргізуге қатысу; құзыреті шегінде БҰДЖ енгізу бойынша түсіндіру жұмысын жүргізу, оның ішінде өңірлерге шығу; құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу жөніндегі жұмысқа қатысу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті
аумақтық департаментінің басшысы (16 бірлік), С-О-1
санаты, 24-2-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету саласындағы жоғары білім (медицина) (жалпы медицина, стоматология, медицина, қоғамдық денсаулық сақтау) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару), магистрлік дәреженің бар болуы.
Кәсіби біліктілігі
Бастамалық, адамдар мен тіл табысу, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдeптiлiк, сапағабағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік;
Заңнаманы білу
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, 1995 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Президент туралы", 1995 жылғы 18 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, 2015 жылғы 23 қарашадағы "Мемлекеттік қызмет туралы", 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі  "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, "Қазақстан - 2050: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілі біліктілік талаптарға сәйкес.
Денсаулық сақтау саласындағы басшы қызметінде жұмыс тәжірибесінің болғаны дұрыс, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыс дағдысы; компьютерде Microsoft Officе бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен, денсаулық саласындағы ақпараттық жүйемен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істеуді білу.
Функциялық міндеттері
Комитеттің аумақтық департаментінің қызметіне жалпы басшылық ету; кадрды іріктеу және орналастыру; ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерге ақы төлеу, БҰДЖ-ны қаржыландыру және ақпараттық- талдамалы сүйемелдеу механизмін жетілдіру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, мемлекеттік кәсіпорындармен. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі ведомстволарының аумақтық бөлімшелерімен, ғылыми және ақпараттық орталықтармен, меншік нысанына қарамастан медициналық кәсіпорындармен, халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, заңды және жеке тұлғалармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; ТМККК қызметтер берушісін таңдау жұмысын ұйымдастыру; республикалық бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету кезінде ТМККК көлемдеріне және медициналық қызметтерге ақы төлеуге сараптама жүргізу; қызметтер берушілерге экономикалық ықпал ету шараларын қолдану, бөлінген бюджет қаражатын нысаналы пайдалануды және игеруді қамтамасыз ету; Комитетке талдамалы және басқа да есептерді уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету; құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу жөніндегі жұмысқа қатысу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің
аумақтық департаментінің басшы орынбасары (16 бірлік),

категория С-О-2, 24-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, мировая экономика, государственное и местное управление) или высшее образование в сфере здравоохранения и социального обеспечения (общая медицина, медицина, общественное здравоохранение) или высшее образование в сфере естественных наук (математика, информатика, физика, ядерная физика, химия) или высшее образование в сфере технических наук и технологии (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование, радиотехника, электроника и телекоммуникации).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Знание законодательства
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", Конституционного закона от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан"Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" от 23 ноября 2015 года, "О противодействии коррупции" от 18 ноября 2015 года, "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, "О нормативных правовых актах" от 24 марта 1998 года, "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" от 12 января 2007 года,  "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12.
Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в области здравоохранения, навыки работы по разработке нормативных правовых актов; умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, информационными системами здравоохранения, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Согласование планируемых на предстоящий период бюджетных средств по вопросам, относящимся к компетенции Комитета; участие в формировании плана финансирования по обязательствам и платежам курируемых бюджетных программ; обеспечение своевременного финансирования поставщиков медицинских услуг в рамках ГОБМП; участие в организации работы выбора поставщика услуг в рамках ГОБМП и оплате медицинских услуг; обеспечение целевого использования и освоения выделенных бюджетных средств; проведению экспертизы объемов ГОБМП; применение к субъектам здравоохранения мер экономического воздействия, прогнозирование своевременного освоения бюджетных средств по курируемым бюджетным программам: проведение медико-экономического анализа по результатам финансирования ГОБМП региона; проведение контроля объемов гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на основе первичной медицинской документации и базы данных пролеченных больных; обеспечение взаимодействия с государственными органами, государственными предприятиями. территориальный подразделениями ведомств Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, научными и информационными центрами, медицинскими предприятиями независимо от форм собственности, международными и неправительственными организациями, средствами массовой информации, юридическими и физическими лицами по вопросам оплаты медицинских услуг в рамках ГОБМГТ; участие в разработке нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; участвовать в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулык" на 2016 - 2019 годы.
Заместитель руководителя территориального департамента
Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения
и социального развития Республики Казахстан (2 единицы),

С-О-2 санаты, 24-2-2
Критерийлер
Критерийлер
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласындағы жоғары білім (жалпы медицина, стоматология, медицина, қоғамдық денсаулық сақтау) немесе жаратылыстану ғылымдары саласындағы жоғары білім (математика, информатика, физика, ядролық физика, химия) немесе технологиялар және техникалық ғылымдар саласындағы (жоғары білім (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету, математикалық және компьютерлік үлгілеу, радиотехника, электроника және телекоммуникациялар)
Кәсіби біліктілігі
Бастамалық, адамдар мен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапағабағдарлану тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік;
Заңнаманы білу
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, 1995 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", 1995 жылғы 18 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, 2015 жылғы 23 қарашадағы "Мемлекеттік қызмет туралы", 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы". 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерді қарау тәртібі туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, "Қазақстан - 2050: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілі біліктілік талаптарға сәйкес.
Денсаулық сақтау саласындағы басшы қызметінде жұмыс тәжірибесінің болғаны дұрыс, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыс дағдысы; компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымы жүйелерімен, денсаулық саласындағы ақпараттық жүйемен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істеуді білу.
Функциялық міндеттері
Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша алдағы кезеңге жоспарланып отырған бюджет қаражатын келісу; жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарын қалыптастыруға қатысу; ТМККК шеңберіндегі медициналық қызметтер берушілерін уақтылы қаржыландыруды қамтамасыз ету; ТМККК шеңберіндегі қызметтер берушіні таңдау жұмысын ұйымдастыруға және республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын стационарлық пен стационарды алмастыратын көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге ақы төлеуге қатысу; бөлінген бюджет қаражатын нысаналы пайдалануды және игеруді қамтамасыз ету; ТМККК көлемдеріне сараптама жүргізу; денсаулық сақтау субъектілеріне экономикалық ықпал ету шараларын қолдану, жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджет қаражатының уақтылы игерілуін болжамдау; өңір бөлінісінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыру нәтижесі бойынша медициналық-экономикалық талдау жүргізу. Бастапқы медициналық құжаттама мен емделіп шыққан науқастардың дерекқоры негізінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемдеріне бақылау жүргізу; ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, мемлекеттік кәсіпорындармен, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі ведомстволарының аумақтық бөлімшелерімен, ғылыми және ақпараттық орталықтармен, меншік нысанына қарамастан медициналық кәсіпорындармен, халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, заңды және жеке тұлғалармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудын 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу жөніндегі жұмысқа қатысу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің
аумақтық департаменті басшысының орынбасары (2 бірлік),

категория С-О-2, 24-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование r сфере здравоохранения и социального обеспечения (медицина) (общая медицина, стоматология, медицина, общественное здравоохранение) или высшее образование в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, мировая экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Знание законодательства
Знание Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", Конституционного закона от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан"Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" от 23 ноября 2015 года, "О противодействии коррупции" от 18 ноября 2015 года, "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, "О нормативных правовых актах" от 24 марта 1998 года, "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" от 12 января 2007 года,  "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12.
Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в области здравоохранения, навыки работы по разработке нормативных правовых актов; умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, информационными системами здравоохранения, Outlook Express, Internet Explorer.
Функциональные обязанности
Участвовать в разработке и совершенствование методологии экспертизы медицинских услуг ГОБМП; проводить мониторинг результатов экспертной работы в регионе и поставщиков услуг па основе базы данных пролеченных больных; проводить оценку оказания плановой и экстренной госпитализации по уровням оказания медицинской помощи; обеспечение своевременного предоставления отчетов и анализа в Комитет; контроль за осуществлением структурного анализа дефектов объема гарантированного объема бесплатной медицинской помощи; участие в разработке нормативных правовых актов в пределах своей компетенции; обеспечение взаимодействия с государственными органами, государственными предприятиями, территориальный подразделениями ведомств Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, научными и информационными центрами, медицинскими предприятиями независимо от форм собственности и юридическими и физическими лицами в пределах своей компетенции; участвовать в работе по внедрению обязательного социального медицинского страхования в соответствии с Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулык" на 2016- 2019 годы.

С-О-2 санаты, 24-2-3
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласындағы жоғары білім (жалпы медицина, стоматология, медицина, қоғамдық денсаулық сақтау) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім (экономика, қаржы. менеджмент, есеп және аудит, әлемдік экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару)
Кәсіби біліктілігі
Бастамалық,адамдар мен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапағабағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік;
Зашіаманы білу
1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясын, 1995 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", 1995 жылғы 18 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, 2015 жылғы 23 қарашадағы "Мемлекеттік қызмет туралы", 2015 жылғы 18 қарашадағы "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, "Қазақстан - 2050: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілі біліктілік талаптарға сәйкес.
Денсаулық сақтау саласындағы басшы қызметінде жұмыс тәжірибесінің болғаны дұрыс, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыс дағдысы; компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен. электрондық құжат айналымы жүйелерімен, денсаулық саласындағы ақпараттық жүйемен, Outlook Express, Internet Explorer жұмыс істеуді білу.
Функциялық міндеттері
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің медициналық қызметтерін сараптау әдістемесін әзірлеуді және жетілдіруге қатысу; Комитетке есептер мен талдауды уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету, бастапқы медициналық құжаттама мен емделіп шыққан науқастардың дерекқоры негізінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемдеріне бақылау жүргізу; мемлекеттік органдармен, мемлекеттік кәсіпорындармен, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі ведомстволарының аумақтық бөлімшелерімен, ғылыми және ақпараттық орталықтармен, меншік нысанына қарамастан медициналық кәсіпорындармен, заңды және жеке тұлғалармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің ақауларына құрылымдық талдаудың жүзеге асырылуын бақылау; өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу жөніндегі жұмысқа қатысу.