О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 30/қе.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 16 Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Территориальным органам Комитета национальной безопасности Республики Казахстан:
1) в месячный срок известить соответствующие территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан о внесенных изменениях, указанных в пункте 1 настоящего приказа;
2) в двухмесячный срок информировать Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан об исполнении мероприятия, предусмотренного в подпункте 1) настоящего пункта.
3. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев второго, третьего, четыре, пятого, шестого, седьмого, восьмого и девятого пункта 1 вышеуказанного перечня, которые вводятся в действие после введения в действие соответствующих поправок в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан".
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
генерал-майор национальной безопасности
К. Масимов
Утвержден
приказом Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 8 мая 2019 года № 30/қе
Перечень приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения

Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2019 жылғы 8 мамырдағы № 30/қе бұйрығы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ереже 16-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары:
1) осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген енгізілген өзгерістер туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тиісті аумақтық органдарын бір айлық мерзім ішінде хабардар етсін;
2) екі ай мерзімі ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментін осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалғаны жөнінде ақпараттандыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті заңмен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесін ресми жариялауға Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберілуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығына тиісті өзгерістер енгізілген соң күшіне енетін жоғарыда көрсетілген тізбе 1 тармағының екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтарынан басқалары, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы ұлттық қауіпсіздік генерал-майоры К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2019 жылғы 8 мамырдағы
№ 30/қе бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының тізбесі

1. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 78 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Астане" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12265, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 ноября 2015 года):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Нур-Султану";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемое Положение о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Нур-Султану."
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Астане, утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Нур-Султану";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Нур-Султану (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ)";
пункт 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) Байконурский районный отдел. Зона обслуживания – Байконурский район города Нур-Султана.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Департамента: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, улица А.Джангельдина, 21.".
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводит общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) получает безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями - соглашениями;".

1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 78 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12265 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 қарашада жарияланған):
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ереже бекітілсін".
Аталаған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті туралы ереже";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) аумақтық органы болып табылады".
5-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Байқоңыр аудандық бөлімі. Қызмет көрсету аймағы – Нұр-Сұлтан қаласының Байқоңыр ауданы.";
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Ә.Жангелдин көшесі, 21.".
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады".

2. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 397 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10010, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 25 декабря 2014 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Акмолинской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, Вооруженных Сил, других войск, воинских формирований и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".
3. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 сентября 2015 года № 75 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12206, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 28 октября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Алматы, утвержденном вышеназванным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводит общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получает безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".

2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 397 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10010 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 желтоқсанда жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға".
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 21 қыркүйектегі № 75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12206 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 28 қазанда жарияланған):
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады;".

4. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 369 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9886, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 20 ноября 2014 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Алматинской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, Вооруженных Сил, других войск, воинских формирований и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на органы национальной безопасности, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".
5. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 сентября 2015 года № 76 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Актюбинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12212, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 29 октября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Актюбинской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получает безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".

4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 6 қарашасындағы № 369 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9886 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 20 қарашада жарияланған):
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) ұлттық қауіпсіздік органдарына жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, Қарулы Күштерден, басқа да әскерлерден, әскери құралымдар мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға".
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12212 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 29 қазанда жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады;".

6. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 октября 2015 года № 85 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Атырауской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12279, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 12 ноября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Атырауской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получает безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".
7. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 82 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12253, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 9 ноября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области, утвержденном вышеназванным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводит общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) получает безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями - соглашениями;".

6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 13 қазандағы № 85 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12279 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 қарашада жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады;".
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 82 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12253 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 қарашада жарияланған):
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады".

8. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 50 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11707, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 21 июля 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".
9. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 октября 2015 года № 84 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12271, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 11 ноября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области, утвержденном вышеназванным приказом:
в пункте 5:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"Байтерекский районный отдел, место дислокации: Западно-Казахстанская область, поселок Переметное. Зона обслуживания – Байтерекский и Таскалинский районы;".
в пункте 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:

8. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 17 маусымдағы № 50 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11707 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 21 шілдеде жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға;".
9. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 13 қазандағы № 84 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12271 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 11 қарашада жарияланған):
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
5-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек аудандық бөлімі, орналасқан жері: Батыс Қазақстан облысы, Переметное ауылы. Қамтамасыз ету аймағы – Бәйтерек және Тасқала аудандары;
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:

"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;";
10. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 79 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Карагандинской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12261, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 ноября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Карагандинской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, Вооруженных Сил, других войск, воинских формирований и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".

"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға;";
10. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 79 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12261 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 қарашада жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, Қарулы Күштерден, басқа да әскерлерден, әскери құралымдар мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға".

11. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 22 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Костанайской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10771, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 апреля 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Костанайской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получает безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".
12. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 81 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12262, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 октября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Кызылординской области и городу Байконыр, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".

11. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10771 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 сәуірдегі жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады;".
12. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 81 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12262 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 қарашада жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы және Байқоңыр қаласы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға".

13. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 28 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11022, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 12 мая 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".
14. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 октября 2015 года № 80 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Павлодарской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12254, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 21 января 2016 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Павлодарской области, утвержденном вышеназванным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводит общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получает безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".

13. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 28 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11022 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 27 сәуірде жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға;".
14. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 80 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12254 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 21 қаңтарда жарияланған):
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады;".

15. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 62 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12002, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 6 октября 2015 года):
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области, утвержденном вышеназванным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 23-3) следующего содержания:
"23-3) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые предоставляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями - соглашениями;".
16. В приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 7 августа 2018 года № 64 "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 124014, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 9 августа 2018 года) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Туркестанской области, утвержденном вышеназванным приказом:
пункт 13 дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) осуществляет деятельность по обеспечению информационной безопасности объектов информатизации Департамента в порядке, определяемом Председателем Комитета национальной безопасности;
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) проводить общие и специальные оперативно-розыскные и контрразведывательные мероприятия, криминалистические, психолого-социологические и полиграфологические исследования;
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
18) получать безвозмездно и с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, от государственных органов, воинских формирований, частей и организаций информацию, необходимую для выполнения задач, возложенных на Департамент, включая электронные информационные ресурсы, которые представляются из информационных систем государственных органов и организаций, в порядке, установленном совместными нормативными правовыми актами с указанными государственными органами, а с организациями – соглашениями;".
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Шымкенту, утвержденном вышеназванным приказом:

15. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 62 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12002 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 6 қазанда жарияланған):
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 23-3) тармақшамен толықтырылсын:
"23-3) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алады".
16. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 7 тамыздағы № 64 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 124014 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2018 жылғы 9 тамызда жарияланған):
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
13-тармақ мынандай мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы белгілейтін тәртіпте Департаменттің ұлттық қауіпсіздік органдарының ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асырады;";
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалпы және арнайы жедел-іздестіру және қарсы барлау іс-шараларын, криминалистикалық, психологиялық-әлеуметтік және полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Департаментке жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен көрсетілген мемлекеттік органдармен – бірлескен нормативтік құқықтық актілерде, ал ұйымдармен келісімдерде белгіленген тәртіппен берілетін электрондық ақпараттық ресурстарды қоса алғанда, мемлекеттік органдардан, әскери құралымдардан, бөлімдер мен ұйымдардан өтеусіз және коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарды сақтай отырып алуға;".
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті туралы ережеде: