О бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2024 – 2026 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 28 декабря 2023 года № 113/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Атамекен на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 594 219 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 884 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 524 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 558 811 тысяча тенге;
2) затраты – 599 829 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 610 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 130/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Кенжекольского сельского округа на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 533 426 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 219 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 267 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 496 940 тысяч тенге;
2) затраты – 537 631 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 205 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 205 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 130/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет села Павлодарское на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 550 991 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 005 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 516 986 тысяч тенге;
2) затраты – 552 087 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

2024 – 2026 жылдарға арналған Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 113/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 –бабы 4– тармағына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Атамекен кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 594 219 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 884 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 524 мың теңге;
трансферттер түсімі – 558 811 мың теңге;
2) шығындар – 599 829 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 610 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 610 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 130/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 – 2026 жылдарға арналған Кенжекөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 533 426 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 219 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 267 мың теңге;
трансферттер түсімі – 496 940 мың теңге;
2) шығындар – 537 631 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 205 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 205 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 130/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 – 2026 жылдарға арналған Павлодар ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 550 991 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 005 мың теңге;
трансферттер түсімі – 516 986 мың теңге;
2) шығындар – 552 087 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 096 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 096 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 130/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет села Жетекши на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 298 554 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 550 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 285 938 тысяч тенге;
2) затраты – 300 818 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 264 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 264 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 130/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет села Мойылды на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 274 005 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 298 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 395 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 266 312 тысяч тенге;
2) затраты – 274 011 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 130/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2024 год объем субвенции, передаваемой из Павлодарского городского бюджета в общей сумме 1 252 127 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 303 957 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 346 529 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 096 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 096 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 130/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 – 2026 жылдарға арналған Жетекші ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 298 554 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 550 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66 мың теңге;
трансферттер түсімі – 285 938 мың теңге;
2) шығындар – 300 818 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 264 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 264 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 130/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024 – 2026 жылдарға арналған Мойылды ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 274 005 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 298 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 395 мың теңге;
трансферттер түсімі – 266 312 мың теңге;
2) шығындар – 274 011 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 130/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының 2024 жылға арналған бюджетінде Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 1 252 127 мың теңге сомасында ескерілсін:
Ленин кенті – 303 957 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 346 529 мың теңге;

село Павлодарское – 287 716 тысяч тенге;
село Жетекши – 168 234 тысяч тенге;
село Мойылды – 145 691 тысяча тенге.
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Павлодар ауылы – 287 716 мың теңге;
Жетекші ауылы – 168 234 мың теңге;
Мойылды ауылы – 145 691 мың теңге.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.