О внесении изменений в решение Балхашского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 13-57 "О бюджете Балхашского района на 2022-2024 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 2 сентября 2022 года № 23-92
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетногокодекса Республики Казахстан , подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлениив Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 6 643 952 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 231 538 тысяч тенге;
неналоговые поступления 10895 тенге;
поступления от продажи основного капитала 1588тенге;
поступления трансфертов 6 404 931 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 072 274 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 073 242 тысяч тенге;
субвенции 4 259 415 тысячи тенге;
2) затраты 7 635 072 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 37 051 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 87 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 461 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 020 105 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 020 105 тысячи тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 8 556 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 417 538 тысяч теңге, в том числе:
Акдалинскому сельскому округу 28 265 тысяча тенге;
Акжарскому сельскому округу 17 570 тысяч тенге;
Акольскому сельскому округу 28 182 тысяч тенге;
Баканасскому сельскому округу 53 985 тысячи тенге;
Бахбахтинскому сельскому округу 33 878 тысяч тенге;
Балатопарскому сельскому округу 29 346 тысяч тенге;
Берекенскому сельскому округу 23 138 тысячи тенге;
Бирликскому сельскому округу 21 144 тысяч тенге;
Желтурангинскому сельскому округу 19 767 тысяч тенге;
Жиделинскому сельскому округу 30 339 тысяча тенге;
Каройскому сельскому округу 24 492 тысячи тенге;

Балқаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-57 "Балқаш ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 қыркүйектегі № 23-92 шешімі
2008 жылғы 4 желтоқсандағыҚазақстанРеспубликасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқашаудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 643 952 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 226 538мың теңге;
салықтық емес түсімдер 10 895мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 588мың теңге;
трансферттер түсімі 6 404 931 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 072 274 мың теңге;
даму трансферттері 1 073 242 мыңге;
субвенциялар 4 259 415 мың теңге;
2) шығындар 7 635 072 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 37 051 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 87 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 41 461 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 020 105 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 020 105 мың теңге.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 8 556 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 417 538 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақдала ауылдық округіне 28 265 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 17 570 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 28 182 мың теңге;
Бақанас ауылдық округіне 53 985 мың теңге;
Бақбақты ауылдық округіне 33 878 мың теңге;
Балатопар ауылдық округіне 29 346 мың теңге;
Береке ауылдық округіне 23 138 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 21 144 мың теңге;
Желтораңғы ауылдық округіне 19 767 мың теңге;
Жиделі ауылдық округіне 30 339 мың теңге;
Қарой ауылдық округіне 24 492 мың теңге;

Котальскому сельскому округу 28 291 тысяча тенге;
Куйганскому сельскому округу 23 089 тысячи тенге;
Миялинскому сельскому округу 27 452 тысяча тенге;
Топарскому сельскому округу 28 600 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2022 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Балхашского района.

Көктал ауылдық округіне 28 291 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 23 089 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне 27 452 мың теңге;
Топар ауылдық округіне 28 600 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның шінде:
Өңірлерді дамытудың 2022 жылғы дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Балқаш ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.