О бюджете Катон-Карагайского района на 2023-2025 годы
Решение Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2022 года № 25/314-VII
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Катон-Карагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Катон-Карагайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 032 816,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 677 450,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 656,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 266,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 335 443,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6 306 399,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 922,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 675,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62 752,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 319 505,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 319 505,9 тысяч тенге:
поступление займов – 108 675,0 тысяч тенге;
погашение займов – 62 752,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 273 583,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.11.2023 № 9/112-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 897 779,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 32 506,0 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 651 957,0 тысяч тенге, в том числе :
Алтынбельский сельский округ – 49 712,0 тысяч тенге;
Аккайнарский сельский округ – 53 602,0 тысяч тенге;
Аксуский сельский округ – 57 627,0 тысяч тенге;
Белкарагайский сельский округ – 41 772,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 37 133,0 тысяч тенге;
Катон-Карагайский сельский округ – 70 968,0 тысяч тенге;
Коробихинский сельский округ – 63 028,0 тысяч тенге;
Ново-Поляковский сельский округ – 53 201,0 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 25/314-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 032 816,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 677 450,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 656,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 266,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 335 443,3 мың теңге;
2) шығындар – 6 306 399,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 922,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 108 675,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62 752,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 319 505,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 319 505,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 108 675,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 62 752,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 273 583,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 28.11.2023 № 9/112-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 897 779,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 32506,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 651 957,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Аққайнар ауылдық округі – 53 602,0 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі – 57 627,0 мың теңге;
Алтынбел ауылдық округі – 49 712,0 мың теңге;
Белқарағай ауылдық округі – 41 772,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 37 133,0 мың теңге;
Катонқарағай ауылдық округі – 70 968,0 мың теңге;
Коробиха ауылдық округі – 63 028,0 мың теңге;
Ново-Поляковка ауылдық округі – 53 201,0 мың теңге;

Ново-Хайрузовский сельский округ – 50 841,0 тысяч тенге;
Солдатовский сельский округ – 39 234,0 тысяч тенге;
Солоновский сельский округ – 31 642,0 тысяч тенге;
Урыльский сельский округ – 42 972,0 тысяч тенге;
Улкен Нарынский сельский округ – 60 225,0 тысяч тенге.
Учесть в районном бюджете объемы целевых текущих трансфертов из областного бюджета на 2023 год, передаваемых в бюджеты сельских округов в сумме 190771,0 тысяч тенге, в том числе:
Белкарагайский сельский округ – 57008,7 тысяч тенге;
Катон-Карагайский сельский округ – 20700,0 тысяч тенге;
Урыльский сельский округ – 5700,0 тысяч тенге;
Алтынбельский сельский округ – 92791,3 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 14571,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26.06.2023 № 5/53- VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

Ново-Хайрузовка ауылдық округі – 50 841,0 мың теңге;
Өрел ауылдық округі – 42 972,0 мың теңге;
Солдатово ауылдық округі – 39 234,0 мың теңге;
Солоновка ауылдық округі – 31 642,0 мың теңге;
Үлкен Нарын ауылдық округі – 60 225,0 мың теңге.
2023 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 190771,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Белқарағай ауылдық округі – 57008,7 мың теңге;
Катонқарағай ауылдық округі – 20700,0 мың теңге;
Өрел ауылдық округі – 5700,0 мың теңге;
Алтынбел ауылдық округі – 92791,3 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 14571,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 26.06.2023 № 5/53-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Утвердить перечень бюджетных программ на 2023 год, финансируемых из местного бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета на 2023 год согласно приложению 5.
7. Учесть целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета на 2023 год согласно приложению 6.
8. Учесть перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2023-2025 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 7.

5. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2023 – 2025 жылдарға арналған аудан бюджетінің бюджетік даму бағдарламаларының тізбесі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

9. Учесть реализацию мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2023 год согласно приложению 8.
10. Учесть резерв местного исполнительного органа района на 2023-2025 годы согласно приложению 9.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Катон-Карагайского районного маслихата Д. Бралинов
Приложение 1 к решению
Катон-Карагайского районного
маслихата от 28 декабря 2023
года № 25/314-VII
Бюджет Катон-Карагайского района на 2023 год

9. 2023 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру 8-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
10. 2023-2025 жылдарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 9-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Катонқарағай аудандық мәслихатының хатшысы Д. Бралинов
Катонқарағай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 25/314-VII шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті

631588,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63006,7
002
Программа занятости
105741,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59499,0
005
Государственная адресная социальная помощь
70714,0
006
Оказание жилищной помощи
245,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46043,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
883,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1902,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
204848,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
17829,0
021
Капитальные расходы государственного органа
881,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39024,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18971,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1536756,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
460089,4
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
304800,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20443,8
015
Освещение улиц в населенных пунктах
12127,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
122359,6
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
259,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
100,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1076667,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

631588,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63006,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
105741,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59499,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
70714,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
245,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46043,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
883,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1902,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
204848,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17829,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
881,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39024,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18971,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1536756,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
460089,4
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
304800,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20443,8
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
12127,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
122359,6
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
259,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
100,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1076667,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

1066667,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
629889,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
0,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
0,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
0,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
0,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
0,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
0,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
0,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
0,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
0,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
0,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
0,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
629889,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
60685,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24825,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
12480,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
76115,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
13360,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
400737,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4655,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6288,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30744,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
91700,4
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
36251,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
36201,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

1066667,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
629889,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
0,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
0,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
0,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
0,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
0,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
0,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
0,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
0,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
629889,8
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60685,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24825,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12480,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
76115,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
13360,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
400737,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4655,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6288,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30744,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
91700,4
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
36251,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36201,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі

106655,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
99727,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1012,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3920,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1996,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
34043,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
34043,0
02
Оборона
23616,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23616,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12616,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1250,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1250,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1250,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
660461,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
660461,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47690,0
002
Программа занятости
42558,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34556,0
005
Государственная адресная социальная помощь
113471,0
006
Оказание жилищной помощи
1305,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28045,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1654,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2536,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
280767,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

106655,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99727,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1012,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3920,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1996,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
34043,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34043,0
02
Қорғаныс
23616,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23616,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12616,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1250,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1250,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1250,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
660461,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
660461,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47690,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
42558,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34556,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
113471,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1305,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28045,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1654,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2536,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
280767,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

015
Капитальные расходы государственного органа
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
13
Прочие
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступление от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступления займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
16
Погашение займов

015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
13
Басқалар
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
053
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
III. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімдері
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім-шарттары
16
Қарыздарды өтеу