Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы"
Постановление акимата района Аққулы Павлодарской области от 30 мая 2022 года № 1-03/139
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат района Аққулы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы".
2. Государственному учреждению "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет- ресурсе акимата арйона Аққулы;
опубликование настоящего постановления в районной газете "Аққу үні -Вести Аққулы";
принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Аққулы Касымову А.Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Аққулы А. Балгабаев
Утверждено
постановлением акимата
района Аққулы
от "30" мая 2022 года
№ 1-03/139
Положение о государственном учреждении "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" (далее - ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры, физической культуры и спорта на территории района Аққулы.
2. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" имеет в ведении следующие организации:
1) Государственное казенное коммунальное предприятие "Районный центр народного творчества и культурно-досуговой деятельности" отдела культуры, физической культуры и спорта района Аққулы, акимата района Аққулы.

"Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Аққулы ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 30 мамырдағы № 1-03/139 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, 124-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес, Аққулы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жолдансын;
осы қаулыны Аққулы ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылсын;
осы қаулыны "Аққу үні-Вести Аққулы" аудандық газетінде жариялансын;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шаралар қолдансын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Аққулы аудан әкімінің орынбасары А. Ж. Қасымоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы ауданының әкімі А. Балгабаев
Аққулы ауданы
әкімдігінің 2022 жылғы
"30" мамырдағы
№ 1-03/139 қаулысымен
бекітілген
"Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ) Аққулы ауданының аумағында мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің" ММ қарамағында мынадай ұйымдар бар:
1) Аққулы ауданы әкімдігі, Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Аудандық халық шығармашылығы және мәдени-сауық орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны.

2) Коммунальное государственное учреждение "Централизованная библиотечная система района Аққулы".
3. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" является юридическим лицом в организационно - правовой форме Государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Правилами документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 703.
5. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" имеет право выступать стороной гражданско - правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел культуры, физической культруы и спорта района Аққулы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" утверждаются в соответствии с Законом Республики Казахтан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140700, район Аққулы, село Аққулы, улица Абылкайыра Баймолдина, здание 1.
10. Режим работы ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы": рабочие дни: понедельник-пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование юридического лица: на государственном языке - "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі; на русском языке государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы".

2) "Аққулы ауданының орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 703 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ азаматтық - құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі "ММ егер Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140700, Аққулы ауданы, Аққулы ауылы, Әбілқайыр Баймолдин көшесі, ғимарат 1.
10. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі-жұма сағат 9.00 - ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Заңды тұлғаның толық атауы: мемлекеттік тілде - "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттiк мекемесi; орыс тілде государственное учреждение "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы".

12. Учредителем ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" является государство в лице акимата района Аққулы.
13. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы".
14. Финансирование деятельности ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" осуществляется из местного бюджета в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
15. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы".
Если ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Цель, предмет деятельности, задачи и полномочия ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы"
16. Целью ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" является является проведение государственной политики, направленной на обеспечение конституционных прав и свобод граждан и общего развития в сферах культуры, физической культуры и спорта в районе Аққулы.
17. Предметом деятельности ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" является реализация государственной политики в сферах культуры, физической культуры и спорта.
18. Задачи:
1) проведение государственной политики в области культуры на территории района путем поддержки и координации деятельности организаций и предприятий культурно-досуговой работы, библиотечного дела;
2) обеспечение возрождения, сохранения, развития и распространения историко-культурного наследия, духовных традиций народов, населяющих район;
3) осуществление сбора, анализа и обработки информации о запросах населения в области культуры, физической культуры и спорта, на основе которых определяется приоритетные направления социальной сферы в районе Аққулы;
4) обеспечение развития массового спорта и национальных видов спорта в районе Аққулы;
5) осуществление практических мер по пропаганде и формированию здорового образа жизни населения района Аққулы.
19. Полномочия:
1) права:
1-1) вносить на рассмотрение акимата и акима района Аққулы предложения по основным направлениям развития, по целям, приоритетам и стратегии социально-культурного развития района;

12. Мемлекет Аққулы ауданы әкімдігі тұлғасында "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өкілеттіктері болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда алынған кiрiс, Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгеленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жiберiледi.
2- тарау. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мақсаты, қызметінің нысанасы, міндеттері мен өкілеттіктері
16. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мақсаты Аққулы ауданында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын және мәдениет, дене шынықтыру, спорт салаларындағы жалпы дамуын қамтамасыз етуге бағыталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
17. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметінің нысанасы мәдениет, дене шынықтыру, спорт салаларында мемлекеттік саясатты іске асыру.
18. Міндеттері:
1) кәсіпорындар мен ұйымдардың мәдени-демалыс жұмысын, кітапхана ісін қолдау және үйлестіру арқылы аудан аумағында мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізу;
2) ауданда тұратын халықтардың тарихи-мәдени мұраны, рухани дәстүрлерді жандандыру, сақтау, дамыту және таратуын қамтамасыз ету;
3) Аққулы ауданында әлеуметтік саладағы басым бағыттарды ұйымдастыру анықталатын, мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласындағы сұраныстары жөнінде ақпараттарды жинау, талдау және өңдеуді жүзеге асыру;
4) Аққулы ауданында бұқаралық спорт және ұлттық спорт түрлерінің дамуын қамтамасыз ету;
5) Аққулы ауданының халықтың саламатты өмір салтын насихаттау және қалыптастыру бойынша практикалық шараларды іске асыру.
19. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
1-1) Аққулы ауданы әкімдігінің және әкімінің қарауына дамудың негізгі бағыттары, ауданның әлеуметтік-мәдени даму мақсаттары, басымдықтары мен стратегиясы бойынша ұсыныстар енгізуге;

1-2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы";
1-3) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, по согласованию с их руководителями;
1-4) представлять интересы государственного учреждения ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" в государственных органах, организаций, учреждений, а также в правоохранительных органах и в суде;
1-5) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции.
2) обязанности:
2-1) осуществлять деятельность в соответствии с законами Республики Казахстан и нормативными правовыми актами;
2-2) вести бухгалтерский учет и финансовую отчетность государственного учреждения в соответствии с действующим бюджетным и налоговым законодательством;
2-3) обеспечивать сохранность закрепленного за ним коммунального имущества в соответствии с нормативными правовыми актами;
2-4) обеспечить гарантированные условия труда и меры социальной защиты работников учреждения;
2-5) разрабатывать и проводить мероприятия по культуре, физической культуре и спорту, распределять средства местного бюджета, выделяемые на целевые программы и проекты, контролировать их рациональное использование;
2-6) оказывать организационно - методическую, информационную и иную помощь организациям в сфере культуры, физической культуры и спорта.
20. Функции:
1) реализация государственной политики в сфере культуры, физической культуры и спорта;
2) поддержка и координирование деятельности государственных организаций культуры района, в сфере библиотечного дела, культурно-досуговой деятельности;
3) организация проведения районных смотров, фестивалей и конкурсов различных сферах творческой деятельности;
4) осуществление проведения зрелищных культурно-массовых мероприятий на уровне района;
5) организация работы по учету, охране и использованию памятников истории, материальной и духовной культуры местного значения;
6) осуществление комплекса мероприятий, направленных на поиск и поддерджку талантливой молодежи и перспективных творческих коллективов;
7) осуществление проведения социально значимых мероприятий в сфере культуры;
8) организация работы по исполнению программ, проектов по сфере культуры, физической культуры и спорта;
9) обеспечивание подготовки районных сборных команд по видам спорта и их выступления на областных спортивных соревнованиях;

1-2) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, кәсіпорындармен, лауазымды тұлғалармен және азаматтармен белгіленген тәртіппен ақпарат сұратуға және алуға;
1-3) басшыларының келісімі бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын жұмысқа тарту;
1-4) мемлекеттік органдарда, ұйымдарда, мекемелерде, сондай-ақ құқық қорғау органдары мен сотта "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мүддесін білдіруге;
1-5) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасуға.
2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасының заңдарына және нормативтік құқықтық актілерге сәйкес қызметін жүзеге асыру;
2-2) қолданыстағы бюджет және салық заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік есебін және қаржылық есептілігін жүргізу;
2-3) нормативтік құқықтық актілерге сәйкес өзіне бекітілген коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
2-4) мекеме қызметкерлерінің кепілді еңбек жағдайларын және әлеуметтік қорғау шараларын қамтамасыз етуге;
2-5) мәдениет, дене шынықтыру және спорт жөніндегі іс-шараларды әзірлеу және жүргізу, нысаналы бағдарламалар мен жобаларға бөлінетін жергілікті бюджет қаражатын бөлу, олардың ұтымды пайдаланылуын бақылау;
2-6) мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласындағы ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсету.
20. Функциялары:
1) мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асырады;
2) кітапхана ісі, мәдени-демалыс қызметі саласында ауданның мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдайды және үйлестіреді;
3) шығармашылық қызметінің түрлі салаларында аудандық байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді ұйымдастыру;
4) аудан деңгейінде мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізуді жүзеге асыру;
5) жергілікті маңызы бар тарих, материалдық және рухани мәдениет ескерткіштерін есепке алу, қорғау және пайдалану бойынша жұмысты ұйымдастырады;
6) талантты жастар мен перспективті шығармашылық ұжымдарды іздеуге және қолдауға бағытталған іс-шаралар кешенін жүзеге асыру;
7) мәдениет саласында әлеуметтік маңызды іс-шараларды өткізуді жүзеге асыру;
8) мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласы бойынша бағдарламалардың, жобалардың орындалуы бойынша жұмыс ұйымдастыру;
9) спорт түрлері бойынша аудандық құрама командаларды даярлауды және олардың облыстық спорттық жарыстарға қатысуын қамтамысыз етеді;

10) координирование организации и проведения спортивных мероприятий на территории района;
11) проведение аттестации государственных организаций культуры района;
12) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
13) оказывает государственную услугу предусмотренную с реестром государственной услуги.
14) оказывает методическую и консультативную помощь спортивным организациям;
15) подготовка докладов, пояснительных записок, информационно-аналитических материалов и справок по сфере культуры, физической культуры и спорта и другим вопросам, относящимся к компетенции ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы";
16) подготовка информаций и сводных отчетов об исполнении поручений акима области, акима района (в пределах компетенции);
17) подготовка ответов (проектов ответов) на запросы депутатов, районных государственных органов и их территориальных управлений (в пределах компетенции);
18) организация праворазъяснительной работы в государственном учреждении и подведомственном предприятий и учреждений, контроль за реализацией мероприятий по пропаганде и применению государственных символов, по противодействию коррупции;
19) анализ состояния кадрового обеспечения, содействие повышению квалификации и участие в проведении аттестации гражданских служащих подведомсвтенной организаций и в учреждений, организация аттестаций рукводителей и заместителей руководителей подведомственного предприятия и учреждения;
20) обеспечивает учет и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, проведение личного приема граждан руководителем отдела;
21) рассмотрение, согласование, утверждение планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений, находящихся в ведении ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы";
22) установление и развитие связи с общественностью через средства массовой информации;
23) разработка проектов актов акимата и акима района по вопросам, входящим в компетенцию ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы";
24) организация, ведение и совершенствование системы документационного обеспечения ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы";
25) обеспечение функционирования в ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" системы информационных ресурсов;
26) организация и проведение процедур государственных закупок, составление отчетности по государственным закупкам и разработка годового
плана государственных закупок ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";

10) аудан аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткізуді үйлестіреді;
11) ауданның мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткізу;
12) тиісті әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамытуды қамтамасыз етеді;
13) мемлекеттік қызметтер көрсетілетін тізілімімен көзделген мемлекеттік қызметті көрсетеді;
14) спорт ұйымдарына әдістемелік және консультациялық көмек көрсетеді;
15) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басқару құзыретіне қатысты мәдениет, дене шынықтыру және спорт салалары және басқа да мәселелер бойынша баянат, түсіндірме хаттар, ақпараттық-сараптама құжаттары мен анықтамалар дайындайды;
16) облыс әкімі, аудан әкімі тапсырмаларын орындау туралы (өз құзыреті шегінде) жинақ есептер мен ақпараттар дайындайды;
17) депутаттардың, аудандық мемлекеттік органдар мен аумақтық басқармалардың сұрау сауалдарына жауаптар (жауаптар жобаларын) дайындау (құзыреті шегінде);
18) мемлекеттік мекемеде ведомстволық қарасты кәсіпорын мен мекемеде құқықтық түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру, мемлекеттік рәміздерді насихаттау және қолдану, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі іс-шаралардың іске асырылуын бақылау;
19) кадрмен қамтамасыз ету жағдайын талдау, біліктілікті арттыруға жәрдемдесу және ведомствоға қарасты ұйымдар мен мекемелердің азаматтық қызметшілерін аттестаттауды өткізуге қатысу, ведомствоға бағынысты кәсіпорындар мен мекемелердің басшыларын және олардың орынбасарларын аттестаттауды ұйымдастыру;
20) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алуды және қарауды, бөлім басшысының азаматтарды жеке қабылдауын өткізуді қамтамасыз етеді;
21) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарларын қарау, келісу, бекіту;
22) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы қоғаммен байланыс орнату және дамыту;
23) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аудан әкімдігі мен әкімі актілерінің жобаларын әзірлеу;
24) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құжаттамалық қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру, жүргізу және ұйымдастыру;
25) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ ақпараттық ресурстар жүйесінің қызмет етуін қамтамасыз ету;
26) мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастыру және өткізу, мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті жасау және "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу;

27) обеспечение организации бухгалтерского учета и отчетности, формирование, утверждение и исполнение планов финансирования бюджетных программ, администратором которых является ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы".
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы"
21. Руководство ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" задач и осуществление им своих полномочий.
22. Первый руководитель ГУ "Отдел культуры, физической культуры и
спорта района Аққулы" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
23. Первый руководитель ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" заместителей не имеет.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы":
1) представляет на утверждение акимата района Положение ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" внесение в него изменений и дополнений;
2) организует работу ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы", осуществляет руководство его деятельностью, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" задач и осуществление им своих функций;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";
4) осуществляет в порядке, установленном трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", поощрение работников ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" и руководителей подведомственных организаций, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) утверждает должностные инструкции работников ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы";
7) представляет ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" во всех государственных органах, суде и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

27) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ ұйымдастырушы әкімгер ретінде саналып, бухгалтерлік есеп пен есептілікті ұйымдастыру, оларды қалыптастыру, бюджеттік бағдарламалардың қаржыландыру жоспарын орындау.
3-тарау. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ жүктелген мiндеттердiң орындалуына және өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
22. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ бірінші басшысы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
23. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ бірінші басшысында орынбасарлар жоқ.
24. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ бiрiншi басшысының өкiлеттіктері:
1) аудан әкімдігінің бекітуіне "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ туралы Ережені және оған өзгерістер мен толықтыруларды енгізуін ұсынады;
2) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады, "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ жүктелген міндеттерді орындауға және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауаптылықта болады;
3) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының
Заңында белгіленген тәртіппен "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметкерлерін және ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларын көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады";
5) өзінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша нұсқаулықтар береді және бұйрықтар шығарады;
6) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда, сотта және меншік нысанына қарамастан басқа да ұйымдарда мүддесін ұсынады;

8) назначает и освобождает от должностей руководителей подведомственных предприятия и учреждения культуры района, проводит их аттестацию согласно законодательства Республики Казахстан;
9) проводит совещания с участием работников государственного учреждения;
10) утверждает перспективные и текущие планы работы ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы";
11) отправляет сотрудников ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" в командировки;
12) проводит личный прием граждан;
13) выдает доверенности на право представления интересов ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" во всех государственных органах, суде и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
14) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношение между ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
26. Взаимоотношение между ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом района) регулируется Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "О государственной службе Республики Казахстан".
27. Взаимоотношение между ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" и трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.
Глава 4. Имущество ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы"
28. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Имущество ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".

8) ауданның ведомстволық бағынысты мәдениет мекемелері мен кәсіпорындарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аттестаттаудан өткізеді;
9) мемлекеттік мекеменің қызметкерлерінің қатысуымен мәжілістер өткізеді;
10) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ келешектегі және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
11) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметкерлерін іссапарға жібереді;
12) азаматтардың жеке қабылдауын жүзеге асырады;
13) барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге ұйымдарда меншік нысанына қарамастан Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің мүддесін қорғау құқығына сенім хат береді;
14) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
15) "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ бiрiншi басшысы болмаған кезеңде, оның өкiлеттiктерiн Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
25. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы қарым - қатынас "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттеледі.
26. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мен тиісті саланың уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарымен реттеледі.
27. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексімен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңымен және ұжымдық шартпен белгіленеді.
4-тарау. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мүлкi
28. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" относится к районной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Глава 5. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы"
31. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
32. При упразднении (ликвидации) ГУ "Отдел культуры, физической культуры и спорта района Аққулы" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.

29. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ бекiтiлген мүлiк аудандық коммуналдық меншiкке жатады.
30. Егер "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше көзделмесе, "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және қысқарту
31. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. "Аққулы ауданының мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қысқартылған (таратылған) кезде несиегерлердің талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншігінде қалады.