О бюджетах сельских округов и поселка Майкаин Баянаульского района на 2022 - 2024 годы
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 79/11.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 16 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Баянаульского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 373109 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30361 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24078 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 318670 тысяч тенге;
2) затраты – 415468 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -39221 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39221 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 09.12.2022 № 160/22 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Аксанского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52661 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2189 тысяч тенге;
неналоговые поступления – равно нулю;
поступления от продажи основного капитала – 92 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50380 тысяч тенге;
2) затраты – 53458 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -797 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 797 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 09.12.2022 № 160/22 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Бирликского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 47980 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11934 тысяч тенге;
неналоговые поступления – равно нулю;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 36046 тысяч тенге;

2022 - 2024 жылдарға арналған Баянауыл ауданының ауылдық округтері және Майқайың кентінің бюджеттері туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 79/11 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 16-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Баянауыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 373109 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 30361 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24078 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 318670 мың теңге;
2) шығындар – 415468 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39221 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 39221 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 160/22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022-2024 жылдарға арналған Ақсаң ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52661 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2189 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – нөлге тең;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 92 мың теңге ;
трансферттер түсімі – 50380 мың теңге;
2) шығындар – 53458 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -797 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 797 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 160/22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2022-2024 жылдарға арналған Бірлік ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47980 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11934 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – нөлге тең;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 36046 мың теңге;

13. Утвердить бюджет поселка Майкаин на 2022-2024 годы согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 528843 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1181 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 451623 тысяч тенге;
2) затраты –535919 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7076 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7076 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 09.12.2022 № 160/22 (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Учесть на 2022 год объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин в общей сумме 560697 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 99231 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 36924 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 25898 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 31945 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 29802 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 33326 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 27658 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 32967 тысяч тенге;
Кызылтауский сельский округ – 30454 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 33956 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 42327 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 35178 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 101031 тысяч тенге.

13. 2022-2024 жылдарға арналған Майқайың кентінің бюджеті тиісінше 37, 38, 39 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 528843 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 76030 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1181 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 451623 мың теңге;
2) шығындар – 535919 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7076 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7076 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 160/22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2022 жылға арналған ауылдық округтері мен Майқайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың жалпы сомасы 560697 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 99231 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 36924 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 25898 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 31945 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 29802 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 33326 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 27658 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 32967 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 30454 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 33956 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 42327 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 35178 мың теңге;
Майқайың кенті – 101031 мың теңге.

15. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

15. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.