Об утверждении бюджета сельского округа Алтын дән района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 10-10.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Алтын дән района Магжана Жумабаева на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 995,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 669,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 262,4 тысяч тенге;
2) затраты – 63 833,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -838,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 838,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 838,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-10 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 30.05.2022 № 15-3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 17.11.2022 № 20-5 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа Алтын дән;
2) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сельского округа Алтын дән;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сельского округа Алтын дән.

2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Алтын дән ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 10-10 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Алтын дән ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 995,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 669,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 262,4 мың теңге;
2) шығындар – 63 833,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -838,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 838,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 838,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-10 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 30.05.2022 № 15-3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 17.11.2022 № 20-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Алтын дән ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) мыналардан:
тұрғылықты жері Алтын дән ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Алтын дән ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 11 956,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа Алтын дән на 2022 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5-1. Учесть в бюджете сельского округа Алтын дән на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Советское.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 17.11.2022 № 20-5 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в бюджете сельского округа Алтын дән на 2022 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
2) на текущий ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог населенных пунктов сельского округа;
3) на укрепление материально-технической базы.
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов сельского округа.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23.08.2022 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2022).

3. Ауылдық округ бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
2) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 11 956,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Алтын дән ауылдық округінің бюджетінде азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.
5-1. 2022 жылға арналған Алтын дән ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Советское ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 20-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2022 жылға арналған Алтын дән ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) ауылдық округ елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) ауылдық округ елді мекендерінің кентішілік автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге;
3) материалдық-техникалық базаны нығайтуға.
4) ауылдық округ елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз ету.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 23.08.2022 № 17-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6-1. Учесть в бюджете сельского округа Алтын дән расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2022 года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-10 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Т. Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2021 года № 10-10
Бюджет сельского округа Алтын дән района Магжана Жумабаева на 2022 год

6-1. Алтын дән ауылдық округінің бюджетінде 2022 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-10 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы
30 желтоқсандағы № 10-10
шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Алтын дән ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 12-10 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 30.05.2022 № 15-3 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 23.08.2022 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 17.11.2022 № 20-5 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Доходы
62 995,4
1
Налоговые поступления

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 12-10 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 30.05.2022 № 15-3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 23.08.2022 № 17-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 17.11.2022 № 20-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер
62 995,4
1
Салықтық түсімдер