О внесении изменений в постановление акимата города Нур-Султан от 13 декабря 2021 года № 107-4464 "Об определении объема и размера финансирования государственного образовательного заказа на дошкольные организации города Нур-Султан на период действия ограничительных мер, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера"
Постановление акимата города Астаны от 7 февраля 2023 года № 107-194. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 13 апреля 2023 года № 107-680.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 13.04.2023 № 107-680.
Акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Нур-Султан от 13 декабря 2021 года № 107-4464 "Об определении объема и размера финансирования государственного образовательного заказа на дошкольные организации города Нур-Султан на период действия ограничительных мер, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26533) следующие изменения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об определении объема и размера финансирования государственного образовательного заказа на дошкольные организации города Астаны на период действия ограничительных мер, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера";
преамбулу указанного постановления изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2022 года № 1017 "О переименовании города Нур-Султана – столицы Республики Казахстан в город Астану – столицу Республики Казахстан", приказами Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 597 "Об утверждении Методики подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16137), Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, дополнительное образование детей и на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 29323), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:

"Шектеу шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың қолданылу кезеңіне Нұр-Сұлтан қаласының мектепке дейінгі ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландырудың көлемі мен мөлшерін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 107-4464 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 7 ақпандағы № 107-194 қаулысы. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 107-680 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 13.04.2023 № 107-680 қаулысымен.
Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шектеу шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың қолданылу кезеңіне Нұр-Сұлтан қаласының мектепке дейінгі ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландырудың көлемі мен мөлшерін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 107-4464 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26533 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шектеу шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың қолданылу кезеңіне Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландырудың көлемі мен мөлшерін айқындау туралы";
көрсетілген қаулының кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 597 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16137 болып тіркелген), "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге, балаларға қосымша білім беруге және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29323 болып тіркелген) бұйрықтарына, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының елордасы – Нұр-Сұлтан қаласының атауын Қазақстан Республикасының елордасы – Астана қаласы деп өзгерту туралы" 2022 жылғы 17 қыркүйектегі № 1017 Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"1. Определить объем и размер финансирования государственного образовательного заказа в дошкольных организациях города Астаны на период действия ограничительных мер, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера согласно приложению к настоящему постановлению.";
пункт 2 указанного постановления изложить в новой редакции:
"2. Руководителю Государственного учреждения "Управление образования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.";
пункт 3 указанного постановления изложить в новой редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.";
в приложении к указанному постановлению правый верхний угол изложить в новой редакции:
"Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 декабря 2021 года № 107-4464";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению (вводится в действие с 1 января 2023 года).
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление образования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 07 февраля 2023 года № 107-194
Приложение
к постановлению акимата
города Нур-Султан
от 13 декабря 2021 года № 107-4464
Объем и размер финансирования государственного образовательного заказа на дошкольные организации города Астаны на период действия ограничительных мер, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
Стоимость на одного воспитанника в дошкольных организациях в месяц (тенге)
Общеразвивающие группы
Дошкольный мини-центр при государственной дошкольной организации
Коррекционные и инклюзивные группы в дошкольной организации
Расчет на посещающих воспитанников (не более 15 детей в группе)
Расчет на не посещающих воспитанников
Расчет на посещающих воспитанников (не более 15 детей в группе)
Расчет на не посещающих воспитанников
Расчет на посещающих воспитанников (не более 15 детей в группе)
Расчет на не посещающих воспитанников

"1. Шектеу шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың қолданылу кезеңіне Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландырудың көлемі мен мөлшері осы қаулыға қосымшағана сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген қаулының 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.";
көрсетілген қаулының 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
көрсетілген қаулыға қосымшада оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласы әкімдігінің
2021 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 107-4464 қаулысына
қосымша";
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімдігінің
2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 107-194 қаулысына
қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2021 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 107-4464 қаулысына
қосымша
Шектеу шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың қолданылу кезеңіне Астана қаласының мектепке дейінгі ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландырудың көлемі мен мөлшері
Мектепке дейінгі ұйымдардағы бір тәрбиеленушінің айлық құны (теңге)
Жалпы дамытушы топтар
Мемлекеттік мектепке дейінгі ұйым жанындағы мектепке дейінгі шағын орталық
Мектепке дейінгі ұйымдағы түзету және инклюзивті топтар
Баратын тәрбиеленушілердің есептемесі (топта 15 баладан артық емес)
Келмейтін тәрбиеленушілердің есептемесі
Баратын тәрбиеленушілердің есептемесі (топта 15 баладан артық емес)
Келмейтін тәрбиеленушілердің есептемесі
Баратын тәрбиеленушілердің есептемесі (топта 15 баладан артық емес)
Келмейтін тәрбиеленушілердің есептемесі