Об утверждении квалификационных требований к административным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 23 мая 2017 года № 3-НҚ. Утратило силу нормативным постановлением Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 29 июня 2017 года № 5-нқ.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 29.06.2017 № 5-нқ.
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета.
2. Признать утратившим силу нормативное постановление Счетного комитета от 20 декабря 2016 года 19-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" (опубликованное 21 декабря 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
3. Юридическому отделу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего нормативного постановления в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего нормативного постановления на Интернет-ресурсе Счетного комитета.
4. Контроль за исполнением нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
5. Настоящее нормативное постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Н. Абдибеков
Утверждены
нормативным постановлением
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 23 мая 2017 года № 3-НҚ
КВАЛИФИКАЦИОННЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
к административным государственным
должностям корпуса "Б" Счетного комитета
по контролю за исполнением республиканского бюджета
СЕКРЕТАРИАТ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ

Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасының 2017 жылғы 23 мамырдағы № 3-нқ нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасының 2017 жылғы 29 маусымдағы № 5-нқ нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Нормативтік қаулының күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасының 29.06.2017 № 5-нқ нормативтік қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 17-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына біліктілік талаптары бекітілсін.
2. "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 19-НҚ бұйрығымен ("Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Заң бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының көшірмелерінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің Интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің төрағасы
Н. Әбдібеков
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің
2017 жылғы 23 мамырдағы
№ 3-НҚ нормативтік қаулысымен
бекітілген
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын
БІЛІКТІЛІК ТАЛАПТАРЫ
ТӨРАҒА ХАТШЫЛЫҒЫ

Заведующий сектором- 1 единица, категория В-4 (1-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки экономика и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция или международное право); гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора; организация и обеспечение деятельности Председателя Счетного комитета; рассмотрение, представление и своевременная подготовка материалов по проектам законодательных актов, служебной корреспонденции и оперативной информации для Председателя; контроль по обеспечению своевременного внесения корреспонденции на рассмотрение Председателю, контроль за своевременной и качественной подготовкой ответов на запросы государственных органов, неправительственных организаций и частных лиц за подписью Председателя; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела "Вопрос-ответ" Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации работы по проведению встреч, семинаров, совещаний с представителями органов государственного аудита и финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений; формирование высокого имиджевого уровня Счетного комитета в средствах массовой информации; исполнение поручений Председателя; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант-1 единица, категория В-4 (1-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция или международное право); гуманитарные науки (международные отношения или филология).
Профессиональная компетентность

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (1-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі.
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; Есеп комитеті Төрағасының қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; заңнамалық актілердің жобалары және Төрағаға қызметтік хат-хабарлар, жедел ақпарат бойынша материалдарды қарау, ұсыну және уақтылы дайындау; Төрағаның қарауына хат-хабарларды уақтылы енгізудің қамтамасыз етілуін бақылау, мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың және жеке тұлғалардың сұрауларына Төраға қол қоятын жауаптардың уақтылы және сапалы дайындалуын бақылау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы "Сұрақ-жауап" бөлімін мониторингтеу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді өткізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу; бұқаралық ақпарат құралдарында Есеп комитетінің жоғары имидждік деңгейін қалыптастыру; Төрағаның тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (1-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе филология).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Исполнение поручений Председателя и руководства сектора; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела "Вопрос-ответ" Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации работы по проведению встреч, семинаров, совещаний с представителями органов государственного аудита и финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений; организация и проведение международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; взаимодействие с представителями СМИ во время их работы непосредственно в Счетном комитете; подготовка ответов на запросы представителей СМИ о работе Счетного комитета; контроль за подготовкой ответов на запросы государственных органов, неправительственных организаций и частных лиц за подписью Председателя; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант-пресс-секретарь-1 единица, категория В-4 (1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика или мировая экономика и/или связь с общественностью и/или журналистика); право (юриспруденция или международное право), гуманитарные науки (международные отношения или филология).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля.
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка и распространение публикаций, интервью, официальных заявлений, сообщений, пресс-релизов и других информационных материалов о деятельности Счетного комитета в СМИ; организация проведения пресс-конференций, брифингов, интервью и комментариев руководства;
содействие СМИ в организации теле-, радиопередач и программ и других материалов, освещающих деятельность Счетного комитета; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела "Вопрос-ответ" интернет-ресурса Счетного комитета; осуществление ежедневного оперативного сбора материалов СМИ, подготовка по поручению Председателя Счетного комитета дайджестов прессы;взаимодействие с ведущими республиканскими и региональными периодическими печатными изданиями, руководителями телерадиокомпаний, информационных агентств, интернет-изданий; оказание содействия представителям СМИ в получении необходимой информации по освещению деятельности Счетного комитета, взаимодействие с представителями СМИ во время их работы непосредственно в Счетном комитете; подготовка ответов на запросы представителей СМИ о работе Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Төрағаның және сектор басшылығының тапсырмаларын орындау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы "Сұрақ-жауап" бөлімін мониторингтеу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді өткізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының және халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; БАҚ өкілдерінің тікелей Есеп комитетіндегі жұмысы кезінде олармен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ өкілдерінің Есеп комитетінің жұмысы туралы сұрауларына жауаптар дайындау; мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың және жеке тұлғалардың сұрауларына Төраға қол қоятын жауаптардың дайындалуын бақылау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика және/немесе жұртшылықпен байланыс және/немесе журналистика); құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар немесе филология).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің қызметі туралы жарияланымдарды, сұхбаттарды, ресми мәлімдемелерді, хабарламаларды, баспасөз релиздерін және басқа да ақпараттық материалдарды әзірлеу және БАҚ-қа тарату; басшылықтың баспасөз конференцияларын, брифингтерін, сұхбаттар мен түсіндірмелерін жүргізуді ұйымдастыру; БАҚ-қа Есеп комитетінің қызметін көрсететін теле-радио хабарлар мен бағдарламаларды және басқа да материалдарды ұйымдастыруға жәрдемдесу; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің интернет-ресурсындағы "Сұрақ-жауап" бөлімін мониторингтеу; БАҚ материалдарын күн сайын жедел жинауды жүзеге асыру, Есеп комитеті Төрағасының тапсырмасы бойынша баспасөз дайджестерін дайындау;
жетекші республикалық және өңірлік мерзімді баспасөз басылымдарымен, телерадиокомпаниялардың, ақпараттық агенттіктердің, интернет басылымдардың басшыларымен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ өкілдеріне Есеп комитетінің қызметін көрсетуге қатысты қажетті ақпарат алуға жәрдемдесу, БАҚ өкілдерінің тікелей Есеп комитетіндегі жұмысы кезінде олармен өзара іс-қимыл жасау; БАҚ өкілдерінің Есеп комитетінің жұмысы туралы сұрауларына жауаптар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант-баспасөз хатшысы – 1 бірлік, В-4 санаты (1-3)

Главный эксперт – 1 единица, категория В-5 (1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы и/или учет и аудит), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация работы приемной Председателя Счетного комитета, своевременное представление на рассмотрение Председателя материалов, служебной корреспонденции, оперативной информации; оказание методической и консультативной помощи; исполнение поручений Председателя и руководства сектора; мониторинг блога Председателя Счетного комитета и раздела "Вопрос-ответ" Интернет-ресурса Счетного комитета; участие в организации и проведении встреч, семинаров, совещаний с представителями органов государственного аудита и финансового контроля, в том числе иностранных государств и их международных объединений; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
ОТДЕЛ ГОСУДАРСТВЕННОГО АУДИТА
УПРАВЛЕНИЯ ФИНАНСАМИ
Заведующий отделом – государственный аудитор 1- единица, категория В-1 (2-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;

Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (1-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика немесе қаржы және/немесе есеп және аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитеті Төрағасының қабылдау бөлмесінің жұмысын ұйымдастыру, Төрағаның қарауына материалдарды, қызметтік хат-хабарларды, жедел ақпаратты уақтылы ұсыну; әдістемелік және консультативтік көмек көрсету; Төрағаның және сектор басшылығының тапсырмаларын орындау; Есеп комитеті Төрағасының блогын және Есеп комитетінің Интернет-ресурсындағы "Сұрақ-жауап" бөлімін мониторингтеу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының, соның ішінде шетел мемлекеттерінің және олардың халықаралық бірлестіктерінің өкілдерімен кездесулерді, семинарларды, кеңестерді ұйымдастыруға және өткізуге қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ҚАРЖЫНЫҢ БАСҚАРЫЛУЫНА
МЕМЛЕКЕТТІК АУДИТ ЖҮРГІЗУ БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісі – мемлекеттік аудитор - 1 бірлік, В-1 санаты (2-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;

3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее трех лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, годовых и квартальных планов работ Счетного комитета согласование планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; участие в формировании годовых, квартальных планов работ и перечня объектов государственного аудита, осуществление контроля за их исполнением, подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление обязанностей руководителя группы государственных аудиторов в мероприятиях по государственному аудиту исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Заместитель заведующего отделом – государственный аудитор
2 единицы, категория В-2 (2-2, 2-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность

3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін, Есеп комитетінің жылдық және тоқсандық жұмыс жоспарларын қалыптастыруға қатысу, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын келісу; жылдық, тоқсандық жұмыс жоспарларын және мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудит жүргізу, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларда мемлекеттік аудиторлар тобы жетекшісінің міндеттерін жүзеге асыру және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – мемлекеттік аудитор - 2 бірлік, В-2 санаты
(2-2, 2-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее трех лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела по закрепленным направлениям; согласование планов, программ и аудиторского задания государственного аудита; участие в формировании годовых, квартальных планов работ и перечня объектов государственного аудита, осуществление контроля за их исполнением, подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление обязанностей руководителя группы государственных аудиторов в мероприятиях по государственному аудиту исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор аудита исполнения бюджета

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын келісу; жылдық, тоқсандық жұмыс жоспарларын және мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыруға қатысу, олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудит жүргізу, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларда мемлекеттік аудиторлар тоб жетекшісінің міндеттерін жүзеге асыру және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бюджеттің атқарылуына аудит жүргізу секторы

Заведующий сектором- государственный аудитор – 1 единица, категория В – 4 (2/1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим Отделом, проведение предварительного изучения объектов аудита; составление проекта плана и программы проведения государственного аудита, аудиторского задания; проведение государственного аудита по вопросам исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация работы работников сектора и контроль за качественным проведением аудита; анализ результатов аудиторских отчетов и проведение мониторинга их качества, осуществление по ним предварительной оценки; выявление внутренних резервов для повышения качества проверки и внесение конкретных предложений; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию сектора; подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант- государственный аудитор – 4 единицы, категория В-4
(2/1-5, 2/1-6, 2/1-7, 2/1-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность

Сектор меңгерушісі-мемлекеттік аудитор –1 бірлік, В-4 санаты (2/1-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектордың қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, аудит объектілерін алдын ала зерделеу жүргізу; мемлекеттік аудит жүргізу жоспарлары мен бағдарламаларының, аудиторлық тапсырма жобаларын жасау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау мәселелері бойынша мемлекеттік аудит жүргізу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; сектор қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және аудиттің сапалы жүргізілуін бақылау; аудиторлық есеп нәтижелерін талдау және олардың сапасына мониторинг жүргізу, олар бойынша алдын ала бағалауды жүзеге асыру; тексеру сапасын арттыру үшін ішкі резервтерді анықтау және нақты ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант-мемлекеттік аудитор – 4 бірлік, В-4 санаты (2/1-5, 2/1-6, 2/1-7, 2/1-8)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по государственному аудиту исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; проведение анализа и свода материалов по мероприятиям государственного аудита; участие в подготовке аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт-государственный аудитор –2 единицы, категория В-5
(2/1-9, 2/1-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).,
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Республикалық бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудит жүргізу, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларға қатысу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; мемлекеттік аудит іс-шаралары бойынша материалдарға талдау жасап, жинақтау; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындауға қатысу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы-мемлекеттік аудитор – 2 бірлік, В-5 санаты (2/1-9, 2/1-10)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее одного года либо не менее двух лет в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по государственному аудиту объектов аудита; проведение анализа и свода материалов по мероприятиям по государственному аудиту; участие в подготовке аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор аудита государственного планирования и развития регионов
Заведующий сектором- государственный аудитор – 1 единица, категория В-4 (2/2-11)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).,
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде бір жыл не осы санаттағы нақты лауазымның тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Аудит объектілеріне мемлекеттік аудит жүргізу бойынша іс-шараларға қатысу; мемлекеттік аудит іс-шаралары бойынша материалдарға талдау жасап, жинақтау; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдар дайындауға қатысу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік жоспарлауға және өңірлердің дамуына аудит жүргізу секторы
Сектор меңгерушісі-мемлекеттік аудитор – 1 бірлік, В-4 санаты (2/2-11)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим отделом, проведение предварительного изучения объектов государственного аудита; составление проекта плана и программы проведения государственного аудита, аудиторского задания; проведение государственного аудита по вопросам исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация работы работников сектора и контроль за качественным проведением аудита; анализ результатов аудиторских отчетов и проведение мониторинга их качества, осуществление по ним предварительной оценки; выявление внутренних резервов для повышения качества проверки и внесение конкретных предложений; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию сектора; подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектордың қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, мемлекеттік аудит объектілеріне алдын ала зерделеу жүргізу; жоспарлар және мемлекеттік аудит жүргізу бағдарламалары, аудиторлық тапсырмалар жобаларын жасау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау мәселелері бойынша мемлекеттік аудит жүргізу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; сектор қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және аудиттің сапалы жүргізілуін бақылау; аудиторлық есептердің нәтижелерін талдау және олардың сапасына мониторинг жүргізу, олар бойынша алдын ала бағалауды жүзеге асыру; тексеру сапасын арттыру үшін ішкі резервтерді анықтау және нақты ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее трех лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; участие в пределах компетенции в формировании Перечня объектов государственного аудита Счетного комитета на соответствующий год, годовых и квартальных планов работ Счетного комитета, согласование планов, программ и аудиторских заданий государственного аудита; контроль за деятельностью руководителей групп государственных аудиторов в мероприятиях по государственному аудиту исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию Отдела; осуществление контроля за их исполнением, подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; құзыреті шегінде Есеп комитетінің тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін, Есеп комитетінің жылдық және тоқсандық жұмыс жоспарларын қалыптастыруға қатысу, мемлекеттік аудиттің жоспарларын, бағдарламаларын және аудиторлық тапсырмаларын келісу; республикалық бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудит жүргізу, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларда мемлекеттік аудиторлар тобы жетекшлерінің қызметін бақылау және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – мемлекеттік аудитор

Заместитель заведующего отделом – государственный аудитор 2 единицы категория В-2 (3-2, 3-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее трех лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела по закрепленным направлениям; согласование планов, программ и рабочих планов государственного аудита; участие в формировании годовых и квартальных планов работ, осуществление контроля за их исполнением, подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление обязанностей руководителя группы государственных аудиторов в мероприятиях по государственному аудиту исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; участие в разработке нормативных правовых и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор аудита обороны, правопорядка и внешнеполитической деятельности

2 бірлік, В-2 санаты (3-2, 3-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; мемлекеттік аудит жоспарларын, бағдарламаларын және жұмыс жоспарларын келісу; жылдық және тоқсандық жұмыс жоспарларын қалыптастыруға қатысу, олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудит жүргізу, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау бойынша іс-шараларда мемлекеттік аудиторлар тобы жетекшісінің міндеттерін жүзеге асыру және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; Бөлімнің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Қорғаныс, құқық тәртібі және сыртқы саяси қызметке аудит жүргізу секторы

Заведующий сектором- государственный аудитор – 1 единица, категория В-4 (3/1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим Отделом, проведение предварительного изучения объектов аудита и контроля; составление проекта плана и программы аудита и контроля; проведение государственного аудита по вопросам исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация работы работников сектора и контроль за качественным проведением аудита; анализ результатов актов государственного аудита и контроля и проведение мониторинга их качества, осуществление по ним предварительной оценки; выявление внутренних резервов для повышения качества контроля и внесение конкретных предложений; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию сектора; подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант-государственный аудитор – 4 единицы, категория В-4 (3/1-5, 3/1-6, 3/1-7, 3/1-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность

Сектор меңгерушісі-мемлекеттік аудитор– 1 бірлік, В-4 санаты (3/1-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектордың қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, аудит және бақылау объектілеріне алдын ала зерделеу жүргізу; аудит және бақылау жоспары мен бағдарламасының жобасын жасау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау мәселелері бойынша мемлекеттік аудит жүргізу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; сектор қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және аудиттің сапалы жүргізілуін бақылау; мемлекеттік аудит және бақылау актілерінің нәтижелерін талдау және олардың сапасына мониторинг жүргізу, олар бойынша алдын ала бағалауды жүзеге асыру; бақылау сапасын арттыру үшін ішкі резервтерді анықтау және нақты ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант-бас мемлекеттік аудитор – 4 бірлік, В-4 санаты
(3/1-5, 3/1-6, 3/1-7, 3/1-8)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим Отделом, проведение предварительного изучения объектов контроля; составление проекта плана и программы государственного аудита и контроля; проведение государственного аудита по вопросам исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация работы работников сектора и контроль за качественным проведением аудита; анализ результатов актов государственного аудита и контроля и проведение мониторинга их качества, осуществление по ним предварительной оценки; выявление внутренних резервов для повышения качества контроля и внесение конкретных предложений; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию сектора; подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант-государственный аудитор – 4 единицы, категория В-4 (3/2-12, 3/2-13, 3/2-14, 3/2-15)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектордың қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, бақылау объектілеріне алдын ала зерделеу жүргізу; мемлекеттік аудит және бақылау жоспары мен бағдарламасының жобасын жасау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау мәселелері бойынша мемлекеттік аудит жүргізу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; сектор қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және аудиттің сапалы жүргізілуін бақылау; мемлекеттік аудит және бақылау актілерінің нәтижелерін талдау және олардың сапасына мониторинг жүргізу, олар бойынша алдын ала бағалауды жүзеге асыру; бақылау сапасын арттыру үшін ішкі резервтерді анықтау және нақты ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант - бас мемлекеттік аудитор – 4 бірлік, В-4 санаты
(3/2-12, 3/2-13, 3/2-14, 3/2-15)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Наличие сертификата государственного аудитора;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2.Наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим Отделом, проведение предварительного изучения объектов контроля; составление проекта плана и программы аудита и контроля; проведение государственного аудита по вопросам исполнения республиканского бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора, оценки эффективности реализации стратегических планов центральных государственных органов, государственных и бюджетных программ и обеспечение качества их выполнения; координация работы работников сектора и контроль за качественным проведением аудита; анализ результатов актов государственного аудита и контроля и проведение мониторинга их качества, осуществление по ним предварительной оценки; выявление внутренних резервов для повышения качества контроля и внесение конкретных предложений; участие в разработке нормативных правовых актов и методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета; организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, входящим в компетенцию сектора; подготовка вопросов, выносимых на заседания Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант-главный государственный аудитор – 4 единицы категория В-4 (3/3-19, 3/3-20, 3/3-21, 3/3-22)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление), право (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Мемлекеттік аудитор сертификатының болуы;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектордың қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, бақылау объектілеріне алдын ала зерделеу жүргізу; аудит және бақылау жоспары мен бағдарламасының жобасын жасау; республикалық бюджеттің атқарылуы және мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуы, орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының, мемлекеттік және бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау мәселелері бойынша мемлекеттік аудит жүргізу және олардың орындалу сапасын қамтамасыз ету; сектор қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және аудиттің сапалы жүргізілуін бақылау; мемлекеттік аудит және бақылау актілерінің нәтижелерін талдау және олардың сапасына мониторинг жүргізу, олар бойынша алдын ала бағалауды жүзеге асыру; бақылау сапасын арттыру үшін ішкі резервтерді анықтау және нақты ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің қызметіне қатысты талдамалық материалдарды дайындау; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің отырыстарына шығарылатын мәселелерді дайындау, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант-бас мемлекеттік аудитор – 4 бірлік, В-4 санаты
(3/3-19, 3/3-20, 3/3-21, 3/3-22)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности Отдела, осуществление контроля за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины в Отделе; руководства проведение контроля качества материалов мероприятий аудита, в том числе предварительный анализ подготовленных соответствующих заключений до внесения их на рассмотрение руководству; организация взаимодействия Отдела с Отделом государственного аудита управления финансами и Отделом государственного аудита развития экономики при проведении контроля качества; обеспечение своевременного и качественного проведения процедуры признания результатов государственного аудита, проведенного ревизионными комиссиями, органами внутреннего государственного аудита и финансового контроля на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; организация и обеспечение своевременного и качественного проведения функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета, оценки эффективности деятельности структурных подразделений Счетного комитета, формирования информации о результатах оценки эффективности деятельности членов Счетного комитета, оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля; формирование ежегодного графика проведения функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета; организация работы по анализу служебных записок о снятии с контроля, продлении срока исполнения данных в аудиторском заключении рекомендаций и предписаний Счетного комитета, принятых по итогам аудиторских мероприятий и экспертно-аналитической деятельности и подготовка соответствующих экспертных заключений; организация работы по мониторингу и контролю за сроками исполнения протокольных поручений, данных на аппаратных совещаниях, заседаниях Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, планов работ и мероприятий Счетного комитета, структурных подразделений, утвержденных Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, постановляющей части приказов Председателя Счетного комитета по вопросам основной деятельности и решений консультативно-совещательных органов Счетного комитета; принятие участия в разработке, согласовании проектов нормативных и правовых актов в пределах своей компетенции, общее руководство над их разработкой в Отделе

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімдегі атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру; аудит іс-шаралары материалдарының сапасына бақылау жүргізуге, соның ішінде дайындалған тиісті қорытындыларды басшылықтың қарауына енгізгенге дейін оларға алдын ала талдау жүргізуге басшылық жасау; сапа бақылауын жүргізу кезінде Бөлімнің Қаржының басқарылуына мемлекеттік аудит жүргізу бөлімімен және Экономиканың дамуына мемлекеттік аудит жүргізу бөлімімен өзара іс-қимылын ұйымдастыру; тексеру комиссиялары, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жүргізген мемлекеттік аудит нәтижелерін Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарының сақталуы мәніне тану рәсімдерінің уақтылы және сапалы жүргізілуін қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне функционалдық талдау жүргізудің, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігін бағалаудың, Есеп комитеті мүшелері қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы ақпарат қалыптастырудың, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметін бағалаудың уақтылы әрі сапалы жүргізілуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне функционалдық талдау жүргізудің жыл сайынғы кестесін қалыптастыру; аудиторлық іс-шаралардың және сараптамалық-талдау қызметінің қорытындылары бойынша қабылданып, Есеп комитетінің аудиторлық қорытындысында берілген ұсынымдар мен нұсқамаларды бақылаудан алу, орындау мерзімдерін ұзарту туралы қызметтік жазбаларға талдау жасау бойынша жұмысты ұйымдастыру және тиісті сараптамалық қорытындыларды дайындау; Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы аппараттық кеңестерде, отырыстарда берген хаттамалық тапсырмалардың, Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы бекіткен Есеп комитетінің, құрылымдық бөлімшелердің жұмыс және іс-шаралар жоспарларының, Есеп комитеті Төрағасының негізгі қызмет мәселелері жөніндегі бұйрықтарының және Есеп комитетінің консультативтік-кеңесші органдары шешімдерінің қаулы шығарушы бөліктерінің орындалу мерзімдерін мониторингтеу және бақылау бойынша жұмысты ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде нормативтік және құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге, келісуге қатысу, Бөлімде олардың әзірленуіне жалпы басшылық жасау.

Заместитель заведующего отделом – 1 единица, категория В-2 (4-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль деятельности Отдела, осуществление контроля за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины в Отделе; проведение контроля качества материалов мероприятий аудита, в том числе предварительный анализ подготовленных соответствующих заключений до внесения их на рассмотрение заведующему Отделом; организация взаимодействия Отдела с Отделом государственного аудита управления финансами и Отделом государственного аудита развития экономики при проведении контроля качества; обеспечение своевременного и качественного проведения процедуры признания результатов государственного аудита, проведенного ревизионными комиссиями, органами внутреннего государственного аудита и финансового контроля на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; организация и обеспечение своевременного и качественного проведения функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета, оценки эффективности деятельности структурных подразделений Счетного комитета, формирования информации о результатах оценки эффективности деятельности членов Счетного комитета, оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля; формирование ежегодного графика проведения функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета; организация работы по анализу служебных записок о снятии с контроля, продлении срока исполнения данных в аудиторском заключении рекомендаций и предписаний Счетного комитета, принятых по итогам аудиторских мероприятий и экспертно-аналитической деятельности и подготовка соответствующих экспертных заключений; организация работы по мониторингу и контролю за сроками исполнения протокольных поручений, данных на аппаратных совещаниях, заседаниях Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, планов работ и мероприятий Счетного комитета, структурных подразделений, утвержденных Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, постановляющей части приказов Председателя Счетного комитета по вопросам основной деятельности и решений консультативно-совещательных органов Счетного комитета; принятие участия в разработке, согласовании проектов нормативных и правовых актов в пределах своей компетенции, общее руководство над их разработкой в Отделе; внесение предложений заведующему отделом по совершенствованию регламентирующих документов, устранению выявленных нарушений и недостатков; внесение заведующему Отделом предложений по совершенствованию регламентирующих документов, устранению выявленных недостатков работы Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор оценки деятельности государственного аудита

Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 1 бірлік, В-2 санаты (4-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімдегі атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру; аудит іс-шаралары материалдарының сапасына бақылау жүргізу, соның ішінде дайындалған тиісті қорытындыларды Бөлім меңгерушісінің қарауына енгізгенге дейін оларға алдын ала талдау жүргізу; сапа бақылауын жүргізу кезінде Бөлімнің Қаржының басқарылуына мемлекеттік аудит жүргізу бөлімімен және Экономиканың дамуына мемлекеттік аудит жүргізу бөлімімен өзара іс-қимылын ұйымдастыру; тексеру комиссиялары, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жүргізген мемлекеттік аудит нәтижелерін Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарының сақталуы мәніне тану рәсімдерінің уақтылы және сапалы жүргізілуін қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне функционалдық талдау жүргізудің, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігін бағалаудың, Есеп комитеті мүшелері қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы ақпарат қалыптастырудың, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметін бағалаудың уақтылы әрі сапалы жүргізілуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне функционалдық талдау жүргізудің жыл сайынғы кестесін қалыптастыру; аудиторлық іс-шаралардың және сараптамалық-талдау қызметінің қорытындылары бойынша қабылданып, Есеп комитетінің аудиторлық қорытындысында берілген ұсынымдар мен нұсқамаларды бақылаудан алу, орындау мерзімдерін ұзарту туралы қызметтік жазбаларға талдау жасау бойынша жұмысты ұйымдастыру және тиісті сараптамалық қорытындыларды дайындау; Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы аппараттық кеңестерде, отырыстарда берген хаттамалық тапсырмалардың, Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы бекіткен Есеп комитетінің, құрылымдық бөлімшелердің жұмыс және іс-шаралар жоспарларының, Есеп комитеті Төрағасының негізгі қызмет мәселелері жөніндегі бұйрықтарының және Есеп комитетінің консультативтік-кеңесші органдары шешімдерінің қаулы шығарушы бөліктерінің орындалу мерзімдерін мониторингтеу және бақылау бойынша жұмысты ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде нормативтік және құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге, келісуге қатысу, Бөлімде олардың әзірленуіне жалпы басшылық жасау; регламенттейтін құжаттарды жетілдіру, анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою жөнінде Бөлім меңгерушісіне ұсыныстар енгізу; регламенттейтін құжаттарды жетілдіру, Бөлімде анықталған кемшіліктерді жою жөнінде Бөлім меңгерушісіне ұсыныстар енгізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік аудит органдарының қызметін бағалау секторы

Заведующий сектором - 1 единица, категория В-4 (4/1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, в том числе связанных с исполнением бюджета, использованием активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту, финансовой отчетности и бухгалтерскому учету.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой сектора, планирование работы сектора; обеспечение организации труда и соблюдения трудовой дисциплины работниками сектора; организация проведения функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета и участие в его осуществлении; организация и проведение оценки эффективности деятельности структурных подразделений Счетного комитета; формирование информации о результатах оценки эффективности деятельности членов Счетного комитета; проведение оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля; свод итогового отчета функционального анализа; внесение предложений по совершенствованию регламентирующих документов; осуществление мониторинга и контроля за сроками исполнения протокольных поручений, данных на аппаратных совещаниях, заседаниях Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, планов работ и мероприятий Счетного комитета, структурных подразделений, утвержденных Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, постановляющей части приказов Председателя Счетного комитета по вопросам основной деятельности и решений консультативно-совещательных органов Счетного комитета, за соблюдением отделами требований регламентирующих документов; анализ служебных записок о снятии с контроля актов и поручений Председателя и Руководителя аппарата Счетного комитета, служебных записок о снятии с контроля, продлении срока исполнения данных в аудиторском заключении рекомендаций и предписаний Счетного комитета, принятых по итогам аудиторских мероприятий и экспертно-аналитической деятельности и подготовка соответствующих экспертных заключений; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сектор меңгерушісі - 1 бірлік, В-4 санаты (4/1-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының басқа да, соның ішінде бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына байланысты заңнамалық актілерді білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше аудит, қаржылық есептілік және бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру, сектордың жұмысын жоспарлау; сектор қызметкерлерінің еңбегін ұйымдастыруды және олардың еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне функционалдық талдау жүргізуді ұйымдастыру және оның жүзеге асырылуына қатысу; Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігін бағалауды ұйымдастыру және жүргізу; Есеп комитеті мүшелері қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы ақпаратты қалыптастыру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметіне бағалау жүргізу; регламенттейтін құжаттарды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу; Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы аппараттық кеңестерде, отырыстарда берген хаттамалық тапсырмалардың, Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы бекіткен Есеп комитетінің, құрылымдық бөлімшелердің жұмыс және іс-шаралар жоспарларының, Есеп комитеті Төрағасының негізгі қызмет мәселелері жөніндегі бұйрықтарының және Есеп комитетінің консультативтік-кеңесші органдары шешімдерінің қаулы шығарушы бөліктерінің орындалу мерзімдерін, регламенттейтін құжаттардың талаптарын бөлімдердің сақтауына мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитеті Төрағасының және аппарат басшысының актілерін және тапсырмаларын бақылаудан алу туралы қызметтік жазбаларды, аудиторлық іс-шаралардың және сараптамалық-талдау қызметінің қорытындылары бойынша қабылданып, Есеп комитетінің аудиторлық қорытындысында берілген ұсынымдар мен нұсқамаларды бақылаудан алу, орындау мерзімдерін ұзарту туралы қызметтік жазбаларды талдау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант - 1 единица, категория В-4 (4/1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, в том числе связанных с исполнением бюджета, использованием активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту, финансовой отчетности и бухгалтерскому учету.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета; подготовка отчета по итогам функционального анализа; осуществление мониторинга и контроля за сроками исполнения протокольных поручений, данных на аппаратных совещаниях, заседаниях Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, планов работ и мероприятий Счетного комитета, структурных подразделений, утвержденных Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, постановляющей части приказов Председателя Счетного комитета по вопросам основной деятельности и решений консультативно-совещательных органов Счетного комитета, за соблюдением отделами требований регламентирующих документов; проведение оценки эффективности деятельности структурных подразделений Счетного комитета; формирование информации о результатах оценки эффективности деятельности членов Счетного комитета; проведение оценки деятельности органов государственного аудита и финансового контроля; анализ служебных записок о снятии с контроля актов и поручений Председателя и Руководителя аппарата Счетного комитета, служебных записок о снятии с контроля, продлении срока исполнения данных в аудиторском заключении рекомендаций и предписаний Счетного комитета, принятых по итогам аудиторских мероприятий и экспертно-аналитической деятельности и подготовка соответствующих экспертных заключений; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант - 1 бірлік, В-4 санаты (4/1-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының басқа да, соның ішінде бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына байланысты заңнамалық актілерді білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше аудит, қаржылық есептілік және бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне функционалдық талдауды жүзеге асыру; функционалдық талдаудың қорытындысы бойынша есеп дайындау; Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы аппараттық кеңестерде, отырыстарда берген хаттамалық тапсырмалардың, Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы бекіткен Есеп комитетінің, құрылымдық бөлімшелердің жұмыс және іс-шаралар жоспарларының, Есеп комитеті Төрағасының негізгі қызмет мәселелері жөніндегі бұйрықтарының және Есеп комитетінің консультативтік-кеңесші органдары шешімдерінің қаулы шығарушы бөліктерінің орындалу мерзімдерін, регламенттейтін құжаттардың талаптарын бөлімдердің сақтауына мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелері қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу; Есеп комитеті мүшелері қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы ақпаратты қалыптастыру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметіне бағалау жүргізу; Есеп комитеті Төрағасының және аппарат басшысының актілерін және тапсырмаларын бақылаудан алу туралы қызметтік жазбаларды, аудиторлық іс-шаралардың және сараптамалық-талдау қызметінің қорытындылары бойынша қабылданып, Есеп комитетінің аудиторлық қорытындысында берілген ұсынымдар мен нұсқамаларды бақылаудан алу, орындау мерзімдерін ұзарту туралы қызметтік жазбаларды талдау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт - 1 единица, категория В-6 (4/1-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, в том числе связанных с исполнением бюджета, использованием активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту, финансовой отчетности и бухгалтерскому учету.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление функционального анализа структурных подразделений Счетного комитета, осуществление мониторинга и контроля за сроками исполнения протокольных поручений, данных на аппаратных совещаниях, заседаниях Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, планов работ и мероприятий Счетного комитета, структурных подразделений, утвержденных Председателем или руководителем аппарата Счетного комитета, постановляющей части приказов Председателя Счетного комитета по вопросам основной деятельности и решений консультативно-совещательных органов Счетного комитета, за соблюдением отделами требований регламентирующих документов; анализ служебных записок о снятии с контроля актов и поручений Председателя и Руководителя аппарата; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор контроля качества

Сарапшы - 1 бірлік, В-6 санаты (4/1-5)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының басқа да, соның ішінде бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына байланысты заңнамалық актілерді білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше аудит, қаржылық есептілік және бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне функционалдық талдауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы аппараттық кеңестерде, отырыстарда берген хаттамалық тапсырмалардың, Есеп комитетінің Төрағасы немесе аппарат басшысы бекіткен Есеп комитетінің, құрылымдық бөлімшелердің жұмыс және іс-шаралар жоспарларының, Есеп комитеті Төрағасының негізгі қызмет мәселелері жөніндегі бұйрықтарының және Есеп комитетінің консультативтік-кеңесші органдары шешімдерінің қаулы шығарушы бөліктерінің орындалу мерзімдерін, регламенттейтін құжаттардың талаптарын бөлімдердің сақтауына мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асыру, Төраға мен аппарат басшысының актілерін және тапсырмаларын бақылаудан алу туралы қызметтік жазбаларға талдау жасау, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Сапа бақылауы секторы

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (4/2-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, в том числе связанных с исполнением бюджета, использованием активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту, финансовой отчетности и бухгалтерскому учету.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой сектора, планирование работы сектора; обеспечение организации труда и соблюдения трудовой дисциплины работников сектора, обеспечение охватом контроля качества всех материалов аудита; анализ аудиторских отчетов и других документов, составляемых при осуществлении мероприятий по аудиту на соответствие установленным требованиям, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, полноты охвата запланированных вопросов, а также выполнение других требований законодательства и руководства; внесение предложений заведующему Отделом по устранению выявленных нарушений и недостатков; осуществление контроля качества государственного аудита, проведенного ревизионными комиссиями, на соответствие Стандартам государственного аудита и финансового контроля в соответствии с их целями; осуществление процедуры признания результатов государственного аудита, проведенных ревизионными комиссиями, органами внутреннего государственного аудита и финансового контроля на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; подготовка соответствующего заключения по итогам признания результатов на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (4/2-6)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының басқа да, соның ішінде бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына байланысты заңнамалық актілерді білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше аудит, қаржылық есептілік және бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру, сектордың жұмысын жоспарлау; сектор қызметкерлерінің еңбегін ұйымдастыруды және олардың еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; барлық аудит материалдарының сапа бақылауымен қамтылуын қамтамасыз ету; аудиторлық есептердің және аудит бойынша іс-шараларды жүзеге асыру кезінде жасалатын басқа да құжаттардың белгіленген талаптарға, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарына сәйкестігін, жоспарланған мәселелерді қамтудың толықтығын талдау, сондай-ақ заңнама мен басшылықтың басқа да талаптарын орындау; Бөлім меңгерушісіне анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою жөнінде ұсыныстар енгізу; тексеру комиссиялары жүргізген мемлекеттік аудиттің Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарына сәйкестігіне олардың мақсаттарына сәйкес сапа бақылауын жүзеге асыру; тексеру комиссиялары, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жүргізген мемлекеттік аудит нәтижелерін Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын сақтау мәніне тану рәсімдерін жүзеге асыру; Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын сақтау мәніне тану нәтижелерінің қорытындысы бойынша тиісті қорытынды дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант– 1 единица, категория В-4 (4/2-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, в том числе связанных с исполнением бюджета, использованием активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту, финансовой отчетности и бухгалтерскому учету.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля качества документов мероприятий по аудиту; подготовка соответствующих экспертных заключений по итогам аудита; внесение предложений заведующему сектором по устранению выявленных нарушений и недостатков; осуществление контроля качества государственного аудита, проведенного ревизионными комиссиями, на соответствие Стандартам государственного аудита и финансового контроля в соответствии с их целями; осуществление процедуры признания результатов государственного аудита, проведенных ревизионными комиссиями, органами внутреннего государственного аудита и финансового контроля на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; подготовка соответствующего заключения по итогам признания результатов на предмет соблюдения Стандартов государственного аудита и финансового контроля; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант– 1 бірлік, В-4 санаты (4/2-7)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының басқа да, соның ішінде бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына байланысты заңнамалық актілерді білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше аудит, қаржылық есептілік және бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Аудит бойынша іс-шаралар құжаттарының сапасын бақылауды жүзеге асыру; аудит қорытындысы бойынша тиісті сараптамалық қорытындылар дайындау; анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою жөнінде сектор меңгерушісіне ұсыныстар енгізу; тексеру комиссиялары жүргізген мемлекеттік аудиттің Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарына сәйкестігіне олардың мақсаттарына сәйкес сапа бақылауын жүзеге асыру; тексеру комиссиялары, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жүргізген мемлекеттік аудит нәтижелерін Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын сақтау мәніне тану рәсімдерін жүзеге асыру; Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын сақтау мәніне тану нәтижелерінің қорытындысы бойынша тиісті қорытынды дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий отделом – 1 единица, категория В-1 (5-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", "Об информатизации" Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2.Опыт в реализации инвестиционных проектов по созданию (развитию, модернизации) государственных информационных систем.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; организация и координация деятельности Отдела по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, подготовки отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе основных показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля, а также других видов отчетности и информации Счетного комитета, мониторинга исполнения аудиторских и аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, разработка перспективных и текущих планов Счетного комитета, подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; проведение текущей и последующей оценки исполнения республиканского бюджета, координация работы по развитию информационной системы Счетного комитета, формированию единой базы данных органов государственного аудита и финансового контроля, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бөлім меңгерушісі – 1 бірлік, В-1 санаты (5-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы", "Ақпараттандыру туралы" Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерді құру (дамыту, жаңғырту) бойынша инвестициялық жобаларды іске асырудағы тәжірибесі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; республикалық бюджеттің атқарылуына талдау жасау, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының негізгі көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты, сондай-ақ Есеп комитетінің есептілігі мен ақпаратының басқа да түрлерін дайындау, аудиторлық және талдамалық іс-шаралардың орындалуын мониторингтеу бойынша Бөлімнің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуына ағымдағы және кейіннен бағалау жүргізу, Есеп комитетінің ақпараттық жүйесін дамыту, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының бірыңғай дерекқорын қалыптастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заместитель заведующего отделом – 2 единицы, категория В-2 (5-2, 5-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе" Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать, обобщать и анализировать статистические данные, показатели бюджетной отчетности
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела; организация и координация деятельности Отдела по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, подготовки отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе основных показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля, а также других видов отчетности и информации Счетного комитета, мониторинга исполнения аудиторских и аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, разработка перспективных и текущих планов Счетного комитета, подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; проведение текущей и последующей оценки исполнения республиканского бюджета, координация работы по развитию информационной системы Счетного комитета, формированию единой базы данных органов государственного аудита и финансового контроля, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор планирования и мониторинга

Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 2 бірлік, В-2 санаты (5-2, 5-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы", Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерді құру (дамыту, жаңғырту) бойынша инвестициялық жобаларды іске асырудағы тәжірибесі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; республикалық бюджеттің атқарылуына талдау жасау, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының негізгі көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты, сондай-ақ Есеп комитетінің есептілігі мен ақпаратының басқа да түрлерін дайындау, аудиторлық және талдамалық іс-шаралардың орындалуын мониторингтеу бойынша Бөлімнің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; республикалық бюджеттің атқарылуына ағымдағы және кейінгі бағалау жүргізу, Есеп комитетінің ақпараттық жүйесін дамыту бойынша жұмыстарды үйлестіру, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының бірыңғай деректер базасын қалыптастыру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Жоспарлау және мониторинг секторы

Заведующий сектором– 1 единица, категория В-4 (5/1-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать, обобщать и анализировать статистические данные, показатели бюджетной отчетности.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим отделом, организация мониторинга и исполнения перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, мониторинга рекомендаций и показателей деятельности Счетного комитета с учетом применения системы управления рисками; согласование программы, плана и поручения контрольных мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; формирование перечня объектов государственного аудита; обеспечение взаимодействия с органами государственного аудита по вопросам формирования перечня объектов государственного аудита; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (5/1-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы", Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Статистикалық деректермен, бюджеттік есептілік көрсеткіштерімен жұмыс істей алуы, оларды жинақтап қорытып, талдау жасай білуі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын мониторингтеуді және олардың орындалуын, тәуекелдерді басқару жүйесінің қолданылуын ескере отырып, Есеп комитетінің ұсынымдарын және қызметінің көрсеткіштерін мониторингтеуді ұйымдастыру; бақылау іс-шараларының бағдарламасын, жоспарын және тапсырмаларын келісу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты дайындауға қатысу; мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру; мемлекеттік аудит органдарымен мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (5/1-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе" , Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать, обобщать и анализировать статистические данные, показатели бюджетной отчетности.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Формирование, мониторинг и исполнение перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета с учетом применения системы управления рисками; обеспечение методологического и практического применения системы управления рисками; подготовка отчетов, информации Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; формирование перечня объектов государственного аудита; обеспечение взаимодействия с органами государственного аудита по вопросам формирования перечня объектов государственного аудита; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (5/1-5)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Статистикалық деректермен, бюджеттік есептілік көрсеткіштерімен жұмыс істей алуы, оларды жинақтап қорытып, талдау жасай білуі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесінің қолданылуын ескере отырып, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын қалыптастыру, мониторингтеу және орындау; тәуекелдерді басқару жүйесін әдіснамалық және практикалық қолдануды қамтамасыз ету; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру; мемлекеттік аудит органдарымен мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт - 1 единица, категория В-5 (5/1-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать, обобщать и анализировать статистические данные, показатели бюджетной отчетности.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Формирование, мониторинг и исполнение годового, квартальных планов Счетного комитета, с учетом применения системы управления рисками; обеспечение методологического и практического применения системы управления рисками; мониторинг рекомендаций и показателей деятельности Счетного комитета, подготовка отчетов, информации Счетного комитета; внесение предложений по разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля; участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас сарапшы - 1 бірлік, В-5 санаты (5/1-6)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Статистикалық деректермен, бюджеттік есептілік көрсеткіштерімен жұмыс істей алуы, оларды жинақтап қорытып, талдау жасай білуі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесінің қолданылуын ескере отырып, Есеп комитетінің жылдық, тоқсандық жоспарларын қалыптастыру, мониторингтеу және орындау; тәуекелдерді басқару жүйесін әдіснамалық және практикалық қолдануды қамтамасыз ету; Есеп комитетінің ұсынымдарын және қызметінің көрсеткіштерін мониторингтеу, Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать, обобщать и анализировать статистические данные, показатели бюджетной отчетности.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим Отделом, координация работы сектора по проведению анализа исполнения республиканского бюджета, а также исполнения местных бюджетов, предоставляемых ревизионными комиссиями областей, города республиканского значения и столицы, по подготовке отчетов, информации Счетного комитета, по мониторингу исполнения аудиторских и аналитических мероприятий; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, участие в разработке перспективных и текущих планов Счетного комитета, участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Статистикалық деректермен, бюджеттік есептілік көрсеткіштерімен жұмыс істей алуы, оларды жинақтап қорытып, талдау жасай білуі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу, республикалық бюджеттің атқарылуына, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссиялары ұсынатын жергілікті бюджеттердің атқарылуына талдау жасау, Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау, аудиторлық және талдамалық іс-шаралардың орындалуын мониторингтеу бойынша сектордың жұмысын үйлестіру; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Есеп комитетінің перспективалық және ағымдық жоспарларын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратты дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант- 1 единица, категория В-4 (5/2-9)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан;
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать, обобщать и анализировать статистические данные, показатели бюджетной отчетности.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Проведение анализа основных направлений социально-экономического развития Республики Казахстан, исполнения республиканского бюджета; подготовка отчетов, информации Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета, в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов и внесение предложений по повышению эффективности работы, по вопросам, входящим в компетенцию сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Бас консультант- 1 бірлік, В-4 санаты (5/2-9)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Статистикалық деректермен, бюджеттік есептілік көрсеткіштерімен жұмыс істей алуы, оларды жинақтап қорытып, талдау жасай білуі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарына, республикалық бюджеттің атқарылуына талдау жасау; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау және жұмыстың тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт - 1 единица, категория В-5 (5/2-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать, обобщать и анализировать статистические данные, показатели бюджетной отчетности.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Проведение анализа основных направлений социально-экономического развития Республики Казахстан, исполнения республиканского бюджета, а также исполнение местных бюджетов, предоставляемых ревизионными комиссиями областей, города республиканского значения и столицы; подготовка отчетов, информации Счетного комитета; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам государственного аудита и финансового контроля, участие в подготовке необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета в том числе о показателях работы органов государственного аудита и финансового контроля; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Бас сарапшы - 1 бірлік, В-5 санаты (5/2-10)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Статистикалық деректермен, бюджеттік есептілік көрсеткіштерімен жұмыс істей алуы, оларды жинақтап қорытып, талдау жасай білуі;
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарына, республикалық бюджеттің атқарылуына, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссиялары ұсынатын жергілікті бюджеттердің атқарылуына талдау жасау; Есеп комитетінің есептерін, ақпаратын дайындау; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары жұмысының көрсеткіштері туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заведующий сектором - 1 единица, категория В-4 (5/3-13)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан, процесса планирования бюджета.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация работы по анализу приоритетов социально-экономического развития страны, функциональному анализу исполнения доходов и расходов республиканского бюджета; мониторингу и обобщению результатов оценки государственных, правительственных программ и стратегических планов центральных государственных органов; проведение оценки обоснованности и достоверности расходов, включенных в проект республиканского бюджета на соответствующий финансовый год; проведение анализа макроэкономических показателей социально-экономического развития страны и оценку их влияние на прогнозные параметры бюджета; анализ выводов и рекомендаций Счетного комитета данных Правительству и объектам аудита по результатам аудиторских мероприятий, к отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год на предмет их исполнения и учета в проекте республиканского бюджета; проведение оценки проекта республиканского бюджета с выработкой рекомендаций по совершенствованию бюджетного планирования; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам совершенствования бюджетной системы; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Главный консультант- 1 единица, категория В-4 (5/3-14, 5/3-15)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или учет и аудит и/или финансы).
Профессиональная компетентность

Сектор меңгерушісі - 1 бірлік, В-4 санаты (5/3-13)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі.
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Елдің әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын талдау, республикалық бюджет кірістерінің және шығыстарының атқарылуын функционалдық талдау; мемлекеттік, үкіметтік бағдарламаларды және орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын бағалау нәтижелерін мониторингтеу және жинақтап қорыту бойынша жұмысты ұйымдастыру; тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасына енгізілген шығыстардың негізділігіне және анықтығына бағалау жүргізу; елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының макроэкономикалық көрсеткіштеріне талдау жасау және олардың бюджеттің болжамды параметрлеріне тигізетін ықпалын бағалау; Есеп комитетінің аудиторлық іс-шаралардың нәтижелері бойынша Үкіметке және аудит объектілеріне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебіне берген тұжырымдары мен ұсыныстарының олардың орындалуы және республикалық бюджет жобасында ескерілуі мәніне талдау; бюджеттік жоспарлауды жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлей отырып, республикалық бюджет жобасына бағалау жүргізу; бюджет жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау.
Бас консультант- 2 бірлік, В-4 санаты (5/3-14,5/3-15)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", "Об аудиторской деятельности", "О государственном имуществе", Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора.
5. Знание системы государственного планирования в Республике Казахстан, процесса планирования бюджета.
6. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Проведение анализа приоритетов социально-экономического развития страны, функционального анализа исполнения доходов и расходов республиканского бюджета; мониторинга и обобщения результатов оценки государственных, правительственных программ и стратегических планов центральных государственных органов; проведение оценки обоснованности и достоверности расходов, включенных в проект республиканского бюджета на соответствующий финансовый год; проведение анализа макроэкономических показателей социально-экономического развития страны и оценку их влияние на прогнозные параметры бюджета; обобщение выводов и рекомендаций Счетного комитета данных Правительству и объектам аудита по результатам аудиторских мероприятий, к отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год на предмет их исполнения и учета в проекте республиканского бюджета; проведение оценки проекта республиканского бюджета с выработкой рекомендаций по совершенствованию бюджетного планирования; участие в разработке нормативных правовых актов, методических материалов по вопросам совершенствования бюджетной системы; участие в подготовке отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела.
Сектор информатизации

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау", "Аудиторлық қызмет туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін білуі;
6. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Елдің әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарына талдау, республикалық бюджет кірістерінің және шығыстарының атқарылуына функционалдық талдау жасау; мемлекеттік, үкіметтік бағдарламаларды және орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын бағалау нәтижелерін мониторингтеу және жинақтап қорыту; тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет жобасына енгізілген шығыстардың негізділігіне және анықтығына бағалау жүргізу; елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының макроэкономикалық көрсеткіштеріне талдау жасау және олардың бюджеттің болжамды параметрлеріне тигізетін ықпалын бағалау; Есеп комитетінің аудиторлық іс-шаралардың нәтижелері бойынша Үкіметке және аудит объектілеріне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебіне берген тұжырымдары мен ұсыныстарының олардың орындалуы және республикалық бюджет жобасында ескерілуі мәніне жинақтап қорыту; бюджеттік жоспарлауды жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлей отырып, республикалық бюджет жобасына бағалау жүргізу; бюджет жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау.
Ақпараттандыру секторы

Заведующий сектором– 1 единица, категория В-4 (5/4-16)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или радиотехника, электроника и телекомуникации).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Политики информационной безопасности в государственных органах, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент, Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Наличие навыков в создании и развитии информационных систем.
3. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим Отделом; анализ текущего состояния внедрения в деятельности Счетного комитета информационных технологий и выработка предложений по развитию информационной системы Счетного комитета; организация работ по разработке, развитию и сопровождению информационных систем, Интернет-ресурса, обеспечение их бесперебойной работой, осуществление контроля за деятельностью структурных подразделений Счетного комитета в части использования и наполнения Интернет-ресурса, информационных систем Счетного комитета, организация и контроль работ по системному администрированию и системно - техническому обслуживанию локально-вычислительной сети, вычислительной техники и периферийных устройств, участие в разработке технических спецификаций по вопросам, входящим в компетенцию сектора в части информатизации, а также осуществление контроля за качественным исполнением поставщиками обязательств по договорам государственных закупок в части информатизации Счетного комитета, обеспечение режима секретности, служебной, коммерческой или иной охраняемой законом тайны, а также режима хранения документации; проведение мероприятий по обеспечению развития и функционирования единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю в целях обмена информацией с органами государственного контроля и надзора, иными государственными органами, объектами государственного аудита, а также проведения электронного государственного аудита; разработка порядка интеграции единой базы данных с информационными системами государственных органов; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (5/4-16)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Мемлекеттік органдардағы ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Ақпараттық жүйелерді жасауда және дамытуда дағдыларының болуы.
3. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, Бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; Есеп комитетінің қызметінде ақпараттық технологияларды енгізудің ағымдағы жай-күйін талдау және Есеп комитетінің ақпараттық жүйелерін дамыту жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу; ақпараттық жүйелерді, Интернет-ресурсты әзірлеу, дамыту және сүйемелдеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және олардың үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің Есеп комитетінің Интернет-ресурсын, ақпараттық жүйелерін пайдалану және толтыру бөлігінде бақылауды жүзеге асыру; жергілікті есептеу желілеріне, есептеу техникасына және шеткері құрылғыларға жүйелік әкімшілік ету және жүйелік-техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және бақылау, ақпараттандыру бөлігінде сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, сондай-ақ өнім берушілердің мемлекеттік сатып алу шарттары бойынша Есеп комитетін ақпараттандыру бөлігінде міндеттемелерін сапалы орындауына бақылауды жүзеге асыру; құпиялылық режимін, қызметтік, коммерциялық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны, сондай-ақ құжаттаманы сақтау режимін қамтамасыз ету; мемлекетік бақылау және қадағалау органдарымен, өзге де мемлекеттік органдармен, мемлекеттік аудит объектілерімен ақпарат алмасу мақсатында мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі бірыңғай дерекқордың жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүргізу, сондай-ақ электронды мемлекеттік аудитті жүргізу; мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен бірыңғай дерекқордың интеграциясы тәртібін әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт – 1 единица, категория В-5 (5/4-17)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или радиотехника, электроника и телекомуникации).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Политики информационной безопасности государственных органов, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент, Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация разработки и сопровождения информационной системы Счетного комитета, внедрение современных информационных технологий и обеспечение их бесперебойной работы в том числе, Интернет-ресурса Счетного комитета; контроль за рациональным и эффективным использованием вычислительных и информационных ресурсов системы Счетного комитета, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, проведение мероприятий по обеспечению функционирования единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю в целях обмена информацией с органами государственного контроля и надзора, иными государственными органами, объектами государственного аудита, а также проведения электронного государственного аудита; разработка порядка интеграции единой базы данных с информационными системами государственных органов, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Эксперт – 1 единица, категория В-6 (5/4-18)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или радиотехника, электроника и телекомуникации).
Профессиональная компетентность

Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (5/4-17)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Мемлекеттік органдардың ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің ақпараттық жүйесін әзірлеуді және сүйемелдеуді ұйымдастыру, заманауи ақпараттық технологияларды енгізу және олардың, соның ішінде Есеп Интернет-ресурсының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету; Есеп комитеті жүйесінің есептеу және ақпараттық ресурстарының ұтымды және тиімді пайдаланылуын бақылау, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, мемлекетік бақылау және қадағалау органдарымен, өзге де мемлекеттік органдармен, мемлекеттік аудит объектілерімен ақпарат алмасу мақсатында мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі бірыңғай дерекқордың жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүргізу, сондай-ақ электронды мемлекеттік аудитті жүргізу; мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен бірыңғай дерекқордың интеграциясы тәртібін әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Сарапшы – 1 бірлік, В-6 санаты (5/4-18)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Политики информационной безопасности государственных органов, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент, Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание английского языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация разработки и сопровождения информационной системы Счетного комитета, внедрение современных информационных технологий и обеспечение их бесперебойной работы, в том числе Интернет-ресурса Счетного комитета; рациональное и эффективное использование вычислительных и информационных ресурсов системы Счетного комитета, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, проведение мероприятий по обеспечению функционирования единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю в целях обмена информацией с органами государственного контроля и надзора, иными государственными органами, объектами государственного аудита, а также проведения электронного государственного аудита; разработка порядка интеграции единой базы данных с информационными системами государственных органов, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
ОТДЕЛ МЕТОДОЛОГИИ И МЕЖДУНАРОДНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА
Заведующий отделом – 1 единица, категория В-1 (6-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция и/или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Мемлекеттік органдардың ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің ақпараттық жүйесін әзірлеуді және сүйемелдеуді ұйымдастыру, заманауи ақпараттық технологияларды енгізу және олардың, соның ішінде Есеп Интернет-ресурсының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету; Есеп комитеті жүйесінің есептеу және ақпараттық ресурстарын ұтымды және тиімді пайдалану, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, мемлекетік бақылау және қадағалау органдарымен, өзге де мемлекеттік органдармен, мемлекеттік аудит объектілерімен ақпарат алмасу мақсатында мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі бірыңғай дерекқордың жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүргізу, сондай-ақ электронды мемлекеттік аудитті жүргізу; мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен бірыңғай дерекқордың интеграциясы тәртібін әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ӘДІСНАМА ЖӘНЕ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЫНТЫМАҚТАСТЫҚ БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісі – 1 бірлік, В-1 санаты (6-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;

2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела, внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела, координация деятельности отдела по развитию системы государственного аудита и финансового контроля, по методологическому руководству в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе по разработке нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного аудита и финансового контроля, координации и оказанию методической помощи ревизионным комиссиям областей, города республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в заключение к отчету Правительства об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год Парламенту Республики Казахстан и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Заместитель заведующего отделом – 1 единица, категория В-2 (6-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция и/или международное право).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;

2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін дамыту бойынша, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы әдіснамалық басшылық бойынша, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу саласында нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсету және оны үйлестіру бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Үкіметтің есебіне қорытындыға және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 1 бірлік, В-2 санаты (6-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;

3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела, внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела, координация деятельности отдела по развитию системы государственного аудита и финансового контроля, по методологическому руководству в сфере государственного аудита и финансового контроля, в том числе по разработке нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного аудита и финансового контроля, координации и оказанию методической помощи ревизионным комиссиям областей, города республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в заключение к отчету Правительства об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год Парламенту Республики Казахстан и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Заместитель заведующего отделом –1 единица, категория В-2 (6-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция и/или международное право); гуманитарные науки (международные отношения);
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;

3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін дамыту бойынша, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы әдіснамалық басшылық бойынша, соның ішінде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу саласында нормативтік құқықтық және құқықтық актілер әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсету және оны үйлестіру бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Үкіметтің есебіне қорытындыға және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бөлім меңгерушісінің орынбасары –1 бірлік, В-2 санаты (6-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;

4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела, внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также повышения квалификации работников Отдела, координация деятельности отдела по развитию системы государственного аудита и финансового контроля, по организации деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействию с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; анализу официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработки предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; ведению базы данных по итогам изучения передового международного опыта в сфере аудита и поддержанию ее в актуализированном состоянии; организации и проведении международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; формированию бюджетных заявок по заграничным командировкам и представительским затратам Счетного комитета; осуществление переводов с иностранного на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный консультант – 3 единицы, категория В-4 (6-4, 6-5, 6-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция и/или международное право); гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;

4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін дамыту бойынша, Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шет елдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру бойынша, дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; аудит саласындағы халықаралық озық тәжірибелерді зерделеу қорытындысы бойынша дерекқорды жүргізу және оны өзектілендірілген күйде ұстау; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; Есеп комитетінің шетелдік іссапарлары және өкілдік шығындары бойынша бюджеттік өтінімдерді қалыптастыру бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын шетел тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас консультант – 3 бірлік, В-4 санаты (6-4, 6-5, 6-6)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;

3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного аудита и финансового контроля, методологических документов, типовых форм и структуры материалов государственного аудита, координация и оказание методической помощи ревизионным комиссиям областей, города республиканского значения и столицы; участие в подготовке необходимых материалов для включения в заключение Правительства об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год Парламенту Республики Казахстан и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт –1 единица, категория В-5 (6-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция и/или международное право); гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;

3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, әдіснамалық құжаттарды, мемлекеттік аудит материалдарының үлгі нысандарын және құрылымын әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсету және оны үйлестіру; Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Үкіметтің есебіне қорытындыға және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы –1 бірлік, В-5 санаты (6-7)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;

5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых и правовых актов в сфере проведения государственного аудита и финансового контроля, типовых форм и структуры материалов государственного аудита, координация и оказание методической помощи ревизионным комиссиям областей, города республиканского значения и столицы; подготовка аналитических материалов, по вопросам, входящим в компетенцию Отдела; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт – 1 единица, категория В-5 (6-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит или государственное и местное управление); право (юриспруденция и/или международное право); гуманитарные науки (международные отношения и/или иностранная филология).
Профессиональная компетентность
11. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание иностранного (английского) языка.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействия с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; анализ официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработка предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; организация и проведение международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; разработка и согласование договоров и соглашений о сотрудничестве и совместной деятельности с ВОФК иностранных государств и международными организациями; осуществление переводов с английского на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, мемлекеттік аудит материалдарының үлгі нысандарын және құрылымын әзірлеу, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсету және оны үйлестіру; Бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (6-8)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар және/немесе шетел филологиясы және/немесе шетел тілі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шет елдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру; дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстарды, кездесулерді, семинарларды және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; шетел мемлекеттерінің ЖҚБО-ларымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық және бірлескен қызмет туралы шарттар мен келісімдерді әзірлеу және келісу; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын ағылшын тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт - 2 единицы, категория В-6 (6-9, 6-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит); право (юриспруденция и/или международное право); гуманитарные науки (международные отношения и/или иностранная филология и/или переводческое дело).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно знание иностранных (английского) языков.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Организация деятельности Счетного комитета в сфере международных отношений, взаимодействия с высшими органами финансового контроля (далее – ВОФК) зарубежных стран; проведение анализа официальной информации ВОФК развитых зарубежных государств и разработка предложений по внедрению передового международного опыта в деятельности Счетного комитета; организация участия представителей Счетного комитета в международных заседаниях, встречах, семинарах и других международных мероприятиях, проводимых в зарубежных странах; участие в организации и проведении международных заседаний, встреч, семинаров и других международных мероприятий с представителями органов государственного аудита и финансового контроля иностранных государств и международных организаций на территории Республики Казахстан; осуществление переводов с английского на русский язык (и наоборот) входящей и исходящей корреспонденции Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
ЮРИДИЧЕСКИЙ ОТДЕЛ
Заведующий отделом – 1 единица, категория В-1 (7-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность

Сарапшы - 2 бірлік, В-6 санаты (6-9, 6-10)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану және/немесе халықаралық құқық); гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар және/немесе шетел филологиясы және/немесе шетел тілі және/немесе аударма ісі).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше шетел (ағылшын) тілдерін білуі.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің халықаралық қатынастар, шет елдердің жоғары қаржы бақылау органдарымен (бұдан әрі – ЖҚБО) өзара іс-қимыл саласындағы қызметін ұйымдастыру; дамыған шетел мемлекеттері ЖҚБО-ларының ресми ақпаратын талдау және Есеп комитетінің қызметіне халықаралық озық тәжірибелерді енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Есеп комитеті өкілдерінің шет елдерде өткізілетін халықаралық отырыстарға, кездесулерге, семинарларға және басқа да халықаралық іс-шараларға қатысуын ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы аумағында шетел мемлекеттерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен халықаралық отырыстар, кездесулер, семинарлар және басқа да халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; Есеп комитетінің кіріс және шығыс хат-хабарларын ағылшын тілінен орыс тіліне (және керісінше) аударуды жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ЗАҢ БӨЛІМІ
Бөлім меңгерушісі – 1 бірлік, В-1 санаты (7-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также по повышению квалификации работников Отдела; координация деятельности Отдела по разработке, согласованию нормативных правовых актов в сфере государственного аудита и финансового контроля и их мониторингу, по проведению правовой экспертизы проектов постановлений, приказов и писем, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; организация и координация проведения исковой работы, представления интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, разработка предложений по совершенствованию законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля; контроль и мониторинг исполнения планов работы отдела, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және оларды мониторингтеу, Есеп комитетінің қаулылары, бұйрықтары және хаттарының, халықаралық, шаруашылық шарттарының және басқа да құжаттарының жобаларына құқықтық сараптама жүргізу бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; талап қою жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингтеу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Заместитель заведующего отделом – 1 единица, категория В-2 (7-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также по повышению квалификации работников Отдела; координация деятельности Отдела по разработке, согласованию нормативных правовых актов в сфере государственного аудита и финансового контроля и их мониторингу, по проведению правовой экспертизы проектов постановлений, приказов и писем, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; организация и координация проведения исковой работы, представления интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, разработка предложений по совершенствованию законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля; контроль и мониторинг исполнения планов работы отдела, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бөлім меңгерушісінің орынбасары – 1 бірлік, В-2 санаты (7-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және оларды мониторингтеу, Есеп комитетінің қаулылары, бұйрықтары және хаттарының, халықаралық, шаруашылық шарттарының және басқа да құжаттарының жобаларына құқықтық сараптама жүргізу бойынша Бөлімнің қызметін үйлестіру; талап қою жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру және үйлестіру, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; Бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингтеу, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 3 единицы, категория В-4 (7-3, 7-4, 7-5)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, стандартов государственного аудита и финансового контроля, Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, законодательства в сфере государственных закупок и других законодательных актов Республики Казахстан, связанных с осуществлением государственного аудита исполнения бюджета, использования активов государства и квазигосударственного сектора;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Разработка, согласование нормативных правовых актов в сфере государственного аудита и финансового контроля, мониторинг нормативных правовых актов, проведение правовой экспертизы постановлений, приказов и писем, международных, хозяйственных договоров и других документов Счетного комитета; проведение исковой работы, представление интересов Счетного комитета в суде и в других государственных органах, участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов, касающихся деятельности Счетного комитета, необходимых материалов для включения в отчет Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальную информацию Главе государства об итогах работы Счетного комитета; юридическое сопровождение аудиторской и экспертно-аналитической деятельности Счетного комитета, проведение правовой экпертизы результатов государственного аудита; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 3 бірлік, В-4 санаты (7-3, 7-4, 7-5)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы заңнаманы, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын, Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, бюджеттің атқарылуына, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор активтерінің пайдаланылуына мемлекеттік аудитті жүзеге асыруға байланысты Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу, нормативтік құқықтық актілерді мониторингтеу, Есеп комитетінің қаулыларына, бұйрықтарына, хаттарына, халықаралық, шаруашылық шарттарына және басқа да құжаттарына құқықтық сараптама жүргізу; талап қою жұмыстарын жүргізу, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда Есеп комитетінің мүдделерін білдіру, Есеп комитетінің қызметіне қатысты жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды, Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке және Мемлекет басшысына Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпаратқа енгізу үшін қажетті материалдарды дайындауға қатысу; Есеп комитетінің аудиторлық және сараптамалық-талдау қызметін заңдық сүйемелдеу, мемлекеттік аудит нәтижелеріне құқықтық сараптама жүргізу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственной службы, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям,
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за деятельностью работников Отдела; представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, координация работы по повышению квалификации работников Счетного комитета, по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, переподготовке и повышению квалификации работников органов государственного аудита и финансового контроля, формированию и обеспечению деятельности Национальной комиссией по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора; организация и координация деятельности Отдела по обеспечению реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, по контролю за функционированием государственного языка, за состоянием трудовой дисциплины в структурных подразделениях и за соблюдением Правил внутреннего и трудового распорядка в Счетном комитете; контроль и мониторинг исполнения планов работы Отдела; обеспечение оперативного ведения делопроизводства и исполнения нормативных правовых актов по делопроизводству, организация работы по систематизации архивных дел; обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; координация работы по проведению контроля исполнения нормативных правовых актов Счетного комитета по информационной безопасности, своевременное выявление и устранение нарушений, недостатков по обеспечению информационной безопасности и принятие мер для повышения эффективности информационной безопасности в Счетном комитете, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Заместитель заведующего отделом – 1 единица, категория В-2 (8-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или кредит и/или учет и аудит и/или менеджмент и/ или государственное и местное управление и/или организация и нормирование труда); образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность

4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік қызмет, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, сондай-ақ қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру және бақылау; Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру, мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертифакаттау, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары қызметкерлерін қайта даярлау мен біліктілігін арттыру, Мемлекеттік аудитор біліктілігін беруге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның қызметін қалыптастыру және қамтамасыз ету; мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитетінде мемлекеттік тілдің қолданылуын, құрылымдық бөлімшелерде еңбек тәртібінің жағдайын, Есеп комитетінде ішкі және еңбек тәртіптемесі қағидаларының сақталуын бақылау бойынша Бөлім қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; Бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингтеу; ісқағаздарының жедел жүргізілуін және ісқағаздары бойынша нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету, мұрағат істерін жүйелеу бойынша жұмысты ұйымдастыру; құпия іс жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік бойынша нормативтік құқық актілерінің орындалуына бақылау жүргізу, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша бұзушылықтарды, кемшіліктерді уақтылы анықтау және жою, Есеп комитетінде ақпараттық қауіпсіздіктің тиімділігін арттыру үшін шаралар қабылдауды, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу жұмыстарын үйлестіру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бөлім меңгерушісінің орынбасары – бірлік, В-2 санаты (8-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе менеджмент және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалау); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе орыс тілі мен әдебиеті); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственной службы, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Координация деятельности работников Отдела по закрепленным направлениям, представление интересов Счетного комитета по вопросам, относящимся к компетенции Отдела; внесение предложений по совершенствованию работы Отдела, а также по повышению квалификации работников Отдела; организация и координация деятельности Отдела по обеспечению реализации единой государственной политики в сфере государственной службы, по контролю за функционированием государственного языка, за состоянием трудовой дисциплины в структурных подразделениях и за соблюдением Правил внутреннего и трудового распорядка в Счетном комитете; контроль и мониторинг исполнения планов работы Отдела; обеспечение оперативного ведения делопроизводства и исполнения нормативных правовых актов по делопроизводству, организация работы по систематизации архивных дел; обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; координация работы по проведению контроля исполнения нормативных правовых актов Счетного комитета по информационной безопасности, своевременное выявление и устранение нарушений, недостатков по обеспечению информационной безопасности и принятие мер для повышения эффективности информационной безопасности в Счетном комитете, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор управления персоналом

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік қызмет, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, сондай-ақ қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Бекітілген бағыттар бойынша Бөлім қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Бөлімнің құзыретіне жататын мәселелер бойынша Есеп комитетінің мүдделерін білдіру; Бөлімнің жұмысын жетілдіру, сондай-ақ Бөлім қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөнінде ұсыныстар енгізу; мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитетінде мемлекеттік тілдің қолданылуын, құрылымдық бөлімшелерде еңбек тәртібінің жағдайын, ішкі және еңбек тәртіптемесі қағидаларының сақталуын бақылау бойынша Бөлім қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; Бөлімнің жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау және мониторингтеу; ісқағаздарының жедел жүргізілуін және ісқағаздары бойынша нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету, мұрағат істерін жүйелеу бойынша жұмысты ұйымдастыру; құпия іс жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; ақпараттық жүйелерді әзірлеуді және сүйемелдеуді ұйымдастыру, Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік бойынша нормативтік құқық актілерінің орындалуына бақылау жүргізу, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша бұзушылықтарды, кемшіліктерді уақтылы анықтау және жою, Есеп комитетінде ақпараттық қауіпсіздіктің тиімділігін арттыру үшін шаралар қабылдауды, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу жұмыстарын үйлестіру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Персоналды басқару секторы

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (8/1-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или менеджмент и/ или государственное и местное управление и/или организация и нормирование труда); образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, Трудового кодекса Республики Казахстан, законодательства по государственной службе, Закона "О государственных секретах";
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим отделом и курирующим заместителем отдела; организация деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам; обеспечение соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора, продвижения по службе государственных служащих, привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности, увольнения государственных служащих; организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы; обеспечение соблюдения ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе; организация стажировок, наставничества, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих, разработка видов поощрений государственных служащих и порядка их применения; осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения и иных полномочий, установленных законодательством Республики Казахстан; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (8/1-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе менеджмент және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалау); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе орыс тілі мен әдебиеті); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, мемлекеттік қызмет жөніндегі заңнаманы, "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңды білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
3. 1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes бағдарламаларымен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің және бөлім меңгерушісінің жетекшілік ететін орынбасарының келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу, мемлекеттік қызметшілерді қызметі бойынша жоғарылату, мемлекеттік қызметшілерді тәртіптік жауаптылыққа тарту, мемлекеттік қызметшілерді қызметінен босату рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету; кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу; мемлекеттік қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, тәлімгерлігін, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу түрлерін және оларды қолдану тәртібін әзірлеу; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алуды және Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант– 3 единицы, категория В-4 (8/1-4, 8/1-5, 8/1-6)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или финансы и/или кредит и/или учет и аудит и/или менеджмент и/ или государственное и местное управление и/или организация и нормирование труда); образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы, Трудового кодекса Республики Казахстан;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации деятельности дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по кадровым вопросам; соблюдения процедур проведения аттестации и конкурсного отбора; оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, организация стажировки, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих; осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения; разработка проектов нормативных документов по вопросам совершенствования форм и методов управления персоналом; контроль за соблюдением трудовой дисциплины в Счетном комитете; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Эксперт – 1 единица, категория В-6 (8/1-7)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/ или государственное и местное управление и/или организация и нормирование труда); образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность

Бас консультант– 3 бірлік, В-4 санаты (8/1-4, 8/1-5, 8/1-6)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе қаржы және/немесе несие және/немесе есеп және аудит және/немесе менеджмент және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалау); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе орыс тілі мен әдебиеті); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Тәртіптік, аттестаттау, конкурстық және кадр мәселелері жөніндегі өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыруды; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтердің есепке алынуын жүзеге асыру; персоналды басқарудың нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеу; Есеп комитетінде еңбек тәртібінің сақталуын бақылау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Сарапшы – 1 бірлік, В-6 санаты (8/1-7)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалау); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе орыс тілі мен әдебиеті); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі

1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы, Трудового кодекса Республики Казахстан;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации деятельности комиссий по кадровым вопросам; соблюдение процедур проведения аттестации и конкурсного отбора; оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, организация стажировки, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих; осуществление учета персональных данных государственных служащих, в том числе в информационных системах, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения; разработка проектов нормативных документов по вопросам совершенствования форм и методов управления персоналом; контроль за соблюдением трудовой дисциплины в Счетном комитете; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор контроля документооборота
Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (8/2-8)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и /или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение); право (юриспруденция), технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или радиотехника, электроника и телекомуникации).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;

1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Кадр мәселелері жөніндегі комиссиялардың қызметін ұйымдастыруды қамтамасыз ету; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу рәсімдерін сақтау; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, соның ішінде ақпараттық жүйелерде, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алуды жүзеге асыру; персоналды басқарудың нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеу; Есеп комитетінде еңбек тәртібінің сақталуын бақылау; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Құжат айналымын бақылау секторы
Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (8/2-8)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе архивтану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету); құқық (құқықтану), техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;

3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим Отделом и курирующим заместителем Отдела; координация деятельности работников сектора по закрепленным направлениям, организация документооборота и управления документацией в Счетном комитете; организация оперативной и своевременной обработки и регистрации в системе электронного документооборота входящей, исходящей, служебной корреспонденции, разработка и соблюдение норм Правил документирования и управления документацией; разработка номенклатуры дел, подготовка ежемесячных отчетов и ежеквартальной аналитической информации о результатах рассмотрения обращений граждан, подготовка информации по поручениям руководства на поступающие письма и запросы; организация работы ведомственного архива; организация проведения контроля исполнения нормативных правовых актов Счетного комитета по информационной безопасности, своевременное выявление и устранение нарушений, недостатков по обеспечению информационной безопасности и принятие мер для повышения эффективности информационной безопасности в Счетном комитете, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Главный эксперт – 1 единица, категория В-5 (8/2-9)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или радиотехника, электроника и телекомуникации).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям.

3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің және бөлім меңгерушісінің жетекшілік ететін орынбасарының келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; бекітілген бағыттар бойынша сектор қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, Есеп комитетінде құжат айналымын және құжаттаманы басқаруды ұйымдастыру; электрондық құжат айналымы жүйесінде кіріс, шығыс, қызметтік хат-хабарларды жедел және уақтылы өңдеу мен тіркеуді ұйымдастыру; Құжаттама жасау және құжаттаманы басқару қағидаларының нормаларын әзірлеу және сақтау; істер номенклатурасын әзірлеу; азаматтардың өтініштерін қарау нәтижелері туралы ай сайынғы есептерді және тоқсан сайынғы талдамалық ақпаратты дайындау; басшылықтың тапсырмалары бойынша келіп түскен хаттар мен сұрауларға ақпарат дайындау, ведомстволық мұрағаттың жұмысын ұйымдастыру; Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік бойынша нормативтік құқық актілерінің орындалуына бақылау жүргізу, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша бұзушылықтарды, кемшіліктерді уақтылы анықтау және жою, Есеп комитетінде ақпараттық қауіпсіздіктің тиімділігін арттыру үшін шаралар қабылдау, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу жұмыстарын ұйымдастыру, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (8/2-9)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе радиотехника, электроника және телекоммуникация).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;

2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
4. Знание Политики информационной безопасности государственных органов, нормативных правовых актов в области информационных технологий, IT менеджмент, Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Проведение контроля исполнения нормативных правовых актов Счетного комитета по информационной безопасности, своевременное выявление и устранение нарушений, недостатков по обеспечению информационной безопасности и принятие мер для повышения эффективности информационной безопасности в Счетном комитете, участие в разработке технических спецификаций по государственным закупкам в сфере информационных технологий, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Эксперт – 1 единица, категория В-6 (8/2-10)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и /или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Законов Республики Казахстан: "О государственных секретах", "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы;

2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Мемлекеттік органдардағы ақпараттық қауіпсіздік саясатын, ақпараттық технологиялар, IT менеджмент саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ағылшын тілін білуі.
Практикалық тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің ақпараттық қауіпсіздік бойынша нормативтік құқық актілерінің орындалуына бақылау жүргізу, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша бұзушылықтарды, кемшіліктерді уақтылы анықтау және жою, Есеп комитетінде ақпараттық қауіпсіздіктің тиімділігін арттыру үшін шаралар қабылдау, ақпараттық технологиялар саласындағы мемлекеттік сатып алу бойынша техникалық өзіндік ерекшеліктерді әзірлеуге қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Сарапшы – 1 бірлік, В-6 санаты (8/2-10)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе архивтану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Мемлекеттік құпиялар туралы", "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі;

5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение исполнения нормативных правовых актов по секретному делопроизводству; оформление допусков на работников (в т.ч. контроль за своевременным переоформлением); контроль за соблюдением принятых работниками Счетного комитета ограничений (выезд секретоносителей за границу, включая выезды по частным делам и служебные командировки); контроль по встречам работников Счетного комитета с иностранцами; своевременное составление заявок на своевременное оснащение средствами технической защиты; разработка необходимой документации, рекомендаций и инструкций по вопросам совершенствования секретного делопроизводства; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Эксперт – 1 единица, категория В-6 (8/2-11)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и /или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанностии
Обеспечение оперативной и своевременной обработки и регистрации в системе электронного документооборота входящей, исходящей и служебной корреспонденции, прием, учет, хранение завершенных делопроизводством документов Счетного комитета и проведение работ по технической обработке дел для сдачи на государственное хранение; подготовка ежемесячных отчетов и ежеквартальной аналитической информации о результатах рассмотрения обращений граждан, участие в разработке номенклатуры дел, участие в разработке и соблюдение норм Правил документирования и управления документацией; подготовка информации по заданию руководства на поступающие письма и запросы, обеспечение работы ведомственного архива; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор организационно-протокольной работы

5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Құпия іс жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің орындалуын қамтамасыз ету; қызметкерлерге рұқсаттарды ресімдеу (соның ішінде уақтылы қайта ресімделуін бақылау); Есеп комитеті қызметкерлерінің қабылдаған шектеулерді (құпия тасымалдағыштардың шетелге, соның ішінде жеке басының шаруасымен және қызметтік сапармен шығуы кезінде) сақтауын бақылау; Есеп комитеті қызметкерлерінің шетелдіктермен кездесулерін бақылау; техникалық қорғау құралдарымен уақтылы жарақтандыруға арналған өтінімдерді уақтылы жасау; құпия іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша қажетті құжаттама, ұсынымдар және нұсқаулықтар әзірлеу; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Сарапшы – 1 бірлік, В-6 санаты (8/2-11)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе архивтану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Электрондық құжат айналымы жүйесінде кіріс, шығыс және қызметтік хат-хабарлардың жедел және уақтылы өңделуін және тіркелуін қамтамасыз ету, Есеп комитетінің іс жүргізілуі аяқталған құжаттарын қабылдау, есепке алу, сақтау және мемлекеттік сақтауға өткізу үшін істерді техникалық өңдеу бойынша жұмыстар жүргізу; азаматтардың өтініштерін қарау нәтижелері бойынша ай сайынғы есептер мен тоқсан сайынғы талдамалық ақпаратты дайындау; істер номенклатурасын әзірлеуге қатысу, Құжаттама жасау және құжаттаманы басқару қағидаларының нормаларын әзірлеуге қатысу және сақтау; басшылықтың тапсырмасы бойынша келіп түскен хаттар мен сұрауларға ақпарат дайындау, ведомстволық мұрағаттың жұмысын қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ұйымдастыру-хаттама жұмысы секторы

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (8/2-12)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим отделом, курирующим заместителем Отдела; координация деятельности работников Сектора по закрепленным направлениям, организация работы по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, переподготовке и повышению квалификации работников органов государственного аудита и финансового контроля, формированию и обеспечению деятельности Национальной комиссией по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, ведению реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, в порядке, определяемом Счетным комитетом, утверждению требований к программам обучения в области государственного аудита, реализации программ обучения в области государственного аудита, подготовки и внесения маслихатам областей, города республиканского значения, столицы по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан представлений на назначение председателя ревизионной комиссии, организация деятельности по подтверждению знаний кандидатов в государственные аудиторы, которые будут осуществлять внешний государственный аудит, в соответствии с правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, контролю деятельности подведомственной организации по плану развития в части подготовки, переподготовки и повышения квалификации и его реализации; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (8/2-12)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің және бөлім меңгерушісінің жетекшілік ететін орынбасарының келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; бекітілген бағыттар бойынша Сектор қызметкерлерінің қызметін үйлестіру, мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары қызметкерлерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру, Мемлекеттік аудитор біліктілігін беруге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның қызметін қалыптастыру және оны қамтамасыз ету, Есеп комитеті айқындайтын тәртіппен, мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу, мемлекеттік аудит саласындағы оқу бағдарламаларына талаптарды бекіту, мемлекеттік аудит саласындағы оқу бағдарламаларын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәслихаттарына тексеру комиссиясының төрағасын тағайындауға ұсыныстарды дайындау және енгізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, сыртқы мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторлыққа кандидаттардың білімдерін мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларына сәйкес растау, ведомстволық бағынысты ұйымның даму жоспары бойынша даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру бөлігіндегі қызметін және оның іске асырылуын бақылау жөніндегі қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 2 единицы, категория В-4 (8/2-13, 8/2-14)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение деятельности по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, переподготовке и повышению квалификации работников органов государственного аудита и финансового контроля, формированию и обеспечению деятельности Национальной комиссией по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, ведению реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, в порядке, определяемом Счетным комитетом, утверждению требований к программам обучения в области государственного аудита, реализации программ обучения в области государственного аудита, подготовки и внесения маслихатам областей, города республиканского значения, столицы по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан представлений на назначение председателя ревизионной комиссии, организация деятельности по подтверждению знаний кандидатов в государственные аудиторы, которые будут осуществлять внешний государственный аудит, в соответствии с правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, контролю деятельности подведомственной организации по плану развития в части подготовки, переподготовки и повышения квалификации и его реализации; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 2 бірлік, В-4 санаты (8/2-13, 8/2-14)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары қызметкерлерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру, Мемлекеттік аудитор біліктілігін беруге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның қызметін қалыптастыру және оны қамтамасыз ету, Есеп комитеті айқындайтын тәртіппен, мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу, мемлекеттік аудит саласындағы оқу бағдарламаларына талаптарды бекіту, мемлекеттік аудит саласындағы оқу бағдарламаларын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәслихаттарына тексеру комиссиясының төрағасын тағайындауға ұсыныстарды дайындау және енгізу бойынша қызметті қамтамасыз ету, сыртқы мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторлыққа кандидаттардың білімдерін мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларына сәйкес растау, ведомстволық бағынысты ұйымның даму жоспары бойынша даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру бөлігіндегі қызметін және оның іске асырылуын бақылау жөніндегі қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт – 1 единица, категория В-6 (8/2-15)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или менеджмент и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, законодательства в сфере государственной службы;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанностии
Проведение мероприятий по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, переподготовке и повышению квалификации работников органов государственного аудита и финансового контроля, формированию и обеспечению деятельности Национальной комиссией по сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, ведению реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, в порядке, определяемом Счетным комитетом, утверждению требований к программам обучения в области государственного аудита, реализации программ обучения в области государственного аудита, подготовки и внесения маслихатам областей, города республиканского значения, столицы по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан представлений на назначение председателя ревизионной комиссии, организация деятельности по подтверждению знаний кандидатов в государственные аудиторы, которые будут осуществлять внешний государственный аудит, в соответствии с правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора, контролю деятельности подведомственной организации по плану развития в части подготовки, переподготовки и повышения квалификации и его реализации; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
Сектор развития государственного языка

Сарапшы – 1 бірлік, В-6 санаты (8/2-15)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе менеджмент және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары қызметкерлерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру, Мемлекеттік аудитор біліктілігін беруге үміткер адамдарды сертификаттау жөніндегі ұлттық комиссияның қызметін қалыптастыру және оны қамтамасыз ету, Есеп комитеті айқындайтын тәртіппен, мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу, мемлекеттік аудит саласындағы оқу бағдарламаларына талаптарды бекіту, мемлекеттік аудит саласындағы оқу бағдарламаларын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәслихаттарына тексеру комиссиясының төрағасын тағайындауға ұсыныстарды дайындау және енгізу бойынша іс-шараларды жүргізу, сыртқы мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторлыққа кандидаттардың білімдерін мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларына сәйкес растау, ведомстволық бағынысты ұйымның даму жоспары бойынша даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру бөлігіндегі қызметін және оның іске асырылуын бақылау жөніндегі қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік тілді дамыту секторы

Заведующий сектором – 1 единица, категория В-4 (8/3-16)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело); образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в казахской школе)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора по согласованию с заведующим отделом; обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования, перевода нормативных, правовых документов Счетного комитета: в том числе отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета; координация и организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, формированию документов для последующей передачи в ведомственный архив Счетного комитета, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком "Казтест", оказанию консультативной и практической помощи работникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в создаваемых рабочих группах и комиссиях Счетного комитета, подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (8/3-16)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті қазақ мектебінде).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, бөлім меңгерушісінің келісімі бойынша сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингтеу, Есеп комитетінің нормативтік, құқықтық құжаттарының, соның ішінде Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпараттың редакциялануын, аударылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, Есеп комитетінің ведомстволық мұрағатына кейін өткізу үшін құжаттарды қалыптастыру, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың "Қазтест" жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, қызметкерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды үйлестіру және ұйымдастыру; Есеп комитетінің құрылатын жұмыс топтарына және комиссияларына, Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (8/3-17)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело); образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в казахской школе)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования, перевода нормативных, правовых документов Счетного комитета: в том числе отчета Парламенту Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год и ежеквартальной информации Главе государства и Парламенту Республики Казахстан об итогах работы Счетного комитета; организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком "Казтест", оказанию консультативной и практической помощи работникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в создаваемых рабочих группах и комиссиях Счетного комитета, подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (8/3-17)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті қазақ мектебінде).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингтеу; Есеп комитетінің нормативтік, құқықтық құжаттарының, соның ішінде Қазақстан Республикасының Парламентіне есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің және Мемлекет басшысына және Қазақстан Республикасының Парламентіне Есеп комитеті жұмысының қорытындысы туралы тоқсан сайынғы ақпараттың редакциялануын, аударылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың "Қазтест" жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, қызметкерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитетінің құрылатын жұмыс топтарына және комиссияларына, Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Есеп комитетінің перспективалық, жылдық және тоқсандық жоспарларын, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт– 1 единица, категория В-5 (8/3-18)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: гуманитарные науки (филология и/или переводческое дело); образование (казахский язык и литература, русский язык и литература в казахской школе)
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, Типовых Правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение реализации единой государственной языковой политики Счетного комитета; мониторинг за выполнением структурными подразделениями Счетного комитета требований Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан", в части исполнения документов на государственном языке; обеспечение редактирования проектов: соглашений; договоров; исходящих писем; служебных записок; материалов, размещаемых в Интернет-ресурс и Интранет-портал, подготовленных работниками Счетного комитета на государственном языке; обеспечение перевода на государственный язык проектов нормативных правовых документов; организация работ по: внедрению государственного языка в делопроизводство, расширению функционирования государственного языка, ведению мониторинга за документооборотом Счетного комитета на государственном языке и обеспечению предоставления информации в уполномоченный государственный орган, формированию документов для последующей передачи в ведомственный архив Счетного комитета, осуществлению диагностического тестирования по системе оценки уровня владения казахским языком "Казтест", оказанию консультативной и практической помощи работникам, в части разработке документов на государственном языке; участие в подготовке правовых актов, разрабатываемых Счетным комитетом, сводных аналитических материалов, отчетов о проделанной работе Сектора, перспективного, годового и квартальных планов Счетного комитета, предложений по совершенствованию нормативной и правовой, методологической и информационной базы по вопросам, входящим в компетенцию Сектора; осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
СЕКТОР ФИНАНСОВ И МАТЕРИАЛЬНОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ

Бас сарапшы – 1 бірлік, В-5 санаты (8/3-18)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе аударма ісі); білім беру (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті қазақ мектебінде).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын, Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінде бірыңғай мемлекеттік тіл саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету, Есеп комитеті құрылымдық бөлімшелерінің "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын құжаттарды мемлекеттік тілде жасау бөлігінде орындауын мониторингтеу, Есеп комитетінің қызметкерлері мемлекеттік тілде дайындаған келісімдердің; шарттардың; шығыс хаттардың; қызметтік жазбалардың; Интернет-ресурсқа және Интранет-порталға орналастырылатын материалдардың жобаларын редакциялауды қамтамасыз ету; нормативтік құқықтық құжаттардың жобаларын мемлекеттік тілге аударуды қамтамасыз ету; мемлекеттік тілді іс жүргізуге енгізу, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту, Есеп комитетінің мемлекеттік тілдегі құжат айналымына мониторинг жүргізу және уәкілетті мемлекеттік органға ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз ету, Есеп комитетінің ведомстволық мұрағатына кейін өткізу үшін құжаттарды қалыптастыру, қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалаудың "Қазтест" жүйесі бойынша диагностикалық тестілеуді жүзеге асыру, қызметкерлерге құжаттарды мемлекеттік тілде әзірлеу бөлігінде консультативтік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Есеп комитеті әзірлейтін құқықтық актілерді, жиынтық талдамалық материалдарды, Сектордың жасаған жұмысы туралы есептерді, Сектордың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік және құқықтық, әдіснамалық және ақпараттық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ҚАРЖЫ ЖӘНЕ МАТЕРИАЛДЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ СЕКТОРЫ

Заведующий сектором – главный бухгалтер –1 единица, категория В-4 (9-1)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности;
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Казначейство-Клиент", "Мониторинг бюджетного процесса" и др.
Функциональные обязанности
Обеспечение общего руководства деятельностью сектора, распределение обязанностей между работниками сектора; координация работы сектора по общему руководству за ведением бухгалтерского учета в соответствии с МСФООС, обеспечение полного освоения бюджетных средств в соответствии с планом финансирования, контроль за составлением и исполнением плана государственных закупок; за обеспечением целевого и своевременного проведения расчетов с поставщиками; обеспечением своевременной регистрации гражданско-правовых сделок в органах Комитета казначейства; за ведением кассовых операций; начислением и выплатой заработной платы, командировочных расходов, налогов и платежей в бюджет; ведением учета за движением и сохранностью активов и запасов; за проведением инвентаризации активов, запасов, денежных средств; составление бюджетной заявки Счетного комитета на соответствующий финансовый год; составление главной книги; учет расчетов с подотчетными лицами; составление отчета об исполнении плана финансирования (баланс); участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности. Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, "Казначейство-Клиент", Единая система сдачи отчетности, Подсистема "Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности" ИАИС "Е-Минфин"); осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Сектор меңгерушісі – бас бухгалтер – 1 бірлік, В-4 санаты (9-1)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, сондай-ақ қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", "Бюджет процесін мониторингтеу" және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Сектор қызметіне жалпы басшылықты қамтамасыз ету, сектор қызметкерлері арасында міндеттерді бөлу; сектордың жұмысын ҚСХҚЕС-ке сәйкес бухгалтерлік есептің жүргізілуіне жалпы басшылық жасау бойынша үйлестіру, қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджет қаражатының толық игерілуін қамтамасыз ету, мемлекеттік сатып алу жоспарының жасалуын және орындалуын; өнім берушілермен есеп айырысуды мақсатына сай және уақтылы жүргізудің қамтамасыз етілуін; Қазынашылық комитеті органдарында азаматтық-құқықтық мәмілелерді уақтылы тіркеудің қамтамасыз етілуін; кассалық операциялардың жүргізілуін; жалақының, іссапар шығыстарының, салықтар және бюджетке төленетін төлемдердің есептелуін және төленуін; активтер мен запастардың қозғалысына және сақталуына есептің жүргізілуін; активтерге, запастарға, ақша қаражатына түгендеудің жүргізілуін бақылау; Есеп комитетінің тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімін жасау; бас кітапты жасау; есеп беретін тұлғалармен есеп айырысулардың есебін жүргізу; қаржыландыру жоспарының (баланс) орындалуы туралы есепті жасау; өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингтеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, "Е-Қаржымині" ИААЖ-ның "Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру" кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (9-2)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Казначейство-Клиент", "Мониторинг бюджетного процесса" и др.
Функциональные обязанности
Составление бюджетной заявки на предстоящий трехлетний период, участие в разработке годового плана государственных закупок товаров, работ и услуг в части соответствия бюджетной заявке и планам финансирования, составление индивидуальных планов финансирования, ведение бухгалтерского учета на основе установленных Правил ведения бухгалтерского учета, осуществление своевременной регистрации гражданско-правовых сделок в органах Казначейства, формирование платежных документов по расчетам с поставщиками, составление и представление оперативной информации по отчету о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (освоении бюджетных средств) по республиканским бюджетным программам, ведение работы по освоению выделенных бюджетных средств, принимать участие при составлении финансовой отчетности (бухгалтерского баланса). Рассмотрение и представление на утверждение проекта плана развития и корректировок к нему, отчета по исполнению плана развития, мониторинг и оценка реализации планов развития подведомственной организации РГП "Центр исследований финансовых нарушений". Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, "Казначейство-Клиент" Единая система сдачи отчетности, Подсистема "Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности" ИАИС "Е-Минфин"). Участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции.

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (9-2)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит).
Кәсіби
құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, сондай-ақ қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", "Бюджет процесін мониторингтеу" және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Алдағы үшжылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінімді жасау, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын бюджеттік өтінімге және қаржыландыру жоспарларына сәйкес келуі бөлігінде әзірлеуге қатысу, қаржыландырудың жеке жоспарларын жасау, Бухгалтерлік есеп жүргізудің белгіленген қағидалары негізінде бухгалтерлік есеп жүргізу, Қазынашылық органдарында азаматтық-құқықтық мәмілелердің уақтылы тіркелуін жүзеге асыру, өнім берушілермен есеп айырысулар бойынша төлем құжаттарын қалыптастыру, республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуын (бюджет қаражатының игерілуін) мониторингтеу нәтижелері туралы есеп бойынша жедел ақпаратты жасау және ұсыну, бөлінген бюджет қаражатын игеру бойынша жұмыстар жүргізу, қаржылық есептілікті (бухгалтерлік балансты) жасау кезінде қатысу. Ведомстволық бағынысты ұйым "Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу жөніндегі орталық" РМК-нің даму жоспарының жобасын және оған енгізілетін түзетулерді қарау және бекітуге ұсыну, даму жоспарларының іске асырылуын мониторингтеу және бағалау. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингтеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, "Е-Қаржымині" ИААЖ-ның "Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру" кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру. Өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный консультант – 1 единица, категория В-4 (9-3)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление); право (юриспруденция) .
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в разработке бюджетной заявки Счетного комитета, составлять расчеты к бюджетной заявке в части материально-технического обеспечения, разрабатывать годовой план государственных закупок товаров, работ и услуг, осуществление работы по материально-техническому обеспечению Счетного комитета, решение административно-хозяйственных вопросов, осуществление процедур государственных закупок товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений, способом из одного источника, способом без применения норм Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", способом аукциона и способом конкурса совместно со структурными подразделениями Счетного комитета, заключение договоров о государственных закупках с поставщиками по результатам проведенных государственных закупок в соответствии с планом государственных закупок и планом финансирования, обращение в суд с иском о признании потенциального поставщика, уклонившегося от заключения договора, недобросовестным участником государственных закупок, осуществление контроля за исполнением договоров государственных закупок, ведение работы по применению мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам государственных закупок, осуществление контроля соответствия поступающих от поставщиков товаров, услуг и работ технической спецификации в соответствии с условиями договоров государственных закупок, касающихся его деятельности, проведение работы по соблюдению норм площадей для размещения аппарата Счетного Комитета и норм положенности за пользование телефонной связью, проведение работы по соблюдению нормативов положенности служебных и специальных автомобилей для транспортного обслуживания, согласно установленных лимитов. Участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Бас консультант – 1 бірлік, В-4 санаты (9-3)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, сондай-ақ қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы;
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу, бюджеттік өтінімге материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлігінде есеп-қисаптарды жасау, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу, Есеп комитетін материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, әкімшілік-шаруашылық мәселелерді шешу, Есеп комитетінің құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен, бір көзден алу тәсілімен, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормаларын қолданбайтын тәсілмен, аукцион тәсілімен және конкурс тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу жоспарына және қаржыландыру жоспарына сәйкес өткізілген мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша өнім берушілермен мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасасу, шарт жасасудан жалтарған әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талаппен сотқа жүгіну, мемлекеттік сатып алу шарттарының орындалуына бақылауды жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу шарттары бойынша міндеттемелер орындалмаған және тиісінше орындалмаған кезде ықпал ету шараларын қолдану бойынша жұмыстарды жүргізу, өзінің қызметіне қатысты мемлекеттік сатып алу шарттарының талаптарына сәйкес техникалық өзіндік ерекшеліктерге өнім берушілерден алынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің және жұмыстардың сәйкес келуіне бақылауды жүзеге асыру, Есеп комитетінің аппаратын орналастыру үшін алаңдар нормаларының және телефон байланысын пайдалануға тиесілілік нормаларының сақталуы бойынша жұмыстар жүргізу, белгіленген лимиттерге сай көліктік қызмет көрсету үшін қызметтік және арнайы автомобильдердің тиесілілік нормативтерінің сақталуы бойынша жұмыстар жүргізу. Өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт – 1 единица, категория В-6 (9-4)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика и/или мировая экономика и/или государственное и местное управление и/или финансы и/или учет и/или аудит), право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
1. Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требованиям;
2. Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей для соответствующей категории, определяемой уполномоченным органом по делам государственной службы;
3. Знание Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории;
4. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета, бюджетного, налогового, таможенного законодательства, законодательства в сфере государственного аудита и финансового контроля, государственных закупок и бухгалтерского учета и других законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в финансовой сфере;
5. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по данной должности.
6. Желательно наличие сертификатов и/или дипломов по аудиту или бухгалтерскому учету в соответствии с МСФООС.
Опыт работы
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Казначейство-Клиент", "Мониторинг бюджетного процесса" и т.д.
Функциональные обязанности
Участие в разработке бюджетной заявки Счетного комитета, составление расчетов к бюджетной заявке по заработной плате, составление штатного расписания Счетного Комитета в пределах утвержденной штатной расстановки, учет кассовых операций Счетного комитета; подготовка аналитических материалов по сфере своей деятельности, ведение бухгалтерского учета на основе установленных Правил ведения бухгалтерского учета в соответствии с МСФООС и другими нормативно-правовыми документами, исполнение обязанностей кассира, вести учет кассовых операций в соответствии с утвержденными Правилами ведения кассовых операций, ведение аналитического учета по движению средств и остаткам по счетам, ведение учета основных средств и нематериальных активов, проведение инвентаризации, ведение систематического учета поступления, перемещения и расходования запасов, обеспечивая Правильное документальное оформление и своевременное отражение в регистрах учета, осуществление расчетов по заработной плате, пенсионным взносам, налогам и платежам в бюджет, составление налоговой и статистической отчетности. Осуществление работы по обеспечению информацией программ электронной обработки учетных данных Счетного комитета (Мониторинг бюджетного процесса, План финансирования, Информационная система государственного планирования, 1С Бухгалтерия, "Казначейство-Клиент" Единая система сдачи отчетности, Подсистема "Сбор и консолидация финансовой и бюджетной отчетности" ИАИС "Е-Минфин"). Участие в подготовке сводных аналитических и методических материалов в сфере своей деятельности и осуществление иных функций в пределах своей компетенции

Сарапшы – 1 бірлік, В-6 санаты (9-4)
Өлшемшарттар
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар және бизнес (экономика және/немесе әлемдік экономика және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе қаржы және/немесе есеп және аудит); құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыретінің болуы;
2. Тиісті санат үшін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі;
3. "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, аталған санаттың нақты лауазымының маманданымына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі;
4. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін, бюджет, салық, кеден заңнамасын, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, мемлекеттік сатып алу және бухгалтерлік есеп саласындағы заңнаманы, сондай-ақ қаржы саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін білуі;
5. Осы лауазым бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер;
6. Мүмкіндігінше ҚСХҚЕС-ке сәйкес аудит немесе бухгалтерлік есеп бойынша сертификаттарының және/немесе дипломдарының болуы.
Жұмыс тәжірибесі
1. Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы.
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, IBM Lotus Notes, 1С бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", "Бюджет процесін мониторингтеу" және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Есеп комитетінің бюджеттік өтінімін әзірлеуге қатысу, бюджеттік өтінімге жалақы бойынша есеп-қисаптарды жасау, бекітілген штаттық орналастыру шегінде Есеп комитетінің штат кестесін жасау, Есеп комитетінің кассалық операцияларының есебін жүргізу; өз қызметінің саласы бойынша талдамалық материалдарды дайындау, ҚСХҚЕС-ке және басқа да нормативтік-құқықтық құжаттарға сәйкес Бухгалтерлік есеп жүргізудің белгіленген қағидалары негізінде бухгалтерлік есеп жүргізу, кассирдің міндеттерін орындау, бекітілген Кассалық операцияларды жүргізу қағидаларына сәйкес кассалық операциялардың есебін жүргізу, қаражаттың қозғалысы және шоттардағы қалдықтар бойынша талдамалық есепті жүргізу, негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің есебін жүргізу, түгендеу жүргізу, дұрыс құжаттамалық ресімделуін және есепке алу тіркелімдерінде уақтылы көрсетілуін қамтамасыз ете отырып, запастардың түсуінің, ауыстырылуының және жұмсалуының жүйелі есебін жүргізу, жалақы, зейнетақы жарналары, салықтар және бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысуларды жүзеге асыру, салық есептілігін және статистикалық есептілікті жасау. Есеп комитетінің есептік деректерін (Бюджет процесін мониторингтеу, Қаржыландыру жоспары, Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесі, 1С Бухгалтерия, "Қазынашылық-клиент", Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі, "Е-Қаржымині" ИААЖ-ның "Қаржылық және бюджеттік есептілікті жинау мен шоғырландыру" кіші жүйесі) электрондық өңдеу бағдарламаларын ақпаратпен қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру. Өз қызметінің саласындағы жиынтық талдамалық және әдістемелік материалдарды дайындауға қатысу және өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру.