О бюджете города Жезказган на 2024-2026 годы
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 26 декабря 2023 года № 13/71.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 867 726 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 617 140 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 374 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 664 035 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 511 177 тысяч тенге;
2) затраты – 43 101 110 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 254 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 152 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 252 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 252 638 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 22 152 тысяч тенге;
погашения займов – 1 293 192 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 523 678 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 06.03.2024 № 16/90 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 115 910 тысяч тенге, в том числе:
Кенгирскому сельскому округу – 37 632 тысяч тенге;
Талапскому сельскому округу – 40 509 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/71 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 867 726 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 617 140 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 374 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 664 035 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 511 177 мың теңге;
2) шығындар - 43 101 110 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 254 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 152 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –2 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 252 638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 252 638 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 22 152 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 293 192 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 523 678 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 06.03.2024 № 16/90 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 115 910 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Кеңгір ауылдық округіне – 37 632 мың теңге;
Талап ауылдық округіне – 40 509 мың теңге;

Сарыкенгирскому сельскому округу – 37 769 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 9 370 677 тысяч тенге.
4. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2024 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие, кредиты согласно приложению 4.

Сарыкеңгір ауылдық округіне – 37 769 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің кірісі құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 9 370 677 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері, кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельских округов согласно приложению 5.
6. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат к секвестру расходы на выплату заработной платы.
7. Утвердить резерв исполнительного органа города Жезказган на 2024 год в сумме 464 066 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата

5. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
6. Қалалық бюджетті атқару үрдісінде еңбек ақы төлеу шығыстары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. Жезқазған қаласы атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 464 066 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының

2382
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
105603
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
341999
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
545925
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61560
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
61560
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
117041
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
117041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67071
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2103
021
Капитальные расходы государственного органа
7000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25867
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
15000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
17222888
1
Жилищное хозяйство
6027364
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4195055
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3200631
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
994424
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
510430
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
73610
003
Капитальные расходы государственного органа
347808
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
64012
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
1321879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

2382
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
105603
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
341999
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
545925
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61560
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
61560
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
117041
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117041
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67071
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2103
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25867
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17222888
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6027364
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4195055
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3200631
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
994424
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
510430
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73610
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
347808
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
64012
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1321879
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

438403
9
Прочие государственные услуги общего характера
148988
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
58415
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
58415
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
90573
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
90573
02
Оборона
45083
1
Военные нужды
43319
122
Аппарат акима района (города областного значения)
43319
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
43319
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1764
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1764
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
773
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
991
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
100000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
100000
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
100000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1462199
1
Социальное обеспечение
119883
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119883
005
Государственная адресная социальная помощь
119883
2
Социальная помощь
1222173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1160613
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4536
006
Оказание жилищной помощи
1984
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
210000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2500
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
103357
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
330852
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

438403
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
148988
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
58415
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58415
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
90573
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90573
02
Қорғаныс
45083
1
Әскери мұқтаждар
43319
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
43319
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
43319
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1764
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1764
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
773
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
991
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
100000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
100000
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
100000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1462199
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
119883
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119883
2
Әлеуметтiк көмек
1222173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1160613
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4536
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1984
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
210000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2500
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
103357
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
330852
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету