Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/298.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы - 176 923,8 тысяч тенге:
налоговые поступления - 3 546,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 085,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 172 277 тысяч тенге;
2)затраты - 177 528,3 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 604,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 604,5 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 604,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/18 (вводится в действие с 01.01.2023) ; от 05.10.2023 № 9/109 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/125 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2022 финансовом году из районного бюджета в сумме 1,9 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/18 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Булакского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 602,6 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/298 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 176 923,8 мың теңге:
салық түсімдер - 3 546,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 085,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 172 277 мың теңге;
2) шығыдар - 177 528,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 604,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 604,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылған қалдықтары - 604,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/18 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/109 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/125 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттен 2022 қаржы жылында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 1,9 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/18 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Бұлақ ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 602,6 мың теңге сомасында шығыстар 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/18 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Булакского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Утвердить в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных за счет трансфертов из районного бюджета, в том числе:
текущий ремонт уличного освещения в селе Актас;
приобретение и установки уличных фонарей в селах Актас, Карагай;
на проведение спортивных мероприятий;
освещения улиц населенных пунктов.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 3 в редакции решений маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 05.10.2023 № 9/109 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Булакского сельского округа в сумме 147 537 тысяч тенге.
5. Утвердить в бюджете Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из областного бюджета, в том числе:
текущий ремонт линий уличного освещения в селе Булак.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы.
Сноска. Пункт 5 в редакции решений маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 05.10.2023 № 9/109 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Установить расходы на 2023-2025 годы по Булакскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/18 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Бұлақ ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес қалыптастырылады деп белгіленсін.
3. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджетінен трансферттер арқылы бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері бекітілсін, оның ішінде:
Ақтас ауылындағы көшелерді жарықтандыруды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
Қарағай, Ақтас елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруды сатып алу және орнату;
спорттық іс-шараға арналған;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру.
Аудандық бюджеттен берілетін аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.10.2023 № 9/109 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2023 жылға аудандық бюджеттен Бұлақ ауылдық округінің бюджетіне бюджеттік субвенциялар көлемі 147 537 мың теңге сомасында көзделсін.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері бекітілсін, соның ішінде:
Бұлақ ауылындағы көшелерді жарықтандыру желілерін ағымдағы жөндеу.
Облыстық бюджеттен берілетін аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.10.2023 № 9/109 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Бұлақ ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығыстар 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/298
Бюджет Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/18 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/109 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/125 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/298 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/18 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/109 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/125 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)