О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 7 "Об утверждении положения Республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 15 ноября 2019 года № 103
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 7 "Об утверждении положения Республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" (опубликован 30 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
подпункты 16) и 17) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"16) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент по защите прав потребителей города Нур-Султан Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" согласно приложению 17 к настоящему приказу;";
в Положении Республиканского государственного учреждения "Комитет по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Местонахождение Комитета - Республика Казахстан, 010000, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8 административное здание "Дом министерств", подъезд 2.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Полномочия Председателя Комитета:
1) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
2) вносит представления Ответственному секретарю Министерства о назначении на должности и освобождения от должностей, а также о поощрении и привлечении к дисциплинарной ответственности руководителей территориальных подразделений;

"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 шілдедегі № 7 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2019 жылғы 15 қарашадағы № 103 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 шілдедегі № 7 бұйрығына (2019 жылғы 30 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 16) және 17) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Нұр-Сұлтан қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Комитеттің орналасқан жері - Қазақстан Республикасы, 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 2-кіреберіс.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Комитет Төрағасының өкілеттігі:
1) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, заңнамаға сәйкес Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
2) Министрліктің Жауапты хатшысына аумақтық бөлімшелердің басшыларын лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ көтермелеу және тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы ұсыныс енгізеді;

3) в установленном законодательством порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета, а также утверждает квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б";
6) определяет и утверждает обязанности и полномочия своих заместителей, сотрудников Комитета и его территориальных подразделений;
7) в пределах своей компетенции издает приказы;
8) представляет Комитет во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете, территориальных подразделениях и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
10) в случаях фиксирования коррупционных правонарушений либо действий, способствующих возникновению коррупционных деяний, информирует об этом руководство Министерства;
11) обеспечивает соблюдение сотрудниками Комитета и его территориальных подразделений норм служебной этики государственных служащих;
12) несет персональную ответственность за реализацию республиканских бюджетных программ и осуществление деятельности в сфере государственных закупок;
13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Решения, принимаемые Комитетом, оформляются приказами председателя Комитета.";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит представления Председателю Комитета о назначении на должности и освобождении от должностей сотрудников Департамента, а также о наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента;

3) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін заңнамада белгіленген тәртіппен шешеді;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет пен оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
5) Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына қойылатын біліктілік талаптарын бекітеді;
6) өз орынбасарларының, Комитет пен оның аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды және бекітеді;
7) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
8) заңнамаға сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитет атынан өкілдік етеді;
9) Комитет пен аумақтық бөлімшелерде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады;
10) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар немесе сыбайлас жемқорлық әрекетінің туындауына ықпал ететін іс-әрекет тіркелген жағдайда ол жөнінде Министрлік басшылығына хабарлайды;
11) Комитет пен оның аумақтық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этика нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді;
12) республикалық бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуына және мемлекеттік сатып алу саласында қызметті жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттікті жүзеге асырады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Комитет қабылдайтын шешімдер Комитет төрағасының бұйрығымен ресімделеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді;

2) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит Председателю Комитета предложения по поощрению, командированию, предоставлению отпусков, оказанию материальной помощи, выплатам надбавок и премирования сотрудников Департамента;
3) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит представления Председателю Комитета о назначении на должности и освобождении от должностей сотрудников Департамента, а также о наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента;
2) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит Председателю Комитета предложения по поощрению, командированию, предоставлению отпусков, оказанию материальной помощи, выплатам надбавок и премирования сотрудников Департамента;
3) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит представления Председателю Комитета о назначении на должности и освобождении от должностей сотрудников Департамента, а также о наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента;
2) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит Председателю Комитета предложения по поощрению, командированию, предоставлению отпусков, оказанию материальной помощи, выплатам надбавок и премирования сотрудников Департамента;

2) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру жөнінде ұсыныс енгізеді;
3) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді;
2) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру жөнінде ұсыныс енгізеді;
3) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді;
2) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру жөнінде ұсыныс енгізеді;

"18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит представления Председателю Комитета о назначении на должности и освобождении от должностей сотрудников Департамента, а также о наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента;
2) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит Председателю Комитета предложения по поощрению, командированию, предоставлению отпусков, оказанию материальной помощи, выплатам надбавок и премирования сотрудников Департамента;
3) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим межотраслевую координацию, контрольно-надзорные, реализационные функции в сфере защиты прав потребителей на территории области.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Департамента: 130000, Республика Казахстан, Мангистауская область, город Актау, микрорайон 3 "Б", дом 46.
9. Полное наименование государственного органа - республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан".";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит представления Председателю Комитета о назначении на должности и освобождении от должностей сотрудников Департамента, а также о наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента;

"18. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді;
2) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру жөнінде ұсыныс енгізеді;
3) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) облыс аумағында тұтынушылардың құқықтарын қорғау, салааралық үйлестіруді, бақылау-қадағалау, іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің заңды мекенжайы: 130000, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 3 "Б" шағын ауданы, 46-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді;

2) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит Председателю Комитета предложения по поощрению, командированию, предоставлению отпусков, оказанию материальной помощи, выплатам надбавок и премирования сотрудников Департамента;
3) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим межотраслевую координацию, контрольно-надзорные, реализационные функции в сфере защиты прав потребителей на территории области.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Департамента: 140002, Республика Казахстан, Павлодарская область, город Павлодар, улица Торайгырова, дом 70/2.
9. Полное наименование государственного органа - республиканское государственное учреждение "Департамент по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан".";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит представления Председателю Комитета о назначении на должности и освобождении от должностей сотрудников Департамента, а также о наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента;
2) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит Председателю Комитета предложения по поощрению, командированию, предоставлению отпусков, оказанию материальной помощи, выплатам надбавок и премирования сотрудников Департамента;

2) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру жөнінде ұсыныс енгізеді;
3) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) облыс аумағында тұтынушылардың құқықтарын қорғау, салааралық үйлестіруді, бақылау-қадағалау, іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің заңды мекенжайы: 140002, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі, 70/2.
9. Мемлекеттік органның толық атауы –"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді;
2) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру жөнінде ұсыныс енгізеді;

"18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит представления Председателю Комитета о назначении на должности и освобождении от должностей сотрудников Департамента, а также о наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента;
2) в соответствии с нормами действующего законодательства вносит Председателю Комитета предложения по поощрению, командированию, предоставлению отпусков, оказанию материальной помощи, выплатам надбавок и премирования сотрудников Департамента;
3) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр
торговли и интеграции
Республики Казахстан
Б. Султанов

"18. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату туралы, сондай-ақ Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныс енгізеді;
2) қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес Комитет Төрағасына Департамент қызметкерлерін көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру жөнінде ұсыныс енгізеді;
3) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.".
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
Б. Сұлтанов