О бюджете Сарканского района на 2024-2026 годы
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 28 декабря 2023 года № 17-68.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 7 353 473 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 032 204 тысячи тенге;
неналоговые поступления 23 364 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 38 791 тысяча тенге;
поступления трансфертов 6 259 114 тысячи тенге;
2) затраты 7 629 034 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 284 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 73 840 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 40 556 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 308 845 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 308 845 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 73 840 тысяч тенге;
погашение займов 40 556 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 275 561 тысяча тенге.".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 05.04.2024 № 22-93 (Вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 368 181 тысячи тенге, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу
– 23 936 тысяч тенге;
Амангелдинскому сельскому округу
– 33 692 тысячи тенге;
Аманбоктерскому сельскому округу
– 32 906 тысяч тенге;
Бакалинскому сельскому округу
– 24 568 тысяч тенге;
Екиашинскому сельскому округу
– 48 690 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу
– 26 402 тысячи тенге;
Карашиганскому сельскому округу
– 31 006 тысяч тенге;
Койлыкскому сельскому округу
– 30 003 тысячи тенге;
Коктерекскому сельскому округу
– 29 349 тысяч тенге;
Лепсинскому сельскому округу
– 32 596 тысяч тенге;
Черкасскому сельскому округу

Сарқан ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9, 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 353 473 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 032 204 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 364 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 38 791 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 259 114 мың теңге;
2) шығындар 7 629 034 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 33 284 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 73 840 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 40 556 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -308 845 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 308 845 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 73 840 мың теңге;
қарыздарды өтеу 40 556 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 275 561 мың теңге.".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 05.04.2024 № 22-93 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 368 181 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 23 936 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 33 692 мың теңге;
Аманбөктер ауылдық округіне – 32 906 мың теңге;
Бакалы ауылдық округіне – 24 568 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне – 48 690 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне – 26 402 мың теңге;
Қарашыған ауылдық округіне – 31 006 мың теңге;
Қойлық ауылдық округіне – 30 003 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне – 29 349 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне – 32 596 мың теңге;

– 29 805 тысяч тенге;
Шатырбайскому сельскому округу
– 25 228 тысяч тенге;
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 27 729 тысяч тенге.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета, аграрной сферы, земельных отношений, экологии, развития предпринимательства и туризма".

Черкасск ауылдық округіне – 29 805 мың теңге;
Шатырбай ауылдық округіне – 25 228 мың теңге;
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 27 729 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет, аграрлық сала, жер қатынастары, экология, кәсіпкерлікті дамыту және туризм мәселелер жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-68
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 05.04.2024 № 22-93 (Вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет Сарканского района на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 05.04.2024 № 22-93 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Сарқан ауданының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

50 680
015
Капитальные расходы государственного органа
1 730
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
283
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
274 508
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
41 691
013
Капитальные расходы государственного органа
365
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
83 300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
149 152
02
Оборона
65 900
1
Военные нужды
36 040
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 040
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 040
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
29 860
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29 860
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
29 860
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 605
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 605
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 605
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 605
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
793 913
1
Социальное обеспечение
230 883
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230 883
005
Государственная адресная социальная помощь
230 883
2
Социальная помощь
406 824
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
406 824
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 306
006
Оказание жилищной помощи
35 615
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 644
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 890
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

50 680
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 730
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
283
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
274 508
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 691
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
365
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
83 300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
149 152
02
Қорғаныс
65 900
1
Әскери мұқтаждар
36 040
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 040
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 040
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
29 860
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29 860
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
29 860
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 605
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 605
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 605
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 605
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
793 913
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
230 883
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230 883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
230 883
2
Әлеуметтiк көмек
406 824
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
406 824
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 306
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 615
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 644
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 890
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

3 767
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 164 575
1
Социальное обеспечение
607 908
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
607 908
005
Государственная адресная социальная помощь
607 908
2
Социальная помощь
388 320
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
388 320
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 080
006
Оказание жилищной помощи
36 862
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 206
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 466
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
131 555
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
153 151
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 347
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162 077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 383
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4729
021
Капитальные расходы государственного органа
381
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
87 080
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 504
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 270
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 270
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 126 701
1
Жилищное хозяйство
3 576 497
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 563 109
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

3 767
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 164 575
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
607 908
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
607 908
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
607 908
2
Әлеуметтiк көмек
388 320
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
388 320
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 080
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
36 862
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 206
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 466
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
131 555
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
153 151
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 347
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162 077
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 383
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4729
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
381
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
87 080
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 504
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 270
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 270
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 126 701
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 576 497
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 563 109
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау